Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

Και κορίτσια.... Δε κρατήθηκα!!!! Κρυφά από τον αντρουλη μου το έκανα!!! Το έκανα!!!! Τώρα μόλις... που δεν είναι τα πρώτα πρωινά!! Και είναι αχνό αλλά είναι θετικοοοοοοοοοο!!!! Υπάρχει σίγουρα μια άχνη γραμμουλα!!!!! Δεν το πιστευωωωωω!!!!!! Ας ευχηθούμε να μην είναι η παλιο-ovitrelle!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Xrisa127 είπε:

Καλημέρα Κατερίνα μου!είμαι ακριβώς στην ίδια κατάσταση με μόνη διαφορά ότι έκανα 3 ετ με κατεψυγμένα.Οι δυο ήταν αποβολές στην 6η εβδομάδα και η μια βιοχημική.Είναι φοβερά ψυχοφθόρο αλλά δεν θα τα παρατήσουμε!Αφου καταφέρνουμε την εμφύτευση δε μπορεί κάποια στιγμή θα καταφέρουμε και μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!.Διάβασα για τις καθεξιν αποβολές και έχω κάνει όλες τις εξετάσεις και ήταν καλές.Επιση παντού λέει ότι δεν σημαίνει ότι δε θα τα καταφέρουμε παρά τον αριθμό των αποβολών!

Τώρα θα αλλάξω γιατρό οπωσδήποτε έδωσα πολλές ευκαιρίες και εννοείται και πολλά χρήματα .είχα κλείσει ραντεβού στον Μαντουδη και δεν πήγα γιατί αδιαθέτησα 2 μέρες πριν και δεν κρατιόμουνα ήθελα να κάνω αμέσως διέγερση .ελπιζω να αλλάξει η τύχη μου .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Taselena είπε:

Και κορίτσια.... Δε κρατήθηκα!!!! Κρυφά από τον αντρουλη μου το έκανα!!! Το έκανα!!!! Τώρα μόλις... που δεν είναι τα πρώτα πρωινά!! Και είναι αχνό αλλά είναι θετικοοοοοοοοοο!!!! Υπάρχει σίγουρα μια άχνη γραμμουλα!!!!! Δεν το πιστευωωωωω!!!!!! Ας ευχηθούμε να μην είναι η παλιο-ovitrelle!!!!!!

Συνχαρητηρια !!!!!!!να έχεις και μια τέλεια χοριακη !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Katerinaki83 είπε:

Τώρα θα αλλάξω γιατρό οπωσδήποτε έδωσα πολλές ευκαιρίες και εννοείται και πολλά χρήματα .είχα κλείσει ραντεβού στον Μαντουδη και δεν πήγα γιατί αδιαθέτησα 2 μέρες πριν και δεν κρατιόμουνα ήθελα να κάνω αμέσως διέγερση .ελπιζω να αλλάξει η τύχη μου .

Εγώ σκεφτόμουν να κάνω προεμφυτευτικο αλλά τα χρήματα είναι παρά πολλά και με αυτά που διαβάζω κανεις δεν εγγυάται ότι με τα υγιή θα προχωρήσει μια εγκυμοσύνη.Επίσης έλεγα μήπως δοκιμάσω με φυσικούς γιατί ίσως έχουν καλύτερη ποιότητα τα ωάρια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Εμένα έφυγε μόνο του την άλλη φορά που έκανα μπάνιο και δεν μπόρεσα έστω να πάρω κάποιο ιστό .

Πω πω ρε γαμωτη τι περασες κι εσυ... 

Ναι εκανα απόξεση και πήραμε δειγμα για καρυοτυπο. Τωρα περιμενω τα αποτελέσματα να δουμε αν θα δειξει κατι... 

Θρομβοφιλιες κτλ εχεις κανει εξετασεις; 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Πω πω ρε γαμωτη τι περασες κι εσυ... 

Ναι εκανα απόξεση και πήραμε δειγμα για καρυοτυπο. Τωρα περιμενω τα αποτελέσματα να δουμε αν θα δειξει κατι... 

