Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η dimitra_ είπε:

Μπράβο πολύ χαίρομαι που δεν έχει επηρεαστεί το ζουζουνακι :) Αυτό είναι το σημαντικό !!

Ισχύει αυτό που λες για το ζάχαρο . Οι περισσότερες πλέον έχουμε. Και βγαίνει έτσι παθολογικά στην κύηση χωρίς ιστορικό. Πχ εγώ δεν είχα κάποιο ιστορικό ή προδιάθεση και σε εξετάσεις που είχα κάνει προ εγκυμοσύνης αρκετές φορές έδειχνε μάλιστα πως απέχω πολύ από διαβήτη/ ζάχαρο κλπ. Κάπως μου είχε πει ο γιατρός έκανε πολύ καλή διαχείριση του σακχάρου κλπ ο οργανισμός μου. Αλλά τώρα στην κύηση μπαμ έσκασε :) ο πάγκρεας τεμπέλιασε!!

 

Για το 450 έπαθα κ εγώ σοκ . Ακούγεται υπερβολικό . Φαντάζομαι εννοούσε μεταγευματικά αλλά και πάλι είναι απίστευτα υψηλό . Έκανε πολλές ινσουλίνες και στην 2η εγκυμοσύνη από την αρχή τελείως. Δύσκολα πολύ . 

Μα κι εγώ μετά από 3 μήνες που γέννησα έκανα καμπύλη και βγήκε καλή. Άρα ήταν λόγω εγκυμοσύνης. Και δεν παίζει ρόλο αν έχεις παραπανίσια κιλά. Εγώ κανονική - αδύνατη είμαι και έχω ζάχαρο.

Η συγκεκριμένη κοπέλα δε θα μπορούσε να φάει τίποτα η καημένη. Όντως πολύ δύσκολα.

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ioanna85a είπε:

Σε καταλαβαίνω είναι δύσκολο με δύο παιδάκια κ ξάπλα αλλά υπομονή θα γεννήσουμε κ μετά θα τα θυμομαστε όλα με γλυκιά ανάμνηση όχι με ανχος.Οχι δεν εχω σάκχαρο.

Ναι τώρα μας έμεινε πολύ λίγο. Κοντεύουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Nikoleta... είπε:

Μα κι εγώ μετά από 3 μήνες που γέννησα έκανα καμπύλη και βγήκε καλή. Άρα ήταν λόγω εγκυμοσύνης. Και δεν παίζει ρόλο αν έχεις παραπανίσια κιλά. Εγώ κανονική - αδύνατη είμαι και έχω ζάχαρο.

Η συγκεκριμένη κοπέλα δε θα μπορούσε να φάει τίποτα η καημένη. Όντως πολύ δύσκολα.

Ναι τώρα μας έμεινε πολύ λίγο. Κοντεύουμε...


Καλημέρα κορίτσια !!! Καλό Σαββατοκύριακο !!

Τι όμορφη ημέρα έχει σήμερα :)!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Δήμητρα μου ναι είναι πολύ καλή αλλά με τον κορονοιο κ να θέλουμε να το απολαύσουμε δεν μπορούμε.Ελπιζω όταν ξεπεταχτουν από όλες τα μωράκια μας να είναι αλλιώς τα πράγματα γιατί κ αυτά θέλουνε αέρα καθαρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Ioanna85a είπε:

Καλημερα Δήμητρα μου ναι είναι πολύ καλή αλλά με τον κορονοιο κ να θέλουμε να το απολαύσουμε δεν μπορούμε.Ελπιζω όταν ξεπεταχτουν από όλες τα μωράκια μας να είναι αλλιώς τα πράγματα γιατί κ αυτά θέλουνε αέρα καθαρό.

Αχ ισχύει !! Μακάρι!! Μην είναι μόνιμα κλεισμένα σε ένα σπίτι. Εγώ μεγάλωσα στην επαρχία και νιώθω τόσο ευλογημένη. Στενοχωριέμαι που τώρα τα παιδάκια είναι κλεισμένα σε 4 τοίχους .

