Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Xrita είπε:

Μπράβο κορίτσι!Να πάνε όλα καλά!Εδώ στην Ελλάδα κάποιοι φοβούνται κ κάποιοι είναι στην καρακοσμαρα τους (σορυ για την έκφραση)! Υπομονή!Έχουν βγάλει κάτι έρευνες (στη Μ.Βρετανια) κ λένε ότι δεν κινδυνεύουν οι έγκυες τόσο...Βέβαια δεν είναι κ πολύ αξιόπιστες,γιατί είναι λίγες οι έγκυες που έχουν νοσήσει και λένε οτι ίσως αλλάξουν τα αποτελέσματα της έρευνας αν νοσησουν κ άλλες έγκυες!Ο θεός βοηθός!

Ναι και εγώ διάβασα και από ότι μ έχουν πει οι γιατροί ότι  τα μωράκια δεν   επηρεάζονται όταν είναι στην κοιλιτσα!το μόνο θέμα π έχουμε εμείς οι εγκυουλες είναι ότι πρέπει να προσέχουμε λίγο παραπάνω γιατί δεν κάνει να πάρουμε φάρμακα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η whatever είπε:

Μπράβο κορίτσι μου! Με το καλό να υποδεχτειτε την μπεμπουλα σας!!! Εδώ νομίζω είναι όπως τα έγραψε και η xrita. Των άκρων δηλαδή! Και γω θέλω να ανακοινώσω αύριο στο αφεντικό μου την εγκυμοσύνη και να δω πως μπορώ να προσαρμόσω τη δουλειά μου να την κάνω από το σπίτι! Δεν μπορώ να πω ότι αγχώνομαι παραπάνω απ' όσο χρειάζεται αλλά θα ένιωθα καλύτερα να δουλέψω αυτό το διάστημα από το σπίτι

Ναι αν έχεις την δυνατότητα να το κανείς,δεν χρειάζεται άγχος και πανικός απλά να προσέχουμε λίγο παραπάνω για τα μπεμπακια μας και όλα θα πάνε καλά για όλους μας 🌸

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/3/2020 at 4:27 ΜΜ, ο/η Tina92 είπε:

Ναι αν έχεις την δυνατότητα να το κανείς,δεν χρειάζεται άγχος και πανικός απλά να προσέχουμε λίγο παραπάνω για τα μπεμπακια μας και όλα θα πάνε καλά για όλους μας 🌸

Δευτέρα τελικά το ανακοίνωσα και από την Τρίτη εργάζομαι από το σπίτι. Και γω αυτό πιστεύω, προσέχουμε, δεν μετακινουμαστε αν δεν υπάρχει λόγος και όλα θα πάνε καλά! Σήμερα έχει καταπληκτική μέρα οπότε θα λιαστω και λίγο στο μπαλκόνι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/3/2020 at 1:23 ΜΜ, ο/η whatever είπε:

Και γω Δευτέρα περίμενα ότι θα είναι έτοιμα αλλά Παρασκευή βράδυ μου τα έστειλε ο γιατρός μου! Ούτε εγώ έκανα την αυχενική σε δικό μου γιατρό αλλά με είχε δει πριν την αυχενική οπότε και κανονίσαμε το ραντεβού σε ένα μήνα. Γενικώς μέχρι να μπω στον όγδοο μια φορά τον μήνα θα με βλέπει. Εσύ θα πηγαίνεις πιο συχνά;

Σ' ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Όντως είμαστε οι τελευταίες του Σεπτεμβρίου! Κάνε λίγο υπομονή ακόμη! Όλα θα πάνε καλά! Μετά την αυχενική θα πάρεις πολύ μεγάλη ανάσα! Ποτέ πας;

Κορίτσι,καλησπέρα, είχα δει το μήνυμά σου κ μετά ξεχάστηκα να σου γράψω με αυτά και με αυτά...Σορυ...Έκανα τελικά την αυχενική την Τρίτη που μας πέρασε κ μου είπαν από το τηλ ότι είναι όλα καλά...

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/3/2020 at 9:02 ΠΜ, ο/η whatever είπε:

Δευτέρα τελικά το ανακοίνωσα και από την Τρίτη εργάζομαι από το σπίτι. Και γω αυτό πιστεύω, προσέχουμε, δεν μετακινουμαστε αν δεν υπάρχει λόγος και όλα θα πάνε καλά! Σήμερα έχει καταπληκτική μέρα οπότε θα λιαστω και λίγο στο μπαλκόνι!!!

