Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Κορίτσια να σας πω κι εγώ τα νέα μου.. πήγαμε για τον πρώτο υπερηχο κι ακούσαμε καρδούλες ❤❤❤είναι δύο!!!! Δε μπορώ να το πιστέψω!!!! Από καρδιάς εύχομαι το ίδιο συναίσθημα να το νιώσετε όλες!!!!! 

Πωπωπω τί νέα είναι αυτά ρε κορίτσια!!! Μας έχετε τρελάνει.. μπράβο σου κορίτσι μου...με το καλό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η peacock είπε:

@Ginaak μου θα δεις πως θα μαζεψεις εμβρυακια και ολα θα παρουν το δρομο τους! 

Με αυτη την αλλαγη γιατρου-κεντρου μανι μανι καταφερες να παρεις εμβρυο! 

Χαιρομαι που εισαι πιο ηρεμη και σε νιωθω επιτελους αισιοδοξη! 💖

Σου στέλνω μια τεράστια αγκαλιά !!!Από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί,για όλες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Κορίτσια να σας πω κι εγώ τα νέα μου.. πήγαμε για τον πρώτο υπερηχο κι ακούσαμε καρδούλες ❤❤❤είναι δύο!!!! Δε μπορώ να το πιστέψω!!!! Από καρδιάς εύχομαι το ίδιο συναίσθημα να το νιώσετε όλες!!!!! 

wow!!! τι γίνεται βρε κορίτσια με τα δίδυμα;;; συχαρητήρια και όλα να σου πάνε τέλεια!

Εγώ λέω θα μπει και η @dimsea στο ιδιο κλαμπ, εχει τρελη χοριακή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/6/2020 at 5:02 ΜΜ, ο/η PAPA EVA είπε:

@kaounmar καλη επιτυχια κοριτσι μου! Καλως ηρθες στην παρεα μας! Ο προηγουμενος κ αυτος ο μηνας είναι τυχερος! Θα εχεις και εσυ θετικα νεα!!!

@Alexouli καλη επιτυχια και σε σενα!

@Dimitra75  πολύ λυπαμαι κοριτσι μου! Συνεχιζουμε όμως δυναμικα με φυσικο κυκλο! Θα τα καταφερεις πιστευω!!!

@dimsea   Συγχαρητηρια κοριτσι μου!!!!!!!!!!! Με μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!! Σε βλεπω κ εσενα για διδυμακια!!!!

Ηθικο διδαγμα προς όλα τα κοριτσια! Δεν κανουμε τεστ  πριν τη χοριακη μας!!!

@lactaki μου μια χαρα τα πηγες!!! Ξεκουρασου τωρα και παμε δυνατα σε άλλο κυκλο για να ερθουν τα μωρακια!!

Παλι μου τελειωσαν τα Likes! Αμαν!

Ευχαριστώ πολυ 22 Ιουνίου περναω Επιτροπή. Μήπως ξέρεις τα χαρτιά πρεπει να είναι πρωτοτυπα? Από την σαλπιγγογραφια τι στέλνω μόνο τη γνωμάτευση? Τον υπέρηχο και το σπερμοδιαγραμμα πρωτοτυπα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ginaak είπε:

Κοίταξε, όπως σου ξαναπα, επειδή το Σάββατο έχω να πάω θάλασσα,πες μας τι ωρα θα μπεις να ανακοινώσεις την εγκυμοσύνη σου για να είμαι ον λαιν!

Είμαι τόσο σίγουρη !

θα στείλω την πολιτική προστασία! Να τσεκάρει ότι κρατάς αποστάσεις και να βγάλει δελτίο τύπου!

Φίλη αν είναι θετικό πρέπει να βρεθούμε να σας κεράσω όλες με τόσες  ευχές!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Κορίτσια να σας πω κι εγώ τα νέα μου.. πήγαμε για τον πρώτο υπερηχο κι ακούσαμε καρδούλες ❤❤❤είναι δύο!!!! Δε μπορώ να το πιστέψω!!!! Από καρδιάς εύχομαι το ίδιο συναίσθημα να το νιώσετε όλες!!!!! 

Τι ομορφσ νεα!!! 