Είναι όμως τόσο όμορφη ημέρα που και από το μπαλκόνι κάπως μου φαίνεται ❤️

Να σας πω την αλήθεια ακριβώς από κάτω έχουμε ένα μικρό γλυκούλι πάρκο που δεν έχει κόσμο και κατεβαίνουμε λίγο όταν έχει τέτοιες ημέρες έτσι να καθίσουμε λίγο στο παγκάκι :) Μέχρι εκεί. Ίσως κατέβουμε λιγάκι να φωτοσυνθέσουμε :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η dimitra_ είπε:


Καλημέρα κορίτσια !!! Καλό Σαββατοκύριακο !!

Τι όμορφη ημέρα έχει σήμερα :)!! 

Καλημέρα! Είμαι άυπνη. Ο μικρός δεν κοιμήθηκε το βράδυ... 

Ναι έχει πολύ ωραία μέρα. Κι εγώ δεν μπορώ να βγω έξω είμαι ξαπλωμένη συνέχεια. Το καλοκαίρι θα έχουν ξεπεταχτεί τα μωράκια μας 🙂. Ελπίζω τότε να είναι όλα ανοιχτά. 

Την προηγούμενη φορά γέννησα Οκτώβριο και έβγαλα όλο το χειμώνα, τώρα θα είναι πιο ωραία εποχή πιστεύω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Nikoleta... είπε:

Καλημέρα! Είμαι άυπνη. Ο μικρός δεν κοιμήθηκε το βράδυ... 

Ναι έχει πολύ ωραία μέρα. Κι εγώ δεν μπορώ να βγω έξω είμαι ξαπλωμένη συνέχεια. Το καλοκαίρι θα έχουν ξεπεταχτεί τα μωράκια μας 🙂. Ελπίζω τότε να είναι όλα ανοιχτά. 

Την προηγούμενη φορά γέννησα Οκτώβριο και έβγαλα όλο το χειμώνα, τώρα θα είναι πιο ωραία εποχή πιστεύω.

Και εγώ το πιστεύω θα είναι ωραία εποχή :) 

Είμαι και αισιόδοξη πως θα έχει λίγο φτιάξει η όλη κατάσταση που ζούμε τώρα και θα είναι πολύ καλύτερα.

Θα είσαι κομμάτια τώρα που δεν κοιμήθηκες . Είναι δύσκολο φαντάζομαι που έχετε και εσύ και η Ιωάννα μικρό παιδάκι και εγκυμοσύνη στο κρεβάτι . Λίγο ακόμα και έφθασε ο καιρός για όλες μας ❤️
 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η dimitra_ είπε:

Και εγώ το πιστεύω θα είναι ωραία εποχή :) 

Είμαι και αισιόδοξη πως θα έχει λίγο φτιάξει η όλη κατάσταση που ζούμε τώρα και θα είναι πολύ καλύτερα.

Θα είσαι κομμάτια τώρα που δεν κοιμήθηκες . Είναι δύσκολο φαντάζομαι που έχετε και εσύ και η Ιωάννα μικρό παιδάκι και εγκυμοσύνη στο κρεβάτι . Λίγο ακόμα και έφθασε ο καιρός για όλες μας ❤️
 

 

Κι εγώ ελπίζω πως θα έχει φτιάξει η κατάσταση...

Είναι δύσκολο, αλλά το έχω συνηθίσει. Και όταν βλέπεις να σου χαμογελάει το παιδάκι σου ξεχνάς την αϋπνία. Τώρα πως θα είναι με ένα νεογέννητο και ένα άλλο μωρό δεν ξέρω. Θα ξυπνάνε εναλλάξ τη νύχτα 😱

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ξέρετε τι έπαθα πριν?κάθισα στην καρέκλα να πιω λίγο καφέ μετά όταν σηκώθηκα παρατήρησα ότι ημουν μούσκεμα προς τον ποπο μου κοιτάω το μαξιλαράκι της καρέκλας ήταν όλο μούσκεμα κ πότισε κ η καρέκλα απο κάτω πάει λέω μου σπάσανε τα νερά πήγα στο νοσοκομείο με είδε ο γιατρός μου τπτ λέει όλα καλά.τελικα πρέπει να έκανα ακράτεια κ να καταρουθηκα κ δεν το κατάλαβα καν είναι δυνατόν?μου είπε μια μαία συμβαίνει αυτό τι να πω....πάλι καλά που δεν ήταν και νερά ομως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Ioanna85a είπε:

Κορίτσια ξέρετε τι έπαθα πριν?κάθισα στην καρέκλα να πιω λίγο καφέ μετά όταν σηκώθηκα παρατήρησα ότι ημουν μούσκεμα προς τον ποπο μου κοιτάω το μαξιλαράκι της καρέκλας ήταν όλο μούσκεμα κ πότισε κ η καρέκλα απο κάτω πάει λέω μου σπάσανε τα νερά πήγα στο νοσοκομείο με είδε ο γιατρός μου τπτ λέει όλα καλά.τελικα πρέπει να έκανα ακράτεια κ να καταρουθηκα κ δεν το κατάλαβα καν είναι δυνατόν?μου είπε μια μαία συμβαίνει αυτό τι να πω....πάλι καλά που δεν ήταν και νερά ομως

 Ωχ τι ήταν αυτό που έπαθες . Θα σου κόπηκαν τα πόδια . Ευτυχώς όλα καλά !! 
 

Συμβαίνει λένε αυτό με την ακράτεια . Δεν μου έχει τύχει προσωπικά αλλά το έχω ακούσει πολλές φορές. 
 

Έχουν μεγαλώσει τα ζουζουνάκια και σπρώχνουν σπρώχνουν όλο και πιο πολύ :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Nikoleta... είπε:

Κι εγώ ελπίζω πως θα έχει φτιάξει η κατάσταση...

Είναι δύσκολο, αλλά το έχω συνηθίσει. Και όταν βλέπεις να σου χαμογελάει το παιδάκι σου ξεχνάς την αϋπνία. Τώρα πως θα είναι με ένα νεογέννητο και ένα άλλο μωρό δεν ξέρω. Θα ξυπνάνε εναλλάξ τη νύχτα 😱

Θα βλέπεις τα ματάκια τους και θα σου χαμογελάνε και θα τα ξεχνάς όλα :) 

Ελπίζω σήμερα να καταφέρεις να κοιμηθείς να ξεκουραστείς να πάρεις δυνάμεις.

Αχ αν ξυπνάνε μετά και τα 2 εναλλάξ θα σε έχουν στο πόδι! Καλά να είναι και θα βρουν τους ρυθμούς τους και θα στρώσουν όλα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Ioanna85a είπε:

Κορίτσια ξέρετε τι έπαθα πριν?κάθισα στην καρέκλα να πιω λίγο καφέ μετά όταν σηκώθηκα παρατήρησα ότι ημουν μούσκεμα προς τον ποπο μου κοιτάω το μαξιλαράκι της καρέκλας ήταν όλο μούσκεμα κ πότισε κ η καρέκλα απο κάτω πάει λέω μου σπάσανε τα νερά πήγα στο νοσοκομείο με είδε ο γιατρός μου τπτ λέει όλα καλά.τελικα πρέπει να έκανα ακράτεια κ να καταρουθηκα κ δεν το κατάλαβα καν είναι δυνατόν?μου είπε μια μαία συμβαίνει αυτό τι να πω....πάλι καλά που δεν ήταν και νερά ομως

Ωχ θα τρόμαξες πολύ. Ευτυχώς που είναι όλα καλά. Συμβαίνει η ακράτεια. Δε μου έχει τύχει προς το παρόν.

στις πριν 2 ώρες, ο/η dimitra_ είπε:

Θα βλέπεις τα ματάκια τους και θα σου χαμογελάνε και θα τα ξεχνάς όλα :) 

Ελπίζω σήμερα να καταφέρεις να κοιμηθείς να ξεκουραστείς να πάρεις δυνάμεις.

