Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Δίκαιο έχεις.,, καμία φορά δεν μπορούμε να το ελέγξουμε ... λίγο το άγχος λίγο η ορμονες .,, αν ζοριζόταν θα φαινόταν στο μηχάνημα πάντως ! Πως είσαι τώρα; Μωρε και αυτά μεγαλώνουν και μπορεί να μην μπορούνε να κάνουν πολλές πολλές κινήσεις! 

Πιο καλα ειμαι κοριτσακι μου, εφαγα πριν λιγο και αρχισε εκει τα κλωτσιδακια παλι!! Οσο το σκεφτομαι πιο ψυχραιμα ηρεμω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Πιο καλα ειμαι κοριτσακι μου, εφαγα πριν λιγο και αρχισε εκει τα κλωτσιδακια παλι!! Οσο το σκεφτομαι πιο ψυχραιμα ηρεμω!!

Μπορεί και από το άγχος Μας να επηρεάζονται τα μωράκια μας! Ε είδες! Χρειάζεται μωρε ψυχραιμία και πολλές φορές από το άγχος μας δεν την έχουμε ! Αύριο θα την δεις και όλα θα είναι καλά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Μπορεί και από το άγχος Μας να επηρεάζονται τα μωράκια μας! Ε είδες! Χρειάζεται μωρε ψυχραιμία και πολλές φορές από το άγχος μας δεν την έχουμε ! Αύριο θα την δεις και όλα θα είναι καλά!! 

Ναι μου καρφωθηκε τωρα οτι μπορει να ζοριζεται και πανικοβληθηκα απο εχθες μονο στη σκεψη🙄 πφφ απο δω κ περα θα αγχωνομαστε παντα για τα μωρα μας, αυτο εχω καταλαβει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ναι μου καρφωθηκε τωρα οτι μπορει να ζοριζεται και πανικοβληθηκα απο εχθες μονο στη σκεψη🙄 πφφ απο δω κ περα θα αγχωνομαστε παντα για τα μωρα μας, αυτο εχω καταλαβει!!

Εννοείται!!! (Γιατί πριν ήμασταν χαλαρές ειδικά εμείς οι 2😂😂) μωρε καμία φορά ακούμε κάτι κ επηρεαζόμαστε η δεν είναι όπως θα το θέλαμε και μας πιάνει πανικός και άγχος! Απλά αυτό που προσπαθεί να μ περάσει η γυναικολογος μ είναι ότι όσο πιο χαλαρή είμαι εγώ τόσο πιο καλά θα είναι και το μωρό! Και προσπαθώ να τα έχω πάντα στο μυαλό μ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Εννοείται!!! (Γιατί πριν ήμασταν χαλαρές ειδικά εμείς οι 2😂😂) μωρε καμία φορά ακούμε κάτι κ επηρεαζόμαστε η δεν είναι όπως θα το θέλαμε και μας πιάνει πανικός και άγχος! Απλά αυτό που προσπαθεί να μ περάσει η γυναικολογος μ είναι ότι όσο πιο χαλαρή είμαι εγώ τόσο πιο καλά θα είναι και το μωρό! Και προσπαθώ να τα έχω πάντα στο μυαλό μ! 

Χαχαχα αυτο να μου πεις😂 μωρε δικιο εχει η γυναικολογος σου κ ο δικος μου τα ιδια μου λεει, αλλα ειναι φορες που αμα κολλησει το μυαλο...αστα!! Ενταξει εγω με περιμενα χειροτερη παντως να σου πω😜 σε γενικες γραμμες εχω περασει ησυχη την εγκυμοσυνη μεχρι τωρα εκτος απο λιγες φορες που εχω αγχωθει ετσι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Χαχαχα αυτο να μου πεις😂 μωρε δικιο εχει η γυναικολογος σου κ ο δικος μου τα ιδια μου λεει, αλλα ειναι φορες που αμα κολλησει το μυαλο...αστα!! Ενταξει εγω με περιμενα χειροτερη παντως να σου πω😜 σε γενικες γραμμες εχω περασει ησυχη την εγκυμοσυνη μεχρι τωρα εκτος απο λιγες φορες που εχω αγχωθει ετσι!!

Ε μωρε το δικαιούμαστε μερικές φορές Χαχαχαχα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Ε μωρε το δικαιούμαστε μερικές φορές Χαχαχαχα!!! 

Ναι μωρε ενταξει φυσιολογικα ειναι ολα πιστευω μεχρι ενα βαθμο!! Ανθρωποι ειμαστε κ με τρελες ορμονες😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ναι μωρε ενταξει φυσιολογικα ειναι ολα πιστευω μεχρι ενα βαθμο!! Ανθρωποι ειμαστε κ με τρελες ορμονες😜

Έτσι ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου μόλις γύρισα από την γιατρό.η Μπέμπα είναι πολύ καλά κ ευτυχώς  δεν έχει επιρεαστει από το σάκχαρο.ειναι 1700 γρ. Κ είμαι στην 31 εβδομάδα.εσας πόσα κιλακια είναι??

