Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Xrisa127 είπε:

Κορίτσια καλημέρα.Γυρισα μόλις από τον γιατρό μου και δυστυχώς τα πραγματα δεν είναι καλά.Παρα τις θετικές χοριακες (2200 την Τρίτη με κανονικούς διπλασιασμούς) χθες είχα κόκκινο αίμα και πόνο.Σήμερα είναι 5+1 και δεν είδαμε τίποτα μέσα στη μήτρα.Φοβηθηκα για εξωμήτρια αλλά μου είπε ότι δεν βλέπει να συμβαίνει κάτι τετοιο.

Καναμε και χοριακη για να δούμε αν πέφτει και το απόγευμα θα ξέρω.

Χρυσά μου μην ανησυχείς έτσι έκανα και εγώ και μου είπαν πως ενδομήτριο σάκο βλεπουμε πάνω από 3000 χοριακη και ο γιατρός δεν δεχόταν να με δει πιο νωρίς .παρε προγεστερονη και κάτσε στο κρεβάτι στο εξωμητριο δεν ανεβαίνουν σωστά οι χοριακες .εκανες πολύ νωρίς υπέρηχο .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nefeliap είπε:

Εχει δικιο,εγω για πρωτο υπερηχο πηγα 6+3 γιατί μου ειχε πει πιο νωρις δε θα βλεπαμε κατι..μη κανουμε και υπερηχους τζαμπα..

Ε ναι 40 ευρώ πλήρωσα βέβαια μου έγραψε και πόσες εξετάσεις να κάνω .μετα παίρνουν πιο λίγα ;η τα ίδια ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Katerinaki83 είπε:

Χρυσά μου μην ανησυχείς έτσι έκανα και εγώ και μου είπαν πως ενδομήτριο σάκο βλεπουμε πάνω από 3000 χοριακη και ο γιατρός δεν δεχόταν να με δει πιο νωρίς .παρε προγεστερονη και κάτσε στο κρεβάτι στο εξωμητριο δεν ανεβαίνουν σωστά οι χοριακες .εκανες πολύ νωρίς υπέρηχο .

Μόλις πήρα και την χοριακη και έχει αρχίσει να πέφτει.Ειναι 2000 ενώ την Τρίτη ήταν 2200.
Ειναι στενάχωρο αλλά συμβαίνουν αυτά και θα παραμείνω αισιόδοξη!Θα τα καταφέρω την επόμενη φορά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katerinaki83 είπε:

Ευτυχώς είδαμε σάκο και λεκιθινικο ασκό αν το λέω σωστά. Ηρέμησα κάπως βέβαια αν δεν δω το έμβρυο .σε ευχαριστώ Annie ελπιζω να πάνε όλα καλά .

Καλη εγκυμοσυνη κοριτσι μου ! Ολα θα πανε καλα!!!! Θετικη σκεψη  εισαι εγκυουλα!!!!!!!! Τις καλύτερες ευχες μου❤️😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Xrisa127 είπε:

Μόλις πήρα και την χοριακη και έχει αρχίσει να πέφτει.Ειναι 2000 ενώ την Τρίτη ήταν 2200.
Ειναι στενάχωρο αλλά συμβαίνουν αυτά και θα παραμείνω αισιόδοξη!Θα τα καταφέρω την επόμενη φορά.

Τι σου ειπε ο γιατρος;;;; Δλδ που πεφτει η χοριακη εννοω; Εχεις ακομη αιμα; Κουραγιο κοριτσι μου! Ρε συ μακαρι μακαρι να ειναι μονο αυτο κ να κρατηθεί το μωρακι σου! Θα προσευχηθώ! Σου στελνω αγαπη και μεγαλη αγκαλια! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Τι σου ειπε ο γιατρος;;;; Δλδ που πεφτει η χοριακη εννοω; Εχεις ακομη αιμα; Κουραγιο κοριτσι μου! Ρε συ μακαρι μακαρι να ειναι μονο αυτο κ να κρατηθεί το μωρακι σου! Θα προσευχηθώ! Σου στελνω αγαπη και μεγαλη αγκαλια! ❤️

Σ´ευχαριστω παρά πολύ!!❤️Μιλήσαμε τώρα και μου είπε να σταματήσω τα χάπια και να περιμένω περίοδο.Θα βρεθούμε την άλλη εβδομάδα να δούμε πως θα προχωρήσουμε.Τωρα δεν έχω αίμα αλλά το ότι πέφτει η χοριακη δείχνει βιοχημική.

