Μετάβαση σε περιεχόμενο

Άνοιξη, Πάσχα, ομορφιά με το χαμόγελο στα χείλη! Όλες να μείνουν έγκυος τον μήνα τον Απρίλη!


Elenikon

Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η BASOULA2 είπε:

Γενικά το κυνήγι των συμπτωμάτων είναι λάθος γιατί αλλάζει από γυναίκα σε γυναίκα και από εγκυμοσύνη σε εγκυμοσύνη.. Το μόνο ασφαλές είναι η καθυστέρηση. Εγώ έχω πονακια εδώ και δύο μέρες οπότε από αύριο μεθαύριο θα με επισκεφθεί η κυρία 

Και εγώ το πιστεύω αυτό. Και οι τρεις εγκυμοσύνες μου ήταν διαφορετικές πριν την καθυστέρηση. Εγώ απάντησα  απλά σε αυτό που ρώτησες, απλά κάποιες φορές υπάρχουν κάποια συμπτώματα. Άλλες φορές οφειλονται σε εγκυμοσύνη άλλες σε ίωση πχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις Just now, ο/η Kostef είπε:

Και εγώ το πιστεύω αυτό. Και οι τρεις εγκυμοσύνες μου ήταν διαφορετικές πριν την καθυστέρηση. Εγώ απάντησα  απλά σε αυτό που ρώτησες, απλά κάποιες φορές υπάρχουν κάποια συμπτώματα. Άλλες φορές οφειλονται σε εγκυμοσύνη άλλες σε ίωση πχ

Έχεις δίκιο κοριτσάκι μ. Πότε ε το καλό θα πάτε για να ακούσετε Καρδούλα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!! Εμένα η θερμοκρασία από 36.7 που ήταν εχθές το πρωί σήμερα έπεσε στο 36.4 οπότε θα έρθει και αυτό το μήνα ή ακατανομαστη!!! 

Καλημέρα κορίτσι μου. Μην στεναχωριέσαι. Περίμενε να δεις. Μπορεί να μην έρθει. Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Εγώ αυτό το μήνα είχα όλες τις μέρες δέκατα. Μέχρι μια μέρα πριν μου έρθει. Και εκεί κατάλαβα ότι ούτε αυτό το μήνα έκανα κάτι. Απλά σκέφτομαι μήπως πρέπει να σταματήσουμε να κοιτάμε τα συμπτώματα, γιατί συνειδητοποίησα ότι τα συμπτώματα εγκυμοσύνης είναι ίδια με τα προεορτια περιοδου☹️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Love13 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου. Μην στεναχωριέσαι. Περίμενε να δεις. Μπορεί να μην έρθει. Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Εγώ αυτό το μήνα είχα όλες τις μέρες δέκατα. Μέχρι μια μέρα πριν μου έρθει. Και εκεί κατάλαβα ότι ούτε αυτό το μήνα έκανα κάτι. Απλά σκέφτομαι μήπως πρέπει να σταματήσουμε να κοιτάμε τα συμπτώματα, γιατί συνειδητοποίησα ότι τα συμπτώματα εγκυμοσύνης είναι ίδια με τα προεορτια περιοδου☹️

Καλά μην το συζητάς εγώ στην προηγούμενη περίοδο (δεν λέω προηγούμενο μήνα γιατί έχω μικρό κύκλο και η περασμένη περίοδος ήταν 4 Απριλίου) είχα δέκατα ακόμα και στην περίοδο το βράδυ βέβαια αλλά ειχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλά μην το συζητάς εγώ στην προηγούμενη περίοδο (δεν λέω προηγούμενο μήνα γιατί έχω μικρό κύκλο και η περασμένη περίοδος ήταν 4 Απριλίου) είχα δέκατα ακόμα και στην περίοδο το βράδυ βέβαια αλλά ειχα

Άστα. Και εγώ ακριβώς το ίδιο. Είχα δέκατα όλες τις μέρες και μετά το θετικό τεστ ωορρηξιας, πρηστηκε πολύ το στήθος μου και ποναγε, συν την μέση μου. Που εμένα δεν με πονάει ποτέ. Και λίγο πριν αδιαθετησω είχα ενοχλήσεις στο στομάχι. Ήμουν σίγουρη ότι ήμουν εγκυος. Και μόλις έκανα τεστ και ήταν αρνητικό, απογοητευτηκα τόσο πολύ. Αυτό το μήνα δεν παρήγγειλα κανέναν τεστ. Θέλω λίγο να χαλαρώσω. Είναι πολυ ψυχοφθορο όλο αυτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Άντρεα είπε:

Ως τωρα δεν φαινοταν κατι απο τον υπερηχο, ειχα ομως ήπια συμπτωματα και μου ειχε πει ο γυναικολογος οτι πολλες φορες δεν ειναι ορατό στον υπερηχο κσι μονο με λαπαροσκοπηση φαίνεται.. αυτο τον μηνα που πηγα μου ειπε οτι φανηκε μια εστια στα δεξια και οτι το πιο πιθανο ειναι ενδομητριωση.. μολις ανοιξουν τα χειρουργεία θα παω για λαπαροσκοπιση.. 

Φυσικα και προσπαθουμε λακτακι μ, περισσοτετο απο 3 χρονια δυστυχως...

Τους τελευταιους μηνες το αφησαμε γιατι θα ηταν ο γαμος μας το καλοκαιρι και δεν ηθελα να τρεχω για εξωσωματικη και να εχω κ τον γαμο, παει κ αυτός ομως ακυρωθηκε λογο της καταστασης οπόταν θα αρχισουμε τις διαδικασιες για εξωσωματικη, πρωτα ομως θα κανω λαπαροσκοπηση

μ είχαν πει πως αν ειναι μικρες οι κυστες γίνεται κ με χάπια.. εμένα ήταν μεγάλη δυστυχώς γι αυτο προσωρήσαμε κ στην επέμβαση.. κ εγώ στη διαδικασία εξωσωματικής είμαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Άντρεα είπε:

Ως τωρα δεν φαινοταν κατι απο τον υπερηχο, ειχα ομως ήπια συμπτωματα και μου ειχε πει ο γυναικολογος οτι πολλες φορες δεν ειναι ορατό στον υπερηχο κσι μονο με λαπαροσκοπηση φαίνεται.. αυτο τον μηνα που πηγα μου ειπε οτι φανηκε μια εστια στα δεξια και οτι το πιο πιθανο ειναι ενδομητριωση.. μολις ανοιξουν τα χειρουργεία θα παω για λαπαροσκοπιση.. 

Φυσικα και προσπαθουμε λακτακι μ, περισσοτετο απο 3 χρονια δυστυχως...

Τους τελευταιους μηνες το αφησαμε γιατι θα ηταν ο γαμος μας το καλοκαιρι και δεν ηθελα να τρεχω για εξωσωματικη και να εχω κ τον γαμο, παει κ αυτός ομως ακυρωθηκε λογο της καταστασης οπόταν θα αρχισουμε τις διαδικασιες για εξωσωματικη, πρωτα ομως θα κανω λαπαροσκοπηση

Μηπως εχεις μετρησει την Ca125 ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Άντρεα είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, σας παρακολουθώ αλλά σπάνια γράφω.. @BASOULA2 Πέρασα σχεδόν το ίδιο χθες :( Γέννησε η αδερφή του άντρα μου και ενώ το περιμέναμε για κάποιο λόγο όπως είπες και εσύ ήταν μαχαίρι στη καρδιά.. Έκλεγα σχεδόν όλη μέρα χθες.. Χάρηκα πολύ για τα γεννητούρια αλλά το παράπονο για τη δική μου κατάσταση ήταν πολύ μεγαλύτερο.. Σε καταλαβαίνω πληρως και μην νιώθεις ασχημα, δεν κλέγαμε για τη δική τους χαρά αλλά για τη δική μας θέση και πιστεύω είναι πολύ φυσιολογικό...

Κοριτσια, νομίζω είναι απολυτως φυσιολογικά όλα αυτά τα συναισθήματα... Εχω περασει και εγώ παρομοια... Μη νιώθετε άσχημα, όλα προερχονται από την αγάπη μας για ένα μωράκι... Ευχομαι ο καλος θεουλης να σας χαρισει συντομα ένα μωράκι, όπως και σε όλες τις γυναίκες που το θέλουν με όλο τους το είναι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η lactaki είπε:

μ είχαν πει πως αν ειναι μικρες οι κυστες γίνεται κ με χάπια.. εμένα ήταν μεγάλη δυστυχώς γι αυτο προσωρήσαμε κ στην επέμβαση.. κ εγώ στη διαδικασία εξωσωματικής είμαι...

