Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

στις πριν 13 ώρες, ο/η Mayland είπε:

Ευχαριστώ για την απάντηση! Ναι τα μπουκάλια εννοείται ότι τα έχουμε αποστειρωμενα έτοιμα...είχα πάρει αρκετά να τα έχω γιατί δεν ήξερα αν καθόταν ο θηλασμός... Μιλάω για την αποστείρωση του θηλαστρου. Το αποστειρωνεις μετά από κάθε χρήση?  Το έχω ξαναπεί αυτό καπου εδώ... εμένα στον ύπνο δεν είναι ανήσυχος να κουνιέται αλλά βγάζει κάτι ήχους διαστημικούς.. πολλές φορές δεν μπορώ να κοιμηθώ. Σαν να αγκωμαχει...σαν να τον ενοχλεί κάτι στον λαιμό και προσπαθεί να το βγάλει. Τον σηκώνω μήπως θέλει κ άλλο να ρευτει τον πάω πάνω κάτω τον ξανά βάζω για ύπνο κ πάλι τα ίδια...η παιδίατρος είπε ότι είναι πολύ νορμάλ να συμβαίνει αυτό αλλά εμένα δεν μου φαίνεται κ τόσο νορμάλ. 

Αποστειρώνεις τα μπουκάλια , την χοάνη και το Γ τη γωνία που έχει δλδ.

οσο για τους ήχους μην ανησυχείς ολα τα βρέφη τους κανουν 🤣 στην πρωτη μου κορη ανησυχούσα και εγω τρομερά και σηκωνόμουν και την κοίταγε μην παθει κατι αλλα τωρα πλεον συνηθησα :)

 

στις πριν 6 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κανετε;;;σήμερα γίναμε 2 μηνών...!!!Πώς είστε;εμείς είμαστε καλά δόξα το θεό!! .Βρε κορίτσια μια ερώτηση ο μικρος μου έχει ξεκινήσει κάνα δυο μέρες τώρα να κοιμάται παραπάνω το βράδυ.. 2χω θέμα με το άλλαγμα της πάνας.. αν τον αλλάξω χωρίς να εχει σηκωθεί μόνος του ξυπνάει και μετά δεν κοιμάται ..και αν τον αφήσω να ξυπνήσει χωρίς να τον έχω αλλάξει πολλές φορές δεν προλαβαίνω και ξεπερνάνε τα τσισα την πανα ..  Δεν γίνεται πάντα βέβαια. Εσεις τα αλλάζετε στον υπνο τους;;

Καλησπερα μαρουλάκι μου :) 

εγω δεν την αλλαζω πλεον επειδη κου κοιματε όλο το βράδυ την αφήνω.

δεν εχουνε βγει τα τσισακια ποτε. Ερώτηση μηπως η πάνα δεν ειναι το σωστο νουμερο που της φοράς; 
Εγω της φοράω και babylino & pampers premium και πάντα είμαστε κομπλέ. 
 

κοριτσια μου πως είσαστε; Εγω μπαινω σας διαβάζω αλλα δεν προλαβαινω να γραψω ...

εμεις δόξα το θεό κοιμόμαστε όλο το βράδυ πλεον απο τοτε που την έχω και σταθερο προγραμμα πια ειναι ήσυχη ευτυχως. 
 

αυτες τις μερες προετοιμάζομαι για τα γενέθλια της κορης μου που ειναι σε λιγες μερες και προσπαθώ να αποφασίσω το θεμα που θα βάλουμε αλλα με μπερδεύει :)

εγω βα σας πω ειχα ενα περίεργο σημερα. Ειχα καφε υγρα και λεω πάει μου ήρθε περίοδος... αλλα ως τωρα τίποτα. Ρωτησα τον γιατρο και μου είπε οτι ειναι φυσιολογικο . Είχε καμία  κατι αντίστοιχο;;;

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 11 ώρες, ο/η satya είπε:

Τέλεια θα κάνετε και εμβόλιακια τώρα? 

