Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μάρτης... γδάρτης και παλουκοκάφτης, αλλά και δημιουργός μπεμπέ


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 12 ώρες, ο/η Ελενακι12 είπε:

Χαχαχα εγω τα τρωω καθε μερα δεν αφηνω μερα ν παει χαμένη 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🌹🌹🌹

Εν τω μεταξύ τώρα παρατήρησα ότι η μισή φωτογραφία είναι κόκκινη και η άλλη μισή μπλέ! Τέλειο!😃 🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Frogel είπε:

Ναι κορίτσι μου λογικό το άγχος αλλά όπως μας έρχεται έτσι να το στέλνουμε από κει που ρθε..εγώ ήμουν πολύ χαλαρή γενικά αλλά σήμερα αγχώθηκα με τον κωλοϊο..πήγα νοσοκομείο για τις μηνιαίες εξετάσεις και κάποιος είπε ότι φέραν κρούσμα εκείνη την ώρα ενώ δεν ίσχυε τελικά και με έπιασε ένας πανικ..με έβαλα σε κατ'οικον περιορισμό τιμωρία χαχαχαχαχααχα...

Ετσιιιι κορίτσια βοηθάει το ρακακι και το κρασάκι εγώ τα είχα κόψει όλα όταν προσπαθούσαμε και καλά για να βοηθήσω την κατάσταση μετά αμέ εκραξε η αδερφή μου μου λέει πιες μωρη τωρα που μπορείς μπας και χαλαρώσεις και λίγο..εεεε το ριξα στο αλκοόλ και να το το μπεμπακι χαχαχαχαχαχα...να σου στείλουμε κι εμείς οι κρητικές όση ρακή θες..<3

20 λίτρα έχω παραγγείλει νομίζω ότι θα με φτάσουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Αχχχ άντε πλησιάζει!! Ανυπομονώ για τη στιγμή που θα μας στείλεις το θετικό σου τεστάκι ❤️❤️❤️ Υπομονή λίγο έμεινε!! 🙏

Εγώ καλά αύριο έρχομαι Ελλάδα να δούμε τι θα γίνει!! Οι εμετοί έχουν μειωθεί και οι ανακατωσούρες αλλά υπάρχουν ακόμα..

Αχχχ και εγώ ανυπομονώ να σου πω την αλήθεια χαχαχαχα 😉 !!! Άντε με το καλό κορίτσι μου να μας έρθεις και να προσέχεις στο αεροδρόμιο 😉 !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Hope19 είπε:

Χαχαχα 😅 όντως τα ίδια σκεφτόμαστε!! Καλά θυμάσαι γλυκούλα μου.. είμαι 28μισι

Μακάρι όλα αυτά που κάνουμε να μας φέρουν τα μωράκια μας 🥰

Ναιιίι και εγώ 28 είμαι κορίτσακι μου ,άντε να είμαστε και μαζί εγκυουλες 😉 !!! @Ευάγγελοςτ πιπινι είσαι και κούκλα άστα αυταααααα 😋!!! @Frogel μουυυ κορίτσακι μου υποθετικά θα ξεκινούσαν φάρμακα και από εκεί και πέρα θα μου έλεγε ο γιατρός πως θα προχωρήσω, ωστόσο με την έξαρση του κορωνοιου ο άντρας μου επιμένει να περιμένουμε κάνα μήνα να ηρεμήσει λίγο η έξαρση που έχει πάρει ,σήμερα λέω να πάρω των γιατρό να μου πει και αυτός την γνώμη του!!! Εσύ τι λες;;; 

@Ελενακι12 μου νομίζω ότι όλες λιγουρευομαστε τα χεράκια του γιου σου Χαχαχα είναι τρελά όλη η φωτό αλλά αυτά τα χερακιαααααα αχχχχχχ συγκινησηηηη 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Ευχαριστώ Αννια μου! 🥰💗Ευτυχώς τώρα είμαστε καλά! Μόνο εγώ έχω ένα βηχαλακι ακόμα! Άστα φοβάμαι να βγω έξω μην με πιάσει κανένας βηχας και με μπουζουριασει καμιά κλούβα για ύποπτο κρούσμα!😆😘

Χαχαχαχα πλάκα κάνεις εμείς δουλεύουμε και έτσι και βηξει κάνεις γυρνάμε τα κεφάλια λες και παίζουμε σε ταινία του εξορκιστή χαχαχαχα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Smurf88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια με αισιοδοξία....να σας πω κ τον δικό μου πόνο.. χαχαχαχαχα.. περιμένω περίοδο 18-19 αλλά από χθες κ ειδικά σήμερα νιώθω όπως όταν ήμουν έγκυος... φοβάμαι να πάρω τεστ κ προσπαθώ να σκέφτομαι ότι θα είναι απλά μια βαριά περίοδος!!

