Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κοριτσια εγω τωρα γυρισα απο τον γιατρο, δοξα το Θεο ολα καλα με τη μπεμπα μας, 1.130γρ ειμαστε 28+6 ειμαι σημερα!! Ολα καλα μου ειπε ειναι κ να μην αγχωνομαι συμβαινει καμια φορα να μην πολυ κουνιουνται καποιες μερες η οταν κουνιουνται να μην το νιωθουμε, οπως κ να χει μου ειπε αν το ξανα παθω και αγχωνομαι να πηγαινω στο μαιευτηριο να την ακουω γτ το σημαντικο ειναι να ειμαι ηρεμη!! Μου σχολιασε βεβαια τα κιλακια μου κ στεναχωρηθηκα λιγο αλλα ενταξει, θα προσπαθησω απο δω κ περα να μη παρω οσο μπορω!! 

Γιατί αγάπη μ ; Πήρες εσυ κιλά; Μια χαρά είναι η μπουμπου σου! Έχει δίκαιο η ήρεμια είναι το καλύτερο! Θα προσπαθήσουμε όλες μας να είμαστε ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Γιατί αγάπη μ ; Πήρες εσυ κιλά; Μια χαρά είναι η μπουμπου σου! Έχει δίκαιο η ήρεμια είναι το καλύτερο! Θα προσπαθήσουμε όλες μας να είμαστε ! 

Εχω παρει γυρω στα 10 αλλα ειχα απο πριν παραπανω κ μου πε οτι δεν επρεπε κανονικα να εχω παρει ουτε αυτα για τωρα οποτε να προσεχω μη παρω πολλα ακομα😜 δεν ειναι γενικα πολυ αυστηρος σε αυτα απλα μου χτυπησε το καμπανακι που λενε!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Ισχύει ότι είναι αμερικανική μέθοδος. Την είχα κάνει και εγώ πριν την εγκυνοσυνη βέβαια. Σου έδωσε και διατροφή ειδική πριν την καμπύλη; Από την στιγμή που στο ζήτησε ο γιατρός σου αυτό θα κανείς! Μην κοιτάς την εβδομάδα, και εγώ καμπύλη είχα κάνει πολύ νωρίς στην εγκυμοσυνη! 

ΟΧι για διατροφή δε μ είπε κάτι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Εχω παρει γυρω στα 10 αλλα ειχα απο πριν παραπανω κ μου πε οτι δεν επρεπε κανονικα να εχω παρει ουτε αυτα για τωρα οποτε να προσεχω μη παρω πολλα ακομα😜 δεν ειναι γενικα πολυ αυστηρος σε αυτα απλα μου χτυπησε το καμπανακι που λενε!! 

Εγώ είχα πάρει 12. Αλλά ως δια μαγεία και χωρίς να αλλάξω κάτι έχασα 2.5 κιλά (γιατί πήρε και ο μπεμπης λίγο) . Έχει να κάνει με πολλά μωρε.,, και κατακρατήσεις και όλα! Μην στεναχωριέσαι! Να προσεχείς απλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nik_02 είπε:

ΟΧι για διατροφή δε μ είπε κάτι..

Εμένα πριν την εγκυμοσυνη που είχα κάνει τέτοια εξέταση μ είχε δώσει! Τώρα στην εγκυμοσυνη όχι! Μην αγχώνεσαι και ακολούθησε τις οδηγίες τ γιατρού σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ioann89 είπε:

Εγώ είχα πάρει 12. Αλλά ως δια μαγεία και χωρίς να αλλάξω κάτι έχασα 2.5 κιλά (γιατί πήρε και ο μπεμπης λίγο) . Έχει να κάνει με πολλά μωρε.,, και κατακρατήσεις και όλα! Μην στεναχωριέσαι! Να προσεχείς απλά 