Καλά έκανες!Καλύτερα από το σπίτι.Να είσαι κ εσύ ησυχα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια,

Τι κάνετε;Πως είστε;;;Έκανα κ εγώ την αυχενική την Τρίτη και μου είπαν στο τηλ ότι είναι όλα καλά με τις εξετάσεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Xrita είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,

Τι κάνετε;Πως είστε;;;Έκανα κ εγώ την αυχενική την Τρίτη και μου είπαν στο τηλ ότι είναι όλα καλά με τις εξετάσεις...

Συγχαρητήρια καλή μου!!τι σ είπε για το φύλο;;Εγώ είμαι κλεισμένη στο σπίτι με την συζιξ όπως όλοι φαντάζομαι ...θέλει υπομονή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tina92 είπε:

Συγχαρητήρια καλή μου!!τι σ είπε για το φύλο;;Εγώ είμαι κλεισμένη στο σπίτι με την συζιξ όπως όλοι φαντάζομαι ...θέλει υπομονή!!!

Μου είπε ότι είναι νωρίς για το φύλο...Και εμείς σπίτι,αλλά ο άντρας μου είναι αστυνομικος,οπότε αναγκαστικά πηγαίνει για δουλειά...Άστα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/3/2020 at 6:08 ΜΜ, ο/η Xrita είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,

Τι κάνετε;Πως είστε;;;Έκανα κ εγώ την αυχενική την Τρίτη και μου είπαν στο τηλ ότι είναι όλα καλά με τις εξετάσεις...

Μπράβο υπέροχα νέα! Να ηρεμήσεις κι εσύ τώρα να χαρείς την εγκυμοσύνη σου! Πότε έχεις το επόμενο ραντεβού; Εγώ πάω ξανά την Πέμπτη ... αν και προβληματίζομαι τώρα με την καθολική απαγόρευση. Είναι σαν να έχουμε χούντα και θα πρέπει να δίνουμε αναφορά. Χριστέ μου... 2η Εφηβεία 🤣. Όχι ότι βγαίναμε βέβαια. Κι εμείς μέσα καθόμασταν. Μόνο για τα βασικά βγαίναμε αλλά αυτό με τα sms και τις υπεύθυνες δηλώσεις είναι ασύλληπτο.... Ελπίζω να έχει αποτέλεσμα τουλάχιστον.

Κατα τα άλλα τι κάνετε πως περνάτε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Μπράβο υπέροχα νέα! Να ηρεμήσεις κι εσύ τώρα να χαρείς την εγκυμοσύνη σου! Πότε έχεις το επόμενο ραντεβού; Εγώ πάω ξανά την Πέμπτη ... αν και προβληματίζομαι τώρα με την καθολική απαγόρευση. Είναι σαν να έχουμε χούντα και θα πρέπει να δίνουμε αναφορά. Χριστέ μου... 2η Εφηβεία 🤣. Όχι ότι βγαίναμε βέβαια. Κι εμείς μέσα καθόμασταν. Μόνο για τα βασικά βγαίναμε αλλά αυτό με τα sms και τις υπεύθυνες δηλώσεις είναι ασύλληπτο.... Ελπίζω να έχει αποτέλεσμα τουλάχιστον.

Κατα τα άλλα τι κάνετε πως περνάτε;;;

Σε ευχαριστώ κοριτσι!Ελπίζω όντως να έχει αποτελεσματα αυτό το μέτρο....Αύριο έχω ραντεβού κ δεν θέλω να πάω 😥😭😭😭😭....Έχουμε φοβηθεί με οσα γίνονται...Και εμεις μέσα...Εκτός από τον άντρα που δούλευει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Xrita είπε:

Σε ευχαριστώ κοριτσι!Ελπίζω όντως να έχει αποτελεσματα αυτό το μέτρο....Αύριο έχω ραντεβού κ δεν θέλω να πάω 😥😭😭😭😭....Έχουμε φοβηθεί με οσα γίνονται...Και εμεις μέσα...Εκτός από τον άντρα που δούλευει...

