Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η konstantinaVE είπε:

Εγώ να σου πω έχω ξεχωρίσει αλλά από Mothercare, αλλά από ΗΜ, αλλά από Λητώ, αλλά από αλλού... Έρευνα αγοράς... Χαχαχαχα

τοση ωρα ψαχνω στα λητω τοσο φτηνα φορμακια και δεν βρηκα τιποτα...εγω ετσι και αλλιως 6-7 θα παρω οχι παραπανω...θα στεγνωνουν πολυ γρηγορα το καλοκαιρι και θα παμε γρηγορα στο 3-6 οποτε μετα απο τα δωρα θα ειμαι οκ...

mothercare η μανα μου πηρε κουβερτουλα ,πετσετες κτλ δεν τα ειδα ακομα λογω κορονοιου δεν την βλεπω...σε 2 με 3 μερες τα στελνουν...πολυ καλη εξυπηρετηση λεει..

ομως επιμενω εγω θα ψωνησω μετα το πασχα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Sotiria2004 είπε:

τοση ωρα ψαχνω στα λητω τοσο φτηνα φορμακια και δεν βρηκα τιποτα...εγω ετσι και αλλιως 6-7 θα παρω οχι παραπανω...θα στεγνωνουν πολυ γρηγορα το καλοκαιρι και θα παμε γρηγορα στο 3-6 οποτε μετα απο τα δωρα θα ειμαι οκ...

mothercare η μανα μου πηρε κουβερτουλα ,πετσετες κτλ δεν τα ειδα ακομα λογω κορονοιου δεν την βλεπω...σε 2 με 3 μερες τα στελνουν...πολυ καλη εξυπηρετηση λεει..

ομως επιμενω εγω θα ψωνησω μετα το πασχα..

Ε ναι. Κι εγώ τι ίδιο. Αφενός αν ξεχρεωσω το καρότσι παει ο μισθός που θα πάρω, αφετέρου άσε να δούμε τι σχέδια θα έρθουν, τι προσφορές θα βγουν.... Έχουμε τρεις μήνες μπροστά μας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου εχθες εκανα τσουρεκι ,εφαγα το απογευμα και τελικα με εφαγε αυτο...αλο το βραδυ απο τους εμετους δεν εκλεισα ματι...πφφφ μου εκατσε η μαστιχα στο στομαχι...ελπιζω εσεις να ειστε καλα...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Sotiria2004 είπε:

κοριτσια μου εχθες εκανα τσουρεκι ,εφαγα το απογευμα και τελικα με εφαγε αυτο...αλο το βραδυ απο τους εμετους δεν εκλεισα ματι...πφφφ μου εκατσε η μαστιχα στο στομαχι...ελπιζω εσεις να ειστε καλα...

 

Περαστικά βρε κορίτσι!!! Μήπως σε πείραξε κάτι άλλο που είχες φαει;;; 😥

Σε ρωτάω γιατί σκέψου εγώ έκανα κέικ πορτοκάλι και τοστ, μεσημέρι έφαγα καλαμαράκια και γίγαντες, αλλά προς το παρόν καλά είμαι... 🤭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Περαστικά βρε κορίτσι!!! Μήπως σε πείραξε κάτι άλλο που είχες φαει;;; 😥

Σε ρωτάω γιατί σκέψου εγώ έκανα κέικ πορτοκάλι και τοστ, μεσημέρι έφαγα καλαμαράκια και γίγαντες, αλλά προς το παρόν καλά είμαι... 🤭

μπα δεν νομιζω να ηταν κατι αλλο γιατι στο τομαχι με ειχε κατσει η μαστιχα που ειχε μεσα το τσουρεκι και μεχρι τα ξημερωματα δεν μπορουσα να την χονεψω..σημερα πηρα τον γιατρο μου και γελουσε...

με ειπε βεβαια να μετρησω την πιεση μου να δει οτι ειμαι οκ και μετα με λεει ...σημερα μονο σουπα θα φας και γελουσε..τι να κανω και εγω με φιδε θα την βγαλω...πφφ

κεικ ε? τι μου κανεις τωρα να ξερες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι, είπα να κάνω ένα με λάδι, αλλά να σου πω την αλήθεια, ίσα που το δοκίμασα...

