Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mamaa35 είπε:

Εγω κορίτσια μου είμαι πολύ αγχωμένη γιατί την προηγούμενη Δευτέρα που πηγα στον γιατρό ήμουν 28+6 και μου την έβγαζε 1180γρ!ομως βρίσκει κοντά τα μακρά οστά της και είναι στην 15η εκατοστιαία μονάδα ενώ τα άκρα στην 5η και με έστειλε για Doppler!πηγα για Doppler την Πέμπτη,όπου εκεί ο εμβρυολογος στις 29+2 μου την έβγαζε 1130γρ!και μου είπε να με ξαναδεί στις 32 εβδομάδες και αν έχει πέσει η ανάπτυξη του μωρου να κάνω αμνιοπαρακέντηση!χαλια είμαι!ψυχολογια στα πατώματα😢😢😢😢

Ελπίζω όλα να πάνε καλά κοριτσάκι μου και να είναι καλά το μωράκι σου!!! Στην αυχενική και στη β επιπέδου ήταν εντάξει οι μετρήσεις??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Mamaa35 είπε:

Εγω κορίτσια μου είμαι πολύ αγχωμένη γιατί την προηγούμενη Δευτέρα που πηγα στον γιατρό ήμουν 28+6 και μου την έβγαζε 1180γρ!ομως βρίσκει κοντά τα μακρά οστά της και είναι στην 15η εκατοστιαία μονάδα ενώ τα άκρα στην 5η και με έστειλε για Doppler!πηγα για Doppler την Πέμπτη,όπου εκεί ο εμβρυολογος στις 29+2 μου την έβγαζε 1130γρ!και μου είπε να με ξαναδεί στις 32 εβδομάδες και αν έχει πέσει η ανάπτυξη του μωρου να κάνω αμνιοπαρακέντηση!χαλια είμαι!ψυχολογια στα πατώματα😢😢😢😢

Εύχομαι όλα να πάνε καλά κ να μην χρειαστεί του κορίτσι Μ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Να σας ρωτήσω κάτι.γιατι έχω μια διαφωνία όσες μετράτε το σάκχαρο τις ταινίες τις παίρνετε με συμμετοχή η δωρεάν???

Με συμμετοχή!και βαρβάτη!εμενα που μου έγραψε 6 κουτιά ταινίες για δυο μήνες πλήρωσα περίπου 35€

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mamaa35 είπε:

Με συμμετοχή!και βαρβάτη!εμενα που μου έγραψε 6 κουτιά ταινίες για δυο μήνες πλήρωσα περίπου 35€

Κ εγώ 40 ευρώ κ τώρα μαθαίνω από άλλες κοπέλες ότι δεν πληρώνουν τπτ κ παραξενευομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Ελπίζω όλα να πάνε καλά κοριτσάκι μου και να είναι καλά το μωράκι σου!!! Στην αυχενική και στη β επιπέδου ήταν εντάξει οι μετρήσεις??? 

Έβγαινε πάλι στην μικρότερη καμπύλη ανάπτυξης αλλα εντός φυσιολογικών Ορίων!και εκανα και την εξέταση nipt για τα τρία κυριότερα σύνδρομα και είχε βγει τέλεια!δεν μ έχουν αφήσει να χαρώ την εγκυμοσύνη μου δευτερόλεπτο!μονιμως μέσα στο αγχος και στις εξετάσεις 😢😢

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Dona90 είπε:

Κ εγώ 40 ευρώ κ τώρα μαθαίνω από άλλες κοπέλες ότι δεν πληρώνουν τπτ κ παραξενευομαι.

Η φαρμακοποιός μου είπε οτι οταν πρόκειται για σ.δ.κ πληρώνουμε συμμετοχή!οταν έχεις γενικά διαβήτη είναι δωρεάν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Να σας ρωτήσω κάτι.γιατι έχω μια διαφωνία όσες μετράτε το σάκχαρο τις ταινίες τις παίρνετε με συμμετοχή η δωρεάν???

Με συμμετοχή αλλά είναι πολύ λίγο! Τα αγοράζει ο άντρας μ και δεν ξέρω ακριβώς! Θα ρωτήσω και θα σ πω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mamaa35 είπε:

Έβγαινε πάλι στην μικρότερη καμπύλη ανάπτυξης αλλα εντός φυσιολογικών Ορίων!και εκανα και την εξέταση nipt για τα τρία κυριότερα σύνδρομα και είχε βγει τέλεια!δεν μ έχουν αφήσει να χαρώ την εγκυμοσύνη μου δευτερόλεπτο!μονιμως μέσα στο αγχος και στις εξετάσεις 😢😢

