Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kardoula1991 είπε:

Αχ κορίτσι μου και εγώ σήμερα στην μια από τις 100 φορές που φτερνιζομαι την μέρα είχα ένα τρομερό τράβηγμα ένιωσα να μαζεύετε η μήτρα μου και να ξανά χαλαρώνει.. Τόσο πολύ.. Τρόμαξα μπορώ να πω.. Αλλά και εγώ προσπαθώ να διπλωνομαι για να μην ταραζομαι τόσο.. 

Κατάλαβα παθουσα κι εσύ.. εγώ σήμερα την πάτησα έτσι τρεις φορές.. άσε λέω τα παρακουρασα σήμερα!!! Υπομονή μέχρι τον επόμενο υπέρηχο τώρα.. Πότε έχεις?? Εγώ στις 20 έχω αυχενικη.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Κατάλαβα παθουσα κι εσύ.. εγώ σήμερα την πάτησα έτσι τρεις φορές.. άσε λέω τα παρακουρασα σήμερα!!! Υπομονή μέχρι τον επόμενο υπέρηχο τώρα.. Πότε έχεις?? Εγώ στις 20 έχω αυχενικη.... 

Σε μια βδομάδα, τι καλά!!! Και γω στις 22 και ανυπομονώ να τα δω!!! Λες να μάθουμε και φύλο;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Σε μια βδομάδα, τι καλά!!! Και γω στις 22 και ανυπομονώ να τα δω!!! Λες να μάθουμε και φύλο;; 

Κοντά είμαστε!!!! Από έχω διαβάσει δεν φαίνεται 100% πάντα στην αυχενικη, ανάλογα τη θέση που έχουν.. ας είναι εντάξει τα αποτελέσματα κι ας μάθουμε και στον 5ο!!!!Δύο έχεις κι εσύ ε??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Sweetie79 είπε:

Κοντά είμαστε!!!! Από έχω διαβάσει δεν φαίνεται 100% πάντα στην αυχενικη, ανάλογα τη θέση που έχουν.. ας είναι εντάξει τα αποτελέσματα κι ας μάθουμε και στον 5ο!!!!Δύο έχεις κι εσύ ε??? 

Ναι ναι 2!!! Ανυπομονώ να τα ξανά δω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Sweetie79 είπε:

Κατάλαβα παθουσα κι εσύ.. εγώ σήμερα την πάτησα έτσι τρεις φορές.. άσε λέω τα παρακουρασα σήμερα!!! Υπομονή μέχρι τον επόμενο υπέρηχο τώρα.. Πότε έχεις?? Εγώ στις 20 έχω αυχενικη.... 

Ναι ναι άστα.. Φοβήθηκα πολύ πραγματικά..ααχ τι καλά.. Εγώ πρέπει να κάνω υπομονή ακόμα.. Τέλος του μήνα θα πάω για υπέρηχο και κάπου αρχές του μήνα θα κλείσουμε για αυχενική πρώτα ο Θεός☺️☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kardoula1991 είπε:

Ναι ναι άστα.. Φοβήθηκα πολύ πραγματικά..ααχ τι καλά.. Εγώ πρέπει να κάνω υπομονή ακόμα.. Τέλος του μήνα θα πάω για υπέρηχο και κάπου αρχές του μήνα θα κλείσουμε για αυχενική πρώτα ο Θεός☺️☺️

Εντάξει τώρα στην αρχή δε παλευομαστε με τους υπέρηχος.. κι εγώ ανυπομονώ έχω να τα δω από 1/7.. κι εννοείται με έχει πιάσει και αγωνία αν θα είναι καλή η εξέταση!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Εντάξει τώρα στην αρχή δε παλευομαστε με τους υπέρηχος.. κι εγώ ανυπομονώ έχω να τα δω από 1/7.. κι εννοείται με έχει πιάσει και αγωνία αν θα είναι καλή η εξέταση!!!! 