Θα τα καταφέρουμε όμως!Παραμενω αισιόδοξη!Χαιρομαι που έστω είχα εμφύτευση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Xrisa127 είπε:

Σ´ευχαριστω παρά πολύ!!❤️Μιλήσαμε τώρα και μου είπε να σταματήσω τα χάπια και να περιμένω περίοδο.Θα βρεθούμε την άλλη εβδομάδα να δούμε πως θα προχωρήσουμε.Τωρα δεν έχω αίμα αλλά το ότι πέφτει η χοριακη δείχνει βιοχημική.

Θα τα καταφέρουμε όμως!Παραμενω αισιόδοξη!Χαιρομαι που έστω είχα εμφύτευση.

Καταλαβα κοριτσι μου! Ναι φυσικα ειχες εμφυτευση ! Σου ευχομαι το επομενο να ειναι και τυχερο και να κρατησεις συντομα το μωρακι σου Αγκαλίτσα ! ❤️🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια καλησπερα σας  . Εχω μέρες να γράψω αλλά σας παρακολουθώ κανονικά.. Σήμερα πήγα στο γιατρό γιατί είχα μια μικρή αποκόλληση.. Θυμάστε που σας είχα πει αγόρι;; τελικά δεν είναι και είναι κορίτσι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/10/2020 at 8:02 ΜΜ, ο/η Ginaak είπε:

Ίσως δεν ήταν τα κατάλληλα εμβρυακια, έχεις κατάψυξη αλλα?

Ναι αγάπη έχω άλλα 5!!! Κάποιο θα είναι το τυχερό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Xrisa127 είπε:

Σ´ευχαριστω παρά πολύ!!❤️Μιλήσαμε τώρα και μου είπε να σταματήσω τα χάπια και να περιμένω περίοδο.Θα βρεθούμε την άλλη εβδομάδα να δούμε πως θα προχωρήσουμε.Τωρα δεν έχω αίμα αλλά το ότι πέφτει η χοριακη δείχνει βιοχημική.

Θα τα καταφέρουμε όμως!Παραμενω αισιόδοξη!Χαιρομαι που έστω είχα εμφύτευση.

Εννοείται κορίτσι πως θα τα καταφέρεις! Μια φορά έγκυος σημαίνει πως σίγουρα θα ξαναμείνεις έγκυος! Εύχομαι να είναι σύντομα κ με ευκολία! Μένουμε στις θετικές σκέψεις μόνο! 💪🏻🤞🏻😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/10/2020 at 8:45 ΜΜ, ο/η Nefeliap είπε:

Αυτο ακριβως ! Σωστα!!!και βεβαια συμβαινει ,κ εννοειται θα πας για υπερηχο και θα δει τι και πως..

Λοιπόν, πήγα κ κάτι είδε προφανώς... Μου ζήτησε να κάνω χθες την ovitrelle κ αύριο έχω ωοληψία... Για να δούμε! 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Λοιπόν, πήγα κ κάτι είδε προφανώς... Μου ζήτησε να κάνω χθες την ovitrelle κ αύριο έχω ωοληψία... Για να δούμε! 😉

Ααααα αγωνιαααααα μακαρι παναγια μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Katerinaki83 είπε:

Ε ναι 40 ευρώ πλήρωσα βέβαια μου έγραψε και πόσες εξετάσεις να κάνω .μετα παίρνουν πιο λίγα ;η τα ίδια ;