Εμενα ποτέ δεν έχουν ξεπεράσει τα τσισα την πανα. Μάλλον δεν είναι καλής ποιότητας οι πάνες αυτές. Εγώ χρησιμοποιώ της pampers primium care. Ειναι πολυ καλές και έχουν εξωτερικά μια κίτρινη γραμμούλα όπου εαν κατουρισει γίνεται μπλε οπότε βλέπεις απ έξω εαν έχει κατουρισει ή όχι χωρίς να ανοίξεις την πανα! Εγω καταλαβαίνω πάνω κάτω πότε θα κάνει κακά και ειδικά το βράδυ όταν θηλάσει(ξυπνάει κάθε 3 ώρες περίπου) και μετά από λίγο τα κάνει. Μια φορά που κοιμήθηκε 6ωρο σηκώθηκα στις 4 ώρες και την τσέκαρα. Οπότε περιμένω 20 λεπτά λόγω παλλινδρομησης και μετά την αλλάζω. Εαν τώρα το παιδάκι κοιμάται πολλές ώρες καλό θα είναι να ξυπνάς να βλέπεις εαν έχει κάνει κακά διότι θα συγκαει σίγουρα εαν το αφήσεις πολλές ωρες! 

Όταν κάνει κακα ξυπνάει γτ τον ενοχλούν με τα ταισα έχω θέμα αλλά όχι στο 3 ωρο μιλάμε για 4 ήτο και πανω..είχα δοκιμάσει στην αρχή τις Pampers αυτές  στο μαιευτήριο και μ είχε βγάλει κάτι κοκκινιλες όποτε φοβήθηκα κ δεν τις ξανά πήρα..Θα τις δοκιμάσω αν είναι πάλι να δω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η netspirit είπε:

Αποστειρώνεις τα μπουκάλια , την χοάνη και το Γ τη γωνία που έχει δλδ.

οσο για τους ήχους μην ανησυχείς ολα τα βρέφη τους κανουν 🤣 στην πρωτη μου κορη ανησυχούσα και εγω τρομερά και σηκωνόμουν και την κοίταγε μην παθει κατι αλλα τωρα πλεον συνηθησα :)

 

Καλησπερα μαρουλάκι μου :) 

εγω δεν την αλλαζω πλεον επειδη κου κοιματε όλο το βράδυ την αφήνω.

δεν εχουνε βγει τα τσισακια ποτε. Ερώτηση μηπως η πάνα δεν ειναι το σωστο νουμερο που της φοράς; 
Εγω της φοράω και babylino & pampers premium και πάντα είμαστε κομπλέ. 
 

κοριτσια μου πως είσαστε; Εγω μπαινω σας διαβάζω αλλα δεν προλαβαινω να γραψω ...

εμεις δόξα το θεό κοιμόμαστε όλο το βράδυ πλεον απο τοτε που την έχω και σταθερο προγραμμα πια ειναι ήσυχη ευτυχως. 
 

αυτες τις μερες προετοιμάζομαι για τα γενέθλια της κορης μου που ειναι σε λιγες μερες και προσπαθώ να αποφασίσω το θεμα που θα βάλουμε αλλα με μπερδεύει :)

εγω βα σας πω ειχα ενα περίεργο σημερα. Ειχα καφε υγρα και λεω πάει μου ήρθε περίοδος... αλλα ως τωρα τίποτα. Ρωτησα τον γιατρο και μου είπε οτι ειναι φυσιολογικο . Είχε καμία  κατι αντίστοιχο;;;

 

 

Το νούμερο 2 φοραει και κάθονται πολύ καλά..Δεν ξέρω τι να πω..δεν γίνεται συνέχεια..Θα δοκιμάσω πάλι κ τις άλλες πάνες να δω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Το νούμερο 2 φοραει και κάθονται πολύ καλά..Δεν ξέρω τι να πω..δεν γίνεται συνέχεια..Θα δοκιμάσω πάλι κ τις άλλες πάνες να δω.

