Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

στις πριν 6 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

@ΚατεριναΣκ Αχ τι ωραία κορίτσι μου!!! Μπράβο!!

@Xrita Kορίτσι μου κι εγώ έχω πονάκια γενικά. Και πιο έντονα και πιο ηπια.... Και κυρίως από δεξιά! Μου είπε οτι ειναι φυσιολογικό αλλά και εγω φοβάμαι λίγο!

Πήρα τη χοριακή μου και από 311 που ήταν στις 21/1 πήγε στα 706 σήμερα!

Πως το βλέπετε; Φυσιολογικό;

Πλάκα κάνεις??? Είναι τέλειααα!!! Μπράβο Δήμητρα!!!😘 Χάρηκα πολύ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

Πλάκα κάνεις??? Είναι τέλειααα!!! Μπράβο Δήμητρα!!!😘 Χάρηκα πολύ!!!!!!

Ευχαριστώ πολύ!!!❤️ Τώρα έχω άλλο άγχος! Τώρα θέλω να δω την Τρίτη αν είναι ενδομήτρια, μέχρι τότε δεν θα μπορώ να χαρώ απόλυτα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Ούτε στις 6 δεν πας!! Ο πρώτος υπέρηχος είναι ανάμεσα στις 12-14 βδομαδες κατευθείαν..δε σημαίνει ότι θα είναι 12..μπορει να σου κλείσουν για 13 ή 14η...άσε χάλια...ευτυχώς που πάω και στην Αθήνα...αλλά επειδή δουλεύω δεν είναι πολύ εύκολο να πάω Ελλάδα μεσοβδόμαδα...αλλά ούτε μπορώ να περιμένω να ακούσω καρδιά μέχρι 12η εβδομάδα που θα έρθω στην Αθήνα για την αυχενική...

Πω πραγματικά είναι δύσκολο. Πολλή υπομονή θέλει. Δεν μπορείς να έρθεις ένα ΣΚ Αθήνα?? Κάπως να το φτιάξεις? Και να σου κάνει υπέρηχο Σάββατο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Αχχ τέλεια! Αντε βρε κορίτσι μου, να μας πάνε όλα καλά!!!!! Περιμένω να πούμε τα νέα μας την Τρίτη!!! Εύχομαι να δούμε σάκο τουλάχιστον!

Όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου!!! Και γω το ελπίζω για τον σάκο!!! Και ο γιατρός μου το ίδιο γιατί θα λείψω μια βδομάδα σε νησί και το έχει άγχος να είναι σίγουρος ότι είναι ενδομήτρια η κύηση!!! Και γω δηλαδή το έχω άγχος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η whatever είπε:

Όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου!!! Και γω το ελπίζω για τον σάκο!!! Και ο γιατρός μου το ίδιο γιατί θα λείψω μια βδομάδα σε νησί και το έχει άγχος να είναι σίγουρος ότι είναι ενδομήτρια η κύηση!!! Και γω δηλαδή το έχω άγχος!!!

Πφ... με αγχωνει πολύ αυτο! εκει που σκεφτομαι θετικα τσουπ ερχεται η αρνητικη σκεψη! και πολυ φοβαμαι οτι απο εδω και περα έτσι θα ειμαστε κοριτσι μου! Θα ξεαγχωνομαστε απο το ενα και θα αγχωνομαστε για το επομενο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια μου εγώ μέχρι την αυχενική δεν πρόκειται να ξεαγχωθω. Δεν μπορώ μετά από αυτό που είχα περάσει πριν 6 μήνες δυστυχώς. Δεν με αφήνει να το απολαύσω ακόμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κορίτσια!!!!

εγω είμαι 6 εβδομάδων την Πέμπτη έχω ραντεβού για να δούμε το μωράκι είχα πάει πριν 2  εβδομάδες αλλά φαινόταν μόνο ο σάκος και αγχώθηκα να πω την αλήθεια αλλά ο γιατρός μ ειπαι ότι είναι ακόμα νωρίς τώρα ελπιζω να πάνε οκά καλά!!!Σήμερα ξεκίνησαν κ οι πόρτες αναγούλες εσείς σε τι κατάσταση είστε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

Κορίτσι γενικά και εγώ νιώθω κάποια πονακια Μ είναι φυσιολογικό μεγαλώνει η μήτρα. Μην σε ανησυχεί...

