Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η Σόφη88 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Η χοριακή μου βγήκε 1100!! Είχε καμία τέτοια χοριακή;; Είναι φυσιολογικό;; Μου φάνηκε απίστευτα μεγάλο και αγχώθηκα!!!  Νομίζω μετά από 5 χρόνια προσπάθειας απλώς δεν μπορώ να διαχειριστώ τα νέα και να τα συνειδητοποιήσω~

Ντίνα μου εύχομαι με το καλό όλα και σε σένα!

Συγχαρητήρια κορίτσι μου εύχομαι να σου πάνε όλα τέλεια και να χαρείς την εγκυμοσύνη σου🎉🎉🎉❤️❤️
Πρωτη προσπάθεια είναι με εξωσωματική;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Σόφη88 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Η χοριακή μου βγήκε 1100!! Είχε καμία τέτοια χοριακή;; Είναι φυσιολογικό;; Μου φάνηκε απίστευτα μεγάλο και αγχώθηκα!!!  Νομίζω μετά από 5 χρόνια προσπάθειας απλώς δεν μπορώ να διαχειριστώ τα νέα και να τα συνειδητοποιήσω~

Ντίνα μου εύχομαι με το καλό όλα και σε σένα!

Καλησπέρα κοπέλα μου!!!Και συγχαρητήριαααα!!!!👶👶🤰🤰

Είναι πολύ καλή η χοριακη σου!!!Σου εύχομαι μια τέλεια εγκυμοσύνη!!!!😘😘

Και εγω η πρώτη μου χοριακη ήταν 1080!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Άντρεα είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου, εγω εχω χοριακη την Τρίτη και δεν έχω κανενα απολύτως συμπτώμα.. η αλήθεια εχω ήδη ετοιμαστει για το αρνητικό για να μην μου ερθει βαρύ.. ψυχολογία όπως το είπες στα κάγκελα! Έσυ όμως να είσαι θετική  έχεις αρκετές ένδειξεις για επιτυχία!!

Λυπάμσι κορίτσι μου, ελπίζω να βρεθεί κάποια να σου πει πως μετα απο αρνητικό πήρε θετικο.. ξερω 2 περιπτωσεις οχι απο εξωσωματική που την 1η μετα καθυστέρησης ειχαν αρνητικο αλλα ήταν εγκυες τελικα! 

Η αλήθεια θα κάνω και εγώ τεστ πριν τη χοριακη. Θα παρω τα αποτελέσματα όταν θα ειμαι δουλεια και θελω νσ ειμαι έτοιμη. Θα κανω τ τεστ την Κυριακή και θα εχω ολη τη μερα να το χωνέψω..

Αντρεα καλησπερα! Προσπαθω να ειμαι θετική αλλα με κατακλύζει το αγχος... ειχα μια αποβολή παλιότερα και οτι αρνητικό με φοβίζει!! 
Παιρνω δύναμη απο ολες σας εδω που λέτε να μη μασάμε και αν κατι παει στραβά να κοιτάμε ηδη την επόμενη προσπάθεια που ερχεται! 
Θετικες χοριακες για ολες κορίτσια!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η JNtina είπε:

Αντρεα καλησπερα! Προσπαθω να ειμαι θετική αλλα με κατακλύζει το αγχος... ειχα μια αποβολή παλιότερα και οτι αρνητικό με φοβίζει!! 
Παιρνω δύναμη απο ολες σας εδω που λέτε να μη μασάμε και αν κατι παει στραβά να κοιτάμε ηδη την επόμενη προσπάθεια που ερχεται! 
Θετικες χοριακες για ολες κορίτσια!! ❤️

Σε νιώθω φίλη μου, έχω και εγώ ανάλογη εμπειρία από αποβολή και η αλήθεια είναι ότι με πιάνει φόβος αρχικά αν θα μπορέσω ξανά και μετά να α πάνε όλα καλά μέχρι τέλους! Σου στέλνω όλη τη θετική μου ενέργεια για καλά αποτελέσματα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Σε νιώθω φίλη μου, έχω και εγώ ανάλογη εμπειρία από αποβολή και η αλήθεια είναι ότι με πιάνει φόβος αρχικά αν θα μπορέσω ξανά και μετά να α πάνε όλα καλά μέχρι τέλους! Σου στέλνω όλη τη θετική μου ενέργεια για καλά αποτελέσματα!!!

