Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kardoula1991 είπε:

@Κατερίνα!!!Οχ κορίτσι υπομονή...ευχομαι να περάσει γρήγορα αυτό με τις ναυτιες🤗

Εγω ευτυχώς από συμπτώματα δεν έχω σχεδόν τίποτα.. Που και που λίγες ενοχλήσεις χαμηλά αλλά μέχρι εκεί.. Ίσα που φοβάμαι ότι κάτι δεν πάει καλά.. Είμαι και αρκετά φοβισμένη με την βιοχημικη που είχα και παρακαλάω να μου έρθει κανένα σύμπτωμα χαχαχα 

Ευχαριστω κοριτσι μου, στην αρχη κ εγω αυτο ελεγα μακαρι να εχω συμπτωματα για να βλεπω οτι ολα πανε καλα😅 αλλα οπως λενε πρεπει να προσεχουμε τι ευχομαστε, ειμαι πιο ησυχη απο το αν δεν ειχα αλλα ειναι πολυ μεγαλη ταλαιπωρια!!δεν το περιμενα ετσι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ευχαριστω κοριτσι μου, στην αρχη κ εγω αυτο ελεγα μακαρι να εχω συμπτωματα για να βλεπω οτι ολα πανε καλα😅 αλλα οπως λενε πρεπει να προσεχουμε τι ευχομαστε, ειμαι πιο ησυχη απο το αν δεν ειχα αλλα ειναι πολυ μεγαλη ταλαιπωρια!!δεν το περιμενα ετσι!

Προλαβαίνω να αλλάξω γνώμη😅 εσένα ποτέ ξεκίνησαν οι ναυτιες και αυτά? Τα έχεις όλη μέρα? Έχω διαβάσει ότι κάποιες κοπέλες τα είχαν μόνο το πρωί και μετά όλη μέρα ήταν καλά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kardoula1991 είπε:

Προλαβαίνω να αλλάξω γνώμη😅 εσένα ποτέ ξεκίνησαν οι ναυτιες και αυτά? Τα έχεις όλη μέρα? Έχω διαβάσει ότι κάποιες κοπέλες τα είχαν μόνο το πρωί και μετά όλη μέρα ήταν καλά... 

Εμενα ξεκινησαν πολυ νωρις φαντασου πριν να εχω καν καθυστερηση κ απο αυτο εκανα τεστ!μετα για καμια βδομαδα με ειχε αφησει και απο την 5η βδομαδα που με ξανα επιασε δεν με εχει αφησει καθολου!! 

Ολη μερα το νιωθω απο οταν σηκωθω απο το κρεβατι μεχρι οταν ξανα παω, αυτη τη ναυτια, και οταν φαω μεσημερι κυριως μετα απο λιγο τις περισσοτερες φορες κανω εμετο!! Το πρωι προσπαθω να τρωω φρυγανιες η κρακερ 1 2 για να μη τα βγαζω αν κ αυτα καποιες φορες δεν τα κραταω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Εμενα ξεκινησαν πολυ νωρις φαντασου πριν να εχω καν καθυστερηση κ απο αυτο εκανα τεστ!μετα για καμια βδομαδα με ειχε αφησει και απο την 5η βδομαδα που με ξανα επιασε δεν με εχει αφησει καθολου!! 

Ολη μερα το νιωθω απο οταν σηκωθω απο το κρεβατι μεχρι οταν ξανα παω, αυτη τη ναυτια, και οταν φαω μεσημερι κυριως μετα απο λιγο τις περισσοτερες φορες κανω εμετο!! Το πρωι προσπαθω να τρωω φρυγανιες η κρακερ 1 2 για να μη τα βγαζω αν κ αυτα καποιες φορες δεν τα κραταω!!

