Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sunset13 είπε:

Κατέβασε την fsh συζητά με τον γιατρό σου να πάρεις ΝΤΕΑ

Όταν λες ΝΤΕΑ; Μήπως εννοείς dhea;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η dimsea είπε:

Καλησπέρα. Έκανα ένα πακέτο ορμονολογικων εξετάσεων ( αφού δεν θα ξεκινούσα σε αυτόν τον κύκλο δεν βιάστηκα για τα αποτελέσματα) και αύριο θα έχω τα αποτελέσματα. Θα τα στείλω με email στον Σφακ κι ότι μου πει. Το διαβάζω πάντως πολύ από κάτι κοπέλες στο fb! Έχεις δοκιμάσει έχει αποτέλεσμα? 

Εγώ όχι δεν Έχω προλάβει να δω αποτέλεσμα...καθώς απ ότι λένε το παίρνουμε 5 εβδομάδες πριν από διέγερση και ΠΟΤΕ ΣΤΗΝ ΔΙΕΓΡΣΗ ....φίλη όμως ναι ...το.εχει πάρει και είχε τέλεια ανταπόκριση το κοριτσάκι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Sunset13 είπε:

Εγώ όχι δεν Έχω προλάβει να δω αποτέλεσμα...καθώς απ ότι λένε το παίρνουμε 5 εβδομάδες πριν από διέγερση και ΠΟΤΕ ΣΤΗΝ ΔΙΕΓΡΣΗ ....φίλη όμως ναι ...το.εχει πάρει και είχε τέλεια ανταπόκριση το κοριτσάκι 

Εγω δλδ που θα πάω με φυσικό.... θα ρωτήσω. Είμαι σίγουρη πως αν πρέπει ή ενδείκνυται στην περίπτωση μου θα μου το πει και ο ίδιος. Ιδωμεν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Sunset13 είπε:

Ναι κορίτσι μου έχεις δίκιο κάνω και ενδιάμεσα φυσικο πλέον θα κάνω μόνο αυτό και κάποιο τροποποιημένο εαν βρω μια ένεση πρεγκοβερις .....μακάρι να πετύχουμε..

Έχεις μαζέψει;;; έχουν φτάσει βλαστοκύστες;;

Καλή επιτυχία ολόψυχα 

Εχω ηδη 2 αλλη μια θελω να βαλω 3 ιδανικα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια, τι κάνετε; Εγώ έκανα τελικά μετά την πρώτη αποτυχημένη εμβρυομεταφορά, διαγνωστική υστεροσκόπηση όπου δεν μου βρήκαν ευτυχώς κάτι. Έτσι λοιπόν θα κάνουμε νέα εμβρυομεταφορά στον κύκλο τώρα που περιμένω. Αλλά με έχει πιάσει μια ανησυχία γιατί ενώ όταν όλα είναι καλά πως γίνεται και δεν πέτυχα; Ο γιατρός μου είπε ότι συμβαίνει αλλά εγώ νιώθω ότι δε θα τα ξανακαταφέρω μετά την αποβολή που είχα. Λέω καμιά φορά πως ήρθε μόνο του για να έχω τώρα όλη αυτή την αβεβαιότητα. Συγνώμη αν σας κούρασα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Γεια σας κορίτσια, τι κάνετε; Εγώ έκανα τελικά μετά την πρώτη αποτυχημένη εμβρυομεταφορά, διαγνωστική υστεροσκόπηση όπου δεν μου βρήκαν ευτυχώς κάτι. Έτσι λοιπόν θα κάνουμε νέα εμβρυομεταφορά στον κύκλο τώρα που περιμένω. Αλλά με έχει πιάσει μια ανησυχία γιατί ενώ όταν όλα είναι καλά πως γίνεται και δεν πέτυχα; Ο γιατρός μου είπε ότι συμβαίνει αλλά εγώ νιώθω ότι δε θα τα ξανακαταφέρω μετά την αποβολή που είχα. Λέω καμιά φορά πως ήρθε μόνο του για να έχω τώρα όλη αυτή την αβεβαιότητα. Συγνώμη αν σας κούρασα!!!