Αχ αν ξυπνάνε μετά και τα 2 εναλλάξ θα σε έχουν στο πόδι! Καλά να είναι και θα βρουν τους ρυθμούς τους και θα στρώσουν όλα ❤️

Ναι τα ξεχνάς όλα ❤

Μόλις ξάπλωσα, ας ελπίσουμε να με πάρει γρήγορα ο ύπνος και να μην ξυπνήσει και ο μικρός.

Στην αρχή και με τα 2 θα είναι δύσκολα, αλλά θα βρούμε τους ρυθμούς μας. Ο άντρας μου αγχώνεται πιο πολύ. Εγώ αυτό που θέλω είναι να έχω γρήγορη ανάρρωση, όλα τα άλλα δε με απασχολούν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Nikoleta... είπε:

Ωχ θα τρόμαξες πολύ. Ευτυχώς που είναι όλα καλά. Συμβαίνει η ακράτεια. Δε μου έχει τύχει προς το παρόν.

Ναι τα ξεχνάς όλα ❤

Μόλις ξάπλωσα, ας ελπίσουμε να με πάρει γρήγορα ο ύπνος και να μην ξυπνήσει και ο μικρός.

Στην αρχή και με τα 2 θα είναι δύσκολα, αλλά θα βρούμε τους ρυθμούς μας. Ο άντρας μου αγχώνεται πιο πολύ. Εγώ αυτό που θέλω είναι να έχω γρήγορη ανάρρωση, όλα τα άλλα δε με απασχολούν.

Ακριβώς αυτό!! Θα τους βρείτε τους ρυθμούς και θα είναι τέλεια ! Και η ανάρρωση θα έρθει γρήγορα ❤️
 

Ελπίζω να σε πάρει γρήγορα ο ύπνος, να κοιμηθεί και ο μικρός και να ξυπνήσετε αύριο γεμάτοι ενέργεια :)

Και εγώ το άργησα σήμερα. Τώρα θα κοιμηθώ. Είχε πολύ όρεξη και απόψε ο μικρός στην κοιλιά και δεν σταματούσε με τίποτα η ψυχούλα μου. Τον τσαντίζει και η ινσουλίνη που κάνουμε το βράδυ ;) . Τώρα ηρέμησε λίγο.

Καλό βράδυ κορίτσια ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια να σας πω την αλήθεια δεν τρόμαξα κ πολύ ίσως να ήταν κ το ένστικτο ότι κάτι άλλο είναι απλά εάν δεν πήγαινα θα τρόμαζα κ τώρα θα είχα πολύ ανχος κ θα ένιωθα πολύ άσχημα σε σχέση με το πρώτο που είχα κάνει αποκόλληση 6μημων κ ήταν 500 γραμμάρια το παιδί κ έχω είχα 23 αιματοκρίτης κ αιμορραγία εκεί φοβήθηκα πολύ τότε αλλά προσευχομουν κ ήξερα ότι θα είναι όλα καλά.Γιατι ήταν κ το θέμα της αποκόλλησης κ του χαμηλού αιματοκρίτη που έκανε τα πράγματα πολύ επικίνδυνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ioanna85a είπε:

Καλημέρα κορίτσια να σας πω την αλήθεια δεν τρόμαξα κ πολύ ίσως να ήταν κ το ένστικτο ότι κάτι άλλο είναι απλά εάν δεν πήγαινα θα τρόμαζα κ τώρα θα είχα πολύ ανχος κ θα ένιωθα πολύ άσχημα σε σχέση με το πρώτο που είχα κάνει αποκόλληση 6μημων κ ήταν 500 γραμμάρια το παιδί κ έχω είχα 23 αιματοκρίτης κ αιμορραγία εκεί φοβήθηκα πολύ τότε αλλά προσευχομουν κ ήξερα ότι θα είναι όλα καλά.Γιατι ήταν κ το θέμα της αποκόλλησης κ του χαμηλού αιματοκρίτη που έκανε τα πράγματα πολύ επικίνδυνα.