Πωπω αυτό είναι όντως ταλαιπωρία πραγματικά.. Πηγαίνεις και για δουλειά ή την βγάζεις στο κρεβάτι? Εύχομαι να σου περασει πολύ σύντομα αυτό και να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kardoula1991 είπε:

Πωπω αυτό είναι όντως ταλαιπωρία πραγματικά.. Πηγαίνεις και για δουλειά ή την βγάζεις στο κρεβάτι? Εύχομαι να σου περασει πολύ σύντομα αυτό και να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου🤗

Οχι ευτυχως μου εβγαλε αναρρωτικη γτ δεν θα μπορουσα να δουλεψω ειναι κ χειρονακτικη η δουλεια μου θα ειχα θεμα!!

Σε ευχαριστω κοριτσακι μου να εισαι καλα, κ σε σενα ευχομαι τα καλυτερα, ολα θα πανε καλα να το πιστευεις😊😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου πως ειστε;; εγω τις τελευταιες μερες ταλαιπωρουμαι παρα πολυ απο ναυτιες και εμετους!! Ελαχιστα πλεον δεν με πειραζουν😓

Υπομονή σε όλα τα κορίτσια κ εγώ έτσι ήμουν ειδικά από το μεσημέρι κ μετά αλλά έχει δύο μέρες που νιώθω κάπως καλύτερα ελπίζω να είναι για καλο.την τρίτη έχω την δεύτερη επίσκεψη!για να ακούσω δυνατά την καρδούλα! στείλτε θετικές σκέψεις!!🤰👣🍀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Dona90 είπε:

Υπομονή σε όλα τα κορίτσια κ εγώ έτσι ήμουν ειδικά από το μεσημέρι κ μετά αλλά έχει δύο μέρες που νιώθω κάπως καλύτερα ελπίζω να είναι για καλο.την τρίτη έχω την δεύτερη επίσκεψη!για να ακούσω δυνατά την καρδούλα! στείλτε θετικές σκέψεις!!🤰👣🍀

Ολα να ειναι καλα κοριτσι μου😊🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Dona90 είπε:

Υπομονή σε όλα τα κορίτσια κ εγώ έτσι ήμουν ειδικά από το μεσημέρι κ μετά αλλά έχει δύο μέρες που νιώθω κάπως καλύτερα ελπίζω να είναι για καλο.την τρίτη έχω την δεύτερη επίσκεψη!για να ακούσω δυνατά την καρδούλα! στείλτε θετικές σκέψεις!!🤰👣🍀

Πάρε όλη μου τη θετική ενέργεια!! Και μεις τη Δευτέρα θα πάμε για να ακούσουμε καρδούλες!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Πάρε όλη μου τη θετική ενέργεια!! Και μεις τη Δευτέρα θα πάμε για να ακούσουμε καρδούλες!! 

Τελεια κοριτσι μου, να πανε ολα τελεια και για σενα😊

Ποσο θα ειστε κοριτσια; σε ποια βδομαδα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Τελεια κοριτσι μου, να πανε ολα τελεια και για σενα😊

Ποσο θα ειστε κοριτσια; σε ποια βδομαδα;

Ευχαριστωωωωωω!!! 7 + 5 θα είμαι τη Δευτέρα. Στην 8η εβδομάδα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η annie! είπε:

Ευχαριστωωωωωω!!! 7 + 5 θα είμαι τη Δευτέρα. Στην 8η εβδομάδα 

Απο την τελευταια περιοδο;; νομιζω τελικα πως ειχα παει πολυ νωρις κ αδικα ειχα αγχωθει😐

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Ευχαριστωωωωωω!!! 7 + 5 θα είμαι τη Δευτέρα. Στην 8η εβδομάδα 

Και εγώ ακριβώς το ίδιο θα είμαι τη Δευτέρα... 7 + 5 ημερών 😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Απο την τελευταια περιοδο;; νομιζω τελικα πως ειχα παει πολυ νωρις κ αδικα ειχα αγχωθει😐

Ναι κοριτσάκι μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η annie! είπε:

Ναι κοριτσάκι μου.

