Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

Κοριτσια να ρωτήσω κάτι όσες πέρασαν πρόσφατα επιτροπή... Στη σαλπιγγογραφια ζητάνε κ τις ακτίνες?? Καλά εννοείται θα τα πάρω μαζί.. αλλά λέω μήπως ζητάνε μόνο το χαρτί με τη διάγνωση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Κορίτσι μου τίποτα δεν είναι υποχρεωτικό.... οδηγία απλή είναι !!! Κάνε ότι σου λέει το κέντρο σου ......

Στον παντο εισαι  ;;;;;

Διαβασα τις οδηγιες της αρμοδιας επιτροπης που μας εστειλε η @annie και γραφει:

6.       Ο έλεγχος  του ρινοφαρυγγικού ή στοματοφαρυγγικού επιχρίσματος της γυναίκας με RT-PCR πριν την ωοληψία είναι υποχρεωτικός. 

Αυτος ειναι ο μοριακος ελεγχος.

Βεβαια απο οτι ειδα στο συνδεσμο η οδηγια ειναι απο 29.4 , δεν θα το ηξερε το κεντρο?

Ειμαι γενεσις κοριτσι μου αλλα με γιατρο εξωτερικο συνεργατη. Οχι με Παντο ή Σφακιανουδη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lactaki είπε:

Κοριτσια να ρωτήσω κάτι όσες πέρασαν πρόσφατα επιτροπή... Στη σαλπιγγογραφια ζητάνε κ τις ακτίνες?? Καλά εννοείται θα τα πάρω μαζί.. αλλά λέω μήπως ζητάνε μόνο το χαρτί με τη διάγνωση. 

 Αιγαλεω στην οδό Σούτσου δεν περνας κι εσύ? Αν ναι, ζητάνε μόνο το έγγραφο της διάγνωσης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Hope19 είπε:

Οχι κορίτσι μου μόνο την διαγνωση.

Καλά επειδή θα πάω από νησί θα τα πάρω μαζί καλού κακού. Ρώτησα πιο πολύ γιατί ήταν απορία της γιατρού μου εδώ στο νησί. Μια κοπέλα που θέλει να περάσει επιτροπη την έχει χαμένη κ αγχώνεται μη της ζητήσουν. .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια που περνατε επιτροπη τωρα μην αγχωνεστε. Ετσι αγχωνομουν κι εγω. Ειδικα τωρα με τον ιο τιποτα δεν ρωτανε. Τους αφηνεις τα χαρτια σε στελνουν για καφε και σου λενε ελα την ταδε ωρα να παρεις την αποφαση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Hope19 είπε:

Κοριτσια που περνατε επιτροπη τωρα μην αγχωνεστε. Ετσι αγχωνομουν κι εγω. Ειδικα τωρα με τον ιο τιποτα δεν ρωτανε. Τους αφηνεις τα χαρτια σε στελνουν για καφε και σου λενε ελα την ταδε ωρα να παρεις την αποφαση!

Αααα μακάρι.. γιατί τα βλέπω κάθε λίγο μη λείπει κάτι..χαχ πάντως Μ πάνε στο τηλ ότι δέχονται εξετασεις ληγμένες έως 2 μηνών. Καλά δεν θα έχω σε 3-4 μέρες μετά την επιτροπή λήγουν κάποιες εμένα..χαχα!! Άντε μακάρι ειναι ένα βήμα κ αυτό κ θέλω να το περάσω.. την άλλη Πέμπτη έρχομαι Αθήνα!!!!🤗😅🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Κορίτσια γεια σας και καλότυχο να είναι το νέο θέμα!!! Πρόκειται και εγώ να περάσω επιτροπή στις 12/6. Μακάρι να πάνε όλα καλά!!!

Που βρίσκεσαι εσύ κορίτσι??μάλλον δεν είσαι στη δικιά μου Αιγάλεω γιατί κάθε Παρασκευή ξέρω ότι βάζουν μόνο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Αααα μακάρι.. γιατί τα βλέπω κάθε λίγο μη λείπει κάτι..χαχ πάντως Μ πάνε στο τηλ ότι δέχονται εξετασεις ληγμένες έως 2 μηνών. Καλά δεν θα έχω σε 3-4 μέρες μετά την επιτροπή λήγουν κάποιες εμένα..χαχα!! Άντε μακάρι ειναι ένα βήμα κ αυτό κ θέλω να το περάσω.. την άλλη Πέμπτη έρχομαι Αθήνα!!!!🤗😅🙏

Τέλεια! Πραγματικά μην αγχώνεσαι ολα καλα θα πανε. Πρόσεχε μόνο να έχουν όλες οι εξετ΄σεις σου σφραγίδες ΕΟΠΥΥ. Θέλουν σε κάθε σελίδα , αν πχ εχει μια εξεταση 2 σελίδων θέλει και στις 2. Να έχεις κάνει και χοριακή μην ξεχάσεις και αυτή με σφραγίδα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

