Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Καλ κανουν και στον ζητάνε. Είναι για να δουν αν υπάρχει κάποια χρωμοσωμικη ανωμαλία σε σένα ή στον σύζυγό σου που μπορει να μεταφερθεί στο έμβρυο. Αν υπάρξει αποβολή και διαπιστωθεί χρωμοσωμικη ανωμαλία,  τότε συνήθως ζητάνε, απλά ο γιατρός σου στο ζητάει προληπτικά και κατά τη γνώμη μου πολύ καλά το κάνει. Όπως επίσης ζητάνε και για κυστική ίνωση.

Όχι εμένα δε μου το ζήτησε, γι αυτό λέω θα ρωτήσω μεθαύριο το λόγο που δεν μου το ζητησε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Όχι εμένα δε μου το ζήτησε, γι αυτό λέω θα ρωτήσω μεθαύριο το λόγο που δεν μου το ζητησε

Ουτε εμένα το είχε ζητήσει,  σπάνια νομίζω το ζητάνε.  Συνήθως πρέπει να έχεις μία αποβολή για να στο ζητήσουν και αν. Επειδή είναι σπάνιο να υπάρχει θέμα δεν δίνουν βάση και δεν ξέρω γιατί. Γνώμη μου είναι να ψάχνουμε ο, τι μπορούμε πριν μπούμε σε τέτοιες διαδικασίες και όχι κατόπιν εορτής αλλά δυστυχώς δεν γίνονται έτσι τα πράγματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η JNtina είπε:

Γεια σου κοριτσι μου! Οντως ειναι χαμηλή... ευχομαι να γινει η εκπληξη!!! Καλη τυχη!! 

Ευχαριστώ πολύ.. αλλά είναι πολύ δύσκολα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ουτε εμένα το είχε ζητήσει,  σπάνια νομίζω το ζητάνε.  Συνήθως πρέπει να έχεις μία αποβολή για να στο ζητήσουν και αν. Επειδή είναι σπάνιο να υπάρχει θέμα δεν δίνουν βάση και δεν ξέρω γιατί. Γνώμη μου είναι να ψάχνουμε ο, τι μπορούμε πριν μπούμε σε τέτοιες διαδικασίες και όχι κατόπιν εορτής αλλά δυστυχώς δεν γίνονται έτσι τα πράγματα.

Έτσι όπως τα λες είναι, εγώ διάβαζα εδώ ότι οι περισσότερες το έχουν κάνει κ αγχώθηκα,έχω εμπιστοσύνη στη γιατρό μου βέβαια απλά καμια φορά όσο διαβάζεις τόσο αρχίζουν οι αμφιβολίες. Η αλήθεια είναι ότι όντως πρέπει να ψάχνουμε τα πάντα πριν τη διαδικασία της εξωσωματικης. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Καλησπέρα... Εμένα προσωπικά όχι.. Ούτε σε μια φίλη μου όταν ξεκινούσε διαδικασία, σε άλλο κέντρο 

Και εμένα δεν το ζήτησε αν κ του το ειπα εγώ πρώτη γιατί είχα ανχωθει  κ μου είπε ότι την κάθε γυναίκα την κοιτάμε με βάση το ιστορικό της , την ηλικία της και πάει λεγοντας σε κάποια άλλη ίσως τα ζητούσα άρα να έχουμε εμπιστοσύνη στον γιατρό μας κοριτσια και βέβαια να ρωτάμε αλλά μην αν χωνόμαστε  ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ουτε εμένα το είχε ζητήσει,  σπάνια νομίζω το ζητάνε.  Συνήθως πρέπει να έχεις μία αποβολή για να στο ζητήσουν και αν. Επειδή είναι σπάνιο να υπάρχει θέμα δεν δίνουν βάση και δεν ξέρω γιατί. Γνώμη μου είναι να ψάχνουμε ο, τι μπορούμε πριν μπούμε σε τέτοιες διαδικασίες και όχι κατόπιν εορτής αλλά δυστυχώς δεν γίνονται έτσι τα πράγματα.