Καλημέρα !! Είχες περάσει δύσκολα και στην 1η εγκυμοσύνη . Φαντάζομαι πόσο θα φοβηθήκατε . Ήταν σε προχωρημένη κύηση δηλαδή η αποκόλληση :(

Δόξα τον Θεό όμως πήγαν όλα καλά :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εσύ Δήμητρα πλησιάζουν οι μέρες φαντάζομαι πως μετράς τα δευτερόλεπτα! ανχωνεσαι για το χειρουργείο?ξέρεις τι νάρκωση θα σου κάνουν?εγώ ραχιαία όπως κ στην πρώτη!θυμάμαι κιόλας όταν μου κάναν την νάρκωση καπάκια τους λέω ζαλίζομαι θέλω να κάνω έμμετο κ να λυποθυμησω κ με γυρισανε πλάγια κ μου βάλανε οξυγόνο επειδή μου έπεσε απότομα και η πίεση κ μου είπανε τις περισσότερες πειράζει η νάρκωση αλλά στο πεντάλεπτο μετά ήμουν καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η dimitra_ είπε:

Ακριβώς αυτό!! Θα τους βρείτε τους ρυθμούς και θα είναι τέλεια ! Και η ανάρρωση θα έρθει γρήγορα ❤️
 

Ελπίζω να σε πάρει γρήγορα ο ύπνος, να κοιμηθεί και ο μικρός και να ξυπνήσετε αύριο γεμάτοι ενέργεια :)

Και εγώ το άργησα σήμερα. Τώρα θα κοιμηθώ. Είχε πολύ όρεξη και απόψε ο μικρός στην κοιλιά και δεν σταματούσε με τίποτα η ψυχούλα μου. Τον τσαντίζει και η ινσουλίνη που κάνουμε το βράδυ ;) . Τώρα ηρέμησε λίγο.

Καλό βράδυ κορίτσια ! 

Ευτυχώς χθες πρώτη φορά που με πήρε ο ύπνος γρήγορα και πιο νωρίς.

Αχ την ανάρρωση φοβάμαι πιο πολύ. Γιατί στην 1η εγκυμοσύνη είχα πρόβλημα και δυστυχώς έχω ακόμα....

Μόνη σου τις κάνεις τις ενέσεις; Δε θα αντέξω να κάνω και ινσουλίνη. Ήδη κάνω κάθε πρωί αντιπηκτικές ενέσεις. Τρυπιέμαι και με το ζάχαρο...

στις πριν 5 ώρες, ο/η Ioanna85a είπε:

Καλημέρα κορίτσια να σας πω την αλήθεια δεν τρόμαξα κ πολύ ίσως να ήταν κ το ένστικτο ότι κάτι άλλο είναι απλά εάν δεν πήγαινα θα τρόμαζα κ τώρα θα είχα πολύ ανχος κ θα ένιωθα πολύ άσχημα σε σχέση με το πρώτο που είχα κάνει αποκόλληση 6μημων κ ήταν 500 γραμμάρια το παιδί κ έχω είχα 23 αιματοκρίτης κ αιμορραγία εκεί φοβήθηκα πολύ τότε αλλά προσευχομουν κ ήξερα ότι θα είναι όλα καλά.Γιατι ήταν κ το θέμα της αποκόλλησης κ του χαμηλού αιματοκρίτη που έκανε τα πράγματα πολύ επικίνδυνα.

Δεν τρόμαξες γιατί είσαι σε καλή βδομάδα. Αλλά καλύτερα που πήγες να σε δουν για να ξέρεις.

Βλέπω ταλαιπωρήθηκες πολύ στην 1η εγκυμοσύνη ☹😞 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Ioanna85a είπε:

Εσύ Δήμητρα πλησιάζουν οι μέρες φαντάζομαι πως μετράς τα δευτερόλεπτα! ανχωνεσαι για το χειρουργείο?ξέρεις τι νάρκωση θα σου κάνουν?εγώ ραχιαία όπως κ στην πρώτη!θυμάμαι κιόλας όταν μου κάναν την νάρκωση καπάκια τους λέω ζαλίζομαι θέλω να κάνω έμμετο κ να λυποθυμησω κ με γυρισανε πλάγια κ μου βάλανε οξυγόνο επειδή μου έπεσε απότομα και η πίεση κ μου είπανε τις περισσότερες πειράζει η νάρκωση αλλά στο πεντάλεπτο μετά ήμουν καλά!

