Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

στις πριν 17 ώρες, ο/η Tina92 είπε:

Καλησπερα κορίτσι,

εγω έχω από προχθές π υποφέρω τα βραδιά αφού νομίζω ότι με πιάνουν οι πόνοι τοκετού με πιάνει πόνος σαν αυτόν της διάρροιας αλλά δεν είναι διάρροια,και πετρώνει όλη η κοιλιά μου δεν έχω πάει ακόμα στο μαιευτήριο γιατί μετά υποχωρούν κ δεν θέλω να με στείλουν πάλι σπίτι τώρα αν γίνουν πιο συχνοί θα πάω τώρα είμαι 38+5,εντωμεταξύ όταν ο άντρας μ βάζει το κεφάλι στην κοιλιά ακούει κανονικά την καρδούλα της κ μετράμε πλέον μόνοι μας τους παλμούς της,πλέον οι ορμόνες μου μ το έχουν γυρίσει σε κλάμματα θέλω να την πάρω επιτέλους στην αγκαλιά μου...σκεψου ότι δεν φοβάμαι κ δεν σκέφτομαι καθόλου το πως θα γεννήσω αρκεί να ήμαστε καλά κ να την κρατήσω επιτέλους στην αγκαλια μου!!!

παντως γενικά αυτά τα πονάκια είναι φυσιολογικοτατα,

Καταλαβαα...

Και εγώ λέω ότι είναι φυσιολογικά αυτά τα πονακια(βασικά ήταν πολυ πολυ πολυ μικρά) αλλιώς θα έπαιρνα το γιατρό... Είπα να σας ρωτησω... Δεν τα ένιωσα βέβαια σαν αίσθηση πονου διάρροιας που λέτε... 

Αυτο που ακουει την καρδούλα ποσο γλυκο..... 

Εμενα την προηγουμενη εβδομάδα που είχε προσπαθησει ο άντρας μου να ακουσει, δεν είχε ακουσει, αν και είχα διαβασει οτι στην εβδομάδα που ήμουν κ καλα μπορουσε... 

Εμενα αν σε παρηγορει οι ορμόνες οι δείξεις μου κάνουν παρτυ από τον 7ο μη σου πω 6ο....

Λογικο πάντως.... Κάνε λίγο υπομονή!!! Είσαι πολυ κοντά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η whatever είπε:

Και σε μένα ακριβώς έτσι είναι ο μπέμπης. Ο γιατρός στον υπέρηχο μου ειπε ότι το μωρό κοιτάει ακόμη τα αστέρια! Φαντάζομαι όταν γυρίσει και κοιτάει πλάτη θεωρούμε ότι έχει εμπεδωθεί; Ξέχασα να ρωτήσω τον γιατρό.

Περίμενε να δεις και τον επόμενο υπέρηχο. Μπορεί να μη συνεχίσει να παίρνει με τον ίδιο ρυθμο. Άσε που υπάρχει και απόκλιση

Χιχιχιχιχι καλέ μη νομίζεις, ένα copy paste το κάνω και απλά διορθώνω και συμπληρώνω

@Xrita και γω έχω από χθες το βράδυ πονακια, ακριβώς όπως τα περιγράφει και η Τίνα, και κάποιες συσπάσεις, αλλά ακανόνιστες και κάποιες φορές μέσα στη μέρα. Είναι φυσιολογικές και δεν αγχωνόμαστε προς το παρόν! 

Πολύ σύντομα θα την έχετε και σεις κορίτσι μου στα χέρια σας. Και άσε τις ορμόνες τώρα να κάνουν πάρτυ! Έτσι κι αλλιώς το πάρτυ συνεχίζεται και μετά τον τοκετό!

Τέλειος βγήκε και στο βάρος του μπέμπης! Και ψηλό παλικαρακι απ' ότι είδα μετά!!! 

Με το καλό να βγείτε αύριο και να πάτε σπιτάκι σας!!! 💗 

Τα περισσότερα μωράκια ανεβάζουν λίγο ίκτερο. Αφού μπήκε και στη λάμπα μια χαρά θα είναι ο μπέμπης! 

Έλα ρε ο γλυκούλης από τώρα δείχνει ότι θα είναι ένας cool τυπακος!!! 

Αγάπη να ξέρεις έκλαψα λίγο στο σημείο ανάλυσης του ζωδιακού χάρτη! 🤣  Όταν με το καλό γεννήσω θα σου στείλω και τις λεπτομέρειες να πεις και τα δικά μας! 

Αλήθεια το εννοείς το καθόλου; Τρομάζω.....

 

Καταλαβα ρε κορίτσι.... 

Δεν ανησυχησα ουτε εγώ, γιατί ήταν ανεπαισθητες ενοχλήσεις... 

Δηλαδη κ εσυ τα πονακια τα περιγραφεις σαν ενόχληση διάρροιας;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η whatever είπε:

Καλώς να ορίσετε μικρουλια!!! (ΠΗΤ)

@Princess28 ==> 2/9 💗 👶 αγόρι!

@Mammatobe ==>3/9💗 👶αγόρι! 

@ΚατεριναΣκ ==> 9/9 💗 👶 αγόρι!

@Tina92 ==> 15/9 💗👶 κορίτσι! 

@Roula2410==>16/9💗👶κορίτσι!

