Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Ναι νομίζω κάτι τέτοιο παίζει.ευτυχως είσαι καλύτερα.εγω ενώ πέρασαν συνεχίζω να έχω μια πίεση κ ένα βάρος κ δεν μπορώ να κάνω πολλά..έτσι θα πάει από εδώ κ πέρα???

Στη λεκάνη το νιώθεις αυτό; Δεν νονιζω μωρε..,, μπορεί να είναι αλλαγή!!  Ελπίζω τουλαχιστον ... να μην κανεος τίποτα! Να ξεκουραστείς ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@annie είχες κι από πριν καούρες?? Πότε ξεκινάνε οι καούρες που λένε???

@Ioann89 αφού είσαι καλύτερα σήμερα όλα καλά!!!!

Και μένα τώρα τελευταία με ενοχλεί η πλάτη, ειδικά από την αριστερή πλευρά με πιάνει αρκετές φορές μέσα στη μέρα.. από δω και πέρα που μεγαλώνει η κοιλιά θα έχουμε τέτοιες ενοχλήσεις όμως!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

@annie είχες κι από πριν καούρες?? Πότε ξεκινάνε οι καούρες που λένε???

@Ioann89 αφού είσαι καλύτερα σήμερα όλα καλά!!!!

Και μένα τώρα τελευταία με ενοχλεί η πλάτη, ειδικά από την αριστερή πλευρά με πιάνει αρκετές φορές μέσα στη μέρα.. από δω και πέρα που μεγαλώνει η κοιλιά θα έχουμε τέτοιες ενοχλήσεις όμως!! 

Ναι καλύτερα είμαι! Και η πλατη και η μέση από εδώ και πέρα θα είναι θέμα για όλες μας πιστεύω! Αλλάζει το σώμα μας μεγαλώνει και η κοιλιά μας.,, όποτε λογικό! Άντε να δούμε ! 
πριν λιγεσ Εβδομάδες είχα καούρες . Αλλά με βοήθησε το μηλο! Δεν έχουμε όλες καούρες απ ότι ξέρω ούτε και συνέχεια! Αλλ αυτή η αίσθηση δεν παλευεται! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Ναι καλύτερα είμαι! Και η πλατη και η μέση από εδώ και πέρα θα είναι θέμα για όλες μας πιστεύω! Αλλάζει το σώμα μας μεγαλώνει και η κοιλιά μας.,, όποτε λογικό! Άντε να δούμε ! 
πριν λιγεσ Εβδομάδες είχα καούρες . Αλλά με βοήθησε το μηλο! Δεν έχουμε όλες καούρες απ ότι ξέρω ούτε και συνέχεια! Αλλ αυτή η αίσθηση δεν παλευεται! 

Εγώ δεν είχα ποτέ καούρες, αλλά από ότι ακούω δεν είναι και η καλύτερη αίσθηση!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Sweetie79 είπε:

Εγώ δεν είχα ποτέ καούρες, αλλά από ότι ακούω δεν είναι και η καλύτερη αίσθηση!! 

Νομίζεις θα πάρεις φωτιά !!!!!! Καλύτερα που δεν έχεις! 😉😉😉🥰🥰🥰Δεν έχουν όλοι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Νομίζεις θα πάρεις φωτιά !!!!!! Καλύτερα που δεν έχεις! 😉😉😉🥰🥰🥰Δεν έχουν όλοι! 

Για τις καούρες gaviscon ένα την ημέρα είχα κάνει τρομερή παλινδρόμηση απ' το πουθενά τρελό πονο και καούρες σε 3νοσοκομεια είχα πάει δέκα μέρες δεν έτρωγα δεν κοιμόμουν με το που πήρα το gaviscon σε 4 ημέρες τέλος όλα αυτή στην αρχή της εγκυμοσυνης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Αυτό με τις φοβίες το έχω και εγώ! Νόμιζα θα πέρασει στο πρώτο τρίμηνο που εκεί να δεις αρνητικές σκέψεις! Αλλά και τώρα τα ίδια ... λες επειδή είμαστε αγχωμένες ; Θα περάσει ποτέ αυτό(να αγχωνόμαστε και να σκεφτόμαστε βλακειες;) εύχομαι ναι Και σύντομα 😘🧿🙏🏻

