Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις πριν 8 ώρες, ο/η Dona90 είπε:

Σήμερα αρκετά καλύτερα γι'αυτό είπα να μην μιλήσω με γιατρό άμα με ξαναπιάσει θα πάρω.πως είσαι εσύ κορίτσι Μ?

Δεν θέλει πολύ περπάτημα έτσι όπως είμαστε τώρα η κοιλιά είναι πολύ μεγάλη. Κι εγώ κουράζομαι πιο εύκολα πια, που συνέχεια έτρεχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Dona90 είπε:

Σήμερα αρκετά καλύτερα γι'αυτό είπα να μην μιλήσω με γιατρό άμα με ξαναπιάσει θα πάρω.πως είσαι εσύ κορίτσι Μ?

Δεν θέλει πολύ περπάτημα έτσι όπως είμαστε τώρα η κοιλιά είναι πολύ μεγάλη. Κι εγώ κουράζομαι πιο εύκολα πια, που συνέχεια έτρεχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι ημερομηνία σας έχει δώσει ο γιατρός σας ΠΗΤ; Πόσο νωρίτερα λέτε ότι μπορεί να γεννησουμε πριν από αυτή την ημερομηνία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Eiffel είπε:

Κορίτσια τι ημερομηνία σας έχει δώσει ο γιατρός σας ΠΗΤ; Πόσο νωρίτερα λέτε ότι μπορεί να γεννησουμε πριν από αυτή την ημερομηνία;

Γεια σου κοριτσι μου, εγω εχω 2.2.21 ΠΗΤ, δεν ειναι σιγουρο οτι θα γεννησουμε πριν την ημερομηνια αυτη, μπορει να παει και μετα! Αν ολα ειναι καλα κ πας φυσιολογικα κ περιμενει ο γιατρος να εξελιχθει μονη της η διαδικασια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Eiffel είπε:

Κι εγώ σήμερα είχα το Doppler! Σε ποια εβδομάδα είσαι; Εμένα ο δικός μου είναι 2200γρ.

31... Εσύ;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Eiffel είπε:

Κορίτσια τι ημερομηνία σας έχει δώσει ο γιατρός σας ΠΗΤ; Πόσο νωρίτερα λέτε ότι μπορεί να γεννησουμε πριν από αυτή την ημερομηνία;

Καλημερα... Εμένα μου έχει δώσει 31/1... Εχθες που έκανα ντόπλερ μου είπε από 21 έως 31... Βεβαια κάτι πέταξε για πρόκληση τοκετου επειδή είναι το πρώτο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Dona90 είπε:

Αχχχ τι ωραία κ εγώ την Πέμπτη έχω κ περιμένω πώς κ πως να ναι όλα καλά.σε ποια εβδομάδα είσαι??

Εύχομαι να ειναι ολα τέλεια!!! 31 και 2 είμαι σήμερα 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Dona90 είπε:

Αχχχ τι ωραία κ εγώ την Πέμπτη έχω κ περιμένω πώς κ πως να ναι όλα καλά.σε ποια εβδομάδα είσαι??

Εύχομαι να ειναι ολα τέλεια!!! 31 και 2 είμαι σήμερα 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Kallia13 είπε:

Εύχομαι να ειναι ολα τέλεια!!! 31 και 2 είμαι σήμερα 😊

Μια χαρά είσαι!! Τέλειο το μωρακι σου!! Εγώ είχα γιατρό εχθές (30+4) κ τα δίδυμα πάνε μαζί είναι 1600 το καθένα με διαφορα 20-30 γραμμαρίων. Πως σου φάνηκε το ντοπλερ; Την Δευτέρα έχω.

@Κατερίνα!!! @Eiffel Ποιος ξέρει ποτε θα κάνουν την εμφάνιση τους τα μικρά; Συνήθως στην πρώτη εγκυμοσύνη αργούνε. Εγώ έχω ΠΗΤ 4.02 αλλά θα μου τα πάρει αρχές Γενάρη λόγω δίδυμης κύησης. Θέλει να φτάσουμε τις 37 εβδομάδες. Επειδη τον ρώτησα εχθές αν έχουμε πιθανότητες να κάνουν ντου πιο νωρίς μου είπε δεν μπορεί να το αποκλείσει παρολα αυτά δεν έχει κάποια ένδειξη έτσι ώστε να ανησυχεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Μια χαρά είσαι!! Τέλειο το μωρακι σου!! Εγώ είχα γιατρό εχθές (30+4) κ τα δίδυμα πάνε μαζί είναι 1600 το καθένα με διαφορα 20-30 γραμμαρίων. Πως σου φάνηκε το ντοπλερ; Την Δευτέρα έχω.