Καλησπερα!! Κι εγω ακριβως αυτο σκεφτομαι, αν θα καταφέρω αρχικά να πετύχω εγκυμοσύνη και μετα αν θα πανε καλα μεχρι τέλους! Ακριβως οπως τα ειπες! 
Καλα αποτελέσματα και σε σενα!! Ολα θετικά να τα βρεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Evi87 είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου εύχομαι να σου πάνε όλα τέλεια και να χαρείς την εγκυμοσύνη σου🎉🎉🎉❤️❤️
Πρωτη προσπάθεια είναι με εξωσωματική;

Πρώτη φορά εμβρυομεταφορά. Πολλες αποτυχημενες προσπάθειες εξωσωματικής γιατί δεν είχα ανταπόκριση σε κανένα ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟ και δεν έβγαζα ωάριο. Έκανα κάποιες ωοληψιες με φυσικό και βάλαμε δυο βλαστοκύστες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Despina87 είπε:

Καλησπέρα κοπέλα μου!!!Και συγχαρητήριαααα!!!!👶👶🤰🤰

Είναι πολύ καλή η χοριακη σου!!!Σου εύχομαι μια τέλεια εγκυμοσύνη!!!!😘😘

Και εγω η πρώτη μου χοριακη ήταν 1080!!

Δεσποινα μου διάβαζα χθες τις συζητήσεις με τα κορίτσια και είχα πάρει θαρρος! Ευχομαι να πάνε όλα καλά και στις 2 μας ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Bonbon είπε:

Καλημερα σε ολες κοριτσια μου, καλη δυναμη σε οσες προσπαθουμε και πολυ καλη επιτυχια στα κοριτσια που ειναι σε αναμονη χοριακης! Ηθελα να ρωτησω εαν εχει τυχει σε καποια κοπελα να την ξεκινησουν με cyclacur απο τον προηγουμενο κυκλο στην διεγερση με βραχυ πρωτοκολλο? 

Καλησπέρα! Και εγώ βρίσκομαι εν αναμονή να ξεκινήσω τη διέγερση και ο γιατρός μου έχει δώσει duphaston για να ελέγξουμε ποια θα είναι η πρώτη μέρα του κύκλου. Παίρνω 2 κάθε μέρα από την επόμενη μέρα της ωορρηξίας μου την οποία παρακολουθήσαμε με τεστακια και υπέρηχο. 

Με το καλό εύχομαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Taselena είπε:

Καλησπέρα! Και εγώ βρίσκομαι εν αναμονή να ξεκινήσω τη διέγερση και ο γιατρός μου έχει δώσει duphaston για να ελέγξουμε ποια θα είναι η πρώτη μέρα του κύκλου. Παίρνω 2 κάθε μέρα από την επόμενη μέρα της ωορρηξίας μου την οποία παρακολουθήσαμε με τεστακια και υπέρηχο. 

Με το καλό εύχομαι!!

Ευχαριστω κοριτσι μου για την απαντηση! Ειχες αστατο κυκλο για αυτο στα εδωσε? Καλη αρχη σου ευχομαι και συντομα με μια μεγαλη χοριακη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Bonbon είπε:

Ευχαριστω κοριτσι μου για την απαντηση! Ειχες αστατο κυκλο για αυτο στα εδωσε? Καλη αρχη σου ευχομαι και συντομα με μια μεγαλη χοριακη!!

Καλημέρα! Ναι δεν έχω σταθερό κύκλο αφου παίζει από 28-35 μέρες. Επίσης έχω ένα θέμα με την Επιτροπή. Ήταν να περάσω επιτροπη στις 5/2 και λόγω covid με ενημέρωσαν ότι θα κλείσουν. Ευτυχώς με έβαλαν 19/2 με το που θα ανοιξουν (αν ανοιξουν)! Οπότε συμφωνήσαμε με το γιατρό να ελέγξουμε την περίοδο μου οπότε να ξεκινήσουμε άμεσα σε αυτό τον κύκλο αφου ουσιαστικά προλαβαιναμε οριακά... Δεν έχω υπομονη να περιμένω τον επόμενο! Τώρα θα πάρω τα duphaston μέχρι την άλλη Κυριακή οπότε να προλάβω να προμηθευτώ τα φάρμακα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Σόφη88 είπε:

