Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

στις πριν 12 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Pregnancy+ λεγεται ωραια ειναι και αυτη! Αν θελεις δοκιμασε την!

Οκ θα την κατεβάσω να δω 😄😄

Τι ώρα έχεις ραντεβού σήμερα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess28 είπε:

Οκ θα την κατεβάσω να δω 😄😄

Τι ώρα έχεις ραντεβού σήμερα;;

Ειχα το πρωι! Η ανάπτυξη του μωρου ειναι πάρα πολύ καλή! Δεν μου ειπε βαρος η αληθεια ειναι. και το μωρό ειχε κατσει παρα πολυ παραξενα με το κεφαλάκι του τερμα πισω.... Μου ειπε οτι η μήτρα μου κάνει κάποιες συσπασουλες γι αυτό μου είπε ξεκούραση και μου έδωσε μαγνήσιο. Η αληθεια είναι ότι 2,3 φορες έχω παει για περπάτημα....Μαλλον κουράστηκα τοτε! 

Κατα τα αλλα ειναι σιγουρα μπεμπα και εκτός απο τις συσπασεις ολα τα αλλα ειναι τελεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/4/2020 at 11:41 ΠΜ, ο/η Dimitra91 είπε:

Αλήθεια δεν το εχω ξαναακούσει θα το κοιτάξω σε ευχαριστω!!!!

@Princess28 Μπράβο κορίτσι μου πολύ καλα!!!!!!❤️❤️ Ναι πάω Πέμπτη, δεν μου έχει πει ακομα βαρος εμένα αλλά θα ρωτησω τωρα να δω!!!

Καλημέρα!

Πηγές στο ραντεβού;

Εγώ μόλις γύρισα!

Όλα οκ μου είπε!

Mάθαμε και το φύλλο.Αγοράκι είναι! 177g!💙

Tην άλλη Πέμπτη θα κάνω και άμνιο!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η @nn@ είπε:

Καλημέρα!

Πηγές στο ραντεβού;

Εγώ μόλις γύρισα!

Όλα οκ μου είπε!

Mάθαμε και το φύλλο.Αγοράκι είναι! 177g!💙

Tην άλλη Πέμπτη θα κάνω και άμνιο!

 

Ναι πηγα, έγραψα απο πανω αν θελεις να δεια!!

 Μπραβο κοριτσι μου, με το καλο! Ολα καλα να σου πανε!! ❤❤❤❤ Ποτε εχεις επόμενο υπερηχο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dimitra91 είπε:

Ναι πηγα, έγραψα απο πανω αν θελεις να δεια!!

 Μπραβο κοριτσι μου, με το καλο! Ολα καλα να σου πανε!! ❤❤❤❤ Ποτε εχεις επόμενο υπερηχο?

Θα μου πει την άλλη Πέμπτη που θα κάνω την άμνιο.

Έχει κάνει καμιά από εσάς κορίτσια να μου πει πως είναι;

Λογικά γύρω στις 20 Μαΐου. Έτσι μου είχε πει αρχικά για ΄β επιπέδου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η @nn@ είπε:

Θα μου πει την άλλη Πέμπτη που θα κάνω την άμνιο.

Έχει κάνει καμιά από εσάς κορίτσια να μου πει πως είναι;

Λογικά γύρω στις 20 Μαΐου. Έτσι μου είχε πει αρχικά για ΄β επιπέδου.

Δεν ξερω καθολου για αμνιο! Ναι εκει λογικα 21.5 εχω β επιπεδου εγω αλλα και 5.5 ραντεβου για τον μηνιαιο υπερηχο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/4/2020 at 1:05 ΜΜ, ο/η Princess28 είπε:

Ούτε εμένα μου είχε πει πιο πριν, τη προηγούμενη φορά μου είπε και αυτή μόνο. Μας έδωσε και φωτό έγχρωμη όχι ασπρόμαυρη και φαίνεται κανονικά 😊🤗 Άντε να πας να μας πεις κι εσύ τι σου είπε ❤️❤️ Σε ποια εβδομάδα είσαι τώρα;

A πολύ ωραίαα!!!Πολύ ωραία ιδέα η εγχρωμη φωτο!!!Αντε με το καλο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/4/2020 at 10:14 ΠΜ, ο/η @nn@ είπε:

Καλημέρα!