Να τα προσεχεις τα μικρουλια σου και να ξεκουραζεσαι!❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/6/2020 at 11:35 ΠΜ, ο/η Xrisa127 είπε:

Καλημέρα!Και εγώ σήμερα περνάω επιτροπή,έστειλα βέβαια μόνο τα χαρτιά γιατί δε δέχονται κόσμο.Ειπαν ότι θα με ενημερώσουν για την απόφαση από εβδομάδα!Καλη αρχή και στις δυο μας!!!

Καλησπερα! Εγω περναω Επιτροπή στις 22 Ιουνίου. Μήπως ξέρεις για τα χαρτιά πρεπει να είναι πρωτοτυπα? Και η σαλπιγγογραφια θέλουν μόνο τη γνωμάτευση? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Alexouli είπε:

Καλησπερα! Εγω περναω Επιτροπή στις 22 Ιουνίου. Μήπως ξέρεις για τα χαρτιά πρεπει να είναι πρωτοτυπα? Και η σαλπιγγογραφια θέλουν μόνο τη γνωμάτευση? 

Γεια σου, πέρασα σήμερα επιτροπή και εγώ! Από τη σαλπιγγογραφία θέλουν γνωμάτευση και από τον υπέρηχο γνωμάτευση και τις φωτο. Τα δικαιολογητικά να είναι πρωτότυπα. Καλή επιτυχία να έχεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η kaounmar είπε:

Γεια σου, πέρασα σήμερα επιτροπή και εγώ! Από τη σαλπιγγογραφία θέλουν γνωμάτευση και από τον υπέρηχο γνωμάτευση και τις φωτο. Τα δικαιολογητικά να είναι πρωτότυπα. Καλή επιτυχία να έχεις!!!

Μπράβο σου καλή επιτυχία! Και αν χρειαστώ ξανά τα έγγραφα?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

wow!!! τι γίνεται βρε κορίτσια με τα δίδυμα;;; συχαρητήρια και όλα να σου πάνε τέλεια!

Εγώ λέω θα μπει και η @dimsea στο ιδιο κλαμπ, εχει τρελη χοριακή!

Νομίζω ότι είναι ο μήνας των Διδύμων, αν κάποια ξέρει από ζώδια ας πει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Κορίτσια να σας πω κι εγώ τα νέα μου.. πήγαμε για τον πρώτο υπερηχο κι ακούσαμε καρδούλες ❤❤❤είναι δύο!!!! Δε μπορώ να το πιστέψω!!!! Από καρδιάς εύχομαι το ίδιο συναίσθημα να το νιώσετε όλες!!!!! 

Νταξει! Δεν υπαρχει αυτο! Χαμος ! Συγχαρητηριααααα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Alexouli είπε:

Καλησπερα! Εγω περναω Επιτροπή στις 22 Ιουνίου. Μήπως ξέρεις για τα χαρτιά πρεπει να είναι πρωτοτυπα? Και η σαλπιγγογραφια θέλουν μόνο τη γνωμάτευση? 

Θέλουν τα πρωτότυπα αλλά εσυ βγάλε μια φωτοτυπία όλο σου τον φάκελο για να έχεις αρχείο από αυτά που έστειλες.Επισης σε πολλά έγγραφα θέλουν να έχουν σφραγίδα από γιατρό του εοπυυ.

Σαλπιγγογραφια μόνο τη γνωμάτευση.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Xrisa127 είπε:

Θέλουν τα πρωτότυπα αλλά εσυ βγάλε μια φωτοτυπία όλο σου τον φάκελο για να έχεις αρχείο από αυτά που έστειλες.Επισης σε πολλά έγγραφα θέλουν να έχουν σφραγίδα από γιατρό του εοπυυ.

