Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις On 2/12/2020 at 6:38 ΠΜ, ο/η Mari84 είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλό μήνα να έχουμε ❤️

Εγώ αύριο περνάω επιτροπή για τα φάρμακα.

Ελπίζω να πάνε όλα καλά...

Ερώτηση: Αν με περάσουν από την επιτροπή μου είπαν από την κλινική να πάω από εκεί να μου δώσουν την συνταγή με τα φάρμακα (νομίζω) και μετά ξαναπάω στην επιτροπή.

Δεν έχω πολύ καταλάβει...η διαδικασία ποια είναι?

Δλδ αν με περάσουν από την επιτροπή αύριο θα πάρω και τα φάρμακα?

Επίσης τα φάρμακα μπορώ να τα ξεκινήσω τον ίδιο μήνα ή είναι συγκεκριμένη μέρα του κύκλου??🙄

Απ' ότι καταλάβατε είμαι ακόμα αρχάρια στο θέμα της εξωσωματικής γονιμοποίησης και σας διαβάζω κάθε μέρα μπας και καταλάβω τίποτα..... 🙈🤗🤭🤭

 

Καλησπέρα, 

Καλή Χρονιά 

Τελικά τι εκανες; πέρασες επιτροπή;και εγώ μπερδεμένη είμαι, εύχομαι με το καλό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Taselena είπε:

Καλησπέρα σε όλες! Ήθελα να ρωτήσω κάποιες πληροφορίες αν γνωρίζετε.. Έχουμε κάνει Οοοοολες τις εξετάσεις που έχω διαβάσει σε αυτό το φόρουμ και δεν έχει βρεθεί τίποτα... ανεξήγητη υπογονιμότητα... Είμαι 36, έχω ένα παιδάκι 8 ετών και μια παλινδρομη τον 5/20. Προσπαθούμε να κάνουμε το δεύτερο παιδάκι μας εδώ και 2 χρόνια και ακόμα τίποτα... Έτσι αποφασίσαμε να καταφύγουμε στην επιστήμη αφού η φύση δε μας βοήθησε! Έχω επιτροπή σε λίγες μέρες στο Αιγάλεω. Υπάρχει περίπτωση να μη με περάσει η επιτροπή λόγω ανεξηγητης υπογονιμοτητας;; Επίσης ποια είναι η γνώμη σας για τον κ. Παρτσινεβελο; Είναι ο γιατρός που μου σύστησε ο γυναικολόγος μου και με κέρδισε από το πρώτο ραντεβου! Έχω επισκεφθεί κι άλλους γιατρους-γνωστους στον χώρο, αλλά έφυγα τρέχοντας και έτσι αποφάσισα να πάω σε αυτόν...

Ευχαριστώ πολύ πολύ και εύχομαι σε κάθε μια ξεχωριστά να της έρθει αυτό που ποθεί περισσότερο!

Καλησπέρα , κ εγώ από Αιγάλεω πέρασα επιτροπη δεν είχα κανένα θέμα. Βέβαια εγώ είχα ενδομητριωση.  Δε γνωρίζω για την ανεξήγητη.. σχετικά με το γιατρό είναι κ ο γιατρός μου όπως κ σε αρκετά κορίτσια εδώ μέσα .. Τον προτείνω με κλειστά μάτια!!! Άνθρωπος, επιστήμονας, αναλυτικός , προσεκτικός βήμα βήμα... Τώρα είμαι έγγυος σε διδυμακια κ μπαίνω στον 7ο σ λίγες μέρες!!! Όλα καλα σου εύχομαι να πάνε.. 💕🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Taselena είπε:

Καλησπέρα σε όλες! Ήθελα να ρωτήσω κάποιες πληροφορίες αν γνωρίζετε.. Έχουμε κάνει Οοοοολες τις εξετάσεις που έχω διαβάσει σε αυτό το φόρουμ και δεν έχει βρεθεί τίποτα... ανεξήγητη υπογονιμότητα... Είμαι 36, έχω ένα παιδάκι 8 ετών και μια παλινδρομη τον 5/20. Προσπαθούμε να κάνουμε το δεύτερο παιδάκι μας εδώ και 2 χρόνια και ακόμα τίποτα... Έτσι αποφασίσαμε να καταφύγουμε στην επιστήμη αφού η φύση δε μας βοήθησε! Έχω επιτροπή σε λίγες μέρες στο Αιγάλεω. Υπάρχει περίπτωση να μη με περάσει η επιτροπή λόγω ανεξηγητης υπογονιμοτητας;; Επίσης ποια είναι η γνώμη σας για τον κ. Παρτσινεβελο; Είναι ο γιατρός που μου σύστησε ο γυναικολόγος μου και με κέρδισε από το πρώτο ραντεβου! Έχω επισκεφθεί κι άλλους γιατρους-γνωστους στον χώρο, αλλά έφυγα τρέχοντας και έτσι αποφάσισα να πάω σε αυτόν...