Καταλαβααα....Σε ευχαριστώ...Καλημερααα😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

Αχ κορίτσια μου εγώ μέχρι την αυχενική δεν πρόκειται να ξεαγχωθω. Δεν μπορώ μετά από αυτό που είχα περάσει πριν 6 μήνες δυστυχώς. Δεν με αφήνει να το απολαύσω ακόμα...

Έχεις απόλυτο δίκιο για την αυχενική...Νομίζω όλες έχουν άγχος μέχρι την αυχενική....Εύχομαι να είναι όλα καλά για όλες μας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Tina92 είπε:

Καλησπερα κορίτσια!!!!

εγω είμαι 6 εβδομάδων την Πέμπτη έχω ραντεβού για να δούμε το μωράκι είχα πάει πριν 2  εβδομάδες αλλά φαινόταν μόνο ο σάκος και αγχώθηκα να πω την αλήθεια αλλά ο γιατρός μ ειπαι ότι είναι ακόμα νωρίς τώρα ελπιζω να πάνε οκά καλά!!!Σήμερα ξεκίνησαν κ οι πόρτες αναγούλες εσείς σε τι κατάσταση είστε;;

Καλώς την.

Λογικό ήταν να φανεί μόνο σάκος ήταν νωρίς. Τώρα την Πέμπτη που θα πας θα ακουσεις και καρδούλα...

Εγώ σήμερα είμαι 7 βδομάδων και 2 ημερών ακούσαμε καρδούλα. Αναγούλες δεν έχω ακόμα αλλά και στις άλλες μου εγκυμοσύνες είχα εμετούς και αναγούλες εκεί αφού έκλεισα 7 βδομάδες άρα περιμένω αυτή την βδομάδα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

Πω πραγματικά είναι δύσκολο. Πολλή υπομονή θέλει. Δεν μπορείς να έρθεις ένα ΣΚ Αθήνα?? Κάπως να το φτιάξεις? Και να σου κάνει υπέρηχο Σάββατο??

Όχι δε δουλεύει ο γιατρός μου το Σάββατο...μπορώ να πάω σε άλλον βέβαια...κι εδώ ιδιωτικά μπορώ να πάω....σίγουρα κάτι θα κάνω γιατί δε θα περιμένω μέχρι τις 12 εβδομάδες..απ’την άλλη δε ξέρω λέω μήπως καλύτερα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

Αχ κορίτσια μου εγώ μέχρι την αυχενική δεν πρόκειται να ξεαγχωθω. Δεν μπορώ μετά από αυτό που είχα περάσει πριν 6 μήνες δυστυχώς. Δεν με αφήνει να το απολαύσω ακόμα...

Ναι έχεις απόλυτο δίκιο!

στις πριν 15 ώρες, ο/η Tina92 είπε:

Καλησπερα κορίτσια!!!!

εγω είμαι 6 εβδομάδων την Πέμπτη έχω ραντεβού για να δούμε το μωράκι είχα πάει πριν 2  εβδομάδες αλλά φαινόταν μόνο ο σάκος και αγχώθηκα να πω την αλήθεια αλλά ο γιατρός μ ειπαι ότι είναι ακόμα νωρίς τώρα ελπιζω να πάνε οκά καλά!!!Σήμερα ξεκίνησαν κ οι πόρτες αναγούλες εσείς σε τι κατάσταση είστε;;

Αχ, με το καλό να ακούσετε την καρδούλα! Εγώ έχω πόνους περιόδου... Και δεν έχω καν δει σάκο!Οπότε καταλαβαίνεις την αγωνία μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Πφ... με αγχωνει πολύ αυτο! εκει που σκεφτομαι θετικα τσουπ ερχεται η αρνητικη σκεψη! και πολυ φοβαμαι οτι απο εδω και περα έτσι θα ειμαστε κοριτσι μου! Θα ξεαγχωνομαστε απο το ενα και θα αγχωνομαστε για το επομενο!