Θρομβοφιλιες κτλ εχεις κανει εξετασεις; 
 

Ναι και παρόλο που δεν έχω κάνω ινοχεπ 8000 μονάδες για σιγουριά μαύρη η κοιλιά μου και χωρίς αποτέλεσμα .η εμβρυολογος μου είπε πως δεν γίνεται όλα τα ήταν προβληματικά .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Τώρα θα αλλάξω γιατρό οπωσδήποτε έδωσα πολλές ευκαιρίες και εννοείται και πολλά χρήματα .είχα κλείσει ραντεβού στον Μαντουδη και δεν πήγα γιατί αδιαθέτησα 2 μέρες πριν και δεν κρατιόμουνα ήθελα να κάνω αμέσως διέγερση .ελπιζω να αλλάξει η τύχη μου .

Καλά θα κάνεις να αλλάξεις, συμφωνώ .Δε λέω ότι δεν ήταν καλός αλλά νομίζω ότι το να πας κάπου αλλού θα σου δώσει ελπίδες και θα σου αναπτερώσει το ηθικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Xrisa127 είπε:

Εγώ σκεφτόμουν να κάνω προεμφυτευτικο αλλά τα χρήματα είναι παρά πολλά και με αυτά που διαβάζω κανεις δεν εγγυάται ότι με τα υγιή θα προχωρήσει μια εγκυμοσύνη.Επίσης έλεγα μήπως δοκιμάσω με φυσικούς γιατί ίσως έχουν καλύτερη ποιότητα τα ωάρια.

Ξέρεις τι και εγώ φυσικούς θα κάνω .σε κάθε διέγερση που έκανα το δικό μου μεγάλωνε πολύ γρήγορα και το χάναμε στο τέλος όποτε μπορεί μόνο αυτό να έδινε εγκυμοσύνη .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Dimi1981 είπε:

Καλά θα κάνεις να αλλάξεις, συμφωνώ .Δε λέω ότι δεν ήταν καλός αλλά νομίζω ότι το να πας κάπου αλλού θα σου δώσει ελπίδες και θα σου αναπτερώσει το ηθικο

Ναι και να δοκιμάσω επιτέλους μόνο με το δικό μου το ωάριο όχι με φάρμακα το ειδε και ο γιατρός πως με πείραζαν τα φάρμακα μάλλον μου χάλαγαν τις ορμόνες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Ναι και παρόλο που δεν έχω κάνω ινοχεπ 8000 μονάδες για σιγουριά μαύρη η κοιλιά μου και χωρίς αποτέλεσμα .η εμβρυολογος μου είπε πως δεν γίνεται όλα τα ήταν προβληματικά .

Ναι βρε κοριτσι μου... 

Ειναι αυτο που λεμε τοσες μερες εδω με τα κορίτσια οτι ειναι θεμα πιθανοτήτων. Που θα παει θα ερθει και η δικη σου η σειρά και η δικη μου και όλως των κοριτσιών εδω! 🙏

Ειναι η απογοήτευση που σε ρίχνει... πολλες παλινδρομήσεις ρε γαμωτη ακούμε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Ξέρεις τι και εγώ φυσικούς θα κάνω .σε κάθε διέγερση που έκανα το δικό μου μεγάλωνε πολύ γρήγορα και το χάναμε στο τέλος όποτε μπορεί μόνο αυτό να έδινε εγκυμοσύνη .

