Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις πριν 58 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Εμείς φάγαμε στη μαμά μου όλοι μαζί έξω στην αυλή κ σήμερα επιτέλους ήρθαμε σπιτάκι μας για το ΣΚ!!!😍😍😍 Από Δευτέρα πάλι πίσω στη μαμά, θα δουλεύει ο άντρας μου.

Να το απολαύσετε το σκ σας!!! ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Χαχχαχα φαε αφου δεν πιεζεσαι τωρα λιγο παραπανω🤣🤣 εε μετα τη γεννα θα φαμε τα αποθημενα μας, κ εσεις που δεν μπορουσατε καποια ενα παραπανω😜

Εγω θελω και να θηλασω οποτε και εκει θα υπαρχει περιορισμός..Επισης στον τελευταιο μηνα λενε να κοψουμε λιγο τα γαλακτοκομικά για να μη κανουνε κολικους; Και πρωτο μηνα θηλασμό κλπ.ισχυει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Εγω θελω και να θηλασω οποτε και εκει θα υπαρχει περιορισμός..Επισης στον τελευταιο μηνα λενε να κοψουμε λιγο τα γαλακτοκομικά για να μη κανουνε κολικους; Και πρωτο μηνα θηλασμό κλπ.ισχυει;

Εγω στα μαθηματα που κανω οι μαιες στο μαθημα του θηλασμου μας ειπαν οτι δεν κοβουμε τπτ απολυτως απο την διατροφη μας αν δεν υπαρξει λογος!! Μονο αν φανει κατι να πειραζει το μωρο που κ παλι δεν σημαινει οτι θα ειναι τα γαλακτοκομικα πρεπει να γινουν δοκιμες για να δεις τι το πειραζει κ αν χρειαστει να το κοψεις για λιγο, γτ μετα απο καποιο διαστημα μπορει να ξανα φας και να μην το ξανα πειραξει! Κ εγω για να θηλασω παω παντως αν τα καταφερω αποκλειστικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ που θήλαζα  κ μου είχε πει κ η παιδίατρος απογορεύονται γαλακτομικα κ οπωςδιποτε με τπτ αναψυκτικό ανθρακικό γενικώς κ όχι πικάντικα φαγητα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ioanna85a είπε:

Εγώ που θήλαζα  κ μου είχε πει κ η παιδίατρος απογοητεύονται γαλακτομικα κ οπωςδιποτε με τπτ αναψυκτικό ανθρακικό γενικώς κ όχι πικάντικα φαγητα

Καλα οι παιδιατροι πολλοι δεν εχουν ιδεα απο θηλασμο και παιδικη διατροφη δυστυχως!! Υπαρχουν συγκεκριμενες οδηγιες απο τον ΠΟΥ για ολα αυτα, και οι πιο πολλοι δεν τα εχουν καν διαβασει, εδω ακομα συστηνουν ρυζαλευρα στα παιδακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας. Είμαστε σπίτι εδώ και ημέρες, αλλά δεν προλαβαίνω ούτε να κοιμηθώ λιγάκι χαχα. Κοιμηθείτε και ξεκουραστείτε τώρα όσο μπορείτε.

Καλά είμαστε, με τον μπέμπη είμαστε αυτοκόλλητοι. 

Γέννησα τρεις ημέρες πριν μπω στον μήνα μου. Εκεί που καθόμουν ξαφνικά έσπασαν τα νερά.

Πήγαμε στο μαιευτήριο και η συνέχεια είναι γνωστή. 

Είχα ένα προαίσθημα ότι ο μπέμπης μου θα ερχόταν εκείνες τις ημέρες και τελικά επιβεβαιώθηκα χαχα.

 Έχουμε καμία άλλη γέννηση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Eiffel είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας. Είμαστε σπίτι εδώ και ημέρες, αλλά δεν προλαβαίνω ούτε να κοιμηθώ λιγάκι χαχα. Κοιμηθείτε και ξεκουραστείτε τώρα όσο μπορείτε.

Καλά είμαστε, με τον μπέμπη είμαστε αυτοκόλλητοι. 

Γέννησα τρεις ημέρες πριν μπω στον μήνα μου. Εκεί που καθόμουν ξαφνικά έσπασαν τα νερά.

Πήγαμε στο μαιευτήριο και η συνέχεια είναι γνωστή. 

Είχα ένα προαίσθημα ότι ο μπέμπης μου θα ερχόταν εκείνες τις ημέρες και τελικά επιβεβαιώθηκα χαχα.

