Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mt3508 είπε:

Κοριτσια μου καλησπέρα.. Πήρα τα αποτελέσματα της δεύτερης χοριακης! Από 51 που ήταν η πρώτη πριν 2 ημέρες σήμερα είναι 109.9! Δεν ξέρω βρε κοριτσια δεν σας φαίνεται λίγο μικρό το νούμερο; Βέβαια το θετικό είναι ότι έχει διπλασιαστεί! Ακόμα δεν βρήκα την γιατρό μου για να το συζητήσουμε...

Κοριτσάκι καλή η χοριακη σου !

Εχει διπλασιασμό μιλά με τη γιαυτο σου να σου φύγει το άγχος !

μαλλον καθυστερημένη σύλληψη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 3 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

Όλα καλά θα πάνε !! Μην αγχώνεσαι !! 
Εμείς  εν το είχαμε στο πρόγραμμα !! Κι εμείς δεν προσέχαμε είναι η αλήθεια !!

αλλα δεν περίμενα με την πρώτη  να μείνω !!ΧΙΧΙΧΙ
 

μετα την πράξη καταλαβα ότι είμαι στη Ωορηξια γιατί είχα αίμα!! 
 

λεω ενταξει !!

οτι είναι να γίνει ας γίνει !

περιμενω να πάω στο γιατρό μου να με δει ! 

 

τελεια με το καλο ευχομαι :)

κι εμεις δεν το ειχαμε προγραμματίσει γιατι λεγαμε μετα απο 1μιση με 2 χρονια το 2ο...αλλα οκ αφου μας ηρθε νωριτερα καλοδεχουμενο κ τ μπεμπακι αυτο... η αρχη θα ναι δυσκολη λογικο με δυο μικρα αλλα περναει ο καιρος και θα μεγαλωσουν :) κ γω ανυπομονω να με δει κ ο γιατρος γτ εχω κ τους φοβους μου λογω καισαρικης στο πρωτο... μην ανοιξουν τα ραμματα κλπ κλπ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτο με τις μοναδες στην χοριακη...μηπως πρεπει να το ρωτησω και εγω στον γιατρο μου?βλεπω οτι ολες ξερετε...τις μοναδες σας...το γραφει επανω στο χαρτι του υπερηχου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sotiria2004 είπε:

αυτο με τις μοναδες στην χοριακη...μηπως πρεπει να το ρωτησω και εγω στον γιατρο μου?βλεπω οτι ολες ξερετε...τις μοναδες σας...το γραφει επανω στο χαρτι του υπερηχου?

Η χοριακη μετριέται με εξέταση αίματος αγαπημένη..ούτε εγώ έκανα πήγα κατευθείαν για υπέρηχο..μην αγχώνεσαι δεν είναι σημαντική εξέταση απλά στην αρχή της εγκυμοσύνης μόνο έτσι μπορείς να καταλάβεις αν όλα πάνε καλά όταν μπορείς να το τσεκαρεις πλέον με υπέρηχο δεν χρειάζεται να επαναλαμβάνεις χοριακες..:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mariaira είπε:

Κοριτσια εκλεισα ραντεβου για αυχενικη στις 24/12.Λεω να μξν αγχωθω ...δε ξερω αν τα καταφερω!!!

Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου γλυκό όλα θα είναι τέλεια θα δεις το μωράκι σου ακόμα πιο καλά και θα πάρεις τέλεια αποτελέσματα:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mariaira είπε:

Κοριτσια εκλεισα ραντεβου για αυχενικη στις 24/12.Λεω να μξν αγχωθω ...δε ξερω αν τα καταφερω!!!

νωρις δεν ειναι? σε ποια εβδομαδα εισαι? εγω βλεπω οτι ολες κανετε εξετασεις και εμενα με λεει ο γιατρος δεν χρειαζετε να κανεις τιποτα ακομα μην ανχωνεσαι...μηπως να παω και σε κανεναν αλλον?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sotiria2004 είπε:

νωρις δεν ειναι? σε ποια εβδομαδα εισαι? εγω βλεπω οτι ολες κανετε εξετασεις και εμενα με λεει ο γιατρος δεν χρειαζετε να κανεις τιποτα ακομα μην ανχωνεσαι...μηπως να παω και σε κανεναν αλλον?

