Μετάβαση σε περιεχόμενο

prospatheia syllipsis sta 34, poly arga???


kalliopap

Recommended Posts

koritsia mou tha ithela ti gnomi sas... eimaste ston 3o mhna prospatheion (pame dhladh gia ton 4o, molis mou irthe). ego kai o antras mou eimaste sta 34-35.

einai arga? poia einai h symbouli sas? niothoume etoimoi alla kai ores ores paraginomenoi..... exete empeiria idia i apo filous se ayti tin ilikia? help....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalliopap ΜΟΥ.... ΕΧΟΥΜΕ ΚΙ ΑΛΛΕΣ "ΓΡΙΟΥΛΕΣ" ΕΔΩ ΜΕΣΑ....ΧΑΧΑΧΑΧΑ

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΥΣ ΜΕΣΗΛΙΚΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ.....30 ΣΤΑ 31....

ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ... ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΗΔΗ ΟΤΙ ΟΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΠΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΟΙ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ ΜΕΙΩΝΟΝΤΑΙ ΚΑΘΩΣ ΑΥΞΑΝΕΤΑΙ Η ΗΛΙΚΙΑ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΔΕ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΕΣΥ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ-ΓΡΗΓΟΡΑ ΑΠΟ ΜΙΑ 25 ΠΟΥ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΩΣ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑΚΙ.... ΔΕ ΜΑΣ ΕΔΩΣΕΣ ΠΛΗΡΗ ΕΙΚΟΝΑ.... ΤΩΡΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑΤΕ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ? ΕΧΕΤΕ ΚΑΝΕΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ Η ΟΧΙ?

ΜΙΑ ΣΥΓΓΕΝΗΣ ΜΟΥ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ ΟΤΙ ΗΘΕΛΕ ΠΑΙΔΙ ΣΤΑ 37.... Ο ΑΝΤΡΑΣ ΤΗΣ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ....(ΑΠΟΔΕΙΧΤΗΚΕ ΤΕΛΙΚΑ ΟΤΙ ΑΠΛΩΣ ΦΟΒΟΤΑΝ ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΠΕΤΥΧΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΟΥΝ ΚΑΙ ΔΙΑΛΥΘΟΥΝ ΣΑΝ ΖΕΥΓΑΡΙ)

ΣΤΑ 43 ΤΗΣ (ΑΦΟΥ ΕΙΧΕ ΨΑΧΤΕΙ ΙΑΤΡΙΚΑ) ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΠΑΙΔΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΝ ΧΡΕΙΑΖΟΤΑΝ ΝΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ..... ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΤΟΗΘΗΚΕ..... ΜΕ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ (ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ) ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΕΜΕΙΝΕ ΕΓΚΥΟΣ!!!!! ΣΤΑ 44 ΤΗΣ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΜΙΑ ΚΟΡΑΚΛΑ ΝΑ! (ΜΕ ΤΟ ΣΥΜΠΑΘΕΙΟ....:P )

ΣΤΑ ΛΕΩ ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΕΙΣ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ!!!! ΟΣΟ ΚΙ ΑΝ ΣΟΥ ΠΑΡΕΙ.....ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΣΥΜΒΕΙ!!!!

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΥΝΤΟΜΑ ΑΥΤΗ Η "ΣΤΙΓΜΗ".... ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΔΙΑΝΥΟΥΜΕ....;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalliopap ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΡΓΑ!!ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΣΟ ΠΙΟ ΝΩΡΙΣ ΤΟΣΟ ΠΙΟ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑ ΝΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ!!!ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ Ο ΕΠΟΜΕΝΟΣ ΜΗΝΑΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΩΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε φαντάζεσαι πόσο πολύ γέλασα με το "παραγινωμένοι"!Τι είστε βρε;Αν είναι ποτέ δυνατόν!

Άκου να σου πω τώρα.ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ.Η κουμπάρα μου έκανε στα 33 και μάλιστα χωρίς ιδιαίτερο κόπο.