Και γω αυτό βλέπω! Με το που ξεαγχωνομαι από κάτι βρίσκω κάτι άλλο να με προβληματίζει..... Θα τα λέμε εδώ να προβληματιζομαστε όλες μαζί!!!

Εμένα κλασικά το πρόβλημα μου είναι τα συμπτώματα... Τι μια μέρα έχω αλλά και την άλλη άλλα... Πφφφφ... Βρε κορίτσια οσες είστε στις πρώτες βδομάδες, 4ή με 6ή, έχετε συμπτώματα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η whatever είπε:

Και γω αυτό βλέπω! Με το που ξεαγχωνομαι από κάτι βρίσκω κάτι άλλο να με προβληματίζει..... Θα τα λέμε εδώ να προβληματιζομαστε όλες μαζί!!!

Εμένα κλασικά το πρόβλημα μου είναι τα συμπτώματα... Τι μια μέρα έχω αλλά και την άλλη άλλα... Πφφφφ... Βρε κορίτσια οσες είστε στις πρώτες βδομάδες, 4ή με 6ή, έχετε συμπτώματα? 

Εγώ δεν είχα και ούτε έχω ακόμα και μπήκα στην 8η βδομάδα. Δηλαδή είναι 7+2..  η κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική.. μην σε αγχωνει.

Ναι καλέ θα τα λέμε εδώ όλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η whatever είπε:

Και γω αυτό βλέπω! Με το που ξεαγχωνομαι από κάτι βρίσκω κάτι άλλο να με προβληματίζει..... Θα τα λέμε εδώ να προβληματιζομαστε όλες μαζί!!!

Εμένα κλασικά το πρόβλημα μου είναι τα συμπτώματα... Τι μια μέρα έχω αλλά και την άλλη άλλα... Πφφφφ... Βρε κορίτσια οσες είστε στις πρώτες βδομάδες, 4ή με 6ή, έχετε συμπτώματα? 

Καλά εγώ δεν ξέρω σε ποια εβδομαδα είμαι :lol: Τι μαρτυριο κι αυτό! Θεωρω οτι την Τρίτη θα μάθω... Πάντως έχω πρησμένη κοιλιά και πονακια περιόδου. Αυτά σχεδόν απο την αρχή! Τι συμπτώματα έχεις εσυ;

Αλλά όπως είπε και η Κατερίνα κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική!

Η μανα μου για παράδειγμα, δεν είχε σε καμία εγκυμοσύνη της συμπτώματα! Τίποτα όμως ούτε την παραμικρή ενόχληση! Και έκανε και 4 φυσιολογικές γέννες τη μία μάλιστα το μωρό ήταν 4,800! (Ελπίζω αυτό που κάποια  γεννάει τεράστια παιδιά να μην κληρονομείται):lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

Εγώ δεν είχα και ούτε έχω ακόμα και μπήκα στην 8η βδομάδα. Δηλαδή είναι 7+2..  η κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική.. μην σε αγχωνει.

Ναι καλέ θα τα λέμε εδώ όλα. 

Να μωρέ είναι αυτές οι χαζές σκέψεις που μας πιάνουν. Πριν κάνω την δεύτερη χοριακη το ίδιο θέμα είχα. Εναλλαγή συμπτωματων κάθε μέρα. Πήρα τη δεύτερη χοριακη που είχε τέλεια αύξηση, ηρέμησα για δύο μέρες και μετά με έπιασε ακριβώς η ίδια ανησυχία! 😲 Πάντως έγκυος δε νιώθω... Αν εξαιρέσουμε τα πονακια περιοδου και τις πολλές καούρες δεν νιώθω τίποτα απολύτως! Και τι να νιώθω θα μου πεις;;; Ξέρω και γω... Παραλογιζομαι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλά εγώ δεν ξέρω σε ποια εβδομαδα είμαι :lol: Τι μαρτυριο κι αυτό! Θεωρω οτι την Τρίτη θα μάθω... Πάντως έχω πρησμένη κοιλιά και πονακια περιόδου. Αυτά σχεδόν απο την αρχή! Τι συμπτώματα έχεις εσυ;

Αλλά όπως είπε και η Κατερίνα κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική!