Το ξέρω αλλά προτιμώ λαπαροσκοπιση η αλήθεια για να δω τι γίνεται και με τις σάλπιγγες μου για εχω συμφήσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Μηπως εχεις μετρησει την Ca125 ?

Όχι κοριτσι μου.. θα κανω απευθείας λαπαροσκοπιση για να δω τι γινετσι και με τις σάλπιγγες μου κσι γενικα αν υπαρχει κατι αλλο εκει κάτω που δεν γνωριζω μεχρι τωρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Όχι κοριτσι μου.. θα κανω απευθείας λαπαροσκοπιση για να δω τι γινετσι και με τις σάλπιγγες μου κσι γενικα αν υπαρχει κατι αλλο εκει κάτω που δεν γνωριζω μεχρι τωρα!

Οκ καταλαβα! Καλη επιτυχια!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριιιιτσια μου.  Πηγα για υπέρηχο σημερα σε ιδιωτικό. Το αιματωμα εχει μικρύνει οχι υπερβολικά λιγοβαλλα κτ ειναι κ αυτο κ μ ειπε οτο εχει ψιλοξεραθει κ καφε θα εχω για αρκετές βδομαδες ακομα. Το μωρο όμως έκλεψε την παράσταση το ειδε κ πρωτη φορα ο καλος μου γτ στ νοσοκομειο δεν τν άφησαν να ερθει.  Γύρναγε απο εδώ γύρναγε απο κει γυρισε καποια στιγμη κ βλεπαμε μονο κεφαλι τπτ αλλο ξαναγύρισε μεταξύ σηκωσε κ τ χεράκι του λες κ ηθελε να πει μαθημα ή μασ χαιρετούσε . Έλιωσα επαθα πλακα. Ονκαλος μ δε δε σταματησε να χαμογελάει μέχρι τα αυτιά. Δεν ειδαμε αν ειναι αγόρι η κοριτσι δεν έκατσε αλλα δε με νοιαζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η BASOULA2 είπε:

Έχεις δίκιο κοριτσάκι μ. Πότε ε το καλό θα πάτε για να ακούσετε Καρδούλα? 

Καθυστέρησα λίγο να απαντήσω πήγαμε για περπάτημα να ξεσκουριασουμε λίγο! Αύριο θα πάρω τον γιατρό τηλέφωνο να κανονίσουμε ποτέ θα πάω αλλά δε βιάζομαι κ πολύ γιατί δε θέλω να πάω και να είναι νωρίς. Αν δεν δούμε τίποτα πιστεύω θα αγχωθω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Πως είστε σήμερα; Εγώ δεν ξύπνησα καλά αφού άρχισε να με πονάει αρκετά η κοιλιά μου. Άρα θεωρώ ότι πάλι δεν μου έκανε την χάρη και θα θα αδιαθετησω αύριο.💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Πως είστε σήμερα; Εγώ δεν ξύπνησα καλά αφού άρχισε να με πονάει αρκετά η κοιλιά μου. Άρα θεωρώ ότι πάλι δεν μου έκανε την χάρη και θα θα αδιαθετησω αύριο.💗

Καλημέρα και καλή εβδομάδα. Καλέ και εγώ μια από τα ίδια. Πόνος κοιλιά μέση και φουλ υγρα...μεχρι μεθαύριο θα μ έχουν έρθει..... Πάμε για Μάιο.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η BASOULA2 είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα. Καλέ και εγώ μια από τα ίδια. Πόνος κοιλιά μέση και φουλ υγρα...μεχρι μεθαύριο θα μ έχουν έρθει..... Πάμε για Μάιο.... 

