Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

Κορίτσια Γεια σας! Μπαίνω και εγώ στο κλαμπ αφού το Σεπτέμβρη περνάω από επιτροπή για να κάνω εξωσωματική τον Οκτώβριο στο Εμβρυογενεσις μετά από ένα χρόνο προσπαθειών, 2 σπερματεγχυσεις και χωρίς να έχει εντοπιστεί έως τώρα κανένα πρόβλημα. Ελπίζω να τα καταφέρω και εγώ αυτή τη φορά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Elenimar είπε:

Κορίτσια Γεια σας! Μπαίνω και εγώ στο κλαμπ αφού το Σεπτέμβρη περνάω από επιτροπή για να κάνω εξωσωματική τον Οκτώβριο στο Εμβρυογενεσις μετά από ένα χρόνο προσπαθειών, 2 σπερματεγχυσεις και χωρίς να έχει εντοπιστεί έως τώρα κανένα πρόβλημα. Ελπίζω να τα καταφέρω και εγώ αυτή τη φορά...

Θα τα καταφέρεις κοπέλα μου. Υπομονή θέλει η όλη διαδικασία. Εκανα κ εγω δυο προσπάθειες μαζεμένες στο ιδιο κέντρο. Και τελικά τα κατάφερα. Το πρόβλημα ήταν στον άντρα μου!! Αισιοδοξία και πίστη!! Και θα τα καταφέρεις ♥️🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lily94 είπε:

Θα τα καταφέρεις κοπέλα μου. Υπομονή θέλει η όλη διαδικασία. Εκανα κ εγω δυο προσπάθειες μαζεμένες στο ιδιο κέντρο. Και τελικά τα κατάφερα. Το πρόβλημα ήταν στον άντρα μου!! Αισιοδοξία και πίστη!! Και θα τα καταφέρεις ♥️🙏🏻

Σε ευχαριστώ για το κουράγιο που μου δίνεις. Αυτό που με φοβίζει είναι ότι δεν έχουμε βρει κάποιο πρόβλημα. Και όταν δεν βρίσκειςτο πρόβλημα δεν βρίσκεις και τη λύση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Elenimar είπε:

Σε ευχαριστώ για το κουράγιο που μου δίνεις. Αυτό που με φοβίζει είναι ότι δεν έχουμε βρει κάποιο πρόβλημα. Και όταν δεν βρίσκειςτο πρόβλημα δεν βρίσκεις και τη λύση...

Εχεις δίκιο απ τη μια. Αλλο να ξερεις το πρόβλημα κ να πορευτείς με αυτό αναλογα  κ αλλο να μην υπαρχει κατι συγκεκριμένο. 
αλλα απ όσα βλέπω εδω κ λέμε με τα κορίτσια ισως καμια φορά η σπερματέγχυση ειναι κ χάσιμο χρόνου...

φουλ θετικη σκέψη κ πίστη κοριτσι μου και θα ειναι η τυχερή σου!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Lily94 είπε:

Εχεις δίκιο απ τη μια. Αλλο να ξερεις το πρόβλημα κ να πορευτείς με αυτό αναλογα  κ αλλο να μην υπαρχει κατι συγκεκριμένο. 
αλλα απ όσα βλέπω εδω κ λέμε με τα κορίτσια ισως καμια φορά η σπερματέγχυση ειναι κ χάσιμο χρόνου...

φουλ θετικη σκέψη κ πίστη κοριτσι μου και θα ειναι η τυχερή σου!!!! 

Αχ μακάρι! Και όταν διαβάζω εδώ κοπέλες που λένε ότι τα κατάφεραν παίρνω δύναμη και χαίρομαι πραγματικά ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Εγω παλι ρε κοριτσια όλη μέρα κουρέλι.. Εχω δρόμο ακόμα βέβαια μέχρι την αυχενικη θέλει 25 μέρες. 

