Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Κοριτσάκια μου πώς είστε;

Τελικά η πρόκληση δεν έγινε ποτέ... Παρασκευή απόγευμα εκεί που ήμουν σπίτι χαλαρά έσπασαν τα νερά!!!!

Ήταν μια δυσκολη γέννα από ότι κατάλαβα...η μικρή σφηνώσει δεν κατέβαινε την τράβηξαν με βεντούζα κ από το ζόρι έσπασε την κλείδα στο χεράκι της..επίσης ανέβασε ίκτερο κ μπήκε για φωτοθεραπεία...ευτυχώς τώρα ήμαστε σπιτάκι μας κ προσπαθούμε να βρούμε τους ρυθμούς μας!!!

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας κ με το καλό να δεχτειται τα μωράκια σας.

Γερά κ καλότυχα να είναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Mariaira είπε:

Κοριτσάκια μου πώς είστε;

Τελικά η πρόκληση δεν έγινε ποτέ... Παρασκευή απόγευμα εκεί που ήμουν σπίτι χαλαρά έσπασαν τα νερά!!!!

Ήταν μια δυσκολη γέννα από ότι κατάλαβα...η μικρή σφηνώσει δεν κατέβαινε την τράβηξαν με βεντούζα κ από το ζόρι έσπασε την κλείδα στο χεράκι της..επίσης ανέβασε ίκτερο κ μπήκε για φωτοθεραπεία...ευτυχώς τώρα ήμαστε σπιτάκι μας κ προσπαθούμε να βρούμε τους ρυθμούς μας!!!

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας κ με το καλό να δεχτειται τα μωράκια σας.

Γερά κ καλότυχα να είναι!

Πώς είχε σφηνώσει δηλαδή;; Τώρα τί γίνεται με την κλείδα της;;; 
Ελπίζω να τα ξεπεράσει όλα γρήγορα το μικρούλι σου.... 
Να σου ζήσει και πάλι και να την κάνεις μία αγκαλιά κι από εμάς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Mariaira είπε:

Κοριτσάκια μου πώς είστε;

Τελικά η πρόκληση δεν έγινε ποτέ... Παρασκευή απόγευμα εκεί που ήμουν σπίτι χαλαρά έσπασαν τα νερά!!!!

Ήταν μια δυσκολη γέννα από ότι κατάλαβα...η μικρή σφηνώσει δεν κατέβαινε την τράβηξαν με βεντούζα κ από το ζόρι έσπασε την κλείδα στο χεράκι της..επίσης ανέβασε ίκτερο κ μπήκε για φωτοθεραπεία...ευτυχώς τώρα ήμαστε σπιτάκι μας κ προσπαθούμε να βρούμε τους ρυθμούς μας!!!

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας κ με το καλό να δεχτειται τα μωράκια σας.

Γερά κ καλότυχα να είναι!

Να σας ζήσει η μπεμπούλα κοπέλα μου, πάντα γερή και καλότυχη να είναι απο εδώ και πέρα, μετά από την περιπετειώδη γέννα. Είστε καλά τώρα, κι εσύ και η μπέμπα; Καλή ανάρρωση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Mariaira είπε:

Κοριτσάκια μου πώς είστε;

Τελικά η πρόκληση δεν έγινε ποτέ... Παρασκευή απόγευμα εκεί που ήμουν σπίτι χαλαρά έσπασαν τα νερά!!!!

Ήταν μια δυσκολη γέννα από ότι κατάλαβα...η μικρή σφηνώσει δεν κατέβαινε την τράβηξαν με βεντούζα κ από το ζόρι έσπασε την κλείδα στο χεράκι της..επίσης ανέβασε ίκτερο κ μπήκε για φωτοθεραπεία...ευτυχώς τώρα ήμαστε σπιτάκι μας κ προσπαθούμε να βρούμε τους ρυθμούς μας!!!

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας κ με το καλό να δεχτειται τα μωράκια σας.

Γερά κ καλότυχα να είναι!

Σύντομα η γεννα θα ειναι μια μακρινή ανάμνηση. Και εμένα ο γιος μου είχε ραγισει την κλειδα του στην γεννα και στο μαιευτηριο δεν μας είπαν τίποτα, ο παιδίατρος το διαπίστωσε. Τα κόκαλα των μωρών είναι ευπλαστα οπότε σύντομα θα ειναι μια χαρά. Να ακολουθήσεις τις εντολες του παιδιάτρου σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατέβαινε στραβά οπότε κάπου πλέον δεν είχε άλλο χώρο κ κόλλησε.