Εγω θα ξανα παω την απο πανω βδομαδα 26 του μηνα, λογικα τοτε θα ειμαι στην 9η βδομαδα πρωτα ο Θεος!! Ελπιζω πως ολα θα ειναι καλα, και ευχομαι για ολες μας να ειναι ολα καλα😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Εγω θα ξανα παω την απο πανω βδομαδα 26 του μηνα, λογικα τοτε θα ειμαι στην 9η βδομαδα πρωτα ο Θεος!! Ελπιζω πως ολα θα ειναι καλα, και ευχομαι για ολες μας να ειναι ολα καλα😊

Ολα τέλεια θα είναι!!! Με το καλό όλες οι καρδούλες κοριτσια!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου εγώ πήγα προχτές στο γιατρό κ ακούσαμε για δεύτερη φορά τη καρδούλα του όλα πάνε τέλεια τι όμορφα εκτός από αυτές τις αναγούλες ρε γαμωτο κ το στομάχι..  Είμαι 10+1 σήμερα κ περιμένω να νιώσω καλύτερα πως κ πως.. κάποιες μέρες είναι καλά κ κάποιες άλλες σέρνομαι..  Ακόμα κ όταν ταιζω τον γιο μου μου έρχεται αναγούλα..  είχα να φάω 4 μέρες μόνο 2 Κρακερ τη μέρα μπορούσα να φάω..  ουφ υπομονή.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις κορίτσια αν πάνε όλα καλά θα ακούσουμε καρδούλα την Παρασκευή.. Θα είμαι 6εβδ+1 εκείνη τη μέρα και εύχομαι να την ακούσουμε.. Το σποράκι μας το έχουμε δει ήδη πριν λίγες μέρες😍😍 εύχομαι σε όλες σας τελειομηνες εγκυμοσύνες κορίτσια🤗 και όσες έχετε ναυτιες κτλπ να σας περάσουν γρήγορα☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Τελεια κοριτσι μου, να πανε ολα τελεια και για σενα😊

Ποσο θα ειστε κοριτσια; σε ποια βδομαδα;

Κοντά στην δέκατη εβδομάδα μπαίνω.ακομα δεν έχουμε κατάληξει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dona90 είπε:

Κοντά στην δέκατη εβδομάδα μπαίνω.ακομα δεν έχουμε κατάληξει!

Τελεια κοριτσι μου, ευχομαι τα καλυτερα😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια μου!!!!! Ελπίζω να είστε όλες καλά!!!!εμεις μετακομίζουμε και καταλαβαίνεται..,, διαβάζω τα νέα σας αλλά πολύ γρήγορα.,, ελπίζω να περάσουν οι αναγούλες για όλες σας!!! Και εννοείται να άκουσε όλες μας καρδούλες δυνατές ❤️❤️❤️🧿🧿🧿🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/6/2020 at 10:32 ΠΜ, ο/η Ioann89 είπε:

Καλημερα κορίτσια μου!!!!! Ελπίζω να είστε όλες καλά!!!!εμεις μετακομίζουμε και καταλαβαίνεται..,, διαβάζω τα νέα σας αλλά πολύ γρήγορα.,, ελπίζω να περάσουν οι αναγούλες για όλες σας!!! Και εννοείται να άκουσε όλες μας καρδούλες δυνατές ❤️❤️❤️🧿🧿🧿🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Ωωχ καλη δυναμη κοριτσι μου, να προσεχεις με την μετακομιση οσο μπορεις να μην κουραζεσαι!!

Βρε αγαπη εσυ εχεις αναρρωτικη καλα θυμαμαι;; οποτε μπορεσεις πες μου πως εκανες τη διαδικασια, σου δημιουργησαν καποιο προβλημα στο ΙΚΑ; να θελουν πχ γιατρο του ΕΟΠΥΥ κ οχι ιδιωτη;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ωωχ καλη δυναμη κοριτσι μου, να προσεχεις με την μετακομιση οσο μπορεις να μην κουραζεσαι!!