Δε μπορεις να κανεις κατι παρα υπομονη μετα θα αλλαξει ξαφνικα φανταζομαι κ σε σενα..ειναι αναλογα τον οργανισμο βεβαια

@Lily94 την 11η εβδομαδα και μεχρι 13η

@Elenimarδεν υπαρχει περιπτωση να μην τα καταφερεις!εγω τα καταφερα μεσα σε 5 μηνες  εκανα 3 εμβρυομεταφορες..η 3η τυχερη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/8/2020 at 11:01 ΜΜ, ο/η Kikip είπε:

Πολύ καλά τα θυμάσαι όλα!!! Τώρα πολλές σκέψεις περνάνε από το μυαλό μου. Το δεδομένο είναι ότι δεν ανταποκρινομαι ικανοποιητικά στις διεγέρσεις. Πείτε μου για γιατρούς που έχετε συνεργαστεί εδώ στη Θεσσαλονίκη και οποία έχει μαζέψει με φυσικούς πώς είναι η διαδικασία. Κάθε εμπειρία δεκτή. Ευχαριστώ για τη συμπαράσταση και την παρηγοριά όλες σας!!! 

Εγώ έκανα πολλούς φυσικούς πολλά χρόνια αλλά Αθήνα !!! Εάν θέλεις κάτι πες μου 

στις On 18/8/2020 at 6:33 ΜΜ, ο/η Ginaak είπε:

Με 1-1 πηγές κορίτσι μου?

Να μαζέψεις κι εγώ μαζεύω,τσουκου τσουκου.Τωρα Δόξα τω Θεώ έχω 2 έμβρυα από 3 ωοληψιες(η μία δεν πήγε καλά).Στα 4 ή 5 θα κάνω μεταφορά.

Βλέπω και τη @Nefeliap που μήνα μήνα κι αυτή τα τσακωσε τα δίδυμακια.

@Kikip κι εγώ στις διεγέρσεις κανένα δεν πήρα,ούτε καν ένα όπως εσύ.Καποιοι οργανισμοί δεν τα πάνε καλά με τα φάρμακα.

 

Φτάσαμε τα 2 ;;;;; Μπράβο κορίτσι μου πλησιάζουμε την ετ!!!! Πολύ καλό ποσοστό σε τρεις ωοκηψιες 2 ωράρια .....

στις On 19/8/2020 at 8:08 ΜΜ, ο/η Σταυρι είπε:

Κορίτσια μου καλησπερα.  Σας Διαβάζω συνέχεια αλλά τόσες μέρες δεν ημουν σε θέση να γράψω τίποτα απολυτως γιατί ολή μέρα είμαι  χάλια.. Έχω  σε μόνιμη βάση ταση για εμετό αλλά δεν κάνω εμετό. Κορίτσια είμαι 7+4 μακάρι να πανε ολα καλα μακάρι αλλά ποσο θα κρατήσει όλο αυτό;;;

Κορίτσι γλυκό μπράβο !!!! Ποσό χαίρομαι που όλα πάνε καλά .... στον γιο μπυ δεν είχα τίποτα .... τώρα στην κόρη είχα μέχρι την 8 εβδομάδα και έτρωγα λεμόνι πολύ ( το έγλειφε δηλαδή )

ευχενικα κανείς από την 11 έως και την 14 .... κατά μέσο όρο προτιμούν 13 καλή επιτυχία !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Δε μπορεις να κανεις κατι παρα υπομονη μετα θα αλλαξει ξαφνικα φανταζομαι κ σε σενα..ειναι αναλογα τον οργανισμο βεβαια

@Lily94 την 11η εβδομαδα και μεχρι 13η

@Elenimarδεν υπαρχει περιπτωση να μην τα καταφερεις!εγω τα καταφερα μεσα σε 5 μηνες  εκανα 3 εμβρυομεταφορες..η 3η τυχερη 