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου μόλις γύρισα από την γιατρό.η Μπέμπα είναι πολύ καλά κ ευτυχώς  δεν έχει επιρεαστει από το σάκχαρο.ειναι 1700 γρ. Κ είμαι στην 31 εβδομάδα.εσας πόσα κιλακια είναι??

 

Τέλεια κοπέλα μου!!!! Το σημαντικότερο αυτό που λες ότι δεν επηρεάστηκε! Εμένα ήταν 1900 γρ! Αλλά μου είπε ότι φαίνεται 4 μέρες μεγαλύτερο και τώρα περιμένω τηλ από τον ενδοκρινολόγο για να δω αν χρειάζεται να κάνω το Doppler νωρίτερα μήπως επηρεάστηκε τώρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου μόλις γύρισα από την γιατρό.η Μπέμπα είναι πολύ καλά κ ευτυχώς  δεν έχει επιρεαστει από το σάκχαρο.ειναι 1700 γρ. Κ είμαι στην 31 εβδομάδα.εσας πόσα κιλακια είναι??

 

Τελεια μπραβο κοριτσι μου ολα καλα😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ioann89 είπε:

Τέλεια κοπέλα μου!!!! Το σημαντικότερο αυτό που λες ότι δεν επηρεάστηκε! Εμένα ήταν 1900 γρ! Αλλά μου είπε ότι φαίνεται 4 μέρες μεγαλύτερο και τώρα περιμένω τηλ από τον ενδοκρινολόγο για να δω αν χρειάζεται να κάνω το Doppler νωρίτερα μήπως επηρεάστηκε τώρα! 

Καλημερα κοριτσακι μου, κ εμενα στον προηγουμενο υπερηχο εδειχνε 3 μερες μεγαλυτερη αλλα μου ειπε ο γιατρος οταν μιλαμε για τοσο λιγες μερες πανω η κατω ειναι στα πλαισια του λαθους του υπερηχου γτ εχουν καποιες αποκλισεις στις μετρησεις παντα!! Οποτε θεωρω οτι δεν εχει να κανει με το σαγχαρο που φανηκε λιγο πιο μεγαλος😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλημερα κοριτσακι μου, κ εμενα στον προηγουμενο υπερηχο εδειχνε 3 μερες μεγαλυτερη αλλα μου ειπε ο γιατρος οταν μιλαμε για τοσο λιγες μερες πανω η κατω ειναι στα πλαισια του λαθους του υπερηχου γτ εχουν καποιες αποκλισεις στις μετρησεις παντα!! Οποτε θεωρω οτι δεν εχει να κανει με το σαγχαρο που φανηκε λιγο πιο μεγαλος😊

Μπυ είπε για την κοιλιτσα τπυ για αυτό λιγάκι ανησύχησα! Μακαρι να είναι όπως τα λες! Αλλά γενικά το πήρα πιο χαλαρά γιατί τι έμεινε; Θα κάνω ενεσεις αν χρειαστεί αρκεί να προλάβει να ρυθμιστεί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Μπυ είπε για την κοιλιτσα τπυ για αυτό λιγάκι ανησύχησα! Μακαρι να είναι όπως τα λες! Αλλά γενικά το πήρα πιο χαλαρά γιατί τι έμεινε; Θα κάνω ενεσεις αν χρειαστεί αρκεί να προλάβει να ρυθμιστεί 

Αα καταλαβα!! Εε κατσε να δουμε τι θα σου πει κι ο ενδοκρινολογος!! Αλλα ναι μη σε αγχωνει κ αυτο να ναι ρυθμιζεται!+

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Αα καταλαβα!! Εε κατσε να δουμε τι θα σου πει κι ο ενδοκρινολογος!! Αλλα ναι μη σε αγχωνει κ αυτο να ναι ρυθμιζεται!+

Την προηγούμενη φορά ήμουν αγχωμένη. Τώρα είμαι κουλ! Ότι γίνει εδώ είμαστε εμείς οι μανούλες! 🤣πως είναι η κούκλα σου σήμερα;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Μια χαρά τα μωράκια σας @Dona90και @Ioann89εμάς την προηγούμενη εβδομάδα που ήμουν 28 και 4 ήταν 1200 γραμμ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Την προηγούμενη φορά ήμουν αγχωμένη. Τώρα είμαι κουλ! Ότι γίνει εδώ είμαστε εμείς οι μανούλες! 🤣πως είναι η κούκλα σου σήμερα;; 

Καλα ειναι το σκατουλι, 5 τα ξημερωματα με ξυπνησε που κατι παλευε εκει να κανει, κ λεω ενταξει καλα ειναι😅 καθομουν κ την ενιωθα λεω να ηρεμησω πια!! Αλλα κ σημερα ολη μερα χτυπα, μονο να με σκασει ηταν🙄🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Μια χαρά τα μωράκια σας @Dona90και @Ioann89εμάς την προηγούμενη εβδομάδα που ήμουν 28 και 4 ήταν 1200 γραμμ. 