Πλησιάζουν :) !! Ανυπομονώ !!! Σε 4 ημέρες :) 

Να σου πω την αλήθεια δεν έχω αγχωθεί ακόμα. Επισκληρίδειο μου είπαν πίσω στην σπονδυλική , άρα μάλλον αυτό που λες είναι. Δεν τα ξέρω καλά και τα ιατρικά :) . Μας έχει ενημερώσει η γιατρός και η μαία μας για κάθε βήμα που θα γίνει από την στιγμή που θα μπω μαιευτήριο και όλα αναλυτικά. Ανυπομονώ πολύ !!!! Δεν ξέρω ίσως αγχωθώ εκείνη την στιγμή αλλά προς το παρόν είμαι χαλαρή πολύ.

Το μόνο που σκέφτομαι είναι πως το 1ο 24ωρο λόγω του διαβήτη μου τυπικά  το μωράκι μας δεν θα είναι μαζί μου αλλά πρέπει να είναι στην μονάδα πρόωρων αλλά μου το εξήγησαν ο γιατρός και η μαία μας τόσο όμορφα για να μη στενοχωρηθώ μετά που συμφωνώ απόλυτα και έτσι πρέπει να γίνει και δεν θα στενοχωρηθώ. Άλλωστε μετά θα είμαστε συνέχεια μαζί !!

Τώρα για την νάρκωση δεν ξέρω :) . Αν νιώσω οτιδήποτε τόσοι θα είναι εκεί θα με προσέξουν χιχιχι ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ναι κ τι δεν είχα χαμηλό πλακούντα χαμηλό αιματοκρίτη υψηλή φερετινη υψηλό ασβέστιο κ την αποκόλληση αίματα μου βαλανε ενδοφλέβια σιδηρα ερυθροποιητίνες Δλδ ντόπες για να μου αναιβει ο αιματοκρίτης ειδικά τότε με την αποκόλληση στα χειρουργεία ημουν για παν ενδεχόμενο ο γιατρός ανησυχούσε πολύ για εμένα αν άνοιγα εκείνη την στιγμή με τον αιματοκρίτη που είχα με το χειρουργείο τα έβλεπε δύσκολα και για τους δύο.τωρα στην δεύτερη ακριβώς τα ίδια μόνο που ο πλακούντας ξεκίνησε επιπωματικος τελειωσ χαμηλά κ τα αιματολογικά μου όλα τα ίδια αλλά απ' την ώρα που πήρα την εικόνα του αγίου Ελευθερίου όλα ξεκίνησαν να φτιάχνουν κ το θέμα με τα αιματολογικά κ σηκώθηκε κ ο πλακούντας 16 χιλιοστά η πίστη μας είναι αυτή που βοηθάει σε όλους τους τομείς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Nikoleta... είπε:

Ευτυχώς χθες πρώτη φορά που με πήρε ο ύπνος γρήγορα και πιο νωρίς.

Αχ την ανάρρωση φοβάμαι πιο πολύ. Γιατί στην 1η εγκυμοσύνη είχα πρόβλημα και δυστυχώς έχω ακόμα....

Μόνη σου τις κάνεις τις ενέσεις; Δε θα αντέξω να κάνω και ινσουλίνη. Ήδη κάνω κάθε πρωί αντιπηκτικές ενέσεις. Τρυπιέμαι και με το ζάχαρο...

Δεν τρόμαξες γιατί είσαι σε καλή βδομάδα. Αλλά καλύτερα που πήγες να σε δουν για να ξέρεις.