Δεν νομιζω να φταίει η πάνα..: εγω να σου πω της περνώ οτι έχει προσφορα τα τσισακια της βγήκανε μόνο μια φορα που κοιμηθηκε σερί απο τις 10 έως τις 8:00 το πρωι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η netspirit είπε:

Δεν νομιζω να φταίει η πάνα..: εγω να σου πω της περνώ οτι έχει προσφορα τα τσισακια της βγήκανε μόνο μια φορα που κοιμηθηκε σερί απο τις 10 έως τις 8:00 το πρωι

Το φαντάζομαι ότι δεν είναι η πανα και είναι οι πολλές ώρες που κοιμάται αλλά δεν μπορώ να τον αλλάξω ενδιάμεσα στον ύπνο γτ ξυοναει με το παραμικρό..αλλά πως θα γίνει να μην δεν ξέρω ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tweety85 είπε:

Με το καλό κορίτσι μου...Εμείς κλείσαμε γάμο βαφτιση  5 Σεπτέμβρη...κοντά είμαστε...Κ εμείς κάναμε εδώ κ μια βδομάδα τα πρώτα εμβόλια  κ έκανε κ δέκατα το πουλάκι μου...πήγες στον γιατρο;;; κ εγώ πιστεύω όλα καλά θα ειναι... βγαίνετε  έξω εσεις;;; Εμείς Όχι ακόμα...οσο μπορώ το καθυστερώ...φοβαμαι να πω την αληθεια  μου... πολλές ιώσεις κυκλοφορούν....

Ωω τελεια !!!που θα κανετε γαμο βαφτιση:??τρεξε να κλεισεις γινεται  χαμος !!οχι δεν τη βγαζουμε εξω πουυυυ με τετοιο καιρο μονο μεχρι τη παιδιατρο.Πηγαμε μας ειπε οτι ειναι ιωσουλα κολλησε απο τον αντρουλη μου οπως και εγω τα ιδια βηχας κι λιγο μπουκωμα.μετα το εμβολιο εκανε μεχρι 37,2μια φορα ...ρε κοριτσιααα εδω κι 2 μερες κοιμαται απο 11:30το βραδυ μεχρι 7και το πρωι λετε να ναι τυχαιο λογω της ιωσης και του εμβολιου??α να αναφερω πως με τις μυξες δυακολευεται να πιει το γαλα της κι αναγκαστικα το πινει σε δοσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η satya είπε:

Ναι 13 Ιουνίου στον Άγιο Αθανάσιο στο Πολύδροσο, εαν πας πιο πριν θα δεις και φώτο που έχω ανεβάσει με το θέμα της βάφτισης! 

Αααωραια και μεις λεγαμε για ιουνιο αλλα μας φαινοταν καπως νωρις !!ωραια εποχη κο στο πολυδροσο θα εχει δροσιααα:-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Τις babylino βαζουμε..Δεν μ το κάνει συνέχεια..κ προσπαθώ με το που ξυπνήσει να τον αλλάξω αμέσως πανα..αλλά αν ξεπεράσει το 4 ωρο συνήθως ξετρυπαει λίγο.

Επειδη δοκιμασα και εγω babylino κι νο 1 και νο2 μου το εκανε με τις διαρροες .δοκιμασε μια τα prenium care και πες μου εντυπωσεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/2/2020 at 7:35 ΜΜ, ο/η satya είπε:

Έλα μου ντε! Το είπα στο φαρμακείο και μου είπαν δεν έχουν ακόμα ενημέρωση. Ίσως μπήκε τέλος του 2019. Θα δούμε. Θέμα ναι βρήκαμε πολύ ωραίο IMG-0e9a8866aab7bceb17125704c7f32f1a-V.thumb.jpg.eb078d23e60b39a0f9b445cecf6f6f41.jpg

Απλά αντί για το βεραμαν θα βάλουμε γκρι. Δλδ συνδυασμό γκρι με ροζ, μ αρέσει πολύ έτσι έχω κάνει και τους τοίχους του δωματίου της! 

Εγω ακομη ειμαι μεταξυ καρουσελ αμαξας η λουλουδια για κοιταξτε προς το παρον τι εχουμε δει!! Για πειτε μου γνωμες πως σας φαινονται?να πω οτι το κουτι μας θα ειναι επιδαπεδιος ξυλινος καθρεπτης σε λευκο  χρωμα 

 

 

θα κανετε candybar;;Screenshot_20200206-104230_Gallery.thumb.jpg.5f2667a14c51faf85463bf09672ee5b9.jpg

 

FB_IMG_1579152475910.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/2/2020 at 7:35 ΜΜ, ο/η satya είπε:

Έλα μου ντε! Το είπα στο φαρμακείο και μου είπαν δεν έχουν ακόμα ενημέρωση. Ίσως μπήκε τέλος του 2019. Θα δούμε. Θέμα ναι βρήκαμε πολύ ωραίο IMG-0e9a8866aab7bceb17125704c7f32f1a-V.thumb.jpg.eb078d23e60b39a0f9b445cecf6f6f41.jpg

Απλά αντί για το βεραμαν θα βάλουμε γκρι. Δλδ συνδυασμό γκρι με ροζ, μ αρέσει πολύ έτσι έχω κάνει και τους τοίχους του δωματίου της! 