Γι'αυτό μην ακούω χαζά (με το συμπάθειο κιόλας) και κοίτα να απολαμβάνεις την ερωτική πράξη με τον άντρα σου χωρίς να σκέφτεσαι τίποτα.

Φιλιάάάάά!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalliopap μου καλη μου γεια σου!!!!

Αν και μικροτερη θα ηθελα να σου πω οτι ποτε δεν ειναι αργα για κανενα ζευγαρι που ειναι ετοιμο και θελει πραγματικα ενα μωρο, ποτε!!!!!

Και σιγα την ηλικια ειστε μια χαρα!!!Φυσικα και εχω εμπειριες απο δικους μου ανθρωπους και ειμαι περηφανη που οσο και να ητανε αποκτησανε μωρακι...Αυτο εχει σημασια να το θες πραγματικα...

Σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να τα καταφερετε στις προσπαθειες σας και συντομα!!!!

Οπως λεμε και σε αλλες κοπελες και στον εαυτο μου :-) οχι αγχος....αισιοδοξια υπομονη και πιστη οτι ολα θα πανε καλα και θα ερθει η ευλογημενη αυτη στιγμη !!!!

Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalliopap μου γεια σου κ απο εμενα κοριτσι μου εγω ειμαι στα 36 κ τωρα ειμαι εγκυος στο πρωτο μου μωρακι κ σιγουρα δεν ειμαι η πρωτη ουτε κ η τελευταια.....απλα οπως ειπαν τα κοριτσια απολαυσε τον ερωτα με το συζηγο σου κ το μωρακι θα ερθει απο μονο του.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalliopap, καλωσόρισες στο Mammy! :)

Καλή επιτυχία στις προσπάθειές σας και με το καλό να μας πεις τα ευχάριστα!

Εγώ είμαι 35 χρονών κι ο άντρας μου 37. Μέχρι τα 33 μου δεν είχα προσπαθήσει για παιδί. Κάπου εκεί το αφήσαμε ελεύθερο κι έμεινα πολύ εύκολα έγκυος δυο φορές! Την πρώτη φορά λίγο πριν κλείσω τα 34 και τη δεύτερη μερικούς μήνες μετά. Βέβαια τελικά δεν είχαν καλή κατάληξη γιατί όπως αποδείχθηκε μετά, έχω ένα πρόβλημα με το ανοσοποιητικό μου, που ευτυχώς αντιμετωπίζεται με αγωγή που θα ακολουθήσω την επόμενη φορά που θα μείνω έγκυος, ελπίζοντας πως θα πάνε όλα καλά!

Σίγουρα ισχύει το όσο πιο νέοι τόσο καλύτερα, αλλά πλέον έχουν αλλάξει τα δεδομένα, οι γυναίκες αργούν να το πάρουν απόφαση.. αλλά σε καμία περίπτωση δεν είναι αργά για σας!!!! Μια ξαδέλφη μου αποφάσισε να κάνει παιδιά στα 38 της! Και μέσα σε 2 χρόνια έκανε 2 παιδιά! Η λογίστριά μου που έμεινε έγκυος στα 42 της;;

Από παραδείγματα;; πάααααρα πολλά!

Οπότε, συμβουλή από τη θεία του λόχου :P :p :

Καταρχήν να πας να κάνεις έναν καλό προγεννητικό έλεγχο και εξετάσεις ειδικές για αίμα, κολπικά υγρά κλπ, πχ θρομβοφιλίες, μικρόβια κλπ. Κοστίζει βέβαια, αλλά μακάρι να το είχα κάνει κι εγώ νωρίτερα, πιθανόν να'χα γλιτώσει τις 2 αποβολές. Καλύτερα να τα κάνεις για να κερδίσεις χρόνο σε περίπτωση που υπάρχει κάποιο προβληματάκι. Κι εννοείται εξετάσεις και για το σύζυγο!

