Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Θα κάνεις μικρογονιμοποίηση;

Καλημερα! Σε εμενα πηγαινε η ερωτηση? Συγνωμη γιατι μπερδευτηκα.....εγω ακομα δεν εχω ξεκινησει διεγερση. Μηπως ηθελες να στειλεις σε καποια αλλη κοπελα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Με το καλό βρε κορίτσι μου... !!! Ναι πολυ σωστά φτιάξτε το φάκελο σας ήρεμα κ όταν είσαι έτοιμη ξανά κάλεσε δεν έχεις να χάσεις κάτι!!! 

Καλά εδώ από την χαρά μου που το σήκωσαν δεν ρώτησα τίποτα άλλο φτερωτό χαρτιά θέλουν τι εξετάσεις τίποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Στον Π εισαι και εσυ μαντευω.χρωμωσωμικες ανωμαλιες τυχαίε γεγονότα.ελλειψη οιστραδιολης σου εδωσε σικαλκουρ αυτοκολλητα κ λεντοτζεστ ή οχι; Μοριδια βαλατε..ευχομαι οτι καλυτερο μεσα απο τη καρδια μου και ολα γινονται να το θυμασαι!!!!

Ευχαριστώ πολύ! Στην προηγούμενη εγκυμοσυνη έπαιρνα 9 σικλακουρ τη μέρα και κάτι αυτοκόλλητα.  Τώρα μετά την ωοληψια παιρνω 6 σικλακουρ. Ναι σε αυτόν που λες ειμαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Καταρχήν Καλή επιτυχία. Εγώ από αυτά που διαβάζω μόνο θετικά βλέπω. καταρχήν βλέπω μία πάρα πολύ δεκτική μήτρα και μία κοπέλα που μπορεί και μένει έγκυος και μόνη της δηλαδή έχεις πολύ δεκτικό ενδομήτριο που εμφυτεύονται όλα.  

Ας ξεκινήσουμε Λοιπόν από τις εξετάσεις που έχετε κάνει. κάτι ανέφερες για κύτταρα στο μωρό που ήταν δικά σου αυτό σημαίνει ότι έχετε κάνει καρυότυπο ζεύγους και έχει βρεθεί ο δικός σου με πρόβλημα; Αιματολογικά ανοσολογικα έχεις κοιτάξει; Έχεις επισκεφθεί το τμήμα κάθεξιν αποβολών του Έλενα η του Αλεξάνδρα; Κάνουν εξαιρετική δουλειά εκεί. Επίσης είπατε ότι το σπέρμα είχε πρόβλημα παρόλα αυτά εσύ έμεινες έγκυος φυσιολογικά δύο φορές. Το πρόβλημα αυτό πώς διορθώθηκε; Πήγατε σε εξειδικευμένο ουρολόγο ανδρολόγο; Και πάλι εδώ θα σε παραπέμψω στο Έλενα στο αρμόδιο τμήμα ενδοκρινολογικό ανδρολογικό. Είμαι σίγουρη ότι και αυτή σου η προσπάθεια θετική θα είναι και σου εύχομαι ολόψυχα να προχωρήσεις παρακάτω. σε αντίθετη περίπτωση πρέπει να τσεκάρεις πρώτα όλα αυτά που σου είπα..... Ότι άλλο θέλεις Εδώ είμαστε να βοηθήσουμε

Ευχαριστώ πολύ και για τις συμβουλές και για όλα! 

Όπως έγραψα σε προηγούμενο ποστ έχουμε κάνει όλες τις εξετάσεις και όλες είναι φυσιολογικές και ο καρυότυπος ζεύγους. Το σπέρμα του άντρα μου συνεχίζει και έχει θέμα για αυτό και κάναμε μικρογονιμοποίηση. Τώρα πώς κατάφερα να μείνω έγκυος φυσιολογικά, είναι άξιο απορίας. 

Έπαρνε βιταμίνες lifertil που προφανώς το ενίσχυσαν. Δεν έχει θέμα παθολογικό (έχει ήδη ένα παιδί 11 χρονών). Το dfi του είναι άριστο. Λένε ότι προφανώς είναι θέμα άγχους και κακής διατροφής (τσιγάρα, καφέδες) και για αυτό και τα δεδομένα αλλάζουν. Τώρα τι να πω και εγώ δεν ξέρω...

Το ενδομήτριο ναι μεν είναι δεκτικό, αλλά το θέμα είναι να προχωράει και η εγκυμοσύνη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η N.Angel είπε:

Κ εγω δεν πιστευω οτι μπορει κανεις να μας καταλαβει περα απο τα κοριτσια που το εχουν ζησει η ζουνε...ευκολα λενε λογια εξω απο τον χορο! Να λειτουργεις οπως σε κανει να νιωθεις καλυτερα!! Εμεις ειμαστε εδω να τα μοιραζομαστε ολα χωρις να κρινουμε κανεναν!