@Efi30 ==> 20/9 💗 👶 αγόρι!

@whatever ==> 22/9 💗👶 αγόρι!

@@nn@ ==> 25/9 💗 👶 αγόρι!

@Dimitra91 ==>25/9💗👶κορίτσι!

@Xrita ==> 27/9 💗 👶 αγόρι!

@Κορτας ==> 29/9 💗 👶 κορίτσι! 

@Princess28 @ΚατεριναΣκ @Roula2410 κορίτσια θυμηστε μου ημερομηνία γέννησης γιατί είναι παιδεμα να ψάχνω τα μηνύματα!

23/8 εμείς.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου πώς είστε;

Κανένα νέο από κάποια κοπέλα;

Εγώ είμαι ακόμα στο μαιευτήριο! Σήμερα ήταν να βγούμε αλλά ανέβηκε ο ίκτερος στον μικρό και μείναμε και σήμερα να κάνει φωτοθεραπεία! Ελπίζω να βγούμε αύριο, λογικά θα βγούμε δηλαδή, 1 μέρα τα κρατάνε για φωτοθεραπεία! Ανυπομονώ να πάμε σπίτι μας ❤️❤️

Κατά τα άλλα είμαστε ξετρελαμένοι με το μωράκι, είναι μια γλύκα ανυπομονώ για την ώρα που τον έχω μαζί μου! 💙🥰

Ξέχασα να σας πω ότι γεννήθηκε 54 εκατ. και 3330 γραμ. ο κούκλος μας! Ψηλό και αδύνατο όπως μας είχε πει ο γυναικολόγος ☺️ Και όχι πολύ βαρύ ευτυχώς αλλά δεν γλίτωσα την περινεοτομή!

Πολύ καλές οι μετρήσεις του, και ζωδιακά Παρθένος με ωροσκόπο Υδροχόο...πολύ χάρηκα για να χαλαρώσει λίγο τους ψυχαναγκασμούς του Παρθένου κ το κόλλημα με την καθαριότητα κ τη λεπτομέρεια χαχα...άσε που οι Υδροχόοι είναι και άνθρωποι της παρέας,των φίλων, ανεξάρτητοι και ανθρωπιστές..θα’ναι πιο χαλαρός και δυναμικός...αν κ το ξέραμε πόσο χαλαρός είναι γιατί όλη την ώρα του τοκετού ήταν ατάραχος...ούτε την ώρα του μεγάλου σπρωξίματος δεν άλλαξαν οι παλμοί του, ενώ σε όλα ή πέφτουν οι παλμοί ή παθαίνουν ταχυπαλμία..🤣

Αχ ανυπομονώ να πάμε σπίτι μας και να είμαι όλη την ώρα μαζί του να κάνουμε ό,τι θέλουμε κ να πηγαίνουμε βόλτες με τον μπαμπά μας 🥰💙

Σας στέλνω τα νέα μου τώρα που βρήκα λίγο χρόνο γιατί εδώ και 3 μέρες δεν έχω κοιμηθεί καθόλου..!! Προετοιμαστείτε 😄

Καλημερα... 

Με το καλό να πάτε σπίτι σας.... 

Εκανες rooming in και για αυτό δεν κοιμήθηκες;;;;;δε σε ρωτήσαμε... 

Ελπιζω να είσαι καλυτερα με τις θήλες... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Xrita είπε:

Καλημερα... 

Με το καλό να πάτε σπίτι σας.... 

Εκανες rooming in και για αυτό δεν κοιμήθηκες;;;;;δε σε ρωτήσαμε... 

Ελπιζω να είσαι καλυτερα με τις θήλες... 

 

Καλησπέρα!!

Ήρθαμε επιτέλους σπίτι μας ❤️❤️

Ναι έκανα rooming in, αλλά δεν κοιμήθηκα και λόγω του μωρού και λόγω του πόνου...

Με τις θηλές καλύτερα λίγο, έχω κάνει χίλια δυο πράγματα για να φτιάξουν γιατί θέλω πολύ να θηλάσω, και ευτυχώς μέχρι στιγμής είναι λίγο καλύτερα..σήμερα θήλασα πάλι χωρίς ψευδοθηλή που έβαζα τις τελευταίες μέρες..ελπίζω να τα καταφέρω να μην ερεθιστούν άλλο και να μην πετρώσει το στήθος μου επίσης γιατί εκεί πάλι πονάει πολύ...

Πώς είσαι εσύ κορίτσι μου;; Πώς πάει η εγκυμοσύνη; Κοντεύεις; 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/9/2020 at 11:49 ΜΜ, ο/η whatever είπε:

Και σε μένα ακριβώς έτσι είναι ο μπέμπης. Ο γιατρός στον υπέρηχο μου ειπε ότι το μωρό κοιτάει ακόμη τα αστέρια! Φαντάζομαι όταν γυρίσει και κοιτάει πλάτη θεωρούμε ότι έχει εμπεδωθεί; Ξέχασα να ρωτήσω τον γιατρό.

