Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dona90 είπε:

Το ευχαριστιεται το μπανάκι μετά είναι το δύσκολο.αλλαζει χρωμα η καημένη κβτης κόβεται η ανάσα .δεν το αντέχω κάθε μερα.κοιμαται πολλές ώρες την ημέρα εσένα?

Μπορεί να μην κοιμηθεί σε όλα τα γεύματα αλλά θα κοιμηθεί! Γενικά σήμερα ήταν πολύ ήσυχος την μέρα και τώρα κάνει τον χαμό τ!! Μετά τ μπάνιο όλα τα παιδάκια κλείνει! Νομίζω πως μπορεί και από την διάφορε θερμοκρασίας.,, να της τραγουδάς πιο δυνατά απ ότι κλαει! Αποσυντονίζεται και σταματάει! 🤣 και εγώ νομίζω πως το κάθε μέρα μας βοηθάει! Ζεσταίνει και την κοιλιτσα και ηρεμεί! Αλλά έχει δίκαιο η @Κατερινα!!! Και εμας μέρα παρά μέρα μας είπε ! Όπως μας βολεύει βέβαια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Εμένα στη διάρκεια της μερα τρώει και κοιμάται συνήθως μέχρι να ξανά πεινάσει, το βράδυ τώρα είναι άλλη υπόθεση τις τελευταίες μέρες είχε κολικους και δεν κοιμηθήκαμε σχεδόν καθόλου, σήμερα αλλάξαμε το γάλα αν και της δίνω πολύ λίγο μεσα στη μέρα συμπλήρωμα, μας έχει δώσει και κάτι σταγόνες προβιοτικα κ εγώ έκοψα τα γαλακτοκομικά γτ ίσως κ αυτά την πείραξαν! Και θα το πάμε βλέποντας και κάνοντας όπως πάει! Σήμερα μέχρι τώρα μου φαίνεται πιο ήσυχη για βράδυ! Για τα πονακια της δεν σου έχει δώσει κάτι μηπως βοηθηθει; κ εμένα πάντως όπως λες κ εσυ έτσι σφίγγεται και κλαίει όταν την πιανει

Μου έδωσε σταγόνες για τους κολικούς κ μάλλον βοήθησαν γιατί δεν σφίγγεται τόσο για να αεριστει.αλλα μάλλον την ενοχλεί που δεν ρευεται κ έχει γουλιτσες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Dona90 είπε:

Μου έδωσε σταγόνες για τους κολικούς κ μάλλον βοήθησαν γιατί δεν σφίγγεται τόσο για να αεριστει.αλλα μάλλον την ενοχλεί που δεν ρευεται κ έχει γουλιτσες.

Το ρέψιμο και για εμας είναι μεγάλο θέμα!!! 10 λεπτά για να φάει και μισή ώρα να ρευτεί! Δεν υπάρχει αυτό το πράγμα! Να την κρατάς με τι να ρευτεί.,, και εκεί να δεις ζόρι,,, και να κοκκινίζει και να τσιρίζει!  Χαμός! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Dona90 είπε:

Μου έδωσε σταγόνες για τους κολικούς κ μάλλον βοήθησαν γιατί δεν σφίγγεται τόσο για να αεριστει.αλλα μάλλον την ενοχλεί που δεν ρευεται κ έχει γουλιτσες.

Ναι κ εμένα δεν ρεύεται εύκολα πάντα αν και με το θηλασμό έμας μας είπε ότι μπορεί και να μην ρευτει! Απλά να την έχω όρθια στην αγκαλιά μου για 20 λεπτά ώστε να μην κάνει παλλινδρομηση, να μην την ξαπλώνω αμέσως δλδ όταν δεν ρευεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Το ρέψιμο και για εμας είναι μεγάλο θέμα!!! 10 λεπτά για να φάει και μισή ώρα να ρευτεί! Δεν υπάρχει αυτό το πράγμα! Να την κρατάς με τι να ρευτεί.,, και εκεί να δεις ζόρι,,, και να κοκκινίζει και να τσιρίζει!  Χαμός! 

