Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ampempa είπε:

Καλως την!!! Καλημερα! Και εγω δεν ξερω καμια κοπελα απο δω να γενναει στο ελενα! Αλλα εχω ακουσει απο φιλες ποη εμειναν πολυ ικανοποιημενες

Καλημέραάααα...μακαρι να ναι καλο μιευτηριο  διοτι εμενα η γιατρός μ είναι εκει..εκει δηλαδη με βλέπει εκει κάνω τους υπέρηχους τα πάντα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 19 ώρες, ο/η Ampempa είπε:

Ειμαι σημερα 19 και 6 και μου ειπει να την κανω στην 23! Καμπυλη εκανα πριν 2 μηνες λογικα σε κανα μηνα παλι

Γι αυτό σε ρώτησα σε ποια εβδομάδα είσαι... μου έκανε εντύπωση που έγραψες ότι έκλεισες τον 5ο... δεν τον έχεις κλείσει, τώρα τον διανύεις... να ξέρεις ότι ένας μήνας δεν αντιστοιχεί σε 4 βδομάδες... π.χ. 3ος, 6ος, 8ος και 9ος έχουν από 5 εβδομάδες... κάπου έχω ένα πινακάκι, αν θέλετε το ανεβάζω... ωστόσο το βρίσκεται εύκολα με μια αναζήτηση στο google... 

εγώ προτίμησα να κάνω τον β΄επιπέδου αμέσως μόλις μου είπε ότι ξεκινά η προθεσμία... θα διανύω δηλ την 21η... το προτίμησα γιατί σ' αυτόν τον υπέρηχο φαίνονται όλα και λόγω ιδαιτεροτήτων (ηλικία, εξωσωματική, διαβήτη κύησης και ιστορικό προεκλαμψίας) θέλω να προλάβω ότι μπορεί να προληφθεί και να προβλεφθεί... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Tzortzina123 είπε:

Καλημέραάααα...μακαρι να ναι καλο μιευτηριο  διοτι εμενα η γιατρός μ είναι εκει..εκει δηλαδη με βλέπει εκει κάνω τους υπέρηχους τα πάντα!

τι ακριβώς συνεννόηση έχετε κάνει; σε βλέπει πάντα η ίδια και θα σε ξεγεννήσει κιόλας; πας πρωί ή απόγευμα; και αν γεννήσεις φυσιολογικά τι προβλέπεται για επισκληρίδιο;

πάντως εγώ έχω ακούσει τα καλύτερα για το Έλενα... μάλιστα στον 5ο και 6ο όροφο έχει και μονόκλινα με 50-60 ευρώ την ημέρα και έχει και σουίτες... καμία σχέση τα χρήματα με τα ιδιωτικά...

εγώ θα γεννήσω στο Αρεταίειο... την κόρη μου την είχα γεννήσει στο Ήρα, γιατί εκεί ήταν ο τότε γιατρός μου... έχει κλείσει εδώ και χρόνια βέβαια και πήγαν όλοι στο Ιασώ όταν άνοιξε... πάρα πολλά τα λεφτά για τις υπηρεσίες τους... και από ότι διαβάζω τώρα είναι περισσότερα... βέβαια σε στριμμένους ανθρώπους μπορεί να πέσεις παντού αλλά θεωρώ ότι τα δημόσια μεαιυτήρια είναι καλύτερα από κάθε άποψη... 

αυτή τη φορά ήμουν αποφασισμένη από την αρχή να γεννήσω σε δημόσιο και μετά από έρευνα κατέληξα πρώτα στο Αρεταίειο και μετά στον γιατρό... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Athinaa είπε:

Γι αυτό σε ρώτησα σε ποια εβδομάδα είσαι... μου έκανε εντύπωση που έγραψες ότι έκλεισες τον 5ο... δεν τον έχεις κλείσει, τώρα τον διανύεις... να ξέρεις ότι ένας μήνας δεν αντιστοιχεί σε 4 βδομάδες... π.χ. 3ος, 6ος, 8ος και 9ος έχουν από 5 εβδομάδες... κάπου έχω ένα πινακάκι, αν θέλετε το ανεβάζω... ωστόσο το βρίσκεται εύκολα με μια αναζήτηση στο google... 

