Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

στις πριν 11 ώρες, ο/η netspirit είπε:

Καλησπέρα κορίτσια καλώς να τα δεχτούμε τα ζουζούνια μας με μια καλή εγκυμοσυνη

εγω βάση τελευταίας περιόδου περιμένω στις 14/12 το δεύτερο δωράκι μας :) 

Καλώς ήρθες! Κι εγώ στις 15/12 περιμένω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 14 λεπτά, ο/η satya είπε:

Καλώς ήρθες! Κι εγώ στις 15/12 περιμένω!

α καλέ τι ωραία... Εγώ και @Μπεμπελουκα στις 13  η @netspirit στις 14 και εσύ στις 15!! Τέλεια!!! 

@Μπεμπελουκα αντιβίωση  γιατί παίρνεις;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

α καλέ τι ωραία... Εγώ και @Μπεμπελουκα στις 13  η @netspirit στις 14 και εσύ στις 15!! Τέλεια!!! 

@Μπεμπελουκα αντιβίωση  γιατί παίρνεις;; 

Εμενα αρχες δεκεμβρη μου εχει πει αλλα δεν τον εχω ρωτησει ακριβως.Απλα σημερα εχω αγχωθει γιατι με ενοχλουν αυτα τα πονακια περιοδου κ φοβαμαι μην συμβει κατι κακο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η γιωτα22 είπε:

Εμενα αρχες δεκεμβρη μου εχει πει αλλα δεν τον εχω ρωτησει ακριβως.Απλα σημερα εχω αγχωθει γιατι με ενοχλουν αυτα τα πονακια περιοδου κ φοβαμαι μην συμβει κατι κακο.

Μην αγχώνεσαι κοπέλα μου..  Και εμένα κάποιες μέρες είναι λίγο πιο έντονα.. κάποιες πιο απαλά... αν νιώσεις όμως ότι δεν είναι υποφερτα μιλά με το γιατρό σου...  εμένα έτσι μου είχε πει..  Ο έντονος πόνος μας ανησυχεί..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

α καλέ τι ωραία... Εγώ και @Μπεμπελουκα στις 13  η @netspirit στις 14 και εσύ στις 15!! Τέλεια!!! 

@Μπεμπελουκα αντιβίωση  γιατί παίρνεις;; 

@Mantarini έχω ουρεοπλασμα πριν μείνω έγκυος το είχα κοιτάξει πριν ξεκινήσω εξωσωματική .ο γιατρός μου είπε να πίνω για 7 μέρες 1 φορά το μήνα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

@Mantarini έχω ουρεοπλασμα πριν μείνω έγκυος το είχα κοιτάξει πριν ξεκινήσω εξωσωματική .ο γιατρός μου είπε να πίνω για 7 μέρες 1 φορά το μήνα .

ααα κατάλαβα...  οπότε μέχρι να γεννήσεις θα παίρνεις την αγωγή;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

ααα κατάλαβα...  οπότε μέχρι να γεννήσεις θα παίρνεις την αγωγή;; 

Θα δούμε μάλλον ναι !! Σκοπός είναι να Ναι καλά το μωράκι !!!?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Μην αγχώνεσαι κοπέλα μου..  Και εμένα κάποιες μέρες είναι λίγο πιο έντονα.. κάποιες πιο απαλά... αν νιώσεις όμως ότι δεν είναι υποφερτα μιλά με το γιατρό σου...  εμένα έτσι μου είχε πει..  Ο έντονος πόνος μας ανησυχεί..

Αυτη την στιγμη που ξεκουραστηκα ειμαι καλυτερα.Εχτες ετρεχα για καμπυλη ζαχαρεως κ οιστραδιολη προγεστερονη κ ισως κουραστηκα.Τον πηρα τηλ κ μου ειπε να παω το απογευμα κατα τις 5 να με δει να ηρεμησω.Παντως οι τιμες της προγεστερονης κ οιστραδιολης ηταν αψογες κ μου ειπαν οτι την αλλη εβδομαδα θα ξανακανω μια τελευταια κ θα κοψω τα χαπια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ...ΗΡΘΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ..

ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΗΤ 23/12 !! ΕΝΤΕΛΩΣ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟ...

ΠΩΣ ΝΙΩΘΕΤΕ ΕΣΕΙΣ?? ΕΓΩ ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η marzou είπε:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ...ΗΡΘΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ..

ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΗΤ 23/12 !! ΕΝΤΕΛΩΣ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟ...

ΠΩΣ ΝΙΩΘΕΤΕ ΕΣΕΙΣ?? ΕΓΩ ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ..