Άσε κ εγώ αυτό λέω πιο κουραστικό αυτό είναι από το τάισμα.ασε που ξυπνάει έτσι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ναι κ εμένα δεν ρεύεται εύκολα πάντα αν και με το θηλασμό έμας μας είπε ότι μπορεί και να μην ρευτει! Απλά να την έχω όρθια στην αγκαλιά μου για 20 λεπτά ώστε να μην κάνει παλλινδρομηση, να μην την ξαπλώνω αμέσως δλδ όταν δεν ρευεται!

Έτσι κ εγώ κ έβαλα κ κλήση στο λίκνο!πως τα πας με τον θηλασμό?έχετε μπει καθόλου σε πρόγραμμα? εμείς τρώμε ανά 2 ώρες περίπου η μία όταν έχει γκρίνια.αλλα μια τρώει 10 λεπτά μια 40.εσενα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Dona90 είπε:

Έτσι κ εγώ κ έβαλα κ κλήση στο λίκνο!πως τα πας με τον θηλασμό?έχετε μπει καθόλου σε πρόγραμμα? εμείς τρώμε ανά 2 ώρες περίπου η μία όταν έχει γκρίνια.αλλα μια τρώει 10 λεπτά μια 40.εσενα?

Ναι κ εγώ το έχω σε κλίση μου είχε πει να το βάλω έτσι γτ γεννήθηκε μικρούλα κ αυτά τα μωράκια λέει είναι πιο εύκολο να κάνουν παλινδρομήσεις! 

Νομίζω καλά τα πάμε και εμένα κάθε 2 με 3 ώρες ξυπνάει κ συνήθως τρώει ένα 10 λεπτό με τέταρτο από το κάθε στήθος αλλά έχει και φορες που θα κατσει μισάωρο!!  Ξένο προσπαθώ να μην της δίνω πλέον πάρα μόνο όταν έχει φάει κ από τα 2 στήθη και πάλι κλαίει κ δεν ηρεμεί αλλά τρώει λίγο 30-40ml! Ελπίζω να το κόψουμε κ αυτό με τον καιρό! Εσύ θηλασεις αποκλειστικά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Nikoleta... είπε:

Για το καλό το δικό σου θα πρέπει να χάσεις. Αν μπεις σε διατροφή και έχεις και καλό μεταβολισμό θα τα καταφέρεις.

Άσε πονεμένη ιστορία. Τον γιό μου τον θήλασα ελάχιστα, γιατί μάτωναν οι θηλές μου. Και εκτός από αυτό δεν είχα καλή ψυχολογία επειδή δεν είχα και πολύ γρήγορη ανάρρωση. Δεν μπορούσα καν να κάτσω. Αλλά εντάξει συγνώμη που το λέω, αλλά δε νιώθω άσχημα που δεν τον θήλασα.

Αυτή τη φορά λέω να είμαι πιο προετοιμασμένη μπας και τα καταφέρω να θηλάσω. Αλλά σήμερα που πήγα στον γιατρό μου είπε πως κόντυνε κι άλλο ο τράχηλος και μπορεί ανά πάσα στιγμή να γεννήσω. Αν γεννήσω τώρα θα μπει θερμοκοιτίδα, άρα πάει ο θηλασμός, γιατί θα είναι πιο δύσκολο.

Καλημέρα :)

 

Πόσο βάρος έχει τώρα το μωράκι; Όντως μπορεί να γίνει ανα πασα στιγμή αλλά μπορεί και όχι και να πάρει τις μέρες του και να μην χρειαστεί καν θερμοκοιτίδα .