Και κατά δεύτερον και σημαντικότερο! Όχι άγχος!!! Δε βοηθάει, ζημιά κάνει! Κι όχι φιλολογίες, πραγματικά κάνει ζημιά! Μόνο αυτό θα σου πω: μπλοκάρει την ωορρηξία! Οπότε καταλαβαίνεις…

Χαλαρώστε… :) απολαύστε… ;) και όλα θα πάνε καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalliopap μου,οπως σου ειπαν και τα αλλα κοριτσια δεν εχεις λογους να ανησυχεις οσον αφορα για την ηλικια,γονεις μπορουμε να γινουμε οσο μας το επιτρεπει το σωμα μας αλλα και ψυχη μας.

Μια γνωστη μου παντρευτηκε στα 42 της και μετα απο μια αποτυχημενη συλληψη λογω καποιου μικρου προβληματος υγειας,εμεινε τελικα ξανα εγκυος πολυ γρηγορα και διανυει ηδη τον 3ο μηνα εγκυμοσυνης.

Ποτε δεν ειναι αργα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

Είστε νεότατοι και προσπαθείτε λίγο καιρό οποτε όλα μια χαρά!:)

Έχω φίλη που παντρευτηκε στα 32 και τώρα στα 35 περιμένει το τρίτο της αγοράκι!;)

Σου ευχομαι με το καλο το μωρακι!!!

Φιλια!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalliopap mou

kai egw tha symfwnisw me ta koritsia...

Mia xara ilikia exete

(((to leei k o giatros mou)))

o mesos oros zwis exei anevei

epomenws eiste akoma neoi...!!!

Egw eimai 29 , to agoraki mou 30

kai vriskomaste stin 12 ebvomada kyisis...!

Me to kalo kai se esas "paidia mou" <<xixixi>>>!!!

Xwris agxos syntoma tha exete bebaki!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κalliopap θα συμφωνήσω και γω με τα κορίτσια!!Οσο για εμπειρίες απο φίλους και γνωστούς..ΠΑΜΠΟΛΕΣ!!!Τα δεδομένα έχουν αλλάξει τοσο πολύ που τώρα πια οι περισσότερες γίνονται μανούλες μετα τα 30!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και απο εμένα!!! Σκέψου πόσες και πόσους γνωστούς έχεις που στα 34 δεν έχουν καν παντρευτεί.... εγω προσωπικά πάρα πολλούς.... βέβαια μετά τα 30 η γονιμότητα μειώνεται λιγάκι αλλά αυτο δεν σημαίνει οτι μας πήραν και τα χρόνια.... Αλίμονο!!!! Μια φίλη μου εμεινε στα 44 έγκυος και όλα πήγαν τελεια. Άρα έχουμε 10 χρόνια μπροστά μας.....

Είμαι 33 χρονών. προσπαθώ για μωρό γιατί ΞΕΡΩ τι θέλω!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για να μαι ειλικρινης μου φαινεται πολυ παραξενος αυτος ο προβληματισμος.. μια κοπελα στα 34 της χρονια σκεφτεται οτι ειναι μεγαλη για να αποκτησει παιδακι?? εγω θα σου ελεγα το εξης.. ο ανθρωπος πρεπει να ζει και να χεριζεται την ζωη του οπως ο ιδιος θελει και ξερει.. βεβαια να μην βλαπτει αλλους.. εσεις ποιον βλαπτετε για να προβληματιζεστε τοσο?? ειστε 2 νεοι και οριμοι ανθρωποι στην καταλληλη ηλικια να αποκτησετε παιδακι!! μην αγχωνεσαι και ειμαι σιγουρη οτι το παιδακι σας θα ειναι τυχερο που θα ερθει στην οικογενεια σας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα μια γνωστη μου γεννησε στα 46 της και? μια χαρα εχει ενα κοριτσακι εναμιση μηνα μεγαλυτερο απ την δικια μου και ειναι ενα αστερακι. Γι αυτο μην ανχωνεστε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η πιο καλη μου φίλη μόλις γέννησε το πρώτο της παιδί στα 40 και μαλιστα δεν το προσπαθήσανε κιολας τους προέκυψε! 34 είναι και κάτω από το 'τυπικό όριο 35 που βάζουν συνηθως και που όλοι οι γιατροι λένε οτι μονο τυπικό είναι και τιποτε άλλο

