Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Αν είχες βάλει βλαστοκυστες θα φανεί απλά θα είναι χαμηλή κατά πασα πιθανότητα.

Βλαστοκυστες εβαλα.Το σκέφτηκα ξανά και λέω να πάω αύριο ,όπως αρχικά είχα σκοπό. Ειναι 9η μέρα αύριο και σίγουρα θα έχω ένα πιο ξεκάθαρο αποτέλεσμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Xrisa127 είπε:

Βλαστοκυστες εβαλα.Το σκέφτηκα ξανά και λέω να πάω αύριο ,όπως αρχικά είχα σκοπό. Ειναι 9η μέρα αύριο και σίγουρα θα έχω ένα πιο ξεκάθαρο αποτέλεσμα.

Και εγώ την 8η μέρα έκανα θα δείξει μια χαρά ;) Καλά αποτελέσματα !❤️🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η sova είπε:

Και εγώ την 8η μέρα έκανα θα δείξει μια χαρά ;) Καλά αποτελέσματα !❤️🙏

Ευχαριστώ παρά πολυ!Θα πάω αύριο πρωί πρωί!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως θέλω να πω ότι αυτές τις μέρες αναμονής παίρνω κουράγιο διαβάζοντας εδώ άλλες περιπτώσεις γυναικών που θέλουν να αποκτήσουν το ποθούμενο...είναι μια παρηγοριά κ αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η marakipap είπε:

Πάντως θέλω να πω ότι αυτές τις μέρες αναμονής παίρνω κουράγιο διαβάζοντας εδώ άλλες περιπτώσεις γυναικών που θέλουν να αποκτήσουν το ποθούμενο...είναι μια παρηγοριά κ αυτό.

Είναι αλήθεια αυτό που λες!Εγω έχω αντλήσει πολλή δύναμη και άλλη τόση αισιοδοξία από τα κορίτσια εδώ και όχι μονο τις μέρες που περιμένω το αποτέλεσμα αλλά ακόμη περισσότερο στη αρχή που δεν ήξερα που βαδίζω.

Σου εύχομαι καλή επιτυχία και να έχεις μια τεράστια χοριακη.😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η marakipap είπε:

Οι βλαστοκυστες δηλ. δείχνουν νωρίτερα?μπορεί κάποια να μου εξηγήσει τον ορο expanded σε day 

Εγώ που έβαλα βλαστοκυστες 5 ημερών μου είπε να κάνω χοριακη στις 9 μέρες εγώ έκανα χοριακη στις 8 και τεστακι στις 6 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Xrisa127 είπε:

Ευχαριστώ παρά πολυ!Θα πάω αύριο πρωί πρωί!🥰

Καλη καλη καλη επιτυχια!!!! Μακαρι να ειναι ολα σουπερ κ να εχεις μωρουλακι α στην κοιλιτσα σου! Ενημερωσε μας! Σου στελνω θετικη ενεργεια κ μεγαλη αγκαλια❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marakipap είπε:

Πάντως θέλω να πω ότι αυτές τις μέρες αναμονής παίρνω κουράγιο διαβάζοντας εδώ άλλες περιπτώσεις γυναικών που θέλουν να αποκτήσουν το ποθούμενο...είναι μια παρηγοριά κ αυτό.

Μεγάλη παρηγοριά! Κι εγω απο εσας αντλούσα δυναμη μερα με τη μερα! Καλα αποτελεσματα κοριτσι μου! Θετικη σκεψη κ μεγαλη αγκαλια!!!!❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marakipap είπε:

Οι βλαστοκυστες δηλ. δείχνουν νωρίτερα?μπορεί κάποια να μου εξηγήσει τον ορο expanded σε day 5?