Μην είσαι απαισιόδοξη κορίτσακι μου ,εάν έχει πιαστεί το σπορακι τι στις 17 τι στις 20 του μήνα να κάνεις το τεστακι αυτό που είναι να δείξει θα το δείξει 😉 και θα είναι ένα τεράστιο θετικοοοο :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η diana8 είπε:

κοριτσια μου περιμενω στις 17/3 !!! 
επαφες ειχαμε 10η 11η 13η 14η με κυκλο 28-29.!!! Ευχομαι καλα αποτελεσματα σε ολες οσες περιμενουν τωρα κοντα 🥰🥰 

Καλά αποτελέσματα γλυκούλα μουυυυυυυυυυυ όλα θα είναι θετικααααα για όλες μας :-)🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομίζω ότι μετά το μεγάλο δίλημμα του να ζεί κανείς ή να μην ζεί περνάμε σε κάτι πιο επίκαιρο! Να βγω από το σπίτι ή να μην βγω;😆

Θέλω να πάω σούπερ μάρκετ και το σκέφτομαι βρε κορίτσια! Πως γίναμε έτσι!😷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Ναιιίι και εγώ 28 είμαι κορίτσακι μου ,άντε να είμαστε και μαζί εγκυουλες 😉 !!! @Ευάγγελοςτ πιπινι είσαι και κούκλα άστα αυταααααα 😋!!! @Frogel μουυυ κορίτσακι μου υποθετικά θα ξεκινούσαν φάρμακα και από εκεί και πέρα θα μου έλεγε ο γιατρός πως θα προχωρήσω, ωστόσο με την έξαρση του κορωνοιου ο άντρας μου επιμένει να περιμένουμε κάνα μήνα να ηρεμήσει λίγο η έξαρση που έχει πάρει ,σήμερα λέω να πάρω των γιατρό να μου πει και αυτός την γνώμη του!!! Εσύ τι λες;;; 

@Ελενακι12 μου νομίζω ότι όλες λιγουρευομαστε τα χεράκια του γιου σου Χαχαχα είναι τρελά όλη η φωτό αλλά αυτά τα χερακιαααααα αχχχχχχ συγκινησηηηη 💕

Αχ κοριτσάκι μου κι εμένα ο άντρας μου το έβαλε στο μυαλό και φοβάμαι. Λέει μήπως το πηγαίναμε στον άλλο κύκλο μήπως έχουν ηρεμήσει τα πράγματα. Κι εγώ θα πάω Δευτέρα στο γιατρό να γράψω τα φάρμακα και θα ρωτήσω τη γνώμη του. Δεν ξέρω τι να κάνω! 🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ομορφεςςς τι κάνετε;; Να σας ρωτήσω κάτι εγω ειμαι 16+5 ρωτάω τν γιατρό μου κ της λεω μαγνησιο ασβέστιο θα ξεκινησω τωρα;; Κ μ.λεει οχι ακομη είναι  νωρίς..εσεις περνετε ασβέστιο κ μαγνήσιο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Νομίζω ότι μετά το μεγάλο δίλημμα του να ζεί κανείς ή να μην ζεί περνάμε σε κάτι πιο επίκαιρο! Να βγω από το σπίτι ή να μην βγω;😆

Θέλω να πάω σούπερ μάρκετ και το σκέφτομαι βρε κορίτσια! Πως γίναμε έτσι!😷

Κορίτσι μου απο την μια λες πρεπει να παω γιατι στο τέλος δεν θα μας Έχει μείνει τίποτα για να φάμε απο την αλλη φοβάσαι και ειναι λογικο..Ο αντρας μου που δουλεύει σε σουπερ μαρκετ μου λεει γίνεται πανικός πατα με να σε πατω...Εγω σου λεω το αλλο πας να παρεις ας πούμε ενα μακαρόνι και αυτο το πακετο που έχεις πιασει εσυ το έχουν πιασει αλλα 10 ατομα ας πούμε. Αυτο δεν ειναι επικίνδυνο;;το μόνο θετικό ειναι οτι εδω ολες οι ταμίες φορανε γαντια που έχουν συναλαγες με χρήματα μ τροφιμα...ολο και καθε μερα αυξάνονται Ραγδαία τα κρούσματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hope19 είπε:

Αχ κοριτσάκι μου κι εμένα ο άντρας μου το έβαλε στο μυαλό και φοβάμαι. Λέει μήπως το πηγαίναμε στον άλλο κύκλο μήπως έχουν ηρεμήσει τα πράγματα. Κι εγώ θα πάω Δευτέρα στο γιατρό να γράψω τα φάρμακα και θα ρωτήσω τη γνώμη του. Δεν ξέρω τι να κάνω! 🤔

Και εμείς το ίδιο λέμε κορίτσακι μου για τον επόμενο κύκλο αχχχ τι έχουμε πάθει ,τώρα που περάσαμε επιτροπή να μας βρει στην Ελλάδα ο κορωνοιος 😤 !!! Ρε κορίτσια μου εχω φοβηθεί πλέον ενώ στην αρχή έλεγα εντάξει ψυχραιμία,αλλά έχω και τα πεθερικά μου από κάτω και ο άντρας μου τα έχει παίξει γιατί ο πατέρας του είναι 82 χρόνων και είναι και διαβητικός αφήστε τα μας έχουν τρελάνει !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Και εμείς το ίδιο λέμε κορίτσακι μου για τον επόμενο κύκλο αχχχ τι έχουμε πάθει ,τώρα που περάσαμε επιτροπή να μας βρει στην Ελλάδα ο κορωνοιος 😤 !!! Ρε κορίτσια μου εχω φοβηθεί πλέον ενώ στην αρχή έλεγα εντάξει ψυχραιμία,αλλά έχω και τα πεθερικά μου από κάτω και ο άντρας μου τα έχει παίξει γιατί ο πατέρας του είναι 82 χρόνων και είναι και διαβητικός αφήστε τα μας έχουν τρελάνει !!!

Κορίτσι μου κι εγώ στεναχώριεμαι γιατί έχω ανυπομονησία να ξεκινήσω αλλά μας έτυχε αυτό.. νομίζω άμα ξεκινήσω θα είμαι με την ψυχή στο στόμα αλλά δεν ξέρω θα δω... Προσπαθώ να σκεφτώ κάθε εμπόδιο για καλό.. Ας ηρεμήσει η κατάσταση με τον παλιοιό ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tzortzina123 είπε:

Κορίτσι μου απο την μια λες πρεπει να παω γιατι στο τέλος δεν θα μας Έχει μείνει τίποτα για να φάμε απο την αλλη φοβάσαι και ειναι λογικο..Ο αντρας μου που δουλεύει σε σουπερ μαρκετ μου λεει γίνεται πανικός πατα με να σε πατω...Εγω σου λεω το αλλο πας να παρεις ας πούμε ενα μακαρόνι και αυτο το πακετο που έχεις πιασει εσυ το έχουν πιασει αλλα 10 ατομα ας πούμε. Αυτο δεν ειναι επικίνδυνο;;το μόνο θετικό ειναι οτι εδω ολες οι ταμίες φορανε γαντια που έχουν συναλαγες με χρήματα μ τροφιμα...ολο και καθε μερα αυξάνονται Ραγδαία τα κρούσματα...

Μην με πεις τρελή αλλά όταν τακτοποίησα τα ψώνια τα έκανα όλα με αντισηπτικό μαντηλάκι πριν τα βάλω στο ντουλάπι. Κι από τα ράφια έπαιρνα τα πίσω πίσω! Κατακουζηνός ο νεότερος! 😁

Και δεν μου έφταναν αυτά πάω να πάρω μερικά μπισκότα(έτσι για την λιγούρα😄) και ακούω την συζήτηση των διπλανών μου

- Γιατί φοράς γάντια ρε φίλε μην φοβάσαι τόσο νέοι είμαστε.

- Το κάνω για να προστατέψω και τους γύρω μου. Έχουμε ένα γκρουπ Ισπανών στο ξενοδοχείο και μπορεί να κόλλησα τίποτα!