 

Κορίτσι μου καλύτερα είμαι!!!! Πονούσα πολύ όμως , και μετά χάλασε και η διάθεση μ ! Χαλια συνδυασμός!! Εσυ κοριτσάκι μ πως είσαι; 

Κ εγω το ευχομαι να το ξεπερασουμε καποια στιγμη ολο αυτο, γτ γινεται ψυχοφθορες καποιες φορες!! Οσο για τον πονο στον πωπο που λες ισως ειναι απο την ακινησια, εγω οπως σου ειπα κ προχθες απο οταν αρχισα να περπατω ενα μισαωρο τη μερα περασε η μεση μου που υπεφερα, κ το καθισιο πολλες φορες τα κανει αυτα!! Για τους πονους της περιοδου που ειχες πηρες την γιατρο κοριτσι μου; παιζει να ηταν συσπασεις που λενε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Dona90 είπε:

Δεν Μ είπαν τπτ να μην κάνω.δεν πόνεσα εκείνη την ώρα αλλα μετά με έπιασε πόνος στο χέρι κ μούδιασμα μίλησα κ Μ είπαν ότι είναι φυσιολογικό .απλά μην το κάνεις στο χέρι από την πλευρά που κοιμάσαι θα παιδευτεις πολύ.

Ωωχ καταλαβα, καλα κ μου το πες ευχαριστω!! Αντε να το κανουμε κ εμεις  να φυγει, τα ψιλο φοβαμαι αυτα να σου πω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κ εγω το ευχομαι να το ξεπερασουμε καποια στιγμη ολο αυτο, γτ γινεται ψυχοφθορες καποιες φορες!! Οσο για τον πονο στον πωπο που λες ισως ειναι απο την ακινησια, εγω οπως σου ειπα κ προχθες απο οταν αρχισα να περπατω ενα μισαωρο τη μερα περασε η μεση μου που υπεφερα, κ το καθισιο πολλες φορες τα κανει αυτα!! Για τους πονους της περιοδου που ειχες πηρες την γιατρο κοριτσι μου; παιζει να ηταν συσπασεις που λενε;

Εννοείται δεν είναι καλή η ακινησία!!!!ναι ναι μίλησα μαζί της! Έκανα καρδιοτοκογραφο! Όχι δεν ήταν συσπάσεις! Ούτε μια δεν είχα! Δόξα το θεό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Εννοείται δεν είναι καλή η ακινησία!!!!ναι ναι μίλησα μαζί της! Έκανα καρδιοτοκογραφο! Όχι δεν ήταν συσπάσεις! Ούτε μια δεν είχα! Δόξα το θεό! 

Ωραια αγαπη μου δοξα το Θεο!!! Τυχαιο γεγονος θα ηταν λοιπον!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess1312 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου αύριο έχω ραντεβού στον γιατρό μου και δεν σας κρύβω οτι έχω πολύ ανχος καί φοβάμαι 

Καλησπερα κοριτσακι μου, γιατι φοβασαι;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλησπερα κοριτσακι μου, γιατι φοβασαι;; 

Επειδή πριν κάτι μηνες είχα μια παλυνδρομη και 1 του μηνος είχα λίγο αίμα μια μικρή αποκόλληση αλλά όταν πήγα εκείνη την μέρα ήταν καλά το μωρό και κανονικά τώρα θα πρέπει να μπω στον 3ο και φοβάμαι μήπως δεν παει κάτι καλά είχα 2 (αποβολές) απλως η μια ηταν πριν 4 χρόνια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Princess1312 είπε:

Επειδή πριν κάτι μηνες είχα μια παλυνδρομη και 1 του μηνος είχα λίγο αίμα μια μικρή αποκόλληση αλλά όταν πήγα εκείνη την μέρα ήταν καλά το μωρό και κανονικά τώρα θα πρέπει να μπω στον 3ο και φοβάμαι μήπως δεν παει κάτι καλά είχα 2 (αποβολές) απλως η μια ηταν πριν 4 χρόνια 