Η βιολογική ηλικία παίζει ρόλο αλλα πρέπει να τη σκέφτεσαι σε συνάρτηση με την φυσική σου κατάσταση, κι εσένα και του άντρα σου. Υπάρχουν κάποιες εξετάσεις ορμονολογικές αν θέλεις να ηρεμήσεις αλλά θα σου έλεγα αστο κοπέλα μου για την ώρα και αν θες πρόσεξε μόνο τις ημέρες της ωορρηξίας σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Andri έγραψε:

για να μαι ειλικρινης μου φαινεται πολυ παραξενος αυτος ο προβληματισμος.. μια κοπελα στα 34 της χρονια σκεφτεται οτι ειναι μεγαλη για να αποκτησει παιδακι?? .

Πες τα Andri...

:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Kalliopap!

Η πρώτη μου ξαδέρφη και ο άντρας της, ετών 38 και οι δύο, τον Οκτώβριο απέκτησαν ένα πανέμορφο κοριτσάκι. Είναι το δεύτερο παιδάκι τους, το πρώτο ήταν στα 34 τους. Προσπαθούσαν αρκετό καιρό (1,5 χρόνο περίπου) και ήταν ψιλοαπογοητευμένοι. Αλλά ο γιατρός τους, δεν τους άφησε ούτε μία φορά να απελπιστούν και μάλιστα δεν τους άφηνε να ξεκινήσουν εξετάσεις. Ήταν τόσο σίγουρος ότι όλα ήταν καλά. Όταν τους είπε προσπαθήστε μέχρι τα Χριστούγεννα και αν δεν γίνει κάτι ξεκινάμε να δούμε τι φταίει, τσουπ! να τη η μπέμπα!!!

Λοιπόν ευχαριστήσου τον άντρα σου όσο περισσότερο μπορείς, κάντε ό,τι πιο τρελό βάζει ο νους σας και θα έρθει το μπουμπουκάκι σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ ΜΟΝΟ 34!! ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ 74!!:) :)

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΡΓΑ!!

ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙΣ!!

ΜΙΑ ΓΝΩΣΤΗ 42 ΧΡΟΝΩΝ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕ ΤΟ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!:woohoo:

ΠΙΣΤΗ, ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ!!!;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalliopap έγραψε:

koritsia mou tha ithela ti gnomi sas... eimaste ston 3o mhna prospatheion (pame dhladh gia ton 4o, molis mou irthe). ego kai o antras mou eimaste sta 34-35.

einai arga? poia einai h symbouli sas? niothoume etoimoi alla kai ores ores paraginomenoi..... exete empeiria idia i apo filous se ayti tin ilikia? help....

Καλημέρα εγώ γέννησα το πρώτο μου παιδί σε ηλικία 34 ετών και το δεύτερο σε ηλικία 37 ετών! Αν ξέρεις ότι εσύ και ο άντρας σου δεν έχετε κανένα πρόβλημα για να χρειαστεί "διόρθωση" τότε τα 34 δεν είναι δα και μεγάλη ηλικία!!!

Καλή επιτυχία στην προσπάθειά σας.:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia mou sas eyxaristo oles!! anebasate tin (pesmeni mou) diathesi!

ligo pio aisiodoksi tora perimeno ta neotera tou epomenou mina... sigoura ta paradeigamta einai polla, alla megalontas barenoume kiolas, opote me exei piasei biasyni... tora pou to apofasisame thelo na ginoun ola grigora!!! plhrh elegxo den exo kanei, opote einai ki aytos mesa sto plano tou febrouariou!

na'ste kala oles! me kala neakia oles mas syntoma!!! eyxaristo therma kai pali :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...