Σου στέλνω όλη την θετική μας ενέργεια και να προσεχεις όσο μπορείς να μην κουράζεσαι . Έχεις κ άλλο παιδακι και σίγουρα δεν θα είναι τόσο εύκολο αλλά προσπάθησε όσο μπορείς . Όλα θα πάνε καλά :) είμαι σίγουρη !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Dona90 είπε:

Έτσι κ εγώ κ έβαλα κ κλήση στο λίκνο!πως τα πας με τον θηλασμό?έχετε μπει καθόλου σε πρόγραμμα? εμείς τρώμε ανά 2 ώρες περίπου η μία όταν έχει γκρίνια.αλλα μια τρώει 10 λεπτά μια 40.εσενα?

Και εγώ έβαλα κλίση στο λίκνο.,, 

κοριτσια από πράγματα τα έχετε πάρει όλα; Τώρα συζητούσα με την αδερφή μ και λέγαμε μήπως μας ξανά κλείσουν . Και λέω να κάνω μια εξόρμηση και να πάρω ρουχαλάκια πιο πολυ,,, έχει καμία πάρκο κρεβατο να μου πει γνώμη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Και εγώ έβαλα κλίση στο λίκνο.,, 

κοριτσια από πράγματα τα έχετε πάρει όλα; Τώρα συζητούσα με την αδερφή μ και λέγαμε μήπως μας ξανά κλείσουν . Και λέω να κάνω μια εξόρμηση και να πάρω ρουχαλάκια πιο πολυ,,, έχει καμία πάρκο κρεβατο να μου πει γνώμη; 

Νομίζω πως ναι θα μας κλείσουν παλι🙄 κ εγώ θα κάνω μια λίστα βέβαια μου λείπουν αν κ δεν μου λείπουν πολλά ευτυχώς!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Νομίζω πως ναι θα μας κλείσουν παλι🙄 κ εγώ θα κάνω μια λίστα βέβαια μου λείπουν αν κ δεν μου λείπουν πολλά ευτυχώς!! 

Ρουχαλάκια; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Ρουχαλάκια; 

Ναι μερικά ρουχαλακια σελτεδακια για την αλλαξιερας και σαλιαριτσες θέλω!! Και μπανακι δεν πήραμε ακόμα! Εσύ ποιο μπανακι πηρες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ναι μερικά ρουχαλακια σελτεδακια για την αλλαξιερας και σαλιαριτσες θέλω!! Και μπανακι δεν πήραμε ακόμα! Εσύ ποιο μπανακι πηρες;

Πήρα μπανιέρα αλλαξιέρα! Με έχει βολέψει.,, αλλά. Έχω και χώρο στο μπάνιο ! Της αρέσει το μπανάκι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Πήρα μπανιέρα αλλαξιέρα! Με έχει βολέψει.,, αλλά. Έχω και χώρο στο μπάνιο ! Της αρέσει το μπανάκι; 

Αα μάλιστα! Ναι ρε κοιμάται στα χέρια του πατέρα της όταν την κανουμε😅 σε αντίθεση με την πάνα που κλαίει δεν θέλει καθόλου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Και εγώ έβαλα κλίση στο λίκνο.,, 

κοριτσια από πράγματα τα έχετε πάρει όλα; Τώρα συζητούσα με την αδερφή μ και λέγαμε μήπως μας ξανά κλείσουν . Και λέω να κάνω μια εξόρμηση και να πάρω ρουχαλάκια πιο πολυ,,, έχει καμία πάρκο κρεβατο να μου πει γνώμη; 

Κ εγώ θέλω ρουχαλακια γιατί ήδη φοράμε 3μγνου κ θα πάρω εξαμήνου κ στης είναι πιο μεγάλα τουλάχιστον να έχει τι παιδι

Κ καρότσι δεν έχω έχετε ν προτείνετε κάτι.γιατι δεν θα πάω εγώ θα στείλω τον άντρα μ

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Κ εγώ θέλω ρουχαλακια γιατί ήδη φοράμε 3μγνου κ θα πάρω εξαμήνου κ στης είναι πιο μεγάλα τουλάχιστον να έχει τι παιδι