Ευχαριστώ πολύ πολύ και εύχομαι σε κάθε μια ξεχωριστά να της έρθει αυτό που ποθεί περισσότερο!

Καλημέρα κοπέλα μου κ καλή επιτυχία!! Δεν πιστεύω πως θα έχεις πρόβλημα. Εμείς κάναμε λόγω σπέρματος το οποίο βέβαια έχει τα σκαμπανεβάσματα του όποτε στις εξετάσεις ήταν καλό κ πήγαμε με ανεξήγητη. Κανονικότατα περάσαμε χωρίς κανένα πρόβλημα. Θεσσαλονίκη πέρασα επιτροπή πέρυσι τέτοιες μέρες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Taselena όπως και στο @lactaki είναι ο γιατρός μου. Τον έχω από τα 25 μου (τυχαία) κ πραγματικά έχω μόνο καλά να πω. Κ γω πήγα σε εξωσωματική με ανεξήγητη κ πετύχαμε με την πρώτη! Μετέφερα 1 ελεγμένο έμβρυο (το κάναμε εντελώς για δική μας ηρεμία δεν υπήρχε ιατρικός λόγος) κ πλέον μπαίνω στον 9ο στο τέλος της εβδομάδας! Είναι άνθρωπος πρωτα από όλα κ εξαιρετικος επιστήμονας! Χωρίς αυτόν δεν πιστεύω ότι θα τα είχα καταφέρει γιατί πάρα τις τέλειες εξετάσεις μου αμέσως τσίμπησε ότι πρέπει να μην αφήσω το χρονο χαμένο. Βλέπεις επειδή ήταν έτσι και αλλιώς γιατρός μου με καθοδήγησε εξ αρχής. Ειλικρινά τον συστήνω χωρίς δεύτερη σκεψη! Καλή επιτυχία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας! Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας! Το μεγαλύτερο μου άγχος είναι για το αν θα περάσουμε την επιτροπή ή θα μας κόψει... Για τον γιατρό ειμαι 100% σιγουρη για την επιλογή μου και τώρα που διάβασα και για εσάς ειμαι ακόμα πιο χαρούμενη!  Με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Taselena είπε:

Καλησπέρα σας! Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας! Το μεγαλύτερο μου άγχος είναι για το αν θα περάσουμε την επιτροπή ή θα μας κόψει... Για τον γιατρό ειμαι 100% σιγουρη για την επιλογή μου και τώρα που διάβασα και για εσάς ειμαι ακόμα πιο χαρούμενη!  Με το καλό!