Πόσες φορές έκανες διέγερση;Εγώ έκανα μια και πήρα 6 βλαστοκυστες.Τώρα δεν έχω άλλα στην κατάψυξη και πριν αποφασίσω αν θα κάνω κανονική διέγερση θα κάνω 1-2 φυσικούς.Πιστεύω πολύ σε αυτό που λες,το φυσικό ωάριο ίσως ήταν και το καλύτερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katerinaki83 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια έχω καιρό να γράψω ΔΥστηχως έκανα εμβρυομεταφορα 1/03 δυο βλαστοκυστες 1 αα και 1 ΒΒ προχωρημένη και ΔΥστηχως 9 /03 παίρνω μια χοριακη 21 σταματάω τα φάρμακα ξανακάνω μέτα από δυο μέρες 50 και αρχίζει το μαρτύριο για δεύτερη φορά μετά από 4 μέρες 269 και τελευταία πάλι μετά από 4 μέρες 700 όποτε λογικά πάω για δεύτερη παλινδρομη κύηση μετά από 4 εμβρυομεταφορα ενώ σε όλες έιχα θετικό αποτέλεσμα τι να πω δεν ξέρω έχω απογοητευτεί ειλικρινά είχα πολλές ελπίδες έχω παρατηρήσει πως με φρέσκα έχω βιοχημική άρα φταίνε τα φάρμακα και με κατεψυγμένα προχωράει έως 6 η εβδομάδα .ΔΥστηχως απομακρύνομαι όλο πιο πολύ από το όνειρο να γίνω μανούλα ευτυχώς έχω το σύζυγο που μου λέει και πως χωρίς παιδί το ίδιο καλά θα είμαστε αλλά όλες ξέρετε πως δεν είναι το ίδιο .

Αντε παλι! Πολυ λυπαμαι!!Καταρχας ο γιατρος σου ειπε να κοψεις τα φαρμακα;;γιατι;;;επειδη ειδατε χοριακη 21 την 9η μερα;;;καμπυλη σακχαρου κ ινσουλινης εκανες τελικα;&τα ΑΝΑ ξανα;σε φυσικο κυκλο κανατε ετ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Αντε παλι! Πολυ λυπαμαι!!Καταρχας ο γιατρος σου ειπε να κοψεις τα φαρμακα;;γιατι;;;επειδη ειδατε χοριακη 21 την 9η μερα;;;καμπυλη σακχαρου κ ινσουλινης εκανες τελικα;&τα ΑΝΑ ξανα;σε φυσικο κυκλο κανατε ετ;

Όχι καλε ο γιατρός είπε να τα συνεχίσω .μόνη μου το αποφάσισα μόλις είδα πως ανέβηκε τα ξαναπηρα τα σικλακουρ τα έπαιρνα με βαριά καρδιά βέβαια .σάκχαρο δεν είχα πήρα και αντιβίωση 2 εβδομάδες προληπτικά ανα δεν έκανα αλλά έπαιρνα κορτιζόνη δεν νομίζω πως κάνουν κάτι παραπάνω με θετικά Ανα .κοιτά φταίω και εγώ γιατί ενώ είχα αποφασίσει να πάω με φυσικό ξαναέκανα διέγερση και πάλι έχασα το ωάριο μου για να πάρουμε 10απο τα οποία 7 γονιμοποιήθηκαν και μέχρι 3η μέρα ήταν grade 1 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Katerinaki83 είπε:

Όχι καλε ο γιατρός είπε να τα συνεχίσω .μόνη μου το αποφάσισα μόλις είδα πως ανέβηκε τα ξαναπηρα τα σικλακουρ τα έπαιρνα με βαριά καρδιά βέβαια .σάκχαρο δεν είχα πήρα και αντιβίωση 2 εβδομάδες προληπτικά ανα δεν έκανα αλλά έπαιρνα κορτιζόνη δεν νομίζω πως κάνουν κάτι παραπάνω με θετικά Ανα .κοιτά φταίω και εγώ γιατί ενώ είχα αποφασίσει να πάω με φυσικό ξαναέκανα διέγερση και πάλι έχασα το ωάριο μου για να πάρουμε 10απο τα οποία 7 γονιμοποιήθηκαν και μέχρι 3η μέρα ήταν grade 1 

