Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

@Georgia14 nipt λέγεται. Δίνεις αίμα απλά από της 11η εβδομάδα κ μετά. Είναι Ακριβή, δεν συνταγογραφείτε κ δεν ανιχνεύει όλες τις χρωμ ανωμαλίες σε σύγκριση την λήψη τροφοβλαστη. Δεν είναι κ τόσο διαδεδομένο στην Ελλάδα κ  πολλοί γιατροί δεν το συνιστούν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Nanouka1 είπε:

@Georgia14 nipt λέγεται. Δίνεις αίμα απλά από της 11η εβδομάδα κ μετά. Είναι Ακριβή, δεν συνταγογραφείτε κ δεν ανιχνεύει όλες τις χρωμ ανωμαλίες σε σύγκριση την λήψη τροφοβλαστη. Δεν είναι κ τόσο διαδεδομένο στην Ελλάδα κ  πολλοί γιατροί δεν το συνιστούν. 

Έχεις δίκιο , Μου είπε ότι κοστίζει γύρω στα 500-550€ ...έχω ακόμα καιρό για να την κάνω την εξέταση ,θα ξανακάνω μια συζήτηση μαζί του λ! Ευχαριστώ πολύ @Nanouka1

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Nanouka1 είπε:

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Georgia14 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Εμείς πήγαμε σήμερα τελικά και ακούσαμε και την καρδούλα του και πηγαίνουν όλα καλά,είναι 1,37cm ?! Ανοίξαμε κουβέντα για την  αμνιοπαρακέντηση που θα χρειαστεί να κάνω αργότερα και με ενημέρωσε ο γιατρός μου ότι πλέον υπάρχει και άλλη εξέταση ίδια Με την αμνιοπαρακέντηση αλλά είναι εξέταση αίματος! Έχετε ακούσει τίποτα για αυτήν?

Είναι πιο ασφαλής από την αμνιοπαρακεντηση !!σου παίρνουν απλά αίμα .το κόστος είναι υψηλό αλλά νομίζω αξίζει το κόπο !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Georgia14 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Εμείς πήγαμε σήμερα τελικά και ακούσαμε και την καρδούλα του και πηγαίνουν όλα καλά,είναι 1,37cm ?! Ανοίξαμε κουβέντα για την  αμνιοπαρακέντηση που θα χρειαστεί να κάνω αργότερα και με ενημέρωσε ο γιατρός μου ότι πλέον υπάρχει και άλλη εξέταση ίδια Με την αμνιοπαρακέντηση αλλά είναι εξέταση αίματος! Έχετε ακούσει τίποτα για αυτήν?

Εαν στην αυχενική διαφάνεια βγουν όλα καλά πλέον όλοι οι γιατροί αυτή την εξέταση συνιστούν, δεν έχεις λόγο να διακυνδινέψεις εαν σου βγουν όλα καλά. Εαν κάτι δείξει η αυχενική τότε αναγκαστικά κάνουμε αμνιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

@Mantarini Γρηγόρη ανάρρωση εύχομαι !!!είναι η περίοδος τώρα με τις ιώσεις θα περάσει το συνάχι πιες κ χυμούς να πάρεις βιταμίνες !! @Nektarinaki_love πήγατε γιατρό ??Όλα Καλά??

Καλησπέρα σε όλα τα κοριτσάκιαααα!!καλως ήρθενε οι καινούριες!μπλουμπλούκα μου ναι πήγααα!όλα καλά με το νινάκι!!κουνούσε χεράκια και ποδαράκια!ολόκληρο ανθρωπάκι 3.60 cm ψυχουλακι μουυυ❤️ Όλα καλά!έκλεισα για αυχενική 20/5 αντε να φύγει και αυτό το άγχος!σήμερα είμαι 10+1 παρ ολο που ο υπέρηχος χθες έδειχνε 10+4. Ευτυχώς έχουνε υποχωρήσει αρκετά οι αναγούλες!ελπίζω να μην ξανα έρθουν!εσύ πως πάς???εκανες αυτο με την σόδα???χααχχαχα τα υπολοιπα κορίτσια ολα καλά???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Eγώ έχω ΠΗΤ 29/12, χθες πήγαμε στο γιατρό,είμαστε 7,5 χιλιστά,ακούσαμε και καρδούλα.Μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες μας μέχρι το τέλος

Μπράβο κορίτσι μου!όλα καλά θα πάνεεεεεε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Georgia14 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Εμείς πήγαμε σήμερα τελικά και ακούσαμε και την καρδούλα του και πηγαίνουν όλα καλά,είναι 1,37cm ?! Ανοίξαμε κουβέντα για την  αμνιοπαρακέντηση που θα χρειαστεί να κάνω αργότερα και με ενημέρωσε ο γιατρός μου ότι πλέον υπάρχει και άλλη εξέταση ίδια Με την αμνιοπαρακέντηση αλλά είναι εξέταση αίματος! Έχετε ακούσει τίποτα για αυτήν?