Περίμενε να δεις και τον επόμενο υπέρηχο. Μπορεί να μη συνεχίσει να παίρνει με τον ίδιο ρυθμο. Άσε που υπάρχει και απόκλιση

Χιχιχιχιχι καλέ μη νομίζεις, ένα copy paste το κάνω και απλά διορθώνω και συμπληρώνω

@Xrita και γω έχω από χθες το βράδυ πονακια, ακριβώς όπως τα περιγράφει και η Τίνα, και κάποιες συσπάσεις, αλλά ακανόνιστες και κάποιες φορές μέσα στη μέρα. Είναι φυσιολογικές και δεν αγχωνόμαστε προς το παρόν! 

Πολύ σύντομα θα την έχετε και σεις κορίτσι μου στα χέρια σας. Και άσε τις ορμόνες τώρα να κάνουν πάρτυ! Έτσι κι αλλιώς το πάρτυ συνεχίζεται και μετά τον τοκετό!

Τέλειος βγήκε και στο βάρος του μπέμπης! Και ψηλό παλικαρακι απ' ότι είδα μετά!!! 

Με το καλό να βγείτε αύριο και να πάτε σπιτάκι σας!!! 💗 

Τα περισσότερα μωράκια ανεβάζουν λίγο ίκτερο. Αφού μπήκε και στη λάμπα μια χαρά θα είναι ο μπέμπης! 

Έλα ρε ο γλυκούλης από τώρα δείχνει ότι θα είναι ένας cool τυπακος!!! 

Αγάπη να ξέρεις έκλαψα λίγο στο σημείο ανάλυσης του ζωδιακού χάρτη! 🤣  Όταν με το καλό γεννήσω θα σου στείλω και τις λεπτομέρειες να πεις και τα δικά μας! 

Αλήθεια το εννοείς το καθόλου; Τρομάζω.....

 

Όταν μπει στη λεκάνη λέμε ότι έχει εμπεδωθεί...τώρα το πού θα κοιτάει απλά δυσκολεύει ή διευκολύνει τη γέννα...

Ναι τέλειος και σε βάρος και σε ύψος 💕☺️

Ήρθαμε σπίτι μας ❤️❤️ Έπεσε ο ίκτερος από το 14,5 στο 10,3 , και επίσης πήρε 110 γρ!! Είχε πέσει χθες στα 3110 και πήγε σήμερα 3220!!

Χαχαχα οκ να μου στείλεις 🤣🤣 πολύ κουλ τυπάκος ναι ο γιος μου 😍

Ε καμια ώρα δύο τη μέρα ..μην τρομάζεις απλά προετοιμάσου για ξενύχτια 😛😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!

@whatever @Efi30 @Princess28 Ναι έχετε δίκιο όλα παίζουν! Και υπάρχουν και οι αποκλίσεις πάντα! Οπότε απλά περιμένουμε... Ουσιαστικά έχω ακόμα καιρό καθώς είναι 37 κ 4 σήμερα! Tην Παρασκευή είπε ότι θα με δει κολπικά, ελπίζω να μην πονέσω πολύ!

Princess μου, να χρησιμοποιείς λανολίνη (αν και λογικα αυτό το ξέρεις ήδη), επίσης τώρα που πήγατε στο σπιτάκι σας, θα βρείτε τους ρυθμούς σας  και θα κάνετε τους πιο τέλειους θηλασμούς!!!!!! Τρώει μια χαρά ο μπέμπης σας αφού πήρε 110γρ!!! Μπράβοοοο 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!

@whatever @Efi30 @Princess28 Ναι έχετε δίκιο όλα παίζουν! Και υπάρχουν και οι αποκλίσεις πάντα! Οπότε απλά περιμένουμε... Ουσιαστικά έχω ακόμα καιρό καθώς είναι 37 κ 4 σήμερα! Tην Παρασκευή είπε ότι θα με δει κολπικά, ελπίζω να μην πονέσω πολύ!

Princess μου, να χρησιμοποιείς λανολίνη (αν και λογικα αυτό το ξέρεις ήδη), επίσης τώρα που πήγατε στο σπιτάκι σας, θα βρείτε τους ρυθμούς σας  και θα κάνετε τους πιο τέλειους θηλασμούς!!!!!! Τρώει μια χαρά ο μπέμπης σας αφού πήρε 110γρ!!! Μπράβοοοο 🥰

Κορίτσια καλησπέρα!!! 

Εχω καιρό να μπω! Ετρεχα με την δουλειά και με δουλειές! 

Ειμαι τώρα στην 38η(37 και 4)εβδομάδα. 

Εχω την επόμενη Τρίτη ραντεβού στο γιατρό για καρδιοτοκογραφημα και κολπική εξέταση. 

Εχετε και εσείς επώδυνες συσπάσεις Braxton Hicks? 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!

@whatever @Efi30 @Princess28 Ναι έχετε δίκιο όλα παίζουν! Και υπάρχουν και οι αποκλίσεις πάντα! Οπότε απλά περιμένουμε... Ουσιαστικά έχω ακόμα καιρό καθώς είναι 37 κ 4 σήμερα! Tην Παρασκευή είπε ότι θα με δει κολπικά, ελπίζω να μην πονέσω πολύ!