Ναι μια ημέρα μας έμεινε!

Έχει αισθανθεί καμία το μωράκι της; Εγώ δεν έχω νιώσει κάτι ακόμα ,εκτός και αν δεν το έχω καταλάβει...

Καλησπέρα κορίτσι...

Μην ανησυχείς..Είναι νωρίς ακόμα...Εγώ αισθάνομαι κατι ανεπαισθητα,αλλα δεν ξερω αν ειναι σιγουρο το εμβρυο ή το εντερο...Ο γιατρος που ειχα κανει την αυχενική μου ειχε πει οτι θα το καταλάβω μετά την 18η εβδομάδα!!Εσύ σε ποια είσαι;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η @nn@ είπε:

Καλημέρα!

Πηγές στο ραντεβού;

Εγώ μόλις γύρισα!

Όλα οκ μου είπε!

Mάθαμε και το φύλλο.Αγοράκι είναι! 177g!💙

Tην άλλη Πέμπτη θα κάνω και άμνιο

Μπράβο κορίτσι, με το καλό!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Ειχα το πρωι! Η ανάπτυξη του μωρου ειναι πάρα πολύ καλή! Δεν μου ειπε βαρος η αληθεια ειναι. και το μωρό ειχε κατσει παρα πολυ παραξενα με το κεφαλάκι του τερμα πισω.... Μου ειπε οτι η μήτρα μου κάνει κάποιες συσπασουλες γι αυτό μου είπε ξεκούραση και μου έδωσε μαγνήσιο. Η αληθεια είναι ότι 2,3 φορες έχω παει για περπάτημα....Μαλλον κουράστηκα τοτε! 

Κατα τα αλλα ειναι σιγουρα μπεμπα και εκτός απο τις συσπασεις ολα τα αλλα ειναι τελεια!

Τέλεια κορίτσι!!!Βοηθά το μαγνήσιο..Εγώ παίρνω απο τον 7η εβδομάδα..Μάλλον ο δικός μου το δινει σε ολες τις εγκυες από ό,τι κατάλαβα..Βοηθά γενικά αν ψάξεις στην ανάπτυξη και του εμβρύου, πέρα από το οτι βοηθά εμας με τις συσπάσεις...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xrita είπε:

Τέλεια κορίτσι!!!Βοηθά το μαγνήσιο..Εγώ παίρνω απο τον 7η εβδομάδα..Μάλλον ο δικός μου το δινει σε ολες τις εγκυες από ό,τι κατάλαβα..Βοηθά γενικά αν ψάξεις στην ανάπτυξη και του εμβρύου, πέρα από το οτι βοηθά εμας με τις συσπάσεις...

 

Ναι το πηρα πριν και ελπιζω στις 5.5 που θα ξαναπαω να ειναι ολα ολα τέλεια! Η αληθεια ειναι (ξεκαθαρα ψυχολογικο) οτι απο οταν μου ειπε για τις συσπασεις νιωθω διαφορα 🤣🤣🤣🤣🤣

Ποσο εισαι εσυ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Ειχα το πρωι! Η ανάπτυξη του μωρου ειναι πάρα πολύ καλή! Δεν μου ειπε βαρος η αληθεια ειναι. και το μωρό ειχε κατσει παρα πολυ παραξενα με το κεφαλάκι του τερμα πισω.... Μου ειπε οτι η μήτρα μου κάνει κάποιες συσπασουλες γι αυτό μου είπε ξεκούραση και μου έδωσε μαγνήσιο. Η αληθεια είναι ότι 2,3 φορες έχω παει για περπάτημα....Μαλλον κουράστηκα τοτε! 

Κατα τα αλλα ειναι σιγουρα μπεμπα και εκτός απο τις συσπασεις ολα τα αλλα ειναι τελεια!