Κάτι τύπου maalox δε θα σε βοηθούσε λες; 

Πάντως, προσωπικά, πεθαίνω για σούπα, φιδέ, καλά κλπ. ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η konstantinaVE είπε:

Ναι, είπα να κάνω ένα με λάδι, αλλά να σου πω την αλήθεια, ίσα που το δοκίμασα...

Κάτι τύπου maalox δε θα σε βοηθούσε λες; 

Πάντως, προσωπικά, πεθαίνω για σούπα, φιδέ, καλά κλπ. ☺️

Πηρα εμεκαλμ αλλά δεν κατάφερα καν να το κρατήσω το έβγαλα απευθείας άσε έζησα μεγάλες στιγμές... Κατα της 7 με πήρε ο ύπνος όρθια εννοείτε και ξύπνησα μια χαρά ευτυχώς μετά.. Πφφφ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περαστικα βρε κοριτσι μ!!

Μονο εγω ειμαι η αναισθητη που δεν καταλαβαινω τπτ;

Οτι κ να φαω δεν εχω ουτε καουρες ουτε με πειραζει στο στομαχι...

Κ εγω που ειδα στο λητω δε βρηκα φθηνα φορμακια.

Κ εγω μαλλον μετα το Πασχα θα αρχισω να ψαχνω που θα βγουν πιο πολλα σχεδια...θυμηθηκα οτι θελει κ νυχτικα για το μαιευτηριο κ εσωρουχα θηλασμου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mariaira είπε:

Περαστικα βρε κοριτσι μ!!

Μονο εγω ειμαι η αναισθητη που δεν καταλαβαινω τπτ;

Οτι κ να φαω δεν εχω ουτε καουρες ουτε με πειραζει στο στομαχι...

Κ εγω που ειδα στο λητω δε βρηκα φθηνα φορμακια.

Κ εγω μαλλον μετα το Πασχα θα αρχισω να ψαχνω που θα βγουν πιο πολλα σχεδια...θυμηθηκα οτι θελει κ νυχτικα για το μαιευτηριο κ εσωρουχα θηλασμου..

Ναι μάλλον 4.50 ε το ένα έκαναν και νόμιζαν ότι είναι τσ 6 τεμ. 

Μην το πολύ μελετάς για το φαη γιατί και εγώ τον μάγκα έκανα αλλά το βράδυ έφαγα πίκρα... 

Καλά που το είπες για την νυχτικια... Να βγουν τα καλοκαιρινά νσ πάρουμε... Αν και θα ψάξω κάτι σε φόρεμα να μπορώ να βγαίνω και στην αυλή στο σπίτι μετά... Μένω σε συγκρότημα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπήκα και ξανακοίταξα. Τα βρήκα αλλά τα πήγαν 5+ την εξάδα... Και πάλι φτηνά είναι. 

Η νυχτικά είναι όντως θέμα... Βλέπω κάτι 40-50αρια βρε κορίτσια για να είναι και θηλασμού... Άσε, που θα προτιμούσα σκουρόχρωμη για τυχόν διαρροές και όλο κάτι ξασπρουλιαρικες βλέπω... Πφφφ... Μακάρι να βγουν καινούργια σχέδια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο λεω κ εγω να μη το μελεταω πολυ γιατι θα μ έρθει εκει που δε το περιμενω!

Ναι δε θελω κ εγω δε θελω τη κλασσικη νυχτικια που διαφανιζει κατι σκουροχρωμο η φορεματακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Μπήκα και ξανακοίταξα. Τα βρήκα αλλά τα πήγαν 5+ την εξάδα... Και πάλι φτηνά είναι. 

Η νυχτικά είναι όντως θέμα... Βλέπω κάτι 40-50αρια βρε κορίτσια για να είναι και θηλασμού... Άσε, που θα προτιμούσα σκουρόχρωμη για τυχόν διαρροές και όλο κάτι ξασπρουλιαρικες βλέπω... Πφφφ... Μακάρι να βγουν καινούργια σχέδια.