@Κατερίνα!!! @Eiffel Ποιος ξέρει ποτε θα κάνουν την εμφάνιση τους τα μικρά; Συνήθως στην πρώτη εγκυμοσύνη αργούνε. Εγώ έχω ΠΗΤ 4.02 αλλά θα μου τα πάρει αρχές Γενάρη λόγω δίδυμης κύησης. Θέλει να φτάσουμε τις 37 εβδομάδες. Επειδη τον ρώτησα εχθές αν έχουμε πιθανότητες να κάνουν ντου πιο νωρίς μου είπε δεν μπορεί να το αποκλείσει παρολα αυτά δεν έχει κάποια ένδειξη έτσι ώστε να ανησυχεί.

Nα σου πω δε ξετρελαθηκα. Δεν ειδα φατσουλα γιατί είχε πλάτη και στεναχωρηθηκα. Ήμουν και μόνη λόγω covid. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! 

Εγώ αγχώθηκα πολύ χθες, είχα φαγούρα και ο γιατρός μου έγραψε εξετάσεις για χολοσταση, οι οποίες βγήκαν χθες κι έχω αυξημένα τα χολικα οξέα, την πυροσταφυλικη τρανσαμιναση και κάτι λευκώματα στα ουρα!!! Πράγμα που σημαίνει ότι μπορεί να έχω, βέβαια ο γιατρός δε με έχει πάρει ακόμη να μου το επιβεβαιώσει και με έχουν ζωσει τα φίδια!!!! 

Τώρα την προηγούμενη εβδομάδα που μας είδε οι μικρές ήταν 1750 και 1570 και μας είπε ότι λόγω δίδυμης κύησης αρχές Ιανουαρίου θα γεννήσω.. βέβαια τώρα δεν ξέρω τι θα γίνει με αυτό που προέκυψε 😏😏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kallia13 μη στεναχωριέσαι κοριτσάκι μου, εγώ φατσούλες έχω να δω από τη β επιπέδου.. Και χθες που πήγαμε με το ζόρι μπορούσε να τα μετρήσει ο γιατρός, του βγήκε η πίστη όχι να μου κάνει τη χάρη να δω προσωπάκια. 
 

@Sweetie79 Καλημέρα κορίτσι μου, τι είναι η χολόσταση; Ελπίζω να μην είναι κάτι σοβαρό και να κυλήσουν όλα ομαλά!! Στείλε να μας πεις όταν μιλήσεις με το γιατρό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

@Kallia13 μη στεναχωριέσαι κοριτσάκι μου, εγώ φατσούλες έχω να δω από τη β επιπέδου.. Και χθες που πήγαμε με το ζόρι μπορούσε να τα μετρήσει ο γιατρός, του βγήκε η πίστη όχι να μου κάνει τη χάρη να δω προσωπάκια. 
 

@Sweetie79 Καλημέρα κορίτσι μου, τι είναι η χολόσταση; Ελπίζω να μην είναι κάτι σοβαρό και να κυλήσουν όλα ομαλά!! Στείλε να μας πεις όταν μιλήσεις με το γιατρό 

Με αυτά που διαβάζω στο Internet είναι σοβαρό για αυτό αγχώθηκα... ελπίζω να πάνε όλα καλά και να γεννήσω τα μωράκια μου υγιή!!! 

Έχει να κάνει με το συκώτι, τώρα ακριβώς κι εγώ δε ξέρω περιμένω τηλέφωνο από το γιατρό 😏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η annie! είπε:

Μια χαρά είσαι!! Τέλειο το μωρακι σου!! Εγώ είχα γιατρό εχθές (30+4) κ τα δίδυμα πάνε μαζί είναι 1600 το καθένα με διαφορα 20-30 γραμμαρίων. Πως σου φάνηκε το ντοπλερ; Την Δευτέρα έχω.

@Κατερίνα!!! @Eiffel Ποιος ξέρει ποτε θα κάνουν την εμφάνιση τους τα μικρά; Συνήθως στην πρώτη εγκυμοσύνη αργούνε. Εγώ έχω ΠΗΤ 4.02 αλλά θα μου τα πάρει αρχές Γενάρη λόγω δίδυμης κύησης. Θέλει να φτάσουμε τις 37 εβδομάδες. Επειδη τον ρώτησα εχθές αν έχουμε πιθανότητες να κάνουν ντου πιο νωρίς μου είπε δεν μπορεί να το αποκλείσει παρολα αυτά δεν έχει κάποια ένδειξη έτσι ώστε να ανησυχεί.