Σφραγίδα από ΕΟΠΥΥ έχουν οι ορμονικές που έκανα το σπερμοδιαγραμμα και ο υπέρηχος. Τώρα για την σαλπιγγογραφια θέλουν και τις ακτίνες ή μόνο τη γνωμάτευση? Εχω βγάλει φωτοτυπίες αλλά αν χρειαστώ ξανά με περασω Επιτροπή θα πρεπει να κάνω παλι σαλπιγγογραφια?? Γιατί να μου την κρατήσουν? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Alexouli είπε:

Σφραγίδα από ΕΟΠΥΥ έχουν οι ορμονικές που έκανα το σπερμοδιαγραμμα και ο υπέρηχος. Τώρα για την σαλπιγγογραφια θέλουν και τις ακτίνες ή μόνο τη γνωμάτευση? Εχω βγάλει φωτοτυπίες αλλά αν χρειαστώ ξανά με περασω Επιτροπή θα πρεπει να κάνω παλι σαλπιγγογραφια?? Γιατί να μου την κρατήσουν? 

Μόνο τη γνωμάτευση θέλουν.Ελπιζω να μη χρειαστεί να περάσεις δεύτερη φορά αλλά αν χρειαστεί θα μπορεσεις να πας με τις ακτίνες σου σε ένα γιατρό να σου δώσει μια γνωμάτευση.Εμενα που έκανα τη σαλπιγγογραφια στη euromedica μου έδωσαν 2 πρωτότυπα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Xrisa127 είπε:

Μόνο τη γνωμάτευση θέλουν.Ελπιζω να μη χρειαστεί να περάσεις δεύτερη φορά αλλά αν χρειαστεί θα μπορεσεις να πας με τις ακτίνες σου σε ένα γιατρό να σου δώσει μια γνωμάτευση.Εμενα που έκανα τη σαλπιγγογραφια στη euromedica μου έδωσαν 2 πρωτότυπα.

Κοίτα να δεις τώρα που μίλησα με τον γιατρό μου είπε να δώσω φωτοτυπία 😒 θα τρελαθω στο τέλος. Δεν θέλω να με κόψουν για αυτό 😣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Alexouli είπε:

Κοίτα να δεις τώρα που μίλησα με τον γιατρό μου είπε να δώσω φωτοτυπία 😒 θα τρελαθω στο τέλος. Δεν θέλω να με κόψουν για αυτό 😣

Εγώ καταλαθος έστειλα αντιγραφο και με πήραν τηλέφωνο να τους στείλω το πρωτότυπο μια μέρα πριν περάσω επιτροπή όποτε η γνώμη μου είναι να μην τη ρισκάρεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

wow!!! τι γίνεται βρε κορίτσια με τα δίδυμα;;; συχαρητήρια και όλα να σου πάνε τέλεια!

Εγώ λέω θα μπει και η @dimsea στο ιδιο κλαμπ, εχει τρελη χοριακή!

Κάτσε να δούμε αύριο και......ότι είναι ας γίνει !Δεν θα πώ ψέματα...με τρομάζει λίγο λόγω ηλικίας κλπ αλλά.....με ένα σμπάρο δύο τριγώνια!😉🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Alexouli τα πρωτότυπα  θέλουν με τις σφραγίδες που πρέπει κλπ. μην το ρισκάρεις.Έτσι έχουν κοπεί και ταλαιπωρηθεί πολλές κοπέλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ κορίτσια μου εύχομαι σύντομα και στα δικά σας!!!! Να σας βοηθήσει η Παναγίτσα όλες!!!!! 

@Nefeliap την έκοψα εντελώς τη γλουτένη εννοείται!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η dimsea είπε:

Έτσι ακριβώς δεν έχουμε όλες τα ίδια ούτε όλα  τα "συμπτώματα" που μπορεί να νιώσει μια γυναίκα αυτές τις μέρες. 

Εσυ κορίτσι τώρα σε ποια εβδομάδα είσαι? 

Εγώ σήμερα μπαίνω στην 20η εβδομάδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Xrisa127 είπε:

Εγώ καταλαθος έστειλα αντιγραφο και με πήραν τηλέφωνο να τους στείλω το πρωτότυπο μια μέρα πριν περάσω επιτροπή όποτε η γνώμη μου είναι να μην τη ρισκάρεις.

Ναι τελικά τα άλλαξα όλα έβαλα τα πρωτοτυπα. Λες κ θα παθουν τίποτα με τις φωτοτυπίες δεν μπορώ να καταλάβω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η kaounmar είπε:

Αυτή την απορία είχα και εγώ και μου ειπαν πριν πάω να κάνω αντίγραφα για μένα.