Βλέπω ταλαιπωρήθηκες πολύ στην 1η εγκυμοσύνη ☹😞 

Μου τις κάνει ο σύζυγος μου τα βράδια. Δεν ξέρω αν θα μπορούσα μόνη μου . Δεν φοβάμαι αλλά είναι τόσο δραστήριος ο μικρός που προσπαθούμε πόση ώρα να την κάνουμε γιατί όλο κουνιέται και ξέρεις .. νομίζω πως θα τον τρυπήσω :) . Ξέρω δεν γίνεται αυτό αλλά είναι το ψυχολογικό. Εκεί που πάμε να τρυπήσουμε πετάγεται από κάτω :) 

Μπράβο που ξεκουράστηκες χθες !! Είχες δύσκολη ανάρρωση ε; Κρίμα . Σκέψου το εξής όμως . Λένε πως κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική . Θα σκέφτεσαι κ εσυ λοιπόν πως και κάθε ανάρρωση είναι διαφορετική και αυτή θα είναι τέλεια :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ioanna85a είπε:

Αχ ναι κ τι δεν είχα χαμηλό πλακούντα χαμηλό αιματοκρίτη υψηλή φερετινη υψηλό ασβέστιο κ την αποκόλληση αίματα μου βαλανε ενδοφλέβια σιδηρα ερυθροποιητίνες Δλδ ντόπες για να μου αναιβει ο αιματοκρίτης ειδικά τότε με την αποκόλληση στα χειρουργεία ημουν για παν ενδεχόμενο ο γιατρός ανησυχούσε πολύ για εμένα αν άνοιγα εκείνη την στιγμή με τον αιματοκρίτη που είχα με το χειρουργείο τα έβλεπε δύσκολα και για τους δύο.τωρα στην δεύτερη ακριβώς τα ίδια μόνο που ο πλακούντας ξεκίνησε επιπωματικος τελειωσ χαμηλά κ τα αιματολογικά μου όλα τα ίδια αλλά απ' την ώρα που πήρα την εικόνα του αγίου Ελευθερίου όλα ξεκίνησαν να φτιάχνουν κ το θέμα με τα αιματολογικά κ σηκώθηκε κ ο πλακούντας 16 χιλιοστά η πίστη μας είναι αυτή που βοηθάει σε όλους τους τομείς 

Μπράβο ! Ο Άγιος Ελευθέριος είναι ο προστάτης των εγκύων . Μας είπε ένας Πάτερ  πριν λίγες μέρες πως όταν πηγαίνουμε στο μαιευτήριο να τον καλέσουμε να μας διαβάσει μια προσευχή/ ευχή του Αγίου Ελευθέριου για εύκολο τοκετό :) 

Αν μπορέσεις κάνε το και εσύ και θα πάνε όλα καλά :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Ioanna85a είπε:

Εννοείται Δήμητρα δεν πρέπει να ανχωθεις όπως κ καλά κάνεις για τπτ!όλα καλά θα πάνε.Εσυ Νικολέτα ποτέ γέννας?

Θα προσπαθήσω να μην αγχωθώ ούτε εκείνη την στιγμή. 

Κορίτσια συγχωρέστε με αλλά το μυαλό μου είναι αλλού όπως καταλαβαίνετε και μπερδεύτηκα . Στις 28 γεννάει η Νικολέττα ή εσύ Ιωάννα μου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ioanna85a είπε:

Εσυ Νικολέτα ποτέ γέννας?

Μέχρι 10 Μαρτίου. Αλλά ο γιατρός με περιμένει πιο νωρίς γιατί κόντυνε πολύ ο τράχηλος και είναι και 2ο παιδί.

Έχει κατέβει αρκετά η κοιλιά μου και έχω πόνους περιόδου. Οπότε κοντεύω κι εγώ. Θα μει δει αύριο πάλι ο γιατρός.

στις πριν 1 ώρα, ο/η dimitra_ είπε:

Μου τις κάνει ο σύζυγος μου τα βράδια. Δεν ξέρω αν θα μπορούσα μόνη μου . Δεν φοβάμαι αλλά είναι τόσο δραστήριος ο μικρός που προσπαθούμε πόση ώρα να την κάνουμε γιατί όλο κουνιέται και ξέρεις .. νομίζω πως θα τον τρυπήσω :) . Ξέρω δεν γίνεται αυτό αλλά είναι το ψυχολογικό. Εκεί που πάμε να τρυπήσουμε πετάγεται από κάτω :) 