Ναι οι βλαστοκύστες δείχνουν απο την 9η μερα.. μη βλεπεις εγω που πηγα 14η.. ηταν εντολή του γιατρού μου. Το expanded day 5 σημαινει αναπτυγμένο 5ης μέρας.. δλδ βλαστοκύστη. Υπαρχουν κ τα έμβρυα 3ης μέρας.. και 4ης.. αν φτασει το εμβρυακό 5ης μέρας θεωρείται πιο γερό με περισσότερα κύτταρα κτλ.. αν κανω καθος παρακαλω μια πιο έμπειρη να με διορθώσει! Good luck φιλη μου🙏🏻🤞🏻🤞🏻🤞🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marakipap είπε:

Σε ευχαριστώ.νεα θα έχω 14η μερα όμως....με πονάει η μέση μου 

Ολα θα πανε καλα! Θα το δεις.. ποτε ειναι η 14η; Θετικη σκεψη🤞🏻❤️😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Καλη καλη καλη επιτυχια!!!! Μακαρι να ειναι ολα σουπερ κ να εχεις μωρουλακι α στην κοιλιτσα σου! Ενημερωσε μας! Σου στελνω θετικη ενεργεια κ μεγαλη αγκαλια❤️

Σ’ευχαριστω τόσο πολύ!🥰 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Xrisa127 είπε:

Ευχαριστώ παρά πολυ!Θα πάω αύριο πρωί πρωί!🥰

Καλή επιτυχία κορίτσι μου σήμερα!! Εύχομαι μια τριψηφια χοριακη!!! Άντε να χαρούμε λίγο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Καλή επιτυχία κορίτσι μου σήμερα!! Εύχομαι μια τριψηφια χοριακη!!! Άντε να χαρούμε λίγο!!!

Καλημέρα!!!Ευχαριστω παρά πολύ!

Πηγα τώρα και μου είπε αποτελέσματα μετά τις 5:30.Πραγματικα έλεος ,τόση ώρα για μια χοριακη 🙄.

Θα σας ενημερώσω μόλις έχω νεότερα😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!

Προχθες έκανα την τρίτη μου σπερματςγχυση αλλά δεν γίνονται αυτά! Καλά λέω εγώ μας έχουν μουτζώσει, όλα πάνε στραβά! 

Είχα ραντεβού το πρωί να γίνει 10 η ώρα η σπερματέγχυση! Δίνει ο σύζυγος δείγμα μας είπαν άριστο! Με 67.000.000 ανα ml προ επεξεργασίας και κινητικότητα α+β 45% που μετά την ενεργοποίηση πήγε στο 70%!

Πίνω νερά κ περιμένω. Μας ενημερώνουν ότι ο γιατρός είναι σε χειρουργείο κ θα αργήσει! Αρχίζουμε να βρίζουμε την τύχη μας, λέω στον σύζυγό μου να το αφήσουμε αφού δεν μας θέλει! Δεν είναι η ωορρηξία αλλά το σπέρμα που όσο περνάει η ώρα πέφτει! 12:15 ενημερώνουμε ότι φεύγουμε, να σκίσουν τα χαρτιά μας κ δεν πληρώνουμε τίποτα. Γιατρόε άλλος που ζητήσαμε να αντιαταστήσει δεν γινόταν! 12:20 ανοίγπυμε τη πόρτα και τότε έρζεται ο γιατρός. Ο σύζυγος μου λέει ας την κάνουμε απο το τίποτα έστω κ έτσι! Εγώ αγχωμένη γιατί μετά απο 2 ώρες δεν γίνεται το σπέρμα να έχει την ίδια ισχύ όπως τους είπα. Η εμβρυολόγος λέει ότι απο τη στιγμή που ενεργοποιήθηκε για ένα 24ωρο παραμένει δυνατό εφόσον συντηρέίται σε ειδικό περιβάλλον, δεν ξέρω αν το είπε να μας καθησυχάσει. Το ίδιο κ ο γιατρός μου είπε. Τελικά κάναμε τη διαδικασία αλλά μια συγγνώμη δεν μας ζήτησαν. Ο άλλος έκλεισε προγραμματισμένο χειρουργείο πριν τη δική μου σπερματέγχυση; Και είναι και το πρώτο όνομα στη Λάρισα; Ξανα πάω εγώ τώρα σ'αυτόν τον γιατρό; Που μόλις έγινε η έγχυση σηκώθηκε κ έφυγε χωρίς να μου πει τίποτα; Μακάρι να είναι επιτυχής αλλά μέσα μου δεν το πιστεύω. Είχα αποφασίσει να προχωρήσω σε εξωσωματική με αυτόν αλλά ξενέρωσα. Το καλύτερο είναι να επισκεφτώ κέντρο εξωσωματικής όπως μου έίπαν κάτι κορίτσια εδώ, που δεν θα έχουμε πιστεύω τέτοια περιστατικά! Με μάλωσε μάλιστα επειδή του είπα να πάρω να κλέίσω για επιτροπή. Μου λέει αμέσως να αποκλέίσεις το ενδεχόμενο επιτυχίας. Ήθελα να του πω με τέτοιες προδιαγραφές πως να νιώσω σιγουριά; Μου έίπε μάλιστα ότι γι'αυτό δεν μένω έγκυος επειδή έχω αρνητισμό. Με όλα αυτά που μας έτυχαν όμως πως να είμαστε χαλαροί όταν οι αναποδιές είναι απανωτές και αυτός καθυστερεί τη διαδικασία σαν να μη συνέβη τίποτα;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η I want a baby είπε:

Κορίτσια καλημέρα!

Προχθες έκανα την τρίτη μου σπερματςγχυση αλλά δεν γίνονται αυτά! Καλά λέω εγώ μας έχουν μουτζώσει, όλα πάνε στραβά! 

Είχα ραντεβού το πρωί να γίνει 10 η ώρα η σπερματέγχυση! Δίνει ο σύζυγος δείγμα μας είπαν άριστο! Με 67.000.000 ανα ml προ επεξεργασίας και κινητικότητα α+β 45% που μετά την ενεργοποίηση πήγε στο 70%!

Πίνω νερά κ περιμένω. Μας ενημερώνουν ότι ο γιατρός είναι σε χειρουργείο κ θα αργήσει! Αρχίζουμε να βρίζουμε την τύχη μας, λέω στον σύζυγό μου να το αφήσουμε αφού δεν μας θέλει! Δεν είναι η ωορρηξία αλλά το σπέρμα που όσο περνάει η ώρα πέφτει! 12:15 ενημερώνουμε ότι φεύγουμε, να σκίσουν τα χαρτιά μας κ δεν πληρώνουμε τίποτα. Γιατρόε άλλος που ζητήσαμε να αντιαταστήσει δεν γινόταν! 12:20 ανοίγπυμε τη πόρτα και τότε έρζεται ο γιατρός. Ο σύζυγος μου λέει ας την κάνουμε απο το τίποτα έστω κ έτσι! Εγώ αγχωμένη γιατί μετά απο 2 ώρες δεν γίνεται το σπέρμα να έχει την ίδια ισχύ όπως τους είπα. Η εμβρυολόγος λέει ότι απο τη στιγμή που ενεργοποιήθηκε για ένα 24ωρο παραμένει δυνατό εφόσον συντηρέίται σε ειδικό περιβάλλον, δεν ξέρω αν το είπε να μας καθησυχάσει. Το ίδιο κ ο γιατρός μου είπε. Τελικά κάναμε τη διαδικασία αλλά μια συγγνώμη δεν μας ζήτησαν. Ο άλλος έκλεισε προγραμματισμένο χειρουργείο πριν τη δική μου σπερματέγχυση; Και είναι και το πρώτο όνομα στη Λάρισα; Ξανα πάω εγώ τώρα σ'αυτόν τον γιατρό; Που μόλις έγινε η έγχυση σηκώθηκε κ έφυγε χωρίς να μου πει τίποτα; Μακάρι να είναι επιτυχής αλλά μέσα μου δεν το πιστεύω. Είχα αποφασίσει να προχωρήσω σε εξωσωματική με αυτόν αλλά ξενέρωσα. Το καλύτερο είναι να επισκεφτώ κέντρο εξωσωματικής όπως μου έίπαν κάτι κορίτσια εδώ, που δεν θα έχουμε πιστεύω τέτοια περιστατικά! Με μάλωσε μάλιστα επειδή του είπα να πάρω να κλέίσω για επιτροπή. Μου λέει αμέσως να αποκλέίσεις το ενδεχόμενο επιτυχίας. Ήθελα να του πω με τέτοιες προδιαγραφές πως να νιώσω σιγουριά; Μου έίπε μάλιστα ότι γι'αυτό δεν μένω έγκυος επειδή έχω αρνητισμό. Με όλα αυτά που μας έτυχαν όμως πως να είμαστε χαλαροί όταν οι αναποδιές είναι απανωτές και αυτός καθυστερεί τη διαδικασία σαν να μη συνέβη τίποτα;