Δεν θέλω να είμαι αχάριστη με τον γιατρό είναι πραγματικά δίπλα μου και  ενδιαφέρεται αλλά ίσως να φταίει τελικά και ο τρόπος που κάνουν την εμβρυομεταφορα .Που λες έχω γιατρό στην δουλειά που η γυναίκα του σε γνωστό κέντρο κόντεψε να χάσει την μήτρα της από λάθος εμβρυομεταφορα κόλλησαν στον τράχηλο μετά από πολλές βιοχημικές παλλινδρομες με την πρώτη προσπάθεια έμεινε στον Παντο άρα νομίζω πως παίζει και το χέρι του γιατρου στην εμβρυομεταφορα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Δεν θέλω να είμαι αχάριστη με τον γιατρό είναι πραγματικά δίπλα μου και  ενδιαφέρεται αλλά ίσως να φταίει τελικά και ο τρόπος που κάνουν την εμβρυομεταφορα .Που λες έχω γιατρό στην δουλειά που η γυναίκα του σε γνωστό κέντρο κόντεψε να χάσει την μήτρα της από λάθος εμβρυομεταφορα κόλλησαν στον τράχηλο μετά από πολλές βιοχημικές παλλινδρομες με την πρώτη προσπάθεια έμεινε στον Παντο άρα νομίζω πως παίζει και το χέρι του γιατρου στην εμβρυομεταφορα .

Θα πήγαινα στον παντο αλλά επειδή έχει πολύ δουλειά νομίζω δεν έχει τον χρόνο να ασχοληθεί τόσο μαζί σου γιαυτο αποφάσισα να πάω στον Μαντουδη .Μακάρι την Δευτέρα να ανεβεί η χοριακη και να μην χρειαστεί να κάνω τίποτα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Taselena είπε:

Και κορίτσια.... Δε κρατήθηκα!!!! Κρυφά από τον αντρουλη μου το έκανα!!! Το έκανα!!!! Τώρα μόλις... που δεν είναι τα πρώτα πρωινά!! Και είναι αχνό αλλά είναι θετικοοοοοοοοοο!!!! Υπάρχει σίγουρα μια άχνη γραμμουλα!!!!! Δεν το πιστευωωωωω!!!!!! Ας ευχηθούμε να μην είναι η παλιο-ovitrelle!!!!!!

Μια τέλεια χοριακή εύχομαι!!! Ποιο τεστ έκανες; Κανονικό η early?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καινούργια στην ομάδα...περιμένοντας να ξεκινήσω και εγώ όλη την διαδικασία για πρώτη φορά! Χαίρομαι να διαβάζω τέτοια μηνύματα! ΠΟΛΛΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ! Εύχομαι να πάνε όλα καλά! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Θα πήγαινα στον παντο αλλά επειδή έχει πολύ δουλειά νομίζω δεν έχει τον χρόνο να ασχοληθεί τόσο μαζί σου γιαυτο αποφάσισα να πάω στον Μαντουδη .Μακάρι την Δευτέρα να ανεβεί η χοριακη και να μην χρειαστεί να κάνω τίποτα .

Δεν εχει να κανει η δουλεια που εχει.παντα εχει απειρες γυναικες οπως ολοι. θα ασχοληθει μαζι σου.δηλαδη μη τον αποριπτεις απο αυτο,αν νομιζεις μονο αυτο..παρε γνωμη κατι θα σου πει παραπανω μπορει να δει κατι που δεν ετυχε να δει ο δικος σου..στο ευχομαι μεσα απο τη καρδια μου αυριο να παρει μπρος και επειδη ολα γινονται σε αυτη τη ζωη και εχουμε δει τα παντα .. ποτέ δε ξερεις !!🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Taselena είπε:

Κορίτσια δεν αντέχω... Πήγα και αγόρασα τεστ φαρμακείου... Να το κανω;; Το να δώσει ψευδώς αρνητικό δε με πειράζει γιατί θα έχω την ελπίδα ότι το έκανα νωρίς... υπάρχει περίπτωση για ψευδώς θετικο;;;; Έκανα την ετ τη Δευτέρα 15/3. Είμαι στην 7η μέρα.... Απλά το μόνο που σκέφτομαι είναι ότι την η μέρα της ετ μου έκαναν και ένεση ovitrelle. Αν δεν κάνω λαθος είναι χοριακη...

