Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annie! είπε:

Αχ κορίτσια ακούσαμε τις καρδούλες τους!!! 

Τι υπέροχα νέα είναι αυτά!φαντάζομαι χαρά!!το επόμενο βήμα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dona90 είπε:

Τι υπέροχα νέα είναι αυτά!φαντάζομαι χαρά!!το επόμενο βήμα??

Τρελή χαρά!! Κατουρημένοι είμαστε και οι 2. Θα παω σε 2 βδομαδες γιατί έχω μια μικρή αποκόλληση πλακούντα στο ένα έμβρυο και θέλει να τα δει πάλι. Εξετάσεις αίματος και ούρων έγραψε. Αυτά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annie! είπε:

Τρελή χαρά!! Κατουρημένοι είμαστε και οι 2. Θα παω σε 2 βδομαδες γιατί έχω μια μικρή αποκόλληση πλακούντα στο ένα έμβρυο και θέλει να τα δει πάλι. Εξετάσεις αίματος και ούρων έγραψε. Αυτά...

Εξετάσεις αίμα κ ουρά σε βάζει κάθε μήνα η είναι η πρώτη φορά?σε ρωτάω γιατί κ εγώ αύριο θα πάω να ακούσω επιτέλους καρδούλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Καλατράβα ναι..μην νομίζεις κ εγώ φοβήθηκα ..εύχομαι να έχεις τόσο όσο να μην σε φοβίζει 🥴🥴🥴😁😁😁

Χαχαχ ευχαριστω κοριτσι μου😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Αχ κορίτσια ακούσαμε τις καρδούλες τους!!! 

Μπραβο κοριτσακι μου τελεια❤❤🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Αχ κορίτσια ακούσαμε τις καρδούλες τους!!! 

Τέλειααα.. Τι ωραία.. Φαντάζομαι είναι απίστευτο συναίσθημα😍😍 στις ποσες βδομάδες ακούσατε καρδούλα? Εγώ έχω την Παρασκευή ραντεβού στον γιατρό και έχω αγχωθεί πολύ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι? Μπαίνω την πέμπτη στην 6η βδομάδα.. Έχω τρελό πρήξιμο στην κοιλιά.. Είναι φυσιολογικό? Και που και που πόνους περιόδου.. Όχι έντονους.. Αυτό μου είπε ο γιατρός είναι φυσιολογικό.. Αλλά το πρήξιμο είναι σε σημείο που με ενοχλούν και τα ρούχα μου.. Και έχω αγχωθειμπας και κάτι δεν πάει καλά.. Νιώθω και που και που κάτι τσιμπήματα στην μέση.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dona90 είναι η πρώτη φορά που μου δίνει εξετάσεις. 2η επίσκεψη βέβαια αρχή είμαι ακόμα. Είμαι όμως από εξωσωματική και πολλές τις είχαμε κάνει ήδη.

@Kardoula1991 είναι απίστευτο το συναίσθημα!! Λοιπόν είμαι 7 + 4. Όσο για το πρήξιμο εγώ δεν μπορώ να βάλω τα παντελόνια μου από την 5η εβδομάδα.. Πονάκια θα έχεις συχνά πυκνά από δω και παρα αφού μεγαλώνει η μήτρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η annie! είπε:

@Dona90 είναι η πρώτη φορά που μου δίνει εξετάσεις. 2η επίσκεψη βέβαια αρχή είμαι ακόμα. Είμαι όμως από εξωσωματική και πολλές τις είχαμε κάνει ήδη.

@Kardoula1991 είναι απίστευτο το συναίσθημα!! Λοιπόν είμαι 7 + 4. Όσο για το πρήξιμο εγώ δεν μπορώ να βάλω τα παντελόνια μου από την 5η εβδομάδα.. Πονάκια θα έχεις συχνά πυκνά από δω και παρα αφού μεγαλώνει η μήτρα 

Ναι τα πονακια δεν με ανησυχούν καθόλου ίσα ίσα επιβεβαιώνουν ότι κάτι γίνεται και μάλλον πάει καλά.. Αλλά το πρήξιμο με είχε αγχώσει.. Βέβαια μόλις ξεαγχωθηκα χαχαχα.. Και εγώ με βλέπω τα παντελόνια μου να τ αφήσω στην άκρη.. Ανάσα δεν μπορώ να πάρω.. Τι πράγμα είναι αυτό😂😂 αχ λέτε και εμείς να ακούσουμε καρδούλα την Παρασκευή? 😍😍😍 Σήμερα είχα και κάτι ζαλάδες στην δουλειά αλλά για πολύ λίγο και εύχομαι να πάει έτσι.. Να μείνω μόνο με αυτά τα συμπτώματα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kardoula1991 είπε:

