Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 10 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Εγώ στην επόμενη ετ (πρώτα ο Θεός) θα του το ζητήσω ούτως ή άλλως ανεξαρτήτως έλλειψης cyclacur-divina, και ας τον ξεβολέψω λιγάκι! 😉😜

Εγώ πάντως cyclacur πήρα μόνο όταν ένανα ετ με κατεψυγμένα. Όταν κάνεις διέγερση και τα βάζεις τον ίδιο μήνα δεν χρειάζεσαι cyclacur.
Δεν είναι ανάγκη να κάνεις φυσικό κυκλο. Γιατί ο φυσικός κύκλος βγάζει μόνο ένα ωάριο. Που σημαίνει μόνο ένα έμβρυο αν όλα πάνε καλά και πολύ μικρό ποσοστό επιτυχίας. Αν το καταψυξεις αυτό θα πρέπει να πάρεις cyclacur για την προετοιμασία. Όποτε δεν στέκει αυτό που λέτε για φυσικό κυκλο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Dimi1981 είπε:

Κοριτσια μου αύριο μεθαύριο θα πάρω τα αποτελέσματα του προεμφυτευτικου και έχω μεγάλο άγχος,αν πήρα τη σωστή απόφαση η αν θα πάνε όλα στράφι...δώστε μου τη θετική σας ενέργεια γιατί δεν αντέχω άλλο...κάθε φορά αποτελέσματα,αποτελέσματα δεν ξέρω αν το αντέχω άλλο αυτό...!

Εννοειται ότι θα πάνε όλα καλά και ότι έκανες τη σωστή επιλογή.  Αν θυμάμαι καλά, είχες 10 βλαστοκυστες?

Και στατιστικά να το πάρεις, σίγουρα θα έχεις κάποια καλά. Μόνο θετικά να σκέφτεσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Εννοειται ότι θα πάνε όλα καλά και ότι έκανες τη σωστή επιλογή.  Αν θυμάμαι καλά, είχες 10 βλαστοκυστες?

Και στατιστικά να το πάρεις, σίγουρα θα έχεις κάποια καλά. Μόνο θετικά να 

Ναι αλλά  δεν ξερω αν θα είναι και ποιοτικά λόγω ηλικίας...αυτό βέβαια με την ηλικια μου και και τις ανωμαλίες τις χρωμοσωμικες το ακούω από τα 36 μου και μέχρι τώρα που κοντεύω τα 40...τουλάχιστον αν βγει κάποιο υγιές και δεν προχωρήσει σε κύηση η παλινδρομησει πάλι δε θ ακούσω για ηλικία....νισάφι χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Evi87 είπε:

Πλέον είναι ότι έχει μείνει στο ράφι κάθε φαρμακείο  η παραγωγή έχει σταματήσει και οι φαρμακαποθήκες δεν έχουν...

Εγω σε 5 φαρμακεία ξεχυθηκα σήμερα και δεν βρήκα ούτε ένα για δείγμα. Και αν κρίνω από την αντίδραση των.φαρμακοποιων, μάλλον πολλές κοπέλες έχουν βγει προς αναζήτηση. Ούτε τα divina βρήκα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Dimi1981 είπε:

Ναι αλλά  δεν ξερω αν θα είναι και ποιοτικά λόγω ηλικίας...αυτό βέβαια με την ηλικια μου και και τις ανωμαλίες τις χρωμοσωμικες το ακούω από τα 36 μου και μέχρι τώρα που κοντεύω τα 40...τουλάχιστον αν βγει κάποιο υγιές και δεν προχωρήσει σε κύηση η παλινδρομησει πάλι δε θ ακούσω για ηλικία....νισάφι χαχαχα

Μα σιγουρα θα έχεις καλά. Και μόνο που έφτασαν στο στάδιο των βλαστοκυστεων, σημαίνει ότι ήδη έχουν ένα καλό υλικό.

Να σκέφτεσαι ότι αρκετά ταλαιπωρηθηκες και ήρθε η δική σου ώρα να απολαύσεις τους καρπούς των κόπων σου.