Σε ευχαριστώ! Από το στόμα σου και στου Θεού τ'αυτι! Εσύ έκανες 3 φορές διέγερση Ή είχες έμβρυα από την πρώτη διέγερση και τα χρησιμοποιησες μετα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Elenimar είπε:

Σε ευχαριστώ! Από το στόμα σου και στου Θεού τ'αυτι! Εσύ έκανες 3 φορές διέγερση Ή είχες έμβρυα από την πρώτη διέγερση και τα χρησιμοποιησες μετα;

Εκανα πρωτα διεγερση με 300 μοναδες καθε μερα για 9 μερες βραχυ & εβγαλα 3 και ακαταλληλα,δε μπορεις να φανταστεις τι φρικη εφαγα.ειπα θεε μου ειμαι τελειωμενη,διοτι δεν ειχα ιδεα οτι μπορουσε να γινει αυτο,ημουν ασχετη με εξωσωματικες..εσυ μη φρικαρεις δε θα το παθεις..ηλικια μου 42 με χαλια ορμονικες δηλ υψηλη fsh και πατωμα αμη..μετα κατευθειαν αρχισα να μαζευω με φυσικους(ωοληψια το ωαριο το μηνα)και στο τελος εκανα ενα τροποποιημενο και εβγαλα 2 ωαρια που ημουν κ τυχερη και γονιμοποιηθηκανε και τα 2 και εκατσαν και διδυμα οποτε και κωλοφαρδη χαχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nefeliap είπε:

Εκανα μια φορα διεγερση και εβγαλα 3 και ακαταλληλα,δε μπορεις να φανταστεις τι φρικη εφαγα.ειπα θεε μου ειμαι τελειωμενη,διοτι δεν ειχα ιδεα οτι μπορουσε να γινει αυτο,ημουν ασχετη με εξωσωματικες..εσυ μη φρικαρεις δε θα το παθεις..ηλικια μου 42 με χαλια ορμονικες δηλ υψηλη fsh και πατωμα αμη..μετα αρχισα να μαζευω με φυσικους(ενα εμβρυο το μηνα)και στο τελος εκανα ενα τροποποιημενο και εβγαλα 2 ωαρια που ημουν κ τυχερη και γονιμοποιηθηκανε και τα 2 και εκατσαν και διδυμα οποτε και κωλοφαρδη χαχα.

Πω πω τέλειο αυτό! Τροποποιημένο εννοείς ότι πήρες seprafar?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elenimar είπε:

Πω πω τέλειο αυτό! Τροποποιημένο εννοείς ότι πήρες seprafar?

Μου ειχε πει οτι εφοσον ειχανε περασει 3 μηνες απο την κανονικη διεγερση να δοκιμαζαμε τροποποιημενο φυσικο,εγω δεν ηθελα γιατί ειχα παθει το ψυχολογικο αλλα με επεισε..δηλαδη το μονο που ταιριαζε σε μενα και ηταν καθετος ηταν pergoveris μια πενα μονο (900) δηλαδη εκανα καθε μερα 150 μοναδες για 6 μερες συνολο απο τη 2η μερα περιοδου.μου ειχε πει μονο αυτο θα δουλεψει και αν θα παρουμε και δευτερο ωαριο στο τςακ.. και οντως οτι ειπε εγινε !! Στο τσακ το τσιμπησε στην ωοληψια που ηταν μονο 11 εκ ενω το αλλο το κανονικο ηταν νορμαλ 16,στο τσακ γονιμοποιηθηκε και στο τσακ γαντζωθηκε κιολας!!και στην αυχενικη ειναι τοσο τοσο μικρό που δεν φαινεται τι φυλο ειναι και ακομα και στη φωτο της ετ ειναι μια σταλια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Ερώτηση απευθυνόμενη στις γκουρού της ετ: Μετά την ετ (με φυσικό κύκλο) αδιαθέτησα στις 10 ημέρες με ροή όχι και πολύ κανονική θα έλεγα... Μου κράτησε όσο μου κρατάει συνήθως αλλά στις 20 ημέρες (έχω κύκλο 24 ημερών) εμφανίστηκε με καφέ σταγόνες που κράτησαν 3 ημέρες και 10 ημέρες μετά (σήμερα) αδιαθετώ κανονικά! Έλεοοοοος! Να φανταστώ πως η διαταραχή αυτή του κύκλου οφείλεται στην ετ και στα φάρμακα (ουτρο κτλ) που έπαιρνα κατά τη διάρκεια αυτής; Για πείτε... 🙄 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/8/2020 at 11:42 ΜΜ, ο/η Nefeliap είπε:

Μου ειχε πει οτι εφοσον ειχανε περασει 3 μηνες απο την κανονικη διεγερση να δοκιμαζαμε τροποποιημενο φυσικο,εγω δεν ηθελα γιατί ειχα παθει το ψυχολογικο αλλα με επεισε..δηλαδη το μονο που ταιριαζε σε μενα και ηταν καθετος ηταν pergoveris μια πενα μονο (900) δηλαδη εκανα καθε μερα 150 μοναδες για 6 μερες συνολο απο τη 2η μερα περιοδου.μου ειχε πει μονο αυτο θα δουλεψει και αν θα παρουμε και δευτερο ωαριο στο τςακ.. και οντως οτι ειπε εγινε !! Στο τσακ το τσιμπησε στην ωοληψια που ηταν μονο 11 εκ ενω το αλλο το κανονικο ηταν νορμαλ 16,στο τσακ γονιμοποιηθηκε και στο τσακ γαντζωθηκε κιολας!!και στην αυχενικη ειναι τοσο τοσο μικρό που δεν φαινεται τι φυλο ειναι και ακομα και στη φωτο της ετ ειναι μια σταλια! 

Λοιπόν χθες και μενα μου είπε για pergoveris 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Ερώτηση απευθυνόμενη στις γκουρού της ετ: Μετά την ετ (με φυσικό κύκλο) αδιαθέτησα στις 10 ημέρες με ροή όχι και πολύ κανονική θα έλεγα... Μου κράτησε όσο μου κρατάει συνήθως αλλά στις 20 ημέρες (έχω κύκλο 24 ημερών) εμφανίστηκε με καφέ σταγόνες που κράτησαν 3 ημέρες και 10 ημέρες μετά (σήμερα) αδιαθετώ κανονικά! Έλεοοοοος! Να φανταστώ πως η διαταραχή αυτή του κύκλου οφείλεται στην ετ και στα φάρμακα (ουτρο κτλ) που έπαιρνα κατά τη διάρκεια αυτής; Για πείτε... 🙄 

Αν και γκουρού δεν λογιζομαι και ούτε θέλω να γίνω θέλω να ξεμπερδευω με αυτή τη διαδικασία, κι εγώ χθες την ρώτησα για τις ανωμαλίες της περιόδου, μου είπε οοοοολα φυσιολογικά, κανένας λόγος ανησυχίας. Εγώ είχα τρομερή ποσότητα και κάτι κομμάτια που έλεγα κανενα συκώτι θα βγήκε δεν μπορεί! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kikip είπε:

Αν και γκουρού δεν λογιζομαι και ούτε θέλω να γίνω θέλω να ξεμπερδευω με αυτή τη διαδικασία, κι εγώ χθες την ρώτησα για τις ανωμαλίες της περιόδου, μου είπε οοοοολα φυσιολογικά, κανένας λόγος ανησυχίας. Εγώ είχα τρομερή ποσότητα και κάτι κομμάτια που έλεγα κανενα συκώτι θα βγήκε δεν μπορεί! 