Καλησπέρα!!!Και εγώ Αιγάλεω πέρασα επιτροπή όλες πέρασαν το καλοκαίρι που πήγα.. Μην αγχώνεσαι καθόλου θα δεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια.  Επειδή έχω ραντεβού την Τετάρτη στο ελενα για να μιλήσω με τον γιατρό για εξωσωματικη ηθελα να ρωτήσω τα κορίτσια που ήταν εκεί έχουν κάποια εξέλιξη να παίρνουμε και εμείς κουράγιο 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια..ελπιζω να είστε όλες καλά... Αυτό το μήνα ξεκινάω τα ραντεβού με τους γυναικολόγους για να με κατατοπισουν, να δω αν μπορώ να βρω απαντήσεις στις 2 αποτυχημένες προσπάθειες.. Ξέρει καμία τον Πετρογιαννη στη Νίκαια; πάω μέσω γνωστής που πέτυχε και έμεινε ευχαριστημένη.. Ευχαριστώ για τον χρόνο σας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλή χρονιά σε όλες!!! Το '21 να συμβεί σε όλες μας αυτό που λέει κ ο τίτλος της ομάδας μας "να γίνουμε μανούλες!!!" Με το καλό λοιπόν σε όσες είναι εγκυούλες κ καλή επιτυχία σε όσες ξεκινούν την προσπάθεια τους!!! Εγώ ηθελα να σας γράψω για να βοηθήσω όσες έχουν ζόρι με τα οικονομικά τους τις δύσκολες εποχές που ζούμε κ σε όσες δεν γνωρίζουν (όπως δεν γνώριζα κ γω) ότι κ το δημόσιο είναι πολύ καλή λύση για εξωσωματική.. Συγκεκριμένα εγώ έκανα την προσπάθεια μου στο Έλενα περνώντας από επιτροπή κ ή εξωσωματική μας κόστισε μόνο 500€... Σήμερα με το θέλημα του Θεού πρώτα, με την άριστη συνεργασία της γιατρού μου κ του εμβρυολόγου, κ με ότι καλύτερο είχα να δώσω εγώ βρίσκομαι αισίως στην 10η βδομάδα της εγκυμοσύνης μου!!! Όλα πήγαν καλά ευτυχώς κ τα καταφέραμε με την πρώτη προσπάθεια!! Δεν έχω κανένα παράπονο από το Ελενα, από τους γιατρούς εκεί, από τον εξαιρετικό εμβρυολογο κ γενικά από όλη την ομάδα του τμήματος εξωσωματικής του νοσοκομείου!!! Το μόνο που χρειάζεται να έχουν όλες οι γυναίκες είναι λίγο παραπάνω υπομονή κατά τη διάρκεια της διαδικασίας στις αναμονές για τους υπερήχους κ τον έλεγχο της Ε2 γιατί όπως καταλαβαίνετε έχει περισσότερο κόσμο που απευθυνεται στο δημόσιο κ το έργο των γιατρών είναι ταιράστιο...Όσες χρειαζεστε περισσότερες πληροφορίες ευχαρίστως να βοηθήσω!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Καλησπέρα κορίτσια..ελπιζω να είστε όλες καλά... Αυτό το μήνα ξεκινάω τα ραντεβού με τους γυναικολόγους για να με κατατοπισουν, να δω αν μπορώ να βρω απαντήσεις στις 2 αποτυχημένες προσπάθειες.. Ξέρει καμία τον Πετρογιαννη στη Νίκαια; πάω μέσω γνωστής που πέτυχε και έμεινε ευχαριστημένη.. Ευχαριστώ για τον χρόνο σας 

Για τον Πετρογιάννη έχω περιέργεια να μας πεις εντυπώσεις...Ίσως σε εντυπωσιάσει στο πρώτο ραντεβού, αλλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η troia είπε:

Για τον Πετρογιάννη έχω περιέργεια να μας πεις εντυπώσεις...Ίσως σε εντυπωσιάσει στο πρώτο ραντεβού, αλλά...

Καλημέρα κορίτσι μου.. ΑΑυτό το αλλά κάτι θέλει να πει.. Έχεις κάποια ανάλογη εμπειρία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου.. ΑΑυτό το αλλά κάτι θέλει να πει.. Έχεις κάποια ανάλογη εμπειρία;