Μια χαρά 🤗 το είδες το κοριτσάκι σου κ ηρέμησες!! 💗☺️ Μια χαρά κ τα γραμμάρια, μεγάλωσε 💗💗 Συσπάσεις ε; Οπότε ίσως γι’αυτό ένιωθες κάτι στην κοιλιά σου που δεν ήξερες τι είναι..εντάξει τώρα το μαγνήσιο θα σε βοηθήσει λογικά! Πίστευα πάντως ότι το περπάτημα κάνει καλό, δεν κάνει; Γιατί κι εγώ βγαίνω κάθε μέρα σχεδόν για περπάτημα..μου λέει και η μητέρα μου δηλαδή ότι κάνει καλό να περπατάω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Xrita είπε:

A πολύ ωραίαα!!!Πολύ ωραία ιδέα η εγχρωμη φωτο!!!Αντε με το καλο!!

Σ ευχαριστώ!! 😊 Ναι είναι τέλεια η φωτό..κανονικό ανθρωπάκι!! 🥰🥰 Τι κάνεις εσύ; Πώς πάει η εγκυμοσύνη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Μια χαρά 🤗 το είδες το κοριτσάκι σου κ ηρέμησες!! 💗☺️ Μια χαρά κ τα γραμμάρια, μεγάλωσε 💗💗 Συσπάσεις ε; Οπότε ίσως γι’αυτό ένιωθες κάτι στην κοιλιά σου που δεν ήξερες τι είναι..εντάξει τώρα το μαγνήσιο θα σε βοηθήσει λογικά! Πίστευα πάντως ότι το περπάτημα κάνει καλό, δεν κάνει; Γιατί κι εγώ βγαίνω κάθε μέρα σχεδόν για περπάτημα..μου λέει και η μητέρα μου δηλαδή ότι κάνει καλό να περπατάω 

Ηρεμησα λίγο που μεγαλωνει πολύ καλά αλλα αγχώθηκα κιολας με τις συσπασεις..... Τι να πω, συμβαινει παντως , το εχω ακουσει! Θα κανω οτι μου είπε η γιατρός και προσεύχομαι για το καλυτερο!🙏🙏

Κορίτσι μου περπατημα κάνει μετα τον 8ο σιγουρα ..... πιο πριν το πολυ περπατημα δεν κανει (εγω πχ εκανα 7χλμ)! Οποτε προσεχε!!❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς να ορίσετε μικρουλια!!! (ΠΗΤ)

@Princess28 ==> 2/9 💗 👶 αγόρι!

@Mammatobe ==>3/9💗 👶αγόρι!

@Tina92 ==> 15/9 💗👶 

@whatever ==> 22/9 💗👶 

@@nn@ ==> 25/9 💗 👶 αγόρι!

@Dimitra91 ==>25/9💗👶κορίτσι!

@Xrita ==> 27/7 💗 👶

@Κορτας ==> 29/9 💗 👶 κορίτσι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/4/2020 at 2:02 ΜΜ, ο/η Dimitra91 είπε:

Ναι ναι έχεις απόλυτο δίκιο!!!!!

Περιμένω φώτο!!!!!!!!!!!

Ξέρεις τι γίνεται; Ενώ προσπαθώ να είμαι cool, λόγω εγκυμοσύνης μάλλον, βλέπω κάτι πολύ τρελά ονειρα που με γεμίζουν ανησυχίες! Και όλο λέω λες να είναι καλά το μωρό;;; Χτυπάει η καρδούλα του;;; Γεμίζω ανασφάλειες! Δεν το έχω φτιάξει αυτό ακόμα .... Τι να πω!  Μέχρι 18/5 δλδ δεν θα ξαναπάς για υπέρηχο;

Είναι λογικό. Δεν έχουμε ιδέα τι γίνεται εκεί μέσα οπότε σίγουρα υπάρχει άγχος. Ειδικά αν είναι και πρώτη φορά αναρωτιεσαι για το καθετί. Και γω έβλεπα κουλά όνειρα αλλά ευτυχώς όχι πλέον! Όσο cool και να προσπαθούμε να είμαστε, γιατί και γω προσπαθώ, δεν είναι εύκολο! 

