Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η PAPA EVA είπε:

Κορίτσια αν μπορείτε στείλτε κ σε εμενα για το κέντρο που λέτε γιατί κ εγώ σκέφτομαι μήπως αλλάξω κέντρο, να ξέρω  να μην την πατησω! Ευχαριστώ πολυ! Δυστυχώς όλα γίνονται για το χρήμα και υπάρχουν λίγοι γιατροί που είναι πλεον ηθικοί! 

Ελα στο γενεσις εχει αναμονες αλλα τουλαχιστον δε κοροιδευουν και ξερουν.γμωμη μου παντα κ δε το λεω επειδη πετυχα αλλα επειδη εχω ακουσει τοσα κακά για πολλα κεντρα και εχω καταληξει οτι υπαρχουν πολλοι ασχετοι και εκμεταλλευτες δυστυχως ..μηπως  το κεντρο που λετε ειναι αρτ με μακρ ; :-) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Alexouli είπε:

Τιποτα δεν έμεινε οχι. Ειχα κανει οιστραδιολη ηταν 37.8. Κατακερματισμο θα κανουμε την τεταρτη μας είπε η βιολογος επρεπε ήδη να έχουμε κάνει λόγω κυρσοκηλης. Και όταν φτιαξει τότε και μόνο τότε θα κανουμε δεύτερη προσπάθεια ηταν καθετη. Ο γιατρός μου είπε την επόμενη φορά να βάλουμε αλλο φαρμακο και να κάνουμε και καρυοτυπο κατι που έχουμε κάνει και οι δυο μας φυσιολογικός. Μετα ο βιολογος που με πήρε σήμερα μου ειπε οτι ίσως δεν ηταν καλος αυτος ο κυκλος . Εγω το έψαξα και απο βδομαδα ξεκινάω συμπληρώματα διατροφής και γενικότερα ότι διατροφη λεει στο βιβλίο που κατέβασα.

Καταλαβα.Κουραγιο κοριτσι μου, μη σε παιρνει απο κατω....καταλαβαινω οτι αισθανεσαι πως ειναι μεγαλη η ταλαιπωρια για το τιποτα αλλα πρεπει να το βαλεις πισω σου και να κοιτας μονο την επομενη φορα. Μιλα και με τους γιατρους σου, να δεις τι μπορειτε να αλλαξετε ισως σε φαρμακα ή μηπως πατε με καποιον αλλο τροπο πχ τροποποιημενο και καντε οπωσδηποτε κατακερματισμο! Απορω που δεν σας το συστησαν απο την πρωτη αποτυχια, αν ειχατε δλδ κανει και προηγουμενες προσπαθειες, δε ξερω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κορίτσια μου με το καλό αυτός π μήνας να είναι και ο τυχερός μας !!!! Θέλω να ρωτήσω κ εγώ αν καμία από σας είχε έντονους πόνους περιόδου 4 μέρα μετά την εμβρυομεταφορα ! Βάλαμε 2 Βλαστοκυστες . Ευχαριστώωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Alexouli είπε:

Φοβαμαι μην μου δημιουργήσουν καποιο θέμα επειδή λένε ειναι για γυναίκες με πολυκυστικες. Οτι μου πει ο γιατρος δεν ξερω.  Σκεφτόμουν να παίρνω ένα φακελάκι κάθε μερα αντι για 2.

Εγώ έχω τυπου πολυκυστικες γι'αυτό μου τις έδωσε. Ο γιατρός σου ξέρει καλυτερα τι είναι καλυτερο για σένα! Μη παρεις κάτι χωρίς να τον ρωτήσεις. Πιο πριν έπαιρνα και τις pregnacare αλλά δεν με βοήθησαν... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Ελα στο γενεσις εχει αναμονες αλλα τουλαχιστον δε κοροιδευουν και ξερουν.γμωμη μου παντα κ δε το λεω επειδη πετυχα αλλα επειδη εχω ακουσει τοσα κακά για πολλα κεντρα και εχω καταληξει οτι υπαρχουν πολλοι ασχετοι και εκμεταλλευτες δυστυχως ..μηπως  το κεντρο που λετε ειναι αρτ με μακρ ; :-) 

Εχω ακουσει καλά λόγια για τον σφακ αλλά έλεγα να παω στον μαστρ. Ίσως να μην είναι τόσο τυχαίο ότι ο παντ. Κ ο μαστρ. Είναι οι καλυτεροι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η PAPA EVA είπε:

Εχω ακουσει καλά λόγια για τον σφακ αλλά έλεγα να παω στον μαστρ. Ίσως να μην είναι τόσο τυχαίο ότι ο παντ. Κ ο μαστρ. Είναι οι καλυτεροι! 