Ναι, έχω...Δεν προχώρησα μαζί του, γιατί δεν μου έδωσε καλά σημάδια, παρόλο που μπορεί να είναι εξαιρετικός γυναικολόγος και δε μπορώ να τον κρίνω σε αυτό...Μου είπε και σωστά πράγματα ωστόσο οφείλω να παραδεχτώ... Και άλλα πράγματα εν μέρει σωστά, αλλά και κάποια πράγματα εντελώς άκυρα...Για το ιατρικό σκέλος έχω να πω ότι ΔΕΝ πρέπει να μπλέκεται σε θέματα άλλων ειδικοτήτων, κάπου προσπαθεί να σου κάνει έναν πλήρη έλεγχο πριν σε βάλει σε εξωσωματική, αλλά το χάνει με τα θέματα των άλλων ειδικοτήτων και κάνει, ας πω καλύτερα αστεία, για να μην πω τραγικά, λάθη....Π.χ. μου ζήτησε γνωμάτευση από ενδοκρινολόγο (!!!) για τα nk....Επίσης έχει μία τάση να σε βάζει να κάνεις πολλές και ακριβές εξετάσεις (συνήθως παραπέμποντάς σε σε δικό του δίκτυο), οι περισσότερες των οποίων δεν είναι καν της ειδικότητάς του και αναρωτιέμαι πώς μπορεί να τις αξιολογήσει μετά. Στα σωστά πράγματα που μου είπε συγκαταλέγεται και το ότι με έστειλε σε ενδοκρινολόγο αναπαραγωγής, θα ήταν όμως σωστότερο αν μας παρέπεμπε στις 3 ειδικότητες που, κατά τη γνώμη μου, πρέπει να επισκεφθούμε πριν ξεκινήσουμε εξωσωματική: εξειδικευμένο ουρολόγο, ενδοκρινολόγο αναπαραγωγής και ειδικό αιματολόγο. Επίσης ήταν ο μόνος εξωσωματιστής (χωρίς να έχουμε πάει σε πολλούς) που μας ζήτησε τεστ κατακερματισμού, αλλά χωρίς να μας εξηγήσει ότι πρέπει να γίνεται σε εξειδικευμένο κέντρο, επομένως όταν βρήκαμε επιτέλους τον εξειδικευμένο ουρολόγο μας, μας ζήτησε να το επαναλάβουμε στο Λυμπερόπουλο, οπότε την πρώτη φορά ξοδέψαμε τζάμπα λεφτά...Άλλο τραγικό ήταν ότι μας είπε ότι δε συμπαθεί το Λυμπερόπουλο και προτιμάει σπερμοδιάγραμμα από τη Βιοιατρική. Τέλος, και αυτός ήταν ο λόγος που δε συνέχισα μαζί του, γιατί στο Π.Ν. που είναι ο αδερφός μου, τον έχουν για Θεό, εμένα μου έδωσε την εντύπωση ότι δεν με πήρε στα σοβαρά. Τον είδα 3 φορές, ποτέ δεν με θυμόταν ούτε είχε μπει στον κόπο να δει το ιστορικό μου για να με ξαναθυμηθεί πριν το ραντεβού, οπότε λέγαμε κάθε φορά τα ίδια πράγματα. Επίσης μου έκανε εντύπωση ότι δεν με εξέτασε ΠΟΤΕ υπερηχογραφικά και βασιζόταν στους υπερήχους άλλων γιατρών που είχα στο φάκελό μου. Βέβαια την τρίτη φορά μου ζήτησε 3d υπέρηχο σε φίλο του, ο οποίος λέγοντάς το όνομά του μου έκανε καλύτερη τιμή. Τέλος, το χειρότερο για μένα ήταν όταν τη 2η φορά πήγα με κατεβατό ερωτήσεις, όπως κάνω με όλους τους γιατρούς, δεν με άφησε να ρωτήσω τίποτα και μου είπε χαρακτηριστικά: "πάρε τον τόμο της γυναικολογίας και διάβασε". Ωστόσο για να είμαστε αντικειμενικοί, θα πρέπει να σου πω ότι πριν λίγο καιρό μίλαγα με κοπέλα που έγραφε εδώ και πέτυχε μαζί του με τη 2η εμβρυομεταφορά και μάλιστα στο ΝΝΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η troia είπε:

