Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η strumfita17 είπε:

κοπελες μουυ σας εδωσαν ειδη να κανετε αναλυσεις? εγω μονο θυροειδη εκανααα και βγηκε 2.5

Μια χαρά ειναι ο θυρεοειδής σου .εγώ έχω 2,17. Ναι μου τις έδωσε να τις κάνω αμέσως. Εσένα όχι ακόμα? Θυμησε μου πότε θα ξανά πάς τώρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η katerinaki-dm είπε:

Καλημερα! Σήμερα το πρωί είδα αίμα ... κ μάλλον μ ξεκινάει η περίοδος! Άρα ...... βιοχημική ... τεσπα τι να πω ... 

Αγάπη μου πολύ στεναχωρήθηκα🙁 τι ξέρω ειναι δύσκολο  αλλά και την στιγμή που δεν πρόλαβε να αναπτυχθεί κάτι δες το σαν μια περίοδο και πάμε δυναμικά για τον επόμενο μήνα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλησπερα κοριτσια!

Πηγα γυναικολογο και δεν ειδαμε τιποτα μονο παχυ ενδομητριο. Προφανως Και δεν ειμαι 7 εβδομάδων μαλλον εγινε πολλη καθυστερημενα η ολη διαδικασια και υποψιάζομαι ότι έγινε εκεί κοντά στις 2/1 που είχαμε τελευταία ελεύθερη επαφή.... έκανα χοριακη κ ειναι 311 κ προγεστερονη 17.1. Μου ειπε οτι ειμαι εγκυος αλλα ειναι πολυ αρχη. Και θα ξαναπαω την Τρίτη να με δει.... 😥😥

Κατάλαβα είχες πολυ μεγάλο κύκλο.. σημασία έχει ότι η χοριακη σου είναι καλή. Σου είπε να ξανά κάνεις μια ακόμα ή να πας για υπέρηχο αμέσως την άλλη Τρίτη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια δεν μου εμφάνιζε καθόλου στις ειδοποιήσεις ότι είχατε γράψει και έτσι δεν έβλεπα όλη μέρα ότι είχατε γράψει. Δεν ξέρω γιατί. Μπήκα τώρα λέω να δω τι κάνετε και είδα ότι είχατε γράψει αρκετά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

Κατάλαβα είχες πολυ μεγάλο κύκλο.. σημασία έχει ότι η χοριακη σου είναι καλή. Σου είπε να ξανά κάνεις μια ακόμα ή να πας για υπέρηχο αμέσως την άλλη Τρίτη?

Να σου πω, κανονικα ο κυκλος μ ηταν  30αρης. Αλλα τωρα με τις πολυκυστικες δε μπορω να ξερω ακριβως! Μου ειπε να παω αμεσως για υπερηχο, αλλα Πεμπτη θα παω απο μονη μου να κανω χοριακη να δω αν αυξανεται γτ αγχωνομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

Κορίτσια δεν μου εμφάνιζε καθόλου στις ειδοποιήσεις ότι είχατε γράψει και έτσι δεν έβλεπα όλη μέρα ότι είχατε γράψει. Δεν ξέρω γιατί. Μπήκα τώρα λέω να δω τι κάνετε και είδα ότι είχατε γράψει αρκετά.

Μηπως δεν εχεις τικαρει το "να ειδοποιουμαι σε απαντησεις"?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Να σου πω, κανονικα ο κυκλος μ ηταν  30αρης. Αλλα τωρα με τις πολυκυστικες δε μπορω να ξερω ακριβως! Μου ειπε να παω αμεσως για υπερηχο, αλλα Πεμπτη θα παω απο μονη μου να κανω χοριακη να δω αν αυξανεται γτ αγχωνομαι!

Ναι άμα σε ξεαγχωσει αυτό να πας να κάνεις μια την Πέμπτη... Θα είσαι πιο ήρεμη μετά αλλιώς είναι πολύ μέχρι την Τρίτη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Μηπως δεν εχεις τικαρει το "να ειδοποιουμαι σε απαντησεις"?

Όχι τα έχω κοιτάξει όλα. Έχω βάλει να μου τα δείχνει.. τι να πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

Ναι άμα σε ξεαγχωσει αυτό να πας να κάνεις μια την Πέμπτη... Θα είσαι πιο ήρεμη μετά αλλιώς είναι πολύ μέχρι την Τρίτη...

