Μετάβαση σε περιεχόμενο

🌼Ο Μάιος μας έφτασε κορίτσια μου γλυκά κρατώντας αγκαλιά του πανέμορφα μωρά για να τα μοιράσει σε όποια τα ζητά!🌼


Recommended Posts

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. 

Είμαι καινούριο μέλος.. Έκανα και εγώ το δεύτερο τεστακι μου σήμερα(το πρώτο ήταν χθες) και είναι θετικό. Προσπαθώ να βάλω φωτογραφία αλλά δεν μπορώ.. 

Εγώ να σας πω ότι είχα δέκατα από την προηγούμενη εβδομάδα αλλά όχι όταν ξυπνούσα, κατά τη διάρκεια της μερας,πρισμενο στήθος και πονακια περιόδου. 

Εύχομαι σε όλες ένα θετικό τεστακι σύντομα. 

Καλημέρα κ συγχαρητήρια... μεγάλα μπράβο κ στην @Kardoula1991 με το καλό !!!γεμίζει το πινακάκι!!!

για να ανεβάσεις φωτο θα πατησεις ακριβώς από κάτω εκεί που γράφεις μήνυμα. εχει ενα συνδετηρα κ λεει επιλεξτε αρχεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Καλημέρα κ συγχαρητήρια... μεγάλα μπράβο κ στην @Kardoula1991 με το καλό !!!γεμίζει το πινακάκι!!!

για να ανεβάσεις φωτο θα πατησεις ακριβώς από κάτω εκεί που γράφεις μήνυμα. εχει ενα συνδετηρα κ λεει επιλεξτε αρχεια!!!

Δεν το βρίσκω.. Μου βγάζει μόνο να κάνω εισαγωγή συνδέσμου URL.

Δεν πειράζει σιγά σιγά θα το μάθω και εγώ.. 

Σας ευχαριστώ πολύ.. Εύχομαι και σε εσάς να έχετε θετικά τεστακια σύντομα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Δεν το βρίσκω.. Μου βγάζει μόνο να κάνω εισαγωγή συνδέσμου URL.

Δεν πειράζει σιγά σιγά θα το μάθω και εγώ.. 

Σας ευχαριστώ πολύ.. Εύχομαι και σε εσάς να έχετε θετικά τεστακια σύντομα. 

ίσως στο κάνει επειδή πρέπει να στειλεις εναν αριθμό μηνυμάτων ως νέο μέλος χαχαα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλες τις μανουλες. Εγώ σε 3μερες περιμένω την ακατανομαστη και δεν περίμενα και έκανα νωρίς το πρωί το τεστ(είχα τρέλα συμπτώματα τις προηγούμενες μέρες και ήλπιζα αν και 2μερες τώρα έχω ψιλό ποναλακια ) και δυστυχώς βγήκε αρνητικό.  Με έριξε λιγάκι αλλά δεν το βάζω κάτω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kardoula1991 είπε:

Χρόνια πολλά σε όλες της μανούλες και μελλοντικές μανούλες😍❤️

Εγώ έκανα και σήμερα το πρωί το τεστ και βρήκε και αυτό θετικό😍

Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας όλες και τις άμεσες απαντήσεις σας.. 

Εδώ στην Ελλάδα οι χοριακες γίνονται σε μικροβιολογικά εργαστήρια. Με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια κι από εμένα! Τι όμορφες ευχές που γράψατε! Πόσο σπουδαίο να είσαι μαμά! Αν και μια μαμά γιορτάζει κάθε ημέρα και κάθε φορά που της χαμογελάει το παιδί της....είναι κι αυτό μια τιμή προς το πρόσωπο τής.

Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου σε όλα τα κορίτσια που προσπαθούν του χρόνου να κρατάνε αγκαλιά τα μωράκια τους ή να μεγαλώνουν στην κοιλίτσα τους!

Και μην ξεχνιόμαστε θα τα φυτέψουμε τα σπορακια μας αυτόν τον μήνα! Είπαμε θα βάλουμε όλη μας την πίστη και τη καλή διάθεση σε αυτό! 

@Clairy. μου πολλά πολλά συγχαρητήρια! Με το καλό!!!