Όχι δεν θα ξαναπάω. Πάω μια φορά το μήνα. Τώρα θα πάω στις 40 μέρες για β επιπέδου. Έκανα πάλι εξετάσεις μες στη βδομάδα, ήταν όλες πολύ καλές, πήγα και στον καρδιολόγο που μου ζήτησε ο γιατρός και ήταν επίσης όλα καλά οπότε θα πάω ξανά για β επιπέδου. 

στις On 14/4/2020 at 1:05 ΜΜ, ο/η Princess28 είπε:

Ούτε εμένα μου είχε πει πιο πριν, τη προηγούμενη φορά μου είπε και αυτή μόνο. Μας έδωσε και φωτό έγχρωμη όχι ασπρόμαυρη και φαίνεται κανονικά 😊🤗 Άντε να πας να μας πεις κι εσύ τι σου είπε ❤️❤️ Σε ποια εβδομάδα είσαι τώρα;

Ωραία πρέπει να είναι με την έγχρωμη φωτογραφία! Το βλέπεις κανονικά ε; Για κορνίζα είναι αυτή η φωτογραφία!!!

στις On 14/4/2020 at 9:36 ΜΜ, ο/η Dimitra91 είπε:

Τελειααα μια χαρα ειναι το καμαρι σου  😍😍😍😍

Κοιτα αυτο ειναι κατα προσέγγιση!  εφοσον 25.8 μπαινω στον μηνα μου, μου ειπε χοντρικα να λεω οτι αλλαζω μηνα καθε 25! Ναι 1 μερα εμεινε να περασει να δω το μικρο μου να ηρεμήσω!

Ποια εφαρμογη χρησιμοποιεις?

Και μένα ο εμβρυολογος μου είπε ότι αφού έχω Πητ 22/9 να υπολογίζω ότι κάθε 22 αλλάζω μήνα. Ο γιατρός μου μου είπε ότι κάθε Τρίτη αλλάζω βδομάδα. Οπότε και γω το πάω με τις βδομάδες γιατί με βολεύει περισσότερο!!! Με τις βδομάδες έχω μπει ήδη στον 5ο εδώ και 3 μέρες ενώ με την Πητ θα μπω σε 5 μέρες! Μικρή η διαφορά αλλά εγώ κρατάω ότι με βολεύει!!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Ειχα το πρωι! Η ανάπτυξη του μωρου ειναι πάρα πολύ καλή! Δεν μου ειπε βαρος η αληθεια ειναι. και το μωρό ειχε κατσει παρα πολυ παραξενα με το κεφαλάκι του τερμα πισω.... Μου ειπε οτι η μήτρα μου κάνει κάποιες συσπασουλες γι αυτό μου είπε ξεκούραση και μου έδωσε μαγνήσιο. Η αληθεια είναι ότι 2,3 φορες έχω παει για περπάτημα....Μαλλον κουράστηκα τοτε! 

Κατα τα αλλα ειναι σιγουρα μπεμπα και εκτός απο τις συσπασεις ολα τα αλλα ειναι τελεια!

Μεγαλώνει το κορίτσι σου! Πλέον έχουν γίνει μικρά ανθρωπακια! Απίστευτο είναι!

Μην ανησυχείς για τις συσπάσεις αφού το είδες η γιατρός και σου έδωσε μαγνήσιο είναι όλα υπό έλεγχο! Η κουμπάρα μου είχε συσπάσεις από το πρώτο ραντεβού, πήρε μαγνησιο, και γέννησε στις 41 εβδομάδες μια υγιέστατη μπουμπού! Και απ' ότι διαβάζω πλέον οι περισσότερες γυναίκες παίρνουν. 

Και επειδή και μένα με αγχωνει το να κάνω συσπάσεις και να μη το καταλάβω ή να μη το δώσω σημασία και να μη πάρω μαγνήσιο ενώ πρέπει στο τελευταίο ραντεβού ρώτησα τον γιατρό πως και που θα τις νιωσω και γενικώς πως θα καταλάβω αν κάνω συσπάσεις. 