Αυτο κοριτσι μου, κανεις δεν ξερει στην ουσια ποτε θα θελησουν να εμφανιστουν😜 για διδυμα οι 37 ειναι τελεια να τις πιασεις, και οτι δεν υπαρχει ενδειξη για πιο νωρις προς το παρον ειναι πολυ καλο!! Υγειη να ειναι κ οποτε θελουν ας ερθουν ολα😊🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Rina00 είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλό μήνα !! Το εμβόλιο του κοκκυτη το έχετε κάνει; 

Καλημέρα κοπέλα μου, καλό μήνα!! Εμένα εχθές μου το έγραψε ο γυναικολόγος κ θα παω να το κάνω σήμερα. Πρέπει να έχει περάσει λέει τουλάχιστον ένας μήνας από το αντιγριπικό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Με αυτά που διαβάζω στο Internet είναι σοβαρό για αυτό αγχώθηκα... ελπίζω να πάνε όλα καλά και να γεννήσω τα μωράκια μου υγιή!!! 

Έχει να κάνει με το συκώτι, τώρα ακριβώς κι εγώ δε ξέρω περιμένω τηλέφωνο από το γιατρό 😏

Μη διαβάζεις αγάπη μου διαφορα. Θα τρελαθείς χωρίς λόγο. Θα δεις τι θα σου πει ο γιατρός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου Καλημερα!!!!!πως είστε;; Χτες δεν είχα καθόλου πυρετό αλλά είχα φουλ εξάντληση και πόνο στα κοκαλα! Σήμερα έχω 37 αλλά νιώθω πιο καλά!θα δείξει πως θα πάει!  @Sweetie79 είχες συνεχόμενα φαγούρα και σε όλο το κορμί;;γιατί μ έχει πιάσει και εμένα και σκέφτηκα μήπως επειδή άλλαξα αφρόλουτρο !
@annie! μου πως είσαι;; Έφτασες σε σκαλάκι ασφαλείας όμως έτσι; 🧿❤️

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Rina00 είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλό μήνα !! Το εμβόλιο του κοκκυτη το έχετε κάνει; 

Εγώ ήταν να το κάνω αυτήν την εβδομάδα αλλά όταν με το καλό περάσει όλο αυτό ! Με οποία μέλλουσα μανούλα έχω μιλήσει μου είπε ότι ζήτησε ο γιατρός ! Εσυ το έχεις κάνει;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Κορίτσια μου Καλημερα!!!!!πως είστε;; Χτες δεν είχα καθόλου πυρετό αλλά είχα φουλ εξάντληση και πόνο στα κοκαλα! Σήμερα έχω 37 αλλά νιώθω πιο καλά!θα δείξει πως θα πάει!  @Sweetie79 είχες συνεχόμενα φαγούρα και σε όλο το κορμί;;γιατί μ έχει πιάσει και εμένα και σκέφτηκα μήπως επειδή άλλαξα αφρόλουτρο !
@annie! μου πως είσαι;; Έφτασες σε σκαλάκι ασφαλείας όμως έτσι; 🧿❤️

Εγώ ήταν να το κάνω αυτήν την εβδομάδα αλλά όταν με το καλό περάσει όλο αυτό ! Με οποία μέλλουσα μανούλα έχω μιλήσει μου είπε ότι ζήτησε ο γιατρός ! Εσυ το έχεις κάνει;;

Καλώς την!!! Περαστικα σου κοριτσάκι μου κι υπομονή!!! Φαγουρα είχα αρχικά στην πλάτη, στερνο και κοιλιά.. τώρα φαγουριζομαι και λίγο χέρια και πόδια 😏. Ο γιατρός μου είπε αρχικά ότι είναι φυσιολογικό στην εγκυμοσύνη αλλά μου έγραψε και τις εξετάσεις για σιγουριά.. πάντως η χολοσταση είναι σπάνιο να συμβεί από ότι διαβάζω, οπότε μην αγχώνεσαι και για αυτό εσύ, καντου όμως μια ερώτηση για να είσαι σίγουρη!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Μη διαβάζεις αγάπη μου διαφορα. Θα τρελαθείς χωρίς λόγο. Θα δεις τι θα σου πει ο γιατρός.