Την εξέτασε ορθοπαιδικός στην κλινικη,όντως δεν είναι κάτι τραγικό απλά για λίγες εβδομάδες να προσέχουμε πως την πιάνουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mariaira είπε:

Κοριτσάκια μου πώς είστε;

Τελικά η πρόκληση δεν έγινε ποτέ... Παρασκευή απόγευμα εκεί που ήμουν σπίτι χαλαρά έσπασαν τα νερά!!!!

Ήταν μια δυσκολη γέννα από ότι κατάλαβα...η μικρή σφηνώσει δεν κατέβαινε την τράβηξαν με βεντούζα κ από το ζόρι έσπασε την κλείδα στο χεράκι της..επίσης ανέβασε ίκτερο κ μπήκε για φωτοθεραπεία...ευτυχώς τώρα ήμαστε σπιτάκι μας κ προσπαθούμε να βρούμε τους ρυθμούς μας!!!

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας κ με το καλό να δεχτειται τα μωράκια σας.

Γερά κ καλότυχα να είναι!

Αχ αντε και εσυ τι ωραία στο σπίτι με το νινί σου.. Θα τα περάσετε όλα μαζί... Να σας ζήσει... Γεμίσαμε πατουσάκια για φιλιά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια :) 

Πλησιάζουμε στο τέλος και πόσο χαίρομαι και φοβάμαι συνάμα. @Sotiria2004 με το καλό το μωράκι σου την Κυριακή! 

Σήμερα ξαναπήγα στο γιατρό μου (λόγω υψηλής πίεσης παρακολουθούμαι στενά) και μου έδωσαν κάτι σύριγγες για να συλλέγω το πρωτόγαλα και να το βάλω στην κατάψυξη. Όταν ζήτησα να μάθω γιατί το κάνουμε αυτό μου είπαν ότι υπάρχει περίπτωση το μωρό όταν γεννηθεί να μην θηλάσει και να έχει δυσκολία κι έτσι θα του δοθεί το πρωτόγαλα. Το κάνει καμία σας; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Mariaira είπε:

Κοριτσάκια μου πώς είστε;

Τελικά η πρόκληση δεν έγινε ποτέ... Παρασκευή απόγευμα εκεί που ήμουν σπίτι χαλαρά έσπασαν τα νερά!!!!

Ήταν μια δυσκολη γέννα από ότι κατάλαβα...η μικρή σφηνώσει δεν κατέβαινε την τράβηξαν με βεντούζα κ από το ζόρι έσπασε την κλείδα στο χεράκι της..επίσης ανέβασε ίκτερο κ μπήκε για φωτοθεραπεία...ευτυχώς τώρα ήμαστε σπιτάκι μας κ προσπαθούμε να βρούμε τους ρυθμούς μας!!!

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας κ με το καλό να δεχτειται τα μωράκια σας.

Γερά κ καλότυχα να είναι!

Να σου ζησει κοριτσι μου! Και πςραστικουλια στο ομορφο σου!! Καλη ανάρρωση και πολλες αγκαλιες!! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Sotiria2004 είπε:

Κορίτσια Κυριακή 8 το πρωί μπαίνω χειρουργείο...

Τρέμω(ολική νάρκωση) ... 

Ο γιατρός μου λέει ότι μέχρι της 9 το αργότερο θα είμαι στο δωμάτιο με την μπέμπα... Δεν μπορώ να κοιμηθώ τα βράδια, από το άγχος... 

Όσες πάτε φυσιολογικά με πονακια με το καλό... Κορίτσια μου υπομονή και δύναμη σε όλες.. 

Καλο κουράγιο και να μην φοβασαι!!! Να ονειρεύεσαι την ωρα που θα παρεις το μπεμπακι σου αγκαλια!!! Καλη δυναμη και ολα καλα θα πανε!! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Klimentini πρώτη φορά το ακούω... Ενδιαφέρον ακούγεται ωστόσο. 

