Μετάβαση σε περιεχόμενο

Άνοιξη, Πάσχα, ομορφιά με το χαμόγελο στα χείλη! Όλες να μείνουν έγκυος τον μήνα τον Απρίλη!


Elenikon

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hope19 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου...

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες για τα ενθαρρυντικά σας λόγια 🥰

@Ευάγγελοςτ κορίτσι ελπίζω σήμερα να είσαι καλύτερα.. δεν περιμένεις περίοδο μήπως ; Καμία φορά το παθαίνουμε αυτές τις μέρες..

Εμάς όχι δεν μας το απέκλεισαν , ίσα ίσα για τέσσερις μήνες προσπαθούμε με το γιατρό με παρακολούθηση οωρρηξιας και κάποιες φορές έπαιρνα προγεστερόνη για να υποστηρίξουμε την ωχρινικη φάση.

Το μόνο που βρήκαμε ήταν ο πολύποδας. Αλλιώς εφόσον κάνω οωρρηξια κάθε μήνα σχεδόν από την πλευρά της ανοιχτής σαλπιγγας δεν θα έπρεπε να υπάρχει σοβαρός λόγος. Αν είναι περισσότερους μήνες οωρρηξια από την κλειστή σάλπιγγα θα ήταν λογικό.

Εντωμεταξυ εγώ ακόμα και σήμερα έχω πονακια στη μήτρα και είναι εφτά μέρες μετά την οωρρηξια. Μόνο μην έρθει η καταραμένη περίοδος τόσο νωρίτερα γαμωτο 😞 Κατά τα αλλά έχω πολλά υγρά και στήθος πρισμενο όπως πάντα βέβαια το στήθος. Επίσης κουράζομαι και λαχανιαζω εύκολα. Ακόμα τα σεντόνια άλλαξα και λαχανιαζα. Εκτός κι αν είναι επειδή πήρα 3 κιλακια , από το φαί 😂😂😂🤭🙉

Ευτυχώς είμαι καλύτερα. Τα τελευταία χρόνια το παθαίνω όταν περιμένω περίοδο ή όταν είμαι στις γόνιμες όπως τώρα.

Άρα μπορεί να έχουμε ευχάριστα;😃 Έχεις και υγρά! Μακάρι!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Τι λες τώρα κορίτσι μου! Έσκασα μόλις διάβασα το μήνυμα. Πόσο θα φοβήθηκες! Φυσικά και πρέπει να είσαι δυνατή και αισιόδοξη. Άπειρες γυναίκες έχουν αίμα και όλα πάνε καλά στο τέλος. Η φίλη μου είχε μεγάλη αιμορραγία. Ήταν σίγουρη ότι απέβαλε αλλά όταν της έκαναν υπέρηχο στο νοσοκομείο το μωράκι της ήταν εκεί. Είχε μεγάλη αποκόλληση.Τώρα κοντεύει να γεννήσει. Θυμώνω απίστευτα με το σύστημα εκεί αλλά πρέπει να κάνεις υπομονή. Αυτό είναι βέβαια το πιο δύσκολο γιατί σε σκοτώνει αυτή η αμφιβολία. Εύχομαι και παρακαλάω να είναι όλα καλά. Να έχεις πίστη! Θα περιμένουμε να μας ενημερώσεις.💗

Σε ευχαριστω πολυ κοπελα μου για τα καλα σ λογια. Εχω φρικάρει αληθεια. Κ οτι αμφιβολίες ειχα για να γυρίσω ελλαδα εφυγαν  με την πρωτη ευκαιρια γυρναω πισω . Μακαρι να ειναι ολα καλα . Θα δειξει ο υπερηχος σε λίγο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

Σε ευχαριστω πολυ κοπελα μου για τα καλα σ λογια. Εχω φρικάρει αληθεια. Κ οτι αμφιβολίες ειχα για να γυρίσω ελλαδα εφυγαν  με την πρωτη ευκαιρια γυρναω πισω . Μακαρι να ειναι ολα καλα . Θα δειξει ο υπερηχος σε λίγο. 