 Παντως εγω θα σου πω να μην προδικαζεις γιατι ποτε δεν ξερεις η ζωη ειναι πολυ απροβλεπτη! Στην προκειμενη φαση καλα κανεις κ εσυ συγκρατημενη αν οντως πιστευεις οτι μπορει να εχεις ενδομητριωση.
Στην Θες/νικη εισαι, αν καταλαβα. Σε ποιο κεντρο αν επιτρεπεται; ποτε ειναι να κανεις χοριακη; Πρεπει να ειμαστε κοντα εγω εκανα ετ την Παρασκευη! 
 

Μετα διαβασα οτι εισαι επαρχια..

Καλησπέρα!

Επαρχία μένω αλλά τη διαδικασία την έκανα στην Αθήνα σε έναν από τους πολύ γνωστούς γιατρούς. Εγώ έκανα την ετ το Σάββατο, οπότε χοριακή θα κάνω την άλλη Παρασκευή, σε μία εβδομάδα από τώρα. Καλή τύχη να έχεις και να έχεις μία πολύ υψηλή τιμή χοριακής!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μουυυ εγω εκανα χθες ωοληψια κ πηραμε 17 κ σημερα με ενημερωσαν για 9 γονιμοποιημενα...προχωραμε σε βλαστοκυστες κ τριτη εμβρυομεταφορα .εμενα επειδη εβλεπαν πολλα μου ειχαν αλλαξει την διατροφη για να με φοηθησουν να μη παθω υπερδιεργερση...ακομη κ τωρα εχω φουσκωμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Καλησπέρα!

Επαρχία μένω αλλά τη διαδικασία την έκανα στην Αθήνα σε έναν από τους πολύ γνωστούς γιατρούς. Εγώ έκανα την ετ το Σάββατο, οπότε χοριακή θα κάνω την άλλη Παρασκευή, σε μία εβδομάδα από τώρα. Καλή τύχη να έχεις και να έχεις μία πολύ υψηλή τιμή χοριακής!!!

Σ ευχαριστω πολυ!!! κ εσυ ευχομαι να εχεις επιτυχια και μια μεγααααλη χοριακη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ντοναλτ είπε:

Κοριτσια μουυυ εγω εκανα χθες ωοληψια κ πηραμε 17 κ σημερα με ενημερωσαν για 9 γονιμοποιημενα...προχωραμε σε βλαστοκυστες κ τριτη εμβρυομεταφορα .εμενα επειδη εβλεπαν πολλα μου ειχαν αλλαξει την διατροφη για να με φοηθησουν να μη παθω υπερδιεργερση...ακομη κ τωρα εχω φουσκωμα 

Καλη επιτυχια!!! Με το καλο!!! ❤️🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπερα!! Μπορείτε να με βοηθήσετε; Εχω κανει εξέταση για καρυοτυπο εμβρύου... σε πόσες μερες βγαίνουν τα αποτελέσματα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Κορίτσια καλησπερα!! Μπορείτε να με βοηθήσετε; Εχω κανει εξέταση για καρυοτυπο εμβρύου... σε πόσες μερες βγαίνουν τα αποτελέσματα; 

Γύρω στον 1 μήνα κάνουν να βγουν. Λυπάμαι που υπεστης αυτή τη διαδικασία... τα έχω περάσει και εγώ 2 φορές...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Γύρω στον 1 μήνα κάνουν να βγουν. Λυπάμαι που υπεστης αυτή τη διαδικασία... τα έχω περάσει και εγώ 2 φορές...

Το θυμαμαι κοριτσι μου που το ελεγες τις προαλλες... και για σενα λυπάμαι!! Κριμα! 

Να δουμε ακομη πόσες στενοχώριες θα περασουμε... 

Τοσο πολυ κάνουν να βγουν; Ωωχ εχω κι αυτο να περιμενω... και θα μου δωσει κι αλλες εξετασεις ο γιατρος! 🙁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Taselena είπε:

Κορίτσια ακόμα μια ερώτηση... συγγνώμη σας έχω τρελάνει... Μετά την ωοληψια, για πόσες μέρες έχετε ενοχληση στις ωοθηκες;;

Εξαρτάται από την κάθε περίπτωση... εγώ την προηγούμενη φορά  την τριτη μέρα μετά την ωοληψια έπαθα υπερδιεργεση και κατέληξα στην κλινική με ορους.  Αυτή την φορά παρόλο που έβγαλα 21 ωάρια δεν έπαθα κάτι τέτοιο (είχα κόψει βέβαια και το αλάτι), αλλά πονούσα για καμιά βδομάδα μετά ιδιαίτερα τα βράδια. Ο γιατρός μου είπε ότι ήταν φυσιολογικό.  Και υπέρηχο που έκανα την τριτη μερα ήμουν μια χαρά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Taselena είπε:

Κορίτσια ακόμα μια ερώτηση... συγγνώμη σας έχω τρελάνει... Μετά την ωοληψια, για πόσες μέρες έχετε ενοχληση στις ωοθηκες;;

Να κανεις όσες ερωτήσεις θες... 