Την Δευτερα που πηγα κ ξαναειδαμε το μικρο με εβγαλε 9w 5d..

Στο κεντρο που πηρα για να κλεισω ραντεβου για την αυχενικη με βαση την τελευταια περιοδο 29/9 μου εκλεισε την ημερομηνια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η zwoulini είπε:

τελεια με το καλο ευχομαι :)

κι εμεις δεν το ειχαμε προγραμματίσει γιατι λεγαμε μετα απο 1μιση με 2 χρονια το 2ο...αλλα οκ αφου μας ηρθε νωριτερα καλοδεχουμενο κ τ μπεμπακι αυτο... η αρχη θα ναι δυσκολη λογικο με δυο μικρα αλλα περναει ο καιρος και θα μεγαλωσουν :) κ γω ανυπομονω να με δει κ ο γιατρος γτ εχω κ τους φοβους μου λογω καισαρικης στο πρωτο... μην ανοιξουν τα ραμματα κλπ κλπ... 

Ναι εννοείται νέτο άλλο να έρθουν τα νινακια !!

κι εγώ γιαυτο αγχώνομαι καισαρική έκανα κι εγώ τη μπεμπα !! 
αλλα ελπίζω να πάνε Ολανκαλα !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια μου! Χθες μίλησα με την γιατρό μου! Μου είπε να μην αγχώνομαι και είναι πολύ θετικό ότι διπλασιάστηκε η χοριακη! Με βάση της επαφές μου, μου είπε ότι πρέπει να έγινε καθυστερημένη σύλληψη γι’αυτο να μην αγχώνομαι! Στις 20 μου άφησε το ραντεβού και μου είπε απλά θα δούμε το σάκκο και στο επόμενο ραντεβού με το νέο χρόνο θα ακούσουμε καρδούλα ?♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Mt3508 είπε:

Κοριτσια μου καλησπέρα..Πως σας βρίσκω;; ?

Καλησπέρα!!!! Τι κάνετε κούκλες??? Εγώ είμαι εν αναμονή να ακούσω την καρδούλα μου αύριο!!! Και έχω μεγάλη αγωνία!!!!  Το μόνο κακό ότι έχω ένα πρήξιμο από τα utrogestan που δεν παλεύεται!!!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ampempa είπε:

Καλησπέρα!!!! Τι κάνετε κούκλες??? Εγώ είμαι εν αναμονή να ακούσω την καρδούλα μου αύριο!!! Και έχω μεγάλη αγωνία!!!!  Το μόνο κακό ότι έχω ένα πρήξιμο από τα utrogestan που δεν παλεύεται!!!! ??

Καλησπέρα κορίτσι μου! Με το καλό να ακούσεις τον πιο όμορφο ήχο της ζωής σου! ♥️ Εμείς την Παρασκευή έχουμε το πρώτο μας ραντεβού για να δούμε σάκο!! Περνώ και εγώ utrogestan.. έχεις καθόλου συμπτώματα;; Από χθες δεν νιώθω κάτι είμαι κανονικά και έχω αγχωθεί ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mt3508 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Με το καλό να ακούσεις τον πιο όμορφο ήχο της ζωής σου! ♥️ Εμείς την Παρασκευή έχουμε το πρώτο μας ραντεβού για να δούμε σάκο!! Περνώ και εγώ utrogestan.. έχεις καθόλου συμπτώματα;; Από χθες δεν νιώθω κάτι είμαι κανονικά και έχω αγχωθεί ?