@Pixies καλώς ήρθες κοπέλα μου! Μην αισθάνεται άβολα εδώ είμαστε μια παρέα και θα είναι χαρά μας να συζητάμε μαζί σου σε οτιδήποτε σε απασχολεί ή μας απασχολεί!

😘💗💗💗💗💗💗💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η kalina είπε:

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλες τις μανουλες. Εγώ σε 3μερες περιμένω την ακατανομαστη και δεν περίμενα και έκανα νωρίς το πρωί το τεστ(είχα τρέλα συμπτώματα τις προηγούμενες μέρες και ήλπιζα αν και 2μερες τώρα έχω ψιλό ποναλακια ) και δυστυχώς βγήκε αρνητικό.  Με έριξε λιγάκι αλλά δεν το βάζω κάτω.

Το έκανες νωρίς το τέστ κορίτσι μου! Καλύτερα να περιμένεις την καθυστέρηση. Κι εγώ το έκανα αυτό παλιά και μου έριχνε απίστευτα την διάθεση μετά. Όμως δεν μπορούσα να αντισταθώ!😁 Τώρα το πήρα απόφαση και πιο πριν δεν ξανακάνω.

Φυσικά και δεν θα το βάλεις κάτω! Τίποτα δεν έρχεται χωρίς προσπάθεια!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χροβια πολλά σε όλες τις όμορφες και μυρωδατες ΜΑΝΟΥΛΕΣ🌺🌺❤️

Από όσα έχω διαβάσει φέρνετε γούρι κορίτσια μου εδώ στο mammyland. Μακαρι να τα έχω καταφέρει αυτό το μήνα αν και δυστυχώς έχω χάσει κάθε ίχνος αισιοδοξίας. Θα δείξει. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η kalina είπε:

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλες τις μανουλες. Εγώ σε 3μερες περιμένω την ακατανομαστη και δεν περίμενα και έκανα νωρίς το πρωί το τεστ(είχα τρέλα συμπτώματα τις προηγούμενες μέρες και ήλπιζα αν και 2μερες τώρα έχω ψιλό ποναλακια ) και δυστυχώς βγήκε αρνητικό.  Με έριξε λιγάκι αλλά δεν το βάζω κάτω.

Είναι λίγο νωρίς.. Φαντάσου εγώ με μια καθυστέρησης πήρα το τεστ που είναι 6 μέρες πριν την περιοδο και πάλι η γραμμούλα ήταν αχνή.. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Άντρεα είπε:

Ίσως να μιλήσεις με τον γιατρό σου κοριτσάκι μου;; 😕 8 μέρες καθυστέρηση για κύκλο σταθερό είναι πολλές.. βέβαια 1-2 φορές το χρόνο κάνω και εγώ κύκλο 40-42 που είμαι πάντα σταθερή 28-30.. κάπου διάβαζα πως συμβαίνει με τις αλλαγές της θερμοκρασίας από καλοκαίρι σε χειμώνα και το αντίθετο, αλλά δεν ξέρω αν ευσταθεί.. Καλο είναι να το δεις, να βγείς και από την έγνοια ..

Κοριτσάκιιιι μου τι υπέροχα νέα!!! Συγχαρητήριαααα!! Να έχεις μια υπέροχη τελειώμηνη εγκυμοσύνη και του χρόνου να γιορτάζεις την αυριανή μέρα αγκαλιά με το νιννάκι σου ❤️ :) Πρώτη και τυχερή!! Τι συμπτώματα είχες/ έχεις; :)

Είμαι σε επικοινωνία με τη γιατρό μου γιατί κι εμένα μου φαίνεται αρκετά περίεργο... Διάβασα όμως ότι σε κάποιες γυναίκες τα τεστ δεν δείχνουν μέχρι και την δευτερη εβδομάδα καθυστέρησης επειδή η ορμόνη είναι σε πολύ χαμηλά επίπεδα. Ό,τι και να είναι πιστεύω αυτήν εβδομάδα θα φανεί. Έχω μία ελάχιστη ελπίδα μέσα μου να σου πω την αλήθεια! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η kalina είπε:

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλες τις μανουλες. Εγώ σε 3μερες περιμένω την ακατανομαστη και δεν περίμενα και έκανα νωρίς το πρωί το τεστ(είχα τρέλα συμπτώματα τις προηγούμενες μέρες και ήλπιζα αν και 2μερες τώρα έχω ψιλό ποναλακια ) και δυστυχώς βγήκε αρνητικό.  Με έριξε λιγάκι αλλά δεν το βάζω κάτω.