Κι εγώ για τον δεύτερο που λες έχω ακούσει πολύ καλά λόγια και το σκέφτομαι για τον Μαστ.  Στον Σφ πήγα στο ιατρείο τους και μετά πήγα για να κλείσω ρντβ στο κέντρο για μια εξέταση  και δεν μου άρεσε καθόλου. Μου φάνηκε εμπορικό κέντρο. Μπαινόβγαινε κόσμος και στην γραμματεία ούτε που ασχολήθηκαν μαζί μου. Ένας χαμός γινόταν! Κέντρο διερχόμενων!!
Για τον άλλο όμως έχει πάει μια φίλη μου και μου είπε τα καλύτερα. Απλά είναι στο Μαρούσι, αρκετά μακριά από μένα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η TRigirl είπε:

Κι εγώ για τον δεύτερο που λες έχω ακούσει πολύ καλά λόγια και το σκέφτομαι για τον Μαστ.  Στον Σφ πήγα στο ιατρείο τους και μετά πήγα για να κλείσω ρντβ στο κέντρο για μια εξέταση  και δεν μου άρεσε καθόλου. Μου φάνηκε εμπορικό κέντρο. Μπαινόβγαινε κόσμος και στην γραμματεία ούτε που ασχολήθηκαν μαζί μου. Ένας χαμός γινόταν! Κέντρο διερχόμενων!!
Για τον άλλο όμως έχει πάει μια φίλη μου και μου είπε τα καλύτερα. Απλά είναι στο Μαρούσι, αρκετά μακριά από μένα. 

Κ μενα γνωστες μου εχουν  πετυχει στον μαστ. Με δυσκολες περιπτωσεις. Μη σκέφτεσαι την απόσταση, ξέρω δεν είναι ευκολο όταν κάνεις συχνές επισκέψεις, αλλά προκειμενου να έχεις θετικό αποτέλεσμα η απόσταση είναι το λιγότερο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Ελα στο γενεσις εχει αναμονες αλλα τουλαχιστον δε κοροιδευουν και ξερουν.γμωμη μου παντα κ δε το λεω επειδη πετυχα αλλα επειδη εχω ακουσει τοσα κακά για πολλα κεντρα και εχω καταληξει οτι υπαρχουν πολλοι ασχετοι και εκμεταλλευτες δυστυχως ..μηπως  το κεντρο που λετε ειναι αρτ με μακρ ; :-) 

Στην Θεσσαλονίκη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Ελα στο γενεσις εχει αναμονες αλλα τουλαχιστον δε κοροιδευουν και ξερουν.γμωμη μου παντα κ δε το λεω επειδη πετυχα αλλα επειδη εχω ακουσει τοσα κακά για πολλα κεντρα και εχω καταληξει οτι υπαρχουν πολλοι ασχετοι και εκμεταλλευτες δυστυχως ..μηπως  το κεντρο που λετε ειναι αρτ με μακρ ; :-) 

Καλημερα είναι το... Αρτ αλλά με άλλον γιατρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Ελα στο γενεσις εχει αναμονες αλλα τουλαχιστον δε κοροιδευουν και ξερουν.γμωμη μου παντα κ δε το λεω επειδη πετυχα αλλα επειδη εχω ακουσει τοσα κακά για πολλα κεντρα και εχω καταληξει οτι υπαρχουν πολλοι ασχετοι και εκμεταλλευτες δυστυχως ..μηπως  το κεντρο που λετε ειναι αρτ με μακρ ; :-) 

Αυτό ακριβώς! Όλοι εκεί...πάρε τον έναν και χτυπά τον άλλον τελικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Καλημερα είναι το... Αρτ αλλά με άλλον γιατρο!

Όλοι εκεί τα ίδια  €#&*! είναι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η peacock είπε:

Όλοι εκεί τα ίδια  €#&*! είναι...