Και εγώ το είδα 2/7 αλλά είπε ότι ήθελε να με δει σε ένα μήνα πάλι.. Οπότε τώρα περιμένω.. Γενικά νιώθω καλά και είμαι μόνο ελάχιστες φορές αγχωμένη από την άποψη εάν πάνε όλα καλά η όχι.. Έχω πολυ θετική ενέργεια και θετική σκέψη ότι όλα είναι καλά άσχετα αν πολλές φορές δεν έχω συμπτώματα.. Προσπαθώ όμως να το ξεπερνάω γρήγορα.. Και υπομονή... Πολυυυ υπομονή χαχαχα.. Μέχρι να περασουν αυτές οι 15 μέρες θα σκάσω αλλά και τι να κάνω χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kardoula1991 είπε:

Και εγώ το είδα 2/7 αλλά είπε ότι ήθελε να με δει σε ένα μήνα πάλι.. Οπότε τώρα περιμένω.. Γενικά νιώθω καλά και είμαι μόνο ελάχιστες φορές αγχωμένη από την άποψη εάν πάνε όλα καλά η όχι.. Έχω πολυ θετική ενέργεια και θετική σκέψη ότι όλα είναι καλά άσχετα αν πολλές φορές δεν έχω συμπτώματα.. Προσπαθώ όμως να το ξεπερνάω γρήγορα.. Και υπομονή... Πολυυυ υπομονή χαχαχα.. Μέχρι να περασουν αυτές οι 15 μέρες θα σκάσω αλλά και τι να κάνω χαχαχα

Υπομονή κοριτσάκι μου σε καταλαβαίνω απόλυτα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Υπομονή κοριτσάκι μου σε καταλαβαίνω απόλυτα!!! 

Αναγκαστηκά... Όλα καλά θα είναι για όλες μας είμαι σίγουρη☺️☺️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Kardoula1991 είπε:

Ναι ναι άστα.. Φοβήθηκα πολύ πραγματικά..ααχ τι καλά.. Εγώ πρέπει να κάνω υπομονή ακόμα.. Τέλος του μήνα θα πάω για υπέρηχο και κάπου αρχές του μήνα θα κλείσουμε για αυχενική πρώτα ο Θεός☺️☺️

Μη σε αγχώνουν οι φυσικές αντιδράσεις του οργανισμού! Σκέψου πόσες φορές κάνεις ασυναίσθητα σφιξιματα, τραβήγματα κλπ!!! Αντε με το καλό η αυχενική!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η melodyy είπε:

Μη σε αγχώνουν οι φυσικές αντιδράσεις του οργανισμού! Σκέψου πόσες φορές κάνεις ασυναίσθητα σφιξιματα, τραβήγματα κλπ!!! Αντε με το καλό η αυχενική!!! 

Ναι γενικά στο φτερνισμα δεν νκ θω κάτι απλά την μια τράβηξε πάρα πολύ σαν κραμπα ένα πράγμα.. Αλλά ναι έχεις δίκιο.. Πολλές φορές μέσα στην μέρα κάνουμε διαφορά... Ευχαριστώ πολυ😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα. Να σας κάνω μια ερώτηση; Εάν στην αυχενική διαφάνεια ο γιατρός υποψιάζεται αγόρι, είναι σίγουρο; Θα ήθελα κοριτσάκι, αλλά γερό να είναι φυσικά. Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Eiffel είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Να σας κάνω μια ερώτηση; Εάν στην αυχενική διαφάνεια ο γιατρός υποψιάζεται αγόρι, είναι σίγουρο; Θα ήθελα κοριτσάκι, αλλά γερό να είναι φυσικά. Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.

Καλησπερα κοριτσι μου, απ οτι ξερω αν ειναι σε θεση το μωρο και δει μας δινει ενα ποσοστο για το το φυλο του, σε επομενους υπερηχους με τον γιατρο ειναι πιο ξεκαθαρο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου, απ οτι ξερω αν ειναι σε θεση το μωρο και δει μας δινει ενα ποσοστο για το το φυλο του, σε επομενους υπερηχους με τον γιατρο ειναι πιο ξεκαθαρο!! 

Ισχύει ότι αν πει αγόρι είναι σίγουρο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Eiffel είπε:

Ισχύει ότι αν πει αγόρι είναι σίγουρο;

Αυτο σου λεω, δινει ενα ποσοστο πχ 60-70% οποτε δεν ειναι παντα σιγουρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Αυτο σου λεω, δινει ενα ποσοστο πχ 60-70% οποτε δεν ειναι παντα σιγουρο!