Εγω ειχα ενοχλήσεις μεχρι να κανω και τη δεύτερη χοριακη... αφου ολο νομιζα οτι θα αδιαθετήσω. Αλλα δεν ειναι κανόνας για ολες αυτο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα.Κγω ειμαι στη τριτη ημερα ωοληψια κ ακομη ειμαι φουσκωμενη κ ποναω λιγακι.μου εχει κοψει ο γιατρος απο τον πρωτο υπερηχο το αλατι  τη ζάχαρη κ τα ζυμαρικά.....τα φαρμακα περασα επιτροπη κ τα πηρα μηπως ξερετε τι χρειαζεται για το ικα μετα για να παρω τα χρηματα που δινουν οταν κανεις εξωσωματικη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλημερα κι απο εμενα! Ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει καποια κοπελα τιποτα σχετικα με τους ανταγωνιστες cetrotide κ orgalutran, αν εχουν καποια διαφορα μεταξυ τους ως ουσιες κι αν δινονται σε καποιες περιπτωσεις οι μεν αντι για τις δε? Σε βιντεακια ειδα οτι εχουν διαφορετικη προετοιμασια δλδ cetrotide εχουν μια διαδιακασια αναμειξης που θελει προσοχη μη δημιουργηθουν φυδαλιδες αερα ενω οι orgalutran ειναι προγεμισμενες, ετοιμες . Επισης πονανε?? Γιατι διαβαζω οτι ως ουσιες τσουζουν λιγο ή μπορει να κανουν αλλεργια κι επειδη ειμαι αλλεργικη ανησυχησα λιγο...εμενα μου συνταγογραφησαν cetro κ στις παρενεργειες στο ιντερνετ ειδα οτι γραφει για πιθανη εκδηλωση ερυθηματος και αλλεργιας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Taselena είπε:

Κορίτσια ακόμα μια ερώτηση... συγγνώμη σας έχω τρελάνει... Μετά την ωοληψια, για πόσες μέρες έχετε ενοχληση στις ωοθηκες;;

Καλημέρα κορίτσι!

Εγώ είχα για δυο τρεις μέρες σαν τσιμπηματάκια χαμηλά, τα ένιωθα λίγο πιο έντονα όταν πήγαινα τουαλέτα. Μέρα με τη μέρα έφευγε. Μετά απο 5-6 μέρες δεν ένιωθα τίποτα. Επίσης παρά τα 21 ωάρια δεν έπαθα υπερδιέγερση ούτε καν ελαφριά, ήμουν απο τις τυχερές, απέφυγα το αλάτι για 3 μέρες και μετά την ωοληψία και μετα έτρωγα τα πάντα κανονικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.

Χθες Παρασκευή έκανα εμβρυομεταφορά. Μεταφέραμε μια βλαστοκλυστη AA.

Σε 9 μέρες είναι το τεστ αλλά πέφτει Κυριακή και θα το κάνω την άλλη Δευτέρα. 

Την ώρα που είδα τη λάμψη του εμβρύου μέσα στη μήτρα βούρκωσα! Που να δω και θετική χοριακή τι θα κάνω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Bonbon είπε:

Κοριτσια καλημερα κι απο εμενα! Ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει καποια κοπελα τιποτα σχετικα με τους ανταγωνιστες cetrotide κ orgalutran, αν εχουν καποια διαφορα μεταξυ τους ως ουσιες κι αν δινονται σε καποιες περιπτωσεις οι μεν αντι για τις δε? Σε βιντεακια ειδα οτι εχουν διαφορετικη προετοιμασια δλδ cetrotide εχουν μια διαδιακασια αναμειξης που θελει προσοχη μη δημιουργηθουν φυδαλιδες αερα ενω οι orgalutran ειναι προγεμισμενες, ετοιμες . Επισης πονανε?? Γιατι διαβαζω οτι ως ουσιες τσουζουν λιγο ή μπορει να κανουν αλλεργια κι επειδη ειμαι αλλεργικη ανησυχησα λιγο...εμενα μου συνταγογραφησαν cetro κ στις παρενεργειες στο ιντερνετ ειδα οτι γραφει για πιθανη εκδηλωση ερυθηματος και αλλεργιας. 