Princess μου, να χρησιμοποιείς λανολίνη (αν και λογικα αυτό το ξέρεις ήδη), επίσης τώρα που πήγατε στο σπιτάκι σας, θα βρείτε τους ρυθμούς σας  και θα κάνετε τους πιο τέλειους θηλασμούς!!!!!! Τρώει μια χαρά ο μπέμπης σας αφού πήρε 110γρ!!! Μπράβοοοο 🥰

Έχω λανολίνη, και κοχύλια, και ψευδοθηλές, και γάλα βάζω πάνω που κάνει καλό, και αφήνω το στήθος ελεύθερο να αερίζεται, και πήρα κ μια άλλη κρέμα που μου είπαν στο μαιευτήριο κορτιζονούχα και ήταν θαυματουργή...τα πάμε καλύτερα, ελπίζω να μείνει έτσι..έψαξα και βρήκα τα πάντα γιατί ήθελα να φτιάξει η κατάσταση δεν ήθελα να δώσω ξένο..ευχαριστούμε ❤️❤️

Δε θα πονέσεις με την κολπική εξέταση μη φοβάσαι, το πολύ λίγο να ενοχληθείς αν το κάνει έντονα!! Άντε να δούμε τι θα σου πει 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η @nn@ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!! 

Εχω καιρό να μπω! Ετρεχα με την δουλειά και με δουλειές! 

Ειμαι τώρα στην 38η(37 και 4)εβδομάδα. 

Εχω την επόμενη Τρίτη ραντεβού στο γιατρό για καρδιοτοκογραφημα και κολπική εξέταση. 

Εχετε και εσείς επώδυνες συσπάσεις Braxton Hicks? 

 

Είμαστε ακριβώς μαζί κι εγώ 37 κ 4 είμαι! Και δεν έχω ακόμα επώδυνες Braxton Hicks αν και η γιατρός είπε ότι θα έχω απο εδω και πέρα! Την παρασκευη έχω υπέρηχο και κολπική εξέταση!

Εσυ έχεις επώδυνες συσπάσεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα!!

Ήρθαμε επιτέλους σπίτι μας ❤️❤️

Ναι έκανα rooming in, αλλά δεν κοιμήθηκα και λόγω του μωρού και λόγω του πόνου...

Με τις θηλές καλύτερα λίγο, έχω κάνει χίλια δυο πράγματα για να φτιάξουν γιατί θέλω πολύ να θηλάσω, και ευτυχώς μέχρι στιγμής είναι λίγο καλύτερα..σήμερα θήλασα πάλι χωρίς ψευδοθηλή που έβαζα τις τελευταίες μέρες..ελπίζω να τα καταφέρω να μην ερεθιστούν άλλο και να μην πετρώσει το στήθος μου επίσης γιατί εκεί πάλι πονάει πολύ...

Πώς είσαι εσύ κορίτσι μου;; Πώς πάει η εγκυμοσύνη; Κοντεύεις; 😊

Αντε μπράβο, ωραία😍😘! Θα το βρεις σιγά σιγά λογικά.... 

Γιατι να πετρεωσει;;;Αφου θηλάζεις.... Λένε ότι πετρωνει, αν δε θηλάζεις πολυ(καλά, δεν ξέρω κι όλας).... 

Εγω εχω τελευταία κάτι πονακια περιοδου.. Πήρα τη μαία χτες αλλά επιμένει ότι δεν είναι πονοι τοκετου... Βέβαια δεν είναι έντονα, αλλά αισθάνομαι συνέχεια ή αν διαστήματα ότι θα έρθει η περιοδος... Μετα το μεσημέρι παλι σήμερα μου περασε τελείως... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Xrita είπε:

Αντε μπράβο, ωραία😍😘! Θα το βρεις σιγά σιγά λογικά.... 

Γιατι να πετρεωσει;;;Αφου θηλάζεις.... Λένε ότι πετρωνει, αν δε θηλάζεις πολυ(καλά, δεν ξέρω κι όλας).... 

Εγω εχω τελευταία κάτι πονακια περιοδου.. Πήρα τη μαία χτες αλλά επιμένει ότι δεν είναι πονοι τοκετου... Βέβαια δεν είναι έντονα, αλλά αισθάνομαι συνέχεια ή αν διαστήματα ότι θα έρθει η περιοδος... Μετα το μεσημέρι παλι σήμερα μου περασε τελείως... 

Ναι ελπίζω ❤️❤️

Ε αν έχεις πολύ γάλα και μια ώρα μου είπε η αδερφή μου να μη θηλάσεις μπορεί να πετρώσει..τώρα δε ξέρω..θα δούμε..εγώ κάνω αυτά που μου είπε η μαία για να μην πετρώσει!

Πονάκια περιόδου μπορεί να είναι οι προπαρασκευαστικές..θα νιώθεις την κοιλιά σου να σκληραίνει μαζί με πόνους περιόδου, και αυτά θα έρθουν ανα τακτά διαστήματα..δηλαδή ανά 10 λεπτά, ανά 5 κλπ..αν τα έχεις ακανόνιστα πχ μια τώρα μια μετά από 2 λεπτά μια μετά από 1 ώρα δεν είναι τοκετού...βασικά αν είναι πόνοι τοκετού δε θα περάσουν, απλά σιγά σιγά θα γίνονται πιο έντονοι, αυτό να θυμάσαι 😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Ναι ελπίζω ❤️❤️

Ε αν έχεις πολύ γάλα και μια ώρα μου είπε η αδερφή μου να μη θηλάσεις μπορεί να πετρώσει..τώρα δε ξέρω..θα δούμε..εγώ κάνω αυτά που μου είπε η μαία για να μην πετρώσει!

