Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αναγωγες


Recommended Posts

Καλησπερα!εχω ενα μωρακι σχεδον δυο μηνων.το ταιζω με θηλασμο και ξενο γαλα.οταν του δινω το ξενο με το μπιμπερο πολλες φορες κανει αρκετη ποσοτητα γουλιτσας.σε καθε γευμα περνει πολυ αερα και εχει πολυ εντονα ρεψιματα.εχω δοκιμασει να τον σταματαω συχνα κατα την διαρκεθα του ταισματος για να ρευτει,ειδικο μπιμπερο που κραταει τον αερα αλλα δν εχω δει ιδιαιτερο αποτελεσμα.προχθες σε ενα ρεψιμο του μου το εβγαλε απο μυτη και στομα και πνιγηκε.ο παιδιατρος ειναι καθυσηχαστικος οτι συμβαινει αυτο μεχρι τους εξι μηνες και αφου ειναι ηρεμος και περνει βαρος δν υπαρχει λογος ανυσηχιας.ομως βασανιζετε πολυ οταν εχει παρει αερα που δν μπορει να βγαλει.δν ξερω τι νσ κανω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όταν τον ταΐζεις σε τί θέση τον κρατάς; Δεν πρέπει πολύ ξαπλωμενος...ίσως να είναι και λαίμαργος κ να το κατεβάζει γρήγορα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα ίδια είχα με τη μικρή μου!αποκλειστικό θηλασμό κ οπότε ήθελε να ρευτει έβγαζε γουλιτσες ή έκανε εμετό!τα ίδια μου είχε πει κ εμένα ο παιδίατρος τότε!υπομονή κ προσπάθησε να τον κρατάς όρθιο όσο μπορείς μετά το γεύμα!Εμείς στρωσαμε στους 6μιση μήνες περίπου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Joannaero είπε:

Όταν τον ταΐζεις σε τί θέση τον κρατάς; Δεν πρέπει πολύ ξαπλωμενος...ίσως να είναι και λαίμαργος κ να το κατεβάζει γρήγορα.

Προσπαθω να τον εχω ορθιο ομως ειναι πολυ λαιμαργος οαο δν τρωει σωστα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Τα ίδια είχα με τη μικρή μου!αποκλειστικό θηλασμό κ οπότε ήθελε να ρευτει έβγαζε γουλιτσες ή έκανε εμετό!τα ίδια μου είχε πει κ εμένα ο παιδίατρος τότε!υπομονή κ προσπάθησε να τον κρατάς όρθιο όσο μπορείς μετά το γεύμα!Εμείς στρωσαμε στους 6μιση μήνες περίπου

Ποση ωρα την κρςταγες ορθια?εμενα στον θηλασμο δν μου τι κανει ιδιαιτερα,κυριως στον μπιμπερο το κανει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Τα ίδια είχα με τη μικρή μου!αποκλειστικό θηλασμό κ οπότε ήθελε να ρευτει έβγαζε γουλιτσες ή έκανε εμετό!τα ίδια μου είχε πει κ εμένα ο παιδίατρος τότε!υπομονή κ προσπάθησε να τον κρατάς όρθιο όσο μπορείς μετά το γεύμα!Εμείς στρωσαμε στους 6μιση μήνες περίπου!

Απορώ με αυτό... Και εγώ θηλάζω αποκλειστικά και μενα καταπίνει αέρα. Που υποτίθεται τα θηλαζοντα βρέφη δεν καταπίνουν συχνά η έστω πολυ αέρα. Αλλάζω την στάση θηλασμού, τον σταματάω ανά δεκα λεπτά ώστε να τον ρεψω κ πάλι τα ιδια. πολλές φορές ζοριζεται να ρευτει. Σπάνια θα βγάλει γουλιες αλλά όταν βγάλει δεν μπορώ να ξεχωρίσω αν είναι γουλιες η εμετός...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα,εγώ δεν θηλασα το μωρό μου έπινε από την αρχή φόρμουλα είχαμε το ίδιο πρόβλημα από τον αέρα που κατάπινε μου έβγαζε γουλιές και στο ρεψιμο και μετά το ρεψιμο όπως επισεις θυμάμαι τρεις τέσσερις φορές μου έβγαλε και από την μύτη,εγω τον κράταγα όρθιο σίγουρα ένα τέταρτο μπορεί και παραπάνω μετά από κάθε γεύμα,και όταν έτρωγε δεν τον είχα εντελώς ξαπλωμένο μετά τους τρεις μήνες πάντως εστρωσε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η vasiliki30 είπε:

Ποση ωρα την κρςταγες ορθια?εμενα στον θηλασμο δν μου τι κανει ιδιαιτερα,κυριως στον μπιμπερο το κανει

Την κρατούσα μισή ώρα συνήθως!αν ρευοταν νωρίτερα την άφηνα αλλιώς περίμενα..

