Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μάρτης... γδάρτης και παλουκοκάφτης, αλλά και δημιουργός μπεμπέ


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 8 ώρες, ο/η Maroulita! είπε:

 

...ή έστω να σου δώσει μια βεβαίωση που να μπορεί να χρησιμοποιηθεί ώστε να δικαιολογήσει την άδεια. *Μπορεί να λέω βλακεία αλλά δεν νομίζω να είναι τόσο δύσκολο.

Θα μιλήσω αύριο με τον λογιστή μου να δω αν ισχύει κ αν χρειάζεται κάποιο χαρτί...και μετά αν χρειαστεί βεβαίωση θα της στείλω ένα μνμ γιατί στο τηλέφωνο δεν φαίνεται να διαθέτει χρόνο....

Να της πω λόγο της παρούσας κατάστασης θα ήθελα αν υπάρχει τρόπος να γίνει όσο πιο νωρίς η επιβεβαίωση της κύησης έτσι ώστε να βγω σε  ειδική άδεια που προβλέπει το κράτος!

την προηγούμενη φορά έκανε μια μέρα να μου απαντήσει ποτέ να επαναλάβω την χοριακη 😒

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου τι κανετε? @Ευάγγελοςτ πως εισαι μια μερα πριν την ακατανομαστη? Εχουμε τιποτα συμπτωματα? Εμενα αρχισαν να εμφανιζονται απο χθες οι πονοι περιοδου οποτε παλι θα ερθει στην ωρα της ισως και νωριτερα. Οχι και τιποτα αλλο αλλα τσαμπα η ταλαιπωρια τσαμπα οι ζαλαδες τοσα απογευματα τσαμπα η αυπνια απο τις αναγουλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημερα κοριτσακια μου τι κανετε? @Ευάγγελοςτ πως εισαι μια μερα πριν την ακατανομαστη? Εχουμε τιποτα συμπτωματα? Εμενα αρχισαν να εμφανιζονται απο χθες οι πονοι περιοδου οποτε παλι θα ερθει στην ωρα της ισως και νωριτερα. Οχι και τιποτα αλλο αλλα τσαμπα η ταλαιπωρια τσαμπα οι ζαλαδες τοσα απογευματα τσαμπα η αυπνια απο τις αναγουλες

καλημέρα κορίτσια... άντε με το καλό σε όσες δεν περιμένουν... δεν απογοητευόμαστε γιατι τα συμπτώματα ειναι ακριβώς ίδια όπως λένε τα κορίτσια.. εγώ είμαι 21η μέρα.. από την ωορρηξια κ μετα έχω πόνους περιόδου.. χθες δε ..νομιζα θα μ έρθει κιολας.. μηπως φταίει πως σ αυτές τις μέρες 20η περιπου υπάρχει αυξηση της προγεστερόνης; σήμερα είμαι καλά χθες χάλια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου τι κανετε;; Εγω πηγα σημερα στην γιατρό μου καναμε μέτρηση τραχήλου ολα ειναι μ λεει τελεια ειδαμε κ τν μπεμπακο μου 258 γραμμάρια ο κύριος κ άκουσα π ειπε εκει ενας γιατρός οτι ανοιγοκλεισε τα ματακια του λες και μας κατάλαβε..κ τα αμνιακα πολυ καλα δοξα τ θεο...μ έφυγε τεράστιο αγχος κοριτσια μου..κ σας έυχαριστω πολυ και εσάς για ολα...και ευχομαι σύντομα με μπεμπε στν αγκαλιτσα σας...🤩😍😍🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημερα κοριτσακια μου τι κανετε? @Ευάγγελοςτ πως εισαι μια μερα πριν την ακατανομαστη? Εχουμε τιποτα συμπτωματα? Εμενα αρχισαν να εμφανιζονται απο χθες οι πονοι περιοδου οποτε παλι θα ερθει στην ωρα της ισως και νωριτερα. Οχι και τιποτα αλλο αλλα τσαμπα η ταλαιπωρια τσαμπα οι ζαλαδες τοσα απογευματα τσαμπα η αυπνια απο τις αναγουλες

Γειά σου lacostaki μου! Δυστυχώς κανένα σύμπτωμα! Ήρθε η ίδια αυτοπροσώπως!😠 Μόλις τώρα! Να μην με αφήνει ούτε ένα τέστ να κάνω! Δηλαδή τζάμπα τα πήρα! Κεφάλι ψηλά και ξανά προς την δόξα τραβάμε! Που θα πάει θα έρθει!