Συγχαρητήρια κοπέλα μου,με το καλό όλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κοριτσάκιαααα!!καλως ήρθενε οι καινούριες!μπλουμπλούκα μου ναι πήγααα!όλα καλά με το νινάκι!!κουνούσε χεράκια και ποδαράκια!ολόκληρο ανθρωπάκι 3.60 cm ψυχουλακι μουυυ❤️ Όλα καλά!έκλεισα για αυχενική 20/5 αντε να φύγει και αυτό το άγχος!σήμερα είμαι 10+1 παρ ολο που ο υπέρηχος χθες έδειχνε 10+4. Ευτυχώς έχουνε υποχωρήσει αρκετά οι αναγούλες!ελπίζω να μην ξανα έρθουν!εσύ πως πάς???εκανες αυτο με την σόδα???χααχχαχα τα υπολοιπα κορίτσια ολα καλά???

Τέλεια!!!???? εμείς την επόμενη Τρίτη θα πάμε γιατρο !!Ναι το έκανα και δεν άφρισεχαχχαχ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Τέλεια!!!???? εμείς την επόμενη Τρίτη θα πάμε γιατρο !!Ναι το έκανα και δεν άφρισεχαχχαχ..

Αντε με το καλό την Τρίτη να δείς το φασολάκι σου❤️Θα μας ενημερώσεις εννοείταιιιι!!Ααα δεν άφρισε??λες να εχεις μπέμπα???για να δουμεεεε!!!απο συμπτώματα πως πάς??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Αντε με το καλό την Τρίτη να δείς το φασολάκι σου❤️Θα μας ενημερώσεις εννοείταιιιι!!Ααα δεν άφρισε??λες να εχεις μπέμπα???για να δουμεεεε!!!απο συμπτώματα πως πάς??

Εννοείται ότι θα σας ενημερώσω !!!!???φουλ κόπωση κατά διαστήματα μέσα στη μερα στεγνό άτομα αυτά δεν έχω κάτι άλλο πονακια λίγα τσιμπήματα ίσως επειδή αυτές οι μέρες κανονικά θα ήταν η έμμηνοςρυση .εσυ ???λες ναναι μπέμπα ??λένε ότι στα κορίτσια έχεις φουλ συμπτώματα εμετοί και ναυτιεςενωω στα αγόρια είσαι λίγο πιο χαλαρά ! @Nektarinaki_love που θα κάνετε την Αυχενική ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια αα!!είδα ότι στο site του Λητώ  καταστηματων έχει αναρτήσει δωρεάν σεμινάρια θηλασμού για όλ η την Ελλάδα αν θέλετε μπορείτε να δηλώσετε !!Εγώ δήλωσα !!να πάρω κάποιες πληροφορίες καλή συνεχεια !!!???????????????????♥️♥️♥️♥️♥️Επίσης τη Παρασκευή έχει ωραίο σεμινάριο για εγκυουλες και μαμάδες στο Ρ εα !δωρεάν !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Συγχαρητήρια κοπέλα μου,με το καλό όλα!!!

Ευχαριστώ πολύ @Nektarinaki_love...έτσι να ακούμε ευχάριστα νέα για όλα τα κορίτσια! Οποία κορίτσια είναι από Θεσσαλονίκη την Κυριακή το Γένεσις διοργανώνει μια εκδήλωση για τις εγκύους κ μη . Θα πάει καμιά κοπέλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Τέλεια!!!???? εμείς την επόμενη Τρίτη θα πάμε γιατρο !!Ναι το έκανα και δεν άφρισεχαχχαχ..