 

Κορίτσι μου αν επιτρέπεται ποιον γιατρό έχεις εκεί? Στο Ιασώ την έκανες? Εχω κανει 2 εκεί μεν τον νταφ. Εσυ ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xrisa127 είπε:

Καλημέρα!!!Ευχαριστω παρά πολύ!

Πηγα τώρα και μου είπε αποτελέσματα μετά τις 5:30.Πραγματικα έλεος ,τόση ώρα για μια χοριακη 🙄.

Θα σας ενημερώσω μόλις έχω νεότερα😊

Καλη επιτυχια!!!!!!!!!!! Ολα θα ειναι τελεια και θα μεγαλώνεις ζουζουνακιΑ στη κοιλιτσα σου!!!!!! Με το καλο! Τριψήφια χοριακη ευχομαι🙏🏻🤞🏻💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Jesabell είπε:

Καλη επιτυχια!!!!!!!!!!! Ολα θα ειναι τελεια και θα μεγαλώνεις ζουζουνακιΑ στη κοιλιτσα σου!!!!!! Με το καλο! Τριψήφια χοριακη ευχομαι🙏🏻🤞🏻💖

Ευχαριστώ παρά πολύ!Μετα το χθεσινό αίμα έχω απογοητευτει πολύ αλλά ποτέ δεν ξέρεις.Υπομονη μέχρι το απόγευμα και θα ξέρουμε!😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Alexouli είπε:

Κορίτσι μου αν επιτρέπεται ποιον γιατρό έχεις εκεί? Στο Ιασώ την έκανες? Εχω κανει 2 εκεί μεν τον νταφ. Εσυ ? 

Ναι στο Ιασω θα σου στείλω προσωπικό μην έχουμε κάποιο θέμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η I want a baby είπε:

Κορίτσια καλημέρα!

Προχθες έκανα την τρίτη μου σπερματςγχυση αλλά δεν γίνονται αυτά! Καλά λέω εγώ μας έχουν μουτζώσει, όλα πάνε στραβά! 

Είχα ραντεβού το πρωί να γίνει 10 η ώρα η σπερματέγχυση! Δίνει ο σύζυγος δείγμα μας είπαν άριστο! Με 67.000.000 ανα ml προ επεξεργασίας και κινητικότητα α+β 45% που μετά την ενεργοποίηση πήγε στο 70%!