 Έχουμε καμία άλλη γέννηση;

Να σου ζησει κοριτσι μου, γερο και τυχερο να ναι!! Υπομονη το πρωτο διαστημα ολες ετσι θα μαστε😜❣❣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eiffel είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας. Είμαστε σπίτι εδώ και ημέρες, αλλά δεν προλαβαίνω ούτε να κοιμηθώ λιγάκι χαχα. Κοιμηθείτε και ξεκουραστείτε τώρα όσο μπορείτε.

Καλά είμαστε, με τον μπέμπη είμαστε αυτοκόλλητοι. 

Γέννησα τρεις ημέρες πριν μπω στον μήνα μου. Εκεί που καθόμουν ξαφνικά έσπασαν τα νερά.

Πήγαμε στο μαιευτήριο και η συνέχεια είναι γνωστή. 

Είχα ένα προαίσθημα ότι ο μπέμπης μου θα ερχόταν εκείνες τις ημέρες και τελικά επιβεβαιώθηκα χαχα.

 Έχουμε καμία άλλη γέννηση;

Τι καλά 💙💙φυσιολογικα γέννησες; Ήταν εύκολη η γεννα σου; Το μωράκι ποσό γεννήθηκε; Είχες κανένα σύμπτωμα άλλο η απλά έσπασαν τα νερά;  Μπορώ να ρωτάω μέχρι αύριο απ ότι κατάλαβες !!  Έχεις καθόλου βοήθεια αγάπη μ; Τι ωραίο αυτοκολλητο που έχεις όμως 👨‍👩‍👦💙θέλω και εγώωωω! Ανυπομονώ πια! Όταν μπορέσεις πες μας τα νέα σου!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Eiffel είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας. Είμαστε σπίτι εδώ και ημέρες, αλλά δεν προλαβαίνω ούτε να κοιμηθώ λιγάκι χαχα. Κοιμηθείτε και ξεκουραστείτε τώρα όσο μπορείτε.

Καλά είμαστε, με τον μπέμπη είμαστε αυτοκόλλητοι. 

Γέννησα τρεις ημέρες πριν μπω στον μήνα μου. Εκεί που καθόμουν ξαφνικά έσπασαν τα νερά.

Πήγαμε στο μαιευτήριο και η συνέχεια είναι γνωστή. 

Είχα ένα προαίσθημα ότι ο μπέμπης μου θα ερχόταν εκείνες τις ημέρες και τελικά επιβεβαιώθηκα χαχα.

 Έχουμε καμία άλλη γέννηση;

. Να σου ζήσει κορίτσι μου!! Γερό και δυνατό το μωρακι σου!!! Εύχομαι ότι καλύτερο!!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Eiffel είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας. Είμαστε σπίτι εδώ και ημέρες, αλλά δεν προλαβαίνω ούτε να κοιμηθώ λιγάκι χαχα. Κοιμηθείτε και ξεκουραστείτε τώρα όσο μπορείτε.

Καλά είμαστε, με τον μπέμπη είμαστε αυτοκόλλητοι. 

Γέννησα τρεις ημέρες πριν μπω στον μήνα μου. Εκεί που καθόμουν ξαφνικά έσπασαν τα νερά.

Πήγαμε στο μαιευτήριο και η συνέχεια είναι γνωστή. 

Είχα ένα προαίσθημα ότι ο μπέμπης μου θα ερχόταν εκείνες τις ημέρες και τελικά επιβεβαιώθηκα χαχα.

 Έχουμε καμία άλλη γέννηση;

Να σου ζησει γερο δυνατό και παντα με υγεία και ευτυχία ❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ήθελα να σας πω κάτι εγώ δεν ένιωθα την μικρή μου 2 μέρες χθες την ενιωσα και σήμερα οχι δυνατά αλλά την ενιωσα το είπα στων γιατρό μου να ξερει οκε ξέρω μπορεί να των πρειζω επειδή των ρωταω πολλές φορές κάποια πράγματα γιατί μέσα στης ατυχίες και όλα τα κακά που έχουν γίνει μονο αυτό ηταν το καλό που αυτή η εγκυμοσύνη δείχνει να προχοραει απλως εγώ φοβάμαι με το παραμικρό μην το χάσω..γιατί με τα αλλά δυο που έχασα φοβάμαι παρα πολύ και τρεμω να έρθει η τρίτη να πάω να δω αν όλα είναι καλά αν μεγάλωσε αν είναι καλά πανω απο όλα και να βγει καλά η β επιπέδου είστε η μονές που μπορω να πω τοσα πολλά θέλω πως και πως όπως όλες μας να πάρω αγκαλιά το μωρακι μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Princess1312 είπε:

Κορίτσια ήθελα να σας πω κάτι εγώ δεν ένιωθα την μικρή μου 2 μέρες χθες την ενιωσα και σήμερα οχι δυνατά αλλά την ενιωσα το είπα στων γιατρό μου να ξερει οκε ξέρω μπορεί να των πρειζω επειδή των ρωταω πολλές φορές κάποια πράγματα γιατί μέσα στης ατυχίες και όλα τα κακά που έχουν γίνει μονο αυτό ηταν το καλό που αυτή η εγκυμοσύνη δείχνει να προχοραει απλως εγώ φοβάμαι με το παραμικρό μην το χάσω..γιατί με τα αλλά δυο που έχασα φοβάμαι παρα πολύ και τρεμω να έρθει η τρίτη να πάω να δω αν όλα είναι καλά αν μεγάλωσε αν είναι καλά πανω απο όλα και να βγει καλά η β επιπέδου είστε η μονές που μπορω να πω τοσα πολλά θέλω πως και πως όπως όλες μας να πάρω αγκαλιά το μωρακι μου 

Κορίτσι μου όλα θα είναι μια χαρα. Καταλαβαίνω το άγχος σου. Είναι απόλυτα φυσιολογικό. Προσπάθησε όμως να ηρεμήσεις γιατι το μωρακι σου νιώθει το άγχος σου και όλα σου τα συναισθήματα. Κάνε θετικές σκέψεις και όλα θα πάνε καλά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kallia13 είπε:

Κορίτσι μου όλα θα είναι μια χαρα. Καταλαβαίνω το άγχος σου. Είναι απόλυτα φυσιολογικό. Προσπάθησε όμως να ηρεμήσεις γιατι το μωρακι σου νιώθει το άγχος σου και όλα σου τα συναισθήματα. Κάνε θετικές σκέψεις και όλα θα πάνε καλά!!! 

Αυτό θέλω και εγω να πάω να δω πως όλα είναι καλά όσο μπορω δεν θέλω να αγχονωμαι αλλά είναι το ενα μετα το άλλο οπου με πάνε πίσω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Κατερίνα!!! μου να σε ρωτήσω οι μαίες σου είπαν κάτι για να βοηθήσουμε τον τοκετό να έρθει; Η κάτι για εκείνη την ώρα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Εγω θελω και να θηλασω οποτε και εκει θα υπαρχει περιορισμός..Επισης στον τελευταιο μηνα λενε να κοψουμε λιγο τα γαλακτοκομικά για να μη κανουνε κολικους; Και πρωτο μηνα θηλασμό κλπ.ισχυει;

Δεν ισχύει κάτι τέτοιο αποσα έχω μάθει από σεμινάρια κ γιατρούς ίσα ίσα η γιατρός μου 8 κ 9 μήνα μου είπε να τρώω φουλ γαλακτοκομικά κ παίρνω κ ασβέστιο.κ μετά την εδραίωση του θηλασμού αρχίζουμε κ προσέχουμε τι τρώμε απλά όλα με μετρο κ άμα δούμε κάτι το ξαναδοκιμαζουμε μετά από ένα μήνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ioann89 είπε:

@Κατερίνα!!! μου να σε ρωτήσω οι μαίες σου είπαν κάτι για να βοηθήσουμε τον τοκετό να έρθει; Η κάτι για εκείνη την ώρα; 

Ναι μας ειπαν οταν μπουμε στον 9ο και με τη συμφωνη γνωμη του γιατρου παντα, να ξεκινησουμε περπατημα πολυ ωρα και οσες ξερουν να κανουν ασκησεις με τη μπαλα, αυτες τις μπαλες του πιλατες αν εχεις δει; εχεις καποιες ασκησεις που λογικα κ στην κλινικη θα μπορουν να στις δειξουν που βοηθανε να εμπεδωθει το μωρο πιο ευκολα! Επισης να κανουμε βαθια καθισματα μεσα στη μερα μπολικα και να μενουμε κατω οσο αντεχουμε! Στην ουσια βοηθανε αυτα να κατεβει το μωρο! Αλλα μας ειπαν οτι θελει μεσα στη μερα καμποσες ωρες να τα κανουμε! Οτι βολευει την καθε μια οχι ολα! Εγω νομιζω θα περπαταω αν ευνοει ο καιρος και αν καταφερω θα κανω κ μπαλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ναι μας ειπαν οταν μπουμε στον 9ο και με τη συμφωνη γνωμη του γιατρου παντα, να ξεκινησουμε περπατημα πολυ ωρα και οσες ξερουν να κανουν ασκησεις με τη μπαλα, αυτες τις μπαλες του πιλατες αν εχεις δει; εχεις καποιες ασκησεις που λογικα κ στην κλινικη θα μπορουν να στις δειξουν που βοηθανε να εμπεδωθει το μωρο πιο ευκολα! Επισης να κανουμε βαθια καθισματα μεσα στη μερα μπολικα και να μενουμε κατω οσο αντεχουμε! Στην ουσια βοηθανε αυτα να κατεβει το μωρο! Αλλα μας ειπαν οτι θελει μεσα στη μερα καμποσες ωρες να τα κανουμε! Οτι βολευει την καθε μια οχι ολα! Εγω νομιζω θα περπαταω αν ευνοει ο καιρος και αν καταφερω θα κανω κ μπαλα!