Είναι πολύ νωρίς ακόμα.. Μην χάνεις την ελπίδα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μετά από 5 χρόνια προσπαθειών, μια βιοχημική από την 1η σπερματεγχυση, μια παλλινδρομη από φυσική σύλληψη, 4 αποτυχημένες σπερματεγχυσεις, ένα χειρουργείο, μια εξωσωματική με 2 εμβρυομεταφορες, πολύ κλάμα, πόνο, απογοήτευση κ χάνοντας μέσα σε όλα αυτά τον εαυτό μου, κατάφερα να γίνω μανούλα κ να γιορτάζω για 2η χρονιά φέτος... ακούγοντας την μικρή να με φωνάζει μαμάκα κ να με ξυπνάει με χάδια!!!για άλλες μπορεί να φαίνονται πολλά όλα αυτά, για άλλες λίγα..αυτό που μετράει είναι η προσπάθεια!!μην την εγκαταλείπετε ποτέ... εύχομαι να μη ξυπνήσει πότε ξανά, καμιά γυναίκα αυτή τη μέρα κ να βλέπει την άδεια της αγκαλιά...μακάρι για όλες να είναι πιο εύκολος αυτός ο δρόμος.. γιατί γινόμαστε μανουλες από την πρώτη φορά που νοσταλγούμε το πολυπόθητο θετικό τεστ κ ελπίζουμε στο θαύμα!!έτσι κ εγώ έγινα μαμά 6 χρόνια πριν γεννήσω!! χρόνια πολλά σε όλες τις μανουλες του κόσμου κ ειδικά σ' αυτές που το πάλεψαν κ το νοσταλγησαν με όλη τη δύναμη της καρδιάς τους!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια !!!! Χρόνια πολλά στις ήδη μανουλες αλλά κ στις μελλοντικές !!! Υπάρχει κάποια που να κάνει προσπάθειες σύλληψης έχοντας ενδομητριωση; Είμαστε 1χρονο μετά τη διαμονή των αντισυλληπτικών , 3-4 μήνες προσπαθειών και ακόμα κανένα θετικό τεστ.... Είμαι στα 33, δεν απελπιζομαι όμως καμιά φορά στεναχωριέμαι....όταν βλέπω την ακατανομαστη δηλαδή. Η γιατρός μου σύστησε προσπαθειες και βλέπουμε! Μου έχει συστήσει και κάποιες βιταμίνες της AMS τα ova max όμως ακόμα δεν τις έχω ξεκινήσει . Υπάρχει κάποια άλλη σε παρόμοια θέση; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Smurf88 είπε:

Μετά από 5 χρόνια προσπαθειών, μια βιοχημική από την 1η σπερματεγχυση, μια παλλινδρομη από φυσική σύλληψη, 4 αποτυχημένες σπερματεγχυσεις, ένα χειρουργείο, μια εξωσωματική με 2 εμβρυομεταφορες, πολύ κλάμα, πόνο, απογοήτευση κ χάνοντας μέσα σε όλα αυτά τον εαυτό μου, κατάφερα να γίνω μανούλα κ να γιορτάζω για 2η χρονιά φέτος... ακούγοντας την μικρή να με φωνάζει μαμάκα κ να με ξυπνάει με χάδια!!!για άλλες μπορεί να φαίνονται πολλά όλα αυτά, για άλλες λίγα..αυτό που μετράει είναι η προσπάθεια!!μην την εγκαταλείπετε ποτέ... εύχομαι να μη ξυπνήσει πότε ξανά, καμιά γυναίκα αυτή τη μέρα κ να βλέπει την άδεια της αγκαλιά...μακάρι για όλες να είναι πιο εύκολος αυτός ο δρόμος.. γιατί γινόμαστε μανουλες από την πρώτη φορά που νοσταλγούμε το πολυπόθητο θετικό τεστ κ ελπίζουμε στο θαύμα!!έτσι κ εγώ έγινα μαμά 6 χρόνια πριν γεννήσω!! χρόνια πολλά σε όλες τις μανουλες του κόσμου κ ειδικά σ' αυτές που το πάλεψαν κ το νοσταλγησαν με όλη τη δύναμη της καρδιάς τους!!!