Είχα ακούσει ότι εάν πει αγόρι δύσκολο να αλλάξει. Ότι εάν πει κορίτσι παίζεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Eiffel είπε:

Είχα ακούσει ότι εάν πει αγόρι δύσκολο να αλλάξει. Ότι εάν πει κορίτσι παίζεται.

Δεν ξερω να σου πω την αληθεια, εγω απο οσες συγγενεις εχω οτι τους ειπαν στην αυχενικη αυτο ηταν τελικα, αλλα παντα αφηνουν ενα περιθωριο να μην ειναι σωστο αυτο που θα πουν γτ ειναι νωρις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Δεν ξερω να σου πω την αληθεια, εγω απο οσες συγγενεις εχω οτι τους ειπαν στην αυχενικη αυτο ηταν τελικα, αλλα παντα αφηνουν ενα περιθωριο να μην ειναι σωστο αυτο που θα πουν γτ ειναι νωρις!!

Σε ευχαριστώ πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Eiffel είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Να σας κάνω μια ερώτηση; Εάν στην αυχενική διαφάνεια ο γιατρός υποψιάζεται αγόρι, είναι σίγουρο; Θα ήθελα κοριτσάκι, αλλά γερό να είναι φυσικά. Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.

Καλησπέρα κορίτσι μου,,, σου έδωσε ποσοστό;;; Πάντως δεν είναι σίγουρο 100%.., συνήθως 2 εβδομάδες μετά φαίνεται ξεκάθαρα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου,,, σου έδωσε ποσοστό;;; Πάντως δεν είναι σίγουρο 100%.., συνήθως 2 εβδομάδες μετά φαίνεται ξεκάθαρα... 

Όχι ποσοστό, μας είπε ότι μάλλον φαίνεται να σχηματίζεται το "πουλάκι". Είμαι στη δέκατη τρίτη εβδομάδα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Eiffel είπε:

Όχι ποσοστό, μας είπε ότι μάλλον φαίνεται να σχηματίζεται το "πουλάκι". Είμαι στη δέκατη τρίτη εβδομάδα. 

Εμένα τα Κόκκαλα είχε δει.,,, γιατί δεν γυρίζει όπως το θέλαμε.., αλλά και εμένα αγόρι μ είπε 75% και τελικά χτες επιβεβαιώθηκε.,,, 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Μία ακόμη απορία..ξεχάστηκα το πρωί και τεντωθηκα λέτε να έκανα βλακεια??? 

@Eiffelέχει συμβεί να πέσουν κι έξω στο φύλλο του μωρού!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Μία ακόμη απορία..ξεχάστηκα το πρωί και τεντωθηκα λέτε να έκανα βλακεια??? 

@Eiffelέχει συμβεί να πέσουν κι έξω στο φύλλο του μωρού!!

 

Καλημερα!!!! Ε δεν πιστεύω να έκανες βλακεία.,,, δεν νομίζω με ένα τέντωμα να γίνει κάτι.,,, 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Μία ακόμη απορία..ξεχάστηκα το πρωί και τεντωθηκα λέτε να έκανα βλακεια??? 

@Eiffelέχει συμβεί να πέσουν κι έξω στο φύλλο του μωρού!!

 