στις πριν 20 ώρες, ο/η @nn@ είπε:

Καλημέρα!

Πηγές στο ραντεβού;

Εγώ μόλις γύρισα!

Όλα οκ μου είπε!

Mάθαμε και το φύλλο.Αγοράκι είναι! 177g!💙

Tην άλλη Πέμπτη θα κάνω και άμνιο!

 

Μεγάλωσε και το δικό σου αντράκι! Τι ωραία! Να είναι όλα γερά!

στις πριν 11 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Μια χαρά 🤗 το είδες το κοριτσάκι σου κ ηρέμησες!! 💗☺️ Μια χαρά κ τα γραμμάρια, μεγάλωσε 💗💗 Συσπάσεις ε; Οπότε ίσως γι’αυτό ένιωθες κάτι στην κοιλιά σου που δεν ήξερες τι είναι..εντάξει τώρα το μαγνήσιο θα σε βοηθήσει λογικά! Πίστευα πάντως ότι το περπάτημα κάνει καλό, δεν κάνει; Γιατί κι εγώ βγαίνω κάθε μέρα σχεδόν για περπάτημα..μου λέει και η μητέρα μου δηλαδή ότι κάνει καλό να περπατάω 

Και γω βγαίνω για περπάτημα, γιατί μου το είπε ο γιατρός αλλά δεν το παρακάνω. Περπατάω 30-40 λεπτά μόνο. Δεν αντέχω και παραπάνω σε αυτή τη φάση. Φυσικά και κάνει καλό αλλά θέλει μέτρο και να μη ζοριζομαστε. Και αναλόγως τις οδηγίες του κάθε γιατρού γιατί αυτός ξέρει την καθεμία μας και την εγκυμοσύνη της. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η whatever είπε:

Μεγαλώνει το κορίτσι σου! Πλέον έχουν γίνει μικρά ανθρωπακια! Απίστευτο είναι!

Μην ανησυχείς για τις συσπάσεις αφού το είδες η γιατρός και σου έδωσε μαγνήσιο είναι όλα υπό έλεγχο! Η κουμπάρα μου είχε συσπάσεις από το πρώτο ραντεβού, πήρε μαγνησιο, και γέννησε στις 41 εβδομάδες μια υγιέστατη μπουμπού! Και απ' ότι διαβάζω πλέον οι περισσότερες γυναίκες παίρνουν. 

Και επειδή και μένα με αγχωνει το να κάνω συσπάσεις και να μη το καταλάβω ή να μη το δώσω σημασία και να μη πάρω μαγνήσιο ενώ πρέπει στο τελευταίο ραντεβού ρώτησα τον γιατρό πως και που θα τις νιωσω και γενικώς πως θα καταλάβω αν κάνω συσπάσεις. 

Μεγάλωσε και το δικό σου αντράκι! Τι ωραία! Να είναι όλα γερά!

Και γω βγαίνω για περπάτημα, γιατί μου το είπε ο γιατρός αλλά δεν το παρακάνω. Περπατάω 30-40 λεπτά μόνο. Δεν αντέχω και παραπάνω σε αυτή τη φάση. Φυσικά και κάνει καλό αλλά θέλει μέτρο και να μη ζοριζομαστε. Και αναλόγως τις οδηγίες του κάθε γιατρού γιατί αυτός ξέρει την καθεμία μας και την εγκυμοσύνη της. 

Πολυ ενθαρρυντικα τα λογια σου! Σε ευχαριστω!! Με το καλο να ξαναδεις το μωρακι σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Σ ευχαριστώ!! 😊 Ναι είναι τέλεια η φωτό..κανονικό ανθρωπάκι!! 🥰🥰 Τι κάνεις εσύ; Πώς πάει η εγκυμοσύνη;

Kαλά λέω...Εχω καποια πονακια κ η συνεχης ανακατοσουρα εχει φυγει δυο εβδομαδες τωρα..Αυτην την εβδομαδα που μας ερχεται εχω ραντεβου.....Και περιμενω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Ναι το πηρα πριν και ελπιζω στις 5.5 που θα ξαναπαω να ειναι ολα ολα τέλεια! Η αληθεια ειναι (ξεκαθαρα ψυχολογικο) οτι απο οταν μου ειπε για τις συσπασεις νιωθω διαφορα 🤣🤣🤣🤣🤣

Ποσο εισαι εσυ?