Ειμαι υπερ όλων των εξετασεων.Εχω κάνει ότι μου εχουν ζητησει.Αλλα δεν ειναι και λιγες οι φορες εδω,που ενα σωρο κοπελες εχουν γραψει οτι ενω κανανε τον προεμφυτευτικο που θεωρειται πολυ σοβαρη εξεταση δυστυχως τα χασανε τα μωρακια κι ας ηταν ενταξει το αποτελεσμα.Εγω παλι λεω θα κανω οτι ζητανε αλλα γνωμη μου,μην βασιζεστε μονο στις εξετασεις.Εννοω βλεπω τρομερο αγχος για πραγματα που δεν ειναι στο χερι μας και πραγματικα ποια εξεταση ειναι αυτη που εγγυαται επιτυχια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Νικολίνι είπε:

Ειμαι υπερ όλων των εξετασεων.Εχω κάνει ότι μου εχουν ζητησει.Αλλα δεν ειναι και λιγες οι φορες εδω,που ενα σωρο κοπελες εχουν γραψει οτι ενω κανανε τον προεμφυτευτικο που θεωρειται πολυ σοβαρη εξεταση δυστυχως τα χασανε τα μωρακια κι ας ηταν ενταξει το αποτελεσμα.Εγω παλι λεω θα κανω οτι ζητανε αλλα γνωμη μου,μην βασιζεστε μονο στις εξετασεις.Εννοω βλεπω τρομερο αγχος για πραγματα που δεν ειναι στο χερι μας και πραγματικα ποια εξεταση ειναι αυτη που εγγυαται επιτυχια.

Ναι ισχύει και αυτό. Η καθεμία μας είναι διαφορετική, όλα θα γίνουν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Apol είπε:

Ναι ισχύει και αυτό. Η καθεμία μας είναι διαφορετική, όλα θα γίνουν! 

Και παιζει ρολο και η ηλικια εκτος απο την κλινικη εικονα.Εννοω μια γυναικα ανω των 40 επιβαλλεται να κανει συγκεκριμενες εξετασεις.Το λαθος ειναι οτι οταν σου λεει ο γιατρος επιβαλλεται να κανεις κατι το λεει για σενα και αποκλειστικα για την δικη σου περιπτωση.Δε σημαινει οτι πρεπει να λες σε ολους οτι ειναι υποχρεωτικο να κανουν ολες την εξεταση που εχει πει σε σενα...παραδειγμα φερνω δε το λεω προσωπικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Νικολίνι είπε:

Ειμαι υπερ όλων των εξετασεων.Εχω κάνει ότι μου εχουν ζητησει.Αλλα δεν ειναι και λιγες οι φορες εδω,που ενα σωρο κοπελες εχουν γραψει οτι ενω κανανε τον προεμφυτευτικο που θεωρειται πολυ σοβαρη εξεταση δυστυχως τα χασανε τα μωρακια κι ας ηταν ενταξει το αποτελεσμα.Εγω παλι λεω θα κανω οτι ζητανε αλλα γνωμη μου,μην βασιζεστε μονο στις εξετασεις.Εννοω βλεπω τρομερο αγχος για πραγματα που δεν ειναι στο χερι μας και πραγματικα ποια εξεταση ειναι αυτη που εγγυαται επιτυχια.

Εννοείται ότι καμία εξέταση δεν εγγυάται επιτυχία.  Το τι θα γίνει το ξέρει μόνο ο Θεός.  Όμως για μένα, για τη δική μου ιδιοσυγκρασια,  θα ήθελα να έχω ελέγξει ο, τι μπορεί να ελεγχθεί,  με λίγα λόγια να κάνω ο, τι περνάει από το χέρι μου, ώστε να αυξήσω τις πιθανότητες να πάει καλά.  Και ενώ θεωρούσα ότι έχω κάνει τα πάντα από εξετασεις , συνειδητοποιω μέσα από το φόρουμ ότι δεν τις έχω κάνει όλες. Έχω ενδοκρινολογο,  αιματολόγο, έχω κάνει 2 εξωσωματικες με 2 διαφορετικούς εξωσωματιστες, έχω γυναικολόγο, έχω γενετιστη και κανείς από αυτούς δεν μου ανέφερε ποτέ την καμπύλη σακχαρου και την αντίσταση ινσουλινης που από ο, τι διάβασα επηρεάζουν την ποιότητα των ωαρίων και εγω από ο, τι φαίνεται δεν έχω και την καλύτερη ποιότητα.