Κ καρότσι δεν έχω έχετε ν προτείνετε κάτι.γιατι δεν θα πάω εγώ θα στείλω τον άντρα μ

 

Εμείς πήραμε της peg perego το futura καρότσι, αυγο αυτοκινήτου και καλαθουνα 625€!! Προς το παρόν από αυγό κ καλαθουνα είμαστε ευχαριστημένοι, το καρότσι έχθες το χρησιμοποιήσαμε πρώτη φορά με το αυγό πάνω για να πάμε στη γιατρό κι όλα καλα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dona90 είπε:

Κ εγώ θέλω ρουχαλακια γιατί ήδη φοράμε 3μγνου κ θα πάρω εξαμήνου κ στης είναι πιο μεγάλα τουλάχιστον να έχει τι παιδι

Κ καρότσι δεν έχω έχετε ν προτείνετε κάτι.γιατι δεν θα πάω εγώ θα στείλω τον άντρα μ

 

Και εμας τα πρώτα δεν μας κάνουν! Και θέλω να πάρω τα Μεγαλυτερα τώρα ! Εμείς έχουμε το Coletto astin ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η dimitra_ είπε:

Καλημέρα :)

 

Πόσο βάρος έχει τώρα το μωράκι; Όντως μπορεί να γίνει ανα πασα στιγμή αλλά μπορεί και όχι και να πάρει τις μέρες του και να μην χρειαστεί καν θερμοκοιτίδα .

Σου στέλνω όλη την θετική μας ενέργεια και να προσεχεις όσο μπορείς να μην κουράζεσαι . Έχεις κ άλλο παιδακι και σίγουρα δεν θα είναι τόσο εύκολο αλλά προσπάθησε όσο μπορείς . Όλα θα πάνε καλά :) είμαι σίγουρη !!

Καλησπέρα! 

Το βάρος του είναι 2.150 γραμμάρια. Εγώ σήμερα είμαι 34+1. Απλά προσπαθώ μπας και φτάσω τις 36 βδομάδες. Και χθες ο γιατρός είδε στον υπέρηχο πως δεν αιματώνεται καλά μία αρτηρία όπου τρέφεται το μωρό. Οπότε θα με παρακολουθεί πιο συχνά, γιατί μπορεί να χρειαστεί να μου το πάρουν.

Σ' ευχαριστώ! Ευτυχώς έχω πάρα πολύ βοήθεια, από την μητέρα μου και την γιαγιά μου που μένουν από πάνω. Και 3 φορές τη βδομάδα παίρνει τον μικρό σπίτι της η πεθερά μου. Επίσης δε μαγειρεύω και τρώω πάνω στους γονείς μου και για τις δουλειές του σπιτιού φέρνω γυναίκα. Αφού μου είπε ο γιατρός να μην κάνω τίποτα και να προσέχω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Και εγώ έβαλα κλίση στο λίκνο.,, 

κοριτσια από πράγματα τα έχετε πάρει όλα; Τώρα συζητούσα με την αδερφή μ και λέγαμε μήπως μας ξανά κλείσουν . Και λέω να κάνω μια εξόρμηση και να πάρω ρουχαλάκια πιο πολυ,,, έχει καμία πάρκο κρεβατο να μου πει γνώμη; 

Εμείς έχουμε το Milky Way της kikaboo. Μ έχει βολέψει παρα πολύ γιατί είναι 2 επιπέδων, πεφτει η μια πλευρά κ είναι σαν λίκνο όποτε χωράνε κ τα 2 μωράκια κ τα βλέπω!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όλα καλά θα πάνε με τον τράχηλο σου μην το σκέφτεσαι συνέχεια να σκέφτεσαι θετικά κ θα φτάσεις πάνω από 37 εβδομάδων.👍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Nikoleta... είπε:

Καλησπέρα! 