Αχ μακάρι να είναι ο Μάιος ο τυχερός μας! Αυτή την φορά όμως εγώ το πήρα λίγο πιο στραβά. Ενώ συνεχώς λέω ότι δεν πειράζει τον άλλο μήνα τώρα στεναχωριέμαι πολύ. Δεν ξέρω γιατί; Ίσως επειδή σε λίγο θα γίνω 39! Τα υγρά είναι καλό σημάδι πάντως! Δεν ξέρεις πότε μπορεί και να μην σου έρθει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Πως είστε σήμερα; Εγώ δεν ξύπνησα καλά αφού άρχισε να με πονάει αρκετά η κοιλιά μου. Άρα θεωρώ ότι πάλι δεν μου έκανε την χάρη και θα θα αδιαθετησω αύριο.💗

Καλημερα σε ολες!!! Κι εγω αν κρινω απο τη θερμοκρασια θα αδιαθετησω κανονικοτατα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από εμένα. Αυτές οι μέρες λίγο πριν την αδιαθεσία που δε ξέρεις τι θα γίνει είναι οι χειρότερες. Τουλάχιστον όταν αδιαθετείς το συνειδητοποιείς και απλά μετά ξεκινάει ένας νέος κύκλος με νέες προσπάθειες και ελπίδα. Είναι και η καραντίνα που δε βοηθάει. Σίγουρα θα ήταν καλύτερα αν μπορούσαμε να απασχοληθούμε με ένα σινεμά, ένα γεύμα έξω, έναν καφέ με φίλες. Ελπίζω αν όχι από όλες τότε έστω μία να μας ανακοινώσει όμορφα νέα! Μη το βάζετε κάτω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έτσι είναι και εγώ πριν δεν το σκέφτομαι πολύ αλλά μόλις φτάνουν οι ημέρες με πιάνει αγωνία. Το πρωί μου ερχόταν να βάλω τα κλάματα. Ευτυχώς ξύπνησε ο μικρός και μου έφτιαξε την διάθεση. Τι μου είπε ο ατιμουλης; Μαμά σ' αγαπώ είσαι η ζωή μου! Τώρα τα βλέπω όλα διαφορετικά!😊

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημερα σε ολες!!! Κι εγω αν κρινω απο τη θερμοκρασια θα αδιαθετησω κανονικοτατα

Lacostaki μου χθες μπήκα κι εγώ στον πειρασμό να την μετρήσω γιατί με αγκάλιασε το πρωί ο άντρας μου και μου είπε ότι είμαι ζεστή. Έβαλα και είχα 37 που εγώ γενικά έχω χαμηλή θερμοκρασία. Σήμερα όμως ήταν κανονική. Δηλαδή πριν σου έρθει η περίοδος πέφτει;🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Οι μέρες που περιμένουμε περίοδο ήταν οι χειρότερες και για εμένα. Μέχρι να δείτε περίοδο μην αποκλείετε τίποτα! 

Εγώ πήρα τηλέφωνο το γιατρό, θα πάω την Τετάρτη το πρωί! Ελπίζω να δούμε και να ακούσουμε κάτι! Άντε να δούμε γιατί κ εγώ είμαι χωρίς συμπτώματα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Lacostaki μου χθες μπήκα κι εγώ στον πειρασμό να την μετρήσω γιατί με αγκάλιασε το πρωί ο άντρας μου και μου είπε ότι είμαι ζεστή. Έβαλα και είχα 37 που εγώ γενικά έχω χαμηλή θερμοκρασία. Σήμερα όμως ήταν κανονική. Δηλαδή πριν σου έρθει η περίοδος πέφτει;🥰