Ολα καλά θα πάνε! Είμαι σίγουρη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η I want a baby είπε:

 

Κορίτσια δυστυχώς δεν προχώρησε.

Η χοριακή μου ήταν 895 όσο πριν απο 5 μέρες. Θα κάνω ακόμη μια την Τετάρτη να δούμε πόσο πέφτει και θα σταματήσω τα φάρμακα. Ρώτησα αν υπάρχει ελπίδα και έίπε κατα 99.99% όχι δεν είδε ποτέ του να πάει καλά μια τέτοια περίπτωση.

Μια αποτυχημένη εγκυμοσύνη κι εγώ στη πλάτη μου λοιπόν.

Τελικά βγήκε το κακό όνειρο που είχα δει. 

Λυπάμαι κοπέλα μου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!  Μήπως γνωρίζετε αν μπορείς η όχι να κάνεις το εμβόλιο κατα του covid αν πρόκειται να προβείς σύντομα σε εξωσωματικη;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η αννι είπε:

Καλημέρα κορίτσια!  Μήπως γνωρίζετε αν μπορείς η όχι να κάνεις το εμβόλιο κατα του covid αν πρόκειται να προβείς σύντομα σε εξωσωματικη;;

Καλημέρα!!! Έχω την εντύπωση ότι μετά το εμβόλιο πρέπει να περάσει ένα τρίμηνο για να κάνεις εξωσωματική ...αυτό ισχύει και για την γυναίκα και για τον άνδρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nansi είπε:

Καλημέρα!!! Έχω την εντύπωση ότι μετά το εμβόλιο πρέπει να περάσει ένα τρίμηνο για να κάνεις εξωσωματική ...αυτό ισχύει και για την γυναίκα και για τον άνδρα..

Κάτι είχα δει στην τηλεόραση αλλά δεν είμαι σίγουρη...τα ψιλομπέρδευαν...Ευχαριστω πολυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η I want a baby είπε:

 

Κορίτσια δυστυχώς δεν προχώρησε.

Η χοριακή μου ήταν 895 όσο πριν απο 5 μέρες. Θα κάνω ακόμη μια την Τετάρτη να δούμε πόσο πέφτει και θα σταματήσω τα φάρμακα. Ρώτησα αν υπάρχει ελπίδα και έίπε κατα 99.99% όχι δεν είδε ποτέ του να πάει καλά μια τέτοια περίπτωση.

Μια αποτυχημένη εγκυμοσύνη κι εγώ στη πλάτη μου λοιπόν.

Τελικά βγήκε το κακό όνειρο που είχα δει. 

Λυπάμαι κορίτσι ... Θα δούμε όμως κ όμορφα όνειρα! Δεν μπορεί! 🙂🙏💪

Σου στέλνω αγκαλιά! 💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Dimi1981 είπε:

Κοριτσια μου αύριο μεθαύριο θα πάρω τα αποτελέσματα του προεμφυτευτικου και έχω μεγάλο άγχος,αν πήρα τη σωστή απόφαση η αν θα πάνε όλα στράφι...δώστε μου τη θετική σας ενέργεια γιατί δεν αντέχω άλλο...κάθε φορά αποτελέσματα,αποτελέσματα δεν ξέρω αν το αντέχω άλλο αυτό...!

Κορίτσι μην το σκέφτεσαι τώρα αυτό, εσύ έκανες αυτό που θεώρησες σωστό. Εύχομαι να έχεις σήμερα καλά νέα κ να μην συνεχιστεί η αγωνία σου. Να πάρεις πίσω τέλεια ελεγμένες βλαστοκύστες, έτοιμες να φωλιάσουν κ να σου φέρουν το πολυπόθητο! Σου στέλνω κ εγώ όση θετική ενέργεια έχω γιατί την χρειάζεσαι! Όλα να πάνε κατ' ευχήν!