Κορίτσι μου, καλη αρχη! Λογικο να εχεις ανησυχίες προς θεου ολες στην ιδια φαση ειμαστε. Αλλα μια ατυχία και σημαίνει και κατι.. η δεύτερη θα ειναι και τυχερη! Να εισαι θετικη κ ηρεμη.  Ολα θα πανε καλα!!! Ειμαι ακριβως στην ιδια φαση αν σε βοηθα για συμπαράσταση.20/10 εχω υστεροσκοπιση. ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Κορίτσι μου, καλη αρχη! Λογικο να εχεις ανησυχίες προς θεου ολες στην ιδια φαση ειμαστε. Αλλα μια ατυχία και σημαίνει και κατι.. η δεύτερη θα ειναι και τυχερη! Να εισαι θετικη κ ηρεμη.  Ολα θα πανε καλα!!! Ειμαι ακριβως στην ιδια φαση αν σε βοηθα για συμπαράσταση.20/10 εχω υστεροσκοπιση. ❤️

Σου εύχομαι καλή επιτυχία και να μείνει απλά διαγνωστική η υστεροσκόπηση! Ας είναι η τελευταία ταλαιπωρία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kaounmar είπε:

Γεια σας κορίτσια, τι κάνετε; Εγώ έκανα τελικά μετά την πρώτη αποτυχημένη εμβρυομεταφορά, διαγνωστική υστεροσκόπηση όπου δεν μου βρήκαν ευτυχώς κάτι. Έτσι λοιπόν θα κάνουμε νέα εμβρυομεταφορά στον κύκλο τώρα που περιμένω. Αλλά με έχει πιάσει μια ανησυχία γιατί ενώ όταν όλα είναι καλά πως γίνεται και δεν πέτυχα; Ο γιατρός μου είπε ότι συμβαίνει αλλά εγώ νιώθω ότι δε θα τα ξανακαταφέρω μετά την αποβολή που είχα. Λέω καμιά φορά πως ήρθε μόνο του για να έχω τώρα όλη αυτή την αβεβαιότητα. Συγνώμη αν σας κούρασα!!!

Κοπέλα μου πολλές φορές είναι κ θέμα τύχης. Το ότι κάνατε την υστεροσκοπηση είναι καλό. Από κει και πέρα μπορεί να μην ήταν τα έμβρυα υγιή. Αλλά και όλα να είναι καλά κανένας δε μας εγγυάται επιτυχία. Με τις πιθανότητες παίζουμε. Εύχομαι αυτή η φορά να είναι κ η τυχερή σου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Κοπέλα μου πολλές φορές είναι κ θέμα τύχης. Το ότι κάνατε την υστεροσκοπηση είναι καλό. Από κει και πέρα μπορεί να μην ήταν τα έμβρυα υγιή. Αλλά και όλα να είναι καλά κανένας δε μας εγγυάται επιτυχία. Με τις πιθανότητες παίζουμε. Εύχομαι αυτή η φορά να είναι κ η τυχερή σου!! 

Σε ευχαριστώ κορίτσι και εσύ με ένα πόνο!!! 2 βλαστοκύστες ΑΒ βάλαμε, από το κέντρο μου είπαν ότι δίνουν κύηση τώρα τι να πω... Όταν έχω φτάσει μία φορά να μείνω μόνη μου έγκυος και πήρα τη χαρά ως τη 14η εβδομάδα 'τωρα που δεν έρχεται νιώθω απογοήτευση!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η dimsea είπε:

Εγω δλδ που θα πάω με φυσικό.... θα ρωτήσω. Είμαι σίγουρη πως αν πρέπει ή ενδείκνυται στην περίπτωση μου θα μου το πει και ο ίδιος. Ιδωμεν! 

Δεν πιστεύει στα βοηθήματα ο Σφακ.

Σίγουρα όμως θα σε καθοδηγήσει σε πολλά άλλα που ίσως δεν στα έχουν ξαναπεί.Μετα την πρώτη ωοληψια που θα έχει δει και τον "εσωτερικό"σου κόσμο θα σε ενημερώσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η kaounmar είπε:

Γεια σας κορίτσια, τι κάνετε; Εγώ έκανα τελικά μετά την πρώτη αποτυχημένη εμβρυομεταφορά, διαγνωστική υστεροσκόπηση όπου δεν μου βρήκαν ευτυχώς κάτι. Έτσι λοιπόν θα κάνουμε νέα εμβρυομεταφορά στον κύκλο τώρα που περιμένω. Αλλά με έχει πιάσει μια ανησυχία γιατί ενώ όταν όλα είναι καλά πως γίνεται και δεν πέτυχα; Ο γιατρός μου είπε ότι συμβαίνει αλλά εγώ νιώθω ότι δε θα τα ξανακαταφέρω μετά την αποβολή που είχα. Λέω καμιά φορά πως ήρθε μόνο του για να έχω τώρα όλη αυτή την αβεβαιότητα. Συγνώμη αν σας κούρασα!!!