Πονάκια περιόδου μπορεί να είναι οι προπαρασκευαστικές..θα νιώθεις την κοιλιά σου να σκληραίνει μαζί με πόνους περιόδου, και αυτά θα έρθουν ανα τακτά διαστήματα..δηλαδή ανά 10 λεπτά, ανά 5 κλπ..αν τα έχεις ακανόνιστα πχ μια τώρα μια μετά από 2 λεπτά μια μετά από 1 ώρα δεν είναι τοκετού...βασικά αν είναι πόνοι τοκετού δε θα περάσουν, απλά σιγά σιγά θα γίνονται πιο έντονοι, αυτό να θυμάσαι 😄

Ελπίζω να μη πετρεωνει το γάλα τόσο ευκολα όσο περιγραφεις 😥😥😥😥😥

Αφου έκανες ο, τι ειπε η μαία, μια χαρουλα... 

Ναι πηρα τη μαία κ έλεγε ότι έπρεπε να ποναω χαμηλά κ να πετρωνει ταυτόχρονα η κοιλια... Και ότι αυτός ο πονος κρατά ένα λεπτο,ενω εμένα κρατουσε περισσοτερο....Εγώ είχα σα συνεχόμενο πονο περιοδου που ερχόταν κ έφευγε αλλά δε κρατουσε ένα λεπτο... Απλα Τρόμαξα γιατί ο άντρας μου ηταν για δουλειά κ χτες που με έπιασε κ σημερα και είμαι μια ώρα μακριά από το γιατρό. .. 

Πο πο ξυπνια τέτοια ώρα ε;;;Δε κοιμάται ο μπεμπακος;;;;

Εγω ξυπνησα από τάση για εμετό😓😓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η @nn@ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!! 

Εχω καιρό να μπω! Ετρεχα με την δουλειά και με δουλειές! 

Ειμαι τώρα στην 38η(37 και 4)εβδομάδα. 

Εχω την επόμενη Τρίτη ραντεβού στο γιατρό για καρδιοτοκογραφημα και κολπική εξέταση. 

Εχετε και εσείς επώδυνες συσπάσεις Braxton Hicks? 

 

Εγω δεν είμαι σίγουρη ότι τις έχω νιώσει ακριβως... 

Τωρα ξεκίνησα να έχω πονακια περιοδου ενοχλητικα... Αυτά εννοεις ή πετρωματα;;Πετρωματα έχω πολυ καιρό... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Είμαστε ακριβώς μαζί κι εγώ 37 κ 4 είμαι! Και δεν έχω ακόμα επώδυνες Braxton Hicks αν και η γιατρός είπε ότι θα έχω απο εδω και πέρα! Την παρασκευη έχω υπέρηχο και κολπική εξέταση!

Εσυ έχεις επώδυνες συσπάσεις;

Ναι έχω επώδυνες Braxton Hicks από την 36 εβδομάδα ειδικά το βράδυ. 

Κρατάνε ένα λεπτό περιπου. 

Και την τελευταία εβδομάδα πονανε και τα δάχτυλα μου. Ειδικά το πρωι δεν κλείνουν. Εχει καμια σας παρομοιο συμπτωμα?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Xrita είπε:

Ελπίζω να μη πετρεωνει το γάλα τόσο ευκολα όσο περιγραφεις 😥😥😥😥😥

Αφου έκανες ο, τι ειπε η μαία, μια χαρουλα... 

Ναι πηρα τη μαία κ έλεγε ότι έπρεπε να ποναω χαμηλά κ να πετρωνει ταυτόχρονα η κοιλια... Και ότι αυτός ο πονος κρατά ένα λεπτο,ενω εμένα κρατουσε περισσοτερο....Εγώ είχα σα συνεχόμενο πονο περιοδου που ερχόταν κ έφευγε αλλά δε κρατουσε ένα λεπτο... Απλα Τρόμαξα γιατί ο άντρας μου ηταν για δουλειά κ χτες που με έπιασε κ σημερα και είμαι μια ώρα μακριά από το γιατρό. .. 

Πο πο ξυπνια τέτοια ώρα ε;;;Δε κοιμάται ο μπεμπακος;;;;

Εγω ξυπνησα από τάση για εμετό😓😓

Αυτό ακριβώς ένιωθα κ εγώ κ όσο πήγαινε γινόταν πιο ανυπόφορος ο πόνος..δε ξέρω αν ξεκινήσει φυσιολογικά ο τοκετός αν πονάς λιγότερο..αλλά εγώ δεν άντεχα...νόμιζα ότι πόναγα πριν, αλλά μόλις ήρθε αυτό κατάλαβα τι πάει να πει πόνος...δε μπορώ να σου περιγράψω δεν αντέχεται καθόλου.

Άσε μωρέ ξυπνάει μες τη νύχτα για πολλές ώρες..δε κοιμόμαστε και πολύ..αλλά είναι γλύκας τι να κάνεις; Πάντως πραγματικά τη νύχτα υποφέρουμε 😂 το κακό εμένα είναι ότι θέλει να θηλάζει πολύ ώρα, δε θηλάζει 20 λεπτά πχ αλλά μπορεί να κάτσει κ 1-2 ώρες στο στήθος..κ αν τον βγάλω κλαίει συνήθως...κ αυτό και μου ερεθίζει τις θηλές και νιώθω ότι όλη μέρα δεν κάνω τπτ άλλο απλά θηλάζω..!! 