Mην φοβάσαι καθόλου! Θα περάσει όλο αυτό σύντομα! Αχ τυχερή! Μακάρι να ήταν κι εμένα πιο νωρίς από την Πέμπτη! Ανυπομονώ.... Αντε να ξαναδείς το μπεμπάκι σου!!!!! Απλά να στείλεις το sms μην σου βάλουν κανένα πρόστιμο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπερα κ από εμένα κ εδώ χαμός απαγόρευση με πρόστιμο 25.000€ 😱😱😱μέχρι την τουαλέτα θα πηγαίνω και το ψυγείο...εγώ έχω ραντεβού στον γιατρό 31/3...ευχομαι με το καλό να ξανα δείτε τα μπεμπακια σας🌸🌸

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/3/2020 at 6:06 ΜΜ, ο/η Xrita είπε:

Κορίτσι,καλησπέρα, είχα δει το μήνυμά σου κ μετά ξεχάστηκα να σου γράψω με αυτά και με αυτά...Σορυ...Έκανα τελικά την αυχενική την Τρίτη που μας πέρασε κ μου είπαν από το τηλ ότι είναι όλα καλά...

 

 

Τι σορυ καλέ; Δεν πειράζει!!! Μπράβο κορίτσι μου!!! Όλα καλά και με την αυχενική!!! Να ηρεμήσεις τώρα κά σύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Μπράβο υπέροχα νέα! Να ηρεμήσεις κι εσύ τώρα να χαρείς την εγκυμοσύνη σου! Πότε έχεις το επόμενο ραντεβού; Εγώ πάω ξανά την Πέμπτη ... αν και προβληματίζομαι τώρα με την καθολική απαγόρευση. Είναι σαν να έχουμε χούντα και θα πρέπει να δίνουμε αναφορά. Χριστέ μου... 2η Εφηβεία 🤣. Όχι ότι βγαίναμε βέβαια. Κι εμείς μέσα καθόμασταν. Μόνο για τα βασικά βγαίναμε αλλά αυτό με τα sms και τις υπεύθυνες δηλώσεις είναι ασύλληπτο.... Ελπίζω να έχει αποτέλεσμα τουλάχιστον.

Κατα τα άλλα τι κάνετε πως περνάτε;;;

Έλα βρε όλα μες στο μυαλό είναι! Τώρα τουλάχιστον μπορούμε να βγούμε και για άθληση!!! Σχετικά με τα αποτελέσματα της απαγόρευσης ένας επιδημιολόγος ( μου διαφεύγει τώρα το όνομα) δήλωσε πως αν τηρήσουμε τα νέα μέτρα μέχρι μέσα Μαϊου θα έχουμε ξεμπερδεψει. Μακάρι να πας όλα καλά!

Εγώ θα πάω γύρω στις 10/4 στον γιατρό. Γενικώς τράβηξε λίγο πιο πίσω όσα ραντεβού μπορούσε για να μην κυκλοφορούμε όσο γίνεται αυτή τη στιγμή. Οπότε θα πάω δέκα μέρες αργότερα από οταν θα πήγαινα αλλά δεν με πειράζει

στις πριν 11 ώρες, ο/η Xrita είπε:

Σε ευχαριστώ κοριτσι!Ελπίζω όντως να έχει αποτελεσματα αυτό το μέτρο....Αύριο έχω ραντεβού κ δεν θέλω να πάω 😥😭😭😭😭....Έχουμε φοβηθεί με οσα γίνονται...Και εμεις μέσα...Εκτός από τον άντρα που δούλευει...

Ρώτα τον γιατρό σου αν μπορείς να πας κάνα δυο εβδομάδες αργότερα αφού έχει λίγες μέρες που έκανες αυχενική. Αν πάλι θέλει έτσι κι αλλιώς να σε δει τήρησε όλες τους κανόνες και όταν γυρίσετε σπίτι ρίξε τα ρούχα στο πλυντήριο κάνε και ένα ντουζακι και όλα θα πάνε καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/3/2020 at 9:43 ΜΜ, ο/η Dimitra91 είπε:

Mην φοβάσαι καθόλου! Θα περάσει όλο αυτό σύντομα! Αχ τυχερή! Μακάρι να ήταν κι εμένα πιο νωρίς από την Πέμπτη! Ανυπομονώ.... Αντε να ξαναδείς το μπεμπάκι σου!!!!! Απλά να στείλεις το sms μην σου βάλουν κανένα πρόστιμο!