Δεν ξέρουν την δουλειά τους...τους έχεις γνωρίσει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ο κάθε γιατρός και το κάθε κέντρο έχει τις επιτυχίες κ τις αποτυχίες του! Εγώ ακούγοντας για Πάντο κ το πόσο καλός είναι άλλαξα κέντρο που είχα κανει 1 αποτυχημενη μεταφορα κ μια παλινδρομη εγκυμοσυνη! Κ με τον Πάντο όμως ειχα 2 αποτυχημένες μεταφορες! Είναι και θέμα τυχης!!! Μην ακυρώνετε κεντρα κ γιατρους γιατι ολοι εχουν επιτυχιες οπως και αποτυχιες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Δεν ξέρουν την δουλειά τους...τους έχεις γνωρίσει;

Εγω ήμουν με μακ... εχω μιλήσει με πολλές κοπελες και εκτός φόρουμ που ηταν με γιαν... και μουστ... (τους αλλους δυο γιατρούς δηλ του κεντρου) και εχουν πολλα παραπονα...ακομα κι απο κοπελες που εχουν καταφερει εγκυμοσυνη. Δυστυχως τη πατήσαμε κορίτσι...στερνή μου γνωση να σ' είχα πρωτα......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η skorpina78 είπε:

Κορίτσια ο κάθε γιατρός και το κάθε κέντρο έχει τις επιτυχίες κ τις αποτυχίες του! Εγώ ακούγοντας για Πάντο κ το πόσο καλός είναι άλλαξα κέντρο που είχα κανει 1 αποτυχημενη μεταφορα κ μια παλινδρομη εγκυμοσυνη! Κ με τον Πάντο όμως ειχα 2 αποτυχημένες μεταφορες! Είναι και θέμα τυχης!!! Μην ακυρώνετε κεντρα κ γιατρους γιατι ολοι εχουν επιτυχιες οπως και αποτυχιες!!

αυτό ειναι σίγουρο και συμφωνουμε μαζί σου! ολοι εχουν αποτυχίες! Εμείς αν δεις αναφερόμαστε σε τραγικά λάθη που εγιναν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η skorpina78 είπε:

Κορίτσια ο κάθε γιατρός και το κάθε κέντρο έχει τις επιτυχίες κ τις αποτυχίες του! Εγώ ακούγοντας για Πάντο κ το πόσο καλός είναι άλλαξα κέντρο που είχα κανει 1 αποτυχημενη μεταφορα κ μια παλινδρομη εγκυμοσυνη! Κ με τον Πάντο όμως ειχα 2 αποτυχημένες μεταφορες! Είναι και θέμα τυχης!!! Μην ακυρώνετε κεντρα κ γιατρους γιατι ολοι εχουν επιτυχιες οπως και αποτυχιες!!

Καλημερα κοριτσι μου σίγουρα έχουν τα κέντρα επιτυχίες και αποτυχίες.. Δεν γίνεται όμως να είχα θέμα με προλακτινη και να μου έλεγαν να σταματήσω τα dostinex γιατί ήταν και ενδοκρινολογος έτσι μου είπε, να είχα συμφισεις και να το πέρασε έτσι, να μη μας ενημέρωσαν για καρυοτυπο και θρομβοφιλια, να είπαν κατευθείαν για χειρουργείο στον σύζυγο χωρίς να προσπαθήσει πρώτα και να μη μας ενημέρωναν για τις επιπτώσεις του προεμφυτευτικου.. Έχω και εγώ τις ευθύνες μου αλλά σαν πρωτάρα ακούγοντας ότι θα γίνω μάνα και είμαι μικρή πήγαινα στα τύφλα.. Αν μπορώ όμως να αποτρεψω κάποια κοπέλα θα το κάνω... Μπήκα εδώ μετά την αποτυχημένη προσπάθεια και με βοήθησαν πολλές κοπέλες... Ούτε τα μεγάλα ονόματα σου εγγυούνται επιτυχία αλλά κάποια τραγικά λάθη τα χουν διορθώσει.. Αυτό όμως από το κακό στο χειρότερο πάει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Καλημερα κοριτσι μου σίγουρα έχουν τα κέντρα επιτυχίες και αποτυχίες.. Δεν γίνεται όμως να είχα θέμα με προλακτινη και να μου έλεγαν να σταματήσω τα dostinex γιατί ήταν και ενδοκρινολογος έτσι μου είπε, να είχα συμφισεις και να το πέρασε έτσι, να μη μας ενημέρωσαν για καρυοτυπο και θρομβοφιλια, να είπαν κατευθείαν για χειρουργείο στον σύζυγο χωρίς να προσπαθήσει πρώτα και να μη μας ενημέρωναν για τις επιπτώσεις του προεμφυτευτικου.. Έχω και εγώ τις ευθύνες μου αλλά σαν πρωτάρα ακούγοντας ότι θα γίνω μάνα και είμαι μικρή πήγαινα στα τύφλα.. Αν μπορώ όμως να αποτρεψω κάποια κοπέλα θα το κάνω... Μπήκα εδώ μετά την αποτυχημένη προσπάθεια και με βοήθησαν πολλές κοπέλες... Ούτε τα μεγάλα ονόματα σου εγγυούνται επιτυχία αλλά κάποια τραγικά λάθη τα χουν διορθώσει.. Αυτό όμως από το κακό στο χειρότερο πάει...