Άρα βάλε με στις 28/4.

Γιατί έχεις όμως αναγουλες; Το έχεις πάθει ξανά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Γειά σου lacostaki μου! Δυστυχώς κανένα σύμπτωμα! Ήρθε η ίδια αυτοπροσώπως!😠 Μόλις τώρα! Να μην με αφήνει ούτε ένα τέστ να κάνω! Δηλαδή τζάμπα τα πήρα! Κεφάλι ψηλά και ξανά προς την δόξα τραβάμε! Που θα πάει θα έρθει!

Δεν πειραζει κοριτσι μου παμε δυναμικα για τον επομενο μηνα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Γειά σου lacostaki μου! Δυστυχώς κανένα σύμπτωμα! Ήρθε η ίδια αυτοπροσώπως!😠 Μόλις τώρα! Να μην με αφήνει ούτε ένα τέστ να κάνω! Δηλαδή τζάμπα τα πήρα! Κεφάλι ψηλά και ξανά προς την δόξα τραβάμε! Που θα πάει θα έρθει!

Άρα βάλε με στις 28/4.

Γιατί έχεις όμως αναγουλες; Το έχεις πάθει ξανά;

το εχω ξανα παθει αλλα οχι τοσο εντονα να μην μπορω να κοιμηθω!! και σημερα ειναι ακομα ποιο εντονες δηλαδη απο χθες το βραδυ δεν εχουν σταματησει..αλλα πιστευω οτι ειναι τυχαιο νομιζω οτι ειναι πολυ νωρις 4 μερες πριν να ειναι συμπτωμα

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

το εχω ξανα παθει αλλα οχι τοσο εντονα να μην μπορω να κοιμηθω!! και σημερα ειναι ακομα ποιο εντονες δηλαδη απο χθες το βραδυ δεν εχουν σταματησει..αλλα πιστευω οτι ειναι τυχαιο νομιζω οτι ειναι πολυ νωρις 4 μερες πριν να ειναι συμπτωμα

 

Επειδή το έχω ψάξει, γιατί κάποιες φορές έχω κι εγώ αναγουλες, κατέληξα ότι μάλλον το παθαίνω από το στρες.

Να σου πω την αλήθεια είμαι της άποψης ότι τα συμπτώματα σχεδόν πάντα έρχονται μετά την καθυστέρηση. Βέβαια υπάρχουν και οι εξαιρέσεις επειδή κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός. Ελπίζω και εύχομαι εσύ να είσαι σε αυτές τις περιπτώσεις και να δούμε θετικό!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Επειδή το έχω ψάξει, γιατί κάποιες φορές έχω κι εγώ αναγουλες, κατέληξα ότι μάλλον το παθαίνω από το στρες.

Να σου πω την αλήθεια είμαι της άποψης ότι τα συμπτώματα σχεδόν πάντα έρχονται μετά την καθυστέρηση. Βέβαια υπάρχουν και οι εξαιρέσεις επειδή κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός. Ελπίζω και εύχομαι εσύ να είσαι σε αυτές τις περιπτώσεις και να δούμε θετικό!🥰

Κι εγω αυτο ξερω οτι τα συμπτωματα ξεκινουν μετα την καθυστερηση ακομα και τα δεκατα ασε που σε ενα σαιτ που υπολογιζεις την ηληκια της κυησης ακομα και την μερα που περιμενω με βγαζει 3 εβδομαδων και 3 ημερων και σημερα με βγαζει στο τελος της δευτερης εβδομαδας οποτε το θεωρω παρα πολυ απιθανο να υπαρχουν συμπτωματα απο τωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Κι εγω αυτο ξερω οτι τα συμπτωματα ξεκινουν μετα την καθυστερηση ακομα και τα δεκατα ασε που σε ενα σαιτ που υπολογιζεις την ηληκια της κυησης ακομα και την μερα που περιμενω με βγαζει 3 εβδομαδων και 3 ημερων και σημερα με βγαζει στο τελος της δευτερης εβδομαδας οποτε το θεωρω παρα πολυ απιθανο να υπαρχουν συμπτωματα απο τωρα

