Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Οκτωβρίου 2020!!!!


Recommended Posts

στις On 14/7/2020 at 1:53 ΜΜ, ο/η Emmelia είπε:

Αν έχεις κάποια εξέλιξη για το Ρέα στείλε πληροφορίες! 

Τελεια νέα και για την καμπύλη! Προχωράμε χωρίς άγχος για την τελική ευθεία!

Κορίτσια πόσα κιλά έχετε βάλει;

Πολύ διπλωματικά μου έστειλαν μόνο δύο σταθερά τηλέφωνα να καλέσω. Δεν μου απάντησαν σε τπτ δυστυχώς..  αύριο θα πάρω τηλ το πρωί να ρωτήσω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 428
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα !!! Ναι σιγά σιγά κοντευουμε να φτάσουμε στο τέλος !!! Εγώ από σύμπτωμα δεν έχω κάτι ιδιαίτερο, πάρα μόνο ότι πρήζονται λίγο τα πόδια Μ αλλά λογικό με τόση ζέστη ! Εσείς πως τα πάτε ?? Βαλίτσα μαιευτηρίου έχετε αρχίσει να φτιάχνετε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Fanioko είπε:

Καλησπέρα !!! Ναι σιγά σιγά κοντευουμε να φτάσουμε στο τέλος !!! Εγώ από σύμπτωμα δεν έχω κάτι ιδιαίτερο, πάρα μόνο ότι πρήζονται λίγο τα πόδια Μ αλλά λογικό με τόση ζέστη ! Εσείς πως τα πάτε ?? Βαλίτσα μαιευτηρίου έχετε αρχίσει να φτιάχνετε??

Εγώ γενικά από συμπτώματα έχω τος τελευταίες μέρες είχα και κάποιες συσπάσεις  και επειδή φοβήθηκα πήγα μια βόλτα στο νοσοκομείο! Γενικά έχω λίγοπόνο στην μέση και τραβήγματα προς τα κάτω αλλά λογικά φτάει ότι έχω βαρύνει αρκετά λόγω δυδιμη κύησης !Εγώ την έφτιαξα καλού κακού από τώρα  και την έλεγχο κάθε μέρα μήπως έχω ξεχάσει τίποτα 😂Εσείς πόσα κιλά πήρατε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λογικό άμα έχει διδυμακια .... Άντε όλα με το καλό !!!! Σε ποια εβδομάδα 

στις πριν 5 λεπτά, ο/η magdalene_slj είπε:

Εγώ γενικά από συμπτώματα έχω τος τελευταίες μέρες είχα και κάποιες συσπάσεις  και επειδή φοβήθηκα πήγα μια βόλτα στο νοσοκομείο! Γενικά έχω λίγοπόνο στην μέση και τραβήγματα προς τα κάτω αλλά λογικά φτάει ότι έχω βαρύνει αρκετά λόγω δυδιμη κύησης !Εγώ την έφτιαξα καλού κακού από τώρα  και την έλεγχο κάθε μέρα μήπως έχω ξεχάσει τίποτα 😂Εσείς πόσα κιλά πήρατε?

Ααα τι ώραια  διδυμακια !!!!Εγώ ακόμα δεν έχω φτιάξει παρά μόνο έχω πλύνει κ σιδερωσει του μωρού να είναι έτοιμα , είμαι στην 29 εβδομάδα . Εγώ έχω πάρει 8 κιλά και αυξάνονται πολύ εύκολα τελευταία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Fanioko είπε:

Λογικό άμα έχει διδυμακια .... Άντε όλα με το καλό !!!! Σε ποια εβδομάδα 

Ααα τι ώραια  διδυμακια !!!!Εγώ ακόμα δεν έχω φτιάξει παρά μόνο έχω πλύνει κ σιδερωσει του μωρού να είναι έτοιμα , είμαι στην 29 εβδομάδα . Εγώ έχω πάρει 8 κιλά και αυξάνονται πολύ εύκολα τελευταία!!!

Εγώ είμαι 28 η εβδομάδα και κοντεύω τα 20 κιλά πραγματικά αυξάνονται πάρα πολύ εύκολα. Εσώρουχα μια χρήσης για μετά πήρες και αν ναι Ποια μάρκα?Μέχρι να γεννήσω σίγουρα θα την ξανά αλλάξω την τσάντα αλλά προς το παρόν την έχω φτιάξει. Πότε έχεις πητ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η magdalene_slj είπε:

Εγώ είμαι 28 η εβδομάδα και κοντεύω τα 20 κιλά πραγματικά αυξάνονται πάρα πολύ εύκολα. Εσώρουχα μια χρήσης για μετά πήρες και αν ναι Ποια μάρκα?Μέχρι να γεννήσω σίγουρα θα την ξανά αλλάξω την τσάντα αλλά προς το παρόν την έχω φτιάξει. Πότε έχεις πητ?