Ναι 1 εβδομάδα σε αυτη τη φαση ειναι παρα πολυ για να περιμενω απραγη! Ελπιζω μονο να εχει μεγαλωσει αρκετα και να ξεαγχωθω καπως να το πω και στον αρραβωνιαστικο μ επιτελους....

Εσυ πως πας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

Κορίτσι μου συγχαρητήρια. Μην σε αγχωνει ο αριθμός. Προφανώς είσαι ακόμα πολύ στην αρχή για αυτό. Θα κάνεις πλάι χορικακη και θα δεις θα δεις ένα τεράστιο νούμερο... Όλα σούπερ θα πάνε.

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι!Να είσαι καλά! Καλημέρα 😛🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Ναι 1 εβδομάδα σε αυτη τη φαση ειναι παρα πολυ για να περιμενω απραγη! Ελπιζω μονο να εχει μεγαλωσει αρκετα και να ξεαγχωθω καπως να το πω και στον αρραβωνιαστικο μ επιτελους....

Εσυ πως πας?

Ααα δεν του το έχεις πει ακόμα??? 

Εγώ καλά σήμερα έχω ραντεβού στις 6 και έχω λίγο άγχος να πάνε όλα καλά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

Ααα δεν του το έχεις πει ακόμα??? 

Εγώ καλά σήμερα έχω ραντεβού στις 6 και έχω λίγο άγχος να πάνε όλα καλά.. 

Καλημέρα!!!

Όλα καλά θα πάνε!!!! Finger crossed! Θετικά Vibes!!!!❤️ Να μας ενημερώσεις!!

Δεν του το έχω πει γιατι δεν θέλω να απογοητευτεί αν κάτι πάει στραβα.... Με 311 χοριακή δεν ξέρω καν... η εμφύτευση στη μήτρα έχει γίνει ήδη ή τώρα βρίσκεται σε αυτή τη φάση; Γνωρίζεις; Επίσης, έχω πονάκια περιόδου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Κορτας είπε:

Εγώ κορίτσια περιμένω την Παρασκευή να κάνω δεύτερη χοριακη 

μακρι να είναι όλα καλα

Πόσο ήταν η 1η σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η strumfita17 είπε:

κοπελες μουυ σας εδωσαν ειδη να κανετε αναλυσεις? εγω μονο θυροειδη εκανααα και βγηκε 2.5

Ναι εμένα μου έδωσε ήδη όλες τις εξετάσεις, τις έκανα κι όλας και είδε και τα αποτελέσματα!! Όλα καλά μου είπε εκτός από θυροειδή που ήταν 4,5, οπότε παίρνω τώρα χάπι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλημέρα!!!

Όλα καλά θα πάνε!!!! Finger crossed! Θετικά Vibes!!!!❤️ Να μας ενημερώσεις!!

Δεν του το έχω πει γιατι δεν θέλω να απογοητευτεί αν κάτι πάει στραβα.... Με 311 χοριακή δεν ξέρω καν... η εμφύτευση στη μήτρα έχει γίνει ήδη ή τώρα βρίσκεται σε αυτή τη φάση; Γνωρίζεις; Επίσης, έχω πονάκια περιόδου....

Ναι εννοείται θα σας στείλω. 

Κατάλαβα. Θα περιμένουμε αύριο να δούμε. εύχομαι να εχει διπλασιαστεί και με το παραπάνω. 

Η εμφύτευση έχει γίνει σίγουρα. Πρώτα γίνεται η εμφύτευση και μετά αρχίζει και παράγεται η β χοριακη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Princess28 είπε:

Ναι εμένα μου έδωσε ήδη όλες τις εξετάσεις, τις έκανα κι όλας και είδε και τα αποτελέσματα!! Όλα καλά μου είπε εκτός από θυροειδή που ήταν 4,5, οπότε παίρνω τώρα χάπι!

