Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

στις On 22/3/2020 at 9:41 ΠΜ, ο/η despoina46 είπε:

Κ μένα ακριβώς έτσι αλλά με απασχολεί. Από την αρχή έτσι κοιμόταν το μωράκι σ; εμένα όχι. Ξυπνουσε, έτρωγε κ κοιμόταν. Τώρα αυτές τις μέρες δν ξέρω αν φταίει κ το εμβόλιο. Εσείς ποια εμβόλια κάνατε; 

Έτσι έκανε κ μένα.. Τώρα τα σταμάτησε... Μεγαλώνουν τα καμάρια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 3 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Έτσι έκανε κ μένα.. Τώρα τα σταμάτησε... Μεγαλώνουν τα καμάρια! 

Αχ θεέ μ πόσο μου λείπει ο ύπνος 😴😴😴

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Marouli_89 είπε:

Γιατί δεν γράφεις σε μια εφαρμογή τι τρως και να παρακολουθείς τις αντιδράσεις της? Η απλά να τα σημειώνεις! 

Πανω κατω τρώω τα ίδια. Σκέφτομαι γ αλλεργία αν και δεν έχουμε ενδείξεις πέρα από βλεννη στις κενώσεις της.λεω μ κάνω αποχή από γαλακτ/κα να δω πως θα παει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Πανω κατω τρώω τα ίδια. Σκέφτομαι γ αλλεργία αν και δεν έχουμε ενδείξεις πέρα από βλεννη στις κενώσεις της.λεω μ κάνω αποχή από γαλακτ/κα να δω πως θα παει

Κ εγώ έτσι έλεγα. Έκοψα τα γαλακτοκομικα. Κ το αποτέλεσμα ήταν να μην τρώω σοκολάτα τσάμπα για ένα μήνα... Κόντεψα να αφηνιασω χωρίς σοκολάτα. Κ εννοείται ο μικρός καμία διαφορά..... Τώρα είμαστε 4.5 μηνών κ Αντε να μου κάνει καμία γουλιά όταν ρευεται. 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Κ εγώ έτσι έλεγα. Έκοψα τα γαλακτοκομικα. Κ το αποτέλεσμα ήταν να μην τρώω σοκολάτα τσάμπα για ένα μήνα... Κόντεψα να αφηνιασω χωρίς σοκολάτα. Κ εννοείται ο μικρός καμία διαφορά..... Τώρα είμαστε 4.5 μηνών κ Αντε να μου κάνει καμία γουλιά όταν ρευεται. 💕

Ρε γαμωτο κ γω φοβάμαι μην το κάνω τζάμπα. Έκανες πλήρη αποχή; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Ρε γαμωτο κ γω φοβάμαι μην το κάνω τζάμπα. Έκανες πλήρη αποχή; 

Κι εγώ έχω κόψει το γάλα και το γιαούρτι (τυρί τρώω) και νομίζω ότι είναι καλύτερα. Μπορεί να είναι και ιδέα μου. Μια φορά πάντως που λέω ας πιο γαλά να ξανατσεκάρω (κ μάλιστα πήρα ένα με ενίσχυση Ca) είχε πολλές γουλιές και εμετό. Οπότε το ξανασταμάτησα. Μπορεί και να μην παίζει βέβαια αυτό ρόλο...Πάντως τα γαλακτοκομικά μένουν πάνω από μήνα μέσα μας, οπότε θέλει χρόνο για να δεις διαφορά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Gretula είπε:

Κι εγώ έχω κόψει το γάλα και το γιαούρτι (τυρί τρώω) και νομίζω ότι είναι καλύτερα. Μπορεί να είναι και ιδέα μου. Μια φορά πάντως που λέω ας πιο γαλά να ξανατσεκάρω (κ μάλιστα πήρα ένα με ενίσχυση Ca) είχε πολλές γουλιές και εμετό. Οπότε το ξανασταμάτησα. Μπορεί και να μην παίζει βέβαια αυτό ρόλο...Πάντως τα γαλακτοκομικά μένουν πάνω από μήνα μέσα μας, οπότε θέλει χρόνο για να δεις διαφορά...