Καλώς ήρθες! Με το καλό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου! Εγώ την αυχενική θα την κάνω σε 2,5 εβδομάδες 

Αύριο θα πάρω τηλεφωνώ να κλείσω ραντεβού.

σε αυτή την εγκυμοσύνη ομολογώ πτι κ εγώ ζορίζομαι λίγο περισσότερο 

μ μια τα πονάκια μια τα χάπια που με ναρκωνουν ενώ στη κόρη μου δεν ένιωθα τίποτα εδώ είναι λίγο κάπως....

το μόνο π με ενοχλεί κάπως είναι ότι δεν κοιμάμαι καλά κ ξυπνάω αρκετές φορές το βράδυ, τα ίδια είχα και με την πρώτη εγκυμοσύνη ....

το δεντράκι μας φέτος θα έχει το πιο όμορφο δώρο!!!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η γιωτα22 είπε:

Αυτη την στιγμη που ξεκουραστηκα ειμαι καλυτερα.Εχτες ετρεχα για καμπυλη ζαχαρεως κ οιστραδιολη προγεστερονη κ ισως κουραστηκα.Τον πηρα τηλ κ μου ειπε να παω το απογευμα κατα τις 5 να με δει να ηρεμησω.Παντως οι τιμες της προγεστερονης κ οιστραδιολης ηταν αψογες κ μου ειπαν οτι την αλλη εβδομαδα θα ξανακανω μια τελευταια κ θα κοψω τα χαπια.

Πόσο χαίρομαι και εγώ αυτό περιμένω πως και πως κουραστηκα με τόσα χάπια °°♡♡♡♡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η netspirit είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Εγώ την αυχενική θα την κάνω σε 2,5 εβδομάδες 

Αύριο θα πάρω τηλεφωνώ να κλείσω ραντεβού.

σε αυτή την εγκυμοσύνη ομολογώ πτι κ εγώ ζορίζομαι λίγο περισσότερο 

μ μια τα πονάκια μια τα χάπια που με ναρκωνουν ενώ στη κόρη μου δεν ένιωθα τίποτα εδώ είναι λίγο κάπως....

το μόνο π με ενοχλεί κάπως είναι ότι δεν κοιμάμαι καλά κ ξυπνάω αρκετές φορές το βράδυ, τα ίδια είχα και με την πρώτη εγκυμοσύνη ....

το δεντράκι μας φέτος θα έχει το πιο όμορφο δώρο!!!

 

 

Ναι ναι τι ωραία θα ναι τα πιο όμορφα Χριστούγεννα !!!????με το κοριτσάκι σου δεν είχες τόσα συμπτώματα ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marzou είπε:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ...ΗΡΘΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ..

ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΗΤ 23/12 !! ΕΝΤΕΛΩΣ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟ...

ΠΩΣ ΝΙΩΘΕΤΕ ΕΣΕΙΣ?? ΕΓΩ ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ..

Καλώς ήρθες !!!!Έτσι να μεγαλώνει η παρεούλα ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η netspirit είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Εγώ την αυχενική θα την κάνω σε 2,5 εβδομάδες 

Αύριο θα πάρω τηλεφωνώ να κλείσω ραντεβού.

σε αυτή την εγκυμοσύνη ομολογώ πτι κ εγώ ζορίζομαι λίγο περισσότερο 

μ μια τα πονάκια μια τα χάπια που με ναρκωνουν ενώ στη κόρη μου δεν ένιωθα τίποτα εδώ είναι λίγο κάπως....

το μόνο π με ενοχλεί κάπως είναι ότι δεν κοιμάμαι καλά κ ξυπνάω αρκετές φορές το βράδυ, τα ίδια είχα και με την πρώτη εγκυμοσύνη ....

το δεντράκι μας φέτος θα έχει το πιο όμορφο δώρο!!!

 

 

θα ντυθουν ολα αγιοβασιλιατικα....

εγω δεν εχω συπτωματα και ανησυχω λιγακι.. στην προηγουμενη δεν ενιωθεσ τιποτα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marzou κ @Μπεμπελουκα μου στην κόρη μου δεν ένιωθα τίποτα μόνο κάτι μικρά τσιμπήματα ανούσια απλά κ τώρα και τότε δεν καλό κοιμάμαι 

Στην κόρη μου μια μέρα ότι το μάθω ότι είμαι έγκυος σήκωνα βαρύα πράγματα κ έσπρωχνα το αμάξι και γενικά κουραζόμουν α πολύ. τώρα το πήρα νωρίς είδηση (1 εβδομάδα πριν την περίοδο) γιατί είχα σηκώσει βαρυα πράγματα κ είδα υγρά καφέ. Έτσι ο γιατρός μου με έστειλε να κάνω χοριακη η οποία βγήκε 1.68 θετική (δλδ οριακή) φυσικά κ ξανακαναμε επαναληπτική μέχρι να ακούσουμε την καρδούλα του αλλά έχουν διαφορές οι εγκυμοσύνες η μια με την άλλη.... κ αυτή αν κ 10 εβδομάδων κοντά η κοιλιτσα έχει ήδη φανεί ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η netspirit είπε:

@marzou κ @Μπεμπελουκα μου στην κόρη μου δεν ένιωθα τίποτα μόνο κάτι μικρά τσιμπήματα ανούσια απλά κ τώρα και τότε δεν καλό κοιμάμαι 

Στην κόρη μου μια μέρα ότι το μάθω ότι είμαι έγκυος σήκωνα βαρύα πράγματα κ έσπρωχνα το αμάξι και γενικά κουραζόμουν α πολύ. τώρα το πήρα νωρίς είδηση (1 εβδομάδα πριν την περίοδο) γιατί είχα σηκώσει βαρυα πράγματα κ είδα υγρά καφέ. Έτσι ο γιατρός μου με έστειλε να κάνω χοριακη η οποία βγήκε 1.68 θετική (δλδ οριακή) φυσικά κ ξανακαναμε επαναληπτική μέχρι να ακούσουμε την καρδούλα του αλλά έχουν διαφορές οι εγκυμοσύνες η μια με την άλλη.... κ αυτή αν κ 10 εβδομάδων κοντά η κοιλιτσα έχει ήδη φανεί ?

Ερώτηση για να καταλάβω, εγώ ξέρω ότι πάνω από 5 είναι θετική, πως σου είπαν ότι 1,68 είναι θετική? Επείδη δεν το καταλαβαίνω μπορεί κάποιος να μου το εξηγήσει αυτό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η γιωτα22 είπε:

Εμενα αρχες δεκεμβρη μου εχει πει αλλα δεν τον εχω ρωτησει ακριβως.Απλα σημερα εχω αγχωθει γιατι με ενοχλουν αυτα τα πονακια περιοδου κ φοβαμαι μην συμβει κατι κακο.

Τα πονάκια περιόδου είναι φυσιολογικά. Μη φοβάσαι ? Κι εγώ είχα στην αρχή της εγκυμοσύνης πιο έντονους πόνους. Ειδικά τις μέρες που ήταν να έχω περίοδο και δεν ήρθε πονούσα αρκετά κάποιες φορές.

Τώρα που είμαι 17εβδ + 6ημ οι πόνοι περιόδου δεν είναι τόσο έντονοι, σχεδόν καθόλου. Δε θυμάμαι ακριβώς πότε σταμάτησαν. Νομίζω 12η ή 13η βδομάδα. Αλλά για να είσαι πιο ήρεμη ρώτα και τον γιατρό σου. Εμένα μου είχε πει ότι μεγαλώνει η μήτρα και μετακινούνται σιγά σιγά τα όργανα γι' αυτό και οι πόνοι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η satya είπε:

Ερώτηση για να καταλάβω, εγώ ξέρω ότι πάνω από 5 είναι θετική, πως σου είπαν ότι 1,68 είναι θετική? Επείδη δεν το καταλαβαίνω μπορεί κάποιος να μου το εξηγήσει αυτό?

 

στις πριν 50 λεπτά, ο/η netspirit είπε:

@marzou κ @Μπεμπελουκα μου στην κόρη μου δεν ένιωθα τίποτα μόνο κάτι μικρά τσιμπήματα ανούσια απλά κ τώρα και τότε δεν καλό κοιμάμαι 

Στην κόρη μου μια μέρα ότι το μάθω ότι είμαι έγκυος σήκωνα βαρύα πράγματα κ έσπρωχνα το αμάξι και γενικά κουραζόμουν α πολύ. τώρα το πήρα νωρίς είδηση (1 εβδομάδα πριν την περίοδο) γιατί είχα σηκώσει βαρυα πράγματα κ είδα υγρά καφέ. Έτσι ο γιατρός μου με έστειλε να κάνω χοριακη η οποία βγήκε 1.68 θετική (δλδ οριακή) φυσικά κ ξανακαναμε επαναληπτική μέχρι να ακούσουμε την καρδούλα του αλλά έχουν διαφορές οι εγκυμοσύνες η μια με την άλλη.... κ αυτή αν κ 10 εβδομάδων κοντά η κοιλιτσα έχει ήδη φανεί ?