Πωπω σου είπα κι εγώ ότι την ώρα που γένναγα έκανα 2 φορές εμετό ε; Από την πίεση μάλλον.. Μέχρι που μου έβαλαν αντιεμετικό στον ορό 😂 Άσε πολύ επώδυνο τοκετό είχα..γιατί κράτησε πολλές ώρες οπότε πόνεσα πολύ και έφευγε κ η επισκληρίδιος ανά διαστήματα..τουλάχιστον εσύ με την καισαρική θα το γλιτώσεις αυτό..μετά ίσως πονέσεις λίγο, αλλά κι εγώ πονάω τόσες μέρες στην τομή να ξέρεις που δεν έκανα καισαρική

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Αυτό ακριβώς ένιωθα κ εγώ κ όσο πήγαινε γινόταν πιο ανυπόφορος ο πόνος..δε ξέρω αν ξεκινήσει φυσιολογικά ο τοκετός αν πονάς λιγότερο..αλλά εγώ δεν άντεχα...νόμιζα ότι πόναγα πριν, αλλά μόλις ήρθε αυτό κατάλαβα τι πάει να πει πόνος...δε μπορώ να σου περιγράψω δεν αντέχεται καθόλου.

Άσε μωρέ ξυπνάει μες τη νύχτα για πολλές ώρες..δε κοιμόμαστε και πολύ..αλλά είναι γλύκας τι να κάνεις; Πάντως πραγματικά τη νύχτα υποφέρουμε 😂 το κακό εμένα είναι ότι θέλει να θηλάζει πολύ ώρα, δε θηλάζει 20 λεπτά πχ αλλά μπορεί να κάτσει κ 1-2 ώρες στο στήθος..κ αν τον βγάλω κλαίει συνήθως...κ αυτό και μου ερεθίζει τις θηλές και νιώθω ότι όλη μέρα δεν κάνω τπτ άλλο απλά θηλάζω..!! 

Πωπω σου είπα κι εγώ ότι την ώρα που γένναγα έκανα 2 φορές εμετό ε; Από την πίεση μάλλον.. Μέχρι που μου έβαλαν αντιεμετικό στον ορό 😂 Άσε πολύ επώδυνο τοκετό είχα..γιατί κράτησε πολλές ώρες οπότε πόνεσα πολύ και έφευγε κ η επισκληρίδιος ανά διαστήματα..τουλάχιστον εσύ με την καισαρική θα το γλιτώσεις αυτό..μετά ίσως πονέσεις λίγο, αλλά κι εγώ πονάω τόσες μέρες στην τομή να ξέρεις που δεν έκανα καισαρική

Αχ, υπομονή.... Τι να κάνεις.... Σημασία εχει  ότι του αρέσει να θηλάζει κ σιγά σιγά θα βρείτε μια σειρά... Φαγανος ε;;;Άκου μια δυο ωρες;;;;;;🤣😜😋καλε δε νυσταζει να κοιμηθεί κάθεται μια ώρα στο στηθος;;;απιστευτο.... Ναι, μας τα είπες για τον τοκετό, ηρωίδα βρε κοριτσι.... Μόνο ο εμετος σου έλειπε,δε σε άφησε ουτε στο τέλος ρε γαμωτο.... Σημασία έχει ότι πέρασε τώρα.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η @nn@ είπε:

Ναι έχω επώδυνες Braxton Hicks από την 36 εβδομάδα ειδικά το βράδυ. 

Κρατάνε ένα λεπτό περιπου. 

Και την τελευταία εβδομάδα πονανε και τα δάχτυλα μου. Ειδικά το πρωι δεν κλείνουν. Εχει καμια σας παρομοιο συμπτωμα?

 

Εμενα οταν ξυπναω ειναι πρησμενα τα δαχτυλα των χεριων μου τωρα τελευταία κ δεν κλεινουν καλα αλλα μετα από λιγο επανερχονται!Ειναι φυσιολογικο ομως! όπως και οι επώδυνες braxton hicks! Ποτε ξαναπας γιατρο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Εμενα οταν ξυπναω ειναι πρησμενα τα δαχτυλα των χεριων μου τωρα τελευταία κ δεν κλεινουν καλα αλλα μετα από λιγο επανερχονται!Ειναι φυσιολογικο ομως! όπως και οι επώδυνες braxton hicks! Ποτε ξαναπας γιατρο?

Καλημέρα!

Θα παω αυριο τελικά. 

Ηταν να παω την Τρίτη αλλά μου άλλαξε το ραντεβού για νωρίτερα. 

Εμενα πονανε όλη μέρα τα δάχτυλα μου. Δεν επανέρχονται μέσα στην ημέρα. Βελτιώνονται λίγο μόνο. 

Και εσυ αυριο δε θα πας? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η @nn@ είπε:

Καλημέρα!

Θα παω αυριο τελικά. 

Ηταν να παω την Τρίτη αλλά μου άλλαξε το ραντεβού για νωρίτερα. 

Εμενα πονανε όλη μέρα τα δάχτυλα μου. Δεν επανέρχονται μέσα στην ημέρα. Βελτιώνονται λίγο μόνο. 

Και εσυ αυριο δε θα πας? 

Καλημερα!!!