Με καλυψες!!!!!!!!

πολλα λάθη - αυτόματος πιλότος σε πολλά - αρκετες παραλέιψεις.... μας πηγαιναν ξανα και ξανα σε εμβρυομεταφορές χωρίς ουσιαστικά να βρίσκουν τι φταίει και να το διορθωνουν... επιτρεπεται απο τα 27 μου που ξεκίνησα εξωσωματική να εχω φτασει 32 και ακόμα να ψαχνω???

Πολλες δε με ξέρετε αλλά είμαι παλιό μελος και εχω περασει δια πυρρός και σιδηρου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Χθες έκανα υπέρηχο να δούμε ενδομήτριο και πάω για εμβρυομεταφορά την επόμενη Παρασκευή.

Ξέχασα να ρωτήσω τον γιατρό για τις επαφές πριν, μπορούμε να έχουμε ή όχι; Επίσης αντί για salospir μου έδωσαν innohep τελικά. Διάβασσ ότι κ άλλες παίρνετε innohep, υπάρχει κάποιος λόγος που δεν μπορείτε να πάρετε salospir ή έτσι κ αλλιώς σας τα έδωσαν για την ετ;

 

Επίσης όταν με ρώτησαν αν θέλω ενέσεις ή αλοιφή για προγεστερόνη τους είπα δε ξέρω δεν έχω πρόβλημα κ μου είπαν καλύτερα αλοιφή κολπική που είναι πιο εύκολο και λέω οκ θα πάω δτη δουλειά στη τουαλέτα κ θα βάζω. Λέω κι εγώ θα βάζω κολπικά με το δάχτυλο. Μόλις τις πήρα και είδα τη διαδικασία, κίνδυνο τραυματισμού η ερεθισμού τους λέω πλάκα μου κάνετε; Καλύτερα ενέσεις. Οπότε μου έμειναν άθικτα δυο κουτιά vasclor και πήρα τις prolutex να κάνω.

Γενικά οι γιατροί τι σαςδίνουν κολπική αλοιφή ή ενέσεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η I want a baby είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Χθες έκανα υπέρηχο να δούμε ενδομήτριο και πάω για εμβρυομεταφορά την επόμενη Παρασκευή.

Ξέχασα να ρωτήσω τον γιατρό για τις επαφές πριν, μπορούμε να έχουμε ή όχι; Επίσης αντί για salospir μου έδωσαν innohep τελικά. Διάβασσ ότι κ άλλες παίρνετε innohep, υπάρχει κάποιος λόγος που δεν μπορείτε να πάρετε salospir ή έτσι κ αλλιώς σας τα έδωσαν για την ετ;

 

Επίσης όταν με ρώτησαν αν θέλω ενέσεις ή αλοιφή για προγεστερόνη τους είπα δε ξέρω δεν έχω πρόβλημα κ μου είπαν καλύτερα αλοιφή κολπική που είναι πιο εύκολο και λέω οκ θα πάω δτη δουλειά στη τουαλέτα κ θα βάζω. Λέω κι εγώ θα βάζω κολπικά με το δάχτυλο. Μόλις τις πήρα και είδα τη διαδικασία, κίνδυνο τραυματισμού η ερεθισμού τους λέω πλάκα μου κάνετε; Καλύτερα ενέσεις. Οπότε μου έμειναν άθικτα δυο κουτιά vasclor και πήρα τις prolutex να κάνω.

Γενικά οι γιατροί τι σαςδίνουν κολπική αλοιφή ή ενέσεις;

Με το καλό κοριτσάκι μου! Σε εμένα είχε δώσει ο γιατρός κ salospir αλλά κ innohep. Όσον αφορά την προγεστερόνη έπαιρνα τα ούτρο σαν καραμέλες! Έξι την ημέρα! 3 από το στόμα κ 3 κολπικά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Με καλυψες!!!!!!!!

πολλα λάθη - αυτόματος πιλότος σε πολλά - αρκετες παραλέιψεις.... μας πηγαιναν ξανα και ξανα σε εμβρυομεταφορές χωρίς ουσιαστικά να βρίσκουν τι φταίει και να το διορθωνουν... επιτρεπεται απο τα 27 μου που ξεκίνησα εξωσωματική να εχω φτασει 32 και ακόμα να ψαχνω???

Πολλες δε με ξέρετε αλλά είμαι παλιό μελος και εχω περασει δια πυρρός και σιδηρου...