Εντάξει κορίτσι μου αυτό ρυθμίζεται . Και εγώ με το ζάχαρο πρέπει να προσέξω να το ρυθμίζω με την διατροφή ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Μακάρι να πάνε όλα καλά οπως λες! Όχι δεν του το έχω πει γιατί είναι αγχώδης και δεν θέλω ακόμα.Θα ξανακάνω απο μόνη μου χοριακή την Πέμπτη και αν έχει διπλασιαστεί θα του το πω. Δεν θέλω να χαρεί άδικα! Απο τιμές χοριακής κτλπ δεν έχω ιδέα να σου πω την αλήθεια  αλλά για να λέτε ότι είναι θετική κάτι θα ξέρετε! :)

Δεν έχω ιδιαίτερα συμπτώματα. Έχω δέκατα μέχρι 37,3, πόνους περιόδου που κ που, πρησμένη κοιλιά, λίγο νύστα παραπάνω και φουντώνουν τα μάγουλα μου που και που και κοκκινίζουν ( αλλά αυτό το είχα πιο έντονα τις προηγούμενες εβδομάδες). Γενικά είμαι οκ απο αυτά για την 'ώρα!

Εσύ;;;

Άντε μια μέρα έμεινε!!

Εγώ χάλια γιατί ανακατεύομαι και ζαλίζομαι πολύ όλη τη μέρα, και κάνω και κάθε μέρα εμετό..δε μπορώ να φάω σχεδόν τίποτα γιατί όλα με ανακατεύουν.με έχει ρίξει πολύ αυτό..κατά τα άλλα οκ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

Εντάξει κορίτσι μου αυτό ρυθμίζεται . Και εγώ με το ζάχαρο πρέπει να προσέξω να το ρυθμίζω με την διατροφή ..

Ναι πάλι καλά με ένα χαπάκι ρυθμίζεται..ελπίζω να είναι μόνο αυτό και να μη βγει κ τπτ άλλο αργότερα.. Α το ζάχαρο ρυθμίζεται με διατροφή μόνο; 

Θα πας πάλι στο γιατρό είδα σήμερα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Ναι πάλι καλά με ένα χαπάκι ρυθμίζεται..ελπίζω να είναι μόνο αυτό και να μη βγει κ τπτ άλλο αργότερα.. Α το ζάχαρο ρυθμίζεται με διατροφή μόνο; 

Θα πας πάλι στο γιατρό είδα σήμερα;;

Ναι στην αρχή με διατροφή και άμα δεν ρυθμιστεί τότε παίρνεις χάπια.

Μου είπε να πάω σήμερα να δει και τις άλλες εξετάσεις μου και να ακούσουμε και την καρδούλα🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

Ναι στην αρχή με διατροφή και άμα δεν ρυθμιστεί τότε παίρνεις χάπια.

Μου είπε να πάω σήμερα να δει και τις άλλες εξετάσεις μου και να ακούσουμε και την καρδούλα🙏

Άντεε τυχερήη....εγώ δε ξέρω καν πότε θα πάω να ακούσω καρδιά..και αυτό είναι που με αγχώνει πιο πολύ από όλα τα άλλα..αν δεν ακούσω καρδιά δε μπορώ να ηρεμήσω ούτε να νιώσω έγκυος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Άντεε τυχερήη....εγώ δε ξέρω καν πότε θα πάω να ακούσω καρδιά..και αυτό είναι που με αγχώνει πιο πολύ από όλα τα άλλα..αν δεν ακούσω καρδιά δε μπορώ να ηρεμήσω ούτε να νιώσω έγκυος

Αχ κορίτσι μου σε καταλαβαίνω. Εγώ ούτε σήμερα θα ηρεμήσω άμα ακούσω καρδιά. Έτσι την πάτησα την προηγούμενη φορά άκουσα καρδιά 7 βδομάδων και μετά 9 βδομάδων που πήγα ανέμελη ότι όλα είναι καλά δεν την άκουσα😭 γι'αυτό τώρα έχω πει θα χαρώ πραγματικά μετά της 10 βδομάδες μην σου πω μετά την αυχενική θα ηρεμήσω.  

Κάτσε εσύ ποτέ είπες ότι έχεις ξανά ραντεβού? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κορτας είπε:

Εγώ κορίτσια περιμένω την Παρασκευή να κάνω δεύτερη χοριακη 

μακρι να είναι όλα καλα

Στο εύχομαι κορίτσι , να έχεις μια τεράστια χορικακη.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...