@JoyCat @Kukki @lactaki

2600 είναι μέσα όλα κ η κατάψυξη... Ο γιατρός μίλησε εξ αρχής για freeze all οπότε μας είπε το κόστος με αυτά μέσα. Είναι χοντρικά 1300 αυτός κ 1300 το νοσοκομείο (620 ωοληψια + 375 κατάψυξη + 300 ετ +1300 ο γιατρός). Ίσως τώρα το έκανα πιο ξεκάθαρο. Εφόσον πάμε εκ νέου σε ετ θα δώσουμε 600 (300 νοσοκομείο κ 300 γιατρός). Η κατάψυξη είναι ήδη πληρωμένη! Εσάς δλδ μετά σας είπαν για κατάψυξη; εμένα ο γιατρός μου έδωσε αναλυτικά το κόστος με όλα τα βήματα κ τα ενδεχόμενα να ξέρω που πατάω. 

@Σταυρι η τιμή είναι παρομοια με τη δική μας, ίσως όμως όντως σου έκοψε κάτι από την αμοιβή του κ πήγε 2300 αντί 2600... Σίγουρα είναι σημαντικό! 

Βρε κορίτσι μου έχω διαβάσει πολλά που έχεις πει για τον γιατρό σου και τώρα που λες κι αυτά με το οικονομικό, πραγματικά μπαίνω σε πειρασμό να αλλάξω! Γενικά συμφωνώ μαζί του σε πολλά θέματα και το λέω αφού έχω διαβάσει του σκασμού επιστημονικά ιατρικά άρθρα.. Δεν το λέω επειδή απλά μου κάνει σαν διαίσθηση..

Εγώ βέβαια έχω αγοράσει και τις ενέσεις, αλλά το καθυστέρησα λίγο για ένα μήνα. Θα πάω δηλαδή Ιούνιο για διέγερση. Προλαβαίνω λες να κάνω την αλλαγή; Στο ίδιο κέντρο είναι, έχω ακούσει πολύ καλά λόγια, το εμπιστεύομαι. Παίρνει πολλά στο πρώτο ραντεβού στη συζήτηση για να προχωρήσουμε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Που βρίσκεσαι εσύ κορίτσι??μάλλον δεν είσαι στη δικιά μου Αιγάλεω γιατί κάθε Παρασκευή ξέρω ότι βάζουν μόνο... 

Γεια σου Αιγάλεω θα περάσω στη Σούτσου, Παρασκευή είναι 12/6.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Κοριτσια να ρωτήσω κάτι όσες πέρασαν πρόσφατα επιτροπή... Στη σαλπιγγογραφια ζητάνε κ τις ακτίνες?? Καλά εννοείται θα τα πάρω μαζί.. αλλά λέω μήπως ζητάνε μόνο το χαρτί με τη διάγνωση. 

Σε εμένα Πέρση της ήθελαν απλά μετά που πέρασα μου της επιστρέψαν αλλά κράτησαν το χαρτί που έλεγε τη βλέπανε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες τις κοπέλες που προσπαθούν. Ήταν και πέρσι να περάσω επιτροπή αλλά όταν έκανα τη χοριακή ήταν θετική και δεν χρειάστηκε. Βέβαια ήμουν άτυχη γιατί η εγκυμοσύνη δεν προχώρησε, το έχασα το μωρό 14η εβδομάδα. Μακάρι τώρα να είμαι πιο τυχερή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Κοριτσια να ρωτήσω κάτι όσες πέρασαν πρόσφατα επιτροπή... Στη σαλπιγγογραφια ζητάνε κ τις ακτίνες?? Καλά εννοείται θα τα πάρω μαζί.. αλλά λέω μήπως ζητάνε μόνο το χαρτί με τη διάγνωση. 

Μόνο το χαρτί της διάγνωσης χρειάζεται. Εννοείται ότι το κρατάς φωτοτυπία..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα..! 
εχω μια απορία εμένα σε λίγες μέρες λήγει το χαρτί της επιτροπής (ναι πέρασε 1 χρόνος) αλλά δεν έχω πάρει την δεύτερη δόση φαρμάκου τι γίνεται μπορώ να τα πάρω.; Η τα χάνω και όταν χρειαστεί απλά τα αγοράζω..; (Για να μπω ξανά σε όλα αυτά για την επιτροπή καλύτερα να τα αγοράσω παρά να κάνω όλα αυτά μιας και βγενουν ίδια τα λεφτά)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες τις κοπέλες που προσπαθούν. Ήταν και πέρσι να περάσω επιτροπή αλλά όταν έκανα τη χοριακή ήταν θετική και δεν χρειάστηκε. Βέβαια ήμουν άτυχη γιατί η εγκυμοσύνη δεν προχώρησε, το έχασα το μωρό 14η εβδομάδα. Μακάρι τώρα να είμαι πιο τυχερή.