16 ΚΑΙ 4...Απλα το εχεις στο νου σου τωρα και εγω ετσι ειμαι, αν μου πουν κατι το σκεφτομαι κ το μεγαλοποιω ως συμπτωμα...Μια χαρα θα εισαι με το μανγησιο...Δυο παιρνεις ή ενα τη μερα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Ηρεμησα λίγο που μεγαλωνει πολύ καλά αλλα αγχώθηκα κιολας με τις συσπασεις..... Τι να πω, συμβαινει παντως , το εχω ακουσει! Θα κανω οτι μου είπε η γιατρός και προσεύχομαι για το καλυτερο!🙏🙏

Κορίτσι μου περπατημα κάνει μετα τον 8ο σιγουρα ..... πιο πριν το πολυ περπατημα δεν κανει (εγω πχ εκανα 7χλμ)! Οποτε προσεχε!!❤❤❤

Να μην αγχώνεσαι δεν είναι κάτι!! Κι εγώ έχω ακούσει κι άλλες κοπέλες που έχουν! Όλα οκ είναι 😊

Στο τέλος για να κατέβει βοηθάει😅 Αλλά γενικά χρειάζεται άσκηση, και το περπάτημα κάνει καλό..εγώ κάνω 3-4 άντε 5χλμ το πολύ συνήθως! Ίσως εσύ περπάτησες πολύ γι’αυτό..ή επειδή έχεις συσπάσεις να μην κάνει..αφού σου είπε η γιατρός να ξεκουράζεσαι να το κάνεις 🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η whatever είπε:

Είναι λογικό. Δεν έχουμε ιδέα τι γίνεται εκεί μέσα οπότε σίγουρα υπάρχει άγχος. Ειδικά αν είναι και πρώτη φορά αναρωτιεσαι για το καθετί. Και γω έβλεπα κουλά όνειρα αλλά ευτυχώς όχι πλέον! Όσο cool και να προσπαθούμε να είμαστε, γιατί και γω προσπαθώ, δεν είναι εύκολο! 

Όχι δεν θα ξαναπάω. Πάω μια φορά το μήνα. Τώρα θα πάω στις 40 μέρες για β επιπέδου. Έκανα πάλι εξετάσεις μες στη βδομάδα, ήταν όλες πολύ καλές, πήγα και στον καρδιολόγο που μου ζήτησε ο γιατρός και ήταν επίσης όλα καλά οπότε θα πάω ξανά για β επιπέδου. 

Ωραία πρέπει να είναι με την έγχρωμη φωτογραφία! Το βλέπεις κανονικά ε; Για κορνίζα είναι αυτή η φωτογραφία!!!

Και μένα ο εμβρυολογος μου είπε ότι αφού έχω Πητ 22/9 να υπολογίζω ότι κάθε 22 αλλάζω μήνα. Ο γιατρός μου μου είπε ότι κάθε Τρίτη αλλάζω βδομάδα. Οπότε και γω το πάω με τις βδομάδες γιατί με βολεύει περισσότερο!!! Με τις βδομάδες έχω μπει ήδη στον 5ο εδώ και 3 μέρες ενώ με την Πητ θα μπω σε 5 μέρες! Μικρή η διαφορά αλλά εγώ κρατάω ότι με βολεύει!!!! 

 

Ναι είναι τέλεια 😍😍 φαίνεται κανονικά!! Μπορεί να σου δώσει κι εσένα..κι εμένα τώρα μου έδωσε πρώτη φορά, τις προηγούμενες δε μου είχε δώσει τέτοια!!