Συγκλονιστικό μήνυμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mia psixi είπε:

Καλησπέρα κορίτσια !!!! Χρόνια πολλά στις ήδη μανουλες αλλά κ στις μελλοντικές !!! Υπάρχει κάποια που να κάνει προσπάθειες σύλληψης έχοντας ενδομητριωση; Είμαστε 1χρονο μετά τη διαμονή των αντισυλληπτικών , 3-4 μήνες προσπαθειών και ακόμα κανένα θετικό τεστ.... Είμαι στα 33, δεν απελπιζομαι όμως καμιά φορά στεναχωριέμαι....όταν βλέπω την ακατανομαστη δηλαδή. Η γιατρός μου σύστησε προσπαθειες και βλέπουμε! Μου έχει συστήσει και κάποιες βιταμίνες της AMS τα ova max όμως ακόμα δεν τις έχω ξεκινήσει . Υπάρχει κάποια άλλη σε παρόμοια θέση; 

Κορίτσι μου καλησπέρα.. εγώ έχω ενδομητριωση κ έκανα επέμβαση λαμπαροσκοπικη για αφαίρεση κύστης.. προσπαθήσαμε σχεδόν 1 χρόνο αλλά τιποτα...τώρα ετοιμάζομαι για εξωσωματική.. εύχομαι να σου έρθει σύντομα το μωράκι που λαχταρας ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mia psixi είπε:

Καλησπέρα κορίτσια !!!! Χρόνια πολλά στις ήδη μανουλες αλλά κ στις μελλοντικές !!! Υπάρχει κάποια που να κάνει προσπάθειες σύλληψης έχοντας ενδομητριωση; Είμαστε 1χρονο μετά τη διαμονή των αντισυλληπτικών , 3-4 μήνες προσπαθειών και ακόμα κανένα θετικό τεστ.... Είμαι στα 33, δεν απελπιζομαι όμως καμιά φορά στεναχωριέμαι....όταν βλέπω την ακατανομαστη δηλαδή. Η γιατρός μου σύστησε προσπαθειες και βλέπουμε! Μου έχει συστήσει και κάποιες βιταμίνες της AMS τα ova max όμως ακόμα δεν τις έχω ξεκινήσει . Υπάρχει κάποια άλλη σε παρόμοια θέση; 

καλησπερα!εχω κ εγω ενδομητρίωση με μια κυστη γυρω στα 3-3.5 εκατοστα κ ενα ατυπο ινομυωμα..η γυναικολογος που ειχα στη πολη που εμενα μου ειχε συστήσει χειρουργειο αλλα οταν το εψαξα για δημοσιο νοσοκομειο με χειρουργουσαν με τυπου καισαρικη λογω σωματοτυπου και δεν το ηθελα  .. τωρα που μετακομισα κ αλλαξα γυναικολογο μου ειπε οτι μπορω κ ετσι να μεινω εγκυος κ να προσπαθησω ν χασω κ καποια κιλα που το παλευω...εγω τωρα εχω μπει στο 4ο μηνα προσπαθειων περιμενω στις 12/5 περιοδο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η ntinaki83 είπε:

καλησπερα!εχω κ εγω ενδομητρίωση με μια κυστη γυρω στα 3-3.5 εκατοστα κ ενα ατυπο ινομυωμα..η γυναικολογος που ειχα στη πολη που εμενα μου ειχε συστήσει χειρουργειο αλλα οταν το εψαξα για δημοσιο νοσοκομειο με χειρουργουσαν με τυπου καισαρικη λογω σωματοτυπου και δεν το ηθελα  .. τωρα που μετακομισα κ αλλαξα γυναικολογο μου ειπε οτι μπορω κ ετσι να μεινω εγκυος κ να προσπαθησω ν χασω κ καποια κιλα που το παλευω...εγω τωρα εχω μπει στο 4ο μηνα προσπαθειων περιμενω στις 12/5 περιοδο...