Στο κεντρο που ειμαι εγω ειναι αλλιως,κανεις 2 δωρεαν και τον 3ο τον πληρωνεις 80€ αλλα μετα δεν ξαναεκανα διοτι ειχα αυχενική και πηγα σε αλλο γιατρο για την αυχενική..καθε γιατρος οτι θελει ζηταει.εξετασεις αιματος και ουρων καθε μηνα μου γραφει πλεον..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποια ξέρει μέχρι πότε μπορούμε να καταθέσουμε τα χαρτιά για το επίδομα εγώ έκανα το Φεβρουάριο του 20 και κατέθεσα τα χαρτιά τον Σεπτέμβριο μου έστειλαν τώρα χαρτί που μου απορρίπτουν την αίτηση ως εκπροθεσμη.Εγω νομιζα ότι τουλάχιστον μέσα σε ένα χρόνο μπορώ να τα καταθέσω!Γνωρίζει κάποια κάτι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Καλησπέρα κορίτσια θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποια ξέρει μέχρι πότε μπορούμε να καταθέσουμε τα χαρτιά για το επίδομα εγώ έκανα το Φεβρουάριο του 20 και κατέθεσα τα χαρτιά τον Σεπτέμβριο μου έστειλαν τώρα χαρτί που μου απορρίπτουν την αίτηση ως εκπροθεσμη.Εγω νομιζα ότι τουλάχιστον μέσα σε ένα χρόνο μπορώ να τα καταθέσω!Γνωρίζει κάποια κάτι;

Έχω την εντύπωση ότι πρέπει να κατατεθούν μέσα σε 4 μήνες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου εγώ πάλι!Μιλησα με τον γιατρό και μου είπε ότι ίσως πρέπει να κάνω εξετάσεις θρομβοφιλιας.

Εγω σκεφτόμουν ως επόμενο βήμα να κάνω αμέσως τη δεύτερη εμβρυομεταφορα αλλά με προεμφυτευτικο αυτή την φορά και αν δεν πάει καλά τότε να μπω στη διαδικασία επιπλέον εξετάσεων.

@Nefeliap εσυ νομίζω είχες κάνει απανωτά εμβρυομεταφορες.Ειχες κάνει προεμφυτευτικο;Οι πρώτες σου εμβρυομεταφορες είχαν δώσει θετική χοριακη;

Βασικα να σας πω την αλήθεια οι εξετάσεις απαιτούν χρόνο και εγώ δε θα ήθελα να περιμένω.Αν τα έμβρυα μου δεν είναι καλά θα φανεί στον προεμφυτευτικο και μετά υποχρεωτικά θα κάνω ότι εξετάσεις απαιτούνται.

Σορυ αν σας κούρασα αλλά έχω προβληματίσει.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας είμαι καινούρια μόλις γράφτηκα αλλά παρακολουθω καιρό τις συζητήσεις σας.επισης και γω περνάω επιτροπή στις 29/10 και πάμε για εξωσωματική μικρογονιμοποιηση.πρωτη φορά περνάω σε όλη αυτή την διαδικασία και μια αγωνία την έχω🤗🤗

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Xrisa127 είπε:

Κορίτσια μου εγώ πάλι!Μιλησα με τον γιατρό και μου είπε ότι ίσως πρέπει να κάνω εξετάσεις θρομβοφιλιας.

Εγω σκεφτόμουν ως επόμενο βήμα να κάνω αμέσως τη δεύτερη εμβρυομεταφορα αλλά με προεμφυτευτικο αυτή την φορά και αν δεν πάει καλά τότε να μπω στη διαδικασία επιπλέον εξετάσεων.

@Nefeliap εσυ νομίζω είχες κάνει απανωτά εμβρυομεταφορες.Ειχες κάνει προεμφυτευτικο;Οι πρώτες σου εμβρυομεταφορες είχαν δώσει θετική χοριακη;

Βασικα να σας πω την αλήθεια οι εξετάσεις απαιτούν χρόνο και εγώ δε θα ήθελα να περιμένω.Αν τα έμβρυα μου δεν είναι καλά θα φανεί στον προεμφυτευτικο και μετά υποχρεωτικά θα κάνω ότι εξετάσεις απαιτούνται.

Σορυ αν σας κούρασα αλλά έχω προβληματίσει.

 

Χρυσά εγώ παρόλο που δεν βρέθηκα θετική σε θρόμβοφιλια μετά την βιοχημική που είχα στην πρώτη εμβρυομεταφορα ζήτησα να κάνω αντιπυκτικες και μου είπε και η αιματολόγος πως βοηθανε. Δεν μετανιώνω στιγμή που το ζήτησα ήθελα να κάνω ότι περνάει από το δικό μου χέρι μετά εξαρτάται από τον θεό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Στο κεντρο που ειμαι εγω ειναι αλλιως,κανεις 2 δωρεαν και τον 3ο τον πληρωνεις 80€ αλλα μετα δεν ξαναεκανα διοτι ειχα αυχενική και πηγα σε αλλο γιατρο για την αυχενική..καθε γιατρος οτι θελει ζηταει.εξετασεις αιματος και ουρων καθε μηνα μου γραφει πλεον..