Κ εγώ θεωρώ πως είναι φυσιολογικά όλα αυτά ... Σ' ευχαριστώ! Εύχομαι να ξεμπερδέψεις με όλα αυτά κ σύντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια Γεια σας! Ήθελα να ρωτήσω, εσεις περνάτε/περνετε κάποιο συμπλήρωμα διατροφης/βότανα/βιταμινες πριν την διαδικασία της εξωσωματικής για να αυξήσετε τις πιθανότητες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/8/2020 at 2:49 ΜΜ, ο/η Maria84 είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια!!περιμενω με αγωνία την Τετάρτη που έχω το πρώτο υπέρηχο !!😊😊εύχομαι σε κάθε μια ξεχωριστά να της πανε ολαααααα υπεροχα🥰🥰🥰

Maraki πήγες για υπέρηχο ?? Εγώ ακριβώς 5η εβδομάδα είχα αγωνία και πήγα για υπέρηχο, όπου είδαμε έναν μεγάλο κι έναν μικρό σάκο. Τώρα θα πάω στις 31/8 για να δούμε πώς έχουν εξελιχθεί. Ο γιατρός ήταν συγκρατημένος. Κάνω θετικές σκέψεις και ό,τι είναι να γίνει θα γίνει... Είμαι σίγουρη ότι είμαι σε καλά χέρια επιστημόνων κι από εκεί και πέρα ό,τι πει ο Θεός !! Μακάρι να τα καταφέρουμε !! ✌💖 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elenimar είπε:

Κορίτσια Γεια σας! Ήθελα να ρωτήσω, εσεις περνάτε/περνετε κάποιο συμπλήρωμα διατροφης/βότανα/βιταμινες πριν την διαδικασία της εξωσωματικής για να αυξήσετε τις πιθανότητες;

Έπαιρνα fertilovit για 3 μήνες πριν ξεκινήσω αγωγή διέγερσης ωοθηκών. Όταν το συζήτησα με τον γιατρό μου δεν ήταν αρνητικός. Μου είπε κατά λέξη δεν είναι κακό, αλλά δεν είναι και απαραίτητες. Τις συγκεκριμένες βιταμίνες τις έπαιρνε κοπέλα που έμεινε έγκυος μετά από 3 προσπάθειες εξωσωματικής. Φυσικά, οτιδήποτε παίρνεις πρέπει να το συζητάς με τον θεράποντα γιατρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kikip είπε:

Λοιπόν χθες και μενα μου είπε για pergoveris αλλά για να μου το εγκρίνουν λέει πρέπει να μαγειρέψω με το εργαστήριο την LH μου να είναι κάτω από 1,2 αλλιώς το φαρμακείο δεν θα μου τα δώσει!!! Ξέρετε κάτι για αυτό??? Άντε σε ένα τσακ ελπίζω κι εγώ!!! 

Α πας με επιτροπη;δε τα ξερω αυτα καθολου.τα πληρωςα ολα!πιο πολυ μου στοιχισε στη πρωτη διεγερση που ειχα πληρωσει 850€ απο τη τσεπη μου και εβγαλα τα 3 και ακαταλληλα!αλλα το πergoveris εκανε 380€ και το αγαπω χαχα.Μου ειχε πει οτι ειναι νεο φαρμακο κ πολυ καλο διοτι εχει μεσα LH+fsh μαζι,ιδανικο για μενα.στο ευχομαι μεσα απο τη καρδια μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/8/2020 at 3:13 ΜΜ, ο/η Nefeliap είπε:

Α πας με επιτροπη;δε τα ξερω αυτα καθολου.τα πληρωςα ολα!πιο πολυ μου στοιχισε στη πρωτη διεγερση που ειχα πληρωσει 850€ απο τη τσεπη μου και εβγαλα τα 3 και ακαταλληλα!αλλα το πergoveris εκανε 380€ και το αγαπω χαχα.Μου ειχε πει οτι ειναι νεο φαρμακο κ πολυ καλο διοτι εχει μεσα LH+fsh μαζι,ιδανικο για μενα.στο ευχομαι μεσα απο τη καρδια μου!!