Ναι τα πονακια δεν με ανησυχούν καθόλου ίσα ίσα επιβεβαιώνουν ότι κάτι γίνεται και μάλλον πάει καλά.. Αλλά το πρήξιμο με είχε αγχώσει.. Βέβαια μόλις ξεαγχωθηκα χαχαχα.. Και εγώ με βλέπω τα παντελόνια μου να τ αφήσω στην άκρη.. Ανάσα δεν μπορώ να πάρω.. Τι πράγμα είναι αυτό😂😂 αχ λέτε και εμείς να ακούσουμε καρδούλα την Παρασκευή? 😍😍😍 Σήμερα είχα και κάτι ζαλάδες στην δουλειά αλλά για πολύ λίγο και εύχομαι να πάει έτσι.. Να μείνω μόνο με αυτά τα συμπτώματα.. 

Μακάρι!!! Κοιτα και γω πέρα από τρομερή κούραση δεν έχω τίποτα ζόρικο όπως αναγούλες κλπ.. Μόνο που έχω γίνει λαγωνικό, μυρίζω τα πάντα από χιλιόμετρα και μου κάνει νούμερα η γευση κατά τα αλλά μια χαρά!! Μακάρι να πάει έτσι. Ούτε αίμα να ξανά δω ούτε τίποτα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Μακάρι!!! Κοιτα και γω πέρα από τρομερή κούραση δεν έχω τίποτα ζόρικο όπως αναγούλες κλπ.. Μόνο που έχω γίνει λαγωνικό, μυρίζω τα πάντα από χιλιόμετρα και μου κάνει νούμερα η γευση κατά τα αλλά μια χαρά!! Μακάρι να πάει έτσι. Ούτε αίμα να ξανά δω ούτε τίποτα 

Ναι αυτό και εγώ το έχω.. Μυρίζω τα πάντα και εγώ.. Μέχρι και ο τοίχος μου μυρίζει χαχαχα.. Με την γεύση δεν έχω θέμα.. Ίσα ίσα θέλω να τρώω.. Νυστάζω και εγώ όλη μέρα και το βράδυ κοιμάμαι όμως ξυπνάω κατά τις 3 με 4 και έχω αϋπνίες... Μακάρι να μείνουμε μόνο σ αυτά... Εγω αίμα είδα πριν μια βδομάδα και μου έδωσε ο γιατρός προγεστερονη και από τότε ευτυχώς δεν ξανά είδα... Ανυπομονώ να έρθει η Παρασκευή να πάω να δω το σποράκι μου😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Kardoula1991 είπε:

Ναι αυτό και εγώ το έχω.. Μυρίζω τα πάντα και εγώ.. Μέχρι και ο τοίχος μου μυρίζει χαχαχα.. Με την γεύση δεν έχω θέμα.. Ίσα ίσα θέλω να τρώω.. Νυστάζω και εγώ όλη μέρα και το βράδυ κοιμάμαι όμως ξυπνάω κατά τις 3 με 4 και έχω αϋπνίες... Μακάρι να μείνουμε μόνο σ αυτά... Εγω αίμα είδα πριν μια βδομάδα και μου έδωσε ο γιατρός προγεστερονη και από τότε ευτυχώς δεν ξανά είδα... Ανυπομονώ να έρθει η Παρασκευή να πάω να δω το σποράκι μου😍😍😍

Με τη γευση έχω πλάκα γιατί δε μου αρέσουν πράγματα που έτρωγα και γενικά δεν πολύ καταλαβαίνω γεύσεις.. Ναι ναι η προγεστερονη κάνει θαύματα και μένα τιγκαρισμενη μ έχει... Άντε άντε να μας πεις την Παρασκευή !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Με τη γευση έχω πλάκα γιατί δε μου αρέσουν πράγματα που έτρωγα και γενικά δεν πολύ καταλαβαίνω γεύσεις.. Ναι ναι η προγεστερονη κάνει θαύματα και μένα τιγκαρισμενη μ έχει... Άντε άντε να μας πεις την Παρασκευή !!!