Ναι, έχω...Δεν προχώρησα μαζί του, γιατί δεν μου έδωσε καλά σημάδια, παρόλο που μπορεί να είναι εξαιρετικός γυναικολόγος και δε μπορώ να τον κρίνω σε αυτό...Μου είπε και σωστά πράγματα ωστόσο οφείλω να παραδεχτώ... Και άλλα πράγματα εν μέρει σωστά, αλλά και κάποια πράγματα εντελώς άκυρα...Για το ιατρικό σκέλος έχω να πω ότι ΔΕΝ πρέπει να μπλέκεται σε θέματα άλλων ειδικοτήτων, κάπου προσπαθεί να σου κάνει έναν πλήρη έλεγχο πριν σε βάλει σε εξωσωματική, αλλά το χάνει με τα θέματα των άλλων ειδικοτήτων και κάνει, ας πω καλύτερα αστεία, για να μην πω τραγικά, λάθη....Π.χ. μου ζήτησε γνωμάτευση από ενδοκρινολόγο (!!!) για τα nk....Επίσης έχει μία τάση να σε βάζει να κάνεις πολλές και ακριβές εξετάσεις (συνήθως παραπέμποντάς σε σε δικό του δίκτυο), οι περισσότερες των οποίων δεν είναι καν της ειδικότητάς του και αναρωτιέμαι πώς μπορεί να τις αξιολογήσει μετά. Στα σωστά πράγματα που μου είπε συγκαταλέγεται και το ότι με έστειλε σε ενδοκρινολόγο αναπαραγωγής, θα ήταν όμως σωστότερο αν μας παρέπεμπε στις 3 ειδικότητες που, κατά τη γνώμη μου, πρέπει να επισκεφθούμε πριν ξεκινήσουμε εξωσωματική: εξειδικευμένο ουρολόγο, ενδοκρινολόγο αναπαραγωγής και ειδικό αιματολόγο. Επίσης ήταν ο μόνος εξωσωματιστής (χωρίς να έχουμε πάει σε πολλούς) που μας ζήτησε τεστ κατακερματισμού, αλλά χωρίς να μας εξηγήσει ότι πρέπει να γίνεται σε εξειδικευμένο κέντρο, επομένως όταν βρήκαμε επιτέλους τον εξειδικευμένο ουρολόγο μας, μας ζήτησε να το επαναλάβουμε στο Λυμπερόπουλο, οπότε την πρώτη φορά ξοδέψαμε τζάμπα λεφτά...Άλλο τραγικό ήταν ότι μας είπε ότι δε συμπαθεί το Λυμπερόπουλο και προτιμάει σπερμοδιάγραμμα από τη Βιοιατρική. Τέλος, και αυτός ήταν ο λόγος που δε συνέχισα μαζί του, γιατί στο Π.Ν. που είναι ο αδερφός μου, τον έχουν για Θεό, εμένα μου έδωσε την εντύπωση ότι δεν με πήρε στα σοβαρά. Τον είδα 3 φορές, ποτέ δεν με θυμόταν ούτε είχε μπει στον κόπο να δει το ιστορικό μου για να με ξαναθυμηθεί πριν το ραντεβού, οπότε λέγαμε κάθε φορά τα ίδια πράγματα. Επίσης μου έκανε εντύπωση ότι δεν με εξέτασε ΠΟΤΕ υπερηχογραφικά και βασιζόταν στους υπερήχους άλλων γιατρών που είχα στο φάκελό μου. Βέβαια την τρίτη φορά μου ζήτησε 3d υπέρηχο σε φίλο του, ο οποίος λέγοντάς το όνομά του μου έκανε καλύτερη τιμή. Τέλος, το χειρότερο για μένα ήταν όταν τη 2η φορά πήγα με κατεβατό ερωτήσεις, όπως κάνω με όλους τους γιατρούς, δεν με άφησε να ρωτήσω τίποτα και μου είπε χαρακτηριστικά: "πάρε τον τόμο της γυναικολογίας και διάβασε". Ωστόσο για να είμαστε αντικειμενικοί, θα πρέπει να σου πω ότι πριν λίγο καιρό μίλαγα με κοπέλα που έγραφε εδώ και πέτυχε μαζί του με τη 2η εμβρυομεταφορά και μάλιστα στο ΝΝΑ.

Σ'ευχαριστω για τον χρόνο που αφιερώσες να μου εξηγήσεις.. Κάθε βοήθεια είναι δεκτή...δεν τον ξέρω καθόλου πάω μέσω γνωστής αλλά σίγουρα θα δω πριν προχωρήσω... Στις 18/02 έχω ραντεβού με τον μαντουδη στο γέννημα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Σ'ευχαριστω για τον χρόνο που αφιερώσες να μου εξηγήσεις.. Κάθε βοήθεια είναι δεκτή...δεν τον ξέρω καθόλου πάω μέσω γνωστής αλλά σίγουρα θα δω πριν προχωρήσω... Στις 18/02 έχω ραντεβού με τον μαντουδη στο γέννημα

Για το Μαντούδη δεν έχω άποψη. Το καλύτερο είναι αυτό, να δεις κάποιους και να κρίνεις ποιος σου ταιριάζει καλύτερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η troia είπε:

Για το Μαντούδη δεν έχω άποψη. Το καλύτερο είναι αυτό, να δεις κάποιους και να κρίνεις ποιος σου ταιριάζει καλύτερα...

Ναι δεν την ξαναπαταω θα  ψάξω πολλούς.. Εμένα πάντως ο άντρας μου στο λυμπεροπουλο έκανε και έχω ακούσει τα καλύτερα γι αυτό.. Σκέφτομαι να πάω και στον αρκουλη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Ναι δεν την ξαναπαταω θα  ψάξω πολλούς.. Εμένα πάντως ο άντρας μου στο λυμπεροπουλο έκανε και έχω ακούσει τα καλύτερα γι αυτό.. Σκέφτομαι να πάω και στον αρκουλη..

Να ξέρεις ότι του Αρκουλή του έχει πεθάνει γυναίκα στη γέννα (με τρίδυμα, επειδή έφυγε και την άφησε στο βοηθό του) και έχει καταδικαστεί γι' αυτό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η troia είπε:

Να ξέρεις ότι του Αρκουλή του έχει πεθάνει γυναίκα στη γέννα (με τρίδυμα, επειδή έφυγε και την άφησε στο βοηθό του) και έχει καταδικαστεί γι' αυτό...