Το βάρος του είναι 2.150 γραμμάρια. Εγώ σήμερα είμαι 34+1. Απλά προσπαθώ μπας και φτάσω τις 36 βδομάδες. Και χθες ο γιατρός είδε στον υπέρηχο πως δεν αιματώνεται καλά μία αρτηρία όπου τρέφεται το μωρό. Οπότε θα με παρακολουθεί πιο συχνά, γιατί μπορεί να χρειαστεί να μου το πάρουν.

Σ' ευχαριστώ! Ευτυχώς έχω πάρα πολύ βοήθεια, από την μητέρα μου και την γιαγιά μου που μένουν από πάνω. Και 3 φορές τη βδομάδα παίρνει τον μικρό σπίτι της η πεθερά μου. Επίσης δε μαγειρεύω και τρώω πάνω στους γονείς μου και για τις δουλειές του σπιτιού φέρνω γυναίκα. Αφού μου είπε ο γιατρός να μην κάνω τίποτα και να προσέχω.

Καλημέρα :)

Θα τις φθάσεις κανονικά τις εβδομάδες και όλα θα πάνε τέλεια !! 
 

Σου στέλνουμε όλη την θετική μας ενέργεια !! Εσύ ξεκουράσου και κάνε όμορφες σκέψεις ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δήμητρα μου τι κάνεις?ετοιμάζεσαι ψυχολογικά για το νέο μέλος?πλησιάζουν οι μέρες!εγώ πήγα χτες γιατρό στις 22/2 μου είπε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ioanna85a είπε:

Δήμητρα μου τι κάνεις?ετοιμάζεσαι ψυχολογικά για το νέο μέλος?πλησιάζουν οι μέρες!εγώ πήγα χτες γιατρό στις 22/2 μου είπε.

Πλησιάζουν ναι οι μέρες Ιωάννα μου 😍

Την Τρίτη πάμε για προεγχειρητικό και COVID και την Πέμπτη στις 04/02 το χειρουργείο . Δεν ξέρω αν ακούγεται υπερβολικά αισιόδοξο αλλά αλήθεια νιώθω τόσο έτοιμη. Ξέρω θα είναι δύσκολα στην αρχή, θα πιεστούμε κλπ αλλά νιώθω τόσο έτοιμη να τα παλέψω και αντιμετωπίσω όλα. Παλέψαμε και προσπαθήσαμε τόσο πολύ να καταφέρουμε μια επιτυχής κύηση . Και τώρα που πλησιάζει ο καιρός νιώθω τόσο ευτυχισμένη και ανυπόμονη να γνωρίσουμε το πλασματάκι μας :) 

 

22/02;; και εσύ κοντεύεις !! Με το καλό γλυκειά μου από την καρδιά μου! Θα περάσουν αμέσως οι μέρες !! Εγώ πλέον ούτε που καταλαβαίνω πότε περνούν. Αλήθεια ! Τώρα πχ σκέφτομαι την Τρίτη και μπαμ μετά η Πέμπτη :) 

Επίσης ενώ πέρασα αρκετά στην εγκυμοσύνη με επιπλοκές κλπ τώρα που έχει γυρίσει ανάποδα. Έχω πάρει μπρος και έχω τρελή ενέργεια :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όταν θέλουμε να γίνουμε μητέρες ητε προσπαθούμε ητε είναι στην κοιλιά μας ητε έρθουν στον κόσμο η ενέργεια η θετικότατα κ η δύναμη που έχουμε είναι για αυτές τις ζωουλες είναι απιστευη που ούτε εμεις γνωρίζαμε πως τα εχουμε.Απο καρδιάς σου εύχομαι κ εγώ με το καλό κ σε όλες τις μανουλες επίσης το μωράκι σου θα είναι ένας άξιος άνθρωπος όπως εσύ ο τρόπος ομιλίας σου ξεπερνάει την καλοσύνη είσαι τέλεια👍👏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...