Η ηλικία της κύησης υπολογίζεται από την πρώτη ημέρα της τελευταίας περιόδου! Για παράδειγμα εγώ σήμερα αν δεν μου ερχόταν (όνειρα!) Θα ήμουν ακριβώς τεσσάρων εβδομάδων. Στην ουσία τις δύο πρώτες εβδομάδες της κύησης δεν είμαστε έγκυες!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα! 
παμε γερα ! Θα έρθει αυτός ο μήνας που δεν θα έρθει η ακατανόμαστη !!!!👍🏻
Εγώ είμαι στη 14 μέρα του κύκλου αλλά από εχθές έχω καφέ υγρά κ σήμερα είναι περισσότερα αλλά έβγαλα κ λίγα κόμματια όπως έχουμε στην περίοδο. 
Εχει συμβεί σε καμία άλλη κοπέλα ; 
Σκεφτομαι μήπως τα έβγαλα επειδή κουράζομαι αρκετά. 
Εμείς πάντως συνεχίζουμε τις προσπάθειες 😉😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Η ηλικία της κύησης υπολογίζεται από την πρώτη ημέρα της τελευταίας περιόδου! Για παράδειγμα εγώ σήμερα αν δεν μου ερχόταν (όνειρα!) Θα ήμουν ακριβώς τεσσάρων εβδομάδων. Στην ουσία τις δύο πρώτες εβδομάδες της κύησης δεν είμαστε έγκυες!💗

Εμένα από την τελευταία περίοδο που ήταν 10 Μαρτίου στις 4 Απριλίου που περιμένω με βγάζει 3 εβδομάδων και 3 ημερών ίσως γιατί έχω μικρό κύκλο 25 ημερων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/3/2020 at 4:23 ΜΜ, ο/η Starrr είπε:

Χαμουλης αυτός ο μήνας???. Ένας πολύ καλύτερος Απρίλιος παρακαλώ. 💓💓

Βρε κορίτσια... Άντε να ανοίξει μια κοπέλα το θέμα του Απρίλη!!!! Ειχα πρότεινει να το ανοίξει μια φρεσκοεγγυουλα του Μαρτίου 👣👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Βρε κορίτσια... Άντε να ανοίξει μια κοπέλα το θέμα του Απρίλη!!!! Ειχα πρότεινει να το ανοίξει μια φρεσκοεγγυουλα του Μαρτίου 👣👶

Η @Elenikon 😊😊😊 εγώ είχα κάνει πρόταση για τον τίτλο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα κορίτσια μου ,καλό μήνα με υγεία και χαρά!!!

@Dimitra91 τι όμορφες φωτό μας έστειλες με το νινί ψυχούλα γλυκειά!!! Να έχεις υπέροχη εγκυμοσύνη!!!

@Elenikon @Denizz φυσικά και σε εσάς υπέροχη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη και σε όλες τις εγκυμονούσες μας κορίτσια (δε θυμάμαι όλα τα ονόματα, τώρα για να τα αναφέρω απλώς🙃)

Ανυπομονώ για το καινούριο μας θεματάκι σε Απρίλη, συμφωνώ από μια εγκυούλα έτσι για να φέρει τύχη και σε εμάς , αλλά και από μια οποιαδήποτε κοπέλα..όπως και να χει γουρλίδικο θα ναι.. Δεν έχω έμπνευση εγλω δυστυχώς να ανοίξω 🙄.. Ο συντροφός μου είναι Αθήνα, εγώ σε νησί και με τα περιοριστικά μέτρα δε μπορεί να έρθει.. Θα χάσουμε αυτό το μήνα, όπως δείχνουν τα πράγματα.. Αλλά και τι να κάνω..😟 

@Κατερίνα!!! κορίτσι μου αυτό με τη ψυχολογία... είναι το μόνο σωστό που μπορείς να το ελέγξεις εσύ σε πολύ μεγάλο βαθμό.. και στο λέω εγώ που δεν έχω γνωρίσει (τουλάχιστον face to face) άτομο χειρότερα αγχώδη από τον εαυτό μου!!! Θα πάνε όλα καλά στο τέλος θα δεις 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η tzina819 είπε:

Kαλημέρα κορίτσια μου ,καλό μήνα με υγεία και χαρά!!!

@Dimitra91 τι όμορφες φωτό μας έστειλες με το νινί ψυχούλα γλυκειά!!! Να έχεις υπέροχη εγκυμοσύνη!!!