Μάλιστα!!έχεις αλλάξει κέντρο τωρα;;; είσαι σε καλό δρόμο τώρα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η I want a baby είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Χθες έκανα υπέρηχο να δούμε ενδομήτριο και πάω για εμβρυομεταφορά την επόμενη Παρασκευή.

Ξέχασα να ρωτήσω τον γιατρό για τις επαφές πριν, μπορούμε να έχουμε ή όχι; Επίσης αντί για salospir μου έδωσαν innohep τελικά. Διάβασσ ότι κ άλλες παίρνετε innohep, υπάρχει κάποιος λόγος που δεν μπορείτε να πάρετε salospir ή έτσι κ αλλιώς σας τα έδωσαν για την ετ;

 

Επίσης όταν με ρώτησαν αν θέλω ενέσεις ή αλοιφή για προγεστερόνη τους είπα δε ξέρω δεν έχω πρόβλημα κ μου είπαν καλύτερα αλοιφή κολπική που είναι πιο εύκολο και λέω οκ θα πάω δτη δουλειά στη τουαλέτα κ θα βάζω. Λέω κι εγώ θα βάζω κολπικά με το δάχτυλο. Μόλις τις πήρα και είδα τη διαδικασία, κίνδυνο τραυματισμού η ερεθισμού τους λέω πλάκα μου κάνετε; Καλύτερα ενέσεις. Οπότε μου έμειναν άθικτα δυο κουτιά vasclor και πήρα τις prolutex να κάνω.

Γενικά οι γιατροί τι σαςδίνουν κολπική αλοιφή ή ενέσεις;

Με το καλό κορίτσι μου, εμένα μου είχε δώσει prolutex αλλά στη συνέχεια χρειάστηκε να βάζω κ ουτρο. Εμάς μας άφησε να έχουμε επαφές αλλά εγώ με τις ορμόνες δεν είχα καμμία όρεξη. Ρώτησε τον για σιγουριά. Μετά την ετ δεν αφήνουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Μάλιστα!!έχεις αλλάξει κέντρο τωρα;;; είσαι σε καλό δρόμο τώρα;;;

Στο Γενεσις θα ξεκινησω προσπάθεια αλλα πρωτα πρεπει να γινουν σωστα βήματα γιατί εχω ήδη βαρύ ιστορικό.. Ξετυλίγω το κουβαρι σιγα σιγα... Το αποτελεσμα θα δειξει αν ειμαι σε καλο δρομο..ευχομαι να είμαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν εκθειάζουμε γιατρους αλλα οταν πας για εξωσωματικη και δεν σου κανουν σαλπιγγογραφια κ ουτε καρυοτυπο πχ σορυ αλλα ξεκινας τελειως λαθος,θελουμε μια σωστη καθοδηγηση απο την αρχη.προσωπικα το να εχει κοσμο κ να περιμενω δε με νοιαζει αν ο γιατρος κανει τα αδύνατα δυνατα να μεινω εγκυος και να με καθοδηγεί σώστα απο την αρχη μεχρι το τελος της εγκυμοσυνης.δεν ημαστε για να κανουμε τζαμπα εμβρυομεταφορες κ εχω διαβασει απιστευτα τραγικα λαθη και συνεχεια λεω παρτε γνωμες .μην εμπιστεύεστε.& εγω συνεχεια τον αμφισβητουσα το γιατρο και απο μονη μου ψαχνόμουνα γιατι δε μου αρεσουν οι γιατροι και ΔΕΝ εμπιστευομαι κανεναν.απο την αρχη πχ ζηταγε διαφορες εξετασεις αλλιως δε μας προχωραγε σε εξωσωματικη .τα εχω γραψει κατα καιρους ..πχ κατακερματισμο και ας ειχαμε αριστο σπερμα, καμπυλη σακχαρου κ ινσουλινης.σε Οσες κοπελες το ελεγα το θεωρούσανε περιττο ..και ομως αν καποια εχει αντισταση στην ινσουλινη πως να το ξερει;παιζει ακομα και αποβολη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Ani18 είπε:

Καλησπερα κορίτσια μου με το καλό αυτός π μήνας να είναι και ο τυχερός μας !!!! Θέλω να ρωτήσω κ εγώ αν καμία από σας είχε έντονους πόνους περιόδου 4 μέρα μετά την εμβρυομεταφορα ! Βάλαμε 2 Βλαστοκυστες . Ευχαριστώωωω

Εγω δεν ειχα κανενα συμπτωμα.οτι σε ενοχλει να παρεις κατευθειαν  τηλ να ρωτησεις.ετσι μου ειχαν πει εμενα για το οτιδηποτε δω ή νοιωσω.ευχομαι καλη επιτυχια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...