Κορίτσια στην αδερφή μ έβγαζαν το μωρό 3300 μια μέρα πριν γεννηθεί και η μικρή γεννήθηκε 4200! Και στην κολλητή μ 3200 και το μωρό το μωρό της ήταν 2600 όποτε παίζουν και αυτά! Πιο πολύ την ανάπτυξη κοιτάνε οι γιατροί πάντως! Ακόμη και την ίδια μέρα αν σε μετρήσει άλλος γιατρός με άλλο μηχάνημα μπορεί να σου το βγάλει αλλιώς! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλα ειναι το σκατουλι, 5 τα ξημερωματα με ξυπνησε που κατι παλευε εκει να κανει, κ λεω ενταξει καλα ειναι😅 καθομουν κ την ενιωθα λεω να ηρεμησω πια!! Αλλα κ σημερα ολη μερα χτυπα, μονο να με σκασει ηταν🙄🙄

Χαχαχαχα!!!! Το γλυκάκι μου! Παρατήρησες ότι μόλις σε σκάσει και σε φέρει στα όρια σου μετά είναι όλα καλά;; 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Κορίτσια στην αδερφή μ έβγαζαν το μωρό 3300 μια μέρα πριν γεννηθεί και η μικρή γεννήθηκε 4200! Και στην κολλητή μ 3200 και το μωρό το μωρό της ήταν 2600 όποτε παίζουν και αυτά! Πιο πολύ την ανάπτυξη κοιτάνε οι γιατροί πάντως! Ακόμη και την ίδια μέρα αν σε μετρήσει άλλος γιατρός με άλλο μηχάνημα μπορεί να σου το βγάλει αλλιώς! 

Ναι ναι παιζουν πανω κατω στις μετρησεις παντα, κ εμενα μου το λεει οτι εμεις κοιταμε πιο πολυ να αναπτυσεται σωστα!! Καλα να ναι τα μωρουλια μας κ 200γρ πανω κατω δε βαριεσαι😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Χαχαχαχα!!!! Το γλυκάκι μου! Παρατήρησες ότι μόλις σε σκάσει και σε φέρει στα όρια σου μετά είναι όλα καλά;; 😂😂😂

Μα ειδες ενα πραγμα βρε παιδι μου;; μονι για να παιρνουμε την τρομαρα😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω κορίτσια μου είμαι πολύ αγχωμένη γιατί την προηγούμενη Δευτέρα που πηγα στον γιατρό ήμουν 28+6 και μου την έβγαζε 1180γρ!ομως βρίσκει κοντά τα μακρά οστά της και είναι στην 15η εκατοστιαία μονάδα ενώ τα άκρα στην 5η και με έστειλε για Doppler!πηγα για Doppler την Πέμπτη,όπου εκεί ο εμβρυολογος στις 29+2 μου την έβγαζε 1130γρ!και μου είπε να με ξαναδεί στις 32 εβδομάδες και αν έχει πέσει η ανάπτυξη του μωρου να κάνω αμνιοπαρακέντηση!χαλια είμαι!ψυχολογια στα πατώματα😢😢😢😢

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλα ειναι το σκατουλι, 5 τα ξημερωματα με ξυπνησε που κατι παλευε εκει να κανει, κ λεω ενταξει καλα ειναι😅 καθομουν κ την ενιωθα λεω να ηρεμησω πια!! Αλλα κ σημερα ολη μερα χτυπα, μονο να με σκασει ηταν🙄🙄

Καμία φορά μπορεί κάπως να έχει "σφηνωσει"... Να τρως κάτι κ να ξαπλώνεις σε διάφορες πλευρές και θα κινείται! Επίσης κάποιες φορές κάθονται ανάποδα κ βαράνε προς τα μέσα οπότε είναι λιγότερο αισθητό.. Πλεον όμως στην εβδομάδα που είσαι αρχίζουν να κοιμούνται κ πιο βαριά οπότε είναι συγκεκριμένες οι ώρες που δραστηριοποιούνται έντονα.. Ειδικά αν είσαι κ εσύ σε κίνηση μπορεί να σ ξεφύγει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mamaa35 είπε:

Εγω κορίτσια μου είμαι πολύ αγχωμένη γιατί την προηγούμενη Δευτέρα που πηγα στον γιατρό ήμουν 28+6 και μου την έβγαζε 1180γρ!ομως βρίσκει κοντά τα μακρά οστά της και είναι στην 15η εκατοστιαία μονάδα ενώ τα άκρα στην 5η και με έστειλε για Doppler!πηγα για Doppler την Πέμπτη,όπου εκεί ο εμβρυολογος στις 29+2 μου την έβγαζε 1130γρ!και μου είπε να με ξαναδεί στις 32 εβδομάδες και αν έχει πέσει η ανάπτυξη του μωρου να κάνω αμνιοπαρακέντηση!χαλια είμαι!ψυχολογια στα πατώματα😢😢😢😢

Σου εξήγησαν τι σημαίνουν όλα αυτά κ ποιος είναι ο αντίκτυπος στο παιδί; εύχομαι πραγματικά να μην είναι τπτ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...