Τουλάχιστον ας αρχίσω να τρώω πράγματα που δεν έτρωγα χαχαχα θα είναι κάτι πολύ θετικό χάχα.. Ναι ναι θα σας ενημερώσω.. Σε λίγο θα αρχίσω να μετράω τα λεπτά με την αγωνία που έχω😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Kardoula1991 είπε:

Τουλάχιστον ας αρχίσω να τρώω πράγματα που δεν έτρωγα χαχαχα θα είναι κάτι πολύ θετικό χάχα.. Ναι ναι θα σας ενημερώσω.. Σε λίγο θα αρχίσω να μετράω τα λεπτά με την αγωνία που έχω😂😂

Καλημερα κοριτσι μου,κ εγω εχω την Παρασκευη τον δευτερο υπερηχο, σε καταλαβαινω στην αγωνια😅 πιστευω να μας ειναι ολα καλα🙏🙏 οταν πλησιασει η μερα θα εχουμε πιο πολυ αγχος😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλημερα κοριτσι μου,κ εγω εχω την Παρασκευη τον δευτερο υπερηχο, σε καταλαβαινω στην αγωνια😅 πιστευω να μας ειναι ολα καλα🙏🙏 οταν πλησιασει η μερα θα εχουμε πιο πολυ αγχος😜

Εύχομαι να είναι όλα τέλεια κορίτσι μου😍 μα θα κλείσω ραντεβού αν έχει πρωί πρωί γιατί δεν θα αντέξω μέχρι το απόγευμα χαχαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kardoula1991 είπε:

Εύχομαι να είναι όλα τέλεια κορίτσι μου😍 μα θα κλείσω ραντεβού αν έχει πρωί πρωί γιατί δεν θα αντέξω μέχρι το απόγευμα χαχαχαχα 

Χαχα παρε να δεις αν εχει να το αλλαξεις, εγω εχω 11.00 την πρωτη φορα ειχα 13.30 και μου ειχε φανει αιωνας😜 παντως κ οταν πηγα δεν ηρεμησα ταχυπαλμια ειχα μεχρι να μου πει ολα καλα για την ωρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Χαχα παρε να δεις αν εχει να το αλλαξεις, εγω εχω 11.00 την πρωτη φορα ειχα 13.30 και μου ειχε φανει αιωνας😜 παντως κ οταν πηγα δεν ηρεμησα ταχυπαλμια ειχα μεχρι να μου πει ολα καλα για την ωρα!!

Και εγώ έτσι θα είμαι το πιστεύω... Μακάρι να είχα ένα μηχανικά στο σπίτι να βλέπω ότι όλα είναι καλά χαχαχαχα τι να πω.. Θα μας φάει η αγωνία σε όλη την εγκυμοσύνη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kardoula1991 είπε:

Και εγώ έτσι θα είμαι το πιστεύω... Μακάρι να είχα ένα μηχανικά στο σπίτι να βλέπω ότι όλα είναι καλά χαχαχαχα τι να πω.. Θα μας φάει η αγωνία σε όλη την εγκυμοσύνη

Αααχ και νομιζα οτι ειχα αγχος οταν προσπαθουσαμε για το μωρο, που να φανταζομουν το μετα αγχος😂 σου ευχομαι να ησυχασεις οταν πας παντως και σου πει οτι ολα ειναι καλα😊 θελει θετικες σκεψεις εγω το πιστευω, η Παναγια μαζι μας🙏🌼🌺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Kardoula1991 είπε:

Και εγώ έτσι θα είμαι το πιστεύω... Μακάρι να είχα ένα μηχανικά στο σπίτι να βλέπω ότι όλα είναι καλά χαχαχαχα τι να πω.. Θα μας φάει η αγωνία σε όλη την εγκυμοσύνη

Νόμιζα ότι είμαι η μόνη που το σκέφτηκα αλλά ευτυχώς είμαστε πολλές 😂😂😂εγώ είδα αυτό τις hometest  αλλά λίγο που το κοίταξα λέει από την 12η εβδομάδα και μετά!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Νόμιζα ότι είμαι η μόνη που το σκέφτηκα αλλά ευτυχώς είμαστε πολλές 😂😂😂εγώ είδα αυτό τις hometest  αλλά λίγο που το κοίταξα λέει από την 12η εβδομάδα και μετά!!!! 

Χαχαχα εχει τετοιο μηχανημα η hometest;😜 δεν μας βλεπω καλα😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Χαχαχα εχει τετοιο μηχανημα η hometest;😜 δεν μας βλεπω καλα😂

Τυχαία το είδα και εγω🤣🤣🤣🤣🤣

C42A1441-C51A-4B64-9E9F-D91D18B9C7FF.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Τυχαία το είδα και εγω🤣🤣🤣🤣🤣

C42A1441-C51A-4B64-9E9F-D91D18B9C7FF.jpeg

Χαχαχχα εισαι Θεα🤣🤣 ας το ξερουμε αργοτερα μπορει να μας χρειαστει🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου, τι κάνετε; διαβάζω τα νέα σας και χαίρομαι πολύ για εσας❤️

Ήθελα να σας ρωτήσω τι γίνεται με τα θαλασσινά... Γαρίδες, καλαμάρια, χταπόδια; τρώμε; ξέρω ότι μύδια, στρείδια κτλ καλό είναι να τα αποφεύγουμε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...