Μη στεναχωριέσαι κορίτσι μου.. αν και εγώ δεν εμπειρία γτ δεν έχω μείνει έγκυος πιστεύω ότι όλα θα είναι καλά. Έχω ακούσει ότι στην αποβολή έχεις και φρικτούς πόνους ειδικά σε τόσο προχωρημένη εβδομάδα που είσαι. Επίσης η αδερφή μου όταν ήταν έγκυος είχε πάθει το ίδιο με σένα λίγο πριν κλείσει τον τρίτο μήνα νομίζω και είχε αποκόλληση τελικά , το μωράκι ήταν καλά και τώρα είναι πια 9 χρόνων! 

Θα δεις όλα καλά θα πάνε! Έχε πίστη. Αναμένουμε νεα σου με ανυπομονησία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Ευτυχώς είμαι καλύτερα. Τα τελευταία χρόνια το παθαίνω όταν περιμένω περίοδο ή όταν είμαι στις γόνιμες όπως τώρα.

Άρα μπορεί να έχουμε ευχάριστα;😃 Έχεις και υγρά! Μακάρι!!!!!!!!!

Μακάρι αλλά προσπαθώ να μην έχω ελπίδες γιατί πάντα τρώω τα μούτρα μου.. ότι είναι να γίνει θα γίνει!! Αχ είδα και ένα όνειρο πριν λίγες μέρες ότι θήλαζα το μωρό μου και ήταν τόσο όμορφο όνειρο♥️.. ξύπνησα και σκεφτόμουν ποτε θα το ζήσω και στην πραγματικότητα Παναγία μου..

Αυτό που λες κορίτσι μου που παθαίνεις το πάθαινα κι εγώ παλαιότερα. Νομίζω ότι φταίνε οι ορμόνες.. άντε βουρ μπας και βγει ο Απρίλης με πολλά Χριστουγεννιάτικα μωράκια 🥰

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Μη στεναχωριέσαι κορίτσι μου.. αν και εγώ δεν εμπειρία γτ δεν έχω μείνει έγκυος πιστεύω ότι όλα θα είναι καλά. Έχω ακούσει ότι στην αποβολή έχεις και φρικτούς πόνους ειδικά σε τόσο προχωρημένη εβδομάδα που είσαι. Επίσης η αδερφή μου όταν ήταν έγκυος είχε πάθει το ίδιο με σένα λίγο πριν κλείσει τον τρίτο μήνα νομίζω και είχε αποκόλληση τελικά , το μωράκι ήταν καλά και τώρα είναι πια 9 χρόνων! 

Θα δεις όλα καλά θα πάνε! Έχε πίστη. Αναμένουμε νεα σου με ανυπομονησία. 

2 ωρες έμειναν ακομα εχω απιστευτη πιστη παιδια μπορει να μην πηγαινω εκκλησια κλπ αλλα προσεύχομαι πολυ. Φοβηθηκα πολυ αληθεια τωρα ψιλοσταματησε κ εβγαλα την πανα ΤΗΣ γιαγια π μ δωασανε στ νοσοκομειο κ εβαλα σερβιετα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Μακάρι αλλά προσπαθώ να μην έχω ελπίδες γιατί πάντα τρώω τα μούτρα μου.. ότι είναι να γίνει θα γίνει!! Αχ είδα και ένα όνειρο πριν λίγες μέρες ότι θήλαζα το μωρό μου και ήταν τόσο όμορφο όνειρο♥️.. ξύπνησα και σκεφτόμουν ποτε θα το ζήσω και στην πραγματικότητα Παναγία μου..