Εγώ... 😬🥴😩😯. Άλλαξα 40 εκφράσεις σε ένα δευτερόλεπτο!

Ε! Που να σε πάρει! Κάτσε σπίτι σου βρε άνθρωπε! Τι μου βγαίνεις για ψώνια!😘💗

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Μην με πεις τρελή αλλά όταν τακτοποίησα τα ψώνια τα έκανα όλα με αντισηπτικό μαντηλάκι πριν τα βάλω στο ντουλάπι. Κι από τα ράφια έπαιρνα τα πίσω πίσω! Κατακουζηνός ο νεότερος! 😁

Και δεν μου έφταναν αυτά πάω να πάρω μερικά μπισκότα(έτσι για την λιγούρα😄) και ακούω την συζήτηση των διπλανών μου

- Γιατί φοράς γάντια ρε φίλε μην φοβάσαι τόσο νέοι είμαστε.

- Το κάνω για να προστατέψω και τους γύρω μου. Έχουμε ένα γκρουπ Ισπανών στο ξενοδοχείο και μπορεί να κόλλησα τίποτα!

Εγώ... 😬🥴😩😯. Άλλαξα 40 εκφράσεις σε ένα δευτερόλεπτο!

Ε! Που να σε πάρει! Κάτσε σπίτι σου βρε άνθρωπε! Τι μου βγαίνεις για ψώνια!😘💗

 

Αχαχαχαχαχαχαχα οχι καλε δεν σε λεω τρελη καλα έκανες κ μπράβο σου διότι εχεις κ μια οικογένεια και πρέπει να προφυλαζεσαι κ για αυτούς...Αχαχαχαχ καλα Εγώ να ξερεις θα είχα φυγει τρέχοντας παναγια βοηθα...απο κατι τέτοιούς κολλανε οι άνθρωποι και τα λένε και τοσο φυσιολογικά..😑 εγω κοριτσι μού δεν βγαίνω καθόλου απο το σπιτι καί για τις μηναιες εξετάσεις αιματος θα φωναξω να έρθουν σπιτι να μου πάρουν αιμα..τωρα ελπιζω τελή του αλλουνου μηνα να έχουν ηρεμήσει τα πράγματα γιατί εχω Β επιπέδου!!.😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Tzortzina123 είπε:

Αχαχαχαχαχαχαχα οχι καλε δεν σε λεω τρελη καλα έκανες κ μπράβο σου διότι εχεις κ μια οικογένεια και πρέπει να προφυλαζεσαι κ για αυτούς...Αχαχαχαχ καλα Εγώ να ξερεις θα είχα φυγει τρέχοντας παναγια βοηθα...απο κατι τέτοιούς κολλανε οι άνθρωποι και τα λένε και τοσο φυσιολογικά..😑 εγω κοριτσι μού δεν βγαίνω καθόλου απο το σπιτι καί για τις μηναιες εξετάσεις αιματος θα φωναξω να έρθουν σπιτι να μου πάρουν αιμα..τωρα ελπιζω τελή του αλλουνου μηνα να έχουν ηρεμήσει τα πράγματα γιατί εχω Β επιπέδου!!.😋

Καλά κάνεις! Κι εγώ μόνο στο σούπερ μάρκετ πάω. Κι αυτό αραιά. Φαντάσου ότι ακόμα δεν έχουμε επιβεβαιωμένο κρούσμα στον νομό και έχουμε πανικοβληθεί. Βέβαια είναι σίγουρο ότι θα έρθει κι εδώ ( αν κι εγώ πιστεύω ότι σίγουρα έχει έρθει). Εσύ όμως πρέπει να προσέχεις πολύ περισσότερο. Αχ τι να πω βρε κορίτσι μου! Μακάρι να ξεπεραστεί γρήγορα όλο αυτό! Κουράγιο σε όλους μας!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Καλά κάνεις! Κι εγώ μόνο στο σούπερ μάρκετ πάω. Κι αυτό αραιά. Φαντάσου ότι ακόμα δεν έχουμε επιβεβαιωμένο κρούσμα στον νομό και έχουμε πανικοβληθεί. Βέβαια είναι σίγουρο ότι θα έρθει κι εδώ ( αν κι εγώ πιστεύω ότι σίγουρα έχει έρθει). Εσύ όμως πρέπει να προσέχεις πολύ περισσότερο. Αχ τι να πω βρε κορίτσι μου! Μακάρι να ξεπεραστεί γρήγορα όλο αυτό! Κουράγιο σε όλους μας!💗