εγώ προτίμησα να κάνω τον β΄επιπέδου αμέσως μόλις μου είπε ότι ξεκινά η προθεσμία... θα διανύω δηλ την 21η... το προτίμησα γιατί σ' αυτόν τον υπέρηχο φαίνονται όλα και λόγω ιδαιτεροτήτων (ηλικία, εξωσωματική, διαβήτη κύησης και ιστορικό προεκλαμψίας) θέλω να προλάβω ότι μπορεί να προληφθεί και να προβλεφθεί... 

Δεν το ηξερα!!! Εννοειται να ανεβασεις το πινακι να το δουμε!!! Δηλαδη τωρα που ειμαι 20 εβδομαδων μπηκα στον 5! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Athinaa είπε:

τι ακριβώς συνεννόηση έχετε κάνει; σε βλέπει πάντα η ίδια και θα σε ξεγεννήσει κιόλας; πας πρωί ή απόγευμα; και αν γεννήσεις φυσιολογικά τι προβλέπεται για επισκληρίδιο;

πάντως εγώ έχω ακούσει τα καλύτερα για το Έλενα... μάλιστα στον 5ο και 6ο όροφο έχει και μονόκλινα με 50-60 ευρώ την ημέρα και έχει και σουίτες... καμία σχέση τα χρήματα με τα ιδιωτικά...

εγώ θα γεννήσω στο Αρεταίειο... την κόρη μου την είχα γεννήσει στο Ήρα, γιατί εκεί ήταν ο τότε γιατρός μου... έχει κλείσει εδώ και χρόνια βέβαια και πήγαν όλοι στο Ιασώ όταν άνοιξε... πάρα πολλά τα λεφτά για τις υπηρεσίες τους... και από ότι διαβάζω τώρα είναι περισσότερα... βέβαια σε στριμμένους ανθρώπους μπορεί να πέσεις παντού αλλά θεωρώ ότι τα δημόσια μεαιυτήρια είναι καλύτερα από κάθε άποψη... 

αυτή τη φορά ήμουν αποφασισμένη από την αρχή να γεννήσω σε δημόσιο και μετά από έρευνα κατέληξα πρώτα στο Αρεταίειο και μετά στον γιατρό... 

Καλησπερα κοριτσι μού..με το καλο το μπεμπακι σου και να χαίρεσαι κ πρώτο σου παιδακι!!!εκεινη με βλέπει εκεινη θα με ξεγεννησει τωρα για την επισκληρηδιο δεν εχω ρωτήσει να σου πω τν αλήθεια μου διοτι υπάρχει μια πιθανότητα να γεννησω με καισαρικη διότι ο πλακούντας μου ειναι  χαμηλα...εχω ακούσει για το αρεταιειο  οτι ειναι καλο μιευτηριο και ότι ασχολούνται πολυ μαζι σου για το Ελενα δεν ηξερα πολλα πράγματα γ αυτο ρωτησα.απλως εγω παω ελενα επειδη εκει ειναι γιατρός μου οσο για τα  ιδιωτικά ..εγω ξερω κ εχω ακούσει οτι μολις έχουν να αντιμέτωπισουν ενα σοβαρό περιστατικό αμεσως σε στέλνουν στο δημοσιο να βγάλουν αυτοι τ φίδι απ τν τρύπα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ampempa είπε:

Δεν το ηξερα!!! Εννοειται να ανεβασεις το πινακι να το δουμε!!! Δηλαδη τωρα που ειμαι 20 εβδομαδων μπηκα στον 5! 

όχι, όταν έκλεισες την 18η εβδομάδα μπήκες στον 5ο και θα τον κλείσεις όταν κλείσεις την 21η εβδομάδα... δεν με αφήνει να ανεβάσω τη φωτο οπότε το έκανα copy paste...

Ο γυναικολόγος υπολογίζει με δεδομένο την πρώτη μέρα της περιόδου.