 

Screenshot_20200203-152017_Google.jpg

FB_IMG_1581268922015.jpg

FB_IMG_1581198059776.jpg

Screenshot_20200127-235212_Samsung Internet.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tweety85 είπε:

Ναι ναι γίνεται  χαμός... κλείσαμε Αχαρνές  κ τραπέζι λεωφόρο παρνηθος....κ τωρα ειμαι στις ετοιμασιες...χαμος... τελειωσα με το οαεδ... κ κοντευω να τελειωσω κ με τις εκκρεμότητες  του γαμου...κατι λιγα μου εχουν μεινει...κ εμενα ετσι κοιμάται... δεν νομιζω να ειναι παρενέργεια...αλλα αναφερε το να εισαι σιγουρη...εδωσες κατι στο 37.2 ή δεν χρειαζοταν;;;

Μας ειπε αν δουμε οτι γκρινιαζει ποναει η της ανεβει ο πυρετος να της δωσουμε ..να σου πω της εδωσα ελαχιστο τελικα γιατι το μισο επεσε εξω .. εσυ ??εδωσες?να ρωτησω κατι τα εμβολια που γινονται δε ειναι τα ιδια σε ολα τα μωρακια?για π.χ εμεις καναμε 1 της διφθερυτιδας εδω διαβαζω κανανε 2 κλπ αλλοι κ 3τι γινεται τελικα?εμεις σε 1 μηνα παλι εχουμε το 2ο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια Καλημέρα !

Σχετικά με τα εμβόλια θα σας πω τι ξέρω γιατί και εγώ είχα το ίδιο άγχος!πυρετός θεωρείται από 38 και πάνω στα μωράκια γενικά.τα εμβόλια είναι 3στο συνολο(2ενεσιμα και 1 ποσιμο)τα οποία γίνονται εναλλάξ στις επισκέψεις!δλδ πρώτη επίσκεψη το πρώτο με το πόσιμο (συνήθως,βέβαια μπορεί να γίνει και στη δεύτερη το πόσιμο)δεύτερη επίσκεψη το δεύτερο και μετά στην τρίτη θα ξανά κάνει το πρώτο εμβόλιο πάλι στην τέταρτη το δεύτερο,  στην πέμπτη το πρώτο και τέλος!Μετά ξανά έχουν στο χρόνο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η stasa199 είπε:

Κορίτσια Καλημέρα !

Σχετικά με τα εμβόλια θα σας πω τι ξέρω γιατί και εγώ είχα το ίδιο άγχος!πυρετός θεωρείται από 38 και πάνω στα μωράκια γενικά.τα εμβόλια είναι 3στο συνολο(2ενεσιμα και 1 ποσιμο)τα οποία γίνονται εναλλάξ στις επισκέψεις!δλδ πρώτη επίσκεψη το πρώτο με το πόσιμο (συνήθως,βέβαια μπορεί να γίνει και στη δεύτερη το πόσιμο)δεύτερη επίσκεψη το δεύτερο και μετά στην τρίτη θα ξανά κάνει το πρώτο εμβόλιο πάλι στην τέταρτη το δεύτερο,  στην πέμπτη το πρώτο και τέλος!Μετά ξανά έχουν στο χρόνο!

Εμας μας ειπε για ποσιμο τη μεθεπομενη φορα!!παντως τα ιδια κανουν σε ολα τα παιδια ετσι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Εμας μας ειπε για ποσιμο τη μεθεπομενη φορα!!παντως τα ιδια κανουν σε ολα τα παιδια ετσι??