Με τις εβδομάδες αλλάζει ο μήνας κανονικά οπότε καλά κάνεις κ το μετράς έτσι..με το μήνα είναι στο περίπου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η whatever είπε:

Μεγαλώνει το κορίτσι σου! Πλέον έχουν γίνει μικρά ανθρωπακια! Απίστευτο είναι!

Μην ανησυχείς για τις συσπάσεις αφού το είδες η γιατρός και σου έδωσε μαγνήσιο είναι όλα υπό έλεγχο! Η κουμπάρα μου είχε συσπάσεις από το πρώτο ραντεβού, πήρε μαγνησιο, και γέννησε στις 41 εβδομάδες μια υγιέστατη μπουμπού! Και απ' ότι διαβάζω πλέον οι περισσότερες γυναίκες παίρνουν. 

Και επειδή και μένα με αγχωνει το να κάνω συσπάσεις και να μη το καταλάβω ή να μη το δώσω σημασία και να μη πάρω μαγνήσιο ενώ πρέπει στο τελευταίο ραντεβού ρώτησα τον γιατρό πως και που θα τις νιωσω και γενικώς πως θα καταλάβω αν κάνω συσπάσεις. 

Μεγάλωσε και το δικό σου αντράκι! Τι ωραία! Να είναι όλα γερά!

Και γω βγαίνω για περπάτημα, γιατί μου το είπε ο γιατρός αλλά δεν το παρακάνω. Περπατάω 30-40 λεπτά μόνο. Δεν αντέχω και παραπάνω σε αυτή τη φάση. Φυσικά και κάνει καλό αλλά θέλει μέτρο και να μη ζοριζομαστε. Και αναλόγως τις οδηγίες του κάθε γιατρού γιατί αυτός ξέρει την καθεμία μας και την εγκυμοσύνη της. 

Κι εγώ βγαίνω σχεδόν κάθε μέρα, αλλά εκεί κι εγώ συνήθως 30-40 λεπτά!! Κι εγώ κουράζομαι πιο εύκολα τώρα...η εγκυμοσύνη θα φταίει μάλλον 😄 αλλά εννοείται πρέπει να ακούμε το γιατρό..γιατί σε κάποιες περιπτώσεις θέλει πιο πολύ ξεκούραση..ευτυχώς δε μου έχει απαγορέψει τπτ μέχρι τώρα, ούτε άσκηση ούτε επαφές ούτε κάτι άλλο😅 μια φίλη μου πχ της έχει πει να μην έχει επαφές γιατί είναι πολύ χαμηλά ο πλακούντας της..τι να κάνουμε..ό,τι χρειαστεί θα κάνουμε γι’αυτά τα μωράκια 😅🤗❤️😇

Πώς είσαι εσύ κορίτσι μου;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Xrita είπε:

Kαλά λέω...Εχω καποια πονακια κ η συνεχης ανακατοσουρα εχει φυγει δυο εβδομαδες τωρα..Αυτην την εβδομαδα που μας ερχεται εχω ραντεβου.....Και περιμενω..

Μια χαρά!! Ευτυχώς που σου έφυγε γιατί δεν παλεύεται η συνεχής ανακατωσούρα κ οι εμετοί, ξέρω καλά...😣😣 εμένα τώρα σταμάτησαν οι εμετοί, που την άλλη εβδομάδα μπαίνω στον 6ο φαντάσου..ανακατωσούρες έχω ακόμη αλλά όχι τόσες ευτυχώς.. Ποια μέρα έχεις ραντεβού;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Πωπω βρε κορίτσι μου τι περασες;! Δόξα το Θεό είσαι καλύτερα τώρα, εύχομαι περαστικά να είναι όλα στο τέλος και θα ηρεμήσετε μετά! Μην ακούς κανέναν, να κάνεις όπως νιώθεις εσύ καλά, οι γύρω πάντα λένε!
    • Καλημέρα Ιωάννα μου, πως είσαι; το μικρό σου; καλά εμείς δόξα το Θεό, τώρα περιμένω από μέρα σε μέρα το δεύτερο😊
    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...