Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πολλές συσπάσεις!!


Recommended Posts

στις On 31/1/2020 at 6:48 ΜΜ, ο/η irenefron είπε:

Καλησπέρα. Είμαι στην 16η εβδομάδα και εχω πολλές συσπάσεις. Γενικά είχα σχεδόν σε όλο το 1ο τρίμηνο κ έπαιρνα για αρκετές μέρες buscopan πρωί βράδυ. Μου είχαν περάσει ένα διάστημα και από εχθές εχω πολλές έντονες. Εχθές είδα καφέ υγρά κ πηγα στο γιατρό μου. Μου είπε ότι είναι προηγούμενο αίμα που έχει μείνει κ μου έδωσε μια αντιβίωση για να μη μολυνθεί το μωρό από τα υγρά αυτά. Όσον αφορά τις συσπάσεις μου έδωσε στο ιατρείο ένα adalat και μου έδωσε κι άλλο ένα να το πάρω το πρωί κ μου είπε αν συνεχίσουν οι συσπάσεις να πάρω το nifelat. Μου συνέστησε 10 μέρες στο κρεβάτι κ να μην σηκώνω βαρυ. Εχω αγχωθεί παρά πολύ γτ δυσκολεύομαι και στην κίνηση, να αλλάξω πλευρό στο κρεβάτι κλπ. Έχει κάποια κοπέλα ανάλογη εμπειρία ;

Καλησπέρα! Εγώ είχα συσπάσεις από 15εβδ + 3ημ. Ο τράχηλός σου είναι καλός;

Μπας κι έχουμε τον ίδιο γιατρό; Έχει 2 ιατρεία μήπως ο γιατρός σου; Το ένα δίπλα στο μαιευτήριο; Αν ναι μήπως είναι ο ίδιος. Κι εμένα ο γιατρός μου έδωσε το adalat και επειδή έχει καταργηθεί και δεν υπάρχει σε κανένα φαρμακείο, μου είπε να συνεχίσω με το nifelat. Μην αγχώνεσαι γι' αυτά τα χάπια. Εγώ προς το τέλος της εγκυμοσύνης έπαιρνα 3 φορές τη μέρα το nifelat.

Τις συσπάσεις τις νιώθεις σαν να πετρώνει η κοιλιά σου για κάποια δευτερόλεπτα; Όντως η ξεκούραση βοηθάει κάπως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

καλησπερα κοριτσια!! ειμαι στημ 16η εδομαδα. ειχα κατι πονους και ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι συσπασεις και μου εδωσε παραπανω δοση μαγνησιο και ασβεστιο....εχω αγχωθει πολυ !! επισης η μετρηση τραχηλου πως γινεται ?? το βλεπει και με την υπερηχο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η evi1996 είπε:

καλησπερα κοριτσια!! ειμαι στημ 16η εδομαδα. ειχα κατι πονους και ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι συσπασεις και μου εδωσε παραπανω δοση μαγνησιο και ασβεστιο....εχω αγχωθει πολυ !! επισης η μετρηση τραχηλου πως γινεται ?? το βλεπει και με την υπερηχο??

Μην αγχώνεσαι ξεκούραση θέλει. Κι εγώ είχα συσπάσεις. 

Η μέτρηση τραχήλου γίνεται και κολπικά και κοιλιακά, αλλά η κολπική μέτρηση είναι πιο ακριβής.

Να πάνε όλα καλά εύχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...