Ναι τα ίδια κάνουν απλά κάθε παιδίατρος τα κάνει με άλλη σειρά!πάλι και εσείς μαζί με το πρώτο θα το κάνετε αλλά την δεύτερη φορά που θα το κάνει....κάπου είχα ψάξει στο ίντερνετ (επειδή το είχα διαβάσει από άλλες κοπέλες εδώ μεσα)μπορείς να δεις ποια εμβόλια γίνονται και σε ποια ηλικια/μήνες.νομιζω  αν ψαξεις για πρόγραμμα εμβολιασμού θα το βρεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η stasa199 είπε:

Ναι τα ίδια κάνουν απλά κάθε παιδίατρος τα κάνει με άλλη σειρά!πάλι και εσείς μαζί με το πρώτο θα το κάνετε αλλά την δεύτερη φορά που θα το κάνει....κάπου είχα ψάξει στο ίντερνετ (επειδή το είχα διαβάσει από άλλες κοπέλες εδώ μεσα)μπορείς να δεις ποια εμβόλια γίνονται και σε ποια ηλικια/μήνες.νομιζω  αν ψαξεις για πρόγραμμα εμβολιασμού θα το βρεις!

Thank youuuu:-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμάς το πόσιμο μας είπε να μην το κάνουμε αφού θηλάζει αποκλειστικά! Μας είπε οτι συνήθως το κάνουν όταν υπάρχουν μεγαλύτερα παιδιά στην οικογένεια ή όταν οι γονείς ταλαιπωρούνται συχνά από γαστρεντερίτιδες! Εσάς σας είπαν ότι είναι απαραίτητο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου.. Τ κάνετε?? Πωπω βλέπω εδώ βαφτίσεις γάμους... Πως τα προλαβαίνετε όλα αυτά??? @Μπεμπελουκα μου πάρα πολύ ωραίο θέμα... Το γάλα αγάπη μου δεν το πήρα γιατί μας το άλλαξε... Μας προκάλεσε δυσκοιλιοτητα και μας έκανε εμετούς.. Πάντως σε υπερευχαριστω... Τώρα πίνουμε τ αγελαδινό frezylac και μέχρι στιγμής είναι εντάξει στ κακάκια... Κορίτσια εμείς είμαστε 77 ημερών 2.5 μηνών.. Από την προηγούμενη εβδομάδα κοιμάται στς 11 κ ξυπνάει 8... Σώθηκα από αυτό τ γάλα... Η απλά μεγαλώνει... Έχουμε τ δεύτερο εμβόλιο στς 3 τ μήνα... Εμάς μας έκανε τ πρώτο και δεν παρουσίασε κάτι... Μου έδωσε βέβαια ντεπον σ περίπτωση π κάνει πυρετό... Και εγώ γάμο βάφτιση θ κάνω αλλά λέω ν τ κάνω του χρονου.. Βέβαια από ίντερνετ π έψαξα βρήκα Ίλιον ένα κέντρο και θέλω ν δω και για εκκλησία... Γτ γαλατσι μ φαινονται λίγο ακριβά... Εντωμεταξύ θέλω να βρω ένα θέμα που να ταιριάζει με γάμο κ βάφτιση... Και έχω κολλήσει... Σας επριξα ολίγο... Επίσης εγώ από pampers περνώ premium care... Δοκίμασα κ babylino αλλά καμμια σχέση... Οσες μένετε κοντά στ Γαλάτσι εγώ προμηθευομαι από φαρμακείο στ Βεΐκου και τώρα έχει 40% έκπτωση τα πήρα 10€.. @Maroulli με τα babylino είχε κ σε μένα διαρροή... Και τώρα π κοιμάται όλη τ νύχτα δύσκολα μ βγάζει... Αν έχεις αγοράκι ν βάζεις τ πουλάκι τ προς τα κάτω... Και ν τ κλείνεις καλά από τς άκρες γτ την πάτησα κ εγω από εκεί... 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Λουλακι είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.. Τ κάνετε?? Πωπω βλέπω εδώ βαφτίσεις γάμους... Πως τα προλαβαίνετε όλα αυτά??? @Μπεμπελουκα μου πάρα πολύ ωραίο θέμα... Το γάλα αγάπη μου δεν το πήρα γιατί μας το άλλαξε... Μας προκάλεσε δυσκοιλιοτητα και μας έκανε εμετούς.. Πάντως σε υπερευχαριστω... Τώρα πίνουμε τ αγελαδινό frezylac και μέχρι στιγμής είναι εντάξει στ κακάκια... Κορίτσια εμείς είμαστε 77 ημερών 2.5 μηνών.. Από την προηγούμενη εβδομάδα κοιμάται στς 11 κ ξυπνάει 8... Σώθηκα από αυτό τ γάλα... Η απλά μεγαλώνει... Έχουμε τ δεύτερο εμβόλιο στς 3 τ μήνα... Εμάς μας έκανε τ πρώτο και δεν παρουσίασε κάτι... Μου έδωσε βέβαια ντεπον σ περίπτωση π κάνει πυρετό... Και εγώ γάμο βάφτιση θ κάνω αλλά λέω ν τ κάνω του χρονου.. Βέβαια από ίντερνετ π έψαξα βρήκα Ίλιον ένα κέντρο και θέλω ν δω και για εκκλησία... Γτ γαλατσι μ φαινονται λίγο ακριβά... Εντωμεταξύ θέλω να βρω ένα θέμα που να ταιριάζει με γάμο κ βάφτιση... Και έχω κολλήσει... Σας επριξα ολίγο... Επίσης εγώ από pampers περνώ premium care... Δοκίμασα κ babylino αλλά καμμια σχέση... Οσες μένετε κοντά στ Γαλάτσι εγώ προμηθευομαι από φαρμακείο στ Βεΐκου και τώρα έχει 40% έκπτωση τα πήρα 10€.. @Maroulli με τα babylino είχε κ σε μένα διαρροή... Και τώρα π κοιμάται όλη τ νύχτα δύσκολα μ βγάζει... Αν έχεις αγοράκι ν βάζεις τ πουλάκι τ προς τα κάτω... Και ν τ κλείνεις καλά από τς άκρες γτ την πάτησα κ εγω από εκεί... 

