Μετάβαση σε περιεχόμενο

τεστ self-clear


maru

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες!

Θέλω να σας ρωτήσω τι γνώμη έχετε για τα τεστ νέας γενιάς self-clear. Περιμένω περίοδο σε 5 μέρες περίπου αλλά χτες δεν άντεξα κι έκανα ένα self-clear το οποίο βγήκε αρνητικό. Ούτως ή άλλως δε νομίζω να είμαι έγγυος γιατί άρχισα να νιώθω τα συμπτώματα της περιόδου (και όταν τα νιώθω δεν αστειεύεται αυτή έρχεται). Απλά αναρωτιέμαι πόσο αξιόπιστα είναι γενικά. Έχει κάνει καμιά σας και τι εμπειρίες έχετε;

Ευχαριστώ πολύ! Φιλιά....:blink: :blink: :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maru μου εγω εχω κανει 3-4 φορες και βγηκε αρνητικο (:angry: ).... και το χειροτερο.....??? ειχε δικιο....:P:angry:

Σε γενικες γραμμες ειμαι υπερ της αιματολογικης εξετασης που ειναι σαφως εγκυροτερη.... αλλα κι αυτα ειναι λυση αναγκης....προκειμενου να αποφυγεις να γινεις "γαρφικη"..... στον μικροβιολογο....:laugh: :laugh:

Εγω παντως την τελευταια φορα που εκανα εξεταση.... τον προειδοποιησα οτι θα με βλεπει καθε μηνα.... "γιατι γιατρε καπνιζω και θελω να ξερω οσο πιο γρηγορα γινεται.... Μη με θεωρησετε γραφικη....απλως εθισμενη...." χαχαχαχα κι ετσι εληξε το θεμα....

Τωρα δεν εχω κανενα ενδοιασμο να πηγαινω.....

Οσον αφορα στο self clear να ξερεις οτι πρεπει να το κανεις οχι 5 μερες μετα την επαφη....αλλα 5 μερες μετα την "πιθανη συλληψη" η οποια μπορει να συντελεστει ακομα και 3 μερες μετα την επαφη....

Αρα.... θα το κανεις μετα απο 8-10 μερες απο την "τζιιιιζζζ" επαφη....;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ maru. ΕΓΩ ΤΟ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ 2 ΦΟΡΕΣ. ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΗ ΚΑΙ ΤΗΝ 9Η ΜΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΑΦΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΒΓΗΚΑΝ ΑΡΝΗΤΙΚΑ' ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑ 3 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΒΓΗΚΕ ΘΕΤΙΚΟ. ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟ ΑΠΟ ΤΑ ΑΛΛΑ ΤΕΣΤ ΣΕ ΦΑΡΜΑΚΕΙΑ ΔΟΥΛΕΥΩ ΚΑΙ ΤΑ ΞΕΡΩ. ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΘΑΥΜΑΤΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΛΛΑ 2-3 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΕΙΞΟΥΝ. ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Η ΠΟΛΥΠΟΘΗΤΗ ΣΥΛΛΗΨΗ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Ελπίζω να μην ξαναδούμε καμιά μας αρνητικό τεστ. Είναι τόσο ηλίθιο συναίσθημα. Τουλάχιστον το πήρα απόφαση κ γιαυτόν το μήνα και δεν το'χω πια συνέχεια στο μυαλό μου. Απλά περιμένω την εξαποδώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια ειμαι καινουρια στο φορουμ .εκανα και εγω το συγκεκριμενο τεστ 5μερες πριν την περιοδο και μου εδειξε θετικο.Πιστευω οτι ειναι αξιοπιστο.Παω για το τριτο μου παιδακι που ερχεται λιγο απροοπτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια και εγώ το είχα κάνει παλιότερα γιατί δεν άντεχα ν αφήσω να περάσουν οι μέρες ( όλες ανυπόμονες είμαστε) και είχε δείξει αρνητικό, όπως και όντως ήταν δηλαδή. πάντως, θυμάμαι κάποτε είχα ρωτήσει και το γιατρό μου και μου είπε οτι είναι λίγο δύσκολο να δειξει τόσο νωρίς, μου αφησε να καταλάβω οτι είναι διαφημιστικό κόλπο για να μαζεύουν λεφτά..μου είχε πει γενικά απο την πρώτη μέρα καθυστέρησης και μετά να κάνω οτι κάνω...

τώρα βέβαια καμιά φορά υπάρχουν και εξαιρέσεις..τι να πω ! καλη επιτυχία σε ολες !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Maru kai Iwanna81

1 ebvomada PRIN tin periodo

ekana kai egw self clear

((kai malista apogeuma))

kai... itan thetiko!!!

((axno alla thetiko))!!!

Twra eimai stin 12 ebvomada kyisis

kai poooooly eytyxismeni...

Pithanotites lathous

...stin arnitiki apantisi,

yparxoun polles pantws

OPWS LENE TA PERISSOTERA KORITSIA

TOU MAMMY...

Isws den exei, o organismos, anixneusima epipeda

tis ormonis, apo nwris.

Kathe kopela diaferei...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marimari εγραψε:

"Isws den exei, o organismos, anixneusima epipeda

tis ormonis, apo nwris.

Kathe kopela diaferei..."

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΡΕ ΥΨΗΟΒΑΘΜΟΣ ΣΤΕΛΕΧΟΣ ΤΗΣ ΟΡΜΟΝΗΣ!!! :P ΧΕΧΕΧΕΧΕ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...