Κοριτσια τι κανετε με την σοδα κ τον αφρο?Πειτε κ σε μενα να το κανω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η @Nektarinaki_love ειναι διαβασμενη !!! @γιωτα22 χαχχαχ!!λοιπόν το πρωί που θα σηκωθείς θα ουρησειςσε1 κυπελακι η πλαστικό μιας χρήσης κ θα ρίξεις 2 κουταλιές μαγειρική σόδα αν αφρισει αγόρι αν όχι κορίτσι !!????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

η @Nektarinaki_love ειναι διαβασμενη !!! @γιωτα22 χαχχαχ!!λοιπόν το πρωί που θα σηκωθείς θα ουρησειςσε1 κυπελακι η πλαστικό μιας χρήσης κ θα ρίξεις 2 κουταλιές μαγειρική σόδα αν αφρισει αγόρι αν όχι κορίτσι !!????????????

Καλημερα κοριτσια,εγω χτες ειχα ραντεβου με τον γιατρο.Ολα καλα με το σπορακι.Ειμαι 9 εβδομαδων κ  ειναι 2,3 εκατοστα.Ακουσαμε κ καρδουλα,ολα τελεια.Εκανα κ ολες τις εξετασεις αιματος κ ειναι σουπερ.Σε 2 εβδομαδες θα παω να δωσω αιμα για την αυχενικη κ μετα απο μια εβδομαδα θα την κανω.Παντως κοριτσια,αγχος,πολυ αγχος καθε φορα,ευχομαι σε ολες μας να πανε ολα καλα!!!!❤❤❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!όλα καλά θα πάνεεεεεε!!

Καλημέρα, μακάρι να πάνε όλα καλά.Είσαι κι εσύ εγκυούλα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η γιωτα22 είπε:

Καλημερα κοριτσια,εγω χτες ειχα ραντεβου με τον γιατρο.Ολα καλα με το σπορακι.Ειμαι 9 εβδομαδων κ  ειναι 2,3 εκατοστα.Ακουσαμε κ καρδουλα,ολα τελεια.Εκανα κ ολες τις εξετασεις αιματος κ ειναι σουπερ.Σε 2 εβδομαδες θα παω να δωσω αιμα για την αυχενικη κ μετα απο μια εβδομαδα θα την κανω.Παντως κοριτσια,αγχος,πολυ αγχος καθε φορα,ευχομαι σε ολες μας να πανε ολα καλα!!!!❤❤❤❤❤

@γιωτα22 καλή μέρα !!!!!μπράβο ωραία νέα !!!μαζί σχεδόν για Αυχενική !!!έκανες το πείραμα με τα ουρα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Καλημέρα, μακάρι να πάνε όλα καλά.Είσαι κι εσύ εγκυούλα??

Μπράβο!! @despoina46 με το καλό όλα !!!????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Μπράβο!! @despoina46 με το καλό όλα !!!????????????

Eυχαριστώ πάρα πολύ,αν πιάσουν όλες αυτές οι ευχές όλα θα πάνε τέλεια!!! [smilie=hello2.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια Μου!! @Μπεμπελουκα μου είμαι λίγο καλύτερα.. Έχω έντονη βραχνάδα στη φωνή και βήχα με φλέμματα.. πίνω χαμομηλάκι Μήπως με βοηθήσει κάπως... ευτυχώς δύο μέρες τώρα δεν εχω αναγουλες... Από εχτές έχω πονακια περιόδου και σήμερα όλη μέρα.. 

@Nektarinaki_love τι ωραία τα νέα σου!!! πάντα έτσι να είναι ευχάριστα!! Εγώ στις 22/5 θα παω.. ουφ ποτέ θα περάσει ο καιρός... 

@Georgia14 Θεσσαλονίκη είσαι;; εγώ μάλλον στο Γένεσις θα γεννήσω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mantarini ναι Θεσσαλονίκη είμαι! Εμένα ο γιατρός μου ή με Γένεσις ή  με Αγιο Λουκά συνεργάζεται... ακόμα δεν το έχω σκεφτεί! Θα πάω την Κυριακή όμως γιατί πιστεύω θα ακούσω ενδιαφέροντα πράγματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Georgia14 είπε:

@Mantarini ναι Θεσσαλονίκη είμαι! Εμένα ο γιατρός μου ή με Γένεσις ή  με Αγιο Λουκά συνεργάζεται... ακόμα δεν το έχω σκεφτεί! Θα πάω την Κυριακή όμως γιατί πιστεύω θα ακούσω ενδιαφέροντα πράγματα!

εγώ είμαι από νησί και θα ανέβω Θεσσαλονίκη για την γέννα.. Γιατί με το Γένεσις συνεργάζεται ο γιατρός μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...