Μακάρι!Να περάσει γρήγορα όλο αυτό!Τι να κάνω έστειλα και το sms μου και χαρτί είχα όταν πήγα σούπερ μάρκετ, όλα...καλο βράδυ!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η whatever είπε:

Τι σορυ καλέ; Δεν πειράζει!!! Μπράβο κορίτσι μου!!! Όλα καλά και με την αυχενική!!! Να ηρεμήσεις τώρα κά σύ!

Σε ευχαριστώ κορίτσι...Καλή ξεκούραση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η whatever είπε:

Έλα βρε όλα μες στο μυαλό είναι! Τώρα τουλάχιστον μπορούμε να βγούμε και για άθληση!!! Σχετικά με τα αποτελέσματα της απαγόρευσης ένας επιδημιολόγος ( μου διαφεύγει τώρα το όνομα) δήλωσε πως αν τηρήσουμε τα νέα μέτρα μέχρι μέσα Μαϊου θα έχουμε ξεμπερδεψει. Μακάρι να πας όλα καλά!

Εγώ θα πάω γύρω στις 10/4 στον γιατρό. Γενικώς τράβηξε λίγο πιο πίσω όσα ραντεβού μπορούσε για να μην κυκλοφορούμε όσο γίνεται αυτή τη στιγμή. Οπότε θα πάω δέκα μέρες αργότερα από οταν θα πήγαινα αλλά δεν με πειράζει

Ρώτα τον γιατρό σου αν μπορείς να πας κάνα δυο εβδομάδες αργότερα αφού έχει λίγες μέρες που έκανες αυχενική. Αν πάλι θέλει έτσι κι αλλιώς να σε δει τήρησε όλες τους κανόνες και όταν γυρίσετε σπίτι ρίξε τα ρούχα στο πλυντήριο κάνε και ένα ντουζακι και όλα θα πάνε καλά!!!

Πήρα το πρωί και ρώτησα τη μαία αν ισχύει το ραντεβού,οπότε πήγα κανονικά...Αυτό έκανα, μάσκα και μπανιο μετά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα  σε όλες , εμάς την προηγούμενη φορά μας είπε και το φύλο ΑΓΟΡΑΚΙ εγώ προσωπικά καταχάρηκα, πάντα ήθελα το πρώτο μου παιδάκι αγοράκι,  σήμερα κλείσαμε τις 18 εβδομάδες και έχουμε ξανά ραντεβού μετά το ΠΑΣΧΑ .Ήθελα  να σας ρωτήσω μήπως έχει κάνει καμιά σας την εξέταση της κυστικής ινωσης. Θα παραθέσω ένα link να το διαβάσουν όσες θέλουν  έμενα ο γιατρός μου είπε ότι δεν είναι απαραίτητη άλλα το άφησε επάνω μου αν θέλω να την κάνω η όχι  φυσικα και την έκανα  γιατί ο άνδρας μου είναι μεγάλη ψείρα αν και το κόστος είναι τσουχτερό στα 250 ευρώ δεν γράφεται και κάνει και κοντά στις 2 εβδομάδες να βγει την περιμένω από βδομάδα.Πείτε μου αν την έχει κάνει καμιά άλλη!!!

Όσο για την κοιλίτσα μεγάλωσε αρκετά ήδη δεν ξέρω που θα φτάσουμε!!!!

    https://cumedicus.gr/test/κυστική-ίνωση-check-up 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Εγώ την έκανα την ίδια μέρα με την αυχενική διαφάνεια κ μάλιστα μου την είχε γράψει κ όλας ο γιατρός μου ( την εξέταση της κ.ινωσης) κ δεν την πλήρωσα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Mammatobe είπε:

Καλησπέρα  σε όλες , εμάς την προηγούμενη φορά μας είπε και το φύλο ΑΓΟΡΑΚΙ εγώ προσωπικά καταχάρηκα, πάντα ήθελα το πρώτο μου παιδάκι αγοράκι,  σήμερα κλείσαμε τις 18 εβδομάδες και έχουμε ξανά ραντεβού μετά το ΠΑΣΧΑ .Ήθελα  να σας ρωτήσω μήπως έχει κάνει καμιά σας την εξέταση της κυστικής ινωσης. Θα παραθέσω ένα link να το διαβάσουν όσες θέλουν  έμενα ο γιατρός μου είπε ότι δεν είναι απαραίτητη άλλα το άφησε επάνω μου αν θέλω να την κάνω η όχι  φυσικα και την έκανα  γιατί ο άνδρας μου είναι μεγάλη ψείρα αν και το κόστος είναι τσουχτερό στα 250 ευρώ δεν γράφεται και κάνει και κοντά στις 2 εβδομάδες να βγει την περιμένω από βδομάδα.Πείτε μου αν την έχει κάνει καμιά άλλη!!!

Όσο για την κοιλίτσα μεγάλωσε αρκετά ήδη δεν ξέρω που θα φτάσουμε!!!!

    https://cumedicus.gr/test/κυστική-ίνωση-check-up 

Καλησπέρα! 

Εγώ την είχα κάνει στην αρχή της εγκυμοσύνης που έκανα όλες τις εξετάσεις..δεν τη ζήτησα αλλά μου την έγραψε ο γιατρός, και δεν την πλήρωσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/4/2020 at 10:02 ΠΜ, ο/η Xrita είπε:

Καλημέρα κορίτσια,

Τι κάνετε;;;Πως είστε;;;Οι κοιλιτσες φουσκώνουν;;Εγώ μόνο στομάχι νομίζω έχω κάνει...

Καλησπέρα κορίτσι!!!!! Καλά εδώ προσπαθούμε να κάνουμε υπομονή μέχρι να λήξη το χάος..... Εγώ παραφουσκώνω! Η κοιλιά μου έχει φουσκώσει και ανεβαίνει προς τα πάνω τώρα και όλοι μου λένε ότι θα έχω τεράστια κοιλιά (ελπίζω όχι)!

Εσύ τι κάνεις;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/4/2020 at 9:18 ΜΜ, ο/η Mammatobe είπε:

Καλησπέρα  σε όλες , εμάς την προηγούμενη φορά μας είπε και το φύλο ΑΓΟΡΑΚΙ εγώ προσωπικά καταχάρηκα, πάντα ήθελα το πρώτο μου παιδάκι αγοράκι,  σήμερα κλείσαμε τις 18 εβδομάδες και έχουμε ξανά ραντεβού μετά το ΠΑΣΧΑ .Ήθελα  να σας ρωτήσω μήπως έχει κάνει καμιά σας την εξέταση της κυστικής ινωσης. Θα παραθέσω ένα link να το διαβάσουν όσες θέλουν  έμενα ο γιατρός μου είπε ότι δεν είναι απαραίτητη άλλα το άφησε επάνω μου αν θέλω να την κάνω η όχι  φυσικα και την έκανα  γιατί ο άνδρας μου είναι μεγάλη ψείρα αν και το κόστος είναι τσουχτερό στα 250 ευρώ δεν γράφεται και κάνει και κοντά στις 2 εβδομάδες να βγει την περιμένω από βδομάδα.Πείτε μου αν την έχει κάνει καμιά άλλη!!!

Όσο για την κοιλίτσα μεγάλωσε αρκετά ήδη δεν ξέρω που θα φτάσουμε!!!!

    https://cumedicus.gr/test/κυστική-ίνωση-check-up 

Καλησπέρα και σε σένα!!!!! Μπράβο σου! Εμάς μας είπε στην αυχενική κορίτσι! Ήθελα πάρα πολύ κόρη αν και ότι και να ήταν δεν μας ένοιαζε καθόλου, αρκεί να έχει την υγεία του!!! Αχ τέλεια! Εχω σήμερα είμαι 15κ1!!! Το έχεις νιώσει το μωρό σου;

Κοπέλα μου να σου πω ότι αυτη την εξέταση την δικαιολογεί ο ΕΟΠΠΥ! Την έκανα τον Σεπτέμβριο που έκανα όλες τις προγεννητικές ( πριν ξεκινήσω διαδικασίες για μωρό) γιατι μου είπε η γιατρός οτι πλέον καλύπτεται απο τον ΕΟΠΠΥ και είναι μια πολυ σημαντική εξεταση,!