 

 

Χαχαχχχααααααα κοριτσι δες δυτικα προαστια εμεις καναμε το γαμο στo arhontico hall περιστερι εχει τιμη 18/ατομο 

Οικονομικα επισης το belveder μπουρναζι 

 

Ιλιον σαλα παραδεισος καιλευκονοη με το καλο !!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Χαχαχχχααααααα κοριτσι δες δυτικα προαστια εμεις καναμε το γαμο στo arhontico hall περιστερι εχει τιμη 18/ατομο 

Οικονομικα επισης το belveder μπουρναζι 

 

Ιλιον σαλα παραδεισος καιλευκονοη με το καλο !!!!!

 

Το μόνο από όσα είπες είναι η λευκονοη π είδα και θέλω να πάω από κοντά να μιλήσω... Θα τα κοιτάξω και τα υπόλοιπα... Σ ευχαριστώ πολυ❤️.. Και εσείς καλό όνομα... Στα 18 καλά είναι γτ εδώ κάτω από 22 δν βρήκα κάτι... Μόνο μ 25 κ μ 22... Κ ήταν κ ένα μ 30 κόντεψαν ν μ πέσουν τ μαλλιά κ εγώ έχω 300 άτομα περίπου 9000 μ έβγαινε μόνο τ τραπέζι... Πφφφ είχαμε μ τν εγκυμοσύνη πολύ άγχος και τώρα μ τν γάμο κ τν βάφτιση... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/2/2020 at 12:51 ΠΜ, ο/η Angie1106 είπε:

Εμάς το πόσιμο μας είπε να μην το κάνουμε αφού θηλάζει αποκλειστικά! Μας είπε οτι συνήθως το κάνουν όταν υπάρχουν μεγαλύτερα παιδιά στην οικογένεια ή όταν οι γονείς ταλαιπωρούνται συχνά από γαστρεντερίτιδες! Εσάς σας είπαν ότι είναι απαραίτητο;

Μπήκε στα υποχρεωτικά το 2019 

Τι σχέση έχει το ότι θηλάζει αποκλειστικά? Στο εξήγησε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η satya είπε:

Μπήκε στα υποχρεωτικά το 2019 

Τι σχέση έχει το ότι θηλάζει αποκλειστικά? Στο εξήγησε?