Εγώ συνεχίζω στον ίδιο γιατρό που έκανα και την εξωσωματική.μπορει να μου παίρνει λιγότερα μετά δεν ξέρω από το ανχος που είχα με ρώταγε φάρμακα έχεις να σου γράψω και δεν μπορούσα να σκεφτώ .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Χρυσά εγώ παρόλο που δεν βρέθηκα θετική σε θρόμβοφιλια μετά την βιοχημική που είχα στην πρώτη εμβρυομεταφορα ζήτησα να κάνω αντιπυκτικες και μου είπε και η αιματολόγος πως βοηθανε. Δεν μετανιώνω στιγμή που το ζήτησα ήθελα να κάνω ότι περνάει από το δικό μου χέρι μετά εξαρτάται από τον θεό.

Σήμερα με πήρε και ο γυναικολόγος μου για να δει πως είμαι και μου είπε ότι ίσως θα πρέπει να κάνω και εγώ αυτές τις ενέσεις.Εσυ είχες κάνει προεμφυτευτικο;

Επισης ποσο κοστίζουν οι εξετάσεις τις ποσο κοστίζουν αυτές οι εξετάσεις;Ο γιατρός μου είπε ότι θέλουν χρόνο για να βγουν τα αποτελέσματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Xrisa127 είπε:

Σήμερα με πήρε και ο γυναικολόγος μου για να δει πως είμαι και μου είπε ότι ίσως θα πρέπει να κάνω και εγώ αυτές τις ενέσεις.Εσυ είχες κάνει προεμφυτευτικο;

Επισης ποσο κοστίζουν οι εξετάσεις τις ποσο κοστίζουν αυτές οι εξετάσεις;Ο γιατρός μου είπε ότι θέλουν χρόνο για να βγουν τα αποτελέσματα.

Χρύσα μου αντιπηκτικές μετά την εμβυομεταφορά έκανα και εγώ και είχα ρωτήσει το γιατρό το λόγο και μου είχε πει για πρόληψη. Μάλιστα θα τις συνέχιζα αν ήταν θετικό το αποτέλεσμα και πιο μετά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Χρύσα μου αντιπηκτικές μετά την εμβυομεταφορά έκανα και εγώ και είχα ρωτήσει το γιατρό το λόγο και μου είχε πει για πρόληψη. Μάλιστα θα τις συνέχιζα αν ήταν θετικό το αποτέλεσμα και πιο μετά!

Εγώ μόνο salospir πήρα αλλά στην επόμενη θα κάνω και εγώ τις αντιπηκτικές και χωρίς τις εξετάσεις τις θρομβοφιλιας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Xrisa127 είπε:

Μόλις πήρα και την χοριακη και έχει αρχίσει να πέφτει.Ειναι 2000 ενώ την Τρίτη ήταν 2200.
Ειναι στενάχωρο αλλά συμβαίνουν αυτά και θα παραμείνω αισιόδοξη!Θα τα καταφέρω την επόμενη φορά.

Λυπάμαι κορίτσι μου!

Η επόμενη θα είναι και η τυχερή μη φοβάσαι!

Αισιοδοξία και υπομονή κορίτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Xrisa127 είπε:

Εγώ μόνο salospir πήρα αλλά στην επόμενη θα κάνω και εγώ τις αντιπηκτικές και χωρίς τις εξετάσεις τις θρομβοφιλιας.

Ναι να τις κάνεις, μόνο για καλό είναι σίγουρα! Όλα καλά θα πάνε, ελπίζουμε και πάμε δυνατα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Xrisa127 είπε:

Εγώ μόνο salospir πήρα αλλά στην επόμενη θα κάνω και εγώ τις αντιπηκτικές και χωρίς τις εξετάσεις τις θρομβοφιλιας.

Έκανα κι εγω αντιπηκτικες προληπτικά στην εμβρυομεταφορα χωρις να εχω κανει εξεταση θρόμβο φιλίας.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...