Κοίτα να δεις λένε ότι η θερμοκρασία μας ανεβαίνει μετά την ωορυξια και παραμένει ανεβασμένη μέχρι λίγο πριν την περίοδο και αν δεν έρθει παραμένει ανεβασμένη βέβαια υποτίθεται ότι ανεβαίνει γύρω στους 37 βαθμούς που εγώ 37 το πρωί δεν έχω ποτέ και υποτίθεται ότι πρέπει να τη μετράμε από το στόμα σε συγκεκριμένη ώρα κάθε πρωί και αφού έχουμε κοιμηθεί τουλάχιστον 6 ώρες. Τώρα εγώ που κοιμάμαι στις 4 το πρωί και κάνω θερμομετρηση από τη μασχάλη δεν ξέρω αν μπορεί να θεωρηθεί έγκυρη. Εγώ όσες φορές την έχω μέτρηση όταν πέφτει η θερμοκρασία μου την επόμενη μην σου πω την ίδια μέρα αδιάθετω. Τώρα έχει πέσει από χθες και ακόμα τίποτα και ούτε συμπτώματα περιόδου έχω. Πάντως το ότι έχεις 37 δύο μέρες πριν την περίοδο νομίζω ότι είναι καλό σημάδι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Έτσι είναι και εγώ πριν δεν το σκέφτομαι πολύ αλλά μόλις φτάνουν οι ημέρες με πιάνει αγωνία. Το πρωί μου ερχόταν να βάλω τα κλάματα. Ευτυχώς ξύπνησε ο μικρός και μου έφτιαξε την διάθεση. Τι μου είπε ο ατιμουλης; Μαμά σ' αγαπώ είσαι η ζωή μου! Τώρα τα βλέπω όλα διαφορετικά!😊

 

Το θετικο της υποθεσης ειναι οτι εχουμε σταθερο κυκλο που αυτο σημαινει οτι η ωορυξια γινεται καθε μηνα και αυτο ειναι πολυ σημαντικο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε ολες!Για τα κοριτσια που δεν περιμενουν,τα συμπτωματα της εγκυμοσυνης ειναι ολοιδια με αυτα πριν την περιοδο.Κ οι πονοι στη μεση κ στο στηθος και οι πονοι στην κοιλια,ολα!Εγω καθε μερα νομιζα οτι θα αδιαθετησω,3 βραδια σερι ειχα παρει κ παυσιπονο γιατι νομιζα οτι θα μου ερθει λογω των πονων.Θερμοκρασια δε μετρησα ποτε με συστηματικο τροπο,καποια στιγμη εβαλα θερμομετρο αφου ξυπνησα κ ειχα 35.5.Ημουν ηδη εγκυος αλλα τοτε νομιζα οτι λογω χαμηλης θερμοκρασιας θα αδιαθετουσα.Οποτε σε μενα τουλαχιστον η θερμοκρασια μου ηταν στα ταρταρα κ ομως ημουν εγκυος.

Ευχομαι να εχετε ολες ομορφα νεα σε λιγες μερες,να γεμισουμε κι αλλα θετικα τεστακια. @Ευάγγελοςτ μη σε παιρνει απο κατω κουκλαρα μου,κ αυτο το μηνα να μην ερθει θα σου ερθει δωρο γενεθλιων τον επομενο!Δεν ειπαμε οτι ο Μαιος ειναι ο μηνας σου;😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Lacostaki μου χθες μπήκα κι εγώ στον πειρασμό να την μετρήσω γιατί με αγκάλιασε το πρωί ο άντρας μου και μου είπε ότι είμαι ζεστή. Έβαλα και είχα 37 που εγώ γενικά έχω χαμηλή θερμοκρασία. Σήμερα όμως ήταν κανονική. Δηλαδή πριν σου έρθει η περίοδος πέφτει;🥰

Εγώ κάποια στιγμή είχα αρχίσει να κρατάω θερμοδιάγραμμα κ μετρούσα κολπικά τη θερμοκρασία κάθε πρωί συγκεκριμένη ώρα κ την ημέρα πριν την περίοδο (ή την ημέρα που θα ερχόταν) η θερμοκρασία μου επανερχόταν στα φυσιολογικά της. 