Και αναρωτιέμαι... γιατί κανείς δεν μου είπε να το κοιτάξω? Δεν λέω ότι έχω κάποιο θέμα, θα πάω όμως να κάνω την εξέταση και τότε θα δω. Αλλά δεν είναι καλύτερο να ελέγχουμε όλες τις παραμέτρους?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Εννοείται ότι καμία εξέταση δεν εγγυάται επιτυχία.  Το τι θα γίνει το ξέρει μόνο ο Θεός.  Όμως για μένα, για τη δική μου ιδιοσυγκρασια,  θα ήθελα να έχω ελέγξει ο, τι μπορεί να ελεγχθεί,  με λίγα λόγια να κάνω ο, τι περνάει από το χέρι μου, ώστε να αυξήσω τις πιθανότητες να πάει καλά.  Και ενώ θεωρούσα ότι έχω κάνει τα πάντα από εξετασεις , συνειδητοποιω μέσα από το φόρουμ ότι δεν τις έχω κάνει όλες. Έχω ενδοκρινολογο,  αιματολόγο, έχω κάνει 2 εξωσωματικες με 2 διαφορετικούς εξωσωματιστες, έχω γυναικολόγο, έχω γενετιστη και κανείς από αυτούς δεν μου ανέφερε ποτέ την καμπύλη σακχαρου και την αντίσταση ινσουλινης που από ο, τι διάβασα επηρεάζουν την ποιότητα των ωαρίων και εγω από ο, τι φαίνεται δεν έχω και την καλύτερη ποιότητα.

Και αναρωτιέμαι... γιατί κανείς δεν μου είπε να το κοιτάξω? Δεν λέω ότι έχω κάποιο θέμα, θα πάω όμως να κάνω την εξέταση και τότε θα δω. Αλλά δεν είναι καλύτερο να ελέγχουμε όλες τις παραμέτρους?

Νομίζω καταλήγουμε στο συμπέρασμα ότι όσα περισσότερα ψάχνουμε τόσα περισσότερα θα βρούμε... Και στην τελική οι γυναίκες που έμειναν κατευθείαν φυσιολογικα είχαν κάνει όλες αυτές τις εξετάσεις πριν μείνουν για να μεριμνήσουν;; δε νομίζω... Όλα δηλ η κάτι από όλα τα περίεργα κ τα άσχημα θα τύχουν σε εμάς που παλεύουμε; όσο ψάχνεις όλο κ κάτι θα βρεις που μπορεί και να μην είναι αιτία της υπογονιμοτητας σου αλλά εσύ να το λάβεις υπόψιν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Εννοείται ότι καμία εξέταση δεν εγγυάται επιτυχία.  Το τι θα γίνει το ξέρει μόνο ο Θεός.  Όμως για μένα, για τη δική μου ιδιοσυγκρασια,  θα ήθελα να έχω ελέγξει ο, τι μπορεί να ελεγχθεί,  με λίγα λόγια να κάνω ο, τι περνάει από το χέρι μου, ώστε να αυξήσω τις πιθανότητες να πάει καλά.  Και ενώ θεωρούσα ότι έχω κάνει τα πάντα από εξετασεις , συνειδητοποιω μέσα από το φόρουμ ότι δεν τις έχω κάνει όλες. Έχω ενδοκρινολογο,  αιματολόγο, έχω κάνει 2 εξωσωματικες με 2 διαφορετικούς εξωσωματιστες, έχω γυναικολόγο, έχω γενετιστη και κανείς από αυτούς δεν μου ανέφερε ποτέ την καμπύλη σακχαρου και την αντίσταση ινσουλινης που από ο, τι διάβασα επηρεάζουν την ποιότητα των ωαρίων και εγω από ο, τι φαίνεται δεν έχω και την καλύτερη ποιότητα.

Και αναρωτιέμαι... γιατί κανείς δεν μου είπε να το κοιτάξω? Δεν λέω ότι έχω κάποιο θέμα, θα πάω όμως να κάνω την εξέταση και τότε θα δω. Αλλά δεν είναι καλύτερο να ελέγχουμε όλες τις παραμέτρους?

