Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Katerinaki83 είπε:

Και εγώ λυπάμαι για σένα αλλά γιατί έκανες απόξεση προχώρησε πολύ η εγκυμοσύνη ;εγώ σκέφτομαι να πάρω χάπι.

Ημουν στην έκτη εβδομάδα και δυστυχως δεν προλαβα καν να ακουσω καρδουλα. 
Και ζήτησε ο γιατρος μου καρυοτυπο για να δουμε μήπως το έμβρυο ειχε κατι χρωμοσωμικο. Και αναλόγως θα κανουμε κι αλλες εξετασεις... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Και εγώ λυπάμαι για σένα αλλά γιατί έκανες απόξεση προχώρησε πολύ η εγκυμοσύνη ;εγώ σκέφτομαι να πάρω χάπι.

Λυπάμαι και εγω για αυτό που σου συνέβη. Ο γιατρός γιατί σου λέει να κάνει αποξεση, αφού δεν υπάρχει έμβρυο μέσα? Μπορεί να καταλάβει κάτι από τον σάκο?

Εγω έκανα 2 αποξεσεις σε διάστημα 6 μηνών και φαντάζομαι ότι αν μπορείς να αποφύγεις την Απόξεση, καλό θα ήταν. Όσο να ναι το σώμα καταπονειται. Εμένα βέβαια παλινδρομησαν και τα 2 την 8η προς 9η εβδομάδα, οπότε ήταν σχετικά μονόδρομος η Απόξεση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η JNtina είπε:

Ημουν στην έκτη εβδομάδα και δυστυχως δεν προλαβα καν να ακουσω καρδουλα. 
Και ζήτησε ο γιατρος μου καρυοτυπο για να δουμε μήπως το έμβρυο ειχε κατι χρωμοσωμικο. Και αναλόγως θα κανουμε κι αλλες εξετασεις... 

τα ίδια με εμένα .μου είπε και την προηγούμενη φορά να το κάνουμε αλλά δεν μπορώ ψυχολογικά να κάνω και απόξεση .όποτε αύριο θα πάρω να κλείσω στο Αλεξάνδρα στο τμήμα για τις αποβολές .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Λυπάμαι και εγω για αυτό που σου συνέβη. Ο γιατρός γιατί σου λέει να κάνει αποξεση, αφού δεν υπάρχει έμβρυο μέσα? Μπορεί να καταλάβει κάτι από τον σάκο?

Εγω έκανα 2 αποξεσεις σε διάστημα 6 μηνών και φαντάζομαι ότι αν μπορείς να αποφύγεις την Απόξεση, καλό θα ήταν. Όσο να ναι το σώμα καταπονειται. Εμένα βέβαια παλινδρομησαν και τα 2 την 8η προς 9η εβδομάδα, οπότε ήταν σχετικά μονόδρομος η Απόξεση

Πωπω κοριτσάκι μου τι τράβηξες .Ε ναι δεν θα κάνω και στο τέλος να μου πουν δεν βρήκαμε τίποτα .Με φυσικό πηγες;εγώ έχω καταλήξει πως μόνο με φυσικό θα το γλυτωσω όλο αυτό με ορμόνες δεν κάνω υγιή έμβρυα .έκανα και ινοχεπ έπαιρνα και κορτιζόνη δεν νομίζω πως μένει κάτι άλλο να κάνουμε .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Ημουν στην έκτη εβδομάδα και δυστυχως δεν προλαβα καν να ακουσω καρδουλα. 
Και ζήτησε ο γιατρος μου καρυοτυπο για να δουμε μήπως το έμβρυο ειχε κατι χρωμοσωμικο. Και αναλόγως θα κανουμε κι αλλες εξετασεις... 

Όχι ότι απαλύνει τον πόνο (ο πόνος είναι εκεί σε όποια εβδομάδα και να το χάσουμε) αλλά πίστεψέ με, όσο πιο νωρίς, τόσο πιο καλά.  Είναι πολύ χειρότερο να ακούς και να ξαναακους καρδιά,  να αρχίσεις να το πιστεύεις ότι ναι ήρθε η ώρα σου και μετά να πηγαίνεις ανυποψίαστη για να σιγουρευτείς ότι όλα είναι οκ και να ψάχνει με αγωνία ο γιατρός σου να δει τι γίνεται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

τα ίδια με εμένα .μου είπε και την προηγούμενη φορά να το κάνουμε αλλά δεν μπορώ ψυχολογικά να κάνω και απόξεση .όποτε αύριο θα πάρω να κλείσω στο Αλεξάνδρα στο τμήμα για τις αποβολές .