Δεν μπορώ να καταλάβω για πιο λόγο πληρωσατε! Μέχρι πριν καποια χρόνια πλήρωνες όντως αλλά τώρα όχι. Έχω κουφαθεί τώρα με αυτό που είπες!  Δειτε και εδώ με τον άντρα σου,το γράφει ότι καλύπτεται απο τον εοππυ ο "Προγεννητικός γονιδιακός έλεγχος για κυστική ίνωση" https://www.fimes.gr/2017/03/eopyy-dorean-exetaseis/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κάμερα κορίτσι μου....εγώ ήρθα 22 ημέρα κύκλου με καφέ στην αρχή που κράτησαν 6 ημέρες κ ανάμεσα τους είχα μια μέρα λίγο αιματακι αλλά λιγο όπως εσύ!!!!! Μήπως να έκανες ένα τέστ;; Από συμπτώματα;;
    • Καλημέρα γλυκιά μου...μου φαίνεται περίεργο να ήταν ωορρηξία.. να έβγαζα λίγο καφέ να το καταλάβω!! Γίνεται στην ωορρηξία να βγάζεις τόσες μέρες καφέ;; Η μέση μου κ η κοιλιά μου πονάνε ακόμα...
    • Καλημέρα κορίτσια και καλή Σαρακοστή.  Εγώ είμαι λίγο μπερδεμένη-στενοχωρημένη. Την Κυριακή (4 μέρες νωρίτερα) μου ήρθε περίοδος. Το τελευταίο διάστημα, όπως σας έχω πει, έχω νορμάλ ροή δύο μέρες και την τρίτη μέρα μόνο καφέ. Το έχω αναφέρει στον γιατρό μου και μου είπε πως είναι εντάξει. Αυτή τη φορά όμως ήταν ακόμα χειρότερα, δεν έχω σχεδόν καθόλου αίμα. Δηλαδή ακόμα και όταν πηγαίνω τουαλέτα δεν πέφτει αίμα, έχω μόνο στο σκούπισμα και στην σερβιέτα λίγο. Όλα αυτά ξεκίνησαν εχθές το πρωί και τελείωσαν εχθές το βράδυ. Σήμερα τίποτα. Έχω φοβηθεί πολύ και σκέφτομαι για ωοθηκική ανεπάρκεια και άλλα τέτοια ωραία. Έχει καμία παρόμοια εμπειρία?????
    • Καλημέρα κορίτσι μου, αν κάνεις έτσι μεγάλους κύκλους μήπως ήταν ωορρηξία;
    • Καλησπέρα καλή σαρακοστή με υγεία!! Λοιπόν μια βοήθεια αν μπορεί κάποια κοπέλα Έχω ΣΠΩ γενικά κάνω μεγάλους κύκλους σπάνια θα έρθω κανονικά έχω φτάσει μέχρι και 97 ημέρες κοντά!  Έχω ξεκινήσει καμία 10 μέρες τα ινοφερτ Πλας. Ο προηγούμενος κύκλος μου ήταν 97 ημερών κ πήρα χάπι για να έρθει. Έκανα ορμονολογικες εξετάσεις και ο ενδοκρινολόγος μου μου είπε ότι είναι όλες στα φυσιολογικά πλαίσια! Τώρα στις 22 ημέρες κύκλου είδα καφέ με βλέννα στο σκουπισμα, είχα πονακια περιόδου,στήθος όχι πρησμένο! Κράτησαν περίπου έξι ημέρες μέσα σε αυτές μια μέρα είδα σκούρο αιματακι αλλά όχι πολύ! Δλδ μέσα στις 6 ημέρες φορούσα Σερβιετα ότι θα κατέβει αίμα αλλά τίποτα...στην Σερβιετα πολύ λίγο ως καθόλου! Τα πινάκια έρχονται κ φεύγουν και λίγο η μέση! Τα καφέ σταμάτησαν 16 του μήνα , 17 έκανα ένα τέστ αλλά βγήκε αρνητικό!!  Μα ήταν νωρίς;; Να μην είναι εγκυμοσύνη απλά να είχα καμία ανωμαλία;; Δώστε τα φώτα σας!! Ευχαριστώ 🫶🫶🫶
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...