Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Maria2904 είπε:

Καλές γονιμοποιησεις κορίτσι!!!!!

Σε ευχαριστω πολυυυυ!!!!😍

στις πριν 4 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Με το καλο κορίτσι μου καλές γονιμοποιησεις! 

Σε ευχαριστω κορίτσι μου!🌸

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες! 

@Lily94 με το καλό!!! Καλά αποτελέσματα να έχεις!! 

Σε ευχαριστω κοπέλα μου!!!🌺

στις πριν 27 λεπτά, ο/η peacock είπε:

@Lily94 Λιλάκι μου! Ευχομαι να εχεις ποιοτικά εμβρυακια! :x

Σε ευχαριστω πολυυυυ!!🥰❤️

στις πριν 28 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Με το καλοοοο!!! Θα τα αφήσετε δλδ όλα για βλαστοκυστες η δεν το συζητήσατε αυτό καθόλου? 

Ναιιι ολα για βλαστοκυστες !!!

στις πριν 29 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!!! Καλές γονιμοποιησεις με πολλά και ποιοτικά εμβρυάκια!!!🤞💕🤞💕

Σε ευχαριστω πολυ πολυ 💖💖💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Xrisa127 είπε:

Καλημέρα!!Περιμένω να με πάρουν,είπαν θα μου κλείσουν ραντεβού να πάω να πάρω την απόφαση.Ελπιζω ότι θα είναι θετική...μόνο την ηλικία μου να λάβουν υπόψιν θα με περάσουν!!Χα χα

 

Γεια σας, πήρα τη θετική απόφαση της επιτροπής!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Γεια σας, πήρα τη θετική απόφαση της επιτροπής!!!

Μπράβο καλή αρχή!!!Θα ξεκινήσεις σε αυτό το μηνα τη διέγερση;Εγώ πάω για Ιούλιο δυστυχώς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Xrisa127 είπε:

Μπράβο καλή αρχή!!!Θα ξεκινήσεις σε αυτό το μηνα τη διέγερση;Εγώ πάω για Ιούλιο δυστυχώς.

Λογικά ναι, περιμένω προς τα τέλη του Ιούνη εκεί 24-25 να αδιαθετήσω για να ξεκινήσω! Θα μου πει και ο γιατρός βέβαια περιμένω τηλέφωνό του. Όλα εύχομαι να πάνε καλά για όλες μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Λογικά ναι, περιμένω προς τα τέλη του Ιούνη εκεί 24-25 να αδιαθετήσω για να ξεκινήσω! Θα μου πει και ο γιατρός βέβαια περιμένω τηλέφωνό του. Όλα εύχομαι να πάνε καλά για όλες μας!!!

Και εγώ αρχές Ιούλιο περιμένω να αδιαθετήσω,πάνω κάτω με 10 μέρες διαφορά θα είμαστε!Μακαρι να μας πάνε όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sweetie79 είπε:

Καλημέρα εγώ έχω δυσανεξία στη γλουτένη και ακολούθησα διατροφή χωρίς γλουτένη.. είμαι έγκυος και σήμερα έχω τον πρώτο υπέρηχο (ελπίζω να είναι όλα καλά)... βέβαια σε αυτή η προσπάθεια ήταν πολύ διαφορετική από τις προηγούμενες.. άλλαξα γιατρό, πρωτόκολλο, πήγα με καταψυγμενα, πήρα salospir, vitamin d και Prezolon.. και έβαλα βλαστοκυστες, οπότε οι αλλαγές ήταν πολλές. Πάντως δε χάνεις κάτι να το δοκιμάσεις καλό θα σου κάνει!!!! 

Καλημερα και συγχαρητήρια !!!!

να σε ρωτήσω Μήπως βοηθηθώ και εγω εχεις δυσανεξία στη γλουτένη η προδιάθεση για δυσανεξία ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν επιτρέπεται θα είναι η πρώτη σου προσπάθεια; Για μένα ναι και δε σου κρύβω φοβάμαι κάπως!!! Όμως ελπίζω ότι που θα πάει θα έρθει το καλό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Αν επιτρέπεται θα είναι η πρώτη σου προσπάθεια; Για μένα ναι και δε σου κρύβω φοβάμαι κάπως!!! Όμως ελπίζω ότι που θα πάει θα έρθει το καλό!!!

Ναι είναι η πρώτη μου προσπάθεια και έχω και εγώ μια ανησυχία.Ειμαι 40 χρόνων και έχω κάνει ήδη 2 σπερματεγχυσεις και προσπαθώ συνολικά 2 χρόνια.Δεν έχουμε κάποιο προφανές θέμα εκτός ίσως από την ηλικία μου και κάπως χαμηλή μορφολογία στο σπερμα.Που θα κανεις την εξωσωματική;
Εγω Θεσσαλονίκη.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Xrisa127 είπε:

Ναι είναι η πρώτη μου προσπάθεια και έχω και εγώ μια ανησυχία.Ειμαι 40 χρόνων και έχω κάνει ήδη 2 σπερματεγχυσεις και προσπαθώ συνολικά 2 χρόνια.Δεν έχουμε κάποιο προφανές θέμα εκτός ίσως από την ηλικία μου και κάπως χαμηλή μορφολογία στο σπερμα.Που θα κανεις την εξωσωματική;
Εγω Θεσσαλονίκη.

