Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις On 4/8/2020 at 11:22 ΠΜ, ο/η EllieV είπε:

Καλημέρα σε όλες κ καλά αποτελέσματα σε όσες περιμένουν

 

Κ εμείς Σάββατο 01/08 ετ με 3 άριστες βλαστοκύστες κ περιμένουμε μέχρι Δευτέρα κ η αγωνία στα ύψη..

 164!!!!! Γιουπιιιιιιιι!!!!!!  Το πρώτο βήμα έγινε !!!!!

EllieV από καρδιάς εύχομαι Δευτέρα μια υψηλή χοριακή !!!!! Κι έχω καλό προαίσθημα !!

Η Παναγιά μαζί μας !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Kikip είπε:

Καλημέρα καλό σκ! Ευχαριστω για την στήριξη! Είμαι πραγματικά πολύ καλα ψυχολογικα, είναι πολύ γεμάτες αυτές οι μέρες, βγήκε ο πολυποθητος διορισμός μου μετά 15 χρόνια, στην πόλη μου, έχω γενέθλια σήμερα, είμαι στο χωριό με γονείς κ συγγενείς (άσχετα που δεν ξέρουν τίποτα για το εμβρυακι) και έχουμε τραπεζωματα για να τα γιορτάσουμε όλα! Αν όμως τελικά πέσω..... Σηκωστε με..... @Ginaak    @annie! @Stelloni

Κι εγώ το ίδιο σκεφτόμουν.....δεν το έχω προσέξει, μόνο τα πονακια τύπου ωορρηξίας θυμάμαι και μια κάψα από μέσα μου χωρίς να έχω πυρετό όμως, αλλά δεν μου κάνει και εντύπωση να υπάρχουν και υγρά!!! Καλή επιτυχία στην ωοληψια σου!!! Εγώ τρίτη ημέρα από την εμβρυομεταφορα και δεν νιώθω τίποτα, να είναι άραγε εκεί το εμβρυακι μ

Χρόνια πολλά!!!Ευχομαι σύντομα να πάρεις το πιο όμορφο δώρο της ζωής σου!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα, συγχαρητήρια σε όλα τα κορίτσια που τα κατάφεραν!!! Διαβάζω τα νέα σας εννοείται κ εύχομαι να είστε ολες καλά!!!, Σύντομα ελπίζω να σας έχω κ εγώ ευχαριστα!!❤️🙏🙏

Θα ήθελα να ρωτήσω εκ μέρους μιας φίλης μήπως κάποια κοπέλα που τα κατάφερε κ δε χρειάζεται αν έχει pergoveris 900. 🙏🙏 @Nefeliap μπορεί να κάνω κ λαθος, αλλά μήπως είχες αναφέρει κάποια στιγμή για σελίδα στο fb που ψάχνουν κοπέλες κ δίνουν φάρμακα που δε χρειαζονται? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/8/2020 at 6:38 ΜΜ, ο/η Christina_81 είπε:

 164!!!!! Γιουπιιιιιιιι!!!!!!  Το πρώτο βήμα έγινε !!!!!

EllieV από καρδιάς εύχομαι Δευτέρα μια υψηλή χοριακή !!!!! Κι έχω καλό προαίσθημα !!

Η Παναγιά μαζί μας !!!!

Μπράβο christina χαιρομαι

 

Σε ευχαριστω πολυ πολυ να εισαι καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/8/2020 at 5:38 ΜΜ, ο/η Christina_81 είπε:

 164!!!!! Γιουπιιιιιιιι!!!!!!  Το πρώτο βήμα έγινε !!!!!

EllieV από καρδιάς εύχομαι Δευτέρα μια υψηλή χοριακή !!!!! Κι έχω καλό προαίσθημα !!

Η Παναγιά μαζί μας !!!!

Συγχαρητήρια!!!Με 162 ξεκίνησα Εγώ και έχω έναν ζιζανιο τώρα χαχαχα .