Αυτό που λες κορίτσι μου που παθαίνεις το πάθαινα κι εγώ παλαιότερα. Νομίζω ότι φταίνε οι ορμόνες.. άντε βουρ μπας και βγει ο Απρίλης με πολλά Χριστουγεννιάτικα μωράκια 🥰

 

Κοριτσακι μου κ η αδερφη μου ειχε πολυποδα κ της ειχε πει ο γιατρος οτι δεν μπορουσε να κανει αλλο παιδι (ειχε ηδη 1),χτυπιοταν αυτος κ της ελεγε οτι και οτι εμεινε εγκυος στο πρωτο ηταν καθαρη τυχη (ας μη σχολιασω το γιατρο καλυτερα).Ε κ η αδερφη μου το πηρε αποφαση οτι δεν μπορει να κανει αλλο παιδι,εκανε ελευθερα εχοντας στο μυαλο της οτι δεν, κ τσουπ ηρθε κ το δευτερο μπεμπακι της.Ενας πολυποδας οκ μπορει να δυσκολεψει την κατασταση,δεν αποκλειει ομως για κανενα λογο τη φυσικη συλληψη.Οσο εχουμε μητρα κοριτσια ολες μπορουν να κυοφορησουν.

Οσο για το ονειρο που ειδες,ειχα δει ακριβως το ιδιο και ημουν ηδη εγκυος χωρις να το ξερω ακομη.Αχχχ δεν ξερω,πολυ μοιαζουμε,μακαρι κ το δικο σου ονειρο να ειναι προφητικο κουκλα μου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

2 ωρες έμειναν ακομα εχω απιστευτη πιστη παιδια μπορει να μην πηγαινω εκκλησια κλπ αλλα προσεύχομαι πολυ. Φοβηθηκα πολυ αληθεια τωρα ψιλοσταματησε κ εβγαλα την πανα ΤΗΣ γιαγια π μ δωασανε στ νοσοκομειο κ εβαλα σερβιετα. 

Εχε πιστη κοριτσι μου στο εμβρυακι σου,πιστευω οπως σου εγραψα κ πριν οτι θα ειναι μια αποκολληση κ το σπορακι σου θα ειναι μια χαρα...Κανε λιγη υπομονη ακομη κ συντομα θα δεις τι γινεται.Σου στελνουμε ολη τη θετικη μας ενεργεια κ την αγαπη μας Ευουλα μου ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

2 ωρες έμειναν ακομα εχω απιστευτη πιστη παιδια μπορει να μην πηγαινω εκκλησια κλπ αλλα προσεύχομαι πολυ. Φοβηθηκα πολυ αληθεια τωρα ψιλοσταματησε κ εβγαλα την πανα ΤΗΣ γιαγια π μ δωασανε στ νοσοκομειο κ εβαλα σερβιετα. 

Κορίτσι μου σε ποια εβδομάδα είσαι;;ξέρω κ άλλες κοπέλες που έπαθαν το ίδιο αλλά το μωράκι ήταν εκεί!!ίσως να έχεις αποκόλληση.. θεωρώ ότι η αποβολή έχει κ πόνο..είχα κ εγώ στην εγκυμοσύνη λίγο καφέ κόκκινο αίμα στην 8η εβδομάδα αλλά μετά δεν είχα ποτέ τπτ!! εύχομαι όλα να πάνε καλά!! περιμένουμε νέα σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να ρωτήσω κ εσάς... έχει κάνει ποτέ καμιά θερμομετρηση;; έβαλα μια μέρα τυχαία το θερμόμετρο κ είδα 35,7 κ λέω τι γίνεται.. μέτρησα ξανά σε τυχαίες στιγμές όποτε θυμόμουν κ πάλι είχα χαμηλά νούμερα.. έχει τύχει σε καμία;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Κορίτσι μου σε ποια εβδομάδα είσαι;;ξέρω κ άλλες κοπέλες που έπαθαν το ίδιο αλλά το μωράκι ήταν εκεί!!ίσως να έχεις αποκόλληση.. θεωρώ ότι η αποβολή έχει κ πόνο..είχα κ εγώ στην εγκυμοσύνη λίγο καφέ κόκκινο αίμα στην 8η εβδομάδα αλλά μετά δεν είχα ποτέ τπτ!! εύχομαι όλα να πάνε καλά!! περιμένουμε νέα σου!!