Οπως νιωθεις κοριτσι μου! 
Εγω ειπα να κανουμε μπας και βγει κατι... αν εχουμε κανα αποτέλεσμα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Katerinaki83 είπε:

Πωπω κοριτσάκι μου τι τράβηξες .Ε ναι δεν θα κάνω και στο τέλος να μου πουν δεν βρήκαμε τίποτα .Με φυσικό πηγες;εγώ έχω καταλήξει πως μόνο με φυσικό θα το γλυτωσω όλο αυτό με ορμόνες δεν κάνω υγιή έμβρυα .έκανα και ινοχεπ έπαιρνα και κορτιζόνη δεν νομίζω πως μένει κάτι άλλο να κάνουμε .

Φυσιολογικές συλλήψεις και οι δύο... και εγώ όλα τα έκανα,  αλλά αν είναι να γίνει, θα γίνει.

2 γιατροί με παρακολουθούν στη δεύτερη εγκυμοσυνη ( ο ένας ο πολύ γνωστός, ο Π....ος από Αθήνα. Παρασκευή με είδε,  μου είπε ότι έχω μια τέλεια εγκυμοσυνη, μου έδειχνε και πού είναι τα πόδια, τα χέρια, το κεφάλι... Πέμπτη πάω στον γιατρό... τίποτα...ειχε σταματήσει η καρδουλα του. Και το χειρότερο (τουλάχιστον εμένα είναι αυτό που με.πειραζει κάθε φορά περισσότερο) είναι όταν σου λένε στα αποτελέσματα του καρυοτυπου, το φύλο του μωρού.

Ξέρετε είναι σαν να αποκτάει ζωή τότε...πολύ περίεργο συναίσθημα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Όχι ότι απαλύνει τον πόνο (ο πόνος είναι εκεί σε όποια εβδομάδα και να το χάσουμε) αλλά πίστεψέ με, όσο πιο νωρίς, τόσο πιο καλά.  Είναι πολύ χειρότερο να ακούς και να ξαναακους καρδιά,  να αρχίσεις να το πιστεύεις ότι ναι ήρθε η ώρα σου και μετά να πηγαίνεις ανυποψίαστη για να σιγουρευτείς ότι όλα είναι οκ και να ψάχνει με αγωνία ο γιατρός σου να δει τι γίνεται

Σιγουρα ναι!! Δεν εχεις αδικο! Κι εγω αυτο σκεφτομαι οτι αν ειναι να τύχει κατι οσο πιο νωρις τοσο πιο καλα... 

Στην προηγούμενη αποβολή ημουν 22 εβδομάδων... φανταζεσαι τον πονο... ☹️☹️☹️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Φυσιολογικές συλλήψεις και οι δύο... και εγώ όλα τα έκανα,  αλλά αν είναι να γίνει, θα γίνει.

2 γιατροί με παρακολουθούν στη δεύτερη εγκυμοσυνη ( ο ένας ο πολύ γνωστός, ο Π....ος από Αθήνα. Παρασκευή με είδε,  μου είπε ότι έχω μια τέλεια εγκυμοσυνη, μου έδειχνε και πού είναι τα πόδια, τα χέρια, το κεφάλι... Πέμπτη πάω στον γιατρό... τίποτα...ειχε σταματήσει η καρδουλα του. Και το χειρότερο (τουλάχιστον εμένα είναι αυτό που με.πειραζει κάθε φορά περισσότερο) είναι όταν σου λένε στα αποτελέσματα του καρυοτυπου, το φύλο του μωρού.

Ξέρετε είναι σαν να αποκτάει ζωή τότε...πολύ περίεργο συναίσθημα...

Πω πω ναι κι εγω το σκεφτομαι αυτο για το φύλο και με πιανει ενας κόμπος!!! 
Λυπαμαι πολυ κοριτσακι μου για τις στενοχώριες που περασες κι εσυ ☹️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η JNtina είπε:

Σιγουρα ναι!! Δεν εχεις αδικο! Κι εγω αυτο σκεφτομαι οτι αν ειναι να τύχει κατι οσο πιο νωρις τοσο πιο καλα... 

Στην προηγούμενη αποβολή ημουν 22 εβδομάδων... φανταζεσαι τον πονο... ☹️☹️☹️

Είναι για δεύτερο παιδάκι η για πρώτο ;δεν μπορώ να το πιστέψω 22 εβδομάδων και είχε πρόβλημα το μωράκι ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η JNtina είπε:

Σιγουρα ναι!! Δεν εχεις αδικο! Κι εγω αυτο σκεφτομαι οτι αν ειναι να τύχει κατι οσο πιο νωρις τοσο πιο καλα... 