Για να υπολογίσετε τον ακριβή μήνα ακολουθείτε τα παρακάτω:
1ος μήνας: 1η, 2η, 3η, 4η εβδομάδα
2ος μήνας: 5η, 6η, 7η, 8η εβδομάδα
3ος μήνας: 9η, 10η, 11η, 12η, 13η εβδομάδα (εδώ υπολογίζετε μία παραπάνω)
4ος μήνας: 14η, 15η, 16η, 17η βδομάδα
5ος μήνας: 18η, 19η, 20η, 21η βδομάδα
6ος μήνας: 22η, 23η, 24η, 25η, 26η βδομάδα (υπολογίζετε μία παραπάνω)
7ος μήνας: 27η, 28η, 29η, 30η βδομάδα
8ος μήνας: 31η, 32η, 33η, 34η, 35η βδομάδα (υπολογίζετε μία παραπάνω)
9ος μήνας: 36η, 37η, 38η, 39η, 40η βδομάδα (υπολογίζετε μία παραπάνω)

Η εγκυμοσύνη χωρίζεται επίσης σε τρίμηνα. Εκεί είναι πιο απλός ο υπολογισμός.
1ος - 3ος μήνας = 1η – 13η βδομάδα = 1ο τρίμηνο
40ς - 6ος μήνας= 14η – 26η βδομάδα = 2ο τρίμηνο
7ος - 9ος μήνας= 27η – 40η βδομάδα = 3ο τρίμηνο

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Athinaa είπε:

όχι, όταν έκλεισες την 18η εβδομάδα μπήκες στον 5ο και θα τον κλείσεις όταν κλείσεις την 21η εβδομάδα... δεν με αφήνει να ανεβάσω τη φωτο οπότε το έκανα copy paste...

Ο γυναικολόγος υπολογίζει με δεδομένο την πρώτη μέρα της περιόδου.

Για να υπολογίσετε τον ακριβή μήνα ακολουθείτε τα παρακάτω:
1ος μήνας: 1η, 2η, 3η, 4η εβδομάδα
2ος μήνας: 5η, 6η, 7η, 8η εβδομάδα
3ος μήνας: 9η, 10η, 11η, 12η, 13η εβδομάδα (εδώ υπολογίζετε μία παραπάνω)
4ος μήνας: 14η, 15η, 16η, 17η βδομάδα
5ος μήνας: 18η, 19η, 20η, 21η βδομάδα
6ος μήνας: 22η, 23η, 24η, 25η, 26η βδομάδα (υπολογίζετε μία παραπάνω)
7ος μήνας: 27η, 28η, 29η, 30η βδομάδα
8ος μήνας: 31η, 32η, 33η, 34η, 35η βδομάδα (υπολογίζετε μία παραπάνω)
9ος μήνας: 36η, 37η, 38η, 39η, 40η βδομάδα (υπολογίζετε μία παραπάνω)

Η εγκυμοσύνη χωρίζεται επίσης σε τρίμηνα. Εκεί είναι πιο απλός ο υπολογισμός.
1ος - 3ος μήνας = 1η – 13η βδομάδα = 1ο τρίμηνο
40ς - 6ος μήνας= 14η – 26η βδομάδα = 2ο τρίμηνο
7ος - 9ος μήνας= 27η – 40η βδομάδα = 3ο τρίμηνο

 

Εισαι η καλύτερη!! Ευχαριστω πολυ!! Πρωτη φορα μου το λενε αυτο δεν το ηξερα!!! Αχ πλησιαζουν οι μερες και ανυπομονω!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tzortzina123 είπε:

Καλησπερα κοριτσι μού..με το καλο το μπεμπακι σου και να χαίρεσαι κ πρώτο σου παιδακι!!!εκεινη με βλέπει εκεινη θα με ξεγεννησει τωρα για την επισκληρηδιο δεν εχω ρωτήσει να σου πω τν αλήθεια μου διοτι υπάρχει μια πιθανότητα να γεννησω με καισαρικη διότι ο πλακούντας μου ειναι  χαμηλα...εχω ακούσει για το αρεταιειο  οτι ειναι καλο μιευτηριο και ότι ασχολούνται πολυ μαζι σου για το Ελενα δεν ηξερα πολλα πράγματα γ αυτο ρωτησα.απλως εγω παω ελενα επειδη εκει ειναι γιατρός μου οσο για τα  ιδιωτικά ..εγω ξερω κ εχω ακούσει οτι μολις έχουν να αντιμέτωπισουν ενα σοβαρό περιστατικό αμεσως σε στέλνουν στο δημοσιο να βγάλουν αυτοι τ φίδι απ τν τρύπα...