Αυτό με τη χαρά και το φόβο το νιώθω στο έπακρο!!! 
Από τη μία ανυπομονώ να την κρατήσω, οι μετρήσεις της είναι καλές, αλλά από την άλλη δεν κουνιέται μέσα στην ημέρα, με το ζόρι μία κίνηση το πρωί, μία το μεσημέρι κλπ και υπάρχουν στιγμές που φοβάμαι πολύ....
Χτες είπα στο γιατρό να κάνουμε καισαρική να μην αγχωνόμαστε, αλλά δεν....
Θα με σκάσει μέχρι να έρθει. Περίμενα ότι δε θα πάρει όλες τις μέρες και θα την έχω ήδη εδώ, αλλά θα μου βγάλει την πίστη... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Klimentini είπε:

Καλησπέρα κορίτσια :) 

Πλησιάζουμε στο τέλος και πόσο χαίρομαι και φοβάμαι συνάμα. @Sotiria2004 με το καλό το μωράκι σου την Κυριακή! 

Σήμερα ξαναπήγα στο γιατρό μου (λόγω υψηλής πίεσης παρακολουθούμαι στενά) και μου έδωσαν κάτι σύριγγες για να συλλέγω το πρωτόγαλα και να το βάλω στην κατάψυξη. Όταν ζήτησα να μάθω γιατί το κάνουμε αυτό μου είπαν ότι υπάρχει περίπτωση το μωρό όταν γεννηθεί να μην θηλάσει και να έχει δυσκολία κι έτσι θα του δοθεί το πρωτόγαλα. Το κάνει καμία σας; 

Από πότε δηλ να ξεκινήσεις να συλλέγεις;; πριν τη γέννα;;; ρωτάω επειδή δεν κατάλαβα αυτό με την κατάψυξη... το πρωτόγαλα κατεβαινει συνήθως τη 2η μέρα... και τα μωρά, όλα τα μωρά που οι μαμάδες θέλουν να τα θηλάσουν, πίνουν αυτό... οπότε τι πάει να πει "έτσι θα του δοθεί αυτό";;;; είσαι σίγουρη ότι σου τα είπε έτσι;;;

εμένα μου έδωσαν την 1η μέρα ένα θήλαστρο νοσοκομειακο... εκείνη την 1η μέρα δεν είχα βγάλει τίποτα... και επαναλάμβανα την 20λεπτη αντληση ανά 3ωρο... και τη νύχτα... κανονικά θα το έκανε το μωρό αλλά ήταν στη ΜΕΝΝ... τη 2η μέρα άρχισε να κατεβαίνει το πρωτόγαλα... έβγαζα περιπου 1 cc στην αρχή και μετά 2... το έπαιρναν οι μαίες το έβαζαν σε σύριγγες και το κατέβαζαν στη ΜΕΝΝ... ο μικρός μου ξεκίνησε βέβαια να πίνει γάλα την 5η μέρα... ήταν πολύ μικρούλης και το έκανε εμετο όταν τον δοκίμασαν την 1η μέρα... μέχρι τότε ότι τους κατεβάζαμε το έβαζαν ψυγείο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Athinaa είπε:

Από πότε δηλ να ξεκινήσεις να συλλέγεις;; πριν τη γέννα;;; ρωτάω επειδή δεν κατάλαβα αυτό με την κατάψυξη... το πρωτόγαλα κατεβαινει συνήθως τη 2η μέρα... και τα μωρά, όλα τα μωρά που οι μαμάδες θέλουν να τα θηλάσουν, πίνουν αυτό... οπότε τι πάει να πει "έτσι θα του δοθεί αυτό";;;; είσαι σίγουρη ότι σου τα είπε έτσι;;;

εμένα μου έδωσαν την 1η μέρα ένα θήλαστρο νοσοκομειακο... εκείνη την 1η μέρα δεν είχα βγάλει τίποτα... και επαναλάμβανα την 20λεπτη αντληση ανά 3ωρο... και τη νύχτα... κανονικά θα το έκανε το μωρό αλλά ήταν στη ΜΕΝΝ... τη 2η μέρα άρχισε να κατεβαίνει το πρωτόγαλα... έβγαζα περιπου 1 cc στην αρχή και μετά 2... το έπαιρναν οι μαίες το έβαζαν σε σύριγγες και το κατέβαζαν στη ΜΕΝΝ... ο μικρός μου ξεκίνησε βέβαια να πίνει γάλα την 5η μέρα... ήταν πολύ μικρούλης και το έκανε εμετο όταν τον δοκίμασαν την 1η μέρα... μέχρι τότε ότι τους κατεβάζαμε το έβαζαν ψυγείο... 