Βρε κοριτσι δε μας στελνεις το λινκ ;

Ναι ασε ολο κατι διαφανες ειναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου! Πως ειστε; Εγω απο χτες ξεκινησα χαπακια για την πιεση γιατι ανεβαζω κοντα στο 15 αρι...ξέρει καμια σε αυτη την περίπτωση τι γίνεται με την γεννα; Φυσιολογικός τοκετος η καισαρικη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mariaira είπε:

Καλημερα κοριτσια μου! Πως ειστε; Εγω απο χτες ξεκινησα χαπακια για την πιεση γιατι ανεβαζω κοντα στο 15 αρι...ξέρει καμια σε αυτη την περίπτωση τι γίνεται με την γεννα; Φυσιολογικός τοκετος η καισαρικη; 

ωχ απο τωρα?ποσο εισαι ?

δεν γνωριζω τιποτα δεν μπορω να βοηθησω ..🤥

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια, πως τα περνάτε στο σπίτι; Χτες έκανα την Β επιπεδου και όλα είναι μια χαρά με την μπουμπου. 

 

@Mariaira σου βρήκε ο γιατρός προδιάθεση για προεκλαψια; Δεν θυμάμαι εάν το έχεις αναφέρει. Δυστυχώς εάν ανεβάζεις πίεση ο γιατρός σου μπορεί να μην το διακινδυνεψει και να σου κάνει εισαγωγή για καισαρική. Βέβαια αυτό είναι ανάλογα τον γιατρό, με το καλό να υποδεχθείς ένα υγιέστατο μωράκι και ας είναι και με καισαρική.

Αυτά είναι ψιλά γράμματα μπροστά στην υγεία της μαμάς και του μωρού. 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα, κορίτσια!!! 

Αυτό δείχνει όπως είπε κι η Angel mommy προδιάθεση για προεκλαμψία. 

Συνήθως το παρακολουθούν όσο τραβήξει, αλλά η μόνη οριστική θεραπεία είναι ο ίδιος ο τοκετός κι η απομάκρυνση του πλακούντα.

Ανάλογα πώς θα πας, μόλις θα κριθεί ασφαλές ίσως σου προτείνουν καισαρική. 

Κι εμένα από την αυχενική είχε βγει.μεγαλο ποσοστό, αλλά προς το παρόν έχω χαμηλή πίεση. Τώρα θα δείξει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρχες Μαρτιου ειχα βάλει 24 ωρο χολτερ πιεσης κ δεν ειχε δειξει τπτ το ανωτετο ηταν 13. Αλλα αυτες τις μερες νιωθω μια δυσφορια κ ολο ειναι τσιμπημενη η πιεση οποτε ξεκινησα χαπια...δε το συζητω οτι ειναι καλυτερο για την μικρη μ!!

Σημερα ειμαι 27+ 3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mariaira είπε:

Αρχες Μαρτιου ειχα βάλει 24 ωρο χολτερ πιεσης κ δεν ειχε δειξει τπτ το ανωτετο ηταν 13. Αλλα αυτες τις μερες νιωθω μια δυσφορια κ ολο ειναι τσιμπημενη η πιεση οποτε ξεκινησα χαπια...δε το συζητω οτι ειναι καλυτερο για την μικρη μ!!

Σημερα ειμαι 27+ 3

Βασικά, όσο το παρακολουθείς, δεν υπάρχει λόγος να ανησυχείς. Μπορεί να σε πάει έτσι μέχρι τέλους. Απλώς θέλει να το προσέχεις. 
Κι εγώ αγόρασα καλό πιεσόμετρο όταν βγήκε η αυχενική, ανέβαζα γύρω στο 11 που για εμένα είναι πολύ, αλλά τώρα ευτυχώς έχω επανέλθει στα φυσιολογικά (χαμηλά) δεδομένα μου. Δεν ξέρω όμως τί ξημερώνει, είμαι ακόμα 25 +4. Υπομονή και ψυχραιμία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα στην πιο όμορφη παρέα 💗 κορίτσια μου τι κάνετε; Πώς πάει η καραντίνα ;; Εγώ ανυπομονώ να πάω για καμπύλη ζαχάρου από βδομάδα να βγω λίγο έξω 😛 