12 κ 1 σήμερα. Σ λεω για σωστή αιμοραγια καφε ειχα κ γω στην 3 βδομαδα κ 5η καμια σχέση ομως ηταν κατακόκκινα ολα παντού  δεν ξερω καν γτ με άφησαν να φυγβ εγω σαν νοσηλευτρια ασθενη δεν θα την αφηνα να φύγει ετσι για 1μιση ωρα καθε 5 νε 20 λεπτα άλλαζα σερβιετα .γεματη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κ εσάς... έχει κάνει ποτέ καμιά θερμομετρηση;; έβαλα μια μέρα τυχαία το θερμόμετρο κ είδα 35,7 κ λέω τι γίνεται.. μέτρησα ξανά σε τυχαίες στιγμές όποτε θυμόμουν κ πάλι είχα χαμηλά νούμερα.. έχει τύχει σε καμία;;

αρχικα να σε ρωτησω ψηφιακο θερμομετρο χρησιμοποιεις? στα ποσα λεπτα το βγαζεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

12 κ 1 σήμερα. Σ λεω για σωστή αιμοραγια καφε ειχα κ γω στην 3 βδομαδα κ 5η καμια σχέση ομως ηταν κατακόκκινα ολα παντού  δεν ξερω καν γτ με άφησαν να φυγβ εγω σαν νοσηλευτρια ασθενη δεν θα την αφηνα να φύγει ετσι για 1μιση ωρα καθε 5 νε 20 λεπτα άλλαζα σερβιετα .γεματη. 

Τι να πω μ αυτό το σύστημα εκεί... θυμάμαι κ από άλλη κοπέλα που έλεγε τα ίδια!!τώρα σου σταμάτησε;; προσπάθησε να είσαι αισιόδοξη!! ελπίζω να είναι όλα καλά κ να σου λύσουν τις απορίες στο ραντεβού!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lacostaki είπε:

αρχικα να σε ρωτησω ψηφιακο θερμομετρο χρησιμοποιεις? στα ποσα λεπτα το βγαζεις?

Έχω ψηφιακό που χτυπάει μόνο του.. έβαλα κ στη μικρή από περιέργεια κ έδειξε 35.9

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Smurf88 είπε:

Τι να πω μ αυτό το σύστημα εκεί... θυμάμαι κ από άλλη κοπέλα που έλεγε τα ίδια!!τώρα σου σταμάτησε;; προσπάθησε να είσαι αισιόδοξη!! ελπίζω να είναι όλα καλά κ να σου λύσουν τις απορίες στο ραντεβού!

Για την ωρα ναι. Ειμαι ξαπλα ολη μερα . Του ειπα τ αγοριου μ ξεκάθαρα ότι κ να μασ πουν σμρ στην πρώτη ευκαιρία θα γυρισουμε ελλαδα ειναι τραγικοί κ επικίνδυνοι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Έχω ψηφιακό που χτυπάει μόνο του.. έβαλα κ στη μικρή από περιέργεια κ έδειξε 35.9

Εμενα οποτε θερμομετριεμαι ειμαι μεταξυ 37 κ 37.3 παντα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ακου να δεις τι γινεται με τα ψηφιακα που κι εγω τωρα τελευταια το εμαθα που αποφασισα τυχαια να διαβασω τις οδηγιες χρησης. Λοιπον το μπιπ μπιπ ειναι για θερμομετρηση απο το στομα η το αυτι η τον ορθρο και μαλιστα το βγαζεις αφου σταματησει ο ηχος οταν το βαζεις στη μασχαλη το αφηνεις 3 με 5 λεπτα ασχετα με το αν κανει μπιπ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Lacostaki είπε:

ακου να δεις τι γινεται με τα ψηφιακα που κι εγω τωρα τελευταια το εμαθα που αποφασισα τυχαια να διαβασω τις οδηγιες χρησης. Λοιπον το μπιπ μπιπ ειναι για θερμομετρηση απο το στομα η το αυτι η τον ορθρο και μαλιστα το βγαζεις αφου σταματησει ο ηχος οταν το βαζεις στη μασχαλη το αφηνεις 3 με 5 λεπτα ασχετα με το αν κανει μπιπ. 