Θα σου πω για τις 2 συγκεκριμενες εξετασεις γιατι ετυχε το προβλημα μου να ειναι αυτο.Λογω πολυκυστικων εχω αντισταση στην ινσουλινη.Ποτέ ο πρώτος μου γιατρος δεν ασχοληθηκε με τις πολυκυστικες μου.Απλα μου ειπε ελα να κανουμε 3 σπερματεγχεισεις και μετα αν δεν πετυχεις θα σε παω για εξωσωματικη.Το χρημα να ρεει....ελα μου ομως που αν δεν βρεις τι φταιει,και αν δεν διορθωσεις το προβλημα σου δεν πετυχαινεις τιποτα.Αλλαξα γιατρο κ πηγα σ εναν σοβαρο που με εστειλε και σ αλλους γιατρους και εφτιαξα το θεμα μου.Τωρα κανω και οωρηξια και ωαρια καλα.Αν δεν ειχε δηλαδη θεμα ο αντρας μου δε θα χρειαζομουν πια εξωσωματικη.Αλλα υπαρχει θεμα με το σπερμα.Η ινσουλινη οχι μονο τα ωαρια επηρεαζει αλλα και το ενδομητριο!!!Θελω να σου πω πως η καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη.Αν ειναι σοβαρος γιατρος ναι θα σου πει ακριβως ποιες εξετασεις θελει.Δεν ειναι να τρελενομαστε,απλα καλους γιατρους να βρουμε διοτι ακουω πολλες φορες ζευγαρια να πανε για εξωσωματικη χωρις τις βασικες εξετασεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Apol είπε:

Νομίζω καταλήγουμε στο συμπέρασμα ότι όσα περισσότερα ψάχνουμε τόσα περισσότερα θα βρούμε... Και στην τελική οι γυναίκες που έμειναν κατευθείαν φυσιολογικα είχαν κάνει όλες αυτές τις εξετάσεις πριν μείνουν για να μεριμνήσουν;; δε νομίζω... Όλα δηλ η κάτι από όλα τα περίεργα κ τα άσχημα θα τύχουν σε εμάς που παλεύουμε; όσο ψάχνεις όλο κ κάτι θα βρεις που μπορεί και να μην είναι αιτία της υπογονιμοτητας σου αλλά εσύ να το λάβεις υπόψιν 

πολυ σωστα συμφωνω μαζι σου.Απλα πιστευω οτι επειδη ο γιατρος λεει σε καποια να κανει κατι αυτοματως πρεπει να το κανουν ολες?Μην τρελαθουμε δηλαδη!Μια 45ρα θα κανεις τις ιδιες εξετασεις με μια 30ρα που παει για εξωσωματικη λογω αζωοσπερμιας?Δεν ειναι ολες οι περιπτωσεις ιδιες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Νικολίνι είπε:

πολυ σωστα συμφωνω μαζι σου.Απλα πιστευω οτι επειδη ο γιατρος λεει σε καποια να κανει κατι αυτοματως πρεπει να το κανουν ολες?Μην τρελαθουμε δηλαδη!Μια 45ρα θα κανεις τις ιδιες εξετασεις με μια 30ρα που παει για εξωσωματικη λογω αζωοσπερμιας?Δεν ειναι ολες οι περιπτωσεις ιδιες.

Όλες οι εξετάσεις που ζητούν οι γιατροί ειναι ατομικές για κάθε περίπτωση.Ας μην γενικέυουμε τις δικές μας εμπειρίες σαν υποχρεωτικές.Υπάρχουν κοπέλες που διαβάζουν και αγχώνονται και λένε,-ωχ δεν τό κανα αυτο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Εννοείται ότι καμία εξέταση δεν εγγυάται επιτυχία.  Το τι θα γίνει το ξέρει μόνο ο Θεός.  Όμως για μένα, για τη δική μου ιδιοσυγκρασια,  θα ήθελα να έχω ελέγξει ο, τι μπορεί να ελεγχθεί,  με λίγα λόγια να κάνω ο, τι περνάει από το χέρι μου, ώστε να αυξήσω τις πιθανότητες να πάει καλά.  Και ενώ θεωρούσα ότι έχω κάνει τα πάντα από εξετασεις , συνειδητοποιω μέσα από το φόρουμ ότι δεν τις έχω κάνει όλες. Έχω ενδοκρινολογο,  αιματολόγο, έχω κάνει 2 εξωσωματικες με 2 διαφορετικούς εξωσωματιστες, έχω γυναικολόγο, έχω γενετιστη και κανείς από αυτούς δεν μου ανέφερε ποτέ την καμπύλη σακχαρου και την αντίσταση ινσουλινης που από ο, τι διάβασα επηρεάζουν την ποιότητα των ωαρίων και εγω από ο, τι φαίνεται δεν έχω και την καλύτερη ποιότητα.