Καλούς διπλασιασμός τωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, συγχαρητήρια σε όλα τα κορίτσια που τα κατάφεραν!!! Διαβάζω τα νέα σας εννοείται κ εύχομαι να είστε ολες καλά!!!, Σύντομα ελπίζω να σας έχω κ εγώ ευχαριστα!!❤️🙏🙏

Θα ήθελα να ρωτήσω εκ μέρους μιας φίλης μήπως κάποια κοπέλα που τα κατάφερε κ δε χρειάζεται αν έχει pergoveris 900. 🙏🙏 @Nefeliap μπορεί να κάνω κ λαθος, αλλά μήπως είχες αναφέρει κάποια στιγμή για σελίδα στο fb που ψάχνουν κοπέλες κ δίνουν φάρμακα που δε χρειαζονται? 

Αχ δε θυμαμαι καθολου :-( μηπως αυτη η ομαδα;  Αυτο το σωματειο παντως το magna matter που ειναι προεδρος μία Πέρσα κ μου εχουν πει οτι βοηθαει γενικοτερα ειναι κ ο γιατρος μου εκει και κανει κ δωρεαν εξωσωματικες αν χρειαστει και οποιος γινει μελος εχει και πολυ καλες εκπτωσεις σε εξετασεις κλπ κλπhttps://m.facebook.com/groups/127660853058?group_view_referrer=profile_browser&_rdc=1&_rdr

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια..

Σημερα η χοριακη εγινε...θετικη μεν μικρη δε..μονο 21..επαναληψη την Τεταρτη να δουμε την εξέλιξή της

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η EllieV είπε:

Καλησπερα κοριτσια..

Σημερα η χοριακη εγινε...θετικη μεν μικρη δε..μονο 21..επαναληψη την Τεταρτη να δουμε την εξέλιξή της

Καλό διπλασιασμό να έχεις!

Σε ποια μέρα έκανες?Με τι έμβρυα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ginaak είπε:

Καλό διπλασιασμό να έχεις!

Σε ποια μέρα έκανες?Με τι έμβρυα?

Καλησπερα

1 Αυγουστου βαλαμε 3 βλαστοκυστες πολυ καλες..ειναι μικρη γμτ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/8/2020 at 8:37 ΜΜ, ο/η EllieV είπε:

Καλησπερα

1 Αυγουστου βαλαμε 3 βλαστοκυστες πολυ καλες..ειναι μικρη γμτ

@EllieV πήρες καλή μου το αποτέλεσμα της δεύτερης χοριακης??? Πώς είσαι??? Όλες οι υπόλοιπες τι κάνετε??? Διακοπαρετε και εξαφανίστηκατε? Καλά να περνάτε κοριτσάκια και μόνο καλά νέα να μας λέτε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Kikip είπε:

@EllieV πήρες καλή μου το αποτέλεσμα της δεύτερης χοριακης??? Πώς είσαι??? Όλες οι υπόλοιπες τι κάνετε??? Διακοπαρετε και εξαφανίστηκατε? Καλά να περνάτε κοριτσάκια και μόνο καλά νέα να μας λέτε!!! 

Ναι που ειναι το κοριτσι να πας πει καλα νεα ευελπιστουμε; Εγω ειχα παει ανδρο αλλα μπαινω απο κινητο παντα οποτε δε χανω νεα,Τριτη παω για αυχενικη που θα ειμαι 11+5 ουτε ξερω τι γινεται μονο 2 υπερηχους εκανα ολους κ ολους 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Ναι που ειναι το κοριτσι να πας πει καλα νεα ευελπιστουμε; Εγω ειχα παει ανδρο αλλα μπαινω απο κινητο παντα οποτε δε χανω νεα,Τριτη παω για αυχενικη που θα ειμαι 11+5 ουτε ξερω τι γινεται μονο 2 υπερηχους εκανα ολους κ ολους 

Όλα καλά θα είναι @Nefeliap και στην αυχενική! Έχεις θετική ενέργεια κ θα σου φέρει καλές ειδήσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι ο πιο όμορφος Δεκαπενταύγουστος της ζωής μου !!!!! Εμβρυομεταφορά 2 βλαστοκύστεων 30/7 και Β Χοριακή με καλούς διπλασιασμούς. Περιμένουμε την ημέρα που θα γίνει ο πρώτος υπέρηχος... βήμα-βήμα όλα θα γίνουν !!