Όντως???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

Για την ωρα ναι. Ειμαι ξαπλα ολη μερα . Του ειπα τ αγοριου μ ξεκάθαρα ότι κ να μασ πουν σμρ στην πρώτη ευκαιρία θα γυρισουμε ελλαδα ειναι τραγικοί κ επικίνδυνοι 

Και πολύ καλά θα κάνεις! Κι εγώ στην θέση σου αυτό θα έκανα. Έπρεπε να σε κρατήσουν μέσα. Και ύστερα λέμε για τους δικούς μας! Την φίλη μου την κράτησαν 3 ημέρες μέσα και την παρακολουθούσαν καθημερινά με εξετάσεις και υπέρηχο. Τέλος πάντων σημασία έχει να είναι όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

ακου να δεις τι γινεται με τα ψηφιακα που κι εγω τωρα τελευταια το εμαθα που αποφασισα τυχαια να διαβασω τις οδηγιες χρησης. Λοιπον το μπιπ μπιπ ειναι για θερμομετρηση απο το στομα η το αυτι η τον ορθρο και μαλιστα το βγαζεις αφου σταματησει ο ηχος οταν το βαζεις στη μασχαλη το αφηνεις 3 με 5 λεπτα ασχετα με το αν κανει μπιπ. 

Το τεσταρα... χαχαχα!! όντως έχει βάση αυτό που λέει.. από 35 έφτασε στα 36.1στα 3' κ 36.5 στα 5'!!μα πόσο χρήσιμη πληροφορία... τσάμπα αγχώθηκα!!δλδ αυτά είναι περισσότερο για το στόμα ή τον όρθρο..αυτό καταλαβαίνω!! ευχαριστώ πολύ γιατί νόμιζα ότι τρελάθηκε ο θυρεοειδής μετά το θηλασμό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

12 κ 1 σήμερα. Σ λεω για σωστή αιμοραγια καφε ειχα κ γω στην 3 βδομαδα κ 5η καμια σχέση ομως ηταν κατακόκκινα ολα παντού  δεν ξερω καν γτ με άφησαν να φυγβ εγω σαν νοσηλευτρια ασθενη δεν θα την αφηνα να φύγει ετσι για 1μιση ωρα καθε 5 νε 20 λεπτα άλλαζα σερβιετα .γεματη. 

Ελπίζω όλα να πάνε καλά και το μωράκι σου να είναι καλά! Τραγικοί όντως εκεί...ξεκουρασου τώρα και ας ελπίζουμε για το καλύτερο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μ ολα καλααα. Το μωρακι ειναι καλα χτυπαει η καρδουλα του κανονικα το ειδαμε γυρισε κιολασ αλλαξε θεση. Καναμε κ τη αυχενικη γτ μ ειπαν οτι το μωρο ειναι 13 κ 2. Κ την αλλη τεταρτη θα ηταν αργα. Οποτε περιμενω κ αποτελεσματα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

Κορίτσια μ ολα καλααα. Το μωρακι ειναι καλα χτυπαει η καρδουλα του κανονικα το ειδαμε γυρισε κιολασ αλλαξε θεση. Καναμε κ τη αυχενικη γτ μ ειπαν οτι το μωρο ειναι 13 κ 2. Κ την αλλη τεταρτη θα ηταν αργα. Οποτε περιμενω κ αποτελεσματα 

Μπράβο βρε κοριτσάκι μου!! Σε είχα στο νου μου αλλά ευτυχώς όλα καλά!! Σου είπαν από τι ήταν το αίμα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Μπράβο βρε κοριτσάκι μου!! Σε είχα στο νου μου αλλά ευτυχώς όλα καλά!! Σου είπαν από τι ήταν το αίμα; 

Αιμάτωμα λεει ειδε π αρχιζει να γιατρευετε . Αύριο θαβπαω να με δει γυναικολογος η καθηγήτρια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...