Καλημερα!! Δεν ξερω για τις ουσιες που εχουν, εγω εκανα olgalutran. Ειναι πραγματι ετοιμες κ ευκολες! Ναι λιγο τσουζοφαγουριζουν για την επομενη μιση μια ωρα αλλα οχι κατι το ιδιαιτερο. τωρα αν εσυ εχεις αλλεργιες ρωτα καλυτερα τον γιατρο σου για να εισαι σιγουρη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Taselena είπε:

Κορίτσια ακόμα μια ερώτηση... συγγνώμη σας έχω τρελάνει... Μετά την ωοληψια, για πόσες μέρες έχετε ενοχληση στις ωοθηκες;;

Εγω ειχα τις δυο πρωτες μερες πιο εντονες ενοχλησεις μετα σχεδον τπτ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η I want a baby είπε:

Καλημέρα κορίτσια.

Χθες Παρασκευή έκανα εμβρυομεταφορά. Μεταφέραμε μια βλαστοκλυστη AA.

Σε 9 μέρες είναι το τεστ αλλά πέφτει Κυριακή και θα το κάνω την άλλη Δευτέρα. 

Την ώρα που είδα τη λάμψη του εμβρύου μέσα στη μήτρα βούρκωσα! Που να δω και θετική χοριακή τι θα κάνω! 

Ειναι πραγματικα μοναδικη στιγμη! ❤️Με το καλο κοριτσι μου να φωλιασει μεσα σου! Ενα κ καλο να ναι!! Σου ευχομαι μια χορταστικη χοριακη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Bonbon είπε:

Κοριτσια καλημερα κι απο εμενα! Ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει καποια κοπελα τιποτα σχετικα με τους ανταγωνιστες cetrotide κ orgalutran, αν εχουν καποια διαφορα μεταξυ τους ως ουσιες κι αν δινονται σε καποιες περιπτωσεις οι μεν αντι για τις δε? Σε βιντεακια ειδα οτι εχουν διαφορετικη προετοιμασια δλδ cetrotide εχουν μια διαδιακασια αναμειξης που θελει προσοχη μη δημιουργηθουν φυδαλιδες αερα ενω οι orgalutran ειναι προγεμισμενες, ετοιμες . Επισης πονανε?? Γιατι διαβαζω οτι ως ουσιες τσουζουν λιγο ή μπορει να κανουν αλλεργια κι επειδη ειμαι αλλεργικη ανησυχησα λιγο...εμενα μου συνταγογραφησαν cetro κ στις παρενεργειες στο ιντερνετ ειδα οτι γραφει για πιθανη εκδηλωση ερυθηματος και αλλεργιας. 

Ο γιατρος μου μου ειπε οτι ειναι ιδιες απλα μου εγραψε orgalutran γιατι ειναι ετοιμες κ δεν ειναι σε ελλειψη .οταν τις εκανα μια ελαφρια κοκκινιλα  ειχα τιποτα περισσοτερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η I want a baby είπε:

Καλημέρα κορίτσια.

Χθες Παρασκευή έκανα εμβρυομεταφορά. Μεταφέραμε μια βλαστοκλυστη AA.

Σε 9 μέρες είναι το τεστ αλλά πέφτει Κυριακή και θα το κάνω την άλλη Δευτέρα. 

Την ώρα που είδα τη λάμψη του εμβρύου μέσα στη μήτρα βούρκωσα! Που να δω και θετική χοριακή τι θα κάνω! 

Μετο καλο κοριτσι μου! Καλη εμφυτευση σοθ ευχομαι και μια μεγαλη χοριακη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η N.Angel είπε:

Καλημερα!! Δεν ξερω για τις ουσιες που εχουν, εγω εκανα olgalutran. Ειναι πραγματι ετοιμες κ ευκολες! Ναι λιγο τσουζοφαγουριζουν για την επομενη μιση μια ωρα αλλα οχι κατι το ιδιαιτερο. τωρα αν εσυ εχεις αλλεργιες ρωτα καλυτερα τον γιατρο σου για να εισαι σιγουρη.

Ευχαριστω για την απαντηση! Θυμασαι μηπως με ποσες μοναδες εκανες διεγερση κι αν εκανες ολοκληρη την ενεση orgalutran καθε φορα ή τη μιση? Βεβαια  αυτο θα εχει να κανει και με την πορεια της διεγερσης και την ανταποκριση στα φαρμακα υποθετω...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Bonbon είπε:

Ευχαριστω για την απαντηση! Θυμασαι μηπως με ποσες μοναδες εκανες διεγερση κι αν εκανες ολοκληρη την ενεση orgalutran καθε φορα ή τη μιση? Βεβαια  αυτο θα εχει να κανει και με την πορεια της διεγερσης και την ανταποκριση στα φαρμακα υποθετω...

 

Εγω εκανα 200 μοναδες κ την εκανα ολη την orgalutran.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...