Η μανα μου για παράδειγμα, δεν είχε σε καμία εγκυμοσύνη της συμπτώματα! Τίποτα όμως ούτε την παραμικρή ενόχληση! Και έκανε και 4 φυσιολογικές γέννες τη μία μάλιστα το μωρό ήταν 4,800! (Ελπίζω αυτό που κάνεις τεράστια παιδιά να μην κληρονομείται):lol:

Ωωωωω μπράβο στη μαμά σου!!! Χαχαχαχαχαχα με έκανες και γέλασα με την "κληρονομιά" !!!!

Γενικώς έχω πονακια περιοδου, λίγο ευαισθητο στήθος, και πολλές καούρες αφού φάω. Έστω και ένα τοστ. Το μόνο διαφορετικό που παρατήρησα από χθες είναι ότι πρήστηκε λίγο το στήθος αλλά όχι κάτι φοβερό! Απλά εναλλάσονται κάθε μέρα και αγχώνομαι! Γιατί σήμερα είμαι έτσι ενώ χθες ήμουν αλλιώς...και διάφορα τέτοια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η whatever είπε:

Να μωρέ είναι αυτές οι χαζές σκέψεις που μας πιάνουν. Πριν κάνω την δεύτερη χοριακη το ίδιο θέμα είχα. Εναλλαγή συμπτωματων κάθε μέρα. Πήρα τη δεύτερη χοριακη που είχε τέλεια αύξηση, ηρέμησα για δύο μέρες και μετά με έπιασε ακριβώς η ίδια ανησυχία! 😲 Πάντως έγκυος δε νιώθω... Αν εξαιρέσουμε τα πονακια περιοδου και τις πολλές καούρες δεν νιώθω τίποτα απολύτως! Και τι να νιώθω θα μου πεις;;; Ξέρω και γω... Παραλογιζομαι... 

Λογικό.... κι εγώ το ίδιο. Σε φάση θέλω να το πω στον αρραβωνιαστικό μου αύριο αλλά απο την άλλη φοβάμαι κιολας ότι δεν θα δω τίποτα  την Τριτη και θα απογοητευτει κι αυτος.... Πρεπει να βρούμε κατι να σκεφτόμαστε θετικά!

Κι εμένα ελάχιστα πρησμένο είναι το στήθος μου! Είναι αρχή ακόμα! Όλο και καποιο σύμπτωμα θα έχουμε όσο περνάνε οι εβδομάδες! Εκτός κι αν είμαστε απο τις τυχερες που δεν έχουν συμπτωματα! Μην αγχωνεσαι πάντως και η εναλλαγή συμπτωμάτων  δεν υποδηλώνει κάποιο "πρόβλημα" ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

 

 

στις πριν 5 ώρες, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

Καλώς την.

Λογικό ήταν να φανεί μόνο σάκος ήταν νωρίς. Τώρα την Πέμπτη που θα πας θα ακουσεις και καρδούλα...

Εγώ σήμερα είμαι 7 βδομάδων και 2 ημερών ακούσαμε καρδούλα. Αναγούλες δεν έχω ακόμα αλλά και στις άλλες μου εγκυμοσύνες είχα εμετούς και αναγούλες εκεί αφού έκλεισα 7 βδομάδες άρα περιμένω αυτή την βδομάδα...

Εσυ είσαι μια εβδομαδουλα πιο μπροστά ,ευχομαι να πάνε όλα τελεια για όλες μας!!!!!Εμένα αυτή είναι η πρώτη εγκυμοσύνη,μετά από ένα χρόνο προσπαθειών ήρθε κα σε εμάς το θαυματακι,έχω μια απορία όσο αφορά τις αναγούλες ενώ έχω ,όταν κοιμάμαι δεν νιώθω κάτι η δεν με ξυπνάνε οι αναγούλες αλλά όταν ξυπνάω από μόνη μ με πιάνει ναι φυσιολογικό;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Tina92 είπε:

Καλησπερα κορίτσια!!!!