Όχι δεν έχω πάρει χρειάζονται ??? Εγώ ήξερα μόνο τις ςεεβιετες λοχείας ! Έχω 17/10 εσύ ??? Λογικά είναι τα κιλά σου  για δίδυμα μην αγχώνεσαι !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Fanioko είπε:

Όχι δεν έχω πάρει χρειάζονται ??? Εγώ ήξερα μόνο τις ςεεβιετες λοχείας ! Έχω 17/10 εσύ ??? Λογικά είναι τα κιλά σου  για δίδυμα μην αγχώνεσαι !!

Εμένα μου είπαν όταν χρειάζονται αλλά μπορεί σε εσένα να στα δώσουν από εκεί δλδ από το νοσοκομείο σε κάποια νοσοκομεία δίνουν. ΑΧ έχουμε πητ την ίδια μέρα!❤

Πώς θα γεννήσεις ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλήθεια!!! Χαχαχα άντε όλα με το καλό να μας πάνε !!Προς το παρόν με φυσιολογικό ,πριν 1 εβδομάδα που είχα υπέρηχο είχε πάρει κανονικά θέση αλλά το θέμα είναι να την διατηρήσει κιόλας !! Θα φανεί !!! Εσύ σε ποια περιοχή είσαι ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Fanioko είπε:

Αλήθεια!!! Χαχαχα άντε όλα με το καλό να μας πάνε !!Προς το παρόν με φυσιολογικό ,πριν 1 εβδομάδα που είχα υπέρηχο είχε πάρει κανονικά θέση αλλά το θέμα είναι να την διατηρήσει κιόλας !! Θα φανεί !!! Εσύ σε ποια περιοχή είσαι ??

Και εγώ μέχρι στιγμής για φυσιολογικά πάω  αλλά δεν σου κρύβω πως φοβάμαι άπειρα!

Αλεξανδρούπολη εσύ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η magdalene_slj είπε:

Και εγώ μέχρι στιγμής για φυσιολογικά πάω  αλλά δεν σου κρύβω πως φοβάμαι άπειρα!

Αλεξανδρούπολη εσύ?

Κομοτηνή !! Ααα είμαστε και κοντά !!λογικό είναι να φοβόμαστε καθώς είναι κάτι άγνωστο!! Αλλά όλα μια χαρά θα πάνε , αν σκεφτείς πως το σώμα μας είναι προετοιμασμένο για αυτό !! Οπότε μόνο αισιοδοξία!! Τι είναι τα διδυμακια σου ?? Εγώ έχω αγοράκι !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Fanioko είπε:

Κομοτηνή !! Ααα είμαστε και κοντά !!λογικό είναι να φοβόμαστε καθώς είναι κάτι άγνωστο!! Αλλά όλα μια χαρά θα πάνε , αν σκεφτείς πως το σώμα μας είναι προετοιμασμένο για αυτό !! Οπότε μόνο αισιοδοξία!! Τι είναι τα διδυμακια σου ?? Εγώ έχω αγοράκι !

Εμένα είναι κ τα δύο αγοράκια !

Εσένα είναι πρώτο σου παιδάκι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης ήθελα να σας ρωτήσω !Μίλησα με τον γιατρό μου για την περινεοτομη  και από ότι μου είπε μάλλον δεν μπορώ να την γλυτώσω γιατί δεν θέλει να με ζορισει πάρα πάνω και με τα δύο παιδιά και να αποφύγω να σκιστω άτσαλα!

Με φόβισε πολύ αυτή η κουβέντα τον ρώτησα βέβαια αλλά θα ήθελα και την γνώμη σας !Πονάει η περινεοτομη? Και αν δεν την κάνω θα σκιστω σίγουρα?είχε σκιστει καμία?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια κ γω πητ 18/10 . Μια μέρα διαφορα . Εγω έχω κοριτσακι κ εχω παρει 8μιση κιλακια. Παιδια δεν έχω φτιάξει τσαντα δεν έχω ψωνίσει τπτ ακομα. Αλλα λεμε να ξεκινήσουμε από αυτο το σκ η τ επόμενο. Έχετε πάρει καρότσι κούνια  μπουκάλια αποστειρωτής κλπ ? Η μονο ρουχαλάκια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

Γεια σας κορίτσια κ γω πητ 18/10 . Μια μέρα διαφορα . Εγω έχω κοριτσακι κ εχω παρει 8μιση κιλακια. Παιδια δεν έχω φτιάξει τσαντα δεν έχω ψωνίσει τπτ ακομα. Αλλα λεμε να ξεκινήσουμε από αυτο το σκ η τ επόμενο. Έχετε πάρει καρότσι κούνια  μπουκάλια αποστειρωτής κλπ ? Η μονο ρουχαλάκια?