Καλα κανεις κοπελα μου θελει μεγαλή προσοχη..εννοείται οτι έχετε πανικοβληθεί καλύτερα να προσεχεις καί ας μην εχετε κάποιο κρουσμα..μακαρι κοριτσι μού!! Τι να πω πιστεύω οτι σύντομα θα μπούμε παλι στους κανονικούς μας ρυθμούς..♥️♥️♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

Ναιιίι και εγώ 28 είμαι κορίτσακι μου ,άντε να είμαστε και μαζί εγκυουλες 😉 !!! @Ευάγγελοςτ πιπινι είσαι και κούκλα άστα αυταααααα 😋!!! @Frogel μουυυ κορίτσακι μου υποθετικά θα ξεκινούσαν φάρμακα και από εκεί και πέρα θα μου έλεγε ο γιατρός πως θα προχωρήσω, ωστόσο με την έξαρση του κορωνοιου ο άντρας μου επιμένει να περιμένουμε κάνα μήνα να ηρεμήσει λίγο η έξαρση που έχει πάρει ,σήμερα λέω να πάρω των γιατρό να μου πει και αυτός την γνώμη του!!! Εσύ τι λες;;; 

@Ελενακι12 μου νομίζω ότι όλες λιγουρευομαστε τα χεράκια του γιου σου Χαχαχα είναι τρελά όλη η φωτό αλλά αυτά τα χερακιαααααα αχχχχχχ συγκινησηηηη 💕

Λέω αγάπη μου να πάρεις τον γιατρό κι αν σου πει ότι υπάρχει  η πιθανότητα να αρχίσεις τη διαδικασία και να μην την ολοκληρώσεις θα εελγα να περιμένεις και να μην πάρεις τζάμπα φάρμακα χωρίς αποτέλεσμα..αν πάλι σου πει ότι θα το πάτε μέχρι τέλους πρέπει να σκεφτείς ότι πέρα από το άγχος της εμβρυομεταφοραςς θα έχεις και του κοροναιου..μπροστά σε αυτό το θαύμα αγάπη μου κρίνε όλα τα μέτρα και τα σταθμά και πάρε την απόφαση σου μετά από σκέψη..το θαυματακι σου θα έρθει είτε τώρα είτε σε ένα μήνα είτε σε δύο ❤️ το θέμα για μένα είναι να είσαι σε όλο αυτό όσο γίνεται πιο ήρεμη και αισιόδοξη :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tzortzina123 είπε:

Ομορφεςςς τι κάνετε;; Να σας ρωτήσω κάτι εγω ειμαι 16+5 ρωτάω τν γιατρό μου κ της λεω μαγνησιο ασβέστιο θα ξεκινησω τωρα;; Κ μ.λεει οχι ακομη είναι  νωρίς..εσεις περνετε ασβέστιο κ μαγνήσιο;

Αγαπημένη μου κι εγώ που είμαι 18+5 δεν μου χει δώσει ακόμα τίποτα από τα δυο..μόνο σίδηρο και πολυβιταμινη παίρνω..εγώ πάντως πίνω πολύ γάλα και τρώω και γιαούρτι για να καλύπτονται οι ανάγκες του ασβεστίου όσο για το μαγνήσιο νομίζω πως δεν το δίνουν σε όλες αλλά το δίνουν κυρίως σε εγκυουλες που έχουν πόνους στην κοιλιά σαν συσπάσεις..κι εγώ έχω αυχενική αρχές Απρίλη και σκέφτομαι τι έχει να γίνει μέχρι τότε Παναγία μου..ελπίζω να πάνε όλα καλά και να το έχουμε καταλαγιάσει το πράγμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tzortzina123 είπε:

Ομορφεςςς τι κάνετε;; Να σας ρωτήσω κάτι εγω ειμαι 16+5 ρωτάω τν γιατρό μου κ της λεω μαγνησιο ασβέστιο θα ξεκινησω τωρα;; Κ μ.λεει οχι ακομη είναι  νωρίς..εσεις περνετε ασβέστιο κ μαγνήσιο;