Αλήθεια λες;;;; Δεν το ξερά καθόλου... Μάλιστα... Είναι δύσκολο να βρεις καλό γιατρό μου φαινεται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Αλήθεια λες;;;; Δεν το ξερά καθόλου... Μάλιστα... Είναι δύσκολο να βρεις καλό γιατρό μου φαινεται

Αν είσαι Αθήνα και πας σε ιδιωτικό να κάνεις ένα ραντεβού κ με τον Παρτσινεβελο. Στο Μητέρα είναι, έχω ακούσει κ για το Ιασώ τελευταία. Εγώ την έκανα στο Μητέρα αλλά λίγη σημασία έχει αυτό. .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Taselena είπε:

Καλησπέρα σας! Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας! Το μεγαλύτερο μου άγχος είναι για το αν θα περάσουμε την επιτροπή ή θα μας κόψει... Για τον γιατρό ειμαι 100% σιγουρη για την επιλογή μου και τώρα που διάβασα και για εσάς ειμαι ακόμα πιο χαρούμενη!  Με το καλό!

Βρε θα περάσεις μην αγχώνεσαι κ εγώ Αιγάλεω πέρασα . Μην ακούς επιτροπή κ φρικαρεις. Θα βγει μια εξαιρετική κυριουλα συμπαθεστατη θα πάρει τους φακέλους σας κ μετά θα πάτε να πάρετε την απόφαση. Δε κόβουν.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Αν είσαι Αθήνα και πας σε ιδιωτικό να κάνεις ένα ραντεβού κ με τον Παρτσινεβελο. Στο Μητέρα είναι, έχω ακούσει κ για το Ιασώ τελευταία. Εγώ την έκανα στο Μητέρα αλλά λίγη σημασία έχει αυτό. .

Γι αυτόν τον γιατρό έχω ακούσει πολύ καλά λόγια.. Όντως και στο ιασω μου είπαν ότι έχει καλούς γιατρούς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Γι αυτόν τον γιατρό έχω ακούσει πολύ καλά λόγια.. Όντως και στο ιασω μου είπαν ότι έχει καλούς γιατρούς...

Αφού ψάχνεσαι με ραντεβού κ συναντήσεις δεν έχεις να χάσεις κάτι!! Στον συστήνω ανεπιφύλακτα!! Πολύ καλούς γιατρούς αλλά κ καλό εμβρυολογικο , είναι πολύ βασικό στοιχείο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Αφού ψάχνεσαι με ραντεβού κ συναντήσεις δεν έχεις να χάσεις κάτι!! Στον συστήνω ανεπιφύλακτα!! Πολύ καλούς γιατρούς αλλά κ καλό εμβρυολογικο , είναι πολύ βασικό στοιχείο!!

Αυτό θέλω να έχει καλό εμβρυολογικο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια,εγώ σήμερα αδιαθέτησα και ξεκινάω τα cyclacur για προετοιμασία του ενδομητρίου έτσι ώστε να γίνει η εμβρυομεταφορα.Γνωρίζει καμία σε ποια ημέρα του κύκλου συνήθως γίνεται η ετ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Αυτό θέλω να έχει καλό εμβρυολογικο..

Στο Μητέρα που ήμουν με τον γιατρό που σου είπα ξέρω ότι έχει άριστο εμβρυολογικο. Παλεύουν οι άνθρωποι για το καλύτερο κ εννοείται πλήρης ενημέρωση για όλα. Θα ξέρεις τη πορεία των εμβρύων σου, θα σε ρωτήσει ο γιατρός πως προχωράμε εννοείται λέγοντας την άποψη του.. θα σου δώσουν την ποιότητα, θα γνωρίζεις τα πάντα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Στο Μητέρα που ήμουν με τον γιατρό που σου είπα ξέρω ότι έχει άριστο εμβρυολογικο. Παλεύουν οι άνθρωποι για το καλύτερο κ εννοείται πλήρης ενημέρωση για όλα. Θα ξέρεις τη πορεία των εμβρύων σου, θα σε ρωτήσει ο γιατρός πως προχωράμε εννοείται λέγοντας την άποψη του.. θα σου δώσουν την ποιότητα, θα γνωρίζεις τα πάντα!!!

Είναι αυτό που θέλω.. Εγώ σκεψου μάθαινα λίγη ώρα πριν για την ποιότητα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...