το ξερω και θελει πληρη αποχη απο κρυφα και φανερα.εγω ξεκινησα χθες,αντε να δουμε,γιατι ειναι τοσο ανησυχη στον υπνο κ δεν ξερω τι φταιει.Μπορει να ειναι κ αλμα βεβαια

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Ρε γαμωτο κ γω φοβάμαι μην το κάνω τζάμπα. Έκανες πλήρη αποχή; 

Ναι.... Αλλά δεν είδα πρόοδο... Όλα σχεδόν τα μωράκια παθαίνουν μια παλινδρομηση.... Που σταματά σε κάποιο σημείο. Μέχρι τότε φουλ πλυντήρια!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

το ξερω και θελει πληρη αποχη απο κρυφα και φανερα.εγω ξεκινησα χθες,αντε να δουμε,γιατι ειναι τοσο ανησυχη στον υπνο κ δεν ξερω τι φταιει.Μπορει να ειναι κ αλμα βεβαια

 

Ναι μπορεί. Εμάς πάντως που έκανε πολύ φασαρία από όταν γεννήθηκε, τώρα κοιμάται (όταν! Αλλά αυτό είναι άλλο θέμα) κ ούτε που ακούγεται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια...αυτό το άλμα 15 -19 Μας έχει τρελάνει...τις τελευταίες  3-4 μέρες ξυπνάει στις 4  για να φάει ,δεν πίνει όλο το γάλα...και από εκείνη την ώρα κ μετα δεν κοιμάται...γκρινιάζει σταματάει γελάει κλαίει φωνάζει όλα μαζί.. του δίνω στο 2 ωρο ξανά γάλα πίνει τα υπόλοιπα ml που δεν είχε πιει κάνει κακα.. λέω ωραία τώρα θα ηρεμήσει...μπααααα τίποτα το μάτι γαριδα και η γκρίνια γκρίνια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulli είπε:

Καλημέρα κορίτσια...αυτό το άλμα 15 -19 Μας έχει τρελάνει...τις τελευταίες  3-4 μέρες ξυπνάει στις 4  για να φάει ,δεν πίνει όλο το γάλα...και από εκείνη την ώρα κ μετα δεν κοιμάται...γκρινιάζει σταματάει γελάει κλαίει φωνάζει όλα μαζί.. του δίνω στο 2 ωρο ξανά γάλα πίνει τα υπόλοιπα ml που δεν είχε πιει κάνει κακα.. λέω ωραία τώρα θα ηρεμήσει...μπααααα τίποτα το μάτι γαριδα και η γκρίνια γκρίνια..

Κ μεις τα ίδια περνάμε. Εχετε γκρίνια κ τη μέρα; εμένα τπτ δν της, αρεσει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Κ μεις τα ίδια περνάμε. Εχετε γκρίνια κ τη μέρα; εμένα τπτ δν της, αρεσει

Κ εμείς το ίδιο. Βέβαια νωρίς το πρωί είναι πολύ ορεξατος κ προσπαθει να γυρίσει, 2 φορές το έχει καταφέρει με λίγο βοήθεια αλλά από το απόγευμα και μετά κουράζεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια ακριβώς τα ίδια και εμείς... Είμαστε στη 17η εβδομάδα μας έχει εξοντώσει!! εύχομαι να στρώσει η εβδομάδα μόλις τελειώσει και η επόμενη βδομάδα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Gretula είπε:

Κ εμείς το ίδιο. Βέβαια νωρίς το πρωί είναι πολύ ορεξατος κ προσπαθει να γυρίσει, 2 φορές το έχει καταφέρει με λίγο βοήθεια αλλά από το απόγευμα και μετά κουράζεται.