Πόσο καιρό παίρνεις utrogestan!?? Εμένα μου προκαλεί πρήξιμο, πονάει το έντερο μου, έχω δυσκοιλιοτητα!!! Όλα τα στραβά.... Αλλά δεν έχουμε όλες τα ίδια συμπτώματα. Γενικά η Προγεστερονη δημιουργεί προβλήματα κια με τα έντερα! Εγώ βάζω πάνω από 35 μέρες... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Ampempa είπε:

Πόσο καιρό παίρνεις utrogestan!?? Εμένα μου προκαλεί πρήξιμο, πονάει το έντερο μου, έχω δυσκοιλιοτητα!!! Όλα τα στραβά.... Αλλά δεν έχουμε όλες τα ίδια συμπτώματα. Γενικά η Προγεστερονη δημιουργεί προβλήματα κια με τα έντερα! Εγώ βάζω πάνω από 35 μέρες... 

Περνώ 1 κάθε 8 ώρες..100 mg εσυ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mt3508 είπε:

Είχες και εσυ αίμα στην αρχή και σου τα έδωσε ο γιατρός;;

Όχι καθόλου σταγόνα! Νομίζω τα δίνουν σε όλες τωρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Ampempa είπε:

Όχι καθόλου σταγόνα! Νομίζω τα δίνουν σε όλες τωρα 

Εγώ την ημέρα που ανέμενα περίοδο είχα λίγο αίμα και γι’αυτο μου είπε να τα πάρω..ευτυχώς δεν ξαναείδα τίποτα..όμως με προβληματίζει το γεγονός ότι δεν έχω κανένα σύμπτωμα εκτός από το στήθος μου που είναι φουσκωμένο.. αγχώνομαι μήπως κάτι δεν πάει καλά ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mt3508 είπε:

Εγώ την ημέρα που ανέμενα περίοδο είχα λίγο αίμα και γι’αυτο μου είπε να τα πάρω..ευτυχώς δεν ξαναείδα τίποτα..όμως με προβληματίζει το γεγονός ότι δεν έχω κανένα σύμπτωμα εκτός από το στήθος μου που είναι φουσκωμένο.. αγχώνομαι μήπως κάτι δεν πάει καλά ?

Να μην αγχώνεσαι καθόλου!!!! Να προσέχεις λιγάκι και να μην το ανησυχείς!!!! ❤️❤️❤️ Και συμπτώματα δεν έχω ούτε εμετούς ούτε πόνους... Τίποτα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Ampempa είπε:

Να μην αγχώνεσαι καθόλου!!!! Να προσέχεις λιγάκι και να μην το ανησυχείς!!!! ❤️❤️❤️ Και συμπτώματα δεν έχω ούτε εμετούς ούτε πόνους... Τίποτα 

Απλά ακόμη δεν πήγαμε στην γιατρό γι’αυτό έχω τόσο άγχος.. μίλησες με τον γιατρό σου για τα συμπτώματα;; Είναι οκ να μην έχεις;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Mt3508 είπε:

Απλά ακόμη δεν πήγαμε στην γιατρό γι’αυτό έχω τόσο άγχος.. μίλησες με τον γιατρό σου για τα συμπτώματα;; Είναι οκ να μην έχεις;;

Ενοητε δεν έχουν όλες!!! Και η κουνιαδα μου και αυτή τίποτα απολύτως!!! Ούτε πόνους ούτε ζαλάδες!! Και είσαι και πολύ νωρίς ακόμα! Πόσο ημερών είσαι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Ampempa είπε:

Ενοητε δεν έχουν όλες!!! Και η κουνιαδα μου και αυτή τίποτα απολύτως!!! Ούτε πόνους ούτε ζαλάδες!! Και είσαι και πολύ νωρίς ακόμα! Πόσο ημερών είσαι? 

Καλημέρα ..σήμερα 5 εβδομάδων ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mt3508 είπε:

Καλημέρα ..σήμερα 5 εβδομάδων ?

Καλημέρα!!!! Μια χαρούλα είσαι στο γιατρό ποτέ θα πας?? Να μην ανυσηχεις καθολου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ampempa είπε:

Καλημέρα!!!! Μια χαρούλα είσαι στο γιατρό ποτέ θα πας?? Να μην ανυσηχεις καθολου

Θα πάμε την Παρασκευή πρώτη επίσκεψη.. τηλεφωνικά μου είπε θα δούμε σάκο την Παρασκευή και στην επόμενη επίσκεψη καρδούλα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...