Και αναρωτιέμαι... γιατί κανείς δεν μου είπε να το κοιτάξω? Δεν λέω ότι έχω κάποιο θέμα, θα πάω όμως να κάνω την εξέταση και τότε θα δω. Αλλά δεν είναι καλύτερο να ελέγχουμε όλες τις παραμέτρους?

Οι εξετάσεις που ζητούν οι γιατροί απο την καθεμιά μας ειναι ατομικές για κάθε περίπτωση.Καλό είναι να μην αγχωνόμαστε.Επίσης καμία εξεταση δεν σου εγγυαται επιτυχία.Καμιά δε σε καταδικάζει επισης.Οπως λές μόνο ο Θεός ξέρει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Νικολίνι είπε:

πολυ σωστα συμφωνω μαζι σου.Απλα πιστευω οτι επειδη ο γιατρος λεει σε καποια να κανει κατι αυτοματως πρεπει να το κανουν ολες?Μην τρελαθουμε δηλαδη!Μια 45ρα θα κανεις τις ιδιες εξετασεις με μια 30ρα που παει για εξωσωματικη λογω αζωοσπερμιας?Δεν ειναι ολες οι περιπτωσεις ιδιες.

Έτσι είναι ακριβώς. Πχ εγώ μεθαύριο έχω Ραντεβού για υπέρηχο πριν την περίοδο μου θέλει να με δει για να μου πει πως θα ξεκινήσουμε, δεν ξέρω για ποιο λόγο κ τι θέλει να δει,παντως δε νομίζω ότι το κανουν ολοι οι γιατροί τι σημαίνει αυτό ότι η δικιά μου γιατρός είναι καλύτερη από άλλους; η ότι ειναι περιττό κάτι τέτοιο; ο κάθε γιατρός έχει την τακτική του 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Apol είπε:

Έτσι είναι ακριβώς. Πχ εγώ μεθαύριο έχω Ραντεβού για υπέρηχο πριν την περίοδο μου θέλει να με δει για να μου πει πως θα ξεκινήσουμε, δεν ξέρω για ποιο λόγο κ τι θέλει να δει,παντως δε νομίζω ότι το κανουν ολοι οι γιατροί τι σημαίνει αυτό ότι η δικιά μου γιατρός είναι καλύτερη από άλλους; η ότι ειναι περιττό κάτι τέτοιο; ο κάθε γιατρός έχει την τακτική του 

Φιλη μου καλα σου κανει αυτο το ειπε οτι θα το κανει και σε μενα.Μου ειπε ειναι στανταρ διαδικασια  πριν την περιοδο για να δει ενδομητριο και τα υπολοιπα εσωτερικα μας στολιδάκια...ωστε να εχει εικόνα πως ηταν πριν την διεγερση και να κάνει εναν ελεγχο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Νικολίνι είπε:

πολυ σωστα συμφωνω μαζι σου.Απλα πιστευω οτι επειδη ο γιατρος λεει σε καποια να κανει κατι αυτοματως πρεπει να το κανουν ολες?Μην τρελαθουμε δηλαδη!Μια 45ρα θα κανεις τις ιδιες εξετασεις με μια 30ρα που παει για εξωσωματικη λογω αζωοσπερμιας?Δεν ειναι ολες οι περιπτωσεις ιδιες.

Έτσι είναι ακριβώς. Πχ εγώ μεθαύριο έχω Ραντεβού για υπέρηχο πριν την περίοδο μου θέλει να με δει για να μου πει πως θα ξεκινήσουμε, δεν ξέρω για ποιο λόγο κ τι θέλει να δει,παντως δε νομίζω ότι το κανουν ολοι οι γιατροί τι σημαίνει αυτό ότι η δικιά μου γιατρός είναι καλύτερη από άλλους; η ότι ειναι περιττό κάτι τέτοιο; ο κάθε γιατρός έχει την τακτική του 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Apol είπε:

Έτσι είναι ακριβώς. Πχ εγώ μεθαύριο έχω Ραντεβού για υπέρηχο πριν την περίοδο μου θέλει να με δει για να μου πει πως θα ξεκινήσουμε, δεν ξέρω για ποιο λόγο κ τι θέλει να δει,παντως δε νομίζω ότι το κανουν ολοι οι γιατροί τι σημαίνει αυτό ότι η δικιά μου γιατρός είναι καλύτερη από άλλους; η ότι ειναι περιττό κάτι τέτοιο; ο κάθε γιατρός έχει την τακτική του 

καλε εγραψες το μηνυμα 2 φορες σου απαντησα κ πανω😅🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Νικολίνι είπε:

καλε εγραψες το μηνυμα 2 φορες σου απαντησα κ πανω😅🤣🤣

Τρεις το έγραψα τελικά χάχα.. Τέτοια ώρα τέτοια λόγια 😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Τρεις το έγραψα τελικά χάχα.. Τέτοια ώρα τέτοια λόγια 😂😂😂😂

Κοντευει ο καιρος.Απο οκτωμβρη 2020 εχω ξεκινησει με αυτον τον γιατρο.Εκανα τις εξετασεις τα ραντεβου κτλ αρχες γεναρη εκλεισα επιτροπη εοπυυ περναω τωρα 12 μαιου...μετραω τις μερες σα φανταρος να ξεκινησω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Νικολίνι είπε:

Κοντευει ο καιρος.Απο οκτωμβρη 2020 εχω ξεκινησει με αυτον τον γιατρο.Εκανα τις εξετασεις τα ραντεβου κτλ αρχες γεναρη εκλεισα επιτροπη εοπυυ περναω τωρα 12 μαιου...μετραω τις μερες σα φανταρος να ξεκινησω

Μπήκες στην τελική ευθεία!!!! Κ εγώ από Νοέμβριο, Δεκέμβρη κάναμε αποτυχημένη σπερματεγχυση Ιανουαριο έκλεισα επιτροπή πέρασα μέσα Μαρτίου πήρα την απόφαση αρχές Απριλίου κ τώρα Παρασκευή Σάββατο περιμένω περίοδο κ ξεκινάω.. Εγώ μετρούσα πολύ πριν τώρα απλά περιμένω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Μπήκες στην τελική ευθεία!!!! Κ εγώ από Νοέμβριο, Δεκέμβρη κάναμε αποτυχημένη σπερματεγχυση Ιανουαριο έκλεισα επιτροπή πέρασα μέσα Μαρτίου πήρα την απόφαση αρχές Απριλίου κ τώρα Παρασκευή Σάββατο περιμένω περίοδο κ ξεκινάω.. Εγώ μετρούσα πολύ πριν τώρα απλά περιμένω... 

Αθηνα -μαρουσι την ιδια μερα την δινουν την αποφαση γιατι σου καθηστερισε εσενα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Νικολίνι είπε:

Αθηνα -μαρουσι την ιδια μερα την δινουν την αποφαση γιατι σου καθηστερισε εσενα?

Δεν ξέρω, Θεσσαλονίκη είμαι εγώ κ σκέψου με πήρανε Πέμπτη για να πάω να πάρω την απόφαση την επόμενη Τρίτη κ μένα μου ήρθε περίοδος την Κυριακή, για δύο μέρες δεν πρόλαβα αλλά το πήρα ότι έγινε για καλό γιατί πριν μια βδομάδα είχα πάει ενδοκρινολογο κ έπρεπε Ν μου ανεβάσει τη δόση για να ρυθμιστεί ο θυρεοειδής.. Όποτε ας γίνει τώρα να τα πάμε καλά κ ας πήγα πισω

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Μαρία 93 είπε:

Ευχαριστώ πολύ.. αλλά είναι πολύ δύσκολα

Αχ βρε κοριτσι μου... υπομονη!! Μακαρι να γινει η αλλαγή! Σου το ευχομαι απο καρδιάς! ❤️🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Μαρία 93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Σήμερα έκανα χοριακη 9 μέρες μετά την μεταφορά και βγήκε 12, ο γιατρός δεν ήταν πολύ ενθαρρυντικός. Μάλλον δεν τα καταφέραμε. Έχει τύχη σε καμία να είναι τόσο μικρή; ευχαριστώ πολύ..

Παρουσαααα!!! Ηταν 14.5 ηταν βιοχημική 😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...