Εγώ γενικά έχω υψηλή θερμοκρασία κ κάνω συχνά δέκατα οπότε σταμάτησα να το κοιτάζω γτ δεν είχε κ πολύ νόημα για μένα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @marinamanoulitsaκοριτσακι μου λυπαμαι πολύ και για εσενα😢 πάλι βιοχημικη βρε κορίτσι μου πφφφφ! Δεν ξερω τι να πω πραγματικά! Μη το βάζεις κατω κορίτσι μου γτ είναι πολύ σημαντικό που κανεις συλληψη φυσιολογικά και δεν χρειάζεσαι άλλες μεθόδους! Θα έρθει το μπεμπακι σου είμαι σιγουρη🙏
    • Κορίτσι μου λυπαμαι πολύ😢 ήταν βιοχημικη κορίτσι μου ότι και να έπαιρνες δεν θα βοηθούσε! Πέρασα και εγώ μια βιοχημικη τον Δεκέμβρη που μας πέρασε ακριβώς όπως εσυ η πρώτη χοριακη νου ήταν 9,9 και η δεύτερη αρνητικη  και έπειτα πολύ αίμα και πόνοι δυνατοί ! Ξεκινά καινούργιος κύκλος όποτε σφίξει δοντια σήκωσε ανάστημα και ξεκινά τις προσπάθειες και το μωρακι είναι στο δρομοοοοο❤️🙏
    • Με τίποτα κορίτσι μου δεν θα ήθελα να παρω την απόφαση ! Ούτε να το σκέφτομαι άλλωστε παρακάλεσα τον άγιο Εφραίμ που πήγα και του είπα πως αν είναι άρρωστο το μωρακι μου να το πάρει κοντα του🙏 ο γιατρός μου είπε πως θα είχε πολλα προβλήματα μιας και η αυχενική του ήταν πολύ αυξημένη  αλλά είχε υγρό και στην κοιλιτσα του και αν δεν παλινδρομουσε και ερχόταν στη ζωή θα είχε σοβαρά θέματα! Ευχαριστώ κοριτσάκι μου μακάρι η Τρίτη να είναι και η τυχερη🙏🤞🌈 Μακάρι κορίτσι μου μακαριιιιιιιιιιιι🙏❤️🌈 Ναι είναι σπάνιο σύνδρομο και έχει διάφορες μορφές ! Μπορεί πχ να είναι μόνο στείρο , να έχει αναπτυξιακά , νοητικά (σπάνιο), αλλά και παθολογικά όπως διαβήτη, αυτοάνοσα, αντίσταση στην ινσουλίνη , πρόβληματα στα αυτιά όπως ακοή ωτίτιδες κτλ αλλά και  ψυχοκοινωνικά θέματα. Τυχαίο γεγονός μας είπε και εμας μιας και οι καρυοτυποι μας βγήκαν φφσηολογικοι! Όπως τα λες κορίτσι μου συν αυτά που ανέφερα πιο πάνω! Τα πήρε ψηλά μαζί του για να μην ταλαιπωρηθούν το πιστεύω πολύ αυτό🙏 Σε ευχαριστώ πολύ για τα ομορφα λογια σου κορίτσι μου❤️ θα ανταμειφτούμε όλες μας και θα κρατήσουμε ένα γερό μωρακι στην αγκαλια μας❤️🌈 μπάντα αξία να είσαι είσαι κορίτσι μου🙏 με το καλό η βαφτηση και με το καλό το μπεμπακι σου το γλυκο ουράνιο τόξο σου🙏❤️🌈 Καλύτερα που σταμάτησε η καρδουλα από το κοριτσάκι μου δεν θα άντεχα να έρθει στη ζωή και να ταλαιπωριόνταν με τίποτα🙏 με το καλοοοοστη φίλη σου κοριτσάκι μου🌈 όλα να πανε υπεροχα❤️ Αχ κορίτσακι μου θα έρθει το ουράνιο τόξο μας θα το δεις🌈🌈 εδώ θα είμαστε και θα τα λέμε☺️❤️
    • Ααα εντάξει τότε καλύτερα να έχεις κάποιον κοντά σου εκείνο το διάστημα είναι η αλήθεια  Ναι να πάρεις τηλ μακάρι να βρεις ραντεβού άμεσα.. εγω Τετάρτη θα πάω να με δει και πρέπει να παρω τον άλλο τηλ (τον ιδιώτη ) να του πω ότι λογικά θα σταματήσω να πηγαίνω σε αυτόν 
    • @Ioann89 μην το σκεφτεσαι. Ειναι πολυ αρχικο σταδιο. Κατι ηταν λάθος και δεν προχώρησε. Οση προγεστερονη και να επαιρνες δε θα αλλαζε κατι πιστευω. Μην κανεις τέτοιες σκεψεις. Θα μπορούσες καν να μην καταλαβεις οτι εχεις καθυστέρηση. Λογικα απο αυτο τον κυκλο κιολας θα μπορεις να ξανα προσπαθησεις. Κριμα ρε κοριτσι μου. Δεν εχω κατι αλλο να σου πω.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...