Ναι κι εγω αύριο εχω ραντεβού και αγχώνομαι να δω τι θα μου πει! Εγω κανω και καθε εβδομαδα εξετασεις ουρων γτ η πιεση μου τωρα τον τελευταίο μηνα ειναι οριακή οποτε το παρακολουθούμε για σιγουριά.

Μην αγχώνεσαι τιποτα δεν θα ειναι λογικά! Η κουμπαρα κου ειχε το ίδιο συμπτωμα και δεν ηταν τίποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/9/2020 at 11:57 ΜΜ, ο/η whatever είπε:

Καλώς να ορίσετε μικρουλια!!! (ΠΗΤ)

@Princess28 ==> 2/9 💗 👶 αγόρι!

     👣 Γέννησε 3/9 👨‍👩‍👦

@Mammatobe ==>3/9💗 👶αγόρι! 

@ΚατεριναΣκ ==> 9/9 💗 👶 αγόρι!

@Tina92 ==> 15/9 💗👶 κορίτσι! 

@Roula2410==>16/9💗👶κορίτσι!

@Efi30 ==> 20/9 💗 👶 αγόρι!

@whatever ==> 22/9 💗👶 αγόρι!

@@nn@ ==> 25/9 💗 👶 αγόρι!

@Dimitra91 ==>25/9💗👶κορίτσι!

@Xrita ==> 27/9 💗 👶 αγόρι!

@Κορτας ==> 29/9 💗 👶 κορίτσι! 

🥰😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Τι κάνετε;

Τα δικά μας νέα...

Ήρθε σήμερα κ η παιδίατρος, όλα καλά μας είπε ☺️ Και είχε μείνει γιατί ήταν πολύ ήρεμος...μας είπε ότι είναι η δεύτερη φορά που εξετάζει μωρό και δεν κλαίει, έχει πολύ ηρεμία σαν μωρό λέει 😄 Αλλά τον έβλεπε μετά λέει είναι πολύ ξύπνιος θα γίνει ζωηρός να ξέρετε..μπορεί να είναι ήρεμος αλλά θα είναι ζωηρός..☺️

Εντωμεταξύ ήρθε να του κάνει και μετρήσεις (βάρος, ύψος και περίμετρο κεφαλής)..τα οποία στο μαιευτήριο μας είπαν 3330γρ βάρος, 54εκατ ύψος και 36 περίμετρο κεφαλής..βλέπει το μωρό λέει για να δούμε είναι τόσο;γιατί της φάνηκε πιο μικρούλης...μετράει το κεφάλι λέει 36..μετράει το ύψος λέει όντως είναι 54εκ...με αυτές τις μετρήσεις λέει θα περίμενε κανείς περισσότερο βάρος..αλλά είναι αδυνατούλης 😄 στην καμπύλη δηλαδή στο βάρος είναι ακριβώς στο μέσο όρο, η περίμετρος κεφαλής πιο πάνω, και το ύψος πάνω πάνω δηλαδή είναι από τα ψηλότερα παιδιά που γεννιούνται είπε..ο γλυκούλης μου..💙

Τώρα θα μας δει στις 30-40 μέρες πάλι, και στους 2 μήνες θα κάνουμε το πρώτο εμβόλιο!

Το μόνο που θα κοιτάμε τώρα και θέλει να της στείλουμε αύριο να της πούμε, είναι το βάρος και αν θα κάνει κακάκια..γιατί από όταν βγήκαμε απ’το μαιευτήριο δεν έχει κάνει ο μικρούλης..ενώ στο μαιευτήριο έκανε κανονικά..

Το βάρος του με τη δική μας ζυγαριά είναι ακόμη 3220γρ, δεν έχει χάσει απ’όταν βγήκαμε από το μαιευτήριο δηλαδή, με της γιατρού είναι 3290γρ δηλαδή πιο πάνω..όπως και να’χει το καλό είναι ότι δεν έχει χάσει μας είπε, αυτό μας νοιάζει! Απλά να το μετράμε μέχρι να πάει πάλι σε βάρος όσο γεννήθηκε, 3330γρ δηλαδή..τη 14η μέρα περίπου επανέρχονται πάλι στο βάρος που γεννήθηκαν..!

Αυτάα κατά τα άλλα θηλάζουμε αποκλειστικά, ο πόνος σιγά σιγά περνάει και είμαι κάθε μέρα και καλύτερα, επισκέψεις έχουμε κάποιες από φίλους κ συγγενείς, και το μωράκι μας είναι ένας κούκλος, με ένα μικρό στρογγυλό κεφαλάκι,παρόλο που έχει μεγάλη περίμετρο δε φαίνεται μεγάλο, και τα χαρακτηριστικά του όλα συμμετρικά και γλυκούλικα, δεν χορταίνουμε να τον κοιτάμε!!! 🥰💙💙💙

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Xrita είπε:

Αχ, υπομονή.... Τι να κάνεις.... Σημασία εχει  ότι του αρέσει να θηλάζει κ σιγά σιγά θα βρείτε μια σειρά... Φαγανος ε;;;Άκου μια δυο ωρες;;;;;;🤣😜😋καλε δε νυσταζει να κοιμηθεί κάθεται μια ώρα στο στηθος;;;απιστευτο.... Ναι, μας τα είπες για τον τοκετό, ηρωίδα βρε κοριτσι.... Μόνο ο εμετος σου έλειπε,δε σε άφησε ουτε στο τέλος ρε γαμωτο.... Σημασία έχει ότι πέρασε τώρα.... 