 

Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να μη χρειαστεί δεύτερη! Αθήνα θα την κάνω, εμάς μας βρήκαν θέμα με το σπέρμα( χαμηλή κινητικότητα) και προσπαθούμε σχεδόν 2,5 χρόνια! Είμαι 36 και δε θέλω να χασουμε χρόνο γιατί κάναμε και 3 σπερματεγχύσεις! Η πλάκα είναι ότι και πέρσι ήταν να περάσω επιτροπή αλλά 3 μέρες πριν έμαθα ότι ήμουν έγκυος. Δυστυχώς απέβαλα αρχές του 4 μήνα και τώρα πάλι από την αρχή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου με ενημέρωσαν έχουμε 9 εμβρυακια!!!! Τώρα θα δούμε τις επόμενες μέρες πως θα εξελιχθουν κ πόσες βλαστοκυστες θα έχουμε!!

🙏💞😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να μη χρειαστεί δεύτερη! Αθήνα θα την κάνω, εμάς μας βρήκαν θέμα με το σπέρμα( χαμηλή κινητικότητα) και προσπαθούμε σχεδόν 2,5 χρόνια! Είμαι 36 και δε θέλω να χασουμε χρόνο γιατί κάναμε και 3 σπερματεγχύσεις! Η πλάκα είναι ότι και πέρσι ήταν να περάσω επιτροπή αλλά 3 μέρες πριν έμαθα ότι ήμουν έγκυος. Δυστυχώς απέβαλα αρχές του 4 μήνα και τώρα πάλι από την αρχή!

Κρίμα πραγματικά.Αφου τα κατάφερες φυσιολογικά με την εξωσωματική πιστεύω την έχεις σίγουρη την εγκυμοσύνη!!!Δε θα χρειαστείς δεύτερη!Εγω αν και δεν έχω μείνει ποτέ έγκυος είμαι πολύ αισιόδοξη (αν και λίγο αγχωμένη) γιατί βλέπω ότι τα κορίτσια εδώ στο φόρουμ αργά ή γρήγορα τα καταφέρνουν και πιστεύω θα τα καταφέρουμε κι εμείς!Θα λέμε τα νέα μας και ελπίζω μέχρι το τέλος του καλοκαιριού να έχουμε κατέβει στο κομμάτι με τις εγκυμοσύνες στην λίστα της @annie!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Κορίτσια μου με ενημέρωσαν έχουμε 9 εμβρυακια!!!! Τώρα θα δούμε τις επόμενες μέρες πως θα εξελιχθουν κ πόσες βλαστοκυστες θα έχουμε!!

🙏💞😀

Νταξει τελειο !!! εισαι η επομενη ξεκαθαρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Αγαπημένη μου φίλη, πάντα έχεις μια καλή κουβέντα να πεις! Σε ευχαριστώ πολύ! 

Η λογική μου σε καταλαβαίνει απόλυτα, τα ξέρω όλα αυτά κ τα κατανοώ αλλά δεν ξέρω... Νομίζω ότι αποκλείεται να δω θετικό, δεν ξέρω τι με έχει πιάσει! 

Θα δεις..... έχω καλό προαίσθημα φίλη μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lily94 είπε:

Καλημερα κορίτσια μου! Εγω τελείωσα με την ωοληψια πήραμε 10 ωάρια :) !! 
Τετάρτη παω για ετ!!!!! 🥰🥰🌺🌺💖💖 

Εξαιρετικα νέα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Κορίτσια μου με ενημέρωσαν έχουμε 9 εμβρυακια!!!! Τώρα θα δούμε τις επόμενες μέρες πως θα εξελιχθουν κ πόσες βλαστοκυστες θα έχουμε!!

🙏💞😀

Πετάει η ομάδα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σήμερα πήρα τηλέφωνο στην επιτροπή Αλεξανδρούπολης για να πάρω ραντεβού..μόνο ηλεκτρονικά θα γίνουν κ μ είπαν τέλος Ιουλίου πήραν τα στοιχεία θα με πάρουν τηλ.. άρχισα να κλαίω τρελάθηκα τόσο καιρό πως θα περιμένω; Εσείς ποσο καιρό περιμένατε για επιτροπή; Δευτέρα πάω Θεσσαλονίκη στο κέντρο θα ρωτήσω για τα φάρμακα ξέρω ότι κοστίζουν 1000-1200..1,5 μήνα θα περιμένω μόνο την επιτροπή; κρίμα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Tillandsia είπε:

Κορίτσια σήμερα πήρα τηλέφωνο στην επιτροπή Αλεξανδρούπολης για να πάρω ραντεβού..μόνο ηλεκτρονικά θα γίνουν κ μ είπαν τέλος Ιουλίου πήραν τα στοιχεία θα με πάρουν τηλ.. άρχισα να κλαίω τρελάθηκα τόσο καιρό πως θα περιμένω; Εσείς ποσο καιρό περιμένατε για επιτροπή; Δευτέρα πάω Θεσσαλονίκη στο κέντρο θα ρωτήσω για τα φάρμακα ξέρω ότι κοστίζουν 1000-1200..1,5 μήνα θα περιμένω μόνο την επιτροπή; κρίμα....