Ίσως δεν ήταν τα κατάλληλα εμβρυακια, έχεις κατάψυξη αλλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η kaounmar είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι και εσύ με ένα πόνο!!! 2 βλαστοκύστες ΑΒ βάλαμε, από το κέντρο μου είπαν ότι δίνουν κύηση τώρα τι να πω... Όταν έχω φτάσει μία φορά να μείνω μόνη μου έγκυος και πήρα τη χαρά ως τη 14η εβδομάδα 'τωρα που δεν έρχεται νιώθω απογοήτευση!!!

Κορίτσι μου μη τα βλέπεις όλα μαύρα. Τι πάει να πει δίνουν εγκυμοσύνη;!;!;; Έχουμε δει άριστες βλαστοκυστες να μη δίνουν τίποτα και μέτριες προς κακές κατά τους εμβρυολογος να δίνουν κυήσεις. Η αξιολόγηση τους έχει να κάνει με την ανάπτυξη όχι με την ποιότητα των εμβρύων. Δεν μπορούν να ξέρουν χωρίς προεμφυτευτικο αν είχαν κάποιο θέμα. Και πάλι δε μπορεί να στο πει και με τον προεμφυτευτικο κανεις με σιγουριά ότι θα πιάσεις. Αν ήταν έτσι θα κάναμε όλες και θα πιάναμε όλες με την πρώτη. Όλα για κάποιο λόγο γίνονται και κάθε εμπόδιο σε κάνει πιο δυνατή. Θα το δεις πας με τις καλύτερες προϋποθέσεις κ η επόμενη φορά θα είναι η τυχερή σου!! Σου έκανε και scratching;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/10/2020 at 9:22 ΜΜ, ο/η Sunset13 είπε:

Ειμαι 44 με αμη 1.7 και 8.2 fsh 

Δυστυχώς πάνω από 10 διεγερσεις ...πλέον πηγαίνω μόνο με pgd γιατί έστειλα έμβρυα και ήταν άρρωστα...ώστε πλέον λέμε να βάζουμε μόνο υγιες ...Ο γενετιστής ήθελε εφόσον αρχίζουν και χαλάνε τα ωάρια να μαζέψουμε 5 υγιές...να βάλουμε.3 και να έχουμε άλλα δύο.. 

.Δυστυχώς όμως δεν μπορώ να μαζέψω ούτε τα 3 πρώτα....έκανα τώρα διέγερση με κοντό και μενοπουρ όπου από 6 προχώρησε σίγουρα το ένα και το άλλο το.εχουν σε παρακολουθήσει θα ξέρω την Τρίτη....

Αύριο θα του πω μήπως να πάρουμε εάν έχει μείνει κάτι...

Αλλιώς θα προσπαθήσω να βρω πρεγκοβερις να δοκιμάσω και αυτή για να κάνω τροποποιημένο με λίγες μονάδες

Εάν πιστεύεις ότι έχεις κάτι να με συμβουλεύσεις....Μετά χαράς....σε ευχαριστώ πολύ 

Συγγνώμη τώρα είδα το μνμ σου

Μια χαρά τιμές έχεις,λίγο η ηλικία δεν βοηθά,όμως ο προεμφυτικος είναι η καλύτερη λύση.

Τώρα τα 5 υγιή να ξέρεις ειναι μεγάλος αριθμός,συνήθως μια καλή διέγερση δίνει 2-3 υγιη.(αν μετρήσεις πόσα θα γονιμοποιηθουν,πόσα θα γίνουν βλαστοκυστες,πόσα θα είναι υγιή)

Όμως ακόμη κι ένα ελεγμένο είναι πολύτιμο κι έχει 80% πιθανότητα εμφύτευσης.