Μη φοβασαι κοριτσακι μου να σκεφτεσαι θετικα, κ εγω ειχα στη 12η αν θυμαμαι καλα μια μικρη αποκολληση αλλα εκλεισε μετα κ ολα καλα τωρα, μια χαρα θα ειναι το μωρακι σου θα δεις!! Αυχενικη εχεις κανει;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Μη φοβασαι κοριτσακι μου να σκεφτεσαι θετικα, κ εγω ειχα στη 12η αν θυμαμαι καλα μια μικρη αποκολληση αλλα εκλεισε μετα κ ολα καλα τωρα, μια χαρα θα ειναι το μωρακι σου θα δεις!! Αυχενικη εχεις κανει;;

Οχι γιατί όταν πειγα 1 του μηνός ήμουν 8+2 ευδομαδες αλλά δεν καταλαβενω με ευδομαδες και με έκλεισε μετα απο 2 ευδομαδες και τώρα λογικά θα είμαι αύριο στον 3ο και φοβάμαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Princess1312 είπε:

Οχι γιατί όταν πειγα 1 του μηνός ήμουν 8+2 ευδομαδες αλλά δεν καταλαβενω με ευδομαδες και με έκλεισε μετα απο 2 ευδομαδες και τώρα λογικά θα είμαι αύριο στον 3ο και φοβάμαι 

Τις εβδομαδες τις μετραμε απο την τελευταια μας περιοδο, η πρωτη μερα της περιοδου δλδ ειναι η πρωτη μερα που μετραμε!! Αν το εμβρυο ειναι λιγο πιο μεγαλο η μικρο σου λεει ο γιατρος αναλογα ποσων εβδομαδων μετραει την κυηση!! Δεν θα σαι στον 3ο λογικα ακομα, θα σου βαλω ενα πινακακι με τους μηνες κ τις εβδομαδες!! Ποτε ειχες τελευταια φορα περιοδο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Τις εβδομαδες τις μετραμε απο την τελευταια μας περιοδο, η πρωτη μερα της περιοδου δλδ ειναι η πρωτη μερα που μετραμε!! Αν το εμβρυο ειναι λιγο πιο μεγαλο η μικρο σου λεει ο γιατρος αναλογα ποσων εβδομαδων μετραει την κυηση!! Δεν θα σαι στον 3ο λογικα ακομα, θα σου βαλω ενα πινακακι με τους μηνες κ τις εβδομαδες!! Ποτε ειχες τελευταια φορα περιοδο;

5αυγουστου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Princess1312 είπε:

Οχι γιατί όταν πειγα 1 του μηνός ήμουν 8+2 ευδομαδες αλλά δεν καταλαβενω με ευδομαδες και με έκλεισε μετα απο 2 ευδομαδες και τώρα λογικά θα είμαι αύριο στον 3ο και φοβάμαι 

 

Screenshot_20200801-111811_Chrome.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Princess1312 είπε:

Κάθε 12 του μήνα αλλαζο μήνα 

Ο γιατρος στο ειπε αυτο; εγω με βαση την τελευταια σου περιοδο το βγαζω οτι αυτη τη βδομαδα μπηκες στον 3ο μηνα!! Εισαι στη 10η εβδομαδα αν μετρησα σωστα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ο γιατρος στο ειπε αυτο; εγω με βαση την τελευταια σου περιοδο το βγαζω οτι αυτη τη βδομαδα μπηκες στον 3ο μηνα!! Εισαι στη 10η εβδομαδα αν μετρησα σωστα!

Ναι γιατί έγραψε ημερομηνία τοκετού 12 Μαϊου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ο γιατρος στο ειπε αυτο; εγω με βαση την τελευταια σου περιοδο το βγαζω οτι αυτη τη βδομαδα μπηκες στον 3ο μηνα!! Εισαι στη 10η εβδομαδα αν μετρησα σωστα!

Σωστά!!!9+4 βάση περιοδου διανύει την 10η βδομαδα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Princess1312 είπε:

Ναι γιατί έγραψε ημερομηνία τοκετού 12 Μαϊου 

Αα ωραια, παντως τωρα μπηκες αγαπη μου στον 3ο μηνα δεν τον εχεις κλεισει δλδ, οπως σου πε κ η @lactaki εισαι 9 εβδομαδων και 4 ημερων!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...