Μας είπε οτι δεν είναι στα υποχρεωτικά και για αυτό δεν είναι δωρεάν. Τα υποχρεωτικά δεν τα πληρώνουμε! Παίρνει αντισώματα από εμένα μέσω του θηλασμού! Εγώ για παράδειγμα δεν έχω πάθει ποτέ γαστρεντερίτιδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Angie1106 είπε:

Μας είπε οτι δεν είναι στα υποχρεωτικά και για αυτό δεν είναι δωρεάν. Τα υποχρεωτικά δεν τα πληρώνουμε! Παίρνει αντισώματα από εμένα μέσω του θηλασμού! Εγώ για παράδειγμα δεν έχω πάθει ποτέ γαστρεντερίτιδα

Είναι στα υποχρεωτικά. Δες την λιστα που έχω παραθέσει σε προηγούμενο post. Δεν έχει προλάβει ακόμα να περαστεί στα φαρμακεία είναι πολύ πρόσφατο! Αντισώματα παίρνει αλλά με την ίδια λογική δεν θα έπρεπε να κάνουμε κανένα εμβόλιο! Για να το βάλουν στα υποχρεωτικά κάτι σημαίνει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Angie1106 είπε:

Μας είπε οτι δεν είναι στα υποχρεωτικά και για αυτό δεν είναι δωρεάν. Τα υποχρεωτικά δεν τα πληρώνουμε! Παίρνει αντισώματα από εμένα μέσω του θηλασμού! Εγώ για παράδειγμα δεν έχω πάθει ποτέ γαστρεντερίτιδα

Και για του λόγου το αληθές :

mohgovgr-emvoliasmos2019.pdf

Να πεις στον/στην παιδίατρο να ενημερώνεται για το πρόγραμμα. Το πάθανε και άλλοι γνωστοί και δεν είχαν σωστή ενημέρωση οι παιδίατροι. 

Screenshot_20200219_053002_com.android.chrome.jpg

Screenshot_20200219_053445_com.google.android.apps.docs.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η satya είπε:

Και για του λόγου το αληθές :

mohgovgr-emvoliasmos2019.pdf 1.21 MB · 1 download

Να πεις στον/στην παιδίατρο να ενημερώνεται για το πρόγραμμα. Το πάθανε και άλλοι γνωστοί και δεν είχαν σωστή ενημέρωση οι παιδίατροι. 

Screenshot_20200219_053002_com.android.chrome.jpg

Screenshot_20200219_053445_com.google.android.apps.docs.jpg

Δεν ξέρω τί να πώ... γιατί μου το είπαν 3 παιδίατροι! Καί αυτός που έχω εδώ στα Γρεβενά, και αυτός που έχω στα Γιάννενα και η ξαδέρφη μου που δουλεύει σε ικα στην Αθήνα μαζί με την παιδίατρο! Όλοι μου είπαν οτι το κάνουν σε περίπτωση που υπάρχει μεγαλύτερο παιδί στο σπίτι ή σε περίπτωση που παθαίνουν συχνά οι γονείς γαστρεντερίτιδα ή αν έχεις σκοπό μα το πας πρίν τα 2 σχολείο... 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η satya είπε:

Και για του λόγου το αληθές :

mohgovgr-emvoliasmos2019.pdf 1.21 MB · 3 downloads

Να πεις στον/στην παιδίατρο να ενημερώνεται για το πρόγραμμα. Το πάθανε και άλλοι γνωστοί και δεν είχαν σωστή ενημέρωση οι παιδίατροι. 

Screenshot_20200219_053002_com.android.chrome.jpg

Screenshot_20200219_053445_com.google.android.apps.docs.jpg

Πάντως σε αυτό λέει ξεκάθαρα οτι δεν συμπεριλαμβάνεται στο εθνικό πρόγραμμα εμβολιασμών! Γιατί τον ρότα ιό τον έχει κάτω από την διπλή γραμμή και στην σημείωση από κάτω γράφει το εμβόλιο κάτω από την διπλή γραμμή δεν περιλαμβάνεται στο εθνικό πρόγραμμα εμβολιασμών και για αυτό συνταγογραφείται με συμμετοχή! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...