Ααα μπραβο τελεια πως το κανες να το κανω κ εγω;😅 να σου πω ενταξει κακα τα ψεματα απο οταν εκατσε ο αντρας μου ξεφυγαμε λιγο, αλλα τωρα τελος θα κανω κρατη γιατι δεν θελω να ξωκυλω που λενε!! Και γτ δεν κανει και γτ θα κλαιω μετα😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ααα μπραβο τελεια πως το κανες να το κανω κ εγω;😅 να σου πω ενταξει κακα τα ψεματα απο οταν εκατσε ο αντρας μου ξεφυγαμε λιγο, αλλα τωρα τελος θα κανω κρατη γιατι δεν θελω να ξωκυλω που λενε!! Και γτ δεν κανει και γτ θα κλαιω μετα😜

Δεν άλλαξα τίποτα!!! Τρώω όπως έτρωγα ! Αλήθεια σ λέω πιστεύω πως είχε χαλάσει η ζυγαριά αλλά δεν είπα τίποτα γιατί ήταν υπέρ μου 🤣🤣🤣η αλήθεια είναι πως με τις καούρες δεν παίρνω τίποτα για μερικές μέρες από φάρμακα κάνω μόνο την ένεση που πρέπει και φαντάζομαι πως ξεπρηστηκα! Αλλά αναγκάστηκα θα τα ξανά πάρω! Αλήθεια κουράστηκα με το θέμα με τα κιλά! Ήταν η πρώτη φορά που πήγα στη γιατρό χωρίς άγχος για την ζυγαριά και έγινε το θαύμα!!! 😂😂😂μην αγχώνεσαι για τα κιλά αφού προσεχείς εσυ! Μπορεί απλά να έτυχε! Να πηγαίνεις πρωί δείχνει πιο λίγο 🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ioann89 είπε:

Δεν άλλαξα τίποτα!!! Τρώω όπως έτρωγα ! Αλήθεια σ λέω πιστεύω πως είχε χαλάσει η ζυγαριά αλλά δεν είπα τίποτα γιατί ήταν υπέρ μου 🤣🤣🤣η αλήθεια είναι πως με τις καούρες δεν παίρνω τίποτα για μερικές μέρες από φάρμακα κάνω μόνο την ένεση που πρέπει και φαντάζομαι πως ξεπρηστηκα! Αλλά αναγκάστηκα θα τα ξανά πάρω! Αλήθεια κουράστηκα με το θέμα με τα κιλά! Ήταν η πρώτη φορά που πήγα στη γιατρό χωρίς άγχος για την ζυγαριά και έγινε το θαύμα!!! 😂😂😂μην αγχώνεσαι για τα κιλά αφού προσεχείς εσυ! Μπορεί απλά να έτυχε! Να πηγαίνεις πρωί δείχνει πιο λίγο 🤣🤣

Χαχαχαχα κ εγω θα ειχα κρατησει την μετρηση υπερ μου🤣🤣🤣 βρε εχω κ τρελο θεμα με την δυσκοιλιοτητα, φαντασου οταν καταφερω να παω κανονικα πεφτει 1.5 κιλο στανταρ την αλλη μερα η ζυγαρια! Την πρωτη φορα λεω μπαα τυχαιο θα ηταν αλλα καθε φορα ετσι ειναι! Τωρα πηρα προβειοτικα και ξεκινησα μπας κ αυτα με βοηθησουν🙄🙄 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Χαχαχαχα κ εγω θα ειχα κρατησει την μετρηση υπερ μου🤣🤣🤣 βρε εχω κ τρελο θεμα με την δυσκοιλιοτητα, φαντασου οταν καταφερω να παω κανονικα πεφτει 1.5 κιλο στανταρ την αλλη μερα η ζυγαρια! Την πρωτη φορα λεω μπαα τυχαιο θα ηταν αλλα καθε φορα ετσι ειναι! Τωρα πηρα προβειοτικα και ξεκινησα μπας κ αυτα με βοηθησουν🙄🙄 

Ε τότε μην το σκέφτεσαι!!!! Καλά είσαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ioann89 είπε:

Ε τότε μην το σκέφτεσαι!!!! Καλά είσαι! 

Δεν ξερω με αυτα τα κιλα, να σου πω δεν τα ειχα σε αγχος μεχρι τωρα κ δεν θελω να αγχωθω κ για αυτα!! Θα προσεξω απο δω κ περα να μη παρω οσο μπορω κ οτι γινει, μετα θα τα χασουμε παλι που θα παει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Δεν ξερω με αυτα τα κιλα, να σου πω δεν τα ειχα σε αγχος μεχρι τωρα κ δεν θελω να αγχωθω κ για αυτα!! Θα προσεξω απο δω κ περα να μη παρω οσο μπορω κ οτι γινει, μετα θα τα χασουμε παλι που θα παει!!