κι εγώ με καισαρική θα γεννήσω... και την κόρη μου έτσι τη γεννησα με ολική αναισθησία λόγω προεκλαμψίας... δεν διακινδύνευε ο γιατρός να του ανεβάσω πίεση στο χειρουργείο... αλλά επειδή διάβασα πολλά έχω καταλήξει ότι με επισκληρίδιο συνέρχεσαι γρηγορότερα... και μόνο τον πόνο που τράβηξα με το βήξιμο για να αποβάλλω τα φλέματα της ολικής ούτε να την ξανακούσω... δεν το έχω συζητήσει ακόμα με τον γιατρό αλλά θα επιδιώξω επισκληρίδιο... γέννησα 12 παρά το πρωί και μέχρι το βράδυ ήμουν σαν ζόμπι... μόνο να κοιμάμαι... 

σε ρωτησα για την επισκληρίδιο όσον αφορά τον φυσιολογικό επειδή ξέρω ότι δεν την κάνουν στάνταρ στα δημόσια... αλλά αν έχεις ζητήσει από πριν και έχει συνεννοηθεί με το γιατρό στην κάνουν... αλλά ο αναισθησιολόγος πληρώνεται εξτρά... πάντως όσοι την κάνετε να την απαιτήσετε από την αρχή... μην φάτε όλους τους πόνους και σας την κάνουν τελευταία στιγμή... γιατί μπορεί και να μην προλάβει να πιάσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Athinaa είπε:

κι εγώ με καισαρική θα γεννήσω... και την κόρη μου έτσι τη γεννησα με ολική αναισθησία λόγω προεκλαμψίας... δεν διακινδύνευε ο γιατρός να του ανεβάσω πίεση στο χειρουργείο... αλλά επειδή διάβασα πολλά έχω καταλήξει ότι με επισκληρίδιο συνέρχεσαι γρηγορότερα... και μόνο τον πόνο που τράβηξα με το βήξιμο για να αποβάλλω τα φλέματα της ολικής ούτε να την ξανακούσω... δεν το έχω συζητήσει ακόμα με τον γιατρό αλλά θα επιδιώξω επισκληρίδιο... γέννησα 12 παρά το πρωί και μέχρι το βράδυ ήμουν σαν ζόμπι... μόνο να κοιμάμαι... 

σε ρωτησα για την επισκληρίδιο όσον αφορά τον φυσιολογικό επειδή ξέρω ότι δεν την κάνουν στάνταρ στα δημόσια... αλλά αν έχεις ζητήσει από πριν και έχει συνεννοηθεί με το γιατρό στην κάνουν... αλλά ο αναισθησιολόγος πληρώνεται εξτρά... πάντως όσοι την κάνετε να την απαιτήσετε από την αρχή... μην φάτε όλους τους πόνους και σας την κάνουν τελευταία στιγμή... γιατί μπορεί και να μην προλάβει να πιάσει...

Πω πω ..για αυτο τ λογο δεν ήθελα να κάνω καισαρικη αλλα θα κάνω οτι ειναι καλο για το παιδι μου...εννοείται ααααμα τελικα με παει για φυσιολογικό θα πω για επισκληρηδιο δεν τ συζητώ καν..ποσο μηνών εισαι εσυ τωρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tzortzina123 είπε:

Πω πω ..για αυτο τ λογο δεν ήθελα να κάνω καισαρικη αλλα θα κάνω οτι ειναι καλο για το παιδι μου...εννοείται ααααμα τελικα με παει για φυσιολογικό θα πω για επισκληρηδιο δεν τ συζητώ καν..ποσο μηνών εισαι εσυ τωρα;

μην τρελαίνεσαι με την καισαρική... άλλες γυναίκες λένε ότι σηκώθηκαν την ίδια μέρα και συνήρθαν πολύ γρήγορα... είναι στον οργανισμό... θυμάμαι μου είχε πει ότι θα σηκωθώ το ίδιο βράδυ και νόμιζα ότι θα κόβω βόλτες στους διαδρόμους και στην καφετέρια... 1 δευτερόλεπτο άντεξα καθιστή στο κρεβάτι... αλλά εγώ δεν έχω καμία αντοχή στον πόνο... και οι βλαμμένες οι νοσοκόμες μου έδιναν μπουσκοπάν αντί να μου δώσουν βολταρέν που είχε γράψει ο γιατρός...

μην το σκεφτείς καθόλου πάντως... χωρίς επιφυλάξεις ότι είναι καλύτερο για σένα και το παιδί...