Καλησπέρα κ εγώ μαγνήσιο δεν πήρα καθόλου, δεν χρειάστηκε... Μόνο ασβέστιο κ σίδηρο αλλά δε θυμάμαι σε ποιο μηνα. Ίσως κάπου εκεί που είσαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tzortzina123 είπε:

Ομορφεςςς τι κάνετε;; Να σας ρωτήσω κάτι εγω ειμαι 16+5 ρωτάω τν γιατρό μου κ της λεω μαγνησιο ασβέστιο θα ξεκινησω τωρα;; Κ μ.λεει οχι ακομη είναι  νωρίς..εσεις περνετε ασβέστιο κ μαγνήσιο;

Εγώ αν θυμάμαι καλά tzortzina μου ασβέστιο πήρα αργά. Νομίζω στο δεύτερο μισό της εγκυμοσύνης. Όσο για το μαγνήσιο πήρα ελάχιστο. Στην 30 εβδομάδα ήμουν περίπου όταν ένιωσα κάτι τραβήγματα. Ο γιατρός μου έλειπε εκτός πόλης για γέννα και μου είχε πει να ξεκουραστώ και να πάρω μαγνήσιο. Νομίζω ότι ήταν και η μοναδική φορά που πήρα σε ολόκληρη την εγκυμοσύνη.🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Εγώ αν θυμάμαι καλά tzortzina μου ασβέστιο πήρα αργά. Νομίζω στο δεύτερο μισό της εγκυμοσύνης. Όσο για το μαγνήσιο πήρα ελάχιστο. Στην 30 εβδομάδα ήμουν περίπου όταν ένιωσα κάτι τραβήγματα. Ο γιατρός μου έλειπε εκτός πόλης για γέννα και μου είχε πει να ξεκουραστώ και να πάρω μαγνήσιο. Νομίζω ότι ήταν και η μοναδική φορά που πήρα σε ολόκληρη την εγκυμοσύνη.🥰

Εγώ τα πήρα ευλαβικά για κανένα τρίμηνο, όταν έφτασα στον όγδοο καινσταθεροποιηθηκε Ο αιματοκριτης μου άρχισαν οι ατασθαλίες... Ακόμα σκευτομαι το σίδηρο κ ανατριχιάζω... Μπλιαχ

Όταν βγήκα από το νοσοκομείο μου έδωσαν σίδηρο μασωμενο για 40 μέρες με γεύση σοκολάτα... Αυτά τα πήρα όλα χωρίς να κάνω κιχ.. Αν ξαναμεινω έγκυος θα ζητήσω να μου δώσει τέτοιο σιδηρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Εγώ τα πήρα ευλαβικά για κανένα τρίμηνο, όταν έφτασα στον όγδοο καινσταθεροποιηθηκε Ο αιματοκριτης μου άρχισαν οι ατασθαλίες... Ακόμα σκευτομαι το σίδηρο κ ανατριχιάζω... Μπλιαχ

Όταν βγήκα από το νοσοκομείο μου έδωσαν σίδηρο μασωμενο για 40 μέρες με γεύση σοκολάτα... Αυτά τα πήρα όλα χωρίς να κάνω κιχ.. Αν ξαναμεινω έγκυος θα ζητήσω να μου δώσει τέτοιο σιδηρο

Εγώ αυτόν τον σίδηρο έπαιρνα. Με την σοκολάτα. Τα άλλα δεν μπορούσα να τα πιω με τίποτα. Όπως και το ασβέστιο το έπαιρνα σε χάπι το οποίο πλήρωνα γιατί δεν γραφόταν. Εκείνο που δεν άντεχα με τίποτα ήταν μια πολυβιταμίνη με φύκια νομίζω. Εντάξει ούτε στον εχθρό μου δεν θα την έδινα! Η απόλυτη αηδία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια.

Έχω το εξής ερώτημα..

Έχει τύχει σε κάποια κοπέλα 3 μέρες μετά το τέλος της περιόδου να έχει έντονους πόνους περιόδου;

Αδιαθετησα στις 7 Μαρτίου και καθαρησα στις  10.

Σήμερα 3 μέρες μετά έχω πονακια περιόδου.

Δεν θυμάμαι να μου έχει ξανασυμβεί κάτι τέτοιο..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...