24+1 σήμερα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Lila P. είπε:

Καλημέρα στην πιο όμορφη παρέα 💗 κορίτσια μου τι κάνετε; Πώς πάει η καραντίνα ;; Εγώ ανυπομονώ να πάω για καμπύλη ζαχάρου από βδομάδα να βγω λίγο έξω 😛 

24+1 σήμερα ❤️

Καλημέρα!!! Κι εγώ είδα λιακάδα σήμερα και είπα "Επιτέλους, να πω στον άντρα μου να βγούμε να περπατήσω, που έχω 10 μέρες" και τσοοοοουυυυππππ ένας βοριάς άλλο πράγμα.... 😕
Περιμένω τώρα αύριο να πάω για υπέρηχο στο γιατρό, μπας και περπατήσω λιγάκι εκεί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες, ήθελα να ρωτήσω κάτι άσχετο γιατί θα αποτρελαθω ! Βρίσκομαι στην 19η εβδομάδα και έχω συνέχεια ταχυπαλμιες η πιεση μου είναι σταθερή 11 κ 7 αλλά οι ταχυπαλμιες είναι εκεί όλο το 24ωρο και μ δημιουργούν δυσπνοια. Το καταλαβαίνω ακόμα και στον ύπνο μου. Συμβαίνει και σε εσάς ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Ελπίζω όλες να είμαστε καλά! 20 και 1 είμαι σήμερα ακόμη ομω δεν τον έχω νιώσει τον μικρούλη! Ανυπομονώ! Εσείς όλες καλά? Β επιπέδου κάνατε? Ποιες από εσάς έχουν πάρει ρούχα εγκυμοσύνης? Γιατί είμαι πολύ οριακά κ λόγω κλειστών καταστημάτων δν ξερω από που να παραγγείλω...ποια θεωρείται καλη επιλογή? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Thenia είπε:

Καλησπέρα σε όλες, ήθελα να ρωτήσω κάτι άσχετο γιατί θα αποτρελαθω ! Βρίσκομαι στην 19η εβδομάδα και έχω συνέχεια ταχυπαλμιες η πιεση μου είναι σταθερή 11 κ 7 αλλά οι ταχυπαλμιες είναι εκεί όλο το 24ωρο και μ δημιουργούν δυσπνοια. Το καταλαβαίνω ακόμα και στον ύπνο μου. Συμβαίνει και σε εσάς ? 

ζοριζεται λιγο παραπανω η καρδουλα σου τωρα που εισαι εγκυος και οσο μεγαλωνει και το μωρο ακομα πιο πολυ...αν ειναι πολυ εντονο και σε ενοχλει καλα θα ειναι να παρεις τον γιατρο σου να σου πει τι πρεπει να κανεις...ευχομαι να ειναι ολα καλα... ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Chryspa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Ελπίζω όλες να είμαστε καλά! 20 και 1 είμαι σήμερα ακόμη ομω δεν τον έχω νιώσει τον μικρούλη! Ανυπομονώ! Εσείς όλες καλά? Β επιπέδου κάνατε? Ποιες από εσάς έχουν πάρει ρούχα εγκυμοσύνης? Γιατί είμαι πολύ οριακά κ λόγω κλειστών καταστημάτων δν ξερω από που να παραγγείλω...ποια θεωρείται καλη επιλογή? 

καλησπερα κοπελα μου ...θα τον νιωσεις οπου να ναι...κοντευει ο καιρος...β εππεδου νομιζω καναμε οι πιο πολλες...απο ρουχα εγω πξρα 2 κολαν απο το ορχεστρα,μπλουζακια φοραω τα δικα μου κανονικα...δεν θα παρω τιποτα αλλο φυσικα γιατι τα καλοκαιρινα μου φουστανακια ειναι ολα φαρδια και πιστευω θα με κανουν..τα κοριτσια νομιζω ειχα διαβασει πιο παλια οτο πηραν απο τα h&m

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...