Πότε έχεις Πητ??άρα αυτό που λένε ότι στα κορίτσια έχεις έντονη αδιαθεσία δεν ισχύει ..????ποτέ έχεις Αυχενική ?πως σου είπαν ότι είναι θετικό Αφού πρέπει ναναι πάνω από 5 μήπως το έγραψες κατά λάθος ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμένα η πεθερά μου λέει ότι είναι αγόρι επειδή έχω αναγουλες... Ενώ τα κορίτσια φέρνουν υπνηλία... Έχω να πω ότι δεν ισχύει τίποτα από όλα αυτά... η αδερφή μου οταν ήταν έγκυος στην ανιψιά μου δεν είχε κανένα απολύτως σύμπτωμα... η κουμπάρα Μου στο πρώτο είχε μόνο αναγουλες.. αγόρι... Στο δεύτερο υπνηλία και ατονία, της έλεγαν κορίτσι κορίτσι... αγόρι τελικά έκανε...  πιστεύω είναι καθαρά θέμα οργανισμού τα συμπτώματα και τίποτα άλλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Nikoleta... είπε:

Τα πονάκια περιόδου είναι φυσιολογικά. Μη φοβάσαι ? Κι εγώ είχα στην αρχή της εγκυμοσύνης πιο έντονους πόνους. Ειδικά τις μέρες που ήταν να έχω περίοδο και δεν ήρθε πονούσα αρκετά κάποιες φορές.

Τώρα που είμαι 17εβδ + 6ημ οι πόνοι περιόδου δεν είναι τόσο έντονοι, σχεδόν καθόλου. Δε θυμάμαι ακριβώς πότε σταμάτησαν. Νομίζω 12η ή 13η βδομάδα. Αλλά για να είσαι πιο ήρεμη ρώτα και τον γιατρό σου. Εμένα μου είχε πει ότι μεγαλώνει η μήτρα και μετακινούνται σιγά σιγά τα όργανα γι' αυτό και οι πόνοι.

Πηγα στον γιατρο κ ολα ειναι μια χαρα,ειδαμε τον υπερηχο κ ακουσαμε κ καρδουλα.Μου εφυγε ενα αγχοςςςς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ίσως να είναι και τα όρια των μικροβιολογων ίσως να εννοούσαν 168 δεν ξέρω ξέρω ότι μου είπανε ότι είμαι έγκυος κ ότι βγήκε οριακό...

@Μπεμπελουκα δεν παίζει ρόλο τίποτα σε κάθε γυναίκα είναι όλα διαφορετικά. Στη κόρη μου είχα πολύ εύκολη εγκυμοσύνη μόνο που στο τέλος επειδή δεν έβαζα κ*** κάτω με έβαλαν ξάπλα ένα μήνα γιατί είχε πάρει θέση :) αλλά όλα καλά γέννησα μια εβδομάδα πριν την αναμενόμενη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Nikoleta... είπε:

Τα πονάκια περιόδου είναι φυσιολογικά. Μη φοβάσαι ? Κι εγώ είχα στην αρχή της εγκυμοσύνης πιο έντονους πόνους. Ειδικά τις μέρες που ήταν να έχω περίοδο και δεν ήρθε πονούσα αρκετά κάποιες φορές.

Τώρα που είμαι 17εβδ + 6ημ οι πόνοι περιόδου δεν είναι τόσο έντονοι, σχεδόν καθόλου. Δε θυμάμαι ακριβώς πότε σταμάτησαν. Νομίζω 12η ή 13η βδομάδα. Αλλά για να είσαι πιο ήρεμη ρώτα και τον γιατρό σου. Εμένα μου είχε πει ότι μεγαλώνει η μήτρα και μετακινούνται σιγά σιγά τα όργανα γι' αυτό και οι πόνοι.

Με το καλό κοριτσάρα !!!!????????????????αγοράκι η κοριτσάκι ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

εμένα η πεθερά μου λέει ότι είναι αγόρι επειδή έχω αναγουλες... Ενώ τα κορίτσια φέρνουν υπνηλία... Έχω να πω ότι δεν ισχύει τίποτα από όλα αυτά... η αδερφή μου οταν ήταν έγκυος στην ανιψιά μου δεν είχε κανένα απολύτως σύμπτωμα... η κουμπάρα Μου στο πρώτο είχε μόνο αναγουλες.. αγόρι... Στο δεύτερο υπνηλία και ατονία, της έλεγαν κορίτσι κορίτσι... αγόρι τελικά έκανε...  πιστεύω είναι καθαρά θέμα οργανισμού τα συμπτώματα και τίποτα άλλο...

Συμφωνώ @Mantarini μου ολα είναι θέμα οργανισμού κάθε γυναίκας !!!!???εξάλλου λίγο πολύ σε λιγες μέρες θα ξέρουμε ???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...