Πίνω νερά κ περιμένω. Μας ενημερώνουν ότι ο γιατρός είναι σε χειρουργείο κ θα αργήσει! Αρχίζουμε να βρίζουμε την τύχη μας, λέω στον σύζυγό μου να το αφήσουμε αφού δεν μας θέλει! Δεν είναι η ωορρηξία αλλά το σπέρμα που όσο περνάει η ώρα πέφτει! 12:15 ενημερώνουμε ότι φεύγουμε, να σκίσουν τα χαρτιά μας κ δεν πληρώνουμε τίποτα. Γιατρόε άλλος που ζητήσαμε να αντιαταστήσει δεν γινόταν! 12:20 ανοίγπυμε τη πόρτα και τότε έρζεται ο γιατρός. Ο σύζυγος μου λέει ας την κάνουμε απο το τίποτα έστω κ έτσι! Εγώ αγχωμένη γιατί μετά απο 2 ώρες δεν γίνεται το σπέρμα να έχει την ίδια ισχύ όπως τους είπα. Η εμβρυολόγος λέει ότι απο τη στιγμή που ενεργοποιήθηκε για ένα 24ωρο παραμένει δυνατό εφόσον συντηρέίται σε ειδικό περιβάλλον, δεν ξέρω αν το είπε να μας καθησυχάσει. Το ίδιο κ ο γιατρός μου είπε. Τελικά κάναμε τη διαδικασία αλλά μια συγγνώμη δεν μας ζήτησαν. Ο άλλος έκλεισε προγραμματισμένο χειρουργείο πριν τη δική μου σπερματέγχυση; Και είναι και το πρώτο όνομα στη Λάρισα; Ξανα πάω εγώ τώρα σ'αυτόν τον γιατρό; Που μόλις έγινε η έγχυση σηκώθηκε κ έφυγε χωρίς να μου πει τίποτα; Μακάρι να είναι επιτυχής αλλά μέσα μου δεν το πιστεύω. Είχα αποφασίσει να προχωρήσω σε εξωσωματική με αυτόν αλλά ξενέρωσα. Το καλύτερο είναι να επισκεφτώ κέντρο εξωσωματικής όπως μου έίπαν κάτι κορίτσια εδώ, που δεν θα έχουμε πιστεύω τέτοια περιστατικά! Με μάλωσε μάλιστα επειδή του είπα να πάρω να κλέίσω για επιτροπή. Μου λέει αμέσως να αποκλέίσεις το ενδεχόμενο επιτυχίας. Ήθελα να του πω με τέτοιες προδιαγραφές πως να νιώσω σιγουριά; Μου έίπε μάλιστα ότι γι'αυτό δεν μένω έγκυος επειδή έχω αρνητισμό. Με όλα αυτά που μας έτυχαν όμως πως να είμαστε χαλαροί όταν οι αναποδιές είναι απανωτές και αυτός καθυστερεί τη διαδικασία σαν να μη συνέβη τίποτα;

 

Καλημέρα κορίτσι!Οντως μεγάλη βλακεία ο τρόπος με τον οποίο την έκανες αλλά αφού έγινε μη χάνεις τις ελπίδες σου ,ίσως είναι η τυχερή σου!!!

Σε κάθε περίπτωση αν αποφάσισες μετά από αυτή την σπερματεγχυση να προχωρήσεις σε εξωσωματική εγώ θα σου έλεγα να κλείσεις ραντεβού στην επιτροπή.Ετσι την πάτησα και εγώ ,δεν είχα κλείσει εγκαίρως και μετά με βρήκε η καραντίνα και πήγα 3 μήνες πίσω.

Τωρα για τον γιατρό σου δεν ξέρω αλλά σίγουρα καλό θα ήταν να πας να δεις κάποια ακόμη κέντρα για να είσαι σίγουρη στην περίπτωση που πας για εξωσωματική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Xrisa127 είπε:

Καλημέρα κορίτσι!Οντως μεγάλη βλακεία ο τρόπος με τον οποίο την έκανες αλλά αφού έγινε μη χάνεις τις ελπίδες σου ,ίσως είναι η τυχερή σου!!!

Σε κάθε περίπτωση αν αποφάσισες μετά από αυτή την σπερματεγχυση να προχωρήσεις σε εξωσωματική εγώ θα σου έλεγα να κλείσεις ραντεβού στην επιτροπή.Ετσι την πάτησα και εγώ ,δεν είχα κλείσει εγκαίρως και μετά με βρήκε η καραντίνα και πήγα 3 μήνες πίσω.

Τωρα για τον γιατρό σου δεν ξέρω αλλά σίγουρα καλό θα ήταν να πας να δεις κάποια ακόμη κέντρα για να είσαι σίγουρη στην περίπτωση που πας για εξωσωματική.

Κάτι μας κυνηγάει. Ελπίζω να είμαστε τυχεροί διότι είχα δύο πολύ καλά ωάρια ένα αριστερά ένα δεξιά! 

Ναι αποφασίσαμε να μην ταλαιπωρηθούμε άλλο κ θα κλείσω αύριο μου είπαν 1 Οκτωβρίου να πάρω για ραντεβού του Νοεμβρίου.

Θα περιμένω τη χοριακή μου κ αν βγει αρνητική κλείνω στο κέντρο εξωσωματικής! Ωστόσο εγω θα έχω ήδη κλείσει επιτροπή να μη χάνω χρόνο.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...