εγώ είμαι στον 5ο, 19+3 σήμερα βάση υπερήχου... έχω ημερομηνία 26/7 αλλά θα γεννήσω τουλάχιστον 2 εβδομάδες νωρίτερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Athinaa είπε:

μην τρελαίνεσαι με την καισαρική... άλλες γυναίκες λένε ότι σηκώθηκαν την ίδια μέρα και συνήρθαν πολύ γρήγορα... είναι στον οργανισμό... θυμάμαι μου είχε πει ότι θα σηκωθώ το ίδιο βράδυ και νόμιζα ότι θα κόβω βόλτες στους διαδρόμους και στην καφετέρια... 1 δευτερόλεπτο άντεξα καθιστή στο κρεβάτι... αλλά εγώ δεν έχω καμία αντοχή στον πόνο... και οι βλαμμένες οι νοσοκόμες μου έδιναν μπουσκοπάν αντί να μου δώσουν βολταρέν που είχε γράψει ο γιατρός...

μην το σκεφτείς καθόλου πάντως... χωρίς επιφυλάξεις ότι είναι καλύτερο για σένα και το παιδί...

εγώ είμαι στον 5ο, 19+3 σήμερα βάση υπερήχου... έχω ημερομηνία 26/7 αλλά θα γεννήσω τουλάχιστον 2 εβδομάδες νωρίτερα...

Και μετα σ λενε ιδιωτικο και σ έδιναν οτι να ναι..τι να πω...οχι προσπαθώ να το παρω ήρεμα μ τν καισαρική ειναι στ καθε κοπελα...εγω ειμαι 15+3 λογικα 4 μηνών δεν τ παω καλα μ τους μήνες :ρ φυλο σου έχουν πει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tzortzina123 είπε:

Και μετα σ λενε ιδιωτικο και σ έδιναν οτι να ναι..τι να πω...οχι προσπαθώ να το παρω ήρεμα μ τν καισαρική ειναι στ καθε κοπελα...εγω ειμαι 15+3 λογικα 4 μηνών δεν τ παω καλα μ τους μήνες :ρ φυλο σου έχουν πει;

Αααα και πητ 23/8.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Tzortzina123 είπε:

Και μετα σ λενε ιδιωτικο και σ έδιναν οτι να ναι..τι να πω...οχι προσπαθώ να το παρω ήρεμα μ τν καισαρική ειναι στ καθε κοπελα...εγω ειμαι 15+3 λογικα 4 μηνών δεν τ παω καλα μ τους μήνες :ρ φυλο σου έχουν πει;

κοίτα τους μήνες παραπάνω όπου τους έκαναν copy paste... αλλά το βρίσκω τελείως τυπικό αυτό για να μην μπερδεύουμε τους απέξω κυρίως... με τις εβδομάδες πάμε πιο σίγουρα...

ναι μου το είπε ο ενδομητρικός στην αυχενική... είναι αγόρι... και όταν τον ρώτησα σε τι ποσοστό, γιατί λένε πολλά μου είπε "200%... πήγαινε αύριο για ψώνια, κι αν κάνεις εσύ κορίτσι φέρε μου όλες τις αποδείξεις"... αχαχαχαχα... μου το επιβεβαίωσε και πριν 2 βδομάδες που πήγα γιατί ήθελα να το ακούσω... 

βέβαια ψώνια δεν έχω κάνει ακόμα... μια κουβερτούλα αγόρασα μόνο που έχει και μπλε μέσα, έτσι για το καλό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Athinaa είπε:

κοίτα τους μήνες παραπάνω όπου τους έκαναν copy paste... αλλά το βρίσκω τελείως τυπικό αυτό για να μην μπερδεύουμε τους απέξω κυρίως... με τις εβδομάδες πάμε πιο σίγουρα...

ναι μου το είπε ο ενδομητρικός στην αυχενική... είναι αγόρι... και όταν τον ρώτησα σε τι ποσοστό, γιατί λένε πολλά μου είπε "200%... πήγαινε αύριο για ψώνια, κι αν κάνεις εσύ κορίτσι φέρε μου όλες τις αποδείξεις"... αχαχαχαχα... μου το επιβεβαίωσε και πριν 2 βδομάδες που πήγα γιατί ήθελα να το ακούσω... 

βέβαια ψώνια δεν έχω κάνει ακόμα... μια κουβερτούλα αγόρασα μόνο που έχει και μπλε μέσα, έτσι για το καλό...