Χαχα ναι και υπναράς όμως 😄 ή θα ξυπνήσει κ δε θα κοιμάται, ή θα κοιμάται όλη νύχτα και αν δεν τον ξυπνήσω δε ξυπνάει..φαντάσου χθες κοιμήθηκε 2, έβαλα ξυπνητήρι εγώ στις 5 τον ξύπνησα να τον ταίσω, κοιμήθηκε πάλι μετά έβαλα ξυπνητήρι στις 9..από μόνος του δεν ξύπναγε 😄 προχθές όμως μας είχε ξύπνιους μέχρι τις 5μιση το πρωί, και μετά ξύπνησα εγώ 10 κ μισή κ δεν είχε ξυπνήσει ακόμα..σηκώθηκα πλύθηκα κ στις 11 τον ξύπνησα να τον ταίσω..και χθες έβαλα ξυπνητήρι γιατί δεν κάνει να χάνει γεύματα. Φαντάσου τώρα κοιμάται πάλι 3 ώρες κ θα τον ξυπνήσω εγώ τώρα να φάει..αν κ η γιατρός μας ειπε σήμερα στις 2 ώρες να τον ξυπνάω μες τη μέρα και στις 3 ώρες τη νύχτα.

Ναι πάλι καλά πέρασε τώρα 😄 Εσύ τελικά πότε πας για καισαρική;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Χαχα ναι και υπναράς όμως 😄 ή θα ξυπνήσει κ δε θα κοιμάται, ή θα κοιμάται όλη νύχτα και αν δεν τον ξυπνήσω δε ξυπνάει..φαντάσου χθες κοιμήθηκε 2, έβαλα ξυπνητήρι εγώ στις 5 τον ξύπνησα να τον ταίσω, κοιμήθηκε πάλι μετά έβαλα ξυπνητήρι στις 9..από μόνος του δεν ξύπναγε 😄 προχθές όμως μας είχε ξύπνιους μέχρι τις 5μιση το πρωί, και μετά ξύπνησα εγώ 10 κ μισή κ δεν είχε ξυπνήσει ακόμα..σηκώθηκα πλύθηκα κ στις 11 τον ξύπνησα να τον ταίσω..και χθες έβαλα ξυπνητήρι γιατί δεν κάνει να χάνει γεύματα. Φαντάσου τώρα κοιμάται πάλι 3 ώρες κ θα τον ξυπνήσω εγώ τώρα να φάει..αν κ η γιατρός μας ειπε σήμερα στις 2 ώρες να τον ξυπνάω μες τη μέρα και στις 3 ώρες τη νύχτα.

Ναι πάλι καλά πέρασε τώρα 😄 Εσύ τελικά πότε πας για καισαρική;;

Ευχάριστα νέα αγάπη, μπράβο σας!!! Πολυ καλό αυτό με τον υπνο! Και μια χαρά οι μετρήσεις όπως σας είπε η παιδιατρος ε...Παντως πολυς υπνος... Ξέρω ότι συνήθως τις Πρώτες εβδομάδες δυο ωρες αφου ταιστουν και αλλαχτουν, ξυπνάνε μόνα τους... Δηλαδή ουτε. 3 ώρες δε κοιμουνται μετα τον θηλασμό... Έτσι μου εχουν πει... 

Μου είχε πει 39η κ στο προηγουμενο ραντεβου είπε 38+ κάτι... Του ειπα αμέσως αν μπορουμε 39η κ μου είπε στο προηγουμενο ραντεβου ότι δεν υπάρχει θεμα κ οπότε θέλω... 

Σήμερα με έπιασε ένας πονος δεξιά απίστευτος, δε μπορουσα να κάνω βημα για δυο ωρες, πηγα άρον άρον στον γιατρό, μου έβαλε εξετάσεις παλι... Δεν είδε κάτι κ είπε να μπουμε την άλλη εβδομάδα στον άντρα μου που ήταν έξω κ έρχεται μέσα στο εξεταστηριο κ μου λέει λέμε για Τετάρτη ε;;;Τι να του έλεγα μέσα στον πονο μου;;;;όχι, ακόμα, παμε πιο μετά;;;;

Εχω τρομάξει παρα πολυ... Ο πονος δεν είναι ίδιος αλλά δε μπορω να ξαπλώσω καθόλου κ να κάτσω Άνετα στον καναπε.. Περιμένω κ τις εξετάσεις να βγουν.... Αστα...Λεει οτι ειναι η θέση του μωρου ή το έντερο... Δεν ξέρω τι είναι αλλά είναι σα να με τραβάει κάτι δεξιά με δυο χέρια πανω κ κάτω με πολλη δυναμη ... 😭😪😥😓

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα! Ελπίζω να είστε όλες καλά! 

Γύρισε τη Δευτέρα ο άντρας μου και από τότε τρέχουμε να ετοιμαστούμε γι' αυτό και δεν έχω απαντήσει σε μηνύματα. Τα ξημερώματα σπάσαν τα νερά. Είμαι στην κλινική. Ελπίζω να πάνε όλα καλά. Έχω πολύ άγχος

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...