εγω είμαι 6 εβδομάδων την Πέμπτη έχω ραντεβού για να δούμε το μωράκι είχα πάει πριν 2  εβδομάδες αλλά φαινόταν μόνο ο σάκος και αγχώθηκα να πω την αλήθεια αλλά ο γιατρός μ ειπαι ότι είναι ακόμα νωρίς τώρα ελπιζω να πάνε οκά καλά!!!Σήμερα ξεκίνησαν κ οι πόρτες αναγούλες εσείς σε τι κατάσταση είστε;;

Καλησπέραα καλώς ήρθες!! Μην αγχώνεσαιι, όλα καλά θα είναι!!

Εμένα δυστυχώς ξεκίνησαν πολύ νωρίς, 4η-5η εβδομάδα με εμετούς, και μετά την 6η πολύ χειρότερα πλέον ο εμετός είναι καθημερινός,με ανακατεύουν όλα και ζαλίζομαι πολύ...ελπίζω τα υπόλοιπα κορίτσια να έχετε μια ήρεμη εγκυμοσύνη, όπως η φίλη μου η οποία είναι και αυτή έγκυος τώρα και δεν έχει καταλάβει τίποτα!! 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Ναι έχεις απόλυτο δίκιο!

Αχ, με το καλό να ακούσετε την καρδούλα! Εγώ έχω πόνους περιόδου... Και δεν έχω καν δει σάκο!Οπότε καταλαβαίνεις την αγωνία μου!

Σε καταλαβαίνω απόλυτα ,εγώ ενώ έχω δει σάκο δεν έχω δει το μωράκι ακόμα και έχουμε τρελή αγωνία αλλά αυτά θέλουν υπομονή πρέπει να οπλιστούμε με πολύ από αυτήν και να το απολαύσουμε όσο γίνετε και στο τέλος θα πάνε όλα τελεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η whatever είπε:

Και γω αυτό βλέπω! Με το που ξεαγχωνομαι από κάτι βρίσκω κάτι άλλο να με προβληματίζει..... Θα τα λέμε εδώ να προβληματιζομαστε όλες μαζί!!!

Εμένα κλασικά το πρόβλημα μου είναι τα συμπτώματα... Τι μια μέρα έχω αλλά και την άλλη άλλα... Πφφφφ... Βρε κορίτσια οσες είστε στις πρώτες βδομάδες, 4ή με 6ή, έχετε συμπτώματα? 

Εμένα τώρα ξεκίνησαν και είμαι στην 6 και τα συμπτώματα που έχω είναι τρελή υπνηλία,φαντάσου δεν κοιμόμουν ποτέ το μεσημέρι και τώρα κοιμάμαι ένα 2ωρο και το βράδυ από της 8 και οι αναγούλες που έχω είναι μόνο τάση για εμετό σήμερα έφυγα και από την δουλειά μ δεν άντεξα 🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέραα καλώς ήρθες!! Μην αγχώνεσαιι, όλα καλά θα είναι!!

Εμένα δυστυχώς ξεκίνησαν πολύ νωρίς, 4η-5η εβδομάδα με εμετούς, και μετά την 6η πολύ χειρότερα πλέον ο εμετός είναι καθημερινός,με ανακατεύουν όλα και ζαλίζομαι πολύ...ελπίζω τα υπόλοιπα κορίτσια να έχετε μια ήρεμη εγκυμοσύνη, όπως η φίλη μου η οποία είναι και αυτή έγκυος τώρα και δεν έχει καταλάβει τίποτα!! 😍

Καλησπερα!!!!!

εγω έχω τάσης προς το παρών όχι εμετούς αλλά και αυτές είναι ενοχλητικές και κοιμάμαι πολύ,λένε ότι όλο αυτό διαρκεί μέχρι τον τρίτο μήνα και μετά φεύγουν εγώ αγχώνομαι γενικά πολύ αλλά τώρα αυτό που σκέφτομαι είναι ας είναι καλά το μωράκι και θα τα ανεχτώ όλα 🙃

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...