Αυτό λέω και εγώ! Πρώτη φορά θα κάνουμε διαιτα μωρε; Άσε που μπορεί να μας βοηθήσει ο θηλασμός να τα χάσουμε γρήγορα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Αυτό λέω και εγώ! Πρώτη φορά θα κάνουμε διαιτα μωρε; Άσε που μπορεί να μας βοηθήσει ο θηλασμός να τα χάσουμε γρήγορα! 

Κ εγω στον θηλασμο πονταρω να σου πω, ολες μου λενε οτι αν προσεξουμε λιγο με τον θηλασμο θα φυγουν μπαμ μπαμ!! Καλα να μαστε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Διαβασα καπου οτι αν σου γραψει διαβήτη κυησης δεν πληρωνεις κατι..

Θα πάω σ άλλο φαρμακείο τώρα μήπως με κορόιδεψε ο άλλος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Θα πάω σ άλλο φαρμακείο τώρα μήπως με κορόιδεψε ο άλλος.

Δε ξερω,εγω δεν παιρνω αλλα μολις εγραψε μια κοπελα στο αλλο φορουμ οτι τη παρασκευη τα πηρε ξανα δωρεαν.συγκεκριμενα εγραψε και αυτο χτες :για ρωτα να δουμε.!!.Με αιτιολογία διαβήτης κύησης η συμμεμετοχη ειναι μηδέν. Δεν φτάνει που δεν σου έγραψε τέτοια αιτιολογία ο ενδοκρινολόγος , δεν στο ειπε και η φαρμακοποιός. Ινσουλίνη δεν εκανα ουτε για μια μερα. Και επι οκτώ μηνες δεν πλήρωσα ουτε ενα ευρώ συμμετοχή στους σκαφιστηρες και στις ταινίες. Παίρνω 300 καθε δυο μηνες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Dona90 είπε:

Να σας ρωτήσω κάτι.γιατι έχω μια διαφωνία όσες μετράτε το σάκχαρο τις ταινίες τις παίρνετε με συμμετοχή η δωρεάν???

Καλησπέρα κορίτσι μου. Ελπίζω να είστε καλά :) 

Εγω δωρεάν τις παίρνω. Από τις πρώτες εβδομάδες κύησης που μου είχε γράψει ο ενδοκρινολόγος μου . Αλλά τότε δικαιούμουν λιγότερες . Επειδή όμως ήμασταν αρκετά αυστηροί και έκανα παραπάνω μετρήσεις την ημέρα , αγόραζα μόνο τις έξτρα αν χρειαζόμουν . Τώρα που διαγνώστηκα και επίσημα με διαβήτη κύησης και μου χορηγήθηκε και ινσουλίνη δικαιούμαι περισσότερες το δίμηνο με μηδέν συμμετοχή. Αν χρειαστεί να τις ξεπεράσω , δεν μπορεί να μου γράψει παραπάνω πριν περάσει το δίμηνο και τότε μόνο αγοράζω εγώ μόνη μου τις έξτρα ( κανονική τιμή). 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η dimitra_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου. Ελπίζω να είστε καλά :) 

Εγω δωρεάν τις παίρνω. Από τις πρώτες εβδομάδες κύησης που μου είχε γράψει ο ενδοκρινολόγος μου . Αλλά τότε δικαιούμουν λιγότερες . Επειδή όμως ήμασταν αρκετά αυστηροί και έκανα παραπάνω μετρήσεις την ημέρα , αγόραζα μόνο τις έξτρα αν χρειαζόμουν . Τώρα που διαγνώστηκα και επίσημα με διαβήτη κύησης και μου χορηγήθηκε και ινσουλίνη δικαιούμαι περισσότερες το δίμηνο με μηδέν συμμετοχή. Αν χρειαστεί να τις ξεπεράσω , δεν μπορεί να μου γράψει παραπάνω πριν περάσει το δίμηνο και τότε μόνο αγοράζω εγώ μόνη μου τις έξτρα ( κανονική τιμή). 

Δεν βγάζω άκρη κ η γραμματέας του ενδοκρινολόγου κ του γυναικολόγου μου είπαν ότι έχει συμμετοχή ενώ το χαρτί λέει για διαβήτη κύησης  0 συμμετοχή.τωρα μόνο άμα πάω στο. Καινούργιο φαρμακείο μήπως γίνει τπτ δεν ξέρω. Την πρώτη φορά είχα δώσει 40 ευρώ για 300βελονες κ 300 ταινίες όπως κ για τις βελόνες τις ινσουλίνης αλλά 20 ευρώ για 3 κουτιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nefeliap είπε:

Δε ξερω,εγω δεν παιρνω αλλα μολις εγραψε μια κοπελα στο αλλο φορουμ οτι τη παρασκευη τα πηρε ξανα δωρεαν.συγκεκριμενα εγραψε και αυτο χτες :για ρωτα να δουμε.!!.Με αιτιολογία διαβήτης κύησης η συμμεμετοχη ειναι μηδέν. Δεν φτάνει που δεν σου έγραψε τέτοια αιτιολογία ο ενδοκρινολόγος , δεν στο ειπε και η φαρμακοποιός. Ινσουλίνη δεν εκανα ουτε για μια μερα. Και επι οκτώ μηνες δεν πλήρωσα ουτε ενα ευρώ συμμετοχή στους σκαφιστηρες και στις ταινίες. Παίρνω 300 καθε δυο μηνες.

Σε πιο φόρουμ το είδες κοπέλα Μ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Σε πιο φόρουμ το είδες κοπέλα Μ??

https://www.parentscafe.gr/forum/topic/22207-moms-february-2021/page/529/

On 15/11/2020 at 2:15 ΜΜ,  Καντι είπε:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι Μ .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι Μ .

Κορίτσι μ τι κανείς; Να σε ρωτήσω κατέθεσες τα χαρτιά στο ΙΚΑ για το επίδομα κυοφορίας; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ioann89 είπε:

Κορίτσι μ τι κανείς; Να σε ρωτήσω κατέθεσες τα χαρτιά στο ΙΚΑ για το επίδομα κυοφορίας; 

Καλά είμαι κοριτσάκι Μ εσύ?Δυστυχώς δεν δικαιουμε τπτ γιατί δεν δούλευα τους τελευταίους μήνες οπότε δεν γνωρίζω καθόλου από αυτά Μ είπε ο λογιστής ότι δεν δικαιουμε τπτ κ δεν το έψαξα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Καλά είμαι κοριτσάκι Μ εσύ?Δυστυχώς δεν δικαιουμε τπτ γιατί δεν δούλευα τους τελευταίους μήνες οπότε δεν γνωρίζω καθόλου από αυτά Μ είπε ο λογιστής ότι δεν δικαιουμε τπτ κ δεν το έψαξα.

Είχες ταμείο; Κάπου διάβασα πως αν έχεις κάρτα ανεργίας δικαιούσε κάτι από τον ΟΑΕΔ με κάθε επιφύλαξη στο λέω δεν μπήκα να διαβάσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Είχες ταμείο; Κάπου διάβασα πως αν έχεις κάρτα ανεργίας δικαιούσε κάτι από τον ΟΑΕΔ με κάθε επιφύλαξη στο λέω δεν μπήκα να διαβάσω 

Έχω κάρτα ανεργίας ναι αλλά θέλει κ ένσημα τον προηγούμενο χρόνο κ δεν έχω όσα χρειάζονται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Έχω κάρτα ανεργίας ναι αλλά θέλει κ ένσημα τον προηγούμενο χρόνο κ δεν έχω όσα χρειάζονται.

Οκ κορίτσι μ! Πως είσαι εσυ;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια πώς είστε??? Ξεκινήσατε τα πλυσιματακια για τα ρουχαλάκια και τη βαλίτσα μαιευτήριο??? Επίσης έχετε πάρει παιδικό θερμόμετρο? Τι προτείνετε??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...