Εγώ είχα ραντεβού την Τρίτη  και το έκλεισα ένα μηνα πριν.Ουτε εμένα με δέχθηκαν εκεί,έστειλα τα χαρτιά και ενώ η επιτροπή συνεδρίασε χθες θα πάω να πάρω την απόφαση από εβδομάδα.Ειναι δυστυχώς  χρονοβόρα η διαδικασία αλλά από την άλλη είναι και πολλά τα χρήματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Xrisa127 είπε:

Εγώ είχα ραντεβού την Τρίτη  και το έκλεισα ένα μηνα πριν.Ουτε εμένα με δέχθηκαν εκεί,έστειλα τα χαρτιά και ενώ η επιτροπή συνεδρίασε χθες θα πάω να πάρω την απόφαση από εβδομάδα.Ειναι δυστυχώς  χρονοβόρα η διαδικασία αλλά από την άλλη είναι και πολλά τα χρήματα.

Πήρες το αποτέλεσμα τελικά άξιζε να περιμένεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Tillandsia είπε:

Κορίτσια σήμερα πήρα τηλέφωνο στην επιτροπή Αλεξανδρούπολης για να πάρω ραντεβού..μόνο ηλεκτρονικά θα γίνουν κ μ είπαν τέλος Ιουλίου πήραν τα στοιχεία θα με πάρουν τηλ.. άρχισα να κλαίω τρελάθηκα τόσο καιρό πως θα περιμένω; Εσείς ποσο καιρό περιμένατε για επιτροπή; Δευτέρα πάω Θεσσαλονίκη στο κέντρο θα ρωτήσω για τα φάρμακα ξέρω ότι κοστίζουν 1000-1200..1,5 μήνα θα περιμένω μόνο την επιτροπή; κρίμα....

Υπό φυσιολογικές συνθήκες προ κορονοϊού στη Θεσσαλονίκη τουλάχιστον η αναμονή ήταν 1 μήνα. Όποτε 1.5 μήνας καλά είναι. Καταλαβαίνω το άγχος και το ότι θες να ξεκινήσεις εχθές!! Ρώτησε ποια φάρμακα θα σου δώσει ο γιατρός και μπορεί να έχουν περισσέψει σε καμμία και να γλυτώσεις ένα μέρος του κόστους αν αποφασίσεις να ξεκινήσεις άμεσα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annie! είπε:

Υπό φυσιολογικές συνθήκες προ κορονοϊού στη Θεσσαλονίκη τουλάχιστον η αναμονή ήταν 1 μήνα. Όποτε 1.5 μήνας καλά είναι. Καταλαβαίνω το άγχος και το ότι θες να ξεκινήσεις εχθές!! Ρώτησε ποια φάρμακα θα σου δώσει ο γιατρός και μπορεί να έχουν περισσέψει σε καμμία και να γλυτώσεις ένα μέρος του κόστους αν αποφασίσεις να ξεκινήσεις άμεσα 

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ Δευτέρα θα ρωτήσω..μου είχε πει χαμηλής δώσεις θα χρειαστεί για να δουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσιαη ομάδα πετάει!!! Εσείς που κάνατε ετ έχετε να προτείνετε κάτι, εκτός από ξεκούραση π εννοείται, πχ κάτι στη διατροφή π πιστεύετε βοηθάει την εμφύτευση? Προετοιμαζομαι σιγά σιγά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η nik_02 είπε:

Κορίτσιαη ομάδα πετάει!!! Εσείς που κάνατε ετ έχετε να προτείνετε κάτι, εκτός από ξεκούραση π εννοείται, πχ κάτι στη διατροφή π πιστεύετε βοηθάει την εμφύτευση? Προετοιμαζομαι σιγά σιγά..

Όπως έχουν πει και τα κορίτσια αν είναι να πιάσει θα πιάσει.. Δε θεωρώ πως θα σε βοηθήσει κάποια τροφή περισσότερο. Είτε είσαι ξαπλωμένη είτε προσεχείς είτε όχι ότι είναι να γίνει θα γίνει. Δεν το λέω εκ του ασφαλούς εγώ την έβγαλα στη μάνα μου και ξάπλα αν και ο γιατρός μου είναι της άποψης κανεις κανονικά τη ζωή σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...