Στην προηγούμενη αποβολή ημουν 22 εβδομάδων... φανταζεσαι τον πονο... ☹️☹️☹️

Ωχ Παναγία μου...δεν το ήξερα αυτό.  Πόσο λυπάμαι... Πραγματικά ηρωίδα και όλες όσες έχετε ζήσει ανάλογες καταστάσεις.  Και μόνο που το σκέφτομαι...

Αποβολή στις 22 εβδομάδες ή αναγκαστηκατε λόγω κάποιας ασθένειας να το βγάλετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Φυσιολογικές συλλήψεις και οι δύο... και εγώ όλα τα έκανα,  αλλά αν είναι να γίνει, θα γίνει.

2 γιατροί με παρακολουθούν στη δεύτερη εγκυμοσυνη ( ο ένας ο πολύ γνωστός, ο Π....ος από Αθήνα. Παρασκευή με είδε,  μου είπε ότι έχω μια τέλεια εγκυμοσυνη, μου έδειχνε και πού είναι τα πόδια, τα χέρια, το κεφάλι... Πέμπτη πάω στον γιατρό... τίποτα...ειχε σταματήσει η καρδουλα του. Και το χειρότερο (τουλάχιστον εμένα είναι αυτό που με.πειραζει κάθε φορά περισσότερο) είναι όταν σου λένε στα αποτελέσματα του καρυοτυπου, το φύλο του μωρού.

Ξέρετε είναι σαν να αποκτάει ζωή τότε...πολύ περίεργο συναίσθημα...

Ναι δεν το συζητώ εγώ δεν έχω προλάβει να αισθανθώ κάτι ούτε το είδα .αλλά να μην μπορώ να χαρώ ποτέ θετικό τεστ γιατί πάντα σκέφτομαι πως θα πάει έχω δυο βιοχημικές δυο αποβολές .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Είναι για δεύτερο παιδάκι η για πρώτο ;δεν μπορώ να το πιστέψω 22 εβδομάδων και είχε πρόβλημα το μωράκι ;

Ηταν το πρώτο παιδακι αυτο. Δεν ειχε τιποτα κορίτσια, ουτε εγω, ουτε το μωρο!!! Κι ακομα παιδεύομαι για ενα μωρακι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ωχ Παναγία μου...δεν το ήξερα αυτό.  Πόσο λυπάμαι... Πραγματικά ηρωίδα και όλες όσες έχετε ζήσει ανάλογες καταστάσεις.  Και μόνο που το σκέφτομαι...

Αποβολή στις 22 εβδομάδες ή αναγκαστηκατε λόγω κάποιας ασθένειας να το βγάλετε?

Αποβολή! Ολική αποκόλληση πλακούντα χωρις καμια αιτία! Να μην τύχει σε καμια κοπελα!!! Σε ΚΑΜΙΑ!! 🍀🍀🍀🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Ναι δεν το συζητώ εγώ δεν έχω προλάβει να αισθανθώ κάτι ούτε το είδα .αλλά να μην μπορώ να χαρώ ποτέ θετικό τεστ γιατί πάντα σκέφτομαι πως θα πάει έχω δυο βιοχημικές δυο αποβολές .

Ναι ρε γαμωτη!! Δε σε αφήνει το αγχος και οι κακες εμπειριες να το χαρείς!!! 🙁

Που θα παει ομως!!! Δε θα ερθει η στιγμη μας;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Αποβολή! Ολική αποκόλληση πλακούντα χωρις καμια αιτία! Να μην τύχει σε καμια κοπελα!!! Σε ΚΑΜΙΑ!! 🍀🍀🍀🙏

Πωπω να ετοιμάζεις το δωμάτιο του μωρού τα ρουχαλάκια του και ξαφνικά τίποτα .αλλά θα έρθει φέτος θα είναι η χρόνια μας .κοιτάμε μπροστά .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η JNtina είπε:

Ναι ρε γαμωτη!! Δε σε αφήνει το αγχος και οι κακες εμπειριες να το χαρείς!!! 🙁

Που θα παει ομως!!! Δε θα ερθει η στιγμη μας;;; 

Από ο, τι καταλαβαίνω όσες εχουμε στο ενεργητικό μας τουλάχιστον μια αποβολή δεν πρόκειται να ηρεμήσουμε παρά μόνο όταν θα γεννηθεί το.μωρο μας (γιατί πού θα πάει,  θα γεννηθεί αργά ή γρήγορα)

Ας παίρνουμε κουράγιο λοιπόν η μία από την άλλη και κάποια στιγμή θα έρθει και η δική μας σειρά.  Και πρέπει να θυμόμαστε ότι κάθε εγκυμοσυνη είναι διαφορετική. Επειδή μας συνέβη και 1 και 2 και 3 φορές δεν σημαίνει ότι θα μας συμβαίνει πάντα.