Εγώ τα είχα παραγγείλει και μου ήρθαν αυτήν την εβδομάδα !Είπα να τα παραγγείλω νωρίς να μην τρέχω τελευταία στιγμή !

Το δωμάτιο τους είναι σχεδόν έτοιμο!

Με το καλό το κοριτσάκι σου !Είναι το πρώτο παιδί σου ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η magdalene_slj είπε:

Εγώ τα είχα παραγγείλει και μου ήρθαν αυτήν την εβδομάδα !Είπα να τα παραγγείλω νωρίς να μην τρέχω τελευταία στιγμή !

Το δωμάτιο τους είναι σχεδόν έτοιμο!

Με το καλό το κοριτσάκι σου !Είναι το πρώτο παιδί σου ?

Ναι το πρωτο μου είναι. Κ ανυπομονω αλλα κ γω έχω βαρύνει κ τ βλεπω στη δουλεια π σερνομαι... καλα κανεις ρε αλλα εγω απο τη μια λεω να παω να τα πάρω όλα σε μια μέρα από την άλλη μ λενε μερικοι ειναι νωρις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααα τέλεια μια χαρά με το καλό !! Εγώ έχω έτοιμα το κρεβατάκι ,σεντόνια πετσέτες κ ρουχαλακια !! Και μου έχει μείνει αποστειρωτης και μπανιέρα που θα Μ τα δώσουν . Το δωμάτιο του είναι έτοιμο βαμμένο αυτά... τα έκανα σιγά σιγά γιατί φοβόμουν μήπως βαρύνω κ κουράζομαι εύκολα. Δεν ξέρω τι άλλο Μ μένει ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

Ναι το πρωτο μου είναι. Κ ανυπομονω αλλα κ γω έχω βαρύνει κ τ βλεπω στη δουλεια π σερνομαι... καλα κανεις ρε αλλα εγω απο τη μια λεω να παω να τα πάρω όλα σε μια μέρα από την άλλη μ λενε μερικοι ειναι νωρις 

Εγώ τα παράγγειλα όλα από τα ίντερνετ και ποιο οικονομικά μου βγήκα και μεγαλύτερη ποικιλία υπήρχε. Στην αρχή και εγώ το θεωρούσα νωρίς αλλά το βλέπω τώρα με τόσα κιλά πόσο δύσκολο είναι ρε συ και άσε που κουράζομαι και όταν κουράζομαι με πιάνουν συσπάσεις οπότε τουλάχιστον το τελείωσε σχεδόν  και δεν μου μένουν πολλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Fanioko είπε:

Ααα τέλεια μια χαρά με το καλό !! Εγώ έχω έτοιμα το κρεβατάκι ,σεντόνια πετσέτες κ ρουχαλακια !! Και μου έχει μείνει αποστειρωτης και μπανιέρα που θα Μ τα δώσουν . Το δωμάτιο του είναι έτοιμο βαμμένο αυτά... τα έκανα σιγά σιγά γιατί φοβόμουν μήπως βαρύνω κ κουράζομαι εύκολα. Δεν ξέρω τι άλλο Μ μένει ... 

Και εγώ έτοιμο το έχω σχεδόν γιατί και εγώ φοβόμουν μήπως βάρυνω και δεν μπορώ να κάνω τίποτα και εγώ τα έβαψα και αυτά τα καθάρισα κιόλας αν και μάλλον θα τα ξανά καθαρίσω μια φορά ακόμα δεν ξέρω αν χρειάζεται αλλά αγχώνομαι λίγο με μικρόβια και τέτοια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου πω την αλήθεια εγώ σκεφτόμουν να πάρω κάποιον να με βοηθήσει στο καθάρισμα λίγο πριν γεννήσω , και πιο πολύ το δικό μας το δωμάτιο γιατί το κρεβατάκι του θα μπει σε μένα και αργότερα στο δωμάτιο του .. οπότε μετά θα μπορώ εγώ να καθαρίσω όπως θέλω !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Fanioko είπε:

Να σου πω την αλήθεια εγώ σκεφτόμουν να πάρω κάποιον να με βοηθήσει στο καθάρισμα λίγο πριν γεννήσω , και πιο πολύ το δικό μας το δωμάτιο γιατί το κρεβατάκι του θα μπει σε μένα και αργότερα στο δωμάτιο του .. οπότε μετά θα μπορώ εγώ να καθαρίσω όπως θέλω !!