Αγάπη μου να σε ρωτήσω ,,, αν θυμάμαι καλά δεν είχες πει πως το μωρό μάλλον πιάστηκε αργότερα ; Μήπως παίζει ρολο αυτό; Αν δεν κάνω λάθος πηγαίνουμε στο ίδιο έμβρυο λογικό κέντρο και εμένα μ είπαν ότι ήθελαν να με δουν στην 32-33 εβδομάδες. Μήπως απλά το έχουν σύστημα; Και επίσης μην συγκρίνεις τον έναν υπέρηχο με τον άλλον! Και εμένα εκεί,αν δεν κάνω λάθος στην ίδια εβδομάδα ,1130 μπυ έβγαζαν τον μικρό! Ενώ λίγες μέρες πριν(ούτε εβδομάδα) η γιατρός μ τον έβγαζα 1100. Το θέμα είναι πως εισαι μέσα στα όρια απλά προς τα κάτω! Αν πιάστηκε μια εβδομάδα αργότερα δεν είναι στο μέσο όρο; Ο γιατρός σου τι σου είπε δηλαδή τι μπορεί να σημαίνει; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Καμία φορά μπορεί κάπως να έχει "σφηνωσει"... Να τρως κάτι κ να ξαπλώνεις σε διάφορες πλευρές και θα κινείται! Επίσης κάποιες φορές κάθονται ανάποδα κ βαράνε προς τα μέσα οπότε είναι λιγότερο αισθητό.. Πλεον όμως στην εβδομάδα που είσαι αρχίζουν να κοιμούνται κ πιο βαριά οπότε είναι συγκεκριμένες οι ώρες που δραστηριοποιούνται έντονα.. Ειδικά αν είσαι κ εσύ σε κίνηση μπορεί να σ ξεφύγει! 

Λες;; μπορει να ηταν κ ετσι απλα εκανε σχεδον 3 μερες κ φοβηθηκα!! Παντως ενταξει ολα καλα😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Κ εγώ 40 ευρώ κ τώρα μαθαίνω από άλλες κοπέλες ότι δεν πληρώνουν τπτ κ παραξενευομαι.

Κ γω με συμμετοχή τα πήρα. 6 κουτιά 27€. Έχω τον μετρητή της abbot το free style. Η μητέρα μου που έχει νεανικό διαβήτη τα παίρνει εντελώς δωρεάν. Βρε κορίτσια @Ioann89 εσείς που μετριέστε περισσότερο καιρό από μένα σας έχει βγει το ζάχαρο ποτε εκτός ορίων; Εμένα ούτε μια φορά. Μονίμως είναι χαμηλό κ για να είμαι ειλικρινής δεν κάνω απολύτως τίποτα. Τρώω ότι έτρωγα απλά αν έχω όρεξη για γλυκό δεν τρώω. Περίεργο μου φαίνεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Λες;; μπορει να ηταν κ ετσι απλα εκανε σχεδον 3 μερες κ φοβηθηκα!! Παντως ενταξει ολα καλα😊

Ναι τώρα θα μειώνονται οι κινήσεις κ γτ στριμωχνεται και γτ πλέον συμπεριφερεται σαν ολόκληρος ανθρωπάκος!!!! Χεχεχεχε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Mamaa35 είπε:

Έβγαινε πάλι στην μικρότερη καμπύλη ανάπτυξης αλλα εντός φυσιολογικών Ορίων!και εκανα και την εξέταση nipt για τα τρία κυριότερα σύνδρομα και είχε βγει τέλεια!δεν μ έχουν αφήσει να χαρώ την εγκυμοσύνη μου δευτερόλεπτο!μονιμως μέσα στο αγχος και στις εξετάσεις 😢😢

Αγαπη μου σου ειπαν τι σημαινει να βγαινει μικροτερο;; δειχνει δλδ καποιο συνδρομο;; σε καταλαβαινω εχεις δικιο, απλα μπορει να μην ειναι τπτ, κατσε να ξανα πας και παρε αν θες κ αλλη μια γνωμη απο αλλου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Mamaa35 είπε:

Έβγαινε πάλι στην μικρότερη καμπύλη ανάπτυξης αλλα εντός φυσιολογικών Ορίων!και εκανα και την εξέταση nipt για τα τρία κυριότερα σύνδρομα και είχε βγει τέλεια!δεν μ έχουν αφήσει να χαρώ την εγκυμοσύνη μου δευτερόλεπτο!μονιμως μέσα στο αγχος και στις εξετάσεις 😢😢