Απλά φαντάζομαι ότι οι περισσότερες από εμάς είτε τα έχουμε τα χρονάκια μας είτε έχουμε ταλαιπωρηθει για να μείνουμε έγκυες και μια ενδεχόμενη αποβολή ίσως να μας στοιχίζει περισσότερο

 Δεν θα ξεχάσω κορίτσια στη δεύτερη αποξεση που είχα πλανταξει στο κλάμα και προσπαθούσαν να με κάνουν καλα και γυρνάει και μου λέει η μαία:"Ήταν πολύτιμη κύηση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και της λέω "τι εννοείτε?"

Και μου λέει "με εξωσωματικη έμεινες εγκυος?"

Και της λέω:"όχι, αυτό έχει σημασία?"

Και μου λέει:"ε αυτές οι εγκυμοσύνες θεωρούνται πολύτιμες "

Και έμεινα εγω μαλ.... Να την κοιτάω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Πωπω να ετοιμάζεις το δωμάτιο του μωρού τα ρουχαλάκια του και ξαφνικά τίποτα .αλλά θα έρθει φέτος θα είναι η χρόνια μας .κοιτάμε μπροστά .

Αστα... 

Μακαρι να ειναι η χρονια μας!! Σου το ευχομαι κοριτσι μου κι εσενα να ειναι η χρονια σου! Και όλων των κοριτσιών που γράφουμε εδω!!! 🙂🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Από ο, τι καταλαβαίνω όσες εχουμε στο ενεργητικό μας τουλάχιστον μια αποβολή δεν πρόκειται να ηρεμήσουμε παρά μόνο όταν θα γεννηθεί το.μωρο μας (γιατί πού θα πάει,  θα γεννηθεί αργά ή γρήγορα)

Ας παίρνουμε κουράγιο λοιπόν η μία από την άλλη και κάποια στιγμή θα έρθει και η δική μας σειρά.  Και πρέπει να θυμόμαστε ότι κάθε εγκυμοσυνη είναι διαφορετική. Επειδή μας συνέβη και 1 και 2 και 3 φορές δεν σημαίνει ότι θα μας συμβαίνει πάντα.

Απλά φαντάζομαι ότι οι περισσότερες από εμάς είτε τα έχουμε τα χρονάκια μας είτε έχουμε ταλαιπωρηθει για να μείνουμε έγκυες και μια ενδεχόμενη αποβολή ίσως να μας στοιχίζει περισσότερο

 Δεν θα ξεχάσω κορίτσια στη δεύτερη αποξεση που είχα πλανταξει στο κλάμα και προσπαθούσαν να με κάνουν καλα και γυρνάει και μου λέει η μαία:"Ήταν πολύτιμη κύηση?

Κι εγω αυτο σκεφτομαι δε θα συμβαίνει παντα!!! Προσπαθω να σκεφτομαι θετικά και μετα κατι ερχεται και παμε παλι απο την αρχη... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Και της λέω "τι εννοείτε?"

Και μου λέει "με εξωσωματικη έμεινες εγκυος?"

Και της λέω:"όχι, αυτό έχει σημασία?"

Και μου λέει:"ε αυτές οι εγκυμοσύνες θεωρούνται πολύτιμες "

Και έμεινα εγω μαλ.... Να την κοιτάω

Ο,τι να ναι!!! Και ηταν και μαία που θα επρεπε να ηταν πιο προσεκτική και έμπειρη ώστε να μην πετάει τέτοιες μαλ...

Ασε τι εχω ακουσει εγω στην προηγούμενη αποβολή!! Ωωωω επικά σχόλια! Και απο γνωστούς!! 🤪😱

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Ο,τι να ναι!!! Και ηταν και μαία που θα επρεπε να ηταν πιο προσεκτική και έμπειρη ώστε να μην πετάει τέτοιες μαλ...

Ασε τι εχω ακουσει εγω στην προηγούμενη αποβολή!! Ωωωω επικά σχόλια! Και απο γνωστούς!! 🤪😱

Φαντάζομαι τα σχόλια...δεν πειράζει,  νέα είσαι,  θα κάνεις άλλο και τέτοιου τύπου σχόλια να υποθέσω?

Αυτές τις στιγμές το μονο που αρμόζει είναι ένα "λυπάμαι " Και μετά μόνο σιωπή,  τίποτα άλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Φαντάζομαι τα σχόλια...δεν πειράζει,  νέα είσαι,  θα κάνεις άλλο και τέτοιου τύπου σχόλια να υποθέσω?