Εύχομαι να μη σου έρθει η ακατανομαστη! Κ εμένα ο πρώτος γιατρός που με παρακολουθούσε ήταν σχεδόν κάθετος για το χειρουργείο...λαπαροσκοπικά μεν αλλά αφαίρεση . Με είχε τρομοκρατήσει...η γυναίκα που πηγαίνω τώρα , ήταν από την πρώτη στιγμή κάθετη στο όχι ή τουλάχιστον όχι από τώρα  σε κύστη κάτω των 6mm. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για τη μαμά που προσπαθεί να γίνει μαμά...
Για τη μαμά που φροντίζει κάθε μέρα τόσα παιδιά αλλά κανένα δεν είναι δικό της...
Για τη μαμά που δεν πρόλαβε να γίνει μαμά πριν αρρωστήσει....
Για τη μαμά που δεν πρόλαβε να αγκαλιάσει το μωρό της...
Για τη μαμά που έχασε το παιδί της πριν την πει μαμά...
Για τη μαμά που μεγαλώνει ένα "διαφορετικό" παιδί...
Για τη μαμά που κάνει "τον κλόουν" για να μην καταλάβει το παιδί της πόσο δύσκολα περνάει...
Για τη μαμά που μεγαλώνει το παιδί της χωρίς το μπαμπά...
Για τη μαμά που έφυγε αλλά είναι πάντα εδώ...

Χρόνια πολλά σε όλες τις μανούλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mia psixi είπε:

Καλησπέρα κορίτσια !!!! Χρόνια πολλά στις ήδη μανουλες αλλά κ στις μελλοντικές !!! Υπάρχει κάποια που να κάνει προσπάθειες σύλληψης έχοντας ενδομητριωση; Είμαστε 1χρονο μετά τη διαμονή των αντισυλληπτικών , 3-4 μήνες προσπαθειών και ακόμα κανένα θετικό τεστ.... Είμαι στα 33, δεν απελπιζομαι όμως καμιά φορά στεναχωριέμαι....όταν βλέπω την ακατανομαστη δηλαδή. Η γιατρός μου σύστησε προσπαθειες και βλέπουμε! Μου έχει συστήσει και κάποιες βιταμίνες της AMS τα ova max όμως ακόμα δεν τις έχω ξεκινήσει . Υπάρχει κάποια άλλη σε παρόμοια θέση; 

Αχχ αυτό το βλέπουμε τον γυναικολόγων πόσο μου τη δίνειιιι!! Δεν έχει βλέπουμε ρε φίλε! Βγάλε ιατρικό πλάνο πώς προχωράμε βραχυπρόθεσμα και μακρυπρόθεσμα;;! Θυμώνω γιατί με αυτό το βλέπουμε έχασα 2 χρόνια προσπαθειών χωρίς να έχω εικόνα του τι συμβαίνει και αυτό γιατί ήμουν σε γιατρό που ΔΕΝ ήταν ειδικευμένος σε υπογονιμότητα. Το πρώτο επομένως που θα σου πω εγώ κορίτσι μου είναι να δεις αν ο γυναικολόγος σου σε καλύπτει.

Τώρα όσο αφορά την ενδομητρίωση.. λαπαροσκόπιση για καθαρισμό της ενδομητρίωσης το σηζήτησες με το γιατρό σου κορίτσι μου; Κατά 90% εχω και εγώ ενδομητρίωση, δεν φαίνεται ξεκάθαρα από τον υπέρηχο.. Την Πέμπτη θα κάνω λαπαροσκόπηση για να εχουμε πλήρη εικόνα.. Επίσης κάνατε όλες τις εξετάσεις να είστε σίγουροι ότι δεν υπάρχει κάποιο άλλο θεματάκι (σάλπιγγες, σπέρμα, ορμονικές);

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το τεστ το έκανες νωρίς.. Και εγώ είχα κάνει μια μέρα πριν την ημερομηνία που περίοδο και βγήκε αρνητικό και μετά από 3 μέρες μου βγήκαν και τα δύο που έκανα θετικά όπως και το σημερινό.. Οπότε μην απελπίζεσαι.. 