Καλημέρα,

Ξεκίνησα όταν μπήκα στην 37η εβδομάδα, δηλαδή πριν από 3-4 μέρες. Αρχίζεις και κάνεις μασάζ στο στήθος για περίπου 10-15 λεπτά, 2 φορές την ημέρα και πιέζεις και έτσι σιγά σιγά κατεβαίνει το πρωτόγαλα. Το πρωτόγαλα δεν κατεβαίνει κατα κανόνα τη δεύτερη ημέρα αλλά συνήθως προϋπάρχει και πριν τη γέννα. Ορισμένες κοπέλες έχουν ήδη πριν γεννήσουν και άλλες όταν γεννήσουν. Εγώ φαντάσου ξεκίνησα και έβγαλα στην αρχή 1,5 mml. Πολύ λίγο δηλαδή.

Όσο για τη διαδικασία που ανέφερα, δηλαδή εάν το μωράκι δυσκολεύεται να πιει από μένα θα του δώσουν από το ήδη μαζεμένο πρωτόγαλα, ναι έτσι μου τα είπανε και το διάβασα έπειτα και στο ίντερνετ. Γι'αυτό όταν πάω να γεννήσω θα πάρω το παγωμένο πρωτόγαλα μαζί μου στο νοσοκομείο και θα τους το δώσω να το αποθηκεύσουν στην κατάψυξη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η konstantinaVE είπε:

@Klimentini πρώτη φορά το ακούω... Ενδιαφέρον ακούγεται ωστόσο. 

Αυτό με τη χαρά και το φόβο το νιώθω στο έπακρο!!! 
Από τη μία ανυπομονώ να την κρατήσω, οι μετρήσεις της είναι καλές, αλλά από την άλλη δεν κουνιέται μέσα στην ημέρα, με το ζόρι μία κίνηση το πρωί, μία το μεσημέρι κλπ και υπάρχουν στιγμές που φοβάμαι πολύ....
Χτες είπα στο γιατρό να κάνουμε καισαρική να μην αγχωνόμαστε, αλλά δεν....
Θα με σκάσει ν πίστη... 

Ακριβώς τα ίδια! φοβάμαι κι εγώ πολύ και σκεφτόμουν να βγει για να είναι ασφαλής.. 

Όσο για το κούνημα, ξέρω ότι τους τελειώνει ο χώρος τώρα και δεν κουνιούνται τόσο. έτσι δεν είναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Klimentini είπε:

Ακριβώς τα ίδια! φοβάμαι κι εγώ πολύ και σκεφτόμουν να βγει για να είναι ασφαλής.. 

Όσο για το κούνημα, ξέρω ότι τους τελειώνει ο χώρος τώρα και δεν κουνιούνται τόσο. έτσι δεν είναι;

Τι να σου πω;; (Καλημέρα κιολας)

Αλλού διαβάζω ότι δεν έχουν χώρο και μην ανησυχείτε, αλλού διαβάζω ότι οι κινήσεις δε μειώνονται....

Ο γιατρός μου πάντως θέλει να βλέπει κινήσεις κι όχι μια ή δύο. 

Έχω αύριο βράδυ ραντεβού, αλλά άμα δω και σήμερα να είναι νωθρή, ίσως πάω απόψε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου Καλημέρα....

37+5;καλα θυμάμαι; βλέπει καμία το τικερακι μου; 

Σπασαν τα νερά μου 3 και 7 και 20 έβγαλα έναν κοριτσαρο 2915γρ με καισαρική... Όλα καλά... 

Εύχομαι όλες να έχετε εύκολη γεννα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Sotiria2004 είπε:

Κορίτσια μου Καλημέρα....

37+5;καλα θυμάμαι; βλέπει καμία το τικερακι μου; 

Σπασαν τα νερά μου 3 και 7 και 20 έβγαλα έναν κοριτσαρο 2915γρ με καισαρική... Όλα καλά... 

Εύχομαι όλες να έχετε εύκολη γεννα... 

WOW!!!! Συγχαρητήρια, κορίτσι!!!! Τα ξαφνικά είναι τα καλύτερα!!! 
Να σου ζήσει, γερή και τυχερή πάντα!!! ❤️

(Μακάρι να έσπαγαν και τα δικά μου νερά να ξεαγχωθώ, αλλά που... Τελευταία θα μείνω, το βλέπω χι χι χι)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Sotiria2004 είπε:

Κορίτσια μου Καλημέρα....