Αχαχαχαχαχ εδειξε αμεσως τα προσόντα του αχαχαχαχ.θα το δω κοριτσι μ πιο πανω..Ευχαριστώ πολυ..εμας στην Αυχενική δεν μας ειπε τίποτα..προς τα τελη Φλεβάρη που είχαμε παει να με δει η γιατρός λογω αποκολλησης μ.λεει μαλλον κοριτσακι αλλα μην το δενεις...πιστεύω αμα ήταν αγοράκι θα ειχε φανεί τωρα δεν ξερω..και ότι τίποτα αλλο η πεθερα έχει ξεμυαλιστει γιατι αυτοι ολο αγόρια είναι μού λεεί εχω πηξει στό σωβρακο αχαχαχαχαχ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια βγήκαν τα αποτελέσματα από nipt και όλα καλά τελικά! Η πιθανοτητα για τρισωμία 18 ειναι 1/10.000! Περιμένουμε ένα υγιέστατο αγοράκι! 15 και 2 μέρες σήμερα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Chryspa είπε:

Κορίτσια βγήκαν τα αποτελέσματα από nipt και όλα καλά τελικά! Η πιθανοτητα για τρισωμία 18 ειναι 1/10.000! Περιμένουμε ένα υγιέστατο αγοράκι! 15 και 2 μέρες σήμερα! 

Συγχαρητήρια κοριτσι μου!!! Τελεια!!! Θα πανε ολα καλα!!!! Πολυ χαιρομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Chryspa είπε:

Κορίτσια βγήκαν τα αποτελέσματα από nipt και όλα καλά τελικά! Η πιθανοτητα για τρισωμία 18 ειναι 1/10.000! Περιμένουμε ένα υγιέστατο αγοράκι! 15 και 2 μέρες σήμερα! 

Συγχαρητήριά κοπελα μ μπράβο!!! Έχουμε 3 μερες διαφορα Εγω ειμαι 15 κ 5 :)))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Chryspa είπε:

Κορίτσια βγήκαν τα αποτελέσματα από nipt και όλα καλά τελικά! Η πιθανοτητα για τρισωμία 18 ειναι 1/10.000! Περιμένουμε ένα υγιέστατο αγοράκι! 15 και 2 μέρες σήμερα! 

Αντε ρε συ σε είχα στο νου μου τόσες μέρες... Έλεγα δεν θα ρωτήσω μην την ανχωσω... Σούπερ τα νέα σου... Με το καλό να περάσει ο καιρός να το έχεις και αγκαλίτσα σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Chryspa είπε:

Κορίτσια βγήκαν τα αποτελέσματα από nipt και όλα καλά τελικά! Η πιθανοτητα για τρισωμία 18 ειναι 1/10.000! Περιμένουμε ένα υγιέστατο αγοράκι! 15 και 2 μέρες σήμερα! 

Συγχαρητήρια κορίτσι μου, πραγματικά χαίρομαι που όλα είναι καλά! Αντε ξεκίνα τα ψώνια τώρα για το μικρό σου αντράκι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα κι από μένα! Προχθές έκανα του β' επιπέδου και ήταν όλα μια χαρά! Είμαι πολύ χαρούμενη! Περιμένουμε ένα υγιές αγοράκι, 20+3 σήμερα :)

Εσείς πως πάτε; έχετε καταφέρει να νιώσετε κινήσεις από το μωρό σας; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clementina είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα κι από μένα! Προχθές έκανα του β' επιπέδου και ήταν όλα μια χαρά! Είμαι πολύ χαρούμενη! Περιμένουμε ένα υγιές αγοράκι, 20+3 σήμερα :)

Εσείς πως πάτε; έχετε καταφέρει να νιώσετε κινήσεις από το μωρό σας; 

 

Καλημέρα σήμερα είμαι 20 και 6 και θα κάνω β επιπέδου την Πέμπτη... Περιμένω πως και πως να δω ότι όλα είναι καλά... Εμείς μάλλον κοριτσάκι έχουμε και ναι το νιώθω εδώ κσι 2 εβδομάδες κσι μάλιστα νομίζω πως δεν με χονευει και πολύ γιατί ώρες ώρες κουνιέται πάρα πολύ... 💕💕💕😂😂😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sotiria2004 είπε:

Καλημέρα σήμερα είμαι 20 και 6 και θα κάνω β επιπέδου την Πέμπτη... Περιμένω πως και πως να δω ότι όλα είναι καλά... Εμείς μάλλον κοριτσάκι έχουμε και ναι το νιώθω εδώ κσι 2 εβδομάδες κσι μάλιστα νομίζω πως δεν με χονευει και πολύ γιατί ώρες ώρες κουνιέται πάρα πολύ... 💕💕💕😂😂😂😂😂😂

τι καλά!! Με το καλό και ο Β' επιπέδου εύχομαι!! Εγώ κάθισα αρκετή ώρα στη γιατρό γιατί το μωρό δεν ήθελε να γυρίσει.. με έβαζε εκεί κουνιόμουν, τίποτα!! Τελικά μετά από αρκετή ώρα μπορέσαμε και είδαμε τα πάντα! Εγώ δεν καταλαβαίνω εάν τον νιώθω ή όχι.. κάτι ψιλογουργουρίσματα νιώθω αλλά και πάλι δεν ξέρω. 😕 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clementina είπε:

τι καλά!! Με το καλό και ο Β' επιπέδου εύχομαι!! Εγώ κάθισα αρκετή ώρα στη γιατρό γιατί το μωρό δεν ήθελε να γυρίσει.. με έβαζε εκεί κουνιόμουν, τίποτα!! Τελικά μετά από αρκετή ώρα μπορέσαμε και είδαμε τα πάντα! Εγώ δεν καταλαβαίνω εάν τον νιώθω ή όχι.. κάτι ψιλογουργουρίσματα νιώθω αλλά και πάλι δεν ξέρω. 😕 

Με ειπε να πιω ζεστη σοκολατα πριν παω ...οποτε ετσι θα κανω και θα δουμε 

και η φιλεναδα μου που εχουμε 10 μερες διαφορα δεν καταλαβε τιποτα ακομα εγω ημουν 50 κιλα οταν εμεινα εγκυος και τωρα ειμαι 57 ισως εχει να κανει με το οτι καταλαβα πιο νωρις...δεν ξερω και ολας ...η εχω με ειπε ο γιατρος κοντο τον πλακουντα...ισως και για αυτο που ειναι χαμηλα....δεν ξερω...σκεψεις ειναι αυτα που λεω

ποσο τυχερη εισαι που το ειδες το νινι σου πολυ ωρα...αντε με το καλο μωρε...απο ποια περιοχη εισαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sotiria2004 είπε:

Με ειπε να πιω ζεστη σοκολατα πριν παω ...οποτε ετσι θα κανω και θα δουμε 

και η φιλεναδα μου που εχουμε 10 μερες διαφορα δεν καταλαβε τιποτα ακομα εγω ημουν 50 κιλα οταν εμεινα εγκυος και τωρα ειμαι 57 ισως εχει να κανει με το οτι καταλαβα πιο νωρις...δεν ξερω και ολας ...η εχω με ειπε ο γιατρος κοντο τον πλακουντα...ισως και για αυτο που ειναι χαμηλα....δεν ξερω...σκεψεις ειναι αυτα που λεω

ποσο τυχερη εισαι που το ειδες το νινι σου πολυ ωρα...αντε με το καλο μωρε...απο ποια περιοχη εισαι?

Ζεστή σοκολάτα;;;χαχαχ τι λες τώρα;!; Πρώτη φορά το ακούω!! Γιατί όμως ρώτησες;

Σε ευχαριστώ! Εγώ μένω Κοπεγχάγη εδώ και 5 χρόνια όποτε και θα γεννήσω εδώ! Εσυ από ποια περιοχή γράφεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Clementina είπε:

Ζεστή σοκολάτα;;;χαχαχ τι λες τώρα;!; Πρώτη φορά το ακούω!! Γιατί όμως ρώτησες;

Σε ευχαριστώ! Εγώ μένω Κοπεγχάγη εδώ και 5 χρόνια όποτε και θα γεννήσω εδώ! Εσυ από ποια περιοχή γράφεις; 

οχι μονος του μου το ειπε ,μαλλον για να μην περιμενει ...χιχιχιχ

αααα του εξωτερικου εισαι ...μια χαρα..εμεις εδω κλαιμε την μοιρα μας με την Ελλαδιτσα μας...

απο Θεσσαλονικη ειμαι...εσεις εκει εχετε κορονοιο?ρωτησα επειδη εμενα με εχει ο αντρας μου κλεισμενη στο σπιτι επειδη φοβαται και εχω βαρεθει την μοιρα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...