Εκανα και γω τώρα αντίγραφα ουτε εγώ ξέρω ποσα 😆. Και έβαλα τα πρωτοτυπα μέσα. Και ο θεος βοηθός ✌

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

@Alexouli τα πρωτότυπα  θέλουν με τις σφραγίδες που πρέπει κλπ. μην το ρισκάρεις.Έτσι έχουν κοπεί και ταλαιπωρηθεί πολλές κοπέλες!

Α στο καλό αυτό έλεγα τώρα έβγαλα αντίγραφα και έβαλα τα πρωτοτυπα. Ας βάλει ο θεος το χέρι του να μην με κόψουν για αυτό κρίμα θα είναι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να σας ρωτήσω μήπως ξέρει κάποια αν μετρήσουμε προγεστερόνη σε μονάδα nmol/L τι αντιστοιχία έχει σε pg/ml.

Έγραφε 495 nmol/L

Την έχω στείλει στο γιατρό αλλά θα σκάσω μέχρι να μου πει... Μάλλον υψηλή είναι βέβαια γιατί στους δείκτες ήταν τιμή 3ου τριμήνου εγκυμοσύνης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Όχι δε το έχω δει αυτό το ντοκιμαντέρ ούτε ήξερα ότι υπάρχει... Απλά έμαθα για το 1 στις 4, εφόσον μου συνέβη κι εμένα. Τώρα όμως όπως λες πάμε γι αλλά, είμαστε εγκυουλες και προτεραιότητα έχει η ψυχική μας υγεία κι αρμονία ❤️ μας άξιζε αυτό το θαύμα και όλα θα πάνε καλά ✨🙏
    • Εμένα πρόσφατα ο σύντροφος μου έκανε υπερηχο και κάποιες εξετάσεις στον ανδρολογο ουρολόγο εδώ της περιοχής γιατί είχε κάποιες ενοχλήσεις αλλά τελικά ήταν όλα καλά απλά ήταν λίγο πιο βαριά η δουλειά και τον έπιασε κάπως ο πόνος χαμηλά , για σπερμοδιαγραμμα δεν ειχε πει κάτι,  όμως είχα ρωτήσει τον γιατρό αν αναλαμβάνει και από αυτά και θυμαμαι πως ναι , θα τον καλέσω ξανά την Δευτέρα,  όπως είπαν και τα κορίτσια ας ξεκινήσω με τον γιατρό της περιοχής και ύστερα βλέπουμε αν χρειαστεί και κάποιο κέντρο... Περιμέναμε πως το σποράκι θα μας έκανε την επίσκεψη του τόσο σύντομα όπως την πρώτη φορα αλλά μέχρις στιγμής αποτυχημένες προσπάθειες 
    • Κορίτσι μου Εμένα είναι πολύ πρόθυμος να προβεί σε εξετάσεις,  θα μιλήσω με τον ανδρολογο από Δευτέρα Εμείς είχαμε μια εγκυμοσύνη που ήρθε εύκολα σε 2 μήνες που είχαμε ελεύθερες επαφές,  τώρα προσπαθούμε από Φλεβάρη που είχα και την αποξεση αλλά πιο στοχευμενες επαφές είχαμε τις 2 τελευταίες περιόδους που παρακολουθουσα την ωορρηξία με τεστακια 
    • Ααα εντάξει τότε δικαιολογούνται κάνε λίγο υπομονή θα στα στείλουν πιστεύουν σε λίγο καιρό  η σκόνη απλά δεν διαλύεται εύκολα τουλάχιστον στο δικό μου πληντηριο 
    • εε το αφήνω λίγο γιατί περάσανε ενα πρόβλημα υγείας...και δεν θέλω να τους επιβαρύνω επιπλέον...θα δείξει σε λίγο καιρό! εγω απορρυπαντικό που πήρε η πεθερά μου Αρκάδι...θα χρησιμοποιήσω αυτό για αρχή και αν δεν μείνω ευχαριστημένη θα το αλλάξω στην πορεία!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...