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mayland είπε:

Απορώ με αυτό... Και εγώ θηλάζω αποκλειστικά και μενα καταπίνει αέρα. Που υποτίθεται τα θηλαζοντα βρέφη δεν καταπίνουν συχνά η έστω πολυ αέρα. Αλλάζω την στάση θηλασμού, τον σταματάω ανά δεκα λεπτά ώστε να τον ρεψω κ πάλι τα ιδια. πολλές φορές ζοριζεται να ρευτει. Σπάνια θα βγάλει γουλιες αλλά όταν βγάλει δεν μπορώ να ξεχωρίσω αν είναι γουλιες η εμετός...

Εμένα θηλάζε κ θηλάζει 5 λεπτά!Άντε να έφτανε καοοιες φορές τα 8 με 10!εμετό μου έκανε κυρίως οταν την ξάπλωνα χωρίς να ρευτει (αλλά πόσο να την κρατήσω κ όρθια;;!!)

@vivika10 Από τη μύτη μια φορά μου έβγαλε  κ είχα τρομάξει πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και μενα ειναι δυσκολος στο ρεψιμο και το θεμα ειναι το βραδυ που πρεπει να κοιμηθεις και εσυ λιγο δν γινετε να τα κρατησεις για πολυ ωρα γτ θα ξαναπεινασουν παλι και θα πρεπει παλι να σηκωθεις.σημερα που του εδωσα το ειδικο μπιμπερο που κραταει τον αερα ειδα λιγο διαφορα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η vasiliki30 είπε:

Και μενα ειναι δυσκολος στο ρεψιμο και το θεμα ειναι το βραδυ που πρεπει να κοιμηθεις και εσυ λιγο δν γινετε να τα κρατησεις για πολυ ωρα γτ θα ξαναπεινασουν παλι και θα πρεπει παλι να σηκωθεις.σημερα που του εδωσα το ειδικο μπιμπερο που κραταει τον αερα ειδα λιγο διαφορα

Ισχύει... υπάρχουν βράδυα που με το ζόρι τον κρατάω τέταρτο γιατί βλέπω το ρολόι κ ξέρω ότι σε μία-μιση ώρα θα με ξυπνήσει πάλι.. και πάντα λέω ακόμα πέντε λεπτά, δεν μπορείς να περιμένεις ακόμα πέντε λεπτά για το παιδί σου? Μου κάνω κ ψυχολογικό πόλεμο... 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Mayland είπε:

Ισχύει... υπάρχουν βράδυα που με το ζόρι τον κρατάω τέταρτο γιατί βλέπω το ρολόι κ ξέρω ότι σε μία-μιση ώρα θα με ξυπνήσει πάλι.. και πάντα λέω ακόμα πέντε λεπτά, δεν μπορείς να περιμένεις ακόμα πέντε λεπτά για το παιδί σου? Μου κάνω κ ψυχολογικό πόλεμο... 🤣

Αν δν ξεκουραστουμε δν θα μπορεσουμε να ειμαστε διπλα στα παιδια μας και αυξανονται οι πιθανοτητες να αρρωστησουμε.περα απο μανες ειμςστε ανθρωποι και ο οργανισμος μας δν συγχωρει καποια πραγματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 23/2/2020 at 6:11 ΜΜ, ο/η vasiliki30 είπε:

Αν δν ξεκουραστουμε δν θα μπορεσουμε να ειμαστε διπλα στα παιδια μας και αυξανονται οι πιθανοτητες να αρρωστησουμε.περα απο μανες ειμςστε ανθρωποι και ο οργανισμος μας δν συγχωρει καποια πραγματα

Καλησπέρα κορίτσια! 

Και εγώ έχω το ίδιο θέμα με το μωράκι μου. Τρώει και εκείνο λαίμαργα και πάντα βγάζει γουλιες όση ώρα και να τον κρατήσω. Εμετό μου έχει κάνει 4-5 φορες. Σε μια βδομάδα θα γίνει 2 μηνων.  Μπορείς να μου πεις ποιο μπιμπερο είναι αυτό? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/3/2020 at 11:13 ΜΜ, ο/η Marouli_89 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 

Και εγώ έχω το ίδιο θέμα με το μωράκι μου. Τρώει και εκείνο λαίμαργα και πάντα βγάζει γουλιες όση ώρα και να τον κρατήσω. Εμετό μου έχει κάνει 4-5 φορες. Σε μια βδομάδα θα γίνει 2 μηνων.  Μπορείς να μου πεις ποιο μπιμπερο είναι αυτό? 

Καλησπερα!να χαιρεσαι το μωρακι σου!ειναι της drc brown

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...