37+5;καλα θυμάμαι; βλέπει καμία το τικερακι μου; 

Σπασαν τα νερά μου 3 και 7 και 20 έβγαλα έναν κοριτσαρο 2915γρ με καισαρική... Όλα καλά... 

Εύχομαι όλες να έχετε εύκολη γεννα... 

 

στις πριν 5 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

WOW!!!! Συγχαρητήρια, κορίτσι!!!! Τα ξαφνικά είναι τα καλύτερα!!! 
Να σου ζήσει, γερή και τυχερή πάντα!!! ❤️

(Μακάρι να έσπαγαν και τα δικά μου νερά να ξεαγχωθώ, αλλά που... Τελευταία θα μείνω, το βλέπω χι χι χι)

@Sotiria2004Να σου ζήσει η μπέμπα κοπέλα μου!!! Όντως τα ξαφνικά είναι τα καλύτερα, δεν σε έφαγε το άγχος μέχρι την Κυριακή. Βιαζόταν η μπέμπα να σε συναντήσει ❤️ Γερό και καλότυχο πάντα να είναι το κοριτσάκι σας! Καλή ανάρρωση!

@konstantinaVE Πόσο είσαι τώρα κοπέλα μου; Αν θυμάμαι καλά, η μπέμπα σου από την αρχή δεν ήταν πολύ δραστήρια, μη συγκρίνεις με άλλα μωράκια, το καθένα είναι διαφορετικό και το κάθε γυναικείο σώμα επίσης. Αν δεν έχει αλλάξει το μοτίβο στις κινήσεις της, δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας. Επίσης, πρέπει να είσαι σε πολύ καλό γιατρό, νομίζω στην Ελλάδα δεν βρίσκεις εύκολα γιατρό που να αρνείται καισαρική ενώ το ζητάει η εγκυμονούσα. Όσο το κοριτσάκι σου μεγαλώνει όπως πρέπει κι εσύ είσαι καλά, δεν υπάρχει λόγος να στην πάρουν νωρίτερα. Το άγχος βέβαια, τώρα στην τελική ευθεία είναι αναμενόμενο, ελπίζω να σπάσουν κι εσένα τα νερά ξαφνικά και να έχεις σύντομα το κοριτσάκι σου γερό και δυνατό στην αγκαλιά σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Karmeliet Σήμερα κλείνω τις 38 εβδομάδες. Έχω μεν πονάκια, αλλά ο τράχηλος δεν...
Καλός είναι ο γιατρός και του το αναγνωρίζω ότι δεν κοιτάει την εύκολη λύση, αλλά όταν αγχώνεται αυτός με το non-stress αγχώνομαι κι εγώ... 1.000 φορές να κανονίζαμε καισαρική...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

@Karmeliet Σήμερα κλείνω τις 38 εβδομάδες. Έχω μεν πονάκια, αλλά ο τράχηλος δεν...
Καλός είναι ο γιατρός και του το αναγνωρίζω ότι δεν κοιτάει την εύκολη λύση, αλλά όταν αγχώνεται αυτός με το non-stress αγχώνομαι κι εγώ... 1.000 φορές να κανονίζαμε καισαρική...

Αν δε σου το έχει απαγορεύσει ο γιατρός, και νιώθετε καλά, μπορείτε να δοκιμάσετε με σεξουαλική επαφή, λόγω συσπάσεων βοηθάει στην προετοιμασία του τραχήλου για γέννα. Ψάχνοντας διάφορα ενημερωτικά βιντεάκια στο youtube, μιας και δεν θα παρακολουθήσω μαθήματα ανώδυνου τοκετού λόγω της όλης κατάστασης, πέτυχα αυτό: https://www.youtube.com/watch?v=j7YucfJuziU . Έχει 3 μέρη και το βρήκα πολύ ενδιαφέρον, και σε κάποιο σημείο αναφέρεται και στον τράχηλο. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν σου πω ότι το σκέφτηκα;;; Χα χα χα
Λέω 9 μήνες δεν.... μήπως να το επισπεύσουμε;; Ας όψεται που ο άντρας μου τρέχει όλη τη βδομάδα, γιατί κάνει η πεθερά μου χειρουργείο σε άλλη πόλη κι είναι νηστικός και ταλαιπωρημένος... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Αν σου πω ότι το σκέφτηκα;;; Χα χα χα
Λέω 9 μήνες δεν.... μήπως να το επισπεύσουμε;; Ας όψεται που ο άντρας μου τρέχει όλη τη βδομάδα, γιατί κάνει η πεθερά μου χειρουργείο σε άλλη πόλη κι είναι νηστικός και ταλαιπωρημένος... :P