Ξεκάθαρα όχι! Είναι πολύ νωρίς! Υπομονή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Taselena είπε:

Κανονικο, το clear blue!

Η ovitrelle θέλει περίπου 8 μέρες να μηδενίσει. Πιστεύω πως είσαι εγκυούλα γιατί διαφορετικά αν δεν ήσουν θα ήταν πολύ χαμηλά οι μονάδες της χοριακής για να δείξει θετικό το κανονικό τεστ. Αν είχες κάνει early θα είχα τις επιφυλάξεις μου. Χοριακή πότε έχεις να κάνεις κανονικά; Την Τρίτη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Taselena είπε:

Κανονικο, το clear blue!

Μακάρι κορίτσι μου να βγει αληθινό το τέστ!!! Στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου!!! Σου εύχομαι μια τερααααστια χοριακή!!!❤️❤️🙏🙏🙏🙏🙏🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Taselenaμου δεν αντεξες ε;; 😁 εγω κάνω τρομερή υπομονή και κρατιέμαι για Τετάρτη ! Συγχαρητήρια κορίτσι μου.. εύχομαι να σου πάνε όλα τέλεια ❤️ Καλή εγκυμοσύνη να έχεις !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Taselena είπε:

Κορίτσια δεν αντέχω... Πήγα και αγόρασα τεστ φαρμακείου... Να το κανω;; Το να δώσει ψευδώς αρνητικό δε με πειράζει γιατί θα έχω την ελπίδα ότι το έκανα νωρίς... υπάρχει περίπτωση για ψευδώς θετικο;;;; Έκανα την ετ τη Δευτέρα 15/3. Είμαι στην 7η μέρα.... Απλά το μόνο που σκέφτομαι είναι ότι την η μέρα της ετ μου έκαναν και ένεση ovitrelle. Αν δεν κάνω λαθος είναι χοριακη...

Κορίτσι μην εμπιστεύεσαι πια τεστ! Εγώ δεν ξανα κάνω στη ζωή μου! Πριν τη χοριακή ήταν αρνητικό και με πρωινά ούρα! Το κοιτούσα στο φως, τίποτα, έβαζα το φλας του κινητού απο πίσω! Τίποτα!!! Μέχρι που την πρωινή την innohep δεν την έκανα, είπα να σταματήσω τα φάρμακα, ήμουν έτοιμη να τα παρατήσω τελείως καθώς ήμουν σίγουρη ότι απέτυχα! Έκλαιγα με μαύρο δάκρυ, ο σύζυγός μου είπε θα ξανα προσπαθήσουμε. Έψαχνα γιατρό για υστεροσκόπηση καθώς δεν έχω κάνει και έρχεται η χοριακή 124!!!
Ε εντάξει τώρα μη πω τίποτα! Δηλαδή πόσο πρέπει να έχουμε για να δείξει θετικό; 1000; 
Οπότε αν το κάνεις να ξέρεις ότι μόνο αν δείξει θετικό οκ είναι θετικό! Αν είναι αρνητικό πάλι σίγουρη απάντηση δεν θα έχεις. Εγώ μετάνιωσα που το έκανα πάντως!
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Taselena είπε:

Και κορίτσια.... Δε κρατήθηκα!!!! Κρυφά από τον αντρουλη μου το έκανα!!! Το έκανα!!!! Τώρα μόλις... που δεν είναι τα πρώτα πρωινά!! Και είναι αχνό αλλά είναι θετικοοοοοοοοοο!!!! Υπάρχει σίγουρα μια άχνη γραμμουλα!!!!! Δεν το πιστευωωωωω!!!!!! Ας ευχηθούμε να μην είναι η παλιο-ovitrelle!!!!!!

Τώρα το είδα! Εντάξει είσαι έγκυος! Συγχαρητήρια!!!! Πήρες τεστ φαρμακείου και όπως φαίνεται αξιόπιστο. Εγώ είχα τις απλές ταινίες και έδειχνε αρνητικότατο 7η μέρα. Ίσως να είχε δίκαιο ο άντρας μου που έλεγε μην τις εμπιστεύεσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...