Δεσποινα μου διάβαζα χθες τις συζητήσεις με τα κορίτσια και είχα πάρει θαρρος! Ευχομαι να πάνε όλα καλά και στις 2 μας ❤️❤️❤️

Μακάρι κορίτσι μου!!!❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Καλό σ/κ να έχουμε! Άντε να έρθει ο χιονιάς μήπως κ δούμε κ μια άσπρη μέρα επιτέλους! 🤗

@TRigirl Πήγες για χοριακή κορίτσι μου; Περιμένουμε νέα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vasilique είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Καλό σ/κ να έχουμε! Άντε να έρθει ο χιονιάς μήπως κ δούμε κ μια άσπρη μέρα επιτέλους! 🤗

@TRigirl Πήγες για χοριακή κορίτσι μου; Περιμένουμε νέα σου!

Καλημέρα κορίτσια! Πήγα βέβαια @Vasilique αλλά δεν έχω πάρει απάντηση ακόμη!
Θα ενημερώσω κορίτσι μου, σ’ ευχαριστώ πολύ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Πήγα βέβαια @Vasilique αλλά δεν έχω πάρει απάντηση ακόμη!
Θα ενημερώσω κορίτσι μου, σ’ ευχαριστώ πολύ.. 

Με το καλό!!!! Όλα να πάνε καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημερα!!! 
Δυστυχως σημερα ειδα αίμα αλλα οχι πολλή ΡΟΗ, οποτε η διάθεση ειναι στα πατώματα... 

Καλη επιτυχια στις υπόλοιπες! Να μας λέτε τα καλα νεα για να παρουμε δύναμη να συνεχίσουμε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Σόφη88 είπε:

Με το καλό!!!! Όλα να πάνε καλά!!

Δυστυχώς το αποτέλεσμα ήταν αρνητικό. Είχα πάρει την ψυχρολουσία από χθες με το τεστ του φαρμακείου. Η απογοήτευση και η θλίψη είναι μεγάλη. Δεν περιγράφεται με λόγια. 
Αλλά εντάξει, όλα είναι μέσα στη ζωή. Προχωράμε παρακάτω!
Καλή επιτυχία στα υπόλοιπα κορίτσια και εύχομαι όλες να έχετε μια θετική χοριακή να απολαύσετε μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη! 
Θα διαβάζω τα νέα σας! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η TRigirl είπε:

Δυστυχώς το αποτέλεσμα ήταν αρνητικό. Είχα πάρει την ψυχρολουσία από χθες με το τεστ του φαρμακείου. Η απογοήτευση και η θλίψη είναι μεγάλη. Δεν περιγράφεται με λόγια. 
Αλλά εντάξει, όλα είναι μέσα στη ζωή. Προχωράμε παρακάτω!
Καλή επιτυχία στα υπόλοιπα κορίτσια και εύχομαι όλες να έχετε μια θετική χοριακή να απολαύσετε μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη! 
Θα διαβάζω τα νέα σας! 

 

Λυπάμαι παρα πολυ!!!! Προχωράμε ομως και ελπίζουμε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Δυστυχώς το αποτέλεσμα ήταν αρνητικό. Είχα πάρει την ψυχρολουσία από χθες με το τεστ του φαρμακείου. Η απογοήτευση και η θλίψη είναι μεγάλη. Δεν περιγράφεται με λόγια. 
Αλλά εντάξει, όλα είναι μέσα στη ζωή. Προχωράμε παρακάτω!
Καλή επιτυχία στα υπόλοιπα κορίτσια και εύχομαι όλες να έχετε μια θετική χοριακή να απολαύσετε μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη! 
Θα διαβάζω τα νέα σας! 

 

Καλό μου κορίτσι λυπάμαι για το αρνητικό αποτέλεσμα.Φυσικό είναι να νιώθεις απογοήτευση αλλά να μην στεναχωριέσαι! Να κοιτάς μπροστά και όταν ηρεμήσεις λιγάκι να ξεκινήσεις ξανά !

Ολες έχουμε περάσει πολλές δυσκολίες αλλά δεν το βάζουμε κάτω!!Αργα ή γρήγορα θα πετύχουμε το σκοπό μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η JNtina είπε:

Κορίτσια καλημερα!!! 
Δυστυχως σημερα ειδα αίμα αλλα οχι πολλή ΡΟΗ, οποτε η διάθεση ειναι στα πατώματα... 