Και εγώ σκεφτόμουν να τα βάλω στο δωμάτιο μας αλλά έχω δισταγμούς ρε συ φοβάμαι μήπως μετά δεν πηγαίνουν στα  κραβατια τους και τέτοια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η magdalene_slj είπε:

Και εγώ σκεφτόμουν να τα βάλω στο δωμάτιο μας αλλά έχω δισταγμούς ρε συ φοβάμαι μήπως μετά δεν πηγαίνουν στα  κραβατια του και τέτοια 

Η κουμπάρα Μ έχει διδυμακια και το πρώτο εξάμηνο τα είχε δίπλα της . Άσε που ούτε εσύ δεν θα θες στην αρχή να είναι μακρυά σου !!! Μετά μια χαρά τα έβαλε στο δωμάτιο τους και δεν είχε κανένα θέμα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Fanioko είπε:

Η κουμπάρα Μ έχει διδυμακια και το πρώτο εξάμηνο τα είχε δίπλα της . Άσε που ούτε εσύ δεν θα θες στην αρχή να είναι μακρυά σου !!! Μετά μια χαρά τα έβαλε στο δωμάτιο τους και δεν είχε κανένα θέμα .

Καλά ότι δεν θα θέλω να είμαι μακρυά τους το έχω καταλάβει ήδη Ανυπομονώ τόσο πολύ.Ποσα φορμακια Θα βάλεις στην τσάντα μαιευτηρίου?Επίσης θα παρεις κανένα Ποιο χοντρό οπωε φορμακι εξόδου?το σκφετομουν αλλα λέω Οκτώβρης θα είναι μην τα σκάσω τα καημένα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια μ. Εγω πιστευα θα ερθει η μαμα μ να με βοηθήσει στ σπιτι αλλα θα δειξει αν μπορέσει ν ταξιδέψει λογο τ κορονοιου. Κ γω μαζι μ την θελω ν σας πω την αλήθεια θα δειξει τι θα κάνουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω βάλει 6-7 κορμάκια και 4-5 φορμακια και κάνα 2 πιτζαμακια !! Πιστεύω φτάνουν για 2-3 μέρες και αν χρειαστεί κάτι τα έχω κ τ αλλά πλυμένα κ σιδερωμενα κ θα τα φέρει ο άντρας Μ . Όσο για φόρμα του έχω πάρει για 4 μηνών οπότε βγαίνοντας απ' το μαιευτήριο έλεγα μόνο κουβερτουλα να έχω , πόσο κρύο να έχει ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Έχω ΣΠΩ! Οι εξετάσεις μας γενικα είναι καλές εκτός από την καμπύλη ινσουλίνης λόγω ΣΠΩ και τα ανδρογονα μου που έπεσαν στις τελευταίες εξετάσεις! Δεν εχουμε ανακαλύψει κάτι άλλο και ο γιατρός μας είπε ότι αυτό που μας δυσκολεύει είναι το ΣΠΩ! Μέχρι  τώρα δεν είχα φυσιολογική συλληψη παρά μόνο μόνο με σπερματεγχυνση! Τον Δεκέμβρη του 23 πρώτη συλληψη αλλά ήταν βιοχημικη και τον Φεβρουάριο δεύτερη συλληψη αλλά παλινδρομησε στην 9η εβδομάδα και έκανα απόξεση 3/4 🥲! Με έβαλε να κάνω κάποιες εξετάσεις για αυτοάνοσα και δυο για θρομβοφιλια και ευτυχως βγήκαν καλές και τώρα περιμενω να βγουν οι καρυοτυποι οι δικοί μας και του μωρού που χασαμε! Μετά το πασχα έχω ραντεβού με τον γιατρό για να μου δώσει κάποια αγωγη ( μάλλον για τα ανδρογονα ) θα μας πει στο ραντεβού!
    • Thank you!! Αν το βγάλω μετά τις 24 Οκτώβρη πάντως, θα έχει Αφροδίτη στον τοξότη κ θα βγει ταξιδιάρικο οπότε θα μπορεί να μας ακολουθεί!! 😁 Εμ βέβαια αφού πήραμε εμείς τα αγόρια εσείς θα βγάλετε τα κορίτσια τώρα!!!  Από 18η βδομάδα κ μετα λένε κάποιες το νιωθουν! Αντε να δούμε εμείς!!  Κορίτσια εν τω μεταξύ έχω κάνει μια κοιλια τεράστια!!! Εσείς φουσκωσατε πολύ?
    • Η γιατρος μας επιβεβαίωσε το φύλο το έχουμε ακόμη κλειστό αλλά έτσι οπως ήρθαν τα πράγματα θα το κάνουμε μετά την β επιπέδου που έχουμε 5/6 γιατί τώρα δε μπορούμε είναι Πάσχα, Ε μετά έχουμε το χειρουργείο του μικρού μετά β επιπέδου μετά έχουμε κάτι γάμους κάτι βαφτίσια κ μάλλον μετά από όλα αυτά λες να σκάσουμε κ στο τελος το ανοίξουμε;;;;  😂😂😂
    • Δεν είναι νωρις να το νιωσουμε;; Κάπου 20εβ το ένιωσα το πρώτο 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...