Υ.Γ Θα έρθει η ώρα να το ανταποδώσεις! 😉

Καλημέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Xrisa127 είπε:

Για αυτό είμαστε εδώ,για  να μοιραστούμε αυτά που δεν μπορούμε να πούμε σε κανέναν!Ουτε εγώ έχω πει σε κάποιον για την εξωσωματική και έχω μόνο τον άντρα μου και όλες εσάς για να παίρνω δύναμη να συνεχίζω!

Διαβασα προχθές κάπου αυτό στη φωτό και νομίζω μας περιγράφει εδώ στο φόρουμ!❤️

2C53D2F3-244C-44FC-8D1F-C56CACBD2428.jpeg

Πόσο όμορφο κ αληθινό! 💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η αννι είπε:

Καλημέρα κορίτσια!  Μήπως γνωρίζετε αν μπορείς η όχι να κάνεις το εμβόλιο κατα του covid αν πρόκειται να προβείς σύντομα σε εξωσωματικη;;

Καλημερα κορίτσι! Επειδη κι εγω ειχα αυτη την απορείς ρωτησα και μου ειπαν πως οι νέες έρευνες δείχνουν πως δεν υπαρχει προβλημα. Ωστόσο εγω θα κανω και τη 2η δόση και μερα ενα μηνα θα κανω την ετ.. και ο Υεος βοηθος. Καλυτερα ρωτα τον δικό σου γιατρο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Jesabell είπε:

Καλημερα κορίτσι! Επειδη κι εγω ειχα αυτη την απορείς ρωτησα και μου ειπαν πως οι νέες έρευνες δείχνουν πως δεν υπαρχει προβλημα. Ωστόσο εγω θα κανω και τη 2η δόση και μερα ενα μηνα θα κανω την ετ.. και ο Υεος βοηθος. Καλυτερα ρωτα τον δικό σου γιατρο. 

Σε ευχαριστω πολυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Εγω σε 5 φαρμακεία ξεχυθηκα σήμερα και δεν βρήκα ούτε ένα για δείγμα. Και αν κρίνω από την αντίδραση των.φαρμακοποιων, μάλλον πολλές κοπέλες έχουν βγει προς αναζήτηση. Ούτε τα divina βρήκα.

Ναι γίνεται χαμός όλες τα ψάχνουν,πάρε τηλέφωνο σε φαρμακεία της επαρχίας εδώ στη Θεσσαλονίκη πάντως δεν έχει κανένα φαρμακείο,εγώ τα περισσότερα από εκτός τα πήρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, τι πιθανότητες υπάρχει μετά από μια παλλινδρομη η επόμενη εμβρυομεταφορα να είναι επιτυχής?? Την πρώτη φορά δεν είχα καθόλου άγχος,τώρα νομίζω ότι δεν θα είμαι τόσο τυχερή να γίνει για δεύτερη φορά εμφύτευση και έχω τρομερό άγχος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η elephant είπε:

Κορίτσια, τι πιθανότητες υπάρχει μετά από μια παλλινδρομη η επόμενη εμβρυομεταφορα να είναι επιτυχής?? Την πρώτη φορά δεν είχα καθόλου άγχος,τώρα νομίζω ότι δεν θα είμαι τόσο τυχερή να γίνει για δεύτερη φορά εμφύτευση και έχω τρομερό άγχος

Κι εγω ακριβως το ιδιο αναρωτιέμαι γιατι ειμαστε στην ιδια φαση ακριβως... 

Πιστευω ομως οτι οι πιθανότητες ειναι ίδιες με πριν! Καθαρά θεμα τύχης και πιθανοτήτων... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η JNtina είπε:

Κι εγω ακριβως το ιδιο αναρωτιέμαι γιατι ειμαστε στην ιδια φαση ακριβως... 

Πιστευω ομως οτι οι πιθανότητες ειναι ίδιες με πριν! Καθαρά θεμα τύχης και πιθανοτήτων... 

Λυπάμαι πολύ.. εύχομαι να τα καταφέρουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια σήμερα πήρα τα αποτελέσματα της χοριακη.....Δυστυχώς αρνητική.....

Πρώτη προσπάθεια αποτυχημενη....