Φυσικά κ όχι.. Οποιαδήποτε φυσικη κ ασυναίσθητη ανάγκη δε δημιουργεί πρόβλημα... Φτερνισμα, βήχας, τεντωμα από ύπνο... Μπορεί να τύχει να τρομάξεις.. Μπορεί να τύχει να χτυπήσεις κ να πονέσεις...στην τουαλέτα ένα ελαφρύ σφίξιμο θα συμβεί... Σκέψου πόσες κοπέλες έχουν και άλλα παιδάκια... Αυτές κ σκυβουν κ βάρος σηκώνουν κ καμία κλωτσιά τρώνε... Φυσικά όλα αυτά σε μια φυσιολογική κατάσταση... Τώρα άμα έχεις καμιά σοβαρή αποκόλληση κλπ εννοείται ρωτάς γιατρό..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια μου γλυκά! Σας ευχαριστώ τοοοοοσο πολύ για τα θετικά σας μνμ..δε μπορεί μέρα από όλα αυτά σίγουρα θα πιάσω!!!!!Μετά από μια μεγααααλη μέρα επιτέλους ήρθε η ώρα της χαλάρωσης κ να σας πω και τι είδαμε σήμερα στον γιατρό! Είδαμε λοιπόν πως το ένα ωοθηλακιο που είχα την 7η μέρα στα 15 χιλιοστά,σήμερα είναι 25 κ είναι κυστικό...αλλά έχω αλλά 3!!! 17-18-19 χιλιοστά!! Οπότε με το καλό πάμε την Μ.Δευτερα για σπερματεγχυση!!! Χάρηκα και ανακουφιστηκα είναι η αλήθεια!    
    • Κορίτσι μου έτσι σε θέλω να είσαι θετική ! Φίλη μου 34 χρονων όπου θα έμπαινε σε πρόωρη  εμμηνόπαυση στην 2η εξωσωματικη εμεινε έγκυος και έχει μια πανέμορφη μπεμπουλα 9 μηνων🥰 να κανεις τις απαραίτητες ενέργειες και να ξερεις ότι υπάρχουν παρά πολλοί τρόποι! Πάντως να ξερεις πως η σπερματεγχυνση είναι πολύ απλή διαδικασία ! Κανεις διεγερση παρακολούθησε με υπερήχους και συγκεκριμένη μέρα που θα ορίσει ο γυναικολόγος κανεις την σπερματεγχυνση ! Εγώ πρώτα ο θεος μάλλον τον Ιούνιο θα κάνω την Τρίτη μου σπερματεγχυνση🙏  ευχομαι κορίτσι μου πολύ συντομα να μας πεις και εσυ τα χαρμοσυνα 🥰
    • Μας βλέπω όλο για φαγητά να λέμε 😄😄 Να πάνε όλα καλά να τρώω μετά του σκασμού! Αυτό λέω στον άντρα μου, θέλω μια φορά να φάω έτσι να σκάσω από το φαγητό 😄😄 Άσχετο, πήγαμε σήμερα να δούμε για κούνια και συρταριέρα γτ δεν έχουμε κάποιον να μας δώσει δυστυχώς.. Μας άρεσαν δύο κούνιες αλλά η μία διπλάσια τιμή από την άλλη..Η ακριβή μας είπε ότι ήταν από ξύλο οξιάς και η οικονομική από mdf. Η αλήθεια είναι ότι η οικονομική πέραν από την τιμή της μας άρεσε  πιο πολύ και σαν σχέδιο, πειράζει λέτε που είναι από mdf? Θα εκπέμπει βλαβερές ουσίες κτλ;
    • Γειά σου κορίτσι μου, φυσικά κ επιτρέπεται..έχω μια πρόωρη γήρανση ωοθηκών.🥺🥺🥺 Είμαι 38 χρόνων και το ξέρω αυτό απ τα 34, που ήταν και η 1η φορά που κάναμε κουβέντα με τον γιατρό μου για το εάν θέλω να αποκτήσω παιδί. Εκείνη την περίοδο δεν ήμουν σε τέτοια φάση και η αλήθεια είναι ότι όταν το έμαθα μου κόπηκαν λίγο τα πόδια..😟☹️ Τέλος πάντων μην στα πολυλογώ.. Η μία μου ωοθήκη δείχνει αρκετά γερασμένη και δεν κάνει αυγουλακια ενώ η άλλη κάνει αλλά μάλλον όχι και πολύ καλά (τουλάχιστον αυτό επιβεβαίωσαν κ οι ορμονολογικες που έκανα). Γιαυτό λέω ότι δεν ξέρω τι ελπίδες έχω, αλλά σίγουρα θέλω να κάνω τις απαραίτητες ενέργειες για να βοηθήσω όσο μπορώ την κατάσταση. Επίσης πόσο πολύ χάρηκα που μοιράστηκες μαζί μας την δική σου εμπειρία με την σπερματεγχυση γιατί είναι κ αυτό στα άμεσα πλάνα μου. 
    • Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου❤️και σε εσενα εύχομαι πολύ συντομα μα έρθει το μωρακι σου🙏❤️ η αλήθεια είναι πως  είναι πολύ θετικο που κάνω συλληψη έστω και με σπερματεγχυνση 🙏 μέσα στο καλοκαιρι θα κάνω πάλι σπερματεγχυνση καθώς μου έδωσε το οκ ο γιατρός ! Θα του πω αν είναι να την κάνω τον Ιούνιο πρώτα ο θεος🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...