Εγώ ξεκίνησα λιγάκι περπάτημα ! Να σας πω το πιο κούλο! Όσο ήμουν ξαπλωμένη περισσότερες συσπάσεις είχα από τώρα! Χαχαχαχαχ ! 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ioann89 είπε:

Εγώ ξεκίνησα λιγάκι περπάτημα ! Να σας πω το πιο κούλο! Όσο ήμουν ξαπλωμένη περισσότερες συσπάσεις είχα από τώρα! Χαχαχαχαχ ! 
 

Χαχαχαχα φανταζεσαι να περπατας κ να μην κανεις😜 εγω παντως πλεον οταν περπαταω ζοριζομαι, δλδ αμεσως νιωθω συσπασεις και πονακια απο κατω, γι αυτο ειπα ασε να παω την τριτη να με δει να τον ρωτησω αν μπορω να περπαταω απο τωρα η να περιμενω να μπω στον 9ο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Κοριτσια μου Να σας ρωτήσω στο Doppler ποσό ήταν το μήκος του τραχήλου σας; 

Εμενα 3.5 μου ειχε πει!! Αλλα στην Β φαντασου ηταν 5, οταν το ειπα στις μαιες μου ειπαν οτι ηταν πολυ κ ειναι σπανιο λεει να ναι τοσο! Αλλα δεν ξερω κιολας να σου πω αν ισχυει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Χαχαχαχα φανταζεσαι να περπατας κ να μην κανεις😜 εγω παντως πλεον οταν περπαταω ζοριζομαι, δλδ αμεσως νιωθω συσπασεις και πονακια απο κατω, γι αυτο ειπα ασε να παω την τριτη να με δει να τον ρωτησω αν μπορω να περπαταω απο τωρα η να περιμενω να μπω στον 9ο!

Εγώ τίποτα! Περπατάω και μετά είμαι τόσο καλά λες και ξύπνησα εκείνη την ώρα! Και ήμουν και ξαπλωμένη πόσους μήνες! Τι να πω. Ανάποδος οργανισμός!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Εμενα 3.5 μου ειχε πει!! Αλλα στην Β φαντασου ηταν 5, οταν το ειπα στις μαιες μου ειπαν οτι ηταν πολυ κ ειναι σπανιο λεει να ναι τοσο! Αλλα δεν ξερω κιολας να σου πω αν ισχυει!

Πραγματικά! Δεν έχω ξανά ακούσει τόσο! Μπράβο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Εγώ τίποτα! Περπατάω και μετά είμαι τόσο καλά λες και ξύπνησα εκείνη την ώρα! Και ήμουν και ξαπλωμένη πόσους μήνες! Τι να πω. Ανάποδος οργανισμός!

Καλα κ εμενα φτιαχνει η διαθεση μου αμα περπατω, η κινηση κανει καλο σε αυτα σιγουρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Εγω θελω και να θηλασω οποτε και εκει θα υπαρχει περιορισμός..Επισης στον τελευταιο μηνα λενε να κοψουμε λιγο τα γαλακτοκομικά για να μη κανουνε κολικους; Και πρωτο μηνα θηλασμό κλπ.ισχυει;

Εμένα κορίτσι μου το μόνο που μου είπε η μαία είναι όχι όσπρια και έντονα καρυκεύματα. 

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Κοριτσια μου Να σας ρωτήσω στο Doppler ποσό ήταν το μήκος του τραχήλου σας; 

Στο ντοπλερ δεν τον μέτρησε εμένα λόγω περιδεσης. Τη Δευτέρα που πήγα στο γιατρό μου τον μέτρησε 24. Σταθερά από την 25η βδομάδα μετά την περιδεση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...