Μπράβο που ξεκουράστηκες χθες !! Είχες δύσκολη ανάρρωση ε; Κρίμα . Σκέψου το εξής όμως . Λένε πως κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική . Θα σκέφτεσαι κ εσυ λοιπόν πως και κάθε ανάρρωση είναι διαφορετική και αυτή θα είναι τέλεια :) 

Κι εμένα ο σύζυγός μου τις κάνει τις αντιπηκτικές. Εγώ μόνη μου με τίποτα. Γιατί την ινσουλίνη την κάνεις στην κοιλιά; Στο χέρι δε γίνεται;

Ναι πολύ δύσκολη ανάρρωση. Αφού σκέψου ότι 8 μήνες μετά που έμεινα πάλι έγκυος είχαμε επαφές μόνο με λιπαντικό. Και στην αρχή πονούσα πάρα πολύ. Δυστυχώς μου το έβγαλε με βεντούζα το μωρό και σκίστηκα αρκετά εκείνη την ώρα.

Τώρα πάω σε άλλο γιατρό και μου είπε πως ίσως ο προηγούμενος με έραψε πιο σφιχτά. Αυτός είπε θα με διορθώσει. Αλλά εγώ αγχώνομαι γιατί λέω μη με κάνει χειρότερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Nikoleta... είπε:

Μέχρι 10 Μαρτίου. Αλλά ο γιατρός με περιμένει πιο νωρίς γιατί κόντυνε πολύ ο τράχηλος και είναι και 2ο παιδί.

Έχει κατέβει αρκετά η κοιλιά μου και έχω πόνους περιόδου. Οπότε κοντεύω κι εγώ. Θα μει δει αύριο πάλι ο γιατρός.

Κι εμένα ο σύζυγός μου τις κάνει τις αντιπηκτικές. Εγώ μόνη μου με τίποτα. Γιατί την ινσουλίνη την κάνεις στην κοιλιά; Στο χέρι δε γίνεται;

Ναι πολύ δύσκολη ανάρρωση. Αφού σκέψου ότι 8 μήνες μετά που έμεινα πάλι έγκυος είχαμε επαφές μόνο με λιπαντικό. Και στην αρχή πονούσα πάρα πολύ. Δυστυχώς μου το έβγαλε με βεντούζα το μωρό και σκίστηκα αρκετά εκείνη την ώρα.

Τώρα πάω σε άλλο γιατρό και μου είπε πως ίσως ο προηγούμενος με έραψε πιο σφιχτά. Αυτός είπε θα με διορθώσει. Αλλά εγώ αγχώνομαι γιατί λέω μη με κάνει χειρότερα.

Σε 10 μέρες σχεδόν δλδ μπαίνεις στον μήνα σου ; Όλα θα πάνε καλά !! Πλησιάζει ο καιρός !

Πέρασες πολλά δλδ και στην πρώτη εγκυμοσύνη :( . Ευτυχώς πέρασαν. Σκέψου θετικά για τώρα . Σου εύχομαι αλήθεια και το πιστεύω πως θα πάνε όλα Καλά :)

 

Γίνονται και στα χέρια και στο μπούτι νομίζω αλλά από ότι μου είπαν και οι 2 και ο γυναικολόγος και ο ενδοκρινολόγος καλύτερα στην κοιλίτσα. Δεν ξέρω γιατί να σου πω την αλήθεια ούτε έχω ρωτήσει :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οι ινσουλίνες γίνονται κ κοιλιά κ εννοείται κ χέρι όπου θέλεις αλλά στην εγκυμοσύνη δεν ξέρω να σας πω γιατί οι γυναικολόγοι ξέρουν καλύτερα και το ζητάνε.Νικολετα είχες κ εσύ δύσκολο τοκετό ελπίζω κ όχι ελπίζω είμαι σίγουρη ότι ο γιατρός θα σου φτιάξει το οποίο διποτε προηγούμενο πρόβλημα!Εμένα είπε ο γιατρός 22/2 και ευτυχώς μου το είπες για τον Παππά να το κάνω οπωςδιποτε σε ευχαριστώ πολυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...