Βρε αγαπη εσυ εχεις αναρρωτικη καλα θυμαμαι;; οποτε μπορεσεις πες μου πως εκανες τη διαδικασια, σου δημιουργησαν καποιο προβλημα στο ΙΚΑ; να θελουν πχ γιατρο του ΕΟΠΥΥ κ οχι ιδιωτη;;

Κοπέλα μου όχι τελικά δεν πήρα... επειδή ήμουν σε αναστολή με άφησε ένα μήνα ακομη!!! Όποτε δεν ξέρω να σε βοηθήσω.,,, Πάντως η γυναικολογος μου που δεν είναι σε δημόσιο έχει δώσει αναρρωτικη σε κοπέλα ... απλά από Στην επιτροπή καλά είναι να μην πας η ίδια αλλά να στείλεις τον άντρα σου π.χ 

καλα μην φανταστείς δεν κάνω τίποτα... απλά επιβλέπω 🤣🤣🤣

εσυ πως είσαι καλή μου; Συνηλθες λίγο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ioann89 είπε:

Κοπέλα μου όχι τελικά δεν πήρα... επειδή ήμουν σε αναστολή με άφησε ένα μήνα ακομη!!! Όποτε δεν ξέρω να σε βοηθήσω.,,, Πάντως η γυναικολογος μου που δεν είναι σε δημόσιο έχει δώσει αναρρωτικη σε κοπέλα ... απλά από Στην επιτροπή καλά είναι να μην πας η ίδια αλλά να στείλεις τον άντρα σου π.χ 

καλα μην φανταστείς δεν κάνω τίποτα... απλά επιβλέπω 🤣🤣🤣

εσυ πως είσαι καλή μου; Συνηλθες λίγο; 

Ναι κ εμενα ο δικος μου εχει δωσει σε κοπελες που ξερω αλλα διαβαζα στο ιντερνετ διαφορα που με μπερδεψαν!! Θα δειξει τι να πω!! Απο εχθες ειμαι καπως πιο ηπια το απογευμα λιγο με πιανει, τωρα δεν ξερω πως θα συνεχισει🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ναι κ εμενα ο δικος μου εχει δωσει σε κοπελες που ξερω αλλα διαβαζα στο ιντερνετ διαφορα που με μπερδεψαν!! Θα δειξει τι να πω!! Απο εχθες ειμαι καπως πιο ηπια το απογευμα λιγο με πιανει, τωρα δεν ξερω πως θα συνεχισει🙂

Καλησπέρα κορίτσι, εγώ είμαι σε αναρρωτική λόγω κύησης. Λοιπόν μου έγραψε την άδεια ο γιατρός, ιδιώτης ούτε καν συμβεβλημένος με τον εοπυυ. Πήγα στο ΙΚΑ πήρα τη βεβαίωση εργοδότη, την υπέγραψαν στη δουλειά και κατέθεσε τα χαρτιά στο ΙΚΑ η μάνα μου. Λόγω κορονοϊού δεν παραβρίσκεται κανεις στην επιτροπή και σε περνάνε αυτόματα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annie! είπε:

Καλησπέρα κορίτσι, εγώ είμαι σε αναρρωτική λόγω κύησης. Λοιπόν μου έγραψε την άδεια ο γιατρός, ιδιώτης ούτε καν συμβεβλημένος με τον εοπυυ. Πήγα στο ΙΚΑ πήρα τη βεβαίωση εργοδότη, την υπέγραψαν στη δουλειά και κατέθεσε τα χαρτιά στο ΙΚΑ η μάνα μου. Λόγω κορονοϊού δεν παραβρίσκεται κανεις στην επιτροπή και σε περνάνε αυτόματα. 

Ααχ δεν ξερεις ποσο με ξε αγχωσες τωρα, να σαι καλα!! Κ εγω αυτο ηξερα αλλα διαβαζα για γιατρους απο το νοσοκομειο κτλ κ λεω εχει γουστο να μας ταλαιπωρησουν παλι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...