Μίλησα και με τον γιατρό μου και μου έδωσε κάποιες συμβουλές προς το παρόν και είπε να πάω αύριο αρχικά για χοριακη και ότι εμένα θέλει να με δει σε κανένα 10ημερο γιατί λέει είναι νωρίς ακόμα και ισος μην δούμε σάκο και αγχωθω άδικα.. Οπότε ακολουθώ τώρα τις οδιγιες του.. 

Τώρα όσα αναφέρεται και συζητήσατε πιο πάνω δυστυχώς δεν μπορώ να εκφέρω άποψη.. Ελπίζω όλες όμως να μείνετε γρήγορα εγκύουλες και να γίνουμε όλες γρήγορα μανούλες😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kardoula1991 συγχαρητηρια κοριτσι μου!! Με το καλο να εχεις ενα υγιεστατο μωρακι❤️ εγκαινιασες το πινακακι μας το τυχερο! Ευχομαι να μας φερεις γουρι και σε εμας που προσπαθουμε ωστε ο Μαιος να γινει ο αγαπημενος μας μηνας!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοριτσια, θελω να σας πω κατι. Ειμαι στον 2ο μηνα προσπαθειων για μωρακι. Οπως εχω ξανα πει, πριν 3 χρονια ο αντρας μου δεν ειχε ενα και τοσο καλο σπερμοδιαγραμμα. Εγω για καποιο λογο μετα και την περιοδο που μου ηρθε τον Απριλιο, νομιζω οτι κατι εχω. Βασικα να σας πω το θεμα μου. Εχω ασθμα (μην φανταστειτε τιποτα, τυπου ακροαστικα οταν αρρωσταινω). Τον Γεναρη αρρωστησα κ μου εδωσε ο γιατρος ενα σπρει για το ασθμα (φυσικα κορτιζονουχο). Μετα ηρθε ο κορονοιος😂 και μου ειπε ο γιατρος να κανω το σπρει μεχρι να τελειωσει ολο αυτο. Εν τελει το εκανα (σαν τη χαζη) για 3μιση μηνες χωρις να εχω τιποτα και το εκοψα. Και με λυπη διαπιστωσα οτι εχω βγαλει υπερβολικο χνουδι στο λαιμο απο εκει που δεν ειχα τιποτα. Παλι καλα ειμαι ξανθια και το χνουδι ειναι καταξανθο. Αλλα εγω νιωθω φοβερα αβολα. Αυτο λοιπον εχει ως αποτελεσμα να νιωθω οτι εχω κατι γυναικολογικο και οτι εχουν πειραχτει οι ορμονες μου. Για καποιο λογο εχω φονερο αγχος οτι κατι εχω. Και αυριο εχω κλεισει ραντεβου στον γυναικολογο. Να σημειωσω οτι στο παρελθον εχω κανει οτμονολογικες και ηταν μια χαρα. Και οι υπερηχοι μου οι γυναικολογικοι δεν ειχαν δειξει κατι, μονο κατι πυρηνες ινομυοματων που ο γιατρος μου ειπε να κανω σαν να μην το ακουσα και οτι δεν ειναι τιποτα. Τι να πω ρε κοριτσια; Παντως εχω πολυ αγχος. Και θελω τοοοοοσο πολυ ενα μωρακι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ για ις θετικές σκέψεις!! Με ανησυχούν οι ενοχλήσεις που έχω χαμηλά στα αριστερά. Από την μια σκέφτομαι μήπως είναι το έντερο μου(έχω χρόνια θεματακια σπαστική κολλιτηδα και τα τελευταία χρόνια είχα ηρεμήσει γιατί παίρνω μαγνήσιο), από την άλλη λέω από στιγμή σε στιγμή αδιαθετω. Δεν ξέρω μακάρι να είναι απλά το έντερο και σύντομα να σας πω τα ευχάριστα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα.

Έβαλα πριν λίγο το θερμόμετρο, έχω 36,1 το πρωί 36,7. Έτσι συμβαίνει όταν έρχεται η περίοδος έτσι δεν είναι; Έχω κ κάτι μικρό πονακια αλλά μέχρι στιγμής όχι κάτι φοβερό. Ελπίζω να μην αδιαθετησω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...