Καλη επιτυχια στις υπόλοιπες! Να μας λέτε τα καλα νεα για να παρουμε δύναμη να συνεχίσουμε... 

Όταν λες αίμα; Κόκκινο ή ροζ; Στο σκούπισμα; Μίλησες με τον γιατρό σου; Τι σου είπε; Μήπως να σου αυξήσει την προγεστερόνη; Πόσα παίρνεις ημερησίως;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Δυστυχώς το αποτέλεσμα ήταν αρνητικό. Είχα πάρει την ψυχρολουσία από χθες με το τεστ του φαρμακείου. Η απογοήτευση και η θλίψη είναι μεγάλη. Δεν περιγράφεται με λόγια. 
Αλλά εντάξει, όλα είναι μέσα στη ζωή. Προχωράμε παρακάτω!
Καλή επιτυχία στα υπόλοιπα κορίτσια και εύχομαι όλες να έχετε μια θετική χοριακή να απολαύσετε μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη! 
Θα διαβάζω τα νέα σας! 

 

Λυπάμαι κορίτσι μου για την έκβαση αλλά κ χαίρομαι που καταλαβαίνεις ήδη πως είναι όλα μέσα στην ζωή! Όπως το λες! Το αφήνουμε πίσω κ προχωράμε παρακάτω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Σόφη88 είπε:

Πρώτη φορά εμβρυομεταφορά. Πολλες αποτυχημενες προσπάθειες εξωσωματικής γιατί δεν είχα ανταπόκριση σε κανένα ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟ και δεν έβγαζα ωάριο. Έκανα κάποιες ωοληψιες με φυσικό και βάλαμε δυο βλαστοκύστες. 

Συγχαρητηρια κοπελα μου..λογικο να μη το πιστευεις ..το 88 αντιστοιχει στην ηλικια σου; Σε ποιο κεντρο εισαι ; Ποσο αμη δηλαδη και fsh εχεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η JNtina είπε:

Κορίτσια καλημερα!!! 
Δυστυχως σημερα ειδα αίμα αλλα οχι πολλή ΡΟΗ, οποτε η διάθεση ειναι στα πατώματα... 

Καλη επιτυχια στις υπόλοιπες! Να μας λέτε τα καλα νεα για να παρουμε δύναμη να συνεχίσουμε... 

Οταν βλέπεις αιμα καθαρο κοκκινο ή ροζ αιμα παιρνεις τηλ το γιατρο..αυτο ειχανε πει σε μενα τουλαχιστον..ευχομαι μια τεραστια χοριακη αυριο να σε διαψεύσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Συγχαρητηρια κοπελα μου..λογικο να μη το πιστευεις ..το 88 αντιστοιχει στην ηλικια σου; Σε ποιο κεντρο εισαι ; Ποσο αμη δηλαδη και fsh εχεις; 

Ναι στην ηλικία μου. Του 88 είμαι. Θα σπυ στείλω προσωπικό μνμα να σου πω τον γιατρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Όταν λες αίμα; Κόκκινο ή ροζ; Στο σκούπισμα; Μίλησες με τον γιατρό σου; Τι σου είπε; Μήπως να σου αυξήσει την προγεστερόνη; Πόσα παίρνεις ημερησίως;

Μίλησα με το γιατρο και μου ειπε ξεκουραση μεχρι να παω για χοριακη τη Δευτερα... 

Ροζ αίμα ειχα και τωρα εχω καφε με πολλή λιγότερη ροη! Δε μου έφτανε το αγχος που ειχα τωρα διογκώνεται... 

Παιρνω προγεστερονη δυο φορες την ημέρα ενα χάπι! 
ευχαριστω για το ενδιαφέρον ρε κοριτσάκια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Οταν βλέπεις αιμα καθαρο κοκκινο ή ροζ αιμα παιρνεις τηλ το γιατρο..αυτο ειχανε πει σε μενα τουλαχιστον..ευχομαι μια τεραστια χοριακη αυριο να σε διαψεύσει!

Τον πηρα ηδη και περιμενουμε μεχρι τη χοριακη τη Δευτερα!!!

ευχαριστω πολυ!! Καλη επιτυχια και σε σενα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...