@Elenikon @Denizz φυσικά και σε εσάς υπέροχη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη και σε όλες τις εγκυμονούσες μας κορίτσια (δε θυμάμαι όλα τα ονόματα, τώρα για να τα αναφέρω απλώς🙃)

Ανυπομονώ για το καινούριο μας θεματάκι σε Απρίλη, συμφωνώ από μια εγκυούλα έτσι για να φέρει τύχη και σε εμάς , αλλά και από μια οποιαδήποτε κοπέλα..όπως και να χει γουρλίδικο θα ναι.. Δεν έχω έμπνευση εγλω δυστυχώς να ανοίξω 🙄.. Ο συντροφός μου είναι Αθήνα, εγώ σε νησί και με τα περιοριστικά μέτρα δε μπορεί να έρθει.. Θα χάσουμε αυτό το μήνα, όπως δείχνουν τα πράγματα.. Αλλά και τι να κάνω..😟 

@Κατερίνα!!! κορίτσι μου αυτό με τη ψυχολογία... είναι το μόνο σωστό που μπορείς να το ελέγξεις εσύ σε πολύ μεγάλο βαθμό.. και στο λέω εγώ που δεν έχω γνωρίσει (τουλάχιστον face to face) άτομο χειρότερα αγχώδη από τον εαυτό μου!!! Θα πάνε όλα καλά στο τέλος θα δεις 😍

Καλημέρα κορίτσια εγώ σήμερα θα έχω πολλά τρεχάματα και μπαίνω από κινητό...πολύ ευχαρίστως αν θέλει η @Elenikon να ανοίξει εκείνη 😊😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημερα κοριτσια καλο μηνα σε ολες!!! Δεν ανεβαζω ακομα πινακακι περιμενω να το ανεβασω στο καινουργιο θεματακι

Καλημέρα! Ποιο κορίτσι θα το ανοίξει;; 

Καλό μήνα σε όλους μας! Με υγεία, ψυχολογία και γεμάτες κοιλιές σε όσες το επιθυμούν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Denizz είπε:

Καλημέρα κορίτσια εγώ σήμερα θα έχω πολλά τρεχάματα και μπαίνω από κινητό...πολύ ευχαρίστως αν θέλει η @Elenikon να ανοίξει εκείνη 😊😊😊

Κορίτσια καλό μήνα σε όλες!! Άνοιξα θεματαακι! Ελπίζω να σας αρέσει! ❤️🙏🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 29/3/2020 at 2:42 ΜΜ, ο/η lactaki είπε:

Καλημέρα κορίτσιααα βουρ για κωρονοιάκιαα λοιπόν!!!! ποιες ειναι οι επόμενες που ΔΕΝ περιμένουν??

πάντως @paradisebird το είχα πει πως θα σαι γουρλού.. γέμισε ο Μάρτης εγγυούλες!!!

Καλημέρα κορίτσια. Έχω χάσει επεισόδια. Μπράβο στα κορίτσια που τα κατάφεραν και καλή επιτυχία σε όσες προσπαθούν. Πίστη, ελπίδα, υπομονή και επιμονή! 

Δεν μπαίνω τον τελευταίο καιρό, γιατί σαν εκπαιδευτικός που είμαι έχω εξ αποστάσεως διδασκαλία. Δεν μπορούσα τις τελευταίες εβδομάδες να σηκώσω κεφάλι. Τέλος πάντων. Υγεία να έχουμε.

Καλή εγκυμοσύνη στα κορίτσια που ο Μάρτης τους έφερε καλά νέα. Καλή συνέχεια στις υπόλοιπες!!!

Καλό Πάσχα με υγεία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια και καλή Παρασκευούλα.Ξεκιναω σήμερα το φαρμακευτικό μου πρωτόκολλο.Πρωτος υπέρηχος 8 Μαϊου.Ευχομαι η δεύτερη ετ να είναι η τυχερή ♥️🙏♥️
    • Πωπω βρε κορίτσι μου τι περασες;! Δόξα το Θεό είσαι καλύτερα τώρα, εύχομαι περαστικά να είναι όλα στο τέλος και θα ηρεμήσετε μετά! Μην ακούς κανέναν, να κάνεις όπως νιώθεις εσύ καλά, οι γύρω πάντα λένε!
    • Καλημέρα Ιωάννα μου, πως είσαι; το μικρό σου; καλά εμείς δόξα το Θεό, τώρα περιμένω από μέρα σε μέρα το δεύτερο😊
    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...