Ευχαριστώ πολύ! Ναι για αυτό μου σύστησε το pergoveris 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elenimar είπε:

Κορίτσια Γεια σας! Ήθελα να ρωτήσω, εσεις περνάτε/περνετε κάποιο συμπλήρωμα διατροφης/βότανα/βιταμινες πριν την διαδικασία της εξωσωματικής για να αυξήσετε τις πιθανότητες;

Ε βεβαια!αλλα ειχα ελεγχει δεν επαιρνα οτι ναναι απο μονη μου.πηρα φιλισιν και D και τα συνεχιζω ακομα και τωρα ειναι οι πιο σημαντικες.Και Lifertil για 2 μηνες.και Τερα ινοσιτολ (2 φακελακια τη μερα για 10 μερες) πριν τις ωοληψιες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Ερώτηση απευθυνόμενη στις γκουρού της ετ: Μετά την ετ (με φυσικό κύκλο) αδιαθέτησα στις 10 ημέρες με ροή όχι και πολύ κανονική θα έλεγα... Μου κράτησε όσο μου κρατάει συνήθως αλλά στις 20 ημέρες (έχω κύκλο 24 ημερών) εμφανίστηκε με καφέ σταγόνες που κράτησαν 3 ημέρες και 10 ημέρες μετά (σήμερα) αδιαθετώ κανονικά! Έλεοοοοος! Να φανταστώ πως η διαταραχή αυτή του κύκλου οφείλεται στην ετ και στα φάρμακα (ουτρο κτλ) που έπαιρνα κατά τη διάρκεια αυτής; Για πείτε... 🙄 

Ε σιγουρα ,κατι πειραξε εκει αλλα μην ανησυχεις τον αλλο μηνα θα εισαι μια χαρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kikip είπε:

Ευχαριστώ πολύ! Ναι για αυτό μου σύστησε το pergoveris για να δοκιμάσουμε την παραπάνω LH. Έτσι κι αλλιώς πρέπει να περιμένω να ηρεμήσει ο οργανισμός από την πρώτη οπότε στο ενδιάμεσο θα κάνουμε και τα χαρτιά της επιτροπής. Την πρώτη κι εγώ την πλήρωσα κ φυσικά ματωσαμε.....

Σε ποιον γιατρο εισαι;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elenimar είπε:

Κορίτσια Γεια σας! Ήθελα να ρωτήσω, εσεις περνάτε/περνετε κάποιο συμπλήρωμα διατροφης/βότανα/βιταμινες πριν την διαδικασία της εξωσωματικής για να αυξήσετε τις πιθανότητες;

Εγώ παίρνω φολικό οξύ τώρα παρήγγειλα και τις ova max και βιταμίνη d και ο αντρουλης μου πήρε pregnacare που ήταν ένα πακέτο για ζευγάρια και τώρα lifefertil πανάκριβα τα περισσότερα αλλά τελοσπαντων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kikip είπε:

Λοιπόν χθες και μενα μου είπε για pergoveris αλλά για να μου το εγκρίνουν λέει πρέπει να μαγειρέψω με το εργαστήριο την LH μου να είναι κάτω από 1,2 αλλιώς το φαρμακείο δεν θα μου τα δώσει!!! Ξέρετε κάτι για αυτό??? Άντε σε ένα τσακ ελπίζω κι εγώ!!! 

Γεια σου!!εγω πέρασα επιτροπή κ πήρα pergoveris αλλά δν "μαγείρεψα"τπτ. Πήγα στο φαρμακείο του εοππυ με το χαρτί από την επιτροπή κ μια χοριακη κ μου το έδωσαν,δν κοιτάνε άλλες εξετάσεις!(την χοριακη την θέλουν για να είναι σίγουροι ότι δν είσαι έγκυος)εκτός αν πας μέσα σε ένα μήνα από την απόφαση της επιτροπής!κ επίσης στην επιτροπή βλέπουν αν είναι όλα καλά δν γνωρίζουν τι φάρμακα θα πάρεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...