Αυτές τις στιγμές το μονο που αρμόζει είναι ένα "λυπάμαι " Και μετά μόνο σιωπή,  τίποτα άλλο.

Ναι και τετοια σχόλια και σχόλια τύπου κατι εχεις και δε το είδε ο γιατρος κτλ... 

Και ηταν και με φυσική σύλληψη! Φαντάσου τωρα με την εξωσωματικη... για αυτο δε το εχω πει πουθενα για να αποφύγω τις βλακείες!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Και της λέω "τι εννοείτε?"

Και μου λέει "με εξωσωματικη έμεινες εγκυος?"

Και της λέω:"όχι, αυτό έχει σημασία?"

Και μου λέει:"ε αυτές οι εγκυμοσύνες θεωρούνται πολύτιμες "

Και έμεινα εγω μαλ.... Να την κοιτάω

Ο Χριστός και η Παναγία μαζί! 😡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα ομάδα, θέλω να σας ρωτήσω κάτι αν ξέρετε, τις πρώτες μέρες όσο κάνετε διέγερση κάνει να κάνετε σφράγισμα δοντιών ή να σας δώσει ο οδοντίατρος αντιβίωση; ευχαριστώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εντάξει μπορείς να φας λίγο πιστεύω εμένα με αφηνε η Ενδοκρινολογος να φάω μου είχε πει ποσότητα αλλά δεν θυμάμαι ποσο μου είχε πει 🤔  αλλά εγω να πω την αλήθεια το παγωτο λαχταρουσα πιο πολύ το καλοκαίρι  😂
    • Ναι θυμάμαι κορίτσι μου την περίπτωση σου ... πραγματικά λυπάμαι πολύ 😥είμαι σίγουρη όμως ότι θα καταφέρεις σύντομα να πιάσεις στα χέρια σου ένα γερό και δυνατό μωρό όπως εσύ!! 🙏🙏 Στο εύχομαι από την καρδιά μου 🫶🏼🫶🏼 μέσα σε όλο αυτό υπάρχει κ ένα καλό ότι τουλάχιστον με την σπερματεγχυση είχες αποτέλεσμα! Άντε να περάσει ο καιρός να πας να δούμε πως θα κινηθείτε!! ❤️
    • Χαχαχαχα εντάξει δηλαδή αν αντέξεις μέχρι της 5/6 τι να πω μπράβο για την υπομονή σου εγω δεν θα άντεχα με τίποτα κορίτσι μου να περιμένω 😂
    • Έχω ΣΠΩ! Οι εξετάσεις μας γενικα είναι καλές εκτός από την καμπύλη ινσουλίνης λόγω ΣΠΩ και τα ανδρογονα μου που έπεσαν στις τελευταίες εξετάσεις! Δεν εχουμε ανακαλύψει κάτι άλλο και ο γιατρός μας είπε ότι αυτό που μας δυσκολεύει είναι το ΣΠΩ! Μέχρι  τώρα δεν είχα φυσιολογική συλληψη παρά μόνο μόνο με σπερματεγχυνση! Τον Δεκέμβρη του 23 πρώτη συλληψη αλλά ήταν βιοχημικη και τον Φεβρουάριο δεύτερη συλληψη αλλά παλινδρομησε στην 9η εβδομάδα και έκανα απόξεση 3/4 🥲! Με έβαλε να κάνω κάποιες εξετάσεις για αυτοάνοσα και δυο για θρομβοφιλια και ευτυχως βγήκαν καλές και τώρα περιμενω να βγουν οι καρυοτυποι οι δικοί μας και του μωρού που χασαμε! Μετά το πασχα έχω ραντεβού με τον γιατρό για να μου δώσει κάποια αγωγη ( μάλλον για τα ανδρογονα ) θα μας πει στο ραντεβού!
    • Thank you!! Αν το βγάλω μετά τις 24 Οκτώβρη πάντως, θα έχει Αφροδίτη στον τοξότη κ θα βγει ταξιδιάρικο οπότε θα μπορεί να μας ακολουθεί!! 😁 Εμ βέβαια αφού πήραμε εμείς τα αγόρια εσείς θα βγάλετε τα κορίτσια τώρα!!!  Από 18η βδομάδα κ μετα λένε κάποιες το νιωθουν! Αντε να δούμε εμείς!!  Κορίτσια εν τω μεταξύ έχω κάνει μια κοιλια τεράστια!!! Εσείς φουσκωσατε πολύ?
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...