Καλή δύναμη και είμαι σίγουρη πως με υπομονή θα πετύχεις το μάζεμα που θέλεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Κορίτσι μου μη τα βλέπεις όλα μαύρα. Τι πάει να πει δίνουν εγκυμοσύνη;!;!;; Έχουμε δει άριστες βλαστοκυστες να μη δίνουν τίποτα και μέτριες προς κακές κατά τους εμβρυολογος να δίνουν κυήσεις. Η αξιολόγηση τους έχει να κάνει με την ανάπτυξη όχι με την ποιότητα των εμβρύων. Δεν μπορούν να ξέρουν χωρίς προεμφυτευτικο αν είχαν κάποιο θέμα. Και πάλι δε μπορεί να στο πει και με τον προεμφυτευτικο κανεις με σιγουριά ότι θα πιάσεις. Αν ήταν έτσι θα κάναμε όλες και θα πιάναμε όλες με την πρώτη. Όλα για κάποιο λόγο γίνονται και κάθε εμπόδιο σε κάνει πιο δυνατή. Θα το δεις πας με τις καλύτερες προϋποθέσεις κ η επόμενη φορά θα είναι η τυχερή σου!! Σου έκανε και scratching;

ναι έκανε ευτυχώς δεν βρήκε και κάτι άλλο εκτός της δίκερης οπότε τι να πω, πάμε δυνατα και που θα πάει θα ξανα έρθει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Διαβάζω όλα αυτά που λέτε κ σκέφτομαι   Πως θα ανταπεξέλθω έχω κλείσει για Νοέμβρη πρώτα ο θεός να κάνω εξωσωματική ύστερα από αποτυχυμενη σπερματέγχυση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Ginaak είπε:

Δεν πιστεύει στα βοηθήματα ο Σφακ.

Σίγουρα όμως θα σε καθοδηγήσει σε πολλά άλλα που ίσως δεν στα έχουν ξαναπεί.Μετα την πρώτη ωοληψια που θα έχει δει και τον "εσωτερικό"σου κόσμο θα σε ενημερώσει.

Καλημέρα. Ακριβώς αυτό μου είπε χωρίς βέβαια να μου απαγορέψει να το πάρω. Εννοείται ότι θα τον ακούσω! 😉 Επίσης να πω ότι είχες 1000% δίκιο. Τέτοια ευελιξία και αμεσότητα σε γιατρό πρώτη φορά. Παρόλο δλδ που ξεκινάω από τον επόμενο μήνα του έστειλα τις εξετάσεις, μου τηλ. (ήμουν στη δουλειά και δεν το άκουγα) και μου έστειλε 3-4 email. Εννοώ ότι συνενοηθηκαμε τσακ μπαμ χωρίς πολλά τηλ. και πέρα δώθε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια θέλω να σας πω και εγώ τον πόνο μου. 2η εξωσωματική μου έμεινε μόνο μια βλαστοκύστη 2ββ που όταν την ξεπαγωσαν  έγινε 5ββ. 7η μέρα  μετά την εμβρυομεταφορα βλέπω καφέ εκκρίσεις,λέω πάει το μωρό τα ίδια με την πρώτη φορά που είχα βιοχημική.Κανω τεστ αχνό θετικό ,μου λέει ο γιατρός δεν πειράζει κανε αύριο χοριακη η οποία θετική μεν αλλά πολύ χαμηλή 39.Καμια ελπίδα εγώ,ξανακάνω μετά από 3 μέρες 197 και μετά από 4 953 και μετά μου λέει πριν σε δω κανε και μια ακόμα η οποία μετά από 4 ημέρες πήγε μόνο 2900.Σε λιγάκι έχω ραντεβού με τον γιατρό αλλά όπως καταλαβαίνεται είμαι πολύ χάλια μόνο άσχημες σκέψεις μου περνάνε από το μυαλό .Συγνωμη για το κατεβατό αλλά τα κρατούσα μέσα μου όλες τις μέρες και ήθελα κάπου να τα πω .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katerinaki83 είπε:

Καλημέρα κορίτσια θέλω να σας πω και εγώ τον πόνο μου. 2η εξωσωματική μου έμεινε μόνο μια βλαστοκύστη 2ββ που όταν την ξεπαγωσαν  έγινε 5ββ. 7η μέρα  μετά την εμβρυομεταφορα βλέπω καφέ εκκρίσεις,λέω πάει το μωρό τα ίδια με την πρώτη φορά που είχα βιοχημική.Κανω τεστ αχνό θετικό ,μου λέει ο γιατρός δεν πειράζει κανε αύριο χοριακη η οποία θετική μεν αλλά πολύ χαμηλή 39.Καμια ελπίδα εγώ,ξανακάνω μετά από 3 μέρες 197 και μετά από 4 953 και μετά μου λέει πριν σε δω κανε και μια ακόμα η οποία μετά από 4 ημέρες πήγε μόνο 2900.Σε λιγάκι έχω ραντεβού με τον γιατρό αλλά όπως καταλαβαίνεται είμαι πολύ χάλια μόνο άσχημες σκέψεις μου περνάνε από το μυαλό .Συγνωμη για το κατεβατό αλλά τα κρατούσα μέσα μου όλες τις μέρες και ήθελα κάπου να τα πω .

Καλημέρα κοπέλα μου, από ένα σημείο και μετά δεν διπλασιάζεται στο 2ήμερο. Θετική σκέψη και εύχομαι όλα να είναι καλά!! Να μας πεις μετά το γιατρό τι έγινε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου, από ένα σημείο και μετά δεν διπλασιάζεται στο 2ήμερο. Θετική σκέψη και εύχομαι όλα να είναι καλά!! Να μας πεις μετά το γιατρό τι έγινε.

Ευτυχώς είδαμε σάκο και λεκιθινικο ασκό αν το λέω σωστά. Ηρέμησα κάπως βέβαια αν δεν δω το έμβρυο .σε ευχαριστώ Annie ελπιζω να πάνε όλα καλά .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Ευτυχώς είδαμε σάκο και λεκιθινικο ασκό αν το λέω σωστά. Ηρέμησα κάπως βέβαια αν δεν δω το έμβρυο .σε ευχαριστώ Annie ελπιζω να πάνε όλα καλά .

Ποτε θα ξαναπας!;θα κανεις κ αλλη χοριακη;να πανε ολα τελεια! σου στελνουμε + ενεργεια!! Ολα γινονται κοριτσι!! 🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nefeliap είπε:

Ποτε θα ξαναπας!;θα κανεις κ αλλη χοριακη;να πανε ολα τελεια! σου στελνουμε + ενεργεια!! Ολα γινονται κοριτσι!! 🙏🙏

Μου είπε να μην ξανακάνω χοριακη λόγο ανχους είμαι 5,5 εβδομάδων την άλλη εβδομάδα θα πάω να το δούμε και να ακούσουμε καρδούλα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Katerinaki83 είπε:

Μου είπε να μην ξανακάνω χοριακη λόγο ανχους είμαι 5,5 εβδομάδων την άλλη εβδομάδα θα πάω να το δούμε και να ακούσουμε καρδούλα .

Μακαρι κοριτσακι μου κουραγιο τωρα δε μπορεις να κανεις κατι ..προσευχουλα!εγω πιστρυω θα παρει μπρος που λενε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Μακαρι κοριτσακι μου κουραγιο τωρα δε μπορεις να κανεις κατι ..προσευχουλα!εγω πιστρυω θα παρει μπρος που λενε.

Είχατε δει από 5 εβδομάδων έμβρυο ;μου είπε ο γιατρός πως ήταν νωρίς λέτε να μου το είπε να μην με ανχωσει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Είχατε δει από 5 εβδομάδων έμβρυο ;μου είπε ο γιατρός πως ήταν νωρίς λέτε να μου το είπε να μην με ανχωσει;

Εχει δικιο,εγω για πρωτο υπερηχο πηγα 6+3 γιατί μου ειχε πει πιο νωρις δε θα βλεπαμε κατι..μη κανουμε και υπερηχους τζαμπα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα.Γυρισα μόλις από τον γιατρό μου και δυστυχώς τα πραγματα δεν είναι καλά.Παρα τις θετικές χοριακες (2200 την Τρίτη με κανονικούς διπλασιασμούς) χθες είχα κόκκινο αίμα και πόνο.Σήμερα είναι 5+1 και δεν είδαμε τίποτα μέσα στη μήτρα.Φοβηθηκα για εξωμήτρια αλλά μου είπε ότι δεν βλέπει να συμβαίνει κάτι τετοιο.

Καναμε και χοριακη για να δούμε αν πέφτει και το απόγευμα θα ξέρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...