Μακαρι κοριτσάκι μου να είναι κάτι απλό!!! Ελπίζω για το καλύτερο αλλά αγχωνομαι κιόλας!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Κορίτσια μου Καλημερα!!!!!πως είστε;; Χτες δεν είχα καθόλου πυρετό αλλά είχα φουλ εξάντληση και πόνο στα κοκαλα! Σήμερα έχω 37 αλλά νιώθω πιο καλά!θα δείξει πως θα πάει!  @Sweetie79 είχες συνεχόμενα φαγούρα και σε όλο το κορμί;;γιατί μ έχει πιάσει και εμένα και σκέφτηκα μήπως επειδή άλλαξα αφρόλουτρο !
@annie! μου πως είσαι;; Έφτασες σε σκαλάκι ασφαλείας όμως έτσι; 🧿❤️

Εγώ ήταν να το κάνω αυτήν την εβδομάδα αλλά όταν με το καλό περάσει όλο αυτό ! Με οποία μέλλουσα μανούλα έχω μιλήσει μου είπε ότι ζήτησε ο γιατρός ! Εσυ το έχεις κάνει;;

Ναι κοριτσάκι μου είμαστε αρκετά ασφαλείς πλέον. Ο γιατρός ήταν πολύ σίγουρος πως όλα θα πάνε καλά! Οπότε κ γω δεν αγχώνομαι πλέον. Μα κ στην τελική, χτύπα ξύλο να γίνει κάτι, 1-2 βδομαδες τουλάχιστον μέσα στην κλινική δε θα μπορέσουν να τρενάρουν τον τοκετό; Θεωρώ άνετα. Όποτε όλα καλά!! Άντε κοριτσάκι μου κ συ να το περάσεις όλο αυτό κ να ησυχάσεις. Ο άντρας σου πως είναι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Ναι κοριτσάκι μου είμαστε αρκετά ασφαλείς πλέον. Ο γιατρός ήταν πολύ σίγουρος πως όλα θα πάνε καλά! Οπότε κ γω δεν αγχώνομαι πλέον. Μα κ στην τελική, χτύπα ξύλο να γίνει κάτι, 1-2 βδομαδες τουλάχιστον μέσα στην κλινική δε θα μπορέσουν να τρενάρουν τον τοκετό; Θεωρώ άνετα. Όποτε όλα καλά!! Άντε κοριτσάκι μου κ συ να το περάσεις όλο αυτό κ να ησυχάσεις. Ο άντρας σου πως είναι; 

Δόξα το θεό καλά είναι και αυτός! Μόνο την πρώτη μέρα δυσκολεύτηκε να ρίξει τον πυρετό αλλά δεν ξανά έκανε! Το πιο εκνευριστικό είναι ο πόνος στα κόκαλα που είναι δυνατός και πόνος στα μάτια που έχουμε και οι 2! Α! Εγώ δεν έχω και όσφρηση! Έτσι ακριβώς!! Μην αγχώνεσαι καθόλου τα μωράκια σου είναι μια χαρά! Και από την στιγμή που ο γιατρός δεν βλέπει κάτι που να προμηνύει πρόωρο μην το σκέφτεσαι καθόλου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Καλώς την!!! Περαστικα σου κοριτσάκι μου κι υπομονή!!! Φαγουρα είχα αρχικά στην πλάτη, στερνο και κοιλιά.. τώρα φαγουριζομαι και λίγο χέρια και πόδια 😏. Ο γιατρός μου είπε αρχικά ότι είναι φυσιολογικό στην εγκυμοσύνη αλλά μου έγραψε και τις εξετάσεις για σιγουριά.. πάντως η χολοσταση είναι σπάνιο να συμβεί από ότι διαβάζω, οπότε μην αγχώνεσαι και για αυτό εσύ, καντου όμως μια ερώτηση για να είσαι σίγουρη!!! 

Ευχαριστω πολύ αγάπη μ!!!εγω έχω πιο πολύ στην κοιλιά και πίσω στην μέση! Και χτες μόλις έβαλα την κρεμα την αυτη για τις ραγαδεσ πέρασε.., θα δείξει.,,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ioann89 είπε:

Ευχαριστω πολύ αγάπη μ!!!εγω έχω πιο πολύ στην κοιλιά και πίσω στην μέση! Και χτες μόλις έβαλα την κρεμα την αυτη για τις ραγαδεσ πέρασε.., θα δείξει.,,

Ε τότε εσένα μπορεί να είναι επειδή τσιτωνεται το δέρμα στην κοιλιά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...