Αλλά δεν το βάζω κάτω,θα ξεκουραστώ ένα μήνα και ξεκινάω δεύτερη προσπάθεια 

Εύχομαι να είναι τυχερή και να κρατήσω και εγώ ένα μωράκι στην αγκαλιά μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η elephant είπε:

Κορίτσια, τι πιθανότητες υπάρχει μετά από μια παλλινδρομη η επόμενη εμβρυομεταφορα να είναι επιτυχής?? Την πρώτη φορά δεν είχα καθόλου άγχος,τώρα νομίζω ότι δεν θα είμαι τόσο τυχερή να γίνει για δεύτερη φορά εμφύτευση και έχω τρομερό άγχος

Καλημέρα!!Εγώ έκανα 3 ετ και είχα εμφύτευση και στις 3 άσχετα που δεν προχώρησαν.Δεν επηρεάζει την εμφύτευση μια αποβολή.Να μην αγχώνεσαι ,οι πιθανότητες της εμφυτευσης είναι οι ίδιες με την πρώτη σου φορά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Xrisa127 είπε:

Καλημέρα!!Εγώ έκανα 3 ετ και είχα εμφύτευση και στις 3 άσχετα που δεν προχώρησαν.Δεν επηρεάζει την εμφύτευση μια αποβολή.Να μην αγχώνεσαι ,οι πιθανότητες της εμφυτευσης είναι οι ίδιες με την πρώτη σου φορά!

Μακαρι... 

Κι εγω αγχώνομαι και απογοητεύομαι... Απο ψυχολογία μηδέν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Μακαρι... 

Κι εγω αγχώνομαι και απογοητεύομαι... Απο ψυχολογία μηδέν! 

Είναι λογικό να αγχώνεσαι αλλά να κρατήσεις το θετικό που είναι η εμφύτευση!
Την ψυχολογία μη τη συζητάς!!! Όλες στα ίδια είμαστε αλλά θέλει και θετική σκέψη, σίγουρα θα τα καταφέρουμε απλά θα χρειαστούμε λίγο χρόνο παραπάνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Annitad είπε:

Κοριτσια σήμερα πήρα τα αποτελέσματα της χοριακη.....Δυστυχώς αρνητική.....

Πρώτη προσπάθεια αποτυχημενη....

Αλλά δεν το βάζω κάτω,θα ξεκουραστώ ένα μήνα και ξεκινάω δεύτερη προσπάθεια 

Εύχομαι να είναι τυχερή και να κρατήσω και εγώ ένα μωράκι στην αγκαλιά μου

Μη το βάζεις κάτω..  Βουρ για την επόμενη !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα, κορίτσια...Από ότι βλέπω όλες μας έχουμε αποτυχημενη την πρώτη μας προσπάθεια.Αυτο δεν σημαίνει ότι και η δευτερη φορά θα είναι ίδια,τουλάχιστον καταφέραμε να μείνουμε.Προχωραμε παρακάτω με θετικές σκέψεις...Συνήθως μετά την αποτυχία προτείνουν υστεροσκοπηση να δούνε εσωτερικά την μήτρα για τυχόν πολύποδα,κύστες,συμφυσεις ή οτιδήποτε άλλο στέκεται εμποδιο και το διορθώνουν.Και η επόμενη προσπάθεια να γίνεται τουλάχιστον μετα από δύο μήνες έτσι ώστε να ηρεμεί λίγο το σώμα μας.Πιστευω όλες μας μπορούμε να γίνουμε μανούλες απλά για κάποιες είναι εύκολο και για άλλες με λίγο παραπάνω προσπάθεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xrisa127 είπε:

Καλημέρα!!Εγώ έκανα 3 ετ και είχα εμφύτευση και στις 3 άσχετα που δεν προχώρησαν.Δεν επηρεάζει την εμφύτευση μια αποβολή.Να μην αγχώνεσαι ,οι πιθανότητες της εμφυτευσης είναι οι ίδιες με την πρώτη σου φορά!

Σε ευχαριστώ πολύ.Ευχομαι συντομα να τα καταφέρεις 🌻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...