Να'σαι καλά! Κι εσύ εύχομαι να αποκτήσεις το μωράκι σου αυτή τη φορά!! ❤️ Αν επιτρέπεται τι συνέβη; Έμαθες; Ο,τι κι αν ήταν, μακάρι να μην σου ξαναζήσεις ποτέ κάτι τέτοιο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Niki94 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα..! 
εχω μια απορία εμένα σε λίγες μέρες λήγει το χαρτί της επιτροπής (ναι πέρασε 1 χρόνος) αλλά δεν έχω πάρει την δεύτερη δόση φαρμάκου τι γίνεται μπορώ να τα πάρω.; Η τα χάνω και όταν χρειαστεί απλά τα αγοράζω..; (Για να μπω ξανά σε όλα αυτά για την επιτροπή καλύτερα να τα αγοράσω παρά να κάνω όλα αυτά μιας και βγενουν ίδια τα λεφτά)

Γιατί δεν πας στο γιατρό σου να στα γράψει να τα πάρεις; Αφού τα δικαιούσαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Γιατί δεν πας στο γιατρό σου να στα γράψει να τα πάρεις; Αφού τα δικαιούσαι

Βρε αυτό το ξέρω ότι θα μου τα γράψει ο ιατρός μου. Αλλά Δεν ξέρω αν μπορώ να τα πρω μιας και έχω στην κατάψυξη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@lactaki @Tokyo Κορίτσια πείτε μου λίγο, ήθελα τα φώτα σας! Γενικά έχει πολλές επιτυχίες ο γιατρός σας, έτσι δεν είναι;

Εγώ ήθελα μόνο να του ζητήσω το εξής: Θέλω να συλλέξω και να μεταφέρω εμβρυάκια 3ης μέρας κι όχι βλαστοκύστες, γιατί θα κάνω πολύ ήπια διέγερση και δεν γίνεται αλλιώς. Θα το δεχτεί σαν δική μου επιθυμία; Διαφορετικά μπορεί να μην μαζέψω βλαστοκύστες και να πάει στράφι η διέγερση

Αν γίνεται κιόλας, πείτε μου για το κόστος πρώτης επίσκεψης, γιατί έχω βαρεθεί να πληρώνω γενικά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Βρε αυτό το ξέρω ότι θα μου τα γράψει ο ιατρός μου. Αλλά Δεν ξέρω αν μπορώ να τα πρω μιας και έχω στην κατάψυξη 

Ξέρω πολλές κοπέλες που είχαν στην κατάψυξη κι έκαναν διεγέρσεις. Δεν θα έχεις θέμα αρκεί να συμφωνήσει ο γιατρός σου. Επικοινώνησε μαζί του και πες μας νεότερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η JoyCat είπε:

Να'σαι καλά! Κι εσύ εύχομαι να αποκτήσεις το μωράκι σου αυτή τη φορά!! ❤️ Αν επιτρέπεται τι συνέβη; Έμαθες; Ο,τι κι αν ήταν, μακάρι να μην σου ξαναζήσεις ποτέ κάτι τέτοιο!!

κοίτα είχα ένα ινωμύωμα που μεγάλωσε αρκετά και ήταν κοντά στο ενδομήτριο μέσα στο τοίχωμα της μήτρας. Μου είχε πει η γιατρός ότι δε θα εμποδίσει αλλά μεγάλωσε πολύ, να φανταστείς πριν μείνω έγκυος ήταν 5 εκ και ως τη 12η εβδομάδα πήγε σχεδόν 7. Επίσης, έχω δίκερη μήτρα και το μωρό ήταν στη δεξιά κοιλότητα εκεί που ήταν κοντά και το ινωμύωμα. Όταν έκανα την αυχενική ήμουν θυμάμαι 12 εβδομάδων και η κοπέλα που έκανε την εξέταση ήταν ανήσυχη, η γιατρός μου μου είπε στη συνέχεια ότι δε χρειάζεται να μείνω ξάπλα καθόλου και ότι αν κάτι δεν πήγαινε καλά ίσως από τον 5ο μήνα και έπειτα. Ωστόσο, δεν πήγαν νωρίτερα καλά τα πράγματα. Συγνώμη για το μεγάλο μήνυμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η kaounmar είπε:

κοίτα είχα ένα ινωμύωμα που μεγάλωσε αρκετά και ήταν κοντά στο ενδομήτριο μέσα στο τοίχωμα της μήτρας. Μου είχε πει η γιατρός ότι δε θα εμποδίσει αλλά μεγάλωσε πολύ, να φανταστείς πριν μείνω έγκυος ήταν 5 εκ και ως τη 12η εβδομάδα πήγε σχεδόν 7. Επίσης, έχω δίκερη μήτρα και το μωρό ήταν στη δεξιά κοιλότητα εκεί που ήταν κοντά και το ινωμύωμα. Όταν έκανα την αυχενική ήμουν θυμάμαι 12 εβδομάδων και η κοπέλα που έκανε την εξέταση ήταν ανήσυχη, η γιατρός μου μου είπε στη συνέχεια ότι δε χρειάζεται να μείνω ξάπλα καθόλου και ότι αν κάτι δεν πήγαινε καλά ίσως από τον 5ο μήνα και έπειτα. Ωστόσο, δεν πήγαν νωρίτερα καλά τα πράγματα. Συγνώμη για το μεγάλο μήνυμα.

Είσαι καλά; Τι συγγνώμη; Τι πέρασες κι εσύ!! 

Εμείς προσπαθήσαμε για 11 μήνες, μάλιστα την πρώτη φορά που προσπαθήσαμε, είχα αιμορραγία πριν την περίοδο.. και μόνο μετά τους 11 μήνες κατάλαβαν νέοι γιατροί στους οποίους απευθυνθήκαμε ότι είχα και διάφραγμα μήτρας που αφαιρούνταν εύκολα και καμιά δεκαριά πολύποδες και γι'αυτό δεν είχαμε εγκυμοσύνη... 😢 

Τελοσπάντων, μακάρι να είναι όλα αυτά πίσω μας και να πάνε πολύ καλά όλα από δω και πέρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Βρε αυτό το ξέρω ότι θα μου τα γράψει ο ιατρός μου. Αλλά Δεν ξέρω αν μπορώ να τα πρω μιας και έχω στην κατάψυξη 

Εγώ αυτά που πήρα λήγουν το 2022. Παρτα κ να τα έχεις στο ψυγειο σου. Αχάριστα να είναι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η JoyCat είπε:

@lactaki @Tokyo Κορίτσια πείτε μου λίγο, ήθελα τα φώτα σας! Γενικά έχει πολλές επιτυχίες ο γιατρός σας, έτσι δεν είναι;

Εγώ ήθελα μόνο να του ζητήσω το εξής: Θέλω να συλλέξω και να μεταφέρω εμβρυάκια 3ης μέρας κι όχι βλαστοκύστες, γιατί θα κάνω πολύ ήπια διέγερση και δεν γίνεται αλλιώς. Θα το δεχτεί σαν δική μου επιθυμία; Διαφορετικά μπορεί να μην μαζέψω βλαστοκύστες και να πάει στράφι η διέγερση

Αν γίνεται κιόλας, πείτε μου για το κόστος πρώτης επίσκεψης, γιατί έχω βαρεθεί να πληρώνω γενικά..

Το τι έμβρυα θα μεταφέρεις είναι έτσι και αλλιώς δική σου απόφαση δλδ συζητάς με το γιατρό και το ρυθμίζετε. Ο γιατρός προτείνει αλλά δεν αποφασίζει! Εμενα με ρώτησε αν θελω να τα αφήσω ή όχι για βλαστοκύστες. Τώρα ξέρω ότι άλλοι το αφήνουν εντελώς πάνω στο γιατρό αλλά κατά την προσωπική μου άποψη πάντα αυτό δεν είναι σωστό. 

Τώρα για την αλλαγή... εγώ το γιατρό μου πραγματικά τον εκτιμώ απεριόριστα κ έχεις δει ότι πάντα λέω τα καλύτερα, όμως αν είσαι ευχαριστημένη κ δεν έχεις λόγο για αλλαγή γιατί να το κάνεις στο παρά ένα; τώρα μέχρι να βρεις ραντεβού, να τα πείτε, να σου κάνει προετοιμασία κ δεδομένου ότι το κέντρο κλείνει τον αύγουστο θα κάνεις διέγερση καλό σεπτέμβρη! Αυτά αν όπως είπα δεν έχει λόγο να θες να  αλλάξεις. Κυρίως το πρόβλημα τώρα είναι ότι θα εισαι νεα ασθενής κ πότε θα βρει χρόνο να σε δει...

Εγω τον έχω γιατρό από τα 27 μου (10 χρονακια!!!) οπότε δεν έκανα ραντεβού γνωριμίας / διερεύνησης κλπ, αλλά μπορούν να σε διαφωτίσουν για πρώτα ραντεβού οι @lactaki @ioannastr @Steli @wild lavender

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...