Πω, ταλαιπωρία όντως για τον άντρα σου, επικείμενη γέννα και μητέρα στο νοσοκομείο....αλλά εσύ ρίξτο σαν ιδέα, δεν ξέρεις ποτέ 😉 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Karmeliet είπε:

Πω, ταλαιπωρία όντως για τον άντρα σου, επικείμενη γέννα και μητέρα στο νοσοκομείο....αλλά εσύ ρίξτο σαν ιδέα, δεν ξέρεις ποτέ 😉 

Άσε, όλη τη βδομάδα αναρωτιόμασταν ποια από τις 2 θα πάει σε νοσοκομείο.... Κι απο αυτήν την άποψη , καλύτερα που δεν ήρθε μέχρι σήμερα η μπέμπα, αλλά θα σκάσω μέχρι να γεννήσω...
Εσύ πότε έχεις ΠΗΤ αλήθεια;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Άσε, όλη τη βδομάδα αναρωτιόμασταν ποια από τις 2 θα πάει σε νοσοκομείο.... Κι απο αυτήν την άποψη , καλύτερα που δεν ήρθε μέχρι σήμερα η μπέμπα, αλλά θα σκάσω μέχρι να γεννήσω...
Εσύ πότε έχεις ΠΗΤ αλήθεια;;

Ισχύει, το ίδιο λένε όλες οι συγγενείς μου, φίλες κλπ που έχουν παιδιά: ο τελευταίος μήνας μοιάζει μ'αιωνιότητα, ειδικά αν είναι καλοκαίρι, με τη ζέστη...υπομονή!

Εγώ η τελευταία και καταιδρωμένη του γκρουπ, 28/08 ΠΗΤ, αλλά λόγω ηλικίας δεν θέλουν να με αφήσουν να πάρω όλον τον μήνα, θα με πάνε με πρόκληση στις 39εβδομάδες (ευελπιστώ κι εγώ να σπάσουν τα νερά νωρίτερα, μη μπω σ'αυτή τη διαδικασία). 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στο εύχομαι να μη χρειαστεί να κάνεις πρόκληση, γιατί πονάει πολύ λένε...
Όσο για τον τελευταίο μήνα, ενώ ως εγκυμοσύνη δε με ενοχλεί πραγματικά και άντεχα κι άλλον με την κοιλιά, αυτή η μείωση στις κινήσεις, το ότι στριμώχνεται κλπ με φοβίζει ειλικρινά...
Προσπαθώ να μένω αισιόδοξη, αλλά λόγω όσων πέρασα, είναι φορές που φοβάμαι και σκέφτομαι απαισιόδοξα... 😕 
Ζηλεύω που σας σπάνε τα νερά κι ανυπομονώ να σας γράψω κι εγώ από το μαιευτήριο... χι χι χι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Στο εύχομαι να μη χρειαστεί να κάνεις πρόκληση, γιατί πονάει πολύ λένε...
Όσο για τον τελευταίο μήνα, ενώ ως εγκυμοσύνη δε με ενοχλεί πραγματικά και άντεχα κι άλλον με την κοιλιά, αυτή η μείωση στις κινήσεις, το ότι στριμώχνεται κλπ με φοβίζει ειλικρινά...
Προσπαθώ να μένω αισιόδοξη, αλλά λόγω όσων πέρασα, είναι φορές που φοβάμαι και σκέφτομαι απαισιόδοξα... 😕 
Ζηλεύω που σας σπάνε τα νερά κι ανυπομονώ να σας γράψω κι εγώ από το μαιευτήριο... χι χι χι

Επειδή θυμάμαι την ιστορία σου: Να σκέφτεσαι ότι όλα ως τώρα έχουν πάει καλά: πετυχημένη εξωσωματική, η μπέμπα αναπτύσσεται σωστά, δεν πάσχει απο ΚΙ (όπως με την πρώτη εξωσωματική αν θυμάμαι καλά). Έχουν πάει όλα κατ'ευχήν κι έχεις φτάσει στην πηγή, υπομονή! Τις ώρες που σε καταβάλλει το άγχος να σκέφτεσαι πόσο τυχερή είσαι που έφτασες μέχρι εδώ και σύντομα θα έχεις το κοριτσάκι σου αγκαλιά❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...