 Καλή Παναγιά σε όλες κορίτσια !!!

Να μας δίνει δύναμη και κουράγιο η Μητέρα όλων μας !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Christina_81 είπε:

Είναι ο πιο όμορφος Δεκαπενταύγουστος της ζωής μου !!!!! Εμβρυομεταφορά 2 βλαστοκύστεων 30/7 και Β Χοριακή με καλούς διπλασιασμούς. Περιμένουμε την ημέρα που θα γίνει ο πρώτος υπέρηχος... βήμα-βήμα όλα θα γίνουν !!

 Καλή Παναγιά σε όλες κορίτσια !!!

Να μας δίνει δύναμη και κουράγιο η Μητέρα όλων μας !!!!!

Μπραβο κοριτσι !ολα καλά!!!σε ολες τα καλυτερα ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/8/2020 at 6:42 ΜΜ, ο/η Nefeliap είπε:

Ναι που ειναι το κοριτσι να πας πει καλα νεα ευελπιστουμε; Εγω ειχα παει ανδρο αλλα μπαινω απο κινητο παντα οποτε δε χανω νεα,Τριτη παω για αυχενικη που θα ειμαι 11+5 ουτε ξερω τι γινεται μονο 2 υπερηχους εκανα ολους κ ολους 

Άντε ρε κορίτσι καλά αποτελέσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλά κορίτσια!!!Ευχομαι του χρόνου τέτοια μέρα να είμαστε πρώτα απ´ολα υγιείς και  να έχουμε όλες τα μωράκια μας αγκαλιά!❤️
Μέχρι τότε χαρείτε το καλοκαίρι που μας έμεινε και να περνάτε όμορφα!😘

D9F3A88F-3E1D-4741-8AFD-002B88320595.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πφφφφφ έχω αύριο χοριακη. Πειράζει που δε θέλω να πάω??? Δεν έχω αγωνία δεν έχω διάθεση να μου χαλάσει τη διάθεση ένα αρνητικό αποτέλεσμα. Πέρασα τόσο ωραία 2 εβδομάδες τώρα που δεν θέλω να δω την πραγματικότητα. Δε νιώθω τίποτα δεν έχω κανένα ένστικτο να μου ψιθυρίζει. Δεν θέλω σας λέω να πάω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kikip είπε:

Πφφφφφ έχω αύριο χοριακη. Πειράζει που δε θέλω να πάω??? Δεν έχω αγωνία δεν έχω διάθεση να μου χαλάσει τη διάθεση ένα αρνητικό αποτέλεσμα. Πέρασα τόσο ωραία 2 εβδομάδες τώρα που δεν θέλω να δω την πραγματικότητα. Δε νιώθω τίποτα δεν έχω κανένα ένστικτο να μου ψιθυρίζει. Δεν θέλω σας λέω να πάω!!!!

Και αν; Λέω εγώ τώρα! Αν; 
Καλησπέρα! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kikip είπε:

Πφφφφφ έχω αύριο χοριακη. Πειράζει που δε θέλω να πάω??? Δεν έχω αγωνία δεν έχω διάθεση να μου χαλάσει τη διάθεση ένα αρνητικό αποτέλεσμα. Πέρασα τόσο ωραία 2 εβδομάδες τώρα που δεν θέλω να δω την πραγματικότητα. Δε νιώθω τίποτα δεν έχω κανένα ένστικτο να μου ψιθυρίζει. Δεν θέλω σας λέω να πάω!!!!

Γιατί κορίτσι μου σε έχει πάρει από κάτω ?πολλές κοπέλες δεν νιώθουν τπτ και όλα πάνε καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η sova είπε:

Γιατί κορίτσι μου σε έχει πάρει από κάτω ?πολλές κοπέλες δεν νιώθουν τπτ και όλα πάνε καλά 

Δεν θέλω άλλη απογοήτευση. Για αυτό αρνούμαι να πάω να κάνω χοριακη. Να φανταστείς οι 12 ημέρες από την εμβρυομεταφορα ήταν στις 15/8 αλλά λόγω αργίας μου είπαν να την κάνω αργότερα, από αύριο που ανοίγουν. Δε θέλω να πάω. Θέλω να σταματήσω τα φάρμακα και να συνεχίσω απλά τη ζωή μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Kikip είπε:

Δεν θέλω άλλη απογοήτευση. Για αυτό αρνούμαι να πάω να κάνω χοριακη. Να φανταστείς οι 12 ημέρες από την εμβρυομεταφορα ήταν στις 15/8 αλλά λόγω αργίας μου είπαν να την κάνω αργότερα, από αύριο που ανοίγουν. Δε θέλω να πάω. Θέλω να σταματήσω τα φάρμακα και να συνεχίσω απλά τη ζωή μου. 

Πάντως και εγώ δεν είχα κανένα σύμπτωμα, μόνο πρισμενο στήθος... Πήγαινε πρωί πρωί με θετικη σκέψη. Περιμένουμε νέα σ. Καλά αποτελέσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kikip είπε:

Δεν θέλω άλλη απογοήτευση. Για αυτό αρνούμαι να πάω να κάνω χοριακη. Να φανταστείς οι 12 ημέρες από την εμβρυομεταφορα ήταν στις 15/8 αλλά λόγω αργίας μου είπαν να την κάνω αργότερα, από αύριο που ανοίγουν. Δε θέλω να πάω. Θέλω να σταματήσω τα φάρμακα και να συνεχίσω απλά τη ζωή μου. 

Να πας και να είσαι αισιόδοξη! Ποτέ δεν ξέρεις ! Περιμένουμε νέα σου💐

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Kikip είπε:

Πφφφφφ έχω αύριο χοριακη. Πειράζει που δε θέλω να πάω??? Δεν έχω αγωνία δεν έχω διάθεση να μου χαλάσει τη διάθεση ένα αρνητικό αποτέλεσμα. Πέρασα τόσο ωραία 2 εβδομάδες τώρα που δεν θέλω να δω την πραγματικότητα. Δε νιώθω τίποτα δεν έχω κανένα ένστικτο να μου ψιθυρίζει. Δεν θέλω σας λέω να πάω!!!!

Kikip αυτήν τη φορά κι εγώ δεν είχα κανένα ένστικτο. Από συμπτώματα ελαφρύ πρήξιμο στο στήθος και λίγο η μέση σαν να περιμένω να αδιαθετήσω σε λίγες μέρες... κι όμως 07/08 πήρα μια υψηλή Β-Χοριακή που δεν το πίστευα !!!! Εύχομαι να το ζήσεις !! Μην χάνεις την πίστη σου !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Kikip είπε:

Δεν θέλω άλλη απογοήτευση. Για αυτό αρνούμαι να πάω να κάνω χοριακη. Να φανταστείς οι 12 ημέρες από την εμβρυομεταφορα ήταν στις 15/8 αλλά λόγω αργίας μου είπαν να την κάνω αργότερα, από αύριο που ανοίγουν. Δε θέλω να πάω. Θέλω να σταματήσω τα φάρμακα και να συνεχίσω απλά τη ζωή μου. 

Καλημερα κορίτσι μου φυσιολογικό που νιώθεις έτσι και εγώ στην πρώτη μου χοριακη δεν ήθελα  να πάω με τιποτα είχα το αρνητικό κάτι παραπάνω από σίγουρο και όμως βγηκε θετικότητα δεν υπάρχουν συμπτώματα και στο λέω αλήθεια δύο εγκυμοσύνες δεν είχα τίποτα πέρα από τα συμπτώματα περιόδου.

Καλή σου επιτυχία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Kikip είπε:

Πφφφφφ έχω αύριο χοριακη. Πειράζει που δε θέλω να πάω??? Δεν έχω αγωνία δεν έχω διάθεση να μου χαλάσει τη διάθεση ένα αρνητικό αποτέλεσμα. Πέρασα τόσο ωραία 2 εβδομάδες τώρα που δεν θέλω να δω την πραγματικότητα. Δε νιώθω τίποτα δεν έχω κανένα ένστικτο να μου ψιθυρίζει. Δεν θέλω σας λέω να πάω!!!!

Πήγες κορίτσι μου ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...