Πότε γεννήθηκε το μωράκι σου?Εμείς δεν ξέρω αν περνάμε άλμα ακόμη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Πότε γεννήθηκε το μωράκι σου?Εμείς δεν ξέρω αν περνάμε άλμα ακόμη

21 Νοεμβρίου. Αλλά ήταν στις 36 εβδομάδες και κάποιοι λένε ότι τα άλματα μετράνε από τότε...τι να πω; Πάντως διαρκεί πολύ αυτό το άλμα

Screenshot_2020-01-24-04-51-20-927_com.android.chrome.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Gretula είπε:

21 Νοεμβρίου. Αλλά ήταν στις 36 εβδομάδες και κάποιοι λένε ότι τα άλματα μετράνε από τότε...τι να πω; Πάντως διαρκεί πολύ αυτό το άλμα

Screenshot_2020-01-24-04-51-20-927_com.android.chrome.jpg

εμενα 13/12 νωριτερα απ την πητ,γι αυτο κι γω δεν ξερω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

εμενα 13/12 νωριτερα απ την πητ,γι αυτο κι γω δεν ξερω

Έλα ντε?! Εσείς δεν έχετε γίνει ακόμα 4 μηνών...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Κ μεις τα ίδια περνάμε. Εχετε γκρίνια κ τη μέρα; εμένα τπτ δν της, αρεσει

Όλη μέρα...Δεν ξέρει το θέλει..καο δεν ξέρω και εγώ το να του κάνω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια! Τί κάνετε; Όλες στην ίδια κατάσταση είμαστε τελικά! Εμείς διανύουμε την 17η εβδομάδα οπότε καταλαβαίνετε τί γίνεται... έβγαλε η μικρή μου ένα σπυράκι στο ποδαράκι της που φαίνεται να έχει υγρό μέσα! Έχω μιλήσει με την παιδίατρο απλά ήθελα να ρωτήσω αν έχει παρατηρήσει κάποια κάτι τέτοιο στο μωράκι της 🌷🌷🌷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Angie1106 είπε:

Γειά σας κορίτσια! Τί κάνετε; Όλες στην ίδια κατάσταση είμαστε τελικά! Εμείς διανύουμε την 17η εβδομάδα οπότε καταλαβαίνετε τί γίνεται... έβγαλε η μικρή μου ένα σπυράκι στο ποδαράκι της που φαίνεται να έχει υγρό μέσα! Έχω μιλήσει με την παιδίατρο απλά ήθελα να ρωτήσω αν έχει παρατηρήσει κάποια κάτι τέτοιο στο μωράκι της 🌷🌷🌷

Καλημέρα! Εμένα έχει βγάλει ένα στο μέτωπο κ ένα στο μάγουλο με λίγο πύον όχι όμως υγρό. Στο μέτωπο δείχνει να υποχωρεί, στο μάγουλο είναι καινούργιο. Ακόμα δεν πήρα τη γιατρό, εσένα τι σου είπε; Εγώ σκέφτηκα μήπως είναι από κουνούπι γιατί έχουμε ένα στο υπνοδωμάτιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Gretula είπε:

Καλημέρα! Εμένα έχει βγάλει ένα στο μέτωπο κ ένα στο μάγουλο με λίγο πύον όχι όμως υγρό. Στο μέτωπο δείχνει να υποχωρεί, στο μάγουλο είναι καινούργιο. Ακόμα δεν πήρα τη γιατρό, εσένα τι σου είπε; Εγώ σκέφτηκα μήπως είναι από κουνούπι γιατί έχουμε ένα στο υπνοδωμάτιο...

Μου είπε να βάλω 2-3 μέρες μία αλοιφή και μετά να το ξαναδούμε! Θα βάλω φώτο πώς φαίνεται το σπυράκι

469D76D7-FE77-43AE-842E-07BF73E7C600.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...