Σου εύχομαι να μην είναι τίποτα και να πάνε όλα καλά!!! Αφού όμως και οι άλλες εξετάσεις σου ήταν οκ να είσαι αισιόδοξη!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Κ γω με συμμετοχή τα πήρα. 6 κουτιά 27€. Έχω τον μετρητή της abbot το free style. Η μητέρα μου που έχει νεανικό διαβήτη τα παίρνει εντελώς δωρεάν. Βρε κορίτσια @Ioann89 εσείς που μετριέστε περισσότερο καιρό από μένα σας έχει βγει το ζάχαρο ποτε εκτός ορίων; Εμένα ούτε μια φορά. Μονίμως είναι χαμηλό κ για να είμαι ειλικρινής δεν κάνω απολύτως τίποτα. Τρώω ότι έτρωγα απλά αν έχω όρεξη για γλυκό δεν τρώω. Περίεργο μου φαίνεται 

Μια χαρά τα παίρνεις.ναι αρκετές φορές έχω πάνω από το όριο γι'αυτό κάνω ινσουλίνη.εισαι πολύ τυχερή η μάλλον δεν έχεις τπτ .εύχομαι έτσι να πάει μέχρι το τέλος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Μια χαρά τα παίρνεις.ναι αρκετές φορές έχω πάνω από το όριο γι'αυτό κάνω ινσουλίνη.εισαι πολύ τυχερή η μάλλον δεν έχεις τπτ .εύχομαι έτσι να πάει μέχρι το τέλος

Θα πάρω τον ενδοκρινολόγο την Πέμπτη όπως μου είχε πει να του δώσω τις μετρήσεις και να δούμε. Αφού έχω ξεκινήσει να σκέφτομαι μην έχουν κάνει λάθος στην καμπύλη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Κ γω με συμμετοχή τα πήρα. 6 κουτιά 27€. Έχω τον μετρητή της abbot το free style. Η μητέρα μου που έχει νεανικό διαβήτη τα παίρνει εντελώς δωρεάν. Βρε κορίτσια @Ioann89 εσείς που μετριέστε περισσότερο καιρό από μένα σας έχει βγει το ζάχαρο ποτε εκτός ορίων; Εμένα ούτε μια φορά. Μονίμως είναι χαμηλό κ για να είμαι ειλικρινής δεν κάνω απολύτως τίποτα. Τρώω ότι έτρωγα απλά αν έχω όρεξη για γλυκό δεν τρώω. Περίεργο μου φαίνεται 

@annie! μου εγω δεν μετραω αλλα θα σου πω τι μου πε ο γυναικολογος μου!! Το νηστειας μου στην καμπυλη ηταν 90 και τα υπολοιπα ηταν μια χαρα, μου ειπε λοιπον εφοσον ειναι μονο μια μετρηση λιγο παραπανω δεν θεωρειται παθολογικο, αν θυμαμαι καλα μια μετρηση μετα τη γλυκοζη δεν ηταν μονο πανω εσενα;; μηπως ισχυει το ιδιο η απλα ηταν τυχαιο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

@annie! μου εγω δεν μετραω αλλα θα σου πω τι μου πε ο γυναικολογος μου!! Το νηστειας μου στην καμπυλη ηταν 90 και τα υπολοιπα ηταν μια χαρα, μου ειπε λοιπον εφοσον ειναι μονο μια μετρηση λιγο παραπανω δεν θεωρειται παθολογικο, αν θυμαμαι καλα μια μετρηση μετα τη γλυκοζη δεν ηταν μονο πανω εσενα;; μηπως ισχυει το ιδιο η απλα ηταν τυχαιο;;

Δεν ξέρω βρε κοριτσάκι μου, μια τιμή ήταν ανεβασμένη ναι στο 2ωρο αλλά ήταν αρκετά ψηλά. Κ ο γυναικολόγος κ ο ενδοκρινολόγος θεώρησαν παθολογική την καμπύλη αλλά χωρίς τρελό θέμα. Θα φανεί την Πέμπτη τι να πω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η annie! είπε:

Δεν ξέρω βρε κοριτσάκι μου, μια τιμή ήταν ανεβασμένη ναι στο 2ωρο αλλά ήταν αρκετά ψηλά. Κ ο γυναικολόγος κ ο ενδοκρινολόγος θεώρησαν παθολογική την καμπύλη αλλά χωρίς τρελό θέμα. Θα φανεί την Πέμπτη τι να πω 

Ρωτησε τον μηπως οντως εκαναν λαθος στην μετρηση, συμβαινει καμια φορα! Κ αν ειναι να την επαναλαβεις τη καμπυλη αν χρειαζεται! Παντως φανταζομαι θα επρεπε να φαινοταν κατι στις μετρησεις σου τοσες μερες αν ηταν οντως διαβητης!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Δεν ξέρω βρε κοριτσάκι μου, μια τιμή ήταν ανεβασμένη ναι στο 2ωρο αλλά ήταν αρκετά ψηλά. Κ ο γυναικολόγος κ ο ενδοκρινολόγος θεώρησαν παθολογική την καμπύλη αλλά χωρίς τρελό θέμα. Θα φανεί την Πέμπτη τι να πω 

Καλέ με το φαγητό δεν παίρνεις τοοοοση ποσότητα γλυκόζης όσο στην καμπύλη! Λογικό να είναι πιο χαμηλά αφού δεν είχες ιδιαίτερο θέμα.. Αν ήταν να σ ανεβαίνει τόσο πολύ μετά από φαγητό (που είναι κ στα πλαίσια προσοχής) θα μιλούσαμε για ξεκάθαρο διαβήτη... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Καλέ με το φαγητό δεν παίρνεις τοοοοση ποσότητα γλυκόζης όσο στην καμπύλη! Λογικό να είναι πιο χαμηλά αφού δεν είχες ιδιαίτερο θέμα.. Αν ήταν να σ ανεβαίνει τόσο πολύ μετά από φαγητό (που είναι κ στα πλαίσια προσοχής) θα μιλούσαμε για ξεκάθαρο διαβήτη... 

Αυτό το ξέρω μα ούτως ή άλλως τα όρια είναι διαφορετικά από της καμπύλης. Τεσπα τζάμπα σας ζάλισα.. Θα ξεκαθαρίσουν όλα την Πέμπτη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Κ γω με συμμετοχή τα πήρα. 6 κουτιά 27€. Έχω τον μετρητή της abbot το free style. Η μητέρα μου που έχει νεανικό διαβήτη τα παίρνει εντελώς δωρεάν. Βρε κορίτσια @Ioann89 εσείς που μετριέστε περισσότερο καιρό από μένα σας έχει βγει το ζάχαρο ποτε εκτός ορίων; Εμένα ούτε μια φορά. Μονίμως είναι χαμηλό κ για να είμαι ειλικρινής δεν κάνω απολύτως τίποτα. Τρώω ότι έτρωγα απλά αν έχω όρεξη για γλυκό δεν τρώω. Περίεργο μου φαίνεται 

Νομίζω μια φορά μόνο ! Στα μεταγευματικα εννοώ! Είχα φάει ψωμί με βιτάμ και μαρμελάδα! Το βιτάμ. Την έκανε την δουλειά , γιατί τρώω Ψωμί με γιαούρτι με μαρμελάδα και είναι οκ ! Και έχει 2 εβδομάδες που έχουν πέσει οι τιμές ξαι στα μεταγευματικα και στα πρωινά. Επειδή έχω καούρες τρελές δεν μπορώ να φάω πάνω από 2-3 μπουκιές μου είπε η γιατρός να σταματήσω για λίγο τα συμπληρώματα. Έπεσε και το πρωινό στα φυσιολογικα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annie! είπε:

Αυτό το ξέρω μα ούτως ή άλλως τα όρια είναι διαφορετικά από της καμπύλης. Τεσπα τζάμπα σας ζάλισα.. Θα ξεκαθαρίσουν όλα την Πέμπτη. 

Τζάμπα ανησυχείς!!! Ο σκοπός είναι να είναι φυσιολογικό και αυτό είναι!!! Οπότε δείξε τις μετρήσεις μακάρι να συνεχιστούν έτσι.. Μη σκέφτεσαι αν κάτι έγινε λάθος κλπ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mamaa35 είπε:

Έβγαινε πάλι στην μικρότερη καμπύλη ανάπτυξης αλλα εντός φυσιολογικών Ορίων!και εκανα και την εξέταση nipt για τα τρία κυριότερα σύνδρομα και είχε βγει τέλεια!δεν μ έχουν αφήσει να χαρώ την εγκυμοσύνη μου δευτερόλεπτο!μονιμως μέσα στο αγχος και στις εξετάσεις 😢😢

Θεωρω σε φοβισε χωρις λογο..τι θελει και μιλαει ετσι και αυτος; Τι προτρέχει ρε γαμωτο δεν τους καταλαβαινω..Τον εμπιστευεσαι τοσο;;εγω θα πηγαινα και σε αλλον κανονικοτατα οπως κ επειδη δεν εμπιστευομαι πηγα σε 2 για τη β επιπεδου κ την αυχενικη κ εκανα κ νιπτ επισης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dona90 είπε:

Κ εγώ 40 ευρώ κ τώρα μαθαίνω από άλλες κοπέλες ότι δεν πληρώνουν τπτ κ παραξενευομαι